onald Hoevenaars dient zich aan fan der Duim fnelste Bolsward Connors enWilander in halve eindstrijd sportuitslagen Joop Nederpelt aan de leiding bij WK ijssurfen KNWU wil rol Bonthuis beperken [TALENT VEROVERT NATIONALE TITEL Lammertink eerste in massasprint Clubs verdeeld over doorgaan Sportwereld agwori EaidM<2owuwt VRIJDAG 21 FEBRUARI 1986 PAGINA 9 Sitraf Engelse clubs [j£t van kracht" DEN De uitsluiting van de Engelse alclubs voor de Europese titeltoernooien (ook volgend seizoen van kracht. Dat heb- Engelse dagbladen gisteren gemeld. Zij ci- len wat zij noemden ..prominente functio- ken" van de Europese Voetbal Unie 73fA), die anoniem wensten te blijven. Vol- 1590 de informanten zal de UEFA zich zowel J54*nde week in Rome als in april in Lissa- ftijdens de laatste vergadering van het sei- 1 in tegenstelling tot eerdere berichten uit- Iken voor handhaving de straf. Daardoor tn de Engelse clubs voor onbepaalde tijd sloten van deelneming. De straf werd op- na het drama in het Heizelstadion, 29 ^>ij de finale tussen Juventus en Liverpool, bij 39 mensen het leven verloren. WOERDEN De sectie beroepswielrennen van de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie (KNWU), die de rol van Peter Bonthuis als tus senpersoon voor beroepsrenners beperkt wil houden, is bereid de manager voor andere werkzaamheden in te schakelen. Volgens Roger van Es van de sectie is het uitgesloten, dat Bont huis op gelijke voet kan werken met Gerrie van Gerwen, de officiële coordinator van de KNWU. Door dit standpunt moeten wielrenners die zich door Bonthuis laten vertegenwoordigen twee keer commissie betalen over hun startgel- den aan Van Gerwen en aan Bonthuis. Wel overweegt de profsectie Bonthuis in te schake len voor andere doeleinden. „Bonthuis heeft na tuurlijk veel know-how", stelde Van Es. Peter Bonthuis: inschake len voor andere werkzaam heden. Scheidsrechter beslist over doorgaan FC Den Haag-DS '79 DEN HAAG Het hangt van scheidrechter Verhoef af of de competitie-wedstrijd van FC Den Haag tegen DS '79, die voor zondagmiddag op het programma staat, doorgang vindt. De KNVB heeft beslo ten niet tot algemene afkeu ring over te gaan, niet in de laatste plaats omdat het com petitieprogramma in de knel dreigt te raken. De beslissing wordt overgela ten aan de plaatselijke consuls en de scheidsrechters. Volgens consul H. Akerboom, verant woordelijk voor de keuring van de velden in het Zuider park, kan het duel van FC Den Haag zondagmiddag door gaan, mits het niet gaat dooien of sneeuwen. Hij verwijst naar het drietal vriendschappelijke duels dat FC Den Haag de af gelopen weken op het bevro ren veld heeft afgewerkt. „Dat gaf geen problemen", aldus Akerboom. Rob Baan heeft er overigens geen probleem mee als de wedstrijd doorgang vindt. „De grond is zachter en wij zijn er nu zelf redelijk aan gewend. Al is het natuurlijk wel zo dat beide partijen met elkaar re kening moeten houden". FC Den Haag zal overigens nog steeds Karei Bouwens moeten missen. De Haagse aanvoerder is geblesseerd aan de knie. Om diezelfde reden is het meespelen van Pablo Plak en Edwin Purvis twijfelachtig. „Maar ik verwacht dat ze zul len spelen", aldus Baan. Die de gebruikelijke opstelling - met Bram Rontberg voor Karei Bouwens - zal hanteren. Indien FC Den Haag zondag niet in actie komt voor de competitie, dan zal in het Zui derpark een vriendschappelijk duel met Fortuna S. worden afgewikkeld. De aanvang is dan eveneens 14.30 uur. Een heus stukje nde kopermuziek gisteren een einde akt aan de Open Ne- ndse Skikampioen- £ppen in het Oosten plaatsje Eben, dat drie dagen ontrukt ht weten aan de vol- kte anonimiteit van de ivincie Pongau. Als ge- p van een combinatie 2jf goed vaderlands mjpmanschap en com- ONfcieel gerichte Oosten- ^jse toeristenwerving nzttond daar in Eben iaf weeh een samenwer- ëogsverband, dat zich de komende twee jaar zal voortzetten. Tot genoegen van de lo- notabelen van de i7iiok op de Oostenrijkse jj'JJtersportlandkaart. Die rjen, dat publiciteit om- j^jit de krachtmeting tus- jTia de voor het merendeel "utters van de derde ca- jjjirie ooit de nodige toe- aoioische aantrekkings- '^Jjcht zal doen ontstaan. 63C« jHJÏongekend plezier ook van O^Nederlandse Ski Vereni- -J, die op die veronderstel- - van de Ebener midden stand keurig kon inspelen om zijn kampioenschappen op ge paste wijze te organiseren. En wat belangrijker was: voor niets. Want het Nederlandse skiën mag dan ondanks de aanzien genietende prestaties van (de Westduitse) Christa Kinshofer nauwelijks wat voorstellen, in Oostenrijk staan kleine dorpjes in de rij om als organisator op te treden van onze nationale titelstrijd. Die bovendien sinds vorig jaar is voorzien van een internationaal tintje, waardoor ook andere B- en C-naties skiërs afvaardigen. Tevreden Vandaar ook dat voorzitter Gmelich Meijling, even lang (anderhalf jaar) praeses van de NSV als burgemeester van Den Helder, gistermiddag in het denkbeeldige centrum van Eben met een tevreden glim lach de diverse winnaars de medailles en de bekers kon overhandigen. In Eben bleek trouwens dat er een spoortje hoop gloort aan de vaderlandse skihorizon. Verantwoordelijk daarvoor is Ronald Hoevenaars, een 18-ja- rige oorspronkelijk uit Ber- geyk afkomstige zoon van niet-onbemiddelde ouders, die al geruime tijd geleden naar België uitweken. Maar doordat er bij onze Zuiderburen aan ook niet zo gek veef te winnen was, week Hoevenaars zelf zes jaar gele den uit naar Wenen. Daar volgt hij een schoolopleiding, die hem op alle mogelijke soe pele manieren in staat stelt ooit eens zijn diploma te halen, maar bovenal om zijn skitalent verder te polijsten. Tot de Open Nationale Kampi oenschappen in Eben stond Ronald Hoevenaars bekend als een meer dan gemiddeld geta lenteerde skiër. Maar dan een, die tot grote spijt van ambi tieus ingestelde figuren in de bond wel veel durf etaleerde, maar net wat te weinig over leg om bijvoorbeeld bij een reuzenslalom alle poortjes op reglementaire wijze te passe ren. Dat brak hem op bij de reuzenslalom van woensdag, maar doordat hij gisteren wél op reguliere wijze naar bene den kwam en zijn snelheid daar bovendien niet op al te nadrukkelijke wijze onder leed, kon hij zich bij het opma ken van de balans terugvin den op de derde plaats in het internationale deelnemersveld. Hoevenaars beroofde daarmee niet alleen routinier Peter van der Swaluw van zijn vierde nationale titel, maar bewees zelf eindelijk wat velen al in hem zagen: een skiër die het in de toekomst wellicht kan schoppen tot de mondiale sub top. Hoevenaars is daar zelf overigens bescheiden bij. „Ach, ik ga er altijd vol tegen aan", vertelde de import-We ner. Lichtpuntjes Ronald Hoevenaars was tij dens de nationale titelstrijd in Eben trouwens één van de weinige lichtpuntjes. Bij de da mes was het opvallend dat de net als Peter van der Swaluw (combinatietitel) nog slechts als „toerist" aanwezige Katus- ha Esser weer een opvallende rol vertolkte. De 23-jarige Am sterdamse werd gisteren op de slotdag in Eben Nederlands kampioene Super G. (een mengeling van slalom en afda ling) en stelde daarmee tevens de titel op de combinatie ze ker. Haar concurrentes Christa Kinshofer en Angeline Lem- mink werden door een val uit geschakeld. De Westduitse werd kansloos door een gebro ken binding, Lemmink raakte onderweg een stok kwijt en daarmee haar kansen op een tweede titel. Andere jongemeisjes als Chan- tal Peeters, Emilie de Man en Willy Sevenstern finishten op meer dan tien seconden van totaalwinnares Jolanda Kindie uit Liechtenstein. Hetgeen ook al geen al te bemoedigend beeld gaf van de vaderlandse skitoekomst. Waaraan volgens Bart Zomerdijk van de Alpine commissie slechts iets kan Katusha Esser: als „toeriste" aanwezig, toch kampioen. worden verbeterd als er op kringen zullen wel dwars lig- zijn minste 2,5 ton beschikbaar gen bij een eventuele verho- komt voor het wedstrijdgebeu- ging van het budget. De mees- ren. Nu moet dat voor slechts te mensen zijn alleen maar lid 125.000 gulden, een bedrag dat van de skivereniging, omdat al zes jaar onveranderd is. ze dan voor een schappelijk „Maar", vreest Zomerdijk, „de bedrag zijn verzekerd tijdens hun wintersportvakantie. En die mensen zijn niet zo geïnte resseerd in de prestaties van onze wedstrijdskiërs". Zomer dijk richt zijn hoop dan ook op een grote sponsor. FRANK WERKMAN 1176# 7250 #01 j^SWARD Schaatser Hilbert van der Duim 3«erenveen) heeft gisteren op de ijsbaan van Bols- ®Jrd voor 5000 toeschouwers een marathon over één is.' en tien ronden gewonnen. Vijf ronden voor het jde ontsnapte Van der Duim. Hij nam een voor- 5tf>ng van 100 meter maar werd door het fel jagende 'pton, met daarin onder anderen de Zweed Tommy ^fsson, toch weer bijna achterhaald. Van der Duim id een voorsprong van tien meter over. I Hopman uit 't Zandt won een USA-marathon in het hart Noord-Holland. Op de tweede plaats eindigde Johan denier. Derde werd Henk Portengen. Meijer uit Driemond won in Leeuwarden de korte-baan öatswedstrijden om de Gouden Bal. In de finale won ze jdrie manches. Meijer werd onlangs ook Nederlands kam- 1e korte baan. :je Keulen (Irnssum) won gisteravond in Oude Haske korte baan wedstrijd voor Klazien Seinstra (Luxwoude) 28?Tanneke Souwman (Marknesse). r/a 42i 225MINTON /4 53 de Thomae Cup in Mulheim 12 48»ea, tweede ronde, groep C /4 66 Ierland - Noorwegen 5-0; Astrid der Knaap-Ellen Berg 11-3, 11-2, [jan Ridder-Gro Storvick 11*0. I, Erica van Dijck-Marianne Wik- 11-5, 11-3, Coene/Van Dljck-S- Id/Wikdal 15-3, 15-4. Van der p/Van der Valk-Storvick/Sol- 15-9. 15-4. rland-Usland 5-0: Eline Coene- ild 11-4, 11-2; Astrid van der p-Thordardottir 11-8, 12-10; Van -Palsdottir 11-3, 11-1; Coene- n Dijck-Edwald/Inga Kjartansdot- eft hf5-8, 15-3; Van der Knaap/Karin 'edaal der Valk-Thordardottir/Kristln nn Jtjansdottir 15-1. 15-2. ouden IJsland °*5 e bij ilARTEN lijst bi«7/1 in Beden herstï n weltt Stenzei (Oos) 250 8 121 31,25 Kovac (Tsj) 148 8 75 18,50 lti(555* Grethen (Lux) 250 9 68 27,77 Arnoud (Fra) 65 9 42 7,22 ts hel loang Zenkner (WDI) 250 10 67 r Arenaza (Spa) 68 6 50 11,33 wam6ln Eben im Pongau (Oostenrijk) prltnï1** (*uP*r G internationaal): 1. ^ïdle (Lie) 1 minuut 31,79 secon- i; 2. Vorderegger (Oos) 1.35,03; 3. Wheaton (GBr) 1.35,53.. Super G na tionaal: 1. Esser 1.37,94; 2. Peeters 1.41,33; 3. De Man 1.44.64. Combinatie: 1. Esser; 2. Peeters; 3. Willy Sevenstern. Heren (internationaal): 1. Fernsebner (Oos) 1.27,32; 2. Goodwin (NZI) 1.27,50; 3. Hoevenaars (Ned) 1.28,08. Nationaal: 1. Hoevenaar 1.28,08; 2. Peter van der Swaluw 1.31,12; 3. Van der Veldt en De Man 1.34.73. Combinatie: 1. Van der Swaluw; 2. De Man; 3. Edwin Schenk. SCHAATSEN Marathon Bolsward: 1. Van der Duim (Heerenveen), op 10 meter: 2. Man den (Wapserveen), 3. Semplonius (Lemmer), 4. Ferwerda (Stiens), 5. Kramer (Heerenveen). 6. Jonker (Wijt- gaard), 7. Gustafsson (Zwe). 8. De Boer (Jellum), 9. Hoekstra (Heeren veen), 10. Van Berkum (Irnssum). Korte-baanwedetrijd om Gouden Bal in Leeuwarden: 1. Meijer (Drie mond); 2. Keulen (Irnsum); 3. Loor- bach (Sappemeer); 4. Souman (Mark nesse). u/ici RCUMFN Nice-Alaeaio: 1. Mantovani (Ita) 158,8 km In 3.59.30 (gem. 39,707 km/u); 2. Serra (Zwe); 3. Wljnands (Ned); 4. Ga- vazzi (Ita); 5. Calcaterra (Ita); 6. Moro ni (Ita); 7. Van der Poel (Ned); 8. Bauer (Can); 9. Cornillet (Fra); 10. Pe- dersen (Den); 14. Lammerts (Ned) z.t. Tweede etappe Ronde ven Valencia: 1. Lammertink (Ned) 186 km in 4.24.22 (gem. 42.213 km/u); 2. Cau- bert (Fra); 3. Earley (Ier); 4. Gutierrez (SpaY, 5. Suarez-Cueva (Spa) z.t. Al gemeen klassement: 1. Oosterbosch (Ned) 10.30.54; 2. Blanco-Villar (Spa) op 13 sec.; 3. Hinault (Fra) op 19 sec.; 4. Gorospe (Spa) z.t.; 5. Müller (Zwi) op 26 sec.; 6. Kelly (Ier) op 28 sec. Jos Lammertink: succes in Spanje. MASANAGRELL Jos in het algemeen klassement, sio. De Italiaan, die in de eind- Lammertink heeft gisteren de De tweede etappe ging over sprint de Zweed Patrick Serra tweede etappe van de Ronde 176 kilometer van Elda naar en de Nederlander Ad Wij van Valencia gewonnen. De Masanagrell. nands uit de ploeg van Jan Twent was de snelste in een Giovanni Mantovani won de Raas versloeg, had voor de 160 massasprint. Zijn ploeggenoot achtste editie van de Frans-I- kilometer drie uur, 59 minuten Bert Oosterbosch bleef leider taliaanse wedstrijd Nice-Alas- en dertig seconden nodig. WOLFEBOROUGH Joop Nederpelt uit Rijswijk, die in 1985 de wereldtitel ijssurfen veroverde, heeft op de eerste dag van de strijd om het wereldkampioenschap 1986 in het Amerikaanse Wolfeborough de leiding genomen. De Amerikaan Scott Steele, die bij de Olympische Spelen in Los Angeles het zilver verover de achter Stephan van den Berg, bezet de tweede plaats. De 10.000 toeschouwers zagen niet alleen snelheiden van 76 ki lometer per uur halen maar ook drie autos door het ijs op het meer waar de wedstrijden worden gehouden, zakken. Ank Wickel voorzitter turndames DEN HAAG De sectie keurturnen dames van het Koninklijk Nederlands Gym nastiek Verbond (KNGV) heeft weer een voorzitter. In de vacature, die enkele weken geleden ontstond door het te rugtreden van Anneke Kel der, wordt voorzien door Ank Wickel uit Rotterdam. Me vrouw Wickel was tien jaar geleden, na secretaresse te zijn geweest, anderhalf jaar voor zitter van de sectie. Rie Mazure (Dordrecht) zal als coördinator voor de nationale turnselectie van de dames op het semi-internaat op Papen dal gaan optreden. Schaatskalender WEDSTRIJDEN VANDAAG IJsclub de IJssel, Gouderak: nationale kortebaan dames se nioren, 20.00 uur. 01827-2598. IJsclub Willem Barendsz, Streefkerk: wedstrijden drie aan een stok. 20.00, 01845-1113/2045. MORGEN IJsclub de IJssel, Gouderak: nationale kortebaan heren se nioren, 14.00, 01827-2598. IJsclub Zoetermeen nationale kortebaan heren senioren, 11.00, 079-311078. IJsclub Oude Wetering, Alke made: nationale koppelwedstrijd junioren c/d, 10.30, 01713-3708. IJsclub Vooruitgang, Ammer- stol: afvalraces in poules over vijf ronden heren senioren, 15.00, 01825-2284/3088. IJsclub Amslelbocht, Amster dam: marathon 1 uur en 2 ron den. 10.00 uur, 02963-1683. TOERTOCHTEN MORGEN Poel- en Bostocht, Amsterdam: 10/20/30/40 km, start: 10.00-15.00 uur, speelweide in het Amsterdamse Bos Westveense poldertocht: 20/35/70 km. start: 10.00-14.00 uur. Woerden-jachthaven. Woer- dense Verlaat-Amstelkade. 01724-8144 of 02979-81678. Plassentochl Nieuwkoop Noor den: 10/35/70 km, start: 09.30-14.00 uur, paviljoen Pias- zicht en restaurant De Ziende in Nieuwkoop, café Maarseveen en café Van Bemmelen in Noorden. Stolwijkee Lanaingtocht: 25/50/75/100 km,start: 10.00-15.00 uur. Stolwijk. Beyer- Westlandtoertocht: 30/60 km, start: 10.00-13.00 uur.Naaldwijk, Maasland. Vlaardingen. .Molen- en Merentocht: 20/30/40/50/60 km. start: 09.30-15.00 uur. Roelofarends- veen, Rijpwetering, Oud Ade. De Kaag. Hoogmade.info: 02524-4278. Molentocht Rottemeren: 10 tot 150 km. start: 09.00-16.30 uur, Bleiswijk-Lange vaart, Zevenhui zen Roerdomp Meijetoertocht 15/35 km: start: 10.00-15.00 uur, Bodegraven. Poldertocht Bergambacht: 30/60/90km, start: 10.00-14.00 uur,ijsbaan in Bergambacht. DEN HAAG Aan de voora vond van het weekeinde vin den vier thuisspelende clubs uit de eredivisie, dat de ge steldheid van het hoofd veld goed genoeg is voor een com petitieduel. Sparta en FC Den Bosch, waar de consul juist op bezoek was geweest, FC Utrecht en Ajax lieten opti mistische geluiden horen. For tuna Sittard, FC Twente, NEC en Haarlem vonden, dat voet bal onmogelijk dan wel onver antwoord was. Excelsior twij felde nog. Competitieleider Jan Huij- bregts vertelde, dat hij de ne gen wedstrijden uit de eredivi sie wil laten doorgaan. Alleen als vandaag meer dan vijftig procent van de duels wordt af gelast, zal hij de gehele compe titie niet laten doorgaan. „Ik moet wel zo handelen, anders komen we flink in de proble men", zei Huijbregts, die maandagavond tijdens de alge mene vergadering betaald voetbal fel werd aangevallen op zijn afgelastingsbeleid. „Het laatste competitieweekeinde is 19 mei, met Pinksteren. Wel licht kunnen we doorgaan tot de 25ste, maar daarna begint het wereldtitel toernooi in Mexico. Dan hoeven de clubs helemaal niet te rekenen op toeschouwers". Wereldbeker atletiek in Barcelona MADRID De strijd om de wereldbeker atletiek, die om de vier jaar wordt gehouden, zal in 1989 in Barcelona plaats vinden. Primo Nebiolo, de Italiaanse voorzitter van de Internationale Amateur Atletiek Federatie (IAAF), heeft dat in Madrid aan vertegenwoordigers van de Spaanse regering medegedeeld. De wedstrijden zullen in het Montjuich-stadion worden gehouden. Barcelona, dat kandidaat is voor de organisatie van de Olympi sche Spelen van 1992, kreeg de voorkeur boven Birmingham. BOCA RATON Jimmy Connors en Mats Wilan- der hebben zich na Ivan Lendl en Stefan Edberg geplaatst voor de halve fi nales van het Grand-Prix- toemooi van Boca Raton. Connors versloeg in de kwartfinales van het he renenkelspel de Frans man Yannick Noah in vier sets. Wilander had evenzoveel sets nodig om de Fransman Forget te verslaan. De zestienjarige Westduitse Steffi Graf bereikte de finale van het damesenkelspel. Zij versloeg in de halve finales de Tsjecholoswaakse Helena Su- kova in twee sets: 6-2 en 6-1. De partij vergde slechts vijftig minuten. De Amerikanen Brad Gilbert en Vince van Patten bereikten de finale van het heren dub belspel bereikt. De combinatie versloeg de als achtste geplaat sten Peter Fleming (VSt) en Guy Forget (Fra) in drie sets: 6-4,6-4,6-3. Het als tweede ge plaatste Zweedse duo Anders Jarryd en Stefan Edberg be reikte de finale van het heren dubbelspel door in vier sets het Westduits/Joegoslavische tweetal Boris Becker/Slobodan Zivojinovic uit te schakelen. De cijfers waren: 6-7 (5-7), 6-4, 7-6 (7-4) en 6-3. Storm teistert WK Flying Dutchman RIO DE JANEIRO Na wildstilte dreigt een storm het wereldkampioenschap in de Flying Dutchman-klasse bij Rio de Janeiro in de war te sturen. Donderdag kon wegens een overmaat aan wind de vijfde zeilrace geen doorgang vinden. Het was al de tweede keer dat een race moest wor den afgezegd. De eerste maal gebeurde dat zondag, toen de deelnemers bij gebrek aan wind er niet in slaagden het - parkoers van elf mijl binnen de tijdslimiet van vier uur af te leggen. De Westduitse broers Jorg en Eckert Diesch, die bij het vori ge wereldkampioenschap op het Garda-meer als tweede eindigden, hebben de leiding na de eerste vier races. Zij wonnen er twee en eindigden eenmaal als tweede. In de der de wedstrijd werden zij na een protest gediskwalificeerd. Ruud Misdorp toch nog geschorst UTRECHT AZC-Alphen doelman Ruud Misdorp is door de commissie van beroep ge schorst voor drie .wedstrijden waarvan één voorwaardelijk voor een slaande beweging naar Zijl-coach Jan Evert Veer. De commissie van be roep corrigeerde de uitspraak van de tuchtcommissie die een ernstige waarschuwing voor het vergrijp voldoende had ge acht. André de Jeu zal de ge schorste doelman in de ko mende twee wedstrijden in de play-offs vervangen. Paardesport Elf jockeys en trainers zijn in Hongkong aan gehouden op verdenking van manipulatie van uitslagen tij dens paardenraces. Onder hen bevindt zich de Australiër Gary Moore, die onlangs de Grote Prijs van Hongkong won. Biathlon De Sovjet Valeri Medvedsjev is in Oslo wereld kampioen geworden op de twintig kilometer. Hij won de wedstrijd in 57 minuten en 5,3 seconden vóór de Oostduitser André Sehmisch (57,19,2) en de Oostenrijker Alfred Eder (58.38,1). Atletiek Het wereldrecord op de 60 meter horden dat de Roemeen Liviu Giurgean op 9 februari in Bacau liep, is on geldig. Bij de wedstrijden heeft de electronische tijdwaarne ming niet juist gefunctioneerd. Giurgean liep niet 7,43 doch 7,71 seconden. Zwemmen De Sovjet Dimi- tri Volkov heeft de beste Eu ropese prestatie op de 50 meter schoolslag geleverd. Hij kwam tot een tijd van 28,48 seconden. Het oude (officieuze!" Europees record stond op naam van de Westduitser Rolf Beab met 28.67. Voetbal Het Nederland UEFA-elftal (16-18 jarigen) heeft in Zeist een oefenwed strijd tegen eerste-divisieclub Wageningen met 2-1 (1-1) ge wonnen. Scoreverloop: Regtop (Ajax) 1-0, Vink 1-1, Laamers (Wageningen) 2-1. IJshockey Rosenheim WDI) heeft zich ondanks een nederlaag van 4-3 (3-1, 0-1, 0-2) tegen het Oostduitse Dy namo Berlin geplaatst voor de finale van het Europese beker toernooi. Rugby De competitie is voor het komende weekeinde afgelast. Ook het oefenduel tussen het Nederlands team en een ploeg van de Royal Air Force in Laarbriicken (Wdl) gaat niet door wegens de ter reingesteldheid. Voetbal Onverwacht snel kan Rudi Voller, de spits van het Westduitse elftal, het zie kenhuis van Brussel verlaten. Volgens de behandelende chi rurg, dr. Martens, mag Voller- zondag naar Bremen terug. De speler van Werder is aan een liesblessure geopereerd. Voetbal De Italiaanse justi tie heeft een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen de voor- malge voorzitter van AC Mi lan, Giuseppe Farina. De 52-jarige Farina zou voor de club uit Milaan voor 5,5 mil joen gulden belasting hebben ontdoken. Farina is ondertus sen uitgeweken naar Zuid- -Afrika. Tennis José-Luis Clerc (27), met Guillermo Vilas de toonaangevende speler van Argentinië, heeft gisteren aan gekondigd zijn sportieve loop baan te beëindigen. Clerc won in zijn carrière 25 Grand-Prix- toernooien, verdiende 5 mil joen gulden aan prijzengeld en verkeerde enkele jaren in de top-tien van de wereldrang lijst. Voetbal Mexico heeft de Sovjet-Unie in een oefenduel met 1-0 verslagen. In Mexico- -Stad zagen veertigduizend toeschouwers Aguirre zeven minuten voor de pauze scoren. Mexico is in het Aztekensta dion al drie jaar ongeslagen. Sportwereld Algemeen De trekking van de lotto wordt zondag niet om 19.55 uur verricht, maar tien minuten eerder. De redactie van Studio Sport had daar om verzocht vanwege de recht streekse uitzending uit Madrid van de atletiekstrijd om de Eu ropese indoortitels. Algemeen De cijfers van de Westduitse mid-week lotto zijn: 6-12-14-22-32-37-38 reser vegetal 2. Spel 77: 1891616.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 9