ïeicbcSomcmt Boetes en voorwaardelijke itraffen voor zwartwerkers STAD OMGEVING Laken moet aansluiting op riool zelf betalen VUILVERBRANDING WIJST STRENGERE MILIEU-EISEN AF Twee lintjes WEEK EINDE ZATERDAG 22 FEBRUARI 1986 PAGINA 11 Inees Danstheater luseum Volkenkunde Balinees Dans Theater ,,Be- j Raja", hetgeen Regenboog ikent. treedt morgenmiddag jn de aula van het Rijksmu- m voor Volkenkunde aan de instraat 1. Er worden twee •stellingen gegeven, elk van uur, die beginnen om half en kwart over vier. Het Bali- 5 Dans Theater bestaat uit yijf jeressen en een danser, die opleiding hebben genoten het Kokar conservatorium in Pasar op Bali en deze later in Iterdam hebben voortgezet. Dans Theater beschikt over uitgebreide en kostbare col- e kostuums, hoofdtooien en jrstukken. LEIDEN Het VVD-raadslid M. Laken moet de aansluiting van zijn huis op het openbaar riool zelf betalen. Tot die con clusie is de commissie voor de beroep- en bezwaarschriften gekomen. In tegenstelling tot wat Laken beweert, achtte de commissie bewezen dat de lo zingen het oppervlaktewater verontreinigen. De problemen rond de rioo laansluiting bestaan al enige jaren. Bij de aanleg van een ri ool in de Vlietweg, legde de gemeente op het terrein van Laken een pompput aan. La ken vroeg de gemeente als te genprestatie tot het jaar 2000 vrijgesteld te worden van rioolbelasting, hetgeen echter werd geweigerd. Zoals gebruikelijk heeft de ge meente wel aangeboden de ri oolaansluiting van de heer La ken voor zijn rekening te ne men. Dit werd echter afgewe zen. In mei vorig jaar deed de gemeente een laatste poging overeenstemming te bereiken. Als tegenprestatie voor de pompput zou de gemeente als nog de rioolaansluiting beta len. Laken weigerde opnieuw, omdat hij van mening was, dat hij slechts schoon water op de sloot naast zijn huis loost. Me tingen door het Hoogheem raadschap Rijnland hebben uitgewezen, dat het afvalwater wel degelijk vervuild is. De gemeente heeft Laken uit eindelijk gesommeerd op zijn kosten de rioolaansluiting tot stand te brengen. Om conflic ten te voorkomen nam de ge meente zich bovendien voor de gewraakte pompput naar gemeentegrond te verplaatsen. Daar tekende Laken echter bezwaar tegen aan omdat hij alsnog tot het inzicht was ge komen dat zijn huis op het ri ool moest worden aangesloten. En de gemeente diende dit te betalen, vond Laken. De commissie heeft gistermid dag alle bezwaren van Laken af gewezen. „Hij had kunnen weten dat het lozingswater vervuild was", stelde de com missie. Overigens zijn er nog meer conflicten tussen Laken en de gemeente. Zo wordt het raads lid ervan beschuldigd illegaal een huis te hebben gebouwd en wil de gemeente dat de zo merhuisjes aan de Vlietweg, die op de grond van de heer Laken staan, op het riool wor den aangesloten. DIRECTEUR AANNEMERSBEDRIJF ZETTE WERKNEMERS ONDER DRUK 'EN HAAG/LEIDEN érknemers van het lannemersbedrijf Van Ier Vis uit Alphen aan Ie Rijn zijn gisteren ver- rdeeld tot boetes en oorwaardelijke gevan- enisstraffen. De boetes ie de Haagse politie rechter oplegde, varieer- jden van 350 gulden tot jl.000 gulden. De voor waardelijke gevangenis straffen liepen uiteen fan twee tot zes weken net een proeftijd van 5rt twee jaar. Enkele werk nemers werden vrijge- Esproken. De fraude bij de •^".♦bedrijfsvereniging liep sH6si. uiteen van 1.700 tot een bedrag van 14.000 gul- 00 den, dat door één van de e in W.'verdachten niet was af- gedragen. Bij de Haagse politierechter verschenen gisteren 23 werk- linner,° INO 3 nemers of oud-werknemers van de aannemer. Zij hadden in de periode vanaf 1980 tot 1983 incidenteel bij het be drijf gewerkt, terwijl zij ook een uitkering ontvingen van wege vorstverlet en watero verlast. De werknemers kwamen uit Waddinxveen, Nieuwe Wetering, Alphen aan den Rijn, Hazerswoude, Woerden, Woubrugge, Zeg veld. Driebruggen, Lange- raar en Rijnsaterwoude. Van af 1980 kwamen er bij de be drijfsvereniging ASF uit Gouda tips binnen, dat er bij het bedrijf in Alphen werd gefraudeerd. In 1982 vond pas een inval door de politie plaats bij het bedrijf en wer den werkbriefjes en boek houding in beslag genomen. Vorig jaar begonnen de ver horen van de verdachte werknemers. De aannemer zal dit voorjaar terecht staan bij de Haagse rechtbank. „We vangen nu de kleine visjes. De grote vis komt nog", stelde politierechter Van Overbeek. Uit de verha len van de zwartwerkers was gebleken, dat de aannemer sterke druk uitoefende .op de werknemers om toch vooral te komen werken, terwijl men ook een uitkering kreeg. „Een vrije dag was een vies woord voor Van der Vis. En als je niet wilde komen, dan dreigde hij met ontslag", ver telden enkele verdachten. „Er was maar één baas en dat was Van der Vis", zeiden de verdachten ook veelvul dig. De motivatie om aan deze zwartwerkpraktijken mee te doen verschilden echter nog al bii de werknemers en ook werden zij vaak misleid door hun baas, bleek gisteren. „Ik wilde mijn baan niet riske ren. Er moest toch brood op de plank". Ook zou de aanne mer de mensen onder het mom van studiefinanciering en onderhoudswerkzaamhe den voor zijn karretje hebben gespannen. Hij betaalde dan de aanvulling tot het volledi ge salaris en bespaarde zo het grootste gedeelte op het loon, want dat werd door de be drijfsvereniging betaald. Hierdoor werden veel werk nemers niet eens financieel wijzer van hun fraude. Maar hun baas des te meer. Anderen gaven echter vol mondig toe dubbel „gevan gen" te hebben. Een flink aantal van de verdachten werkt nog steeds bij het aan nemersbedrijf. Anderen zei den „gelukkig" ander werk gevonden te hebben. Slechts één verdachte nam al direct in 1980 toen de fraude begon, ontslag en meldde de fraude praktijk van zijn baas aan de opgelichte bedrijfsvereniging. Zijn verklaring werd op schrift gesteld, maar het duurde nog jaren voordat er werd ingegrepen. Deze ver dachte werd vrijgesproken. Tijdens de zitting werden ook veel verwijten gemaakt tegen de bedrijfsvereniging ASF, die werknemers soms weken liet wachten voordat zij hun geld kregen. „Je moest soms wel wat aanpak ken, omdat de ASF niet of pas heel laat betaalde", zei één van de verdachten. Een werknemer vertelde uit wraak tegen de bedrijfsvere niging aan het zwartwerken meegedaan te hebben. „Toen ik bij een andere baas werd ontslagen, omdat er geen werk meer was, kreeg ik geen uitkering van de ASF. Ik wilde ze nu terug pak ken". En een ander steldé: „Ik moest er wel bij werken, omdat we anders niet te eten hadden en mijn vrouw met een scheiding dreigde". Omdat het allemaal al erg lang geleden was en de aan nemer dè werknemers min of meer had geprest tot zwartwerken, werden de straffen aan de „lichte" kant gehouden, zo stelde de offi cier van justie mr. Van Strae- len. „Onder andere omstan digheden waren de eisen en straffen veel hoger uitgeval len". Zijn eis voor aannemer Van der Vis, zal, wanneer deze zaak dit voorjaar wordt behandeld, aanmerkelijk minder rooskleurig zijn. Burgemeester C. Goekoop heeft gistermiddag in de Engelbertha- hoeve twee koninklijke onderscheidingen uitgereikt. De heer J.A. Zwaan uit Woubrugge (rechts) kreeg de eremedaille in goud ver bonden aan de orde van Oranje-Nassau en de heer A. van der Reijden (links) uit Leiden de eremedaille in zilver verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. Zwaan vierde op 14 januari het feit, dat hij veertig jaar geleden in dienst trad van Stichting Het Kaas- merk in Leiden. Hij begon zijn loopbaan als drukker en is nu be drijfsleider. Van der Reijden zal op 1 april veertig jaar in dienst zijn van Stichting Het Kaasmerk. Hij is als algemene hulp in dienst getreden en heeft thans de leiding van de technische dienst. levol-IDEN/DEN HAAG I Leidse vuilverbran- tg ziet niets in de stren- fe milieu-eisen, die de |>vincie Zuid-Holland ^_Jt. De provincie eist dat ^■uitstoot van stof, zware metalen en zoutzuur wordt verlaagd, maar vol gens de vuilverbranding zijn hiervoor investerin gen van miljoenen gul dens nodig. De eisen v^n de provincie worden onredelijk genoemd en de vuilverbranding heeft dan ook bezwaar aangetekend bij de provincie tegen de strengere eisen. De vuilver branding zou door het aan brengen van een aantal tech nische verbeteringen aan de eisen van de provincie kunnen voldoen, maar volgens de Ge meenschappelijke Regeling Leiden en Omstreken, die de vuilverbranding beheert, zou den daar investeringen van 32 tot 47 miljoen gulden voor no dig zijn. Dat bedrag uitgeven wordt kapitaalvernietiging ge noemd, omdat de vuilverbran ding in de jaren negentig wordt gesloten. De bedoeling is een nieuwe vuilverbranding te bouwen en mogelijk komt die in Roomburg. Pas over en kele jaren zal daar een besluit over worden genomen. Omwonenden van de vuilver branding hebben de provincie daarentegen gevraagd de mi lieu-eisen nog verder aan te scherpen. Het liefst zouden ze de vuilverbranding zo snel mogelijk zien verdwijnen. De vuilverbranding zou onder meer stank- en vuiloverlast in de Merenwijk veroorzaken. Bet bijdragen van Paul ran der Bijl, Marcel Ge- emogjauff en Gert Visser. Foto Tejo Ringers. idequaat (1) activ. Iet bureau zedenpolitie van iet Leidse politie-apparaat reeg vorig jaar 67 aanklach- *n binnen over hijgers. Man- len (de emancipatie is aan dit ront nog niet vergevorderd) lie van de telefoon gebruik maken om hun sexuele drif- en te bevredigen. Een zeer rervelend maar niet opmer- celijk verschijnsel zij het, dat le slachtoffers voor een be* angrijk deel patiënten van de ifdeling gynaecologie van het Academisch Ziekenhuis in Leiden bleken te zijn. Iet vermoeden* bestond dat le hiiger op één of andere e beslag had weten te leg- op patiëntengegevens van iet AZL die, zoals Dij dit soort nstellingen gebruik is, in de computer zijn opgeslagen. IHet AZL-periodiek „Cicero" lesteedde deze week aan lacht aan de zaak (het onder zoek is inmiddels afgesloten, le hijger is niet gevonden) en iegde Kees Louwerse van de 5Centrale Dienst Informatie verwerking van het zieken huis de vraag voor: „Is de computer wel voldoende be veiligd tegen misbruik?" Wie, gezien de voorkeur van de hijger, zou vermoeden dat het antwoord kortweg „nee" zou luiden, vergist zich. Vol gens Louwerse is de beveili- 'ng wel degelijk adequaat, aar wie het daarop volgend betoog van Louwerse op de voet volgt kan enige twijfel niet onderdrukken. 079- Adequaat (2) ,Men is al gauw geneigd om te denken dat alles voor hon derd procent beveiligd moet zijn", zegt Louwerse. Dat lijkt inderdaad het minste maar deze verwachting blijkt onte recht te zijn. Het aanbrengen van voldoende beveiliging kost teveel en maakt de com puter te ingewikkeld en daar door onbruikbaar. Louwerse schat, dat van de 3.000 gebruikers van de com puter van het AZL er 2.000 in meer of mindere mate toe gang hebben tot de gegevens van patiënten. Het aantal „po tentiële maniakken" bedraagt echter veel meer. Dat komt omdat de gebruikers nog wel eens vergeten de computer na gebruik af te „sluiten" waar door iedere onbevoegde, die toevallig de kamer binnen loopt, over alle gegevens kan beschikken. En tot een paar jaar geleden, vertelt Louwer se, was het niet ongebruike lijk dat de toegangscodes tot de computer op een stickertje op het toetsenbord vermeld werden. Het blijkt overigens niet in alle gevallen nodig de compu ter te raadplegen. Er slinge ren, alweer volgens Louwer se, nog wel eens lijstjes met gegevens rond die net aan de computer zijn toegevoegd. Vergeten weg te gooien. De adëquaate beveiliging, die Louwerse eerder aanhaalde, moet op een misverstand dan wel op een bijzonder diploma tiek antwoord duiden. De woorden van Louwerse ko men erop neer dat de be scherming van patiëntengege vens in het AZL nog het beste te vergelijken met de bank, die iedere avond de kluisdeur wagenwijd openzet. En dan vreemd opkijkt wanneer op een goede dag de inhoud er van gegapt blijkt te zijn. Te laat Enige honderden huurders in Leiden moeten de afgelopen weken dagelijks de deurmat hebben afgespeurd naar het bericht van overschrijving van de huursubsidie. Werd het voorschot van de gemeen te anders al in de eerste week van de maand op de giro- of bankrekening bijgeschreven, deze maand was er zelfs hal verwege nog niets binnen. Een vergissing van de ge meente in uw nadeel of een nieuwe maatregel van de re gering? Velen belden onge rust naar het Stadsbouwhuis om te vragen waar het geld bleef. Gelukkig, er was slechts iets fout gegaan bij de gemeente. Het geld komt er zo spoedig mogelijk aan, verzekerden de ambtenaren van het bureau huisvesting de getroffen bel lers. Wie zijn voorschot nu nog niet heeft ontvangen, kan er op rekenen het begin vol gende week in zijn bezit te hebben. De oorzaak van de late beta lingen blijken de drukke werkzaamheden van het bu reau financiën van de ge meente et zijn. Die had de op dracht tot betaling tijdig ont vangen maar te laat op de bus gedaan. De medewerkers van financiën hadden het te druk met het afsluiten van het boekjaar '85. Niets aan de hand eigenlijk, wanneer de verhuurder tenminste zo vriendelijk is twee weken te wachten met de inning van zijn huur. Gelukkig heeft men op het Stadhuis lering uit dit wat on gelukkige „toeval" getrokken. Voortaan zal men nog nauw keuriger omgaan met het ver strekken van de voorschotten. Niet meer in de eerste week van iedere kalendermaand, maar stipt op de eerste dag, heeft de gemeente zich voor genomen. Nostalgisch (1) De computer. Een zegen of een vloek voor de mensheid? Van beide zal wel iets waar zijn. Een ieder heeft wel ie mand in zijn directe nabijheid die al maanden of soms zelfs jaren tevergeefs tracht onder de goede naam of adres en met alle daarbij passende be horende gegevens in het be stand van een ziekenfonds, ministerie, woningbouwver eniging of postorder bedrijf opgenomen te worden. Of juist te worden geschrapt. Wat ook de oorzaak moge zijn van alle fouten, vergissingen en vertragingen, vast staat wel, dat de mens steeds afhankelij ker wordt van de computer. Het Energie Bedrijf Rijnland (EBR) heeft ook zo'n ding. Het apparaat moet er onder meer voor zorgen, dat elke klant boze brieven krijgt als de rekening niet tijdig wordt voldaan. Het rekenwonder zorgt er verder voor, dat de gebruikers de maandelijkse aanslag op de huishoudporte monnee in de bus krijgen in de vorm van de welbekende voorschotnota. De computer kiezingen voor een nieuwe gemeenteraad worden immers op de voet gevolgd door de Tweede Kamer-verkiezingen. Waardoor landelijke items de identiteit van de plaatselijke afdeling overschaduwen. Sommige afdelingen schijnen hierdoor het zelfvertrouwen al geheel verloren te hebben. Want wat moet je anders con cluderen wanneer op het CDA-affiche voor de raads verkiezingen het hoofd van minister-president Ruud Lub bers prijkt en de naam van de Leidse lijsttrekker Joop Wa lenkamp slechts minimaal is toegevoegd Of wanneer D66 de strijd om de zetels in de ge meenteraad aangaat met de slogan „Nu Jan Hoekema, straks Hans van Mierlo" Gluren Het Is een onbedwingbare lust van Iedere Nederlander. Vooral 's avonds in het donker kan nie mand de verleiding weerstaan: even naar binnen gluren als je voorbij een huiskamer logpt. Even kijken hoe landgenoten hun huis hebben ingericht en hoe ze hun vrije tijd doorbrengen. Mees muilend glimlachen als de heer des huizes met losgeknoopte broek, benen op tafel en openge vallen mond een uiltje knapt in de luie rookstoel. Grijnzen wanneer de buurvrouw wordt betrapt als ze in haar beha een blousje staat te strijken. Minder leuk Is het natuurlijk als je zelf het slachtoffer bent van voyeurisme. De gordijnen dicht doen is een mogelijkheid, maar je eigen uitzicht wordt je dan ook radikaal ontnomen. Verhuizen naar een hoger gelegen verdieping is niet minder ingrijpend. Een bewoner van het Galgewafer in Leiden bedacht wat anders: een provoce rend raambiljet. En het werkt. In verlegenheid gebracht, wenden voorbijgangers hun blik af. Geen gluurder die nog naar binnen durft te kijken. van het EBR is niet zomaar een computer. Het EBR heef een computer waarin het zo genaamde „Numussysteem" is opgenomen. Een prachtig sy steem moet dat zijn, te oorde len naar de woorden van de Leidse wethouder van econo mische zaken Jos Fase, die door deze functie automatisch voorzitter van het college van beheer (zeg maar het dagelijks bestuur) van het EBR is. Nostalgisch (2) Zij zette deze week uiteen, dat het EBR vanaf 1 april want dan moet het systeem werken in staat is de bedragen op de voorschotnota's onmiddel lijk te wijzigen als de energie prijzen daar aanleiding toe ge ven. En, zei Fase niet gespeend van enige trots, we zullen de prijzen ook daadwerkelijk verlagen als daar aanleiding voor is. „Er moet wel een prijsverandering zijn die de moeite waard is", voegde ze eraan toe. „Want anders moet straks iedereen weer bijbeta len of moeten de voorschotten weer omhoog". Met andere woorden: Als mi nister Gijs van Aardenne ein delijk doet wat iedereen vindt dat hij moet doen en de gas- prijs in juli met 8 a 10 cent verlaagt, dan zal het EBR dat doorberekenen en gaat ook de klant alvast minder betalen. Op jaarbasis zou dat erop neerkomen dat een gemiddeld gezin 300 gulden minder voor zijn warme huiskamer moet reserveren. Voor menigeen een heel bedrag in deze barre tijden. Dat klinkt allemaal heel rede lijk en dat zal het ook wel zijn anno 1986. Maar toch blijft een vervelende kriebel in de maagstreek hangen en ont staat een nostalgisch verlan gen naar de tijd, dat het leven nog simpel en overzichtelijk was. Want de boodschap van het EBR komt er dus uitein delijk op neer dat de burger dankzij een of ander wonder lijk computerprogramma blij mag zijn, dat de verlaging van gasprijs in de voorschotnota's wordt verwerkt. Zou dat niet gebeuren dan zou de burger maandenlang teveel betalen en het EBR de rente opstrij ken. Wie zou van de bakker accep teren, dat voor een brood vijf gulden wordt gerekend en als het de bakker uitkomt het te veel betaalde een keer wordt teruggestort Verlakkerij (1) Plaatselijke politici verzuch ten vaak dat het hen bij plaat- elijke verkiezingen nauwe lijks lukt de aandacht van de kiezers te trekken. „De kie zers stemmen op landelijke partijen, wat wij in Leiden doen is nauwelijks bekend", hoor je alom. Een effect dat dit jaar in het bijzonder aanwezig is. De ver- Verlakkerij (2) VVD en PvdA doen niet mee aan deze verlakkerij. De soci alisten hebben, nadat in 1978 voor de laatste maal een affi che met een hoofd (dat van Joop den Uyl „Kies de minis ter president") werd uitge bracht, hun affiches simpel en zakelijk gehouden. Het lijst- nummer of hoogstens de roos in de vuist, meer kwam er niet op voor. Op de Leidse af fiches voor deze keer prijkt dan ook alleen het nummer 1 en ontbreken de koppen van Joop den Uyl en Wim Kok. De VVD beleidt al jaren dat het niet om de mensen, maar om de partij gaat. Lijsttrekker Fred Kuijers zal zich dan ook gewoon met het bekende drie-letterige blauw-oranje pamflet in de strijd werpen. Alleen het lijstnummer van de VVD heeft een verande ring ondergaan. CDA en D66 hebben er ken nelijk geen enkele moeite mee de plaatselijke verkiezin gen tot een soort landelijke steekproef te degraderen. Van D66 is dat nog wel te begrij pen. De persoon van Hans van Mierlo is immers het eni ge bestaansrecht van deze partij. Was Van Mierlo niet herrezen, dan had D66 ver moedelijk niet eens meege daan aan de verkiezingén in Leiden. Dat het CDA meent te moe ten profiteren van een soort nationale heldenverering, rechtvaardigt dat de partij plaatselijk van een tweede naar een derde plaats is ge daald. dienstverlening ARTSEN Leiden: Groep 1: Tan, Janssen, Zwijnenburg, Mey er. R. van Leeuwen. Verhage. Groeneveld en De Ruiter: za. dr. Verhage, tel. 218661, zo. dr. Groeneveld, tel. 218661 Groep 2: Bergmeijer, Pieterse, Van Gent, Taytelbaum, Van Luyk, Klaassen, Rus, Kruis en De Lange: za. dr. Klaassen, tel. 213546, zo. dr. Kruis, tel. 126371. Groep 3: Pleiter, J. van Leeuwen. Smit, W. de BruiJ- ne, J. de Bruijne, Stolk, Jurgens, Muijsenberg en Fogelberg: za. dr. Stolk, tel. 125820, zo dr. Jurgens. tel. 125820. Groep 4: Van Wingerden, Lahr, Van Rijn. Bénit, Nieuwenhuis. Roos. Boer. Van de Waard en Arnou: za. dr. Bénit. tel. 720404, zo. dr. Van Rijn, tel. 314349. Groep 5: Schaefer, Jasperse, Crul, Kooy- man, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammer- stein: za. dr. A. Hammerstein, tel. 720936, zo. dr. De Jong, tel. 123752. Oegstgeest: vanaf za. 10 uur: dr. Roelants, tel. 153747. Patiënten van dr. Steenhoven ol dr. Voorzaat: bellen naar 176867. Spreekuur za. en zo. 11.30-12.30. Kaag - Abbenes - Nieuw Vennep: tel. 02526-72850 Leiderdorp: za. en zo. dr. Van der Beek en dr. Van der Leden, tel. 894539. Spreekuur van 12.30 tot 13.00. Voorschoten: za. dr. Prescott, zo. dr. Schota nus. Warmond - Voorhout: dr. Sleeboom, tel. 02522-11393. Noordwijk: Groepspraktijk tel. 19300 Katwijk aan Zee: dr. Van Duyn, tel. 15805. Katwijk - Rijnsburg - Valkenburg: dr. Van de Water, tel. 12921. Sasaen- heim: dr. Muller, tel. 11777 Alkemade - Rijnsaterwoude: dr. Beekhuis, tel. 01712-8202. Prak tijk Saeys/van Mierlo/Roelen: dr. Roelen/dr. Brock, tel. 01713- 2329. Alphen: groep 1. za. dr. Zikel, zo. dr. Van Gemeren, groep 2. za. dr. Klein Haneveld, zo. dr. Hertzberger. Hazers woude - Koudekerk: dr. Harkes, tel. 01728-8790. Benthuizen - Boskoop: dr. Buiter, tel. 079- 313737. Langeraar - Nieuw- veen - Ter Aar - Woubrugge: dr. Van Sprang/dr. Zandstra, tel. 01722-2811. Nieuwkoop - Noorden: dr. Essens, tel. 01724- 8482. TANDARTSEN Leiden - Lei derdorp Oegstgeest: dr. La- bruyère, tel. 134244, za en zo spreekuur om 13.00 uur. Alke made Leimuiden: eigen tand arts bellen voor 15.00 uur. Leidschendam: voor spoedge vallen tel. 974491. Bollen streek: dr. Schimberg, tel. 02520-17036. APOTHEKEN Leiden - Lei derdorp - Oegstgeest - Voor schoten: Apotheek Reyst in Lei den en Apotheek Van Breest Smallenburg in Leiderdorp Al kemade: Apotheek Alkemade. open: zat 12-13, 17.30-18 u, zon feestdagen 12.30-13 en 17.30- 18 u. Noordwijk - Katwijk: Apotheek Rijnsoever in Katwijk aan Zee. Noordwijkerhout: za geopend van 9-13. u. en van 17- 18 u. en zo van 12-13 u. en 17- 18 u. Spoedrecepten tel. 3511 of dienstbel. Sassenheim: 02522- 10169. WIJKVERPLEGING Leiden - Noordwijkerhout De Zilk - Voorhout: tel. 071-122222. Bollenstreek: Wijkverpleging Gezondheidscentrum, tel. 02522-14147. Hillegom: Opgg- ve via het antwoordapparaat, tel. 02520-16217. Leidschendam: Kruisvereniging, tel. 070-455300. Oegstgeest: Kruisvereniging, tel. 071-177444. DIERENARTSEN Leiden: dr. Muurling, tel. 125057 en dr. Van der Wouw, tel. 764058. Voor schoten - Leidschendam: dr. Westgeest en dr. Birnie, tel. 768616. ONGEVALLENDIENST ZIEKEN HUIZEN LEIDEN Ongevallen- dienst elke dag Academisch Zie kenhuis behalve van dinsdag 13.00 u. tot woensdag 13.00 u. (Diaconessenhuis poliklinieken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth- ziekenhuis). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dagelijks van 16.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 19.30 uur. Kin derafdeling dagelijks van 14.00 tot 20.00. Niet meer dan twee bezoekers per patiënt. Sint Elizabeth-ziekenhuis: Volwas senen dagelijks van 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.30 u.; klasse afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraamafdeling: dag. van 15.00- 16.00 u. en van 18.30-19.30 u. en van 19.30-21.00 u. alleen voor vaders. Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hartbewa- king) dag. van 14.00-14.30 u. en van 19.00-19.30 u. Intensieve verpleging: dag. van 14.00-14.30 u. en van 18.30-19.00 u. Sport- Medisch Adviescentrum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in het St. Elisabeth-ziekenhuis. Endegeest: Di. en vr. 13.00- 14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eerste klasse: de gehele dag. Jelgersmakliniek: Jongerenteam: za. en zo. 14.00- 17.00 u. Opname: werkdagen 16.45-17.45 u.; za. zo en feest dag. 10.00-11.30 en 14.00-16.30 u. Team A, C en D: dag. tot 21.00 u. met uitzondering van alle patiënten (behalve kinderen) zijn de bezoekuren als volgt: Da gelijks 14.15-15.00 u. en 18.30- 19.30 u. Avondbezoekuur afde ling verloskunde: 18.00-19.00 u. De Praematurenafdeling dage lijks van 14.30-14.45 u. en 18.30-18.45 u. Voor ouders en familie is voortaan doorlopend bezoek mogelijk. Bezoek aan ernstige patiënten: wanneer aan, ernstige patiënten doorlopend bezoek wordt toegestaan kan de hoofdverpleegkundig*, hiervoor speciale kaarten verstrekken. De bezoektijden van de kinderkli niek zijn dagelijks 15.00-15.45 u. en 18.30-19.00 u. De bezoektij den van de kinderafdeling (al leen voor ouders van kinderen kan er een afwijkende tijd afge sproken worden met de hoofd verpleegkundige) zijn dagelijks van 14.15-15.00 u. en van 18.30- 19.00. Rijnoordziekenhuis: Dagelljks 14.30-15.15 u. en 18.30-19.30 u. Extra bezoek hartbewaking: 11.00-11.30 u. Extra bezoek vaders kraamafde ling: 19.30-20.30 u. Kinderafde ling 15.00-15.30 u. alleen voor ouders 18.00-18.30 *i. LEIDSE RECHTSWINKEL Ju ridisch Adviesbureau, Ketelboe- terssteeg 10, tel. 130775; afde ling belastingen: alleen op af spraak, klachtenbureau: dl. en do. 18.30-20.30, afdeling vreemdelingenrecht: ma. 13-15 en do. 18.30-20.30, afdeling vrouw: vr. 10-12. S.O.S.-DIENST Telefonische hulpdienst, tel. 071-125202. Voor allen die in moeilijkheden verkeren of eenzaam zijn. Ver trouwelijk. Dag en nacht bereik-

Leidse Courant | 1986 | | pagina 11