Toertochten eclatant succes Veiliger fietsroute naar Hazerswoudse scholen REGI0(J0UR)NAAL Zijlkwartier vreest verkeersoverlast Bedenkingen tegen plan huisvesting buitenlanders ARTS WIL MEDICIJNEN OOK IN LANGERAAR EN PAPENVEER SLIJTEN Onderzoek naar beveiling scholerg LEIDEN OMGEVING EeidócQowuvnt VR1IDAG 21 FEBRUARI 1986 PAGINA 5 Zwarte markt in Alkemade ALKEMADE De Vrije Jeugd Recre atie (VJR) houdt zondag tussen 14.00 uur en 16.30 uur een „zwarte markt" in De Alkeburcht aan de Noordhoek in Roelofarendsveen. Op deze markt kan de jeugd van 11 tot en met 15 jaar afge dankte spullen verkopen. Zakenmen- sen-in-de-dop kunnen zondagmorgen tot 13 00 uur een tafel bij de VJR be spreken. Hierop kunnen de te verkopen spullen worden uitgestald. Afgedankte maar nog bruikbare (strip)boeken. grammofoonplaten, autootjes, puzzels, poppen, verzamelingen, play-mobile en dergelijke komen voor verkoop in aan merking. Ook zelfgemaakte dingen, zo als oorbellen, schilderijen of tekeningen kunnen ter verkoop worden aangebo den. Woubrugge krijgt komkaarten WOUBRUGGE In 1983 zette bouw en aannemingsmaatschappij Vink en Veenman de 350e woning in deze ge meente. Om dit te vieren wilde de maatschappij Woubrugge 5.000 gulden schenken. Gisteravond besloot de raad het geschenk te aanvaarden. Het be drag wordt besteed aan de zogenaamde komkaarten. Dit zijn plattegronden van de gemeente in kleur die op diverse plaatsen in Woubrugge komen te staan. In 1980 is er voor het eerst gesproken over dergelijke kaarten en worden nu eindelijk gerealiseerd. Volgens Burge meester Brouwer de Koning komt het ten goede aan de gemeenschap: „Opdat wij niet meer in Woubrugge kunnen verdwalen." Belangen Aarlanderveen AARLANDERVEEN De belangenvere niging Aarlanderveen houdt maandagavond in het Dorpshuis haar algemene ledenverga dering, aanvang acht uur. Behalve de nor male agendapunten is er ook een bestuurs verkiezing. Aftredend en herkiesbaar is mevr. G. van Haastrecht, aftredend en niet herkiesbaar zijn mevr. A. Kamer en de heer D. de Graaf jr. Door het bestuur zijn de he ren G.C. van Dolder en G. van Reenen kan didaat gesteld. Er is een beleidsplan opgesteld. Daarin staat het stimuleren van de woningbouw, met specale aandacht voor het plan achter de Kerkvaartsweg. Ook de verkeersveiligheid op de kruispunten Nieuwkoopseweg/Dorps straat en Machineweg krijgen aandacht. LEIDERDORP De bewo- nersgroep Zijldijk/Van der Valk Boumanweg lijkt redelijk tevreden over de maatregelen van de gemeente Leiderdorp om het verkeer terug te drin gen. Het besluit dat de ge meenteraad vorige maand nam om onder meer een link- safverbod in te stellen voor het verkeer komend vanaf de Van der Valk Boumanweg richting Lage Rijndijk over de Spanjaardsbrug heeft echter weer negatieve reacties opge roepen bij de bewoners van Het Zijlkwartier. Zij vrezen dat de gevolgen van de maat regelen op hun wijk worden afgewenteld. Dat bleek tijdens de hoorzit ting die gisteravond in het ge meentehuis werd gehouden. De hoorzitting was een uit vloeisel van het raadsbesluit dat het linksafverbod pas in werking treedt nadat over de gevolgen met de bewoners van het Zijlkwartier was gespro ken. Er bestaan nu plannen om eenrichtingsverkeer in te voeren in de Splinterlaan en de Van der Marckstraat. De Spanjaardslaan bij de Zijldijk wordt daardoor de enige toe gangsweg tot de wijk. Dat zit de bewoners van de Span jaardslaan niet lekker. Woord voerder Dubbeldeman noemde het raadsbesluit betreurens waardig. Hij kwam met het voorstel ook een rechtsafver- bod vanaf de Zijldijk over de Spanjaardsbrug in te stellen. Directeur Gemeentewerken M. v.d. Berg vond dat nogal ri- goreus. Bewoner Hendriks vertelde niets van kleine deel oplossingen te moeten hebben. Hij suggereerde een linksaf verbod in te stellen op de kruising Persant Snoepweg- /Van der Valk Bouwmanweg voor het verkeer komend van af de Hoge Rijndijk. Het door gaande verkeer zou dan Engelendaal richting Will de Zwijgerlaan worden geï Deze visie sluit aan bij het keerscirculatierapport vanj ingenieursbureau Dwars Verkeer werd afgewezen, buurtvereniging Zijlkwaï zal zelf. zo werd door voerder Van Leeuwen zegd, een plan ontwikkelei welke wijze het verkeer wijk kan worden afgewikl De raadscommissie zal o| maart advies uitbrengen q de verkeersmaatregelen inl Zijlkwartier. ■achti ook Geldboete voor baasje dat z'n hond verdrinkt ALPHEN AAN DEN RIJN/DEN HAAG Een 52-jarige Alphenaar is gis teren door de Haagse poli tierechter veroordeeld tot een geldboete van 500 guldens wegens het ver drinken van zijn hond „Loekie" in het water van de Wetering. Er was 750 gulden tegen hem geëist De man vertelde politierechter mr. R. van Rossum dat hij Loekie zo'n lastige hond vond „hij poepte het hele huis onder en blafte de buurt bijel- kaar" dat hij geen andere oplossing zag dan de zeven jaar oude reu te verdrinken. Hij had de zwart-witte bas taard indertijd gekocht in een asiel. Geen instelling zou de viervoeter later meer hebben willen terugnemen, vertelde hij op de zitting. Loekie kreeg op 9 december 1984, de dag dat hij vanaf een brug in het ijskoude water van de Wetering werd gegooid, een stalen hals- en loopketting om zijn nek, verzwaard met een stuk beton en een moker. De schoonzoon van de verdachte hielp daarbij. Het betonblok had Loekies baasje met zijn hamer afgesla gen van het onderstel van een bankje langs de wallekant. De Alphenaar stond derhalve ook nog terecht voor het vernielen van eigendom van Provinciale Waterstaat. Extra schrijnend was dat Loe kie, na zijn eerste duik in het water, nog geprobeerd heeft tegen de oever op te krabbe len. Maar zijn baasje heeft hem bij deze poging genade loos van de kant geduwd. Politiek forum in Zoeterwoude ZOETERWOUDE De jeugdraad Zoeterwoude houdt dinsdag een forumavond in het kader van de komende ge meenteraadsverkiezingen. De bijeenkomst heeft plaats in „Óns Huis" aan het Koster spad en begint om 20.15 uur. Óp vrijdag 14 maart zal een soort gelijke avond worden be legd in de Eendenkooi. De drie lijsttrekkers zullen in ieder geval op beide avonden verschijnen. Forum-voorzitter is dr. Ton Pley. HAZERSWOUDE-DORP De bestaande fietsroute naar de scholen in het dorp wordt veiliger gemaakt. Dit op ver zoek van de oudercommissies van de basisscholen De Springplank en de Johannes Postsehool, met steun van de Jeugdraad. Voorlopig wordt er geen tweede schoolroute inge steld. De verkeersadviescom- missie van de Rijkspolitie had dit wel voorgesteld in de vorm van aanpassingen in de route die veel kinderen in de prak tijk al nemen. Schoolkinderen uit de wijk Plan Zuid moeten dagelijks de weg afleggen naar het schole neiland aan de andere kant van de Provinciale weg. Op deze weg ondervinden zij een groot aantal obstakels. Zo heb ben zij in de Ferdinand Bol straat en in de Frans Hals straat bij de ene kruising wel en bij de ander geen voorrang. Dat zal met instemming van de commissieleden voor Open bare Werken gaan verande ren: op de schoolroute in plan Zuid zal op alle plaatsen voor rang gelden. Na het passeren van de voetgangerstunnel on der de provinciale weg komen de kinderen op de Zuiddijk. Vandaar komen ze via een brug en de Torengaarde op de zes jaar geleden ontworpen schoolroute terecht. Via de To renstraat en het Raadhuisplein komen zij bij een gevaarlijke oversteek. Op de Dorpsstraat die gekruist moet worden, pas seert het verkeer met hoge snelheid. Daarom zal de Dorpsstraat daar versmald worden tot drie meter. Dat le vert tevens een strookje op waar de fietsertjes zich kun nen opstellen om wat meer uitzicht op de straat te hebben. Verder leidt de bestaande schoolroute via het fietspad naar de Lindelaan. Hier zullen spiegels worden aangebracht om automobilisten uit de rich ting van de Ds. Van de Bosch straat uitzicht op de fietsers te geven. Nu gebeuren er op dat punt veel kleine en bijna-on- gelukken. De oudercommissies van beide scholen toonden zich tamelijk ingenomen met de veiligheids maatregelen. Volgens waarne mingen van de politie echter nemen erg veel schoolkinde ren uit de richting van Plan Zuid een andere route. Hoewel deze weg slechts 140 meter korter is, lijkt dat voor kinde ren veel meer te zijn, omdat ze eerder kunnen afbuigen naar de Dorpsstraat. Dat doen ze via het Laantje van Kerkvliet, een oversteek naar het Am bachtplein, door de Ridder van Montfoortlaan en tegen het eenrichtingverkeer in de Ds. Van de Boschstraat in naar de Sportparklaan. Dit levert enige knelpunten foordien hebben de kinderen dan een veiliger oversteek over de Dorpsstraat gemaakt, omdat blijkt dat zij daar beter opletten en het verkeer er langzamer rijdt. Op de Ridder van Montfoortlaan moeten volgens de politie aparte fiets stroken komen. Bovendien zal voor de fietsers het eenrich ting verkeer opgeheven moe ten worden in de Ds. Van de Boschstraat. Ook hier zal dan een fietsstrook moeten komen. Alleen mevrouw C. van Put ten (PvdA/PPR) was een warm voorstander van het meteen invoeren van dit plan, omdat de kinderen deze route in de praktijk toch al kiezen. De andere commissieleden za gen hiervan echter voorlopig af. omdat ze niet vooruit wil den lopen op de nieuwe plan nen voor de inrichting van de Dorpsstraat en het Ambachts plein. Pas als zeker is dat het Ambachtsplein aan de kant van de Ridder van Montfoort laan niet wordt afgesloten, wil men geld investeren in het aanpassen van deze route. Het betreffen de schetsplan voor de Dorpsvernieuwing zal nog enkele maanden op zich laten wachten. Zo lang zal alleen de oude „officiële" schoolroute veiliger gemaakt worden. CONSERVENBEDRIJF NEGEERT WENSEN WERKNEMERS TER AAR De PAK-fraktie van het bedrijf verlangd, dat uitte gisteravond tijdens de zij na terugkomst weer in de raadsvergadering van Ter Aar pensionboerderij zouden kun- ernstige bedenkingen tegen "en terugkeren, het plan de bestemming van de RINAL-hal op het indus- Deze verklaring was ook afge geven. Maar na het vertrek de werknemers bracht trieterrein te veranderen. Deze hal wordt verbouwd tot woongelegenheid voor de bui tenlandse werknemers, die bij Van der Pijl Konserven in dienst zijn. De huidige pen sionboerderij aan de Westka- naalweg 68 zal dan verbouwd u worden tot woongelegenheid spannen kort geding gaat die- van de directeur van de slach- nen en drong er op aan dat de terij, de heer C. C. G. van der gemeente eerst de uitspraak Pijl. Ondanks de tegenwerpin- zou afwachten alvorens een gen van het PAK werden toch voorbereidingsbesluit te ne- Hij vond dat de belangen Van der Pijl zijn plannen toch tot uitvoering, aldus Van der Meulen. Het raadslid maakte college en raad er op attent, dat op korte termijn een tegen het bedrijf Van der Pijl aange- voorbereidingsbesluiten geno men voor zowel de RINAL- hal als voor het veranderen van bestemming van de boer derij. De heer H. (PAK) wees overleg met bewoners i 'an der Meulen r op, dat er geen de toekomstige r de huisvesting had plaatsgevonden. De bui tenlandse werknemers en be woners van de pensionboerde rij waren, voordat zij voor hun winterverblijf naar het buiten land vertrokken, al bevreesd voor mogelijke veranderingen in hun woonsituatie. Daarom hadden zij vóór hun vertrek een schriftelijke verklaring DEN HAAG/TER AAR De we apotheek in Aardam is slecht te bereiken voor patiën ten uit Langeraar en Papen- ;r. Dat stelde de Langeraar- huisarts L. Gorissen giste- i tijdens een zitting van de Raad van State. Zijn pleidooi werd ondersteund door de in- ?rs van Langeraar die bij monde van vertegenwoordiger G.A. Otto lieten weten dat er juridisch steekspel over de hoofden van de patiënten wordt gevoerd". De apotheekhoudende huisarts wil behalve zijn patiënten uit Nieuw veen, Rijnsaterwoude, Leimuiden en Zevenhoven, ook die uit Langeraar en Pa penveer weer van medicijnen gaan voorzien. Van april '84 tot 1 januari '85 bezat hij daar voor een vergunning. Deze werd echter ingetrokken toen de apotheker Robertz zich in Aardam vestigde. Volgens Go- rissen is de afstand voor de in woners van Langeraar en Pa penveer tot de Aardamse apo theek echter te groot (onge veer 4,5 kilometer), de verbin dingsweg te smal en slecht verlicht, ontbreekt er een fietspad en bevordert een op haalbrug de snelle verbinding n. De busverbindin- de apotheek laten gen al dus de huisarts. De verbinding tussen zijn huis/apotheek en Papenveer echter, vormt vol gens de huisarts een korte (één kilometer) en veilige route voor de patiënten. De vertegenwoordigster van de staatssecretaris van WVC was het hier niet mee eens. Volgens haar zijn de wegen van zowel Langeraar als Pa penveer naar Aardam van voldoende kwaliteit. Boven dien acht de staatssecretaris de 1-uurs busverbinding voldoen de. De bezorgdienst die apo theker Robertz in gaat stellen voor patiënten die ver weg wonen, zou probleemgevallen kunnen opvangen. „Daarbij komt dat de staatssecretaris uitgaat van het standpunt dat het leveren van medicijnen bij voorkeur door een apotheker dient te geschieden en slechts bij wijze van uitzondering door een huisarts", voegde zij daar nog aan toe. hebben, tiënten i penveer „Hij hij de pa- Langeraar en Pa- ou moeten missen, weinig klanten i de apotheek te De advocate van de apotheker stelde, dat het voor Robertz fi nanciële gevolgen zou kunnen halen. overhouden kunnen handhaven' De heer G.A. Otto, raadslid van Ter Aar en voorzitter van de patiëntenvereniging bracht een enquête te berde die on langs onder de bevolking van Langeraar is gehouden. Deze wees uit dat de meerderheid van de inwoners van Lange raar vóór behoud van de dok tersapotheek is. „Wij zijn hier bezig met een steekspel over de hoofden van de patiënten heen. Het gaat er tenslotte om wat de patiënten willen", zei de heer Otto in een pleidooi om de medicijnen in Lange- bij de dokter te kunnen van de betreffende bewoners met voeten worden getreden en zelfs de persoonlijke bezit tingen zouden al zijn overge bracht De overige raadsfracties be tuigden instemming met het raadsvoorstel. Burgemeester P.J. Verhoef stelde dat via het voorbereidingsbesluit juist wordt geregeld, dat er huisves ting voor de buitenlandse werknemers beschikbaar komt. Hetgeen door de heer Van der Meulen naar voren werd gebracht, duidde op een privaatrechtelijk geschil tussen Van der Pijl en zijn werkne mers waar de gemeente verder buiten staat, aldus de voorzit ter. Hoe het geschil dan ook uitpakt, de gemeente heeft de taak om tijdig een besluit te nemen waardoor in ieder ge val een verantwoorde huisves ting van de betreffende bui tenlandse werknemers moge lijk wordt, zo gaf hij aan. Van der Meulen beklemtoonde dat de gemeente hiermede toch meewerkt aan de plannen van Van der Pijl. Hij vroeg om er bij aanvaarding van het voorstel in ieder geval acht op te slaan, dat vooruitlopende op planologische eindbeslissingen en bouwvergunningen niet al werkzaamheden worden ver richt. Burgemeester Verhoef wees er op, dat die werkzaam heden ook juist in het belang van de werknemers kunnen zijn in het geval van een rechtmatige herhuisvesting. Na deze discussie werden de voorbereidingsbesluiten vast gesteld. REGIO LEIDEN Het succes van de Molen- en Merentochten op de Ka- gerplassen is eclatant. Da gelijks schrijven enige duizenden tourrijders zich in voor deelname. In de laatste dagen zijn bussen vol leerlingen van het voortgezet onderwijs aan gevoerd in de diverse startplaatsen om in schoolverband een tour tocht op de schaats te ma ken. Behalve de gebruikelijke tour tochten van 20, 30, 40, 50 en 60 km zullen vanaf aanstaande dinsdag ook 100 kilometer tourtochten kunnen worden gemaakt. De startplaatsen van de Molen- en Merentochten zijn: Oud Ade (Vennemeer), Hoogmade (Huize van der Ploeg), Rijpwetering (De Ver gulde Vos), Roelofarendsveen (De Fransche Brug) en de Kaag (Kaagzicht). Ook in Aarlanderveen zijn weer Molentochten over 25 ki lometer uitgezet. Zaterdag en zondag kan tussen 10.00 en 15.00 uur worden gestart bij het Oude Rechthuis, daar kan ook worden ingeschreven. In lichtingen zijn verkrijgbaar via 01725-1469. De IJsclub Alkemade houdt zaterdag op de ijsbaan in Oude Wetering nationale gemengde koppelwedstrijden voor jon gens en meisjes C en D-junio- ren. Koppelvorming vindt plaats door loting. De wedstrij den beginnen om half elf, in schrijven kan tot tien uur. In lichtingen: 01713-3708. De IJsclub Voorschoten houdt vanavond vanaf half negen clubkampioehschappen marathonwedstrijden op de ijs baan aan de Nicolaas Maeska- de. De 13- en 14-jarigen schaatsen vier ronden, 15- en 16-jarigen 5 ronden, 17-jarigen, senioren en veteranen (40 jaar en ouder) 25 ronden. In iedere categorie zijn er bekers voor de eerste drie plaatsen. De wedstrijden zijn alleen voor le den. Deelname is gratis. Op de ijsbaan in Leiderdorp worden zaterdag om 14.30 uur koppelwedstrijden gehouden. Elke grote deelnemer wordt aan een kleine gekoppeld. De Ijsclub Rijpwetering houdt zaterdagmorgen priks leewedstrijden voor de jeugd van 6 tot 16 jaar op de Akkers- loot. Aanvang: 10.00 uur. Om 13.00 uur is er een koppelwed strijd op de ijsbaan op de Kop- poel. Zondag zijn er in Oud Ade koppelwedstrijden voor senio ren en junioren. Inschrijven vanaf 13.00 uur. i ijsverenij, Aarlanderveen hou dagavond 25 februari in het Oude Rechthuis de jaarlijkse ledenvergadering. Aanvang acht uur. De IJsclub Zoeterwoude houdt morgenmiddag op de Noord Aa een koppelwedstrijd. De inschrijvingen is vanaf 13.30 uur. Zondagmiddag kan vanaf 12.30 uur worden inge schreven voor een afvalwed- strijd op de Noord Aa. In Zoe terwoude is tevens een start mogelijkheid voor de door de IJsclub Stompwijk zondag te organiseren KNSB-toertocht over 20, 40, 80 of 100 kilome ter. Die inschrijving kan plaatsvinden ter hoogte van de brug die de verbinding tot stand brengt tussen de Geer- polder en Zoetermeer van 9.30 tot 12.00 uur. In Stompwijk kan ingeschreven worden aan de Hoge Brug. Zondagmiddag zijn er ook priksleeweastrijden op het ijs van de Nieuwe Vaart. Zaterdagmiddag zijn er voor jongeren van 13 tot 18 jaar kortebaanwedstrijden (160 meter). Aanvang 14.00 uur. Wedstrijden op de prikslee. Talloze scholieren hebben woensdagavond deelgenomen aan priksleewedstrijden in Hoogmade. Van de eerste klas won bij de meisjes Lucie Vol water. 2. Willemijn van Wieringen. 3. Nancy Jansen. Tweede klas: 1. Brenda van Leeuwen. 2. Ester van Wierin gen. 3. Annemiek Looienstein. Derde klas: 1. Femke Kette- nies. 2. Simone van Schie. 3. Wilma Volwater. Vijfde klas: 1. Evelien de Groot. 2. Jos Pauw. 3. Leonie Hogeboom. Zesde klas: 1. Wendy van Roosen. 2. Angela Wassen- burg. 3. Suzanne van der Pouw Kraan. Bij de jongens eerste klas: 1. Jan Hogervorst. 2. Bram Lie- verse. 3. Stephan van Goosen. Tweede klas: 1. Bobby Eist- geest. 2. Corneel van Rijn. 3. Daan Lie verse. Derde klas: 1. Bastiaan van Wieringen. 2. Je roen Kraan. 3. Henk-Jan Brunt. Vierde klas: Jeroen de Vlieger. 2. Dick van Goozen. 3. Marcel Zwetsloot. Vijfde klas: 1. Arjen van Goozen. 2. Marco van der Voorn. 3. Rob Liever- se. Zesde klas: 1. Berno van Leeuwen. 2. Wilfried Caron. 3. Erik de Boer. Klas zes-b: 1. Ted Kraan. 2. Paul van Goo- Bij de clubkampioenschappen kortebaanwedstrijden van IJs club Hoogmade wonnen bij de dames: 1. Elly van Leeuwen. 2. Marie José Bos. 3. Ella van Benthem. Bij de heren: 1. Ed win Chabron. 2. Koos van Leeuwen. 3. Wil van Leiden. De kampioenschappen priks leeën in Oud Ade werd giste- ravod bij de dames gewonnen door Anita van der Poel, ge volgd door Monique van der Poel en Lian van der Geest- Hartogh. Bij de heren won Pe ter Huizer, gevolgd door Paul van der Geest en Jan van der Ing. Aan de prikslee-wedstrijden in Nieuwe Wetering werd deel genomen door 66 kinderen. De prijzen gingen naar Alex Bouwmeester, Jeroen van Es, Christiaan Mollers, Yvonne Roelofs, Michel van den Broek, Regine van der Vlugt, Kelly Passchier, Carolien Roe- loffs en Dennis Bouwmeester. Tijdens de clubkampioen schappen van 'De Gladde Ij zers' werden Joyce Straathof en Robert van der Zwart kam pioen. Aan de hardprikslee- wedstrijden namen 64 mensen deel. Bij de dames onder 30 jaar won Miijan Bouwmeester, bij de ouderen Tony van den Broek. Bij de heren Rene Bouwmeester (16-23 jr), Ben Bouwmeester (20-39 jr) en Quirinus van der Vlugt (40+). De stedenontmoeting tussen de iisclubs van Koudekerk en Leiderdorp is geëindigd in een nipte overwinning voor Koudekerk (58-56). De bokaal werd door de heer J. van Vel- zen overhandigd aan de heer Zaalberg van de winnende vereniging. In Warmond blijkt de prikslee geen algemeen vervoermiddel te zijn voor de jeugd. Voor de wedstrijden meldden zich gis teravond maar 19 deelnemers. Van de 8-jarigen bleek Folkert Trouw de snelste. Bij de 9- en 10-jarigen won Wessel van Leeuwen en van de 11- en 12- jarigen kwam Patricia Brands het eerst over de finisch. Voor het schaatsen op houten schaatsen bleek veel meer be langstelling te bestaan onder de leden van de Warmondse IJsclub van 15 jaar en ouder. Vooral de wat oudere schaat sers bleken de kunst van het snel vooruitkomen op Friese doorlopers en houten Noren niet verleerd te zijn. Een van de deelnemers (de heer Theo- dor Leenen) monteerde spe ciaal voor deze wedstrijd hou ten schaatsen onder klompen. Hij moest de wedstrijd even onderbreken om zijn gebroken klomp op ouderwetse wijze te herstellen. De heer Leenen eindigde tenslotte als vierde. De wedstrijd werd gewonnen door Henk Vergeer. Ruilbeurs Gemeenschapscentrum De Poel in Lisse houdt zaterdag 2^p*pi fehruari pph grote postzegel- en muntenruilbeurs in Lg® pp; ik ie va et dii fempe Entree t i kwartje. hter: Winterconcert Organist Cor van Wageningen en trompettist Hermai Hopman verzorgen zaterdagavond in de serie wi. certen in het Witte Kerkje te Noordwijkerhout e tal van composities van Purcell, Torelli en Viviani. Daar* naast zijn er ook orgelsoli met werken van onder anderl Sweelinck en Mozart. Aanvang 20.00 uur. Toegang gratis.fülle enggj Wandeltochten Nu no in de Liefhebbers kunnen zaterdag en zondag bij de Leidsélton. Wandelvereniging Willen Is Kunnen weer meedoen aarpk et bos- en duinwandeltochten. De start is beide dagen tusserfeli ei 9.00 en 14.00 uur bij De Duinpoort aan de Langevelderlaaneer 22 in Noordwijkerhout. De routes voeren over 5. 10. ióaart 25 of 40 kilometer door het gebied van de BoswachterJant a de 25 e&n va Groen snoeien Inwoners van Leiderdorp kunnen zaterdag weer zelP1 snoeien in het openbaar groen van de 'groene dolk' in1 Voorhof. Belangstellenden kunnen tussen 9.00 en 13.00 uuf1! aan de slag. De bewoners wofden op die manier meer bir het groen betrokken en mogen het afgezaagde hout met nemen. Aanmelden bij de gemeentewerf aan de Simorr Smitweg 9. 411365. Op zaterdag om 9.00 uur verzamelen biT basisschool Elckerlyc. t op ehave en M pzicht Jeugdtheater De Zoeterwoudse jeugdtheater-organisatie „Wouw" pre-{ipse I senteert zondagmiddag in Ons Huis aan het Kosterspad hetulde stuk Minnie en Frutsel" van de plaatselijke amateurgroepxaand „Pardoes". Het stuk is bestemd voor de jongens en meisjes^n le in de leeftijd van 6 tot en met 10 jaar. Het gaat over de^n sch rode indiaan Minnie en de witte clown Frutsel die samen het circus worden uitgesmeten. Aanvang 14.30 uur, entree een rijksdaalder. mm Concert (1) In de serie „Concerten op de Zondagavond" treedt zondag^^^ in het Paus Johannescentrum in Leidschendam het Taffa- nal Quintet op. Dit ensemble van jonge onlangs afgestu-ll0-. deerde blazers werd in 1980 opgerichte en ontleent zijn' naam aan de bijna 150 jaar geleden in Bordeaux geboren^j^j Taffanel die aan de wieg stond van de Franse fluitsch ool.bue~r Entree tien gulden. CJP- en Pas 65-houders betalen zeven^n UL gulden vijftig. Aanvang 20.15 uur. \Uit d Concert (2) Het Heemsteeds Kamerorkest onder leiding van Iman Soe-'}^ teman geeft zondag een concert in de grote zaal van Tres-r°' long in Hillegom. Medewerking wordt verleend door bekende violist Theo Olof, die het vioolconcert van Max^ ,n' Bruch zal vertolken. Kaarten zijn voor zeven gulden vijftig*et ei CJP- en Pas 65-houders betalen zes gulden verkrijg-^ baar bij het VVV-kantoor a an de Mockkade en het kantoor■*en v' van Kulturele Raad aan de Prinses Irenelaan 16 en 'snaar avonds aan de zaal. Reserveren kan ook via 02520-18869. Concert (3) erf. >p 26 Het Praetorius-ensemble onder leiding van Piet Kunst?', treedt zondag op in het Ambachts- en Baljuwhuis in Voor-'* schoten. Het ensemble speelt werken van Schuyt, Swee-k'eten linck, Van Oorschot en Joplin. Het concert begint om 12.30fa de uur, de toegang is gratis. daarop dt Circus De muziektheatergroep Circus Custers treedt op uitnodi- j ging van de buurtgroep Haaswijk zondag vanaf 14.30 u op in school De Springplank aan de Frans Halslaan 'gstgeest voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Gebracht^traat. wordt 'Husse en de reus'. Entree bedraagt drie gulden. "i ebbe fojn HOOGMADE Er komt geen inbraakvrije kast in de basis school Ter Does in Hoogmade. De gemeenteraad vond dit voorstel van het college onvol doende en wenste meer maat regelen. Het college heeft toe gezegd dit te onderzoeken. Aanleiding voor het voorstel en de discussie in de raad was de inbraak in de Hoogmadese school in september. Zonder sporen van hun aanwezigheid achter te laten, ontvreemdden dieven audio-visuele hulpmid delen. De verzekering betaalt niet uit. Ook de Woubrugse raad wilde de kosten niet op zich nemen. Raadslid Hen driks (PvdA) was van mening, dat de voorgestelde inbraak- vrije kasten niet voldoende waren. Hij dacht tevens aan beveiliging van ramen en deu ren. In het kader van de be veiliging van gebouwen kwam de politie er niet zonder kleer scheuren af. Inbraken hebben 'ertei meestal plaats in het weekei Burgemeester Brouwer de ning vond de bezetting vai politie in die periode on doende. Hij heeft dit probleefclDEr reeds opgenomen met groepscommandant van ^ing v rijkspolitie. rit aa Ook de twee basisscholen jgeta> Woubrugge kampen met I probleem. De Chr. Nat. Schi heeft reeds een soort bevei gingssysteem. Plaatsing inbraakvrije kasten zal op dl scholen 7.500.- kosten.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 12