Ter Aar huisvest buitenlandse werknemers op industrieterrein Provincie: opheffing Rijnmond goede zaak een correspondentie) REGI0(J0UR)NAAL QeidsaQowumt Sm Woonboot mag niet op sloot lozen Nieuwveen steunt Crescendo Spannende strijd langs de Voorweg Vi LEIDEN OMGEVING WOENSDAG 19 FEBRUARI 1986PAGINA[£IE KWEKERIJ ALBATROS KOOPT KLEUTERSCHOOL TER AAR Het gebouw van de voormalige rooms-katholieke kleuterschool 't Akkertje in Ter Aar met de daarbij behorende grond wordt verkocht aan kwekerij Albatros B V. Dit voorstel is aan de Ter Aarse gemeenteraad voorgelegd. De koop geschiedt voor 155.000 gulden. Wel dient de gemeente 20.000 gulden mee te betalen aan de aanleg van een toegangsweg vanaf de Westkanaalweg. die noodzakelijk is om het gebouw goed te kunnen bereiken Het gebouw wordt door de kwekerij gebruikt als kantoor en pensionmogelijkheid voor chauffeurs en stagiaires. Het tweede hoofdveld en het pupillenveld van de Ter Aarse voet balverenigingen TAW en IDUNA krijgen een opknapbeurt. Dit geschiedt gelijktijdig met de aanleg van een half-verhard trainings veld voor de beide verenigingen, waarvoor de gemeenteraad eer der een krediet verleende. De kosten' van de renovatie worden ge raamd op 30.833 gulden, waarvan 12.519 gulden ten laste van de onderhoudspost wordt gebracht en waarin de verengingen voor de helft in zullen bijdragen. De gemeenteraad dient hierover morgen de nodige besluiten te nemen. MUSKUSRAT MOEILIJK TE BESTRIJDEN DEN HAAG/LEIDEN Het bestrijden van de mus kusrat met behulp van natuurlijke vijanden als de vos, de otter of de bunzing lijkt niet effectief te zijn. Betere vangmethoden, toegepast door deskundige muskusrat- tenbestrijders, lijken nodig om de schade aan de fauna te beperken. Dat blijkt uit het rapport „De muskusrat en zijn bela gers in Zuid-Holland", dat de provincie Zuid-Holland heeft laten opstellen. Gebleken is, volgens dat rapport, dat de muskusrat niet al te vaak op het menu van de vos, de otter, de bunzing en ook de hermelijn en de we zel staat. In Zuid-Holland zijn volgens het rapport zo'n 80 vangers nodig zijn om het aantal muskusratten bin nen de grenzen te houden. Dat is bijna het dubbele van het huidige aantal vangers. Deze vangers zouden bij voorbeeld met geurstoffen kunnen werken, aldus de sa menstellers van het rapport. Munten gestolen ALPHEN AAN DEN RIJN Bij een inbraak in post- zegelhandel in de Hoofdstraat is een aantal historische munten buit ge maakt. De dieven gooiden in de nacht van dinsdag op woensdag een ruit in en grepen mun ten met een waarde van drieduizend gulden uit de etala ge. Winkelbediende bedreigd ALPHEN AAN DEN RIJN Een bediende van de Albert-Heijnvestiging in winkelscentrum Rid derhof is gisteren met een mes bedreigd door een 26- jarige Alphenaar. De man wilde 24 pakken koffie zonder te betalen meene men. Toen het personeels lid de dief wilde aanhou den, werd hij met een mes bedreigd. De politie kent de idenditeit van de dader en hoopt hem vandaag aan te houden. Minder woningen in kleine kernen r^PS DEN HAAG/ALPHEN AAN DEN RIJN Er komt minder woningbouw in de ge meenten op het platteland in Zuid-Hol land oost. Dit staat in het ontwerp-streek- plan Zuid-Holland Oost dat gisteren door Gedeputeerde Staten (GS) van Zuid-Hol land is gepresenteerd. Hierin volgen GS de cijfers van het rijk die tot het jaar 2000 twintig procent lager liggen dan de be hoefte van de kleine kernen. De grotere steden zoals bijvoorbeeld Alphen aan den Rijn behouden wat meer mogelijkheden om huizen te bouwen. Voor Alphen komt dit neer op ongeveer zesduizend huizen tot het jaar 2000 die onder meer in de wijk Kerk en Zanen moeten komen. De andere kleinere kernen mogen niet meer bouwen dan nodig is om het inwonersaantal dat zij nu hebben te handhaven. Alphen dient zijn regionale functie op het gebied woningbouw, werkgelegenheid en ve: ging te behouden. Er is in de wijk K en Zanen ruimte voor een bedrijfstert van ongeveer veertig hectare, i het streekplan. Het beleid gaat ui handhaving van het landelijke van de streek door de stedelijke ontvi kelingen te beperken en de aanwezige tuur- en landschapswaarden te besch men, vooral in relatie tot de landbouw zijn volgens het plan nog diverse mc lijkheden voor het verder ontwikke van recreatie. In dit verband wordt oi meer het noordelijke plassengebied noemd. Een voorlichtingsavond over het ontw plan is op 10 maart vanaf 20.00 uur ir Bron aan de Troubadourweg 2 in Alph gelei irtven i met I wo apotheken De i Zuider Apotheek i Apotheek Boehmer ii t elke dag Academisch Zie- 13.00 u (Diaconessenhuis tel 155543, afdeling' S.C.L bezoekuren ziekenhuizen Diaconessenhuis: Bezoekuur dagelijks van 16.00 tot 17.00 uur Kraamafdeling: dag. van 15.00- 16.00 u. en van 18.30-19.30 u. en van 19.30-21.00 u. alleen voor vaders. Kinderafdeling dag. 15.00-18.30 u. CCU (hartbewa- king) dag. van 14.00-14.30 u. en van 19.00-19.30 u. Intensieve verpleging: dag. van 14.00-14.: Medis i 18.30-19.00 u. Sport- 19.30-20.30 u. in het St. Elisabeth-ziekenhuis. Endegeest: Di. en vr. 13.00- 14 30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eerste klasse: de gehele dag. Jelgersmakliniek: Jongerenteam 17.00 16.45-17.45 dag. 10.00- 4.00- 21.0T0eaum m behandeltijden en Opname: werkdagen *?4 *00-16.30 D: dag. tot WEM 18.30- 19.30 u. Avondbezoekuur afde ling verloskunde: 18 00-19.00 u De Praematurenafdeling dage- hoofdverpleegkundige speciale kaarten Dagelijks 14.30-15.15 18.30-19.30 u. Extra bezoek hart bewaking: LEIDSE RECHTSWINKEL Ju ridisch Adviesbureau. Ketelboe- terssteeg 10. tel. 130775; afde ling belastingen: alleen op af spraak, klachtenbureau: di. en do. 18.30-20.30, afdeling vreemdelingenrecht: ma. 13-15 en do. 18.30-20.30, afdeling vrouw: vr. 10-12. S.O.S.-DIENST Telefonische hulpdienst, tel. 071-125202. di. 10.00- 12.30 u.. wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. dierenhulp- en ambulan cedienst Hulpverlening in Leiden, Leiderdorp. Oegstgeest, Rijnsburg. Valkenburg. Voor schoten. Warmond en Zoeter- woude. Tel. 071-174141. burgerraadslieden Ko renbrugsteeg 2. tel. 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 u.. do. 18.30-20.00 u. gezinsverzorging Stich ting gezinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden gezins traat 17. 149441 (ma. t/m vr. 9.00- 10.00 u. en 13.00-14.00 u.). kinder- en jongerentele foon Op woensdag- en za terdagmiddag van 14-18 u. tele foon 071 - 120611. maatschappelijk werk Stichting Maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c, spreekuur ma. spreekuur ma. 11.00-12.00 en do. 14.00-15.00. tel 212195. Ge zondheidscentrum Stevenshof. spreekuur do. 10.00-11.00, tel 311506. Breestraat 24: spreek- volgens l t/m v tel 254782/254756. meldlijn agressie en dis criminatie homosexuali- teit 071-221008. ZO. 20-24. (Vanaf 26 jan). raad van arbeid Hoge Binnenstad: Gerecht 10, Buurthuis Morskwartier, Topaas- I.00 u. instadwi 10.30-1 Sociale raadsvrouw voorschoten Spreekuren: Voorschoten. Tel. 3254. sp hulp- en informatie dienst Groenesteeg 33, Lei den. Tel. 071-134640 Of 071- 144600. Hulp en informatie op medisch, juridisch en milieuge- elke donderdag van 20.00-21.00 TER AAR Het bedrijf Van der Pijl Konserven mag buitenlandse werk nemers huisvesten op het industrieterrein, als de ge meenteraad daar morgen mee instemt. Voor dat doel kan dan de RINAL- hal worden verbouwd. terug op het aanvankelijke voorstel, waarin de huisves ting voor de werknemers een aantal te bouwen wooneenhe den aan de Westkanaalweg zou komen. Deze woonunits zouden worden opgetrokken naast de huidige pensionboer derij, die Van der Pijl tot wo ning wil ombouwen en waarin thans in de zomermaanden de buitenlandse werknemers zijn gehuisvest. Tijdens de vorige raadsverga dering bleek de gemeenteraad de grootst mogelijke moeite te hebben met de bouw van deze wooneenheden. Een ingedien de motie tot verdaging van het voorstel, ingediend door de VVD en gesteund door lijst Otto en het PAK, leidde zij het door staking van stemmen tot uitstel van behandeling. De mogelijkheid van huisves ting in de RINAL-hal diende terdege te worden onderzocht, zo werd het college voorge houden. In de loop van de maand januari hebben burge meester en -wethouders daar over van gedachten gewisseld met Van der Pijl. Dit heeft er toe geleid, dat nu voor deze lo catie wordt gekozen en het college zijn oude voorstel in trekt. De gemeenteraad wordt nu ge vraagd om een voorberei- dingsbesluit te nemen voor deze locatie, alsmede voor het verbouwen van het boerderij- pension aan de Westkanaal weg 68 tot woning. De ge meenteraad had ook dit besluit uitgesteld omdat eerst de huis vesting voor de buitenlandse werknemers geregeld diende te zijn. DEN HAAG/HOOGMADE De heer K. Pronk uit Hoogmade krijgt geen vergunning om afvalwater vanuit zijn woonboot te lozen op het water van de Spijkersloot. De Raad van State heeft besloten het bezwaarschrift van de Hoogmadenaar ongegrond te verklaren. De eigenaar van de woonboot, die in een zijsloot van de Spij kersloot bij de camping aan de Blauwpolderkade ligt. had bij de Raad van State beroep aangetekend tegen de weigering van het Hoogheemraadschap Rijnland om hem een vergunning te verle nen voor de lozing van zijn afvalwater. Reden van deze weige ring is, dat het hoogheemraadschap niet wil er het aantal woon boten dat op het oppervlaktewater loost nog verder uitgebreid wordt. Dit brengt volgens het hoogheemraadschap een onaan vaardbare verontreiniging van het water met zich mee. Er is echter geen mogelijkheid 4oor aansluiting op de riolering voor Pronk. De bereidheid van de eigenaar om verzameltanks aan te leggen, waardoor het afvalwater niet rechtstreeks op het opper vlaktewater geloosd wordt, acht het hoogheemraadschap niet wenselijk. Omdat de woonboot van Pronk niet vanaf de openba re weg bereikbaar is, kan de tank niet regelmatig worden leeg gehaald en biedt dit systeem derhalve geen afdoende oplossing. Anderhalf jaar cel voor schutter café DEN HAAG/VOORSCHO- TEN Een 29-jarige Voor schotenaar is gisteren, con form de eis van de Haagse of ficier van justitie, veroordeeld tot achttien maanden gevange nisstraf voor het verwonden van twee Haagse cafébezoe kers met een pistool. De verdachte schoot op 18 juli van het vorig jaar in het wilde weg zijn vuurwapen leeg in een bar aan de Oranjelaan. Eén slachtoffer werd in zijn heup geraakt, waarvan het bot verbrijzelde. Een andere be zoeker werd in zijn arm ge schoten. Met laatstgenoemde had de schutter nog een reke ning van 5.000 gulden te ver effenen. Uit woede dat de man hem dat geld niet wilde terug betalen, haalde hij de trekker van zijn FN-pistool over. De verdachte had het geld drin gend nodig om in Turkije het huwelijk van zijn zus te kun nen regelen. De andere cafék lant, die voorgoed gehandicapt is, had met de geldkwestie niets te maken. Toch geld voor restauratie van Koudekerkse boerderij De heer mr. Th. O. Vreugdenhil krijgt toch subsidie van de provincie voor de restauratie van zijn boerderij. Gedepu teerde Staten (GS) van Zuid-Holland hebben hem per brief meegedeeld ruim 27.000 gulden voor dat doel naar zijn bankrekening over te zullen maken. Het monumentale pand van Vreugdenhil genaamd Ridderhofstad Den Toll staat op het Hofstedelaantje 1 in Koudekerk aan den Rijn en is in middels geheel gerestaureerd onder toezicht van Monu mentenzorg. De provincie had eerder geweigerd een subsi die te verlenen voor de restauratie van het gebouw. Vreug denhil diende daar echter ettelijke bezwaarschriften tegen in. Ook de Rijksdienst voor de Monumentenzorg wilde eerst geen subsidie geven voor de opknapbeurt van het pand. Later echter stelde het rijk wel geld beschikbaar. De pro vincie stelde destijds dat Vreugdenhil alleen voor een pro vinciale subsidie in aanmerking kon komen wanneer Monu mentenzorg die ook zou geven. Toen de rijksinstelling ech ter die toezegging deed, bleeft de provincie bij de eerdere weigering. In de brief aan de eigenaar van het pand erken nen GS nu ongelijk en doen alsnog de toezegging voor de subsidie. DEN HAAG/LEIDEN Het provinciaal bestuur van Zuid-Holland vindt het een goede zaak dat niet het gisteren genomen besluit van de Eerste Ka mer om Rijnmond op te heffen duidelijkheid is ge komen in de lang slopen de kwestie over de split sing van de provincie. Gedeputeerde J. Hoek van Dijke voegde daar gisteren wel aan toe dat er bij het provin ciebestuur geen grote vreugde of gevoelens van triomf be staan. „Daar is bij de zaak geen aanleiding voor". Van daag hebben Gedeputeerde Staten (GS) van Zuid-Holland een bespreking met het Open baar Lichaam Rijnmond. Tot 1 maart zullen zij" gezamenlijk het bestuur over de provincie uitoefenen. Daarna nemen GS de Rijnmondtaken over. De Rijnmond-medewerkers zullen voorlopig in Rotterdam (Rijn- mond-kantoor) en Schiedam (Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond) blijven werken. Zeer ontstemd bleek het pro- uitgevoerd. van de koningin in Zuid-Hol land, mr. S. Patijn, zei ver baasd te zijn dat de motie-Van der Ploeg door de senaat is aanvaard. „Deze motie treedt in de plaats van Rijnmond, vinciebestuur echter te zijn Het besluit tot opheffing is met de gisteren eveneens door hiermee in volstrekte tegen- de Eerste Kamer aangenomen strijd", motie van Van der Ploeg. Bij de eindstemming over de op heffing van Rijnmond diende senator Van der Ploeg (PvdA) een motie in, waarin minister Rietkerk (binnenlandse zaken) wordt gevraagd geëigende maatregelen te nemen om te komen tot een splitsing van de provincie Zuid-Holland. Deze motie werd met 51 stemmen voor en 22 stemmen tegen aangenomen. „Door deze motie kunnen we feitelijk weer opnieuw begin nen", verzuchtte Hoek van Dijke. De gedeputeerde hoopte dat de motie niet zal worden NIEUWVEEN Muziek vereniging Crescendo krijgt een subsidie van 25.000 gulden. Dat heeft de gemeenteraad gister avond besloten. Het voorstel van het college de subsidie te verstrekken ten be hoeve van de aanschaf van nieuwe instrumenten was aan leiding voor mevrouw J. Ame- lunxen (Gemeentebelangen) tot het stellen van de vraag hoever het college dit jaar denkt te gaan met het honore ren van aanvragen voor bij zondere zaken. Met name van voetbalvereniging Nic. Boys kan binnenkort ook een aan vrage worden verwacht voor de dringende aangelegenheid, die niet valt onder de vastge stelde subsidie 1986. Maar ook wist mevrouw Amelunxen nog van meer verenigingen die voornemens zijn een extra aanvrage in te dienen. Wet houder H. Soede verzuchtte ,,'t is een soort explosie". Burgemeester M. Boelen wei gerde in eerste instantie een voorstel te doen waarin een bepaald budget voor deze on voorziene zaken wordt vastge steld. „Wij willen deze zaken van geval tot geval behande len, in overleg met financiën wordt dan bezien hoe één en ander te bekostigen valt. Me vrouw Amelunxen bleef ech ter bij haar standpunt dat al vorens geld wordt „verdeeld" bekend moet zijn of er een „plafond" komt. „Nimmer en nooit mag er straks een vere niging worden weggestuurd omdat het geld op is" Het college zei uiteindelijk toe dat de raad op 1 april een lijs tje gepresenteerd krijgt met zaken die nog te verwachten zijn plus het bijbehorende prijskaartje. Dan zal een afwe ging moeten plaatsvinden in hoeverre de aanvragen kun nen worden gehonoreerd. De garantiesubsidie aan het Jeugdlandcomité Nieuwveen van 1.000,- is door de ge meenteraad gisteravond ver leend. Overigens verzocht me vrouw Amelunxen dergelijke zaken in het vervolg sneller af te handelen (de aanvraag da teert van september 1985). Burgemeester Boelen ant woordde „we zullen proberen ons leven te beteren". STREEK Langs de Voor weg in Nieuwe Wetering ont spon zich gisteravond een spannende schaatsstrijd tussen de dorpsbewoners onderling. De estafette hardrijwedstrijd vcor paren werd gewonnen door het koppel Pieten Straa thof met Mieke Westeyn. Tweede werd het koppel Ton van Hameren met Mariëtte Vaneman. Derde: Arno van Velzen met Nel Westerwaal. In Woubrugge werden afgelo pen weekeinde schaatswed strijden voor de jeugd gehou den. Winnaars bij de 5- en 6- jarigen: Coen van Dijk en Lin da van Goozen; 8 en 9: Dick van Goozen en Simone van Schie; 10 en 11: Benno van Leeuwen en Marion Borst; 12 en 13: Richard Ernst en Mar- gret van Benten; 14,15 en 16: Ruud Borst en Ilse van Schie. De estafettewedstrijden wer den gewonnen door Hellen Bank, Jan van Leeuwen en Juul van der Heijden. Inwoners van Hoogmade kunnen donderdag van 13.00 tot 16.00 uur meedoen aan wedstrijden priksleeën op de ijsbaan. Zondag zijn er vanaf 14.00 uur nationale koppel- wedstrijden voor heren. Opga ve kan telefonisch via num mer 01712-8369 (tot 13.30 uur). £eicUe(3oma/nt zoekt in de Rijnstreek voor de gemeente KOUDEKERK AAN DEN RIJN Na een inwerkperiode van enkele maanden wordt verwacht, dat de gegadigde zelfstandig kan opereren. Uiteraard in overleg met de redactie in Leiden. De correspondent(e) zal zich vooral bezighouden met het verwerken van gemeentelijk nieuws; het bijwonen van ver gaderingen van gemeenteraad en gemeentelijke commis sies, alsmede de vergaderingen van andere plaatselijke or ganisaties. Journalistieke ervaring is niet vereist; een vlotte pen is ui teraard wel een plezierige bijkomstigheid. De werkzaamhe den worden goed gehonoreerd. Gegadigden kunnen informatie inwinnen bij chef-redac teur W. Buijteweg, tel. 071-122244. Schriftelijke reacties sturen naar Leidse Courant, Postbus 11,2300 AA Leiden. Lente flora De Hobaho-hallen in Lisse herbergen vrijdag tot c maandag 63 huisbroeiers met narcissen, tulpen, hyacinA then, irissen en muscari's in het kader van de Lente flora.f Ook twintig vrije, meest vakkundige inzenders zorgen[j voor kleur. Vrijdagavond wordt deze Lente flora on uur door burgemeester G.J van der Kroft van Lisse geo-E pend waarna men er tot 22.00 uur terecht kan. Zaterdag e zondag kan dat ook van 9.00 tot 20.00 uur en maandag 9.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. Pianorecital De Stichting Kunstkring Leidschendam (KK) houdt vrij dagavond vanaf 20.00 uur een pianorecital. Pianiste Moni que Visser verleent haar medewerking. Op het programma staan werken van Bach, Beethoven en Debussy. Kaarten kosten een tientje Voor KK-aangeslotenen bedraagt de toegang 8,50. Nadere informatie is telefonisch verkrijg baar via nummer 070-274029. Boemerang Cabaret Boemerang treedt vrijdagavond op in de aula van het Rijnlands Lyceum in Oegstgeest. Het programma waarmee het gezelschap optreedt heet ..Niet allemaal tege lijk". Toegangskaarten kan men kopen of bestellen bij K&O in Leiden of in Oegstgeest bij het Drieluik aan de Geversstraat 37, Impodra aan de Lange Voort 31 bij de fir ma De Groot aan de Kempenaerstraat 21. De voorstelling begint om 20.15 uur. Bob Robberts De zanger Bob Robberts treedt vrijdagavond op dancing Blues Brothers aan het Henri Dunantplein in Hil- legom. De jonge onderwijzer heeft een veelzijdig repertoi re. Blues Brothers gaat om 21.00 uur open. Toneel j De Koninklijke zang-, muziek- en toneelvereniging Onder Ons uit Hazerswoude houdt vrijdag- en zaterdagavond vanaf 20.30 uur zijn jaarlijkse toneeluitvoering. Dit gebeurt r in het Parochiehuis/Pleijn 68 aan de Rijndijk 92 in Hazers woude. De toegang bedraagt zes gulden. Opgevoerd wordt r de eenakter Wegens sterfgeval gesloten door Jan Wol- r kers. Na de pauze komt de eenakter „Even zitten" door D. Compton op de planken. Soliste Esther Goedhart speelt tij- - dens de pauze viool. Bendhor t De Haagse zanger Jonathan Bendhor treedt vrijdagavond I op in jongerencentrum De Tent aan de Van Zuylen van Nijeveltstraat 204 in Wassenaar. Bendhor brengt een soort New Wave, commerciële muziek met een surrealistisch rakter, vermengd met een wervelende lichtshow. De Tent gaat om 21.30 uur open. Entree vijf gulden. World War Rockers lende tiepa, [senfe dinsc }tot ei ^Le'd, VV'ass stukj fN I De formatie World War Rockers treedt vrijdagavond op in Dpi r Magnifiosi aan de Ruishornlaan 21 in Lisse. De groep kht brengt een combinatie van rock and roll, rockabilly, punk Juw i en reggae, met daarbij een verbeten wijze van zingen en |uw c een gedreven presentatie. Aanvang 21.00 uur, entree zesfgloo gulden, kaarthouders betalen vier gulden.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 10