Kans op Elfsteden tocht blijft Er is weer eens gelachen vandaag Pronk heerst EeidóaQouAtvnt SS Hubs steunen >ectie- >estuur NVB DEBUUT AAD DEMOS BUKVMECHELEN Schapers op „wild card" naar Rotterdam 3AG1N*fiPORT DINSDAG 18 FEBRUARI 1986 PAGINA T; [eckenbauer reist ir helikopter )NN Franz Beckenbauer, de liner van het Westduitse voetbal- fftal, zal bij het toernooi om het rereldkampioenschap in Mexico pbruik maken van een helikopter de tegenstanders van zijn ploeg 163. an het werk te zien. Op 4 juni spe- de Westduitsers hun eerste Istrijd in Queretaro tegen Uru- uay. Vier uur later op die dag be- Neza, 165 kilometer ten zui- n Queretaro, de ontmoeting ussen Denemarken en Schotland, ier dagen later stapt Becken- juer, na de wedstrijd tussen zijn loeg en Schotland, opnieuw in de lelikopter om in Neza Denemarke- i-Uruguay te kunnen volgen. Vultink stopt met biljarten EIBERGEN Hans Vultink stopt met biljarten. De 48-jarige ereklasser uit Ei bergen kan het niet meer opbrengen zich optimaal voor te bereiden op de vele toernooien die hij per seizoen moet afwerken. Het afgelopen weekeinde was Vultink nog van de partij tijdens het eerste Nederlandse kampioenschap triathlon in Gorssel. Hij moést zich daar tevreden stellen met een beschei den vijfde plaats. „Ik merk dat ik toch niet meer zo ge motiveerd ben als voor het behalen van die vijftigste titel. En daarom lijkt het me verstandiger ermee te stoppen. Ik blijf alleen nog wat invitatiewedstrij den spelen", aldus de Eibergenaar. Vergeefse reis burgemeester SCHIPHOL De burgemeester van Weesp is gisteren vergeefs naar Schiphol gekomen om de in zijn ge meente wonende schaatsenrijder Frits Schalii te be groeten. Burgemeester Overdelinden overhandigde de meegebrachte bos bloemen maar aan Gerard Kemkers, het jongste lid van de dit weekeinde succesvolle Ne derlandse schaatsploeg. „Omdat het voor mijn collega van Eelde (de woonplaats van Kemkers) te ver was", verklaarde Overdelinden. Schalii, die in Inzeil als elfde eindigde, keerde niet met zijn ploeggenoten naar Nederland terug. Wereldkam pioen Hein Vergeer, Kemkers (vierde) en Leo Visser (achtste) ontvingen op Schiphol een uitgebreide bloe menhulde. Na overleg met bondscoach Henk Gemser heeft Schalij besloten nog enige dagen in Inzeil blijven om zich voor te bereiden op de landenwedstrijd over twee weken in Groningen. Half maart vertrekt een Nederlandse ploeg (dames en heren) naar Alma Ata, waar deelgenomen wordt aan recordwedstrijden. Stayerskampioenschap NOOTDORP Tien drave rijen staan er morgenmiddag op het programma van het drafcentrum Nootdorp. Er is een waardig hoofdnummer die keer in de vorm van het Zuid Hollands stayerskampi oenschap. De eerste start is om 14.30 uur. Onze tips voor deze meeting luiden: SAM AVONPRIJS: Zarajawi G. Zeewind en Alezan. SANTIAGO D-PRIJS: Zilia Com- paen, Zeppelin Crown en Zilvia Diepnow. hof en Ysland. SEBASTI AANPRIJS: Yonkers, Zoon van Jensen en Zonnekind. SNEL E-PRIJS(eerste afdeling ZUl'ff HOLLANDS STAYER- SPRIJS: Veloce, Vip D en Vincent Van Poppe vierde MARSEILLE Jer an-Paul van Poppel uit Tilburg is tweede geworden in de vier de etappe van de Ronde van de Middel landse Zee. Winnaar van de 128 kilometer lange rit van ArTés naar Marseille weld de Franse neo-prof Patrice Esnault. Êfe Belg Eric Vanderaer- den, die derde werd, behield de leiding "ih het algemeen klasse ment. 30 45.71 EIST Een discussie üssen een geïrriteerde (voorzitter André van der ouw en Dé Stoop besloot zisteravond na bijna vier pur de buitengewone al- emene vergadering be- aald voetbal van de CNVB. Van der Louw en Stoop, voorzitter van FC "en Haag, bestookten el- aar over het al dan niet orgvuldig handelen van jwjhet sectiebestuur in de ^FilmNet-affaire. Dat was ^typerend voor de bijeen- j^lkomst in Zeist, die vrijwel 31900 voortdurend over details «fi ging. Niet alleen met be- 650 oo trekking tot FilmNet, i93oo maar °°k tot ^et nieuwe ong licentiesysteem, bedoeld I 378.oo$ voor het financieel gezond ma maken en gezond houden ioi!4o van de 37 betaald voetbal ra?oo organisaties (BVO's). 295001 21.901 Duidelijk was, dat de clubs het ~i sectiebestuur op beide onder- 116oo kdeIen steunden. Het licentie- 7450 liysteem is vandaag ingegaan. 74.00 [Dit plan moet het negatieve 245J» vermogen van de BVO's in vijf jaar ten minste op nul [brengen. In juni vorig jaar be- 80201 droeg het totale tekort 21,8 81.50 j miljoen gulden, een stijging 748.00-'van 1,8 miljoen ten opzichte j van het jaar ervoor. Stoop was met negentien amendementen g|g- i naar Zeist gekomen, waarvan gagier na stemming twee werden j aangenomen. Hij roerde zich evenwel pas <j echt in de rondvraag, toen FilmNet ter sprake kwam. j) Stoop vroeg met name ophel- i dering over een aanbod van de 6 NOS. De zendgemachtigde zou 2.0$ vorig jaar voor een exclusief 1 j contract over vijf jaar vijftien miljoen gulden hebben gebo- j den. FilmNet was bereid over twee jaar twee miljoen te beta- Stoop vond, dat de alge- ie vergadering onvoldoen- was ingelicht. Hij kreeg j echter weinig steun van ziin J collega's. Adri de Mos: „KV Mechelen moet zich richten op de Belgische beker". MECHELEN „Niet zo dicht bij elkaar in de buurt lopen. Het lijkt wel pupillenvoetbal". Vragen de blikken in de richting van de oefenmeester die deze woorden uitkraamt, vormen de respons. „Mi niemen", verduidelijkt hij dan luidt. De in dikke trainingspakken gehulde voetballers knikken in eens begrijpend en zoeken de ruimte op het keiharde veld. Het proces van ge wenning tussen Aad de Mos en de voetballers van de Belgische eersteklasser KV Mechelen is begon nen. Het is een kille maandagoch tend. Veel Belgische kranten reppep, evenals de Nederland se, over de trainerswissel bij het ambitieuze KV Mechelen. In het „Achter de Kazerne stadion" is het uitgestorven. Het is half elf en de Haagse ex-trainer Adri De Mos van Ajax trekt in België voor het eerst zijn gympies aan. Met acht van de negen semi-profs die KV Mechelen rijk is, gaat hij voor het eerst aan de slag op het bikkelharde hoofdveld. Onder hen de Nederlanders Erwin Koeman („Voor mij was de komst van De Mos een complete verrassing"), Graeme Hutjes en Piet den Boer. Wal ter Meeuws - in Amsterdam (onder De Mos) mislukt als li bero - blijft aan de kant. Met een blessure. Achter de scher men wordt de routenier ge noemd als degene die veel in vloed had op het voortijdige ontslag van trainer Ernst Künnecke. Andere geluiden willen juist doen geloven dat het tussen hem en Aad de Mos niet botert, omdat hij bij Ajax vaak op de bank werd gezet. Los zand Vast staat dat het met de men taliteit van de meeste dure spelers van KV Mechelen bar slecht is gesteld. Men was hoog uit voor zichzelf bezig. „Een •zandteam", bevestigt de ner. De profs zagen de trainingen alleen als ver plichting en van spelvreugde was absoluut geen sprake. „Er heerste een enorme gelaten heid in de ploeg", aldus Erwin Koeman. De Groninger heeft door een blessure tot nu toe weinig succes gekend bij de Zuiderburen. Belgische insi ders fluisteren zelfs al over een miskoop, maar Edwin zit niet bij de pakken neer. „Er is vandaag weer eens gelachen", rapporteert hij na De Mos' eer ste training. „De sfeer van matheid is er voorlopig in ie der geval uit". Evenals zijn ploegmaats klampt Erwin zich vast aan de laatste strohalm voor KV: de bekercompetitie. De Mos: „In de competitie is onze rol uitgespeeld. We kun nen niet meer degraderen en moeten ons helemaal richten op de beker. De enige manier om, zoals aan het begin van het seizoen de bedoeling was, Europees voetbal te bereiken". „Appel" Slechts drie Slechts drie toeschouwers trot seren de vrieskou ën de gure wind om het debuut van De Mos te begluren. „Je hoort hem in ieder geval meer dan die vorige. Maar ja, die kon helemaal niks", is nun oordeel. „Die vorige", trainer Ernst Künnecke, werd in de nacht van zaterdag op zondag de laan werd uitgestuurd. De 38- jarige De Mos werd prompt daarna telefonisch van zijn bed gelicht. Hij had al een aanbod op zak om met ingang van komend seizoen bij KV Mechelen in dienst te treden, maar de vraag was of hij ook meteen wilde beginnen. Dat wilde hij. Voor tweeënhalf jaar". „De Mos kent gelukkig de na men van de jongens al. Hij heeft hier al zo'n zeven wed strijden bijgewoond", weet het drietal kleumende fans. „Maar er waren er meer die vaak op de tribune zaten. Er er waren ook veel kandidaten. Appel bijvoorbeeld, dat zou pas een goeie zijn geweest". Men con stateert de vragende blik en articuleert dan duidelijker: „'Appel, die trainer van Ham burg, die kent ge toch wel Later op de dag is het om de hoek, in Café Football, ook slecht gesteld met de verstaan baarheid. „De Mos? Als die van Ajax komt moet 't unne goeie zijn". Terug naar het trio dat toeziet vanachter de tra lies. „Arie 'Aan liet voor zijn aanstelling bij Anderlecht ook vaak zijn gezicht liet zien. Om te solliciteren", weet men. Roepen Zoals men ook weet dat Wal ter Meeuws heeft gezegd nooit meer onder De Mos te zullen trainen. De ochtendtraining lijkt dit gerucht te bevestigen en ook 's middags om half vier (als er 18 spelers komen op draven) blijft de ex-internatio nal in burger. „Een lieskwet suur", meldt hij. De Mos haast zich om te zeggen dat Meeuws (die had voorgesteld zelf spe ler/trainer bij KV te worden) in een persoonlijk gesprek zei volledig achter zijn trainer te staan. De Belg, toekijkend bij de inspannende middagoefe ningen: „Ik heb De Mos succes gewenst. Bij Ajax heb ik altijd met plezier getraind. Nu hoort ge tenmiste de jongens weer praten en roepen in het veld". ROB LANGEVELD Sportwereld Voetbal Trainer Sandor Popovics heeft zijn contract bij NEC uit Nijmegen voor twee jaar verlengd. Hockey De KNHB weet zich ook voor de komende ja ren verzekerd van financiële steun van hoofdsponsor BMW Nederland. Na een periode van drie jaar werd een over eenkomst getekend voor nog eens drie jaar. Daarmee is een bedrag gemoeid van 500.000. ROTTERDAM Michiel Schapers heeft een zoge naamde wild card gekre gen om deel te nemen aan het internationale tennis toernooi, .dat van 24 tot en met 30 maart in het Rot terdamse Sportpaleis wordt gehouden. Hoewel de nationale buitenkampi oen bij de Open Australi sche kampioenschappen de kwartfinales behaalde en vorige week doordrong tot de derde ronde van het spelerstoernooi in Boca West, staat hij met een 99e plaats op de we reldranglijst niet hoog ge noeg om direct te worden toegelaten. Het deelnemersveld van het veertiende toernooi in het Sportpaleis ziet er als volgt uit: (met tussen haakjes de plaats op de wereldranglijst): Mats Wilander (3), Stefan Edberg (6), Anders Jarryd (8), Joakim Nystrom (11), Miloslav Mecir (13), Tomas Smid (18), Jan Gunnarsson (25), Peter Lund- gren (26), Jakob Hlasek (29), Andreas Maurer (30), Heinz, Guenthardt (31), Slobodan Zi- vojinovic (33), Libor Pimek (35), Sergio Casal (39), "Diego Perez (55), Marian Vajda (56), Jonathan Canter (57), Wojtek Fibak (64). Guy Forget (67), Brian Teacher (69), Juan Agui- lera (72), Emilio Sanchez (74), Milan Srejber (76), Mark Dick son (77), Francisco Maciel (83) en Michiel Schapers (99). Daarbij komen nog vier spe lers uit het kwalificatie-toer nooi plus twee spelers met een „wild card". LEEUWARDEN Jan Sipkema en Henk Kroes heb ben gisteravond het boek voor de veertiende Elfste dentocht nog niet dichtgeslagen. De beslissing over wedstrijd en toertocht werd na de vergadering met dè rayonhoofden één dag vooruitgeschoven. Vandaag paS zou het college een besluit nemen. De eerst mogelijk^ dag waarop ae monstertocht zou kunnen plaatsvinden, is dan vrijdag. „Ijsmeester" Kroes bevestigde de gedachte dat een lange vergaf dering de mogelijkheid van een elfstedentocht open hield, „wij komen dichter bij het doel. Wij boeren langzaam vooruit. Op vrijwel alle plaatsen die de dikte van het ijs langs de route aanr geven zijn de cijfertjes wat hoger geworden." In vergelijking met zijn uitspraken na vorige vergaderingen van het bestuur van de vereniging de Friesche Elf Steden was" Ir. Jan Sipkema positiever over de mogelijkheden van de veertien,- de tocht. Dat standpunt werd mede gedragen door de verwach tingen over de weersontwikkeling in de komende dagen. „Er is een marginale groei in de dikte van het ijs", stelde Sipkema. Knelpunten De voorzitter van de vereniging somde een aantal knelpunten op. Het eerste ligt al onmiddellijk bij de start, waar de 16DQD toerrijders zich massaal zullen melden. In de omgeving vap Workum heeft het ijs schade geleden door de Elfmerentocht van vorige week donderdag, bij Kimswerd zit een stuk van 200 mè- ter waar gekluund zal moeten worden. Daar is trouwens, net als in andere plaatsen, de situatie onder de bruggen nog onvoldoen de, maar dat probleem is. op te lossen. Sipkema noemde ook Har- lingen en met name het Van Harinxmakanaal als een zwakkë schakel in de route. De twijfelgevallen, die tot een dag uitstel noopten, liggen in dé Zuidwesthoek. De slechte ijstoestand in het Bildt is zover verbé terd dat de rijders, na de passage van Franeker voldoende ijs onder de schaatsen zullen nebben. De kwaliteit daar is echter afgenomen. Er is tamelijk veel zand op het ijs gewaaid. Er is afgestapt van het plan over de Fluessen te rijden. Daar zijn veel kistwerken. Wij zullen over De Luts moeten, dat lijkt niet langer onmogelijk". Het verlies aan ijsdikte op sommige plaat sen, door Sipkema aangehaald, werd door Kroes onderstreept. „Door de wind is vrij veel stroming onder het ijs geweest en daarvan hebben wij de uitwerking nog niet volledig kunnen be palen. De stroming is zeer verschillend. Zeker is dat een aantal wakken en zwakke plekken is vergroot in de omgeving van Sta voren, Hindeloopen en Workum." Buitenom Het kan inhouden dat de route „buitenom", over het IJsselmeer, zal moeten worden genomen. Zoals ook op andere plaatsen al ternatieven zijn gezocht. Tussen Bolsward en Harlingen kan gé- kozen worden voor de oostelijke route over Hichtum in plaats van het meer gebruikelijke traject langs Witmarsum. Voorbij Harlingen lijkt De Ried onbruikbaar, waardoor voor een zuide lijker wég over de Achlumervaart zou moeten worden gekozen. Een weg trouwens die in geen van de vorige dertien tochten fs gevolgd. Kroes: „De maandag is geen goede dag voor ons geweest. Wij hebben overdag bewolking nodig en 's nachts helder weer. Niét omgekeerd." .'".ff ien „Sport doen, beleven en ver- slaan heeft m'n leven be paald. De waarden van het sporten zijn bekend. Toege- splitst op mijn beroep bete kent het verslaan van sport door middel van reportages en het schrijven van rand- yerhalen- mijn grote liefde - dat de sportjournalist veelzij- r diger is dan bijvoorbeeld een parlementair verslaggever, die veel gedrukt aangereikt "krijgt. De sportjournalist moet alles zelf zien, direct te weten komen, dieper door dringen tot de beoefenaar en 'z'n emoties. Hij moet dit alles direct kunnen verwoorden. Om van het doorbellen daar van in een bergetappe van de Tour de France maar te zwij gen. Niet zelden reiken juist sportjournalisten naar de top - van een krant of omroep. Hij is bestand tegen druk en le vert een topprestatie. In dat -opzicht is hij te vergelijken met een topsporter. In de sport wordt er door bestuur ders, officials, te veel geluld. Net als in de bedrijven wordt er (te) veel tijd besteed aan vergaderen, aan overleg, aan het opstellen van procedures. De spelers moeten toch de prestatie leveren en de krant moet toch elke dag uit". (Sportjournalist Cees van der Berg in Sport op Maat) „Als we Mexico niet halen, stop ik met interlandvoetbal. Maar als we het wel bereiken zie ik het als een waardige afsluiting van die carrière. Laat men nu echt eens gaan bouwen aan een nieuw, maar homogeen en jong nationaal team. Deze uitspraak deed ik al voor de vermaarde inter land Nederland-België op 20 november. Ik ben er van overtuigd dat we door de lijn die de laatste jaren werd ge volgd, niet in staat waren iets goeds op te bouwen. Prak tisch geen wedstrijd kende een zelfde formatie als de vo rige. Het was steeds weer wisselen. Het liep ook fout voor jonge spelers die eerder tot de uitverkorenen behoor den. Ze waren weer eens met opgesteld. Ze werden zelfs als toeschouwer bij de trainingen van het Nederlands Elftal van het terrein geweerd. Zo red je 't niet. Let wel: ik ben niet de man die voorop staat om een kritisch geluid te la ten horen, maar wat ik nu zei het algemeen belang „Langlauf is voor mij de meest veelzijdige sport die ik ken. Het is steeds weer an ders. Zelfs een en hetzelfde parcours verandert voortdu rend. Met nieuwe sneeuw zijn de omstandigheden weer totaal anders. Bovendien kun je drie keer een inzinking hebben en toch nog goed bin nenkomen. Het is keihard beuken, altijd weer. Je moet weten, zo populair als het Leen Pfrommer: „Ik erger me". langlauf in Zweden is, is het schaatsen in Nederland niet eens. Ik hoorde van Ruben Krouwel laatst hoe het toe gaat bij een doordeweeks wedstrijdje. Ruben bezocht laatst een estafette, waaraan ook Gunde Svan, de Zweedse wereldkampioen, mee zou doen. Nou, er stonden 7000 mensen te kijken toen Svan een kwartiertje voor de wed strijd in een helikopter aan kwam zetten. En in Zwitser land is het niet anders. Daar heb je diverse marathons waar 16.000 man aan mee doen. Een soort Elfsteden tocht dus, maar dan wel meerdere keren per jaar. Dat weten ze helemaal niet in Nederland". (Schaatser Niels Hopman in het Algemeen Dagblad) „In de wedstrijd moet je ui terst geconcentreerd zijn. Je moet voortdurend je ogen op de bal gericht hebben, ook al is die aan de andere kant van het veld. Het enige moment dat ik niet naar de bal kijk, is als die bij de tegenstander in het doel ligt. Een keeper moet zijn eigen weg in het doel vinden. Het gezegde dat je daar door schade en schan de wijs wordt, gaat zeker op. Een voornaam punt is dat de trainer denkt in het belang van de keeper en daarop zijn training richt". (Doelman Hans van Breu- kelen in PSV Voetbal) „Dat moet het Nederlands elftal natuurlijk weer over komen. Nog nauwelijks zijn we de uitschakeling voor het wereldkampioenschap in Mexico te boven, of bij de lo ting voor de Europese titel strijd weet men ons haarzui- ver in de zwaarste groep in te delen. In plaats van ons nu eens een plezier te doen en bij voorbeeld Liechtenstein, Andorra, Saarland en een combinatie uit de Achter hoek op ons pad te brengen moeten we proberen Honga rije, Polen, Griekenland en Cyprus een draai om de oren te geven. Natuurlijk, nu gaat u direct roepen dat we de laatste keer ook een uitwed strijd in Hongarije hebben gewonnen, maar dat gebeur de echter wel toen de Magya- ren de tickets voor Mexico al lang en breed in de binnen zak hadden en dan speel je echt een beetje anders dan wanneer er per se gewonnen moet worden". (Columnist Nico van der Zwet Slotenmaker in De Telegraaf) „Ik vind, dat Mart Smeets het niet goed doet. In wezen is het triest. Als Nederland het uitzonderlijk goed doet, dan vraagt hij zich af waar om de andere landen toch zo slecht zijn. Doen wij het slecht, dan zijn we ook met een de grootste koekebak- kers, die er op deze wereld rondlopen. Bovendien heb ik het gevoel, dat Smeets een zekere minachting voor de kijkers heeft. Ik erger me aan die arrogante houding. Moet je Smeets voor de tele visie horen: wat vindt Kloos terboer van Kloosterboer? Als mij die vraag was gesteld, had ik Smeets laten barsten". (Schaatscoach Leen Pfrom mer in de Haagsche Cou rant) TER AAR Jos Pronk heeft gisteravond op bij zonder overtuigende wijze de zeer geslaagde mara thon van Ter Aar gewon nen. Thuisrijder Rik van der Hoorn sleepte met zijn zevende plaats de mara- thontitel van Zuid Hol land in de wacht. De wed strijd, georganiseerd door de plaatselijke ijsclub, trok ondanks de koude weersomstandigheden veel publiek. Pronk zette de wedstrijd al na zeven ronden van 40Ö meter op stelten. De schaatser uit De Rijp ontvluchtte toen voor de eerste maal het peloton, dat uiteindelijk vier ronden aan de broek zou krijgen. Acht man konden de schade tot „slechts" twee ronden beper ken. Van hen finishte Jos Niesten (Heemskerk) als twee de voor Richard van Kempen (De Hoef), Gerard Rietveld (Ouderkerk aan de Amstel) en Wim Vos (Kockengen). In de strijd om de Zuid Hollandse ti tel ging Rik van der Hoorn Leidenaar Alex Jansen (ne gende) en Frans Biemond (elf de) vooraf. Door het hoge tem po en de straffe wind reden slechts 18 van de 65 starters de koers uit. Jan Kooiman moest met een kromme schaats voor tijdig de pijp aan Maarten ge ven. De wedstrijd voor dames ein digde in een overwinning voor Ingrid Pauw (Zevenhuizen). Joke van der Voort eindigde op iets minder dan een ronde achterstand als tweede, plaat selijk favoriet Lenie van der Hoorn werd derde. Schaatskalender Telefoon: 01825-1754/3088. IJsclub Haastrecht: nationale wed strijden kortebaan heren, 19.30 uur. Telefoon: 01821-2330. IJsclub Berkenwoude: wedstrijden 2 aan een stok, 19.30 uur. Telefoon: 19.30 uur. Telefoon: 01848-1113/2045. IJsclub de Vooruitgang, Ammerstol: langebaan gewestelijke kampioen schappen Zuid-Holland, junioren C/O meisjes. 14.00 uur. Telefoon: 01825-1754/3088. DONDERDAG IJsclub Willem Barendsz, Streefkerk: nationale wedstrijden kortebaan he ren sen., 19.30 uur. Telefoon: 01845-1113/2045. IJsclub Stolwijk: estaffette heren/da- MORGEN IJsclub Ijsvermaak, Noorden: mara thon 1 uur 5 ronden, 13.00 uur. Te^ lefoon: 01724-8577. IJsclub Juliana, Ameide: nationale wedstrijden kortebaan dames sen., 20.00 uur. Telefoon: 01836-1308. IJsclub Willem Barendsz, Streefkerk: nationale wedstrijden kortebaan he- senioren, 19.00 i TOERTOCHTEN MORGEN Plassentocht Nieuwkoop Noorden, 10/30/60 km. 09.30-14.00 uur. Tele foon: 01725-1761/1746. sportuitslagen k (De Rijp) in 1.03.00; 2. Niesten (Heemskerk) op twee ronden; 3. Van Kempen (Den Hoef); 4. Rietveld (Ou derkerk); 5. Vos (Kockenge) 6. Boon (Hem) 7. tevens kampioen Zuid-Hol land Rik van der Hoorn (Ter Aar) 8. Hoogenboom (Bommeldijk) 9. Jansen WEZEP, marathon over één uur: 1. Van" Wijhe (Oosterwold): 2. Ruiten berg (Oldebroek) op 1 ronde; 3. Van der Weide (Heerenveen) op 2 ronden; 4. Hoeven (Doornspijk) op 3 ronden; 5. Van den Llndenberg (Weesp). - Heren enkelspel (achtste finalei): Edberg (Zwe}-Davis (VSt) 6-2. 6-8; Nyström (Zwe)-Arraya (Per) 6-4, 6-4; Forget (Fra)-Robertson (ZAf) 6-3, 6^4; Wilander (Zwe)-Gomez (Ecu) 7-5, 6-4; Noah (Fra)-Gunnarsson (Zwe) 6-1, 7-6; Lendl (TsjbArias (VSt) 6-1, 7,5; Connors (VSt)-Tulasne (Fra) 6-1, 5-T, 7-6 (7-3). Dubbelspel heren (zestiende fina les): Becker/Zivojinovlc (WDI/JoS)- Meister/Wlttus (VSt) 6-4, 6-7, 7-6. WIELRENNEN Ronde van de Middellandse Zee (vierde etappe): 1. Esnault (Fra) 128 Poppel (Ned) op 1.03 (met bop. 9. Urruti-Beacoa (Spa); 10. Appel doorn (Ned); 11. Van dér Velde (Ned); 17. Teun van Vliet (Ned); 22. Hane- graaf (Ned); 26. Pelper (Aus); 27; Zoè- temelk (Ned) z.t. als Van Poppel. Algemeen klassement: 1. Vanderaer- den (Bel) 9.26.25; 2. Esnault (Fra) óp 4 sec.; 3. Simon (Fra) op 7 sec.; 4. Wojtinek (Fra) op 8 sec.; 5. Bernard (Fra) op 9 sec; 6. Andersen (Den) op 10 sec.; 7. Van der Poel (Ned) z.t.; 8. Berard (Fra) z.t.; 9. Nijdam (Ned) qp 12 sec.; 10. Zoetemelk (Ned) op 13 sec.; 23. Van der Velde (Ned) op 26 sec.; 29. Bogers (Ned) op 30 sec.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 7