Rechtswinkel in Alphen Ijsbaan zonder ijs „Inde raad van Leimuiden gaat het soms hard tegen hard" PvdA wil milieu in landelijke gebieden beschermen LEIDEN OMGEVING CeidócSotwant DINSDAG 18 FEBRUARI 1986PAGINA 10 LEE XT»0THEKEN De avond- en lichtdiensten van de apotheken M'de regio Leiden worden tot Wijdag 21 februari waargeno- B5 .00 u. tot woensdag 13 00 u. conessenhuis poliklinieken 155543. afdeling S.C.U. tel I639) en van vrijdag 13.00 u. 00 u.^Elisabeth- EZOEKUREN ZIEKENHUIZEN r.Diacone*senhuis: Bezoekuur agelijks van 16.00 tot 17.00 uur (Ota< Si' mafdeling: dag. van 15.00- j0 u. en van 18.30-19.30 u. van 19.30-21.00 u. alleen r vaders. Kinderafdeling dag. 18.30-19.00 u. Sport- Medisch Adviescentrum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in .00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eerste klasse: de Sehele dag. Jelgersmakliniek: ongerenteam: za. en zo. 14.00- 17.00 u. Opname: werkdagen u. Team A. C en D: dag. tot 21.00 u. met uitzondering van behandeltijden en etenstijden. bioscopen KINDERVOORSTELLINGEN EUROCINEMA II: Thomas en senior (al): wo 14.15. EUROCI NEMA IV: Goonies (al); wo. 424130): Back to the future (al); A chorus line (al); 14.30. 19.00, 21.15; De aanslag (al). 14.15, 20.00; White nights (al); 14.30, 18.45. 21.15. TRIANON (Bree- straat 31. tel. 123875): In de schaduw van de overwinning (al); 14.30. 19.00, 21.15. REX (Haarlemmerstraat 52. tel. 071- T25414): Perfect fit (16); 14.30, 19.00. 21.15. KINDERVOORSTELLINGEN 01719-12800): Stop making King Solomon's mines (al); 14.45, 19.00. 21.15. ma. di. 19.00. 21.15. CITY THEATER IL- Desperately seeking Susan lal); ma. 19.00. 21.15. In de 21.15. KINDERVOORSTELLINGEN CITY THEATER IV: The Goon ies (al); wo. 14.45. VOORSCHOTEN GREENWAY (tél. 01717-4354): Miami super- cope (al); wo. 15.45. Desperate ly seeking Susan (al); 20.15. KINDERVOORSTELLINGEN Pinkeltje; wo. 14.00. 14.00. De droom (12)) 20.00. KINDERVOORSTELLINGEN "Billy Turf; wo. 14.00. DEN HAAG* ASTA 1 (Spui 27. -tel. 463500): A chorus line (al); 14.00. 19.00. 21.30. ASTA 2 JSpui 27. tel. 463500): Comman do (16); 14.00. 18.45. 21.15. 471656): White nights (al); di. ook 14.00. Cl- NEAC 3: Militaire academie (16); 14.00, 18.45. 21.30. EU ROCINEMA (Leyweg 910, tel. 667066): A chorus line (al): 13.30. 16.00. 19.00, 21.30. METROPOLE 1 (Carnegielaan. ODEON 1 (Herengracht 13. fél. 462400): The best of Bond: For your eyes only; ma. Gold- finger; di. Live and let die; 13.45. 18.45, 21.30. ODEON 2: Brewster's millions (al); 13.45, v: 18.45. 21.30. ODEON 3: Back - to the future (al); 13.45, 18.45, 21.30. ODEON 4: A fistful of dollars (al); 13.45, 18.45, 21.30. LE PARIS 1 (Kettingstraat 'T2b. tel. 656402): Talk diry to •me III (18); 12.00 tot 22.30. LE PARIS 2: Coming together (18); 12.15 tot 22.45. LE PARIS 3: Stiff competitioh (18); 12.30 tot ^23.00. HAAGS FILMHUIS '-(Denneweg 56, tel. 459900): Zaal •ê-1: My beautiful laundrette; 16.00, 19.30. 21.45. Zaal 2: Na- zarin; 14.15, 19.30, 21.45. Zaal r 3: Paris vu par Ie cinéma d'a- lovant-garde 3; La zone; L'Affaire des divisions morituri; ma. Iets et de la vitesse; c KINDERVOORSTELLINGEN: CINEAC II: Taran en de tover- ketel: wo. 14.00. BABYLON 3: De goonies; wo. 14.00. EURO CINEMA: De goonies (al); wo. Nieuwe ambtenaar burgerlijke stand ALKEMADE Mevrouw MP. Steen voorde-Daleman uit Rijpwetering is voorgedragen als de nieuwe ambtenaar van de burgerlijke stand in Alke made. De raad van Alkemade beslist maandagavond over haar benoeming. Op dit mo ment zijn mevrouw E.M. Elst- geest-Vesseur en de heer H.J. Renee belast met de voltrek king van hdwelijken. Vanwe ge de drukke werkzaamheden Is het echter noodzakelijk dat er een derde ambtenaar bij komt. Meer inspraak voor inwoners van Nieuwveen NIEUWVEEN De Nieuwveense burgers krij gen meer mogelijkheden tot inspraak, als de ge meenteraad daarmee ak koord gaat. In plaats van één keer voor de vergade ring van een raadscom missie kunnen zij straks achteraf, steeds na behan deling van een bepaald agendapunt, commentaar geven. De gemeenteraad praat vanavond over dat voorstel van het college. De commissie kan ook nog besluiten om op grond van de inbreng van een belanghebbende in discussie te treden, maar dat wordt door B en W niet aangeraden. Het college gaat er verder van uit, dat leden van een raads commissie mogen spreken na mens de fractie die zij verte genwoordigen. Daardoor wordt het stemgedrag in de femeenteraad meer voorspel aar. Een commissielid zou, na achteraf overleg met zijn frac tie, anders drastisch van me ning kunnen veranderen. De gemeenteraad zal zich ver der buigen over de parkeerge legenheid in de wijk Schoter- veld. Een bedrag van 116.000 gulden wordt gevraagd voor de aanleg van 55 extra par keerplaatsen, verspreid in de wijk. Het Jeugdland Comité Nieuwveen vraagt in verband met het 15-jarig bestaan een extra subsidie van 1.000 gul den. Het college stelt voor dit bedrag als éénmalige subsidie te verstrekken. dant van de gemeentelijke vrijwillige brandweer op vrij dag 7 maart een afscheidsre ceptie aanbieden. De heer Versteeg heeft om gezond heidsredenen ontslag geno- Inhaalverbod Stompwijkseweg LEIDSCHENDAM Op de Stompwijkseweg en het ge deelte van de Dr. van Noort- straat tot aan de bebouwde kom zal binnenkort een in haalverbod voor alle verkeer op meer dan twee wielen gel den. B en W van Leidschen- dam hebben bijna anderhalf jaar geleden de provincie een inhaalverbod alleen voor vrachtauto's gevraagd maar Gedeputeerde Staten vinden dit onvoldoende. Op de smalle rijbaan, gemiddeld slechts 5> 1/2 meter, komen vooral fiet sers en bromfietsers bij inhaal manoeuvres vaak in gevaar. ALKEMADE Be scherming van de lande lijke gebieden in Alke made in overleg met de daar gevestigde agra riërs. Dat is één van de punten die volgens het verkiezingsprogramma van de PvdA-Alkemade in de komende vier jaar aandacht behoeven. Het programma is onlangs in de algemene ledenverga dering gepresenteerd. Het Noordeinde moet het winkelcentrum van Alkema de worden. De PvdA houdt vast aan het standpunt dat de uitbreiding van de winkels aan het Noordeinde belang rijker is dan de ontwikkeling van de plannen aan de Meer- kreuk. Een doorsteek aan de Alkemadelaan moet volgens de fractie voorkomen, dat de kern Oude Wetering een geï soleerd gebied wordt. Door gaan met woningbouv de eigen inwoners, openbaar vervoer n< beter verschillende kernen en wij ken en een snelle aanleg van de rioolzuiveringsinstallatie moeten voorrang krijgen, al dus de PvdA. Bestrijding van de werkloosheid door het starten van werkgelegen heidsprojecten en het voor komen van kleine criminali teit zijn voorts zaken dit' de fractie ter harte gaan. Ten slotte staat in het programma dat er zeer grote terughou dendheid voor belastingver- Bushaltes op Alkemadelaan ALKEMADE Er moeten bushaltes komen aan weerszijden va de Alkemadelaan ter hoogte van de woonwijk Gogh Noord II. A dus luidt een raadsvoorstel van B en W van Alkemade. De aanlt van de bushaltes acht het college noodzakelijk om de woonwijk® te ontsluiten en van betere busverbindingen te voorzien. Ook zou er een met verkeerslichten beveiligde voetgangersove steekplaats moeten komen. Om de bushalte voor voetgangers met eventueel een fiets of bromfiets toegankelijk te maken 3 er aan de westzijde een trap met hellingbaan aangelegd moete worden. Een voetgangersbrug over de aan de oostzijde gelegc ringsloot geeft van de andere kant toegang naar de haltes. Op d manier ontstaat er volgens B en W een doorgang van de nieuw» bouw ten westen van de Alkemadelaan naar de Kerkstraat. Ee ander voordeel van de plannen is volgens het college dat de huidi'» ge barrière die de Alkemadelaan vormt tussen het oude en nieuwt gedeelte van Oude Wetering, wordt opgeheven. Maandagavond beslist de raad van Alkemade over de plannen Voor de benodigde financiën zal dan een subsidie-aanvraag bij hel rijk en Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland ingediend worden ALPHEN AAN DEN RIJN Op initiatief van een aantal Leidse rechten studenten is in de ge meente Alphen een rechtswinkel opgezet. Hoewel in Alphen een groot aantal advocaten zit en er ook een bureau voor rechtshulp is gevestigd, menen de Leidse vrijwilli gers dat er behoefte is aan een rechtswinkel die een soort van eerste rechts hulp geeft. De bureaus voor rechtshulp kunnen niet geheel in die behoef te voorzien. Deze bureaus hebben er van de over heid een aantal admini stratieve taken bijgekre- gen en hebben minder mankracht door de bezui nigingen. Fiscaal recht, de afhandeling van klachten over politie, ad vocaten en discriminatie, het jeugdrecht en het consumen tenrecht kunnen door het bu reau voor rechtshulp niet goed worden behandeld. Gebleken Is ook dat er een samenspel is tussen de bureaus voor rechts hulp en de rechtswinkels. Vol gens de studenten is er geen sprake van overlapping. Ook in Alphen zal de rechtswinkel alleen maar hulp bieden bij za ken die het bureau voor rechtshulp niet behandelt. Voor dat men daadwerkelijk begon met het opzetten van een rechtswinkel in Alphen hebben vrijwilligers een marktonderzoek gedaan. Na overleg met rechtshulpverle ners. politie, sociaal werkers en andere instanties bleek er behoefte te zijn aan ondersteu ning op het gebied van consu mentenrecht, jeugd/kinder recht, belastingrecht en een justitieel klachtenbureau. Iedereen die een inkomen heeft dat beneden de zieken fondsgrens ligt. ongeveer 48.000 gulden, kan een beroep doen op de rechtswinkel. De vrijwilligers geven dan daad werkelijke juridische hulp voor zover dat mogelijk is want zij mogen niet zelf gaan pleiten voor een rechtbank. Dan moeten ze de cliënt over geven aan bijvoorbeeld het bu reau voor rechtshulp. De rechtswinkel wordt bijge staan door een aantal aavi- seurs om zo de kwaliteit van de rechtshulp te waarborgen. Deze adviseurs zijn mensen uit de praktijk, advocaten, belas tingadviseurs en mensen die verbonden zijn aan de univer- De rechtswinkel houdt zitting in het buurtcentrum aan de Boterbloemweg. Elke dinsdag is er spreekuur voor zaken die te maken hebben met jeug drecht. Dat spreekuur is van 16.00 tot 18.00 uur. Voor de an dere drie rechtsgebieden is er op zaterdagen tussen 10.00 en 12.00 spreekuur. Wat betreft het fiscaal recht zal er pas rond 1 maart gestart worden omdat dan de nodige A-, T- en E-biljetten weer ingevuld moeten worden. Hiervoor moeten aparte afsprgken ge maakt worden omdat dat nog al wat tijd in beslag kan ne men. aan de voorronden zijn uiteindelijk 42 finalisten overgebleven. De hoofdprijs is een reis naar Parijs. Aan vang 19.00 uur, entree is gra- Door hoofdbestuurder H. Klein Overmeer zal het the ma „Sociale Zekerheid" wor den behandeld! Aanvang De Groot aan de Kempenaer- straat 21. Aanvang 20.15 uur. Thema-avond (2) Rooie Vrouwen De Rooie Vrouwen in Noordwijk houden morgen een discussie over de ge meentepolitiek, met mede werking van de vrouwen, die op de kandidatenlijsten voor komen bij de komende ge meenteraadsverkiezingen. In de Vrouwenkeet aan de Bronckhorststraat 27a buigen de kandidaat-raadsleden zich onder leiding van raadslid Betty Visser onder meer over de emancipatie van de vrouw in het kader van het gemeen telijk personeelbeleid en een kinderdagverblijf in Noord- wijk. Aanvang 20.00 uur. Hannie van Haatten De kunstenares Hannie van Haaf ten exposeert van 20 fe bruari tot en met 9 maart in Artopa in de Grevelingstraat 50 in Lisse. De schilderijen en tekeningen van de kun stenares hebben meestal de natuur tot onderwerp. Bloe men. takken van bomen, landschappen, fanatasiewe- relden en vogelnestjes zijn haar favoriete thema's in n aquarel, pastel, kleurpotlood JJiaWZIIlg en -pen. De expositie is op donderdag, zaterdag en zon dag van 13.30 tot 16.30 uur te zien, op donderdag ook van 19.30 tot 21.30 uur. De afdeling Noordwijk van het FNV houdt donderdag in De Kuip aan de Zeestraat een thema-avond. De heer C.A.J.' van der Zwet. directeur van het Gewestelijk Arbeidsbu reau te Lisse. komt dan spre ken over „Werkgelegenheid in de regio, in het bijzonder in Noordwijk". Aanvang 20.00 uur. Biertapwedstrijden Thema-avond (1) In café Zomerzorg in Hille- gom vindt morgen de finale van de biertapwedstrijden plaats. Van de ruim 300 deel- De FNV-Industriebond houdt donderdag in het Tref punt aan de Schoolstraat 11 in Lisse een thema-avond. Mevrouw C.O.C. Portheihe houdt donderdag in het Ge- meentecehtrum aan de Lijt- weg in Oegstgeest een diale zing over De Zeven Hoofd zonden, een serie afbeeldin gen die in de Middeleeuwen een veel gebruikt motief was. Toegangskaarten kan men kopen of bestellen bij K&O in Leiden of in Oegstgeest bij het Drieluik aan ae Gevers- straat 37, Impodra aan de Lange Voort Jl bij de firma Patchwork De Kulturele Raad in Hille- gom begint donderdagavond 27 februari met een cursus patchwork ofwel lapjeswerk. De kosten zijn 75 gulden voor zes lessen van twee uur. Pas 65-hoders betalen 60 gulden. Daarbij komst 15 gulden aan materiaal. Aanvang steeds 19.30 uur. Opgeven kan tot 20 februari bij het kantoor van de Kulturele Raad aan de Prinses Irenelaan 16, tel. 02520-18869. KMTP De eerstvolgende bijeen komst van de afdeling Lisse van de Koninklijke Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde heeft plaats don derdag 20 februari plaats. Dit keer komt men bij elkaar in de oude handwerkschool in Hillegom, alwaar het onder werp „De Franse Alpen" zal ~>e bij- acht STREEK Het zit de Jhr. Gevers-ijsbaan in Noordwijk deze winter niet mee. On danks de voortdurende vorst krijgt de baan van de Noord- wijkse IJsclub geen bruikbare ijslaag. Volgens ingewijden is dit te wijten aan de ligging van de baan. Deze is omgeven door een bebossing van kreu pelhout, beschut tegen de wind, maar waar de tempera tuur bij zonnig weer zo hoog oploopt, dat het ijs smelt. De schaatsliefhebbers uit Noord wijk zullen dus voorlopig naar het buitenwater moeten uit wijken. penningmeesteres van de „IJs club Zoeterwoude", heeft pech. Zij schrok afgelopen weekeinde flink toen de „koek en zoopietent" die zij op dat moment beheerde omver werd gereden door een auto. Dat ge beurde nabij de Noordbuurtse- weg waar jeugdwedstrijden plaatsvonden. teren de eerste plaats gevolgd door Ton van Hameren, Ed win van Hameren en coach Bouwmeester tijdens de club kampioenschappen „Ijsver maak Willem Barendsz" korte baan, die werden gehouden in Nieuwe Wetering. Bij de da mes won Mariëtte Vaneman, tweede werd Nel Westerwaal en derde Mieke Westeyn. De gisteravond gehouden clubkampioenschappen meisjes in Oude Ade wonnen door Saskia Poel. Tweede werd Lesley van der Fits en derde Monique van der Ploeg. Bij de dames senio ren gingen de prijzen naar: 1. Annet van Seggelen, 2. Anita van der Poel, 3. Tineke Reus en 4. Monique van der Poel. De uitslag clubkampioen schappen korte baan in De Kaag 160 meter. Dames: 1. Ti neke Reus, 2. Ria van der Star, 3. Mientje de Jonge en 4. Ma- rietje de Jonge. Heren: 1. Mar co Vermey, 2. Jan-Jaap Hoek stra, 3. Martien van Ruiten, 4. Jos Möllers. Districtskampi oenschappen priksleeën uit slag: Jongens 12-15 jaar: 1. Menno Versteege, 2. Marcel van Enenaam, 3. Dirk-Jan Schalk. Dames: 1. Mientje de Jonge, 2. Helma Volwater, 3. Astrid van der Zwet. Heren: 1. Hans de Jonge, 2. André Ver- meij, 3. Auirinus Vlugt. zijn ge- Woensdagmiddag is er schooljeugd een handicapraci Aanvang 14.00 uur. 's Avoni' om 19.30 uur begint eer lee-estafette voor leden var) „Kagermeer". De „IJsclub Zoeterwoude' heeft voor morgenmiddag ieti heel bijzonders op het pro gramma staan. Een aantal eh varen schaatsenrijders gaat nai melijk gratis les geven aan dé jeugd van de basisscholen. Dal gebeurt nabij het zgn. „eigen» land" aan de Noordbuurtse» weg. Jongens en meisjes zijn daar welkom voor nuttige tip» (ook over de schaatsen) en ui» teraard de les. Aanvang 14.00 Het schaatskampioenschap korte baan voor dames en he ren van het district Sassen- heim wordt vanavond verref den op de Leiderdorpse ijs baan aan de Mauritssingel in Leiderdorp. Aanvang 19.00 uur. Woensdagavond wordt daar de stedenontmoeting op het ijs afgewerkt tussen de jeugd van Koudekerk en Lei derdorp. Er wordt in verschil lende leeftijdsgroepen gere den. Aanvang wederom 19.00 IJsclub „Kagermeer" organi seert vanavond op de ijsbaan bij Brièmond afvalwedstrijden voor leden. Aanvang 19.30 „Ijsvermaak Willem rendsz" in Nieuwe Wetering organiseert vanavond een wedstrijd estafette-hardrijden voor paren. Aanvang: 19.30 uur op de ijsbaan aan de Voor weg in Nieuwe Wetering. De IJsclub van Oud Ade orga niseert morgen korte baan kampioenschappen voor da mes en heren uit Oud Ade. In schrijving: 19.00 uur clubhuis bij het Vennemeer De voor vrijdagavond aange kondigde priksleeënwedstrij- den op het Vennemeer zijn verplaatst naar donderdag avond. Ui GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE Bil UW KRANT MET EN EEN COMPLETE AGENDA BURGEMEESTER MR. M.J.J.M. BOELEN VAN RUNSATERWOUDE, LEIMUIDEN EN NIEUWVEEN: Op 19 maart is het zover. Dan openen om acht uur 's- ochtends de stembureaus voor de gemeenteraadsver kiezingen. Als ze om zeven uur 's avonds sluiten is de keuze voor de komende vier jaar gemaakt. Zittende en nieuwe raadsleden zullen gezamelijk het bestuur van de gemeente op zich nemen. Onder aanvoering van de burgemeester, het hoofd van het plaatselijke stembu reau, die als onafhankelijk bestuurder het politieke spel in goede banen moet leiden. In de aanloop naar de verkiezingen ko men op deze plaats de burgemeesters uit de re gio aan het woord. Over de plaatselijke politiek, over het besturen, en over de hete hangijzers die de komende vier jaar in de gemeenteraad besproken zullen worden. Vandaag een gesprek met burge meester mr. M.J.J.M. Boe len van Rijnsaterwoude, Leimuiden en Nieuwveen. RIJNSATERWOUDE LEIMUIDEN „Is de raad van Rijnsaterwoude altijd be reid tot compromissen en schuwt zij tegenstellingen, in Leimuiden gaat het soms hard tegen hard". Burge meester mr. M.J.J.M. Boelen is burgervader van Leimui den, Rijnsaterwoude en Nieuwveen. Drie gemeenten die zowel overeenkomsten als grote "verschillen hebben. In juli vorig jaar maakte de voormalige notaris zijn intre de als burgemeester van de drie Rijnstréekgemeenten. In de afgelopen tijd heeft hij als voorzitter van de raden de gelegenheid gehad om zich van het reilen en zeilen van de drie gemeentebesturen op de hoogte te stellen. Leimuiden met 4.650 inwo ners is het grootst van het drietal. Zijn de raadsvergade ringen in Rijnsaterwoude en Nieuwveen doorgaans vrij rustig, in Leimuiden speelt zich nog wel eens het nodige „politieke vuurwerk" af. „Leimuiden heeft een duide lijke oppositie-partij in de fractie Leimuiden 2Ö00 en zij gaan het politieke gevecht beslist niet uit de weg", ver telt Boelen. Hij ervaart dit echter niet als iets negatiefs, maar beschouwt het meer als een positieve bijdrage aan de besluitvorming. „Leimuiden 2000 legt nog wel eens de vinger op de gevoelige plek en dat is goed. Aan de andere kant levert dit wel eens ste kelige opmerkingen en kat- en-muisspelletjes op. De emo ties laaien dan ook wel hoog op, maar na de vergadering drinken de betrokkenen toch weer samen een borreltje". Fietspaden De Leimuidense raad telt be halve de drie leden van de fractie Leimuiden 2000, drie VVD- en vijf CDA-leden. Het woonschepenbeleid dat in de afgelopen raadsperiode nogal wat inspanningen van de raad vergde, begint vol gens Boelen langzaam een af ronding te krijgen. „De raad zal er echter in de komende tijd nog wel enig werk aan hebben. Net zoals de aanleg van provinciale fietspaden. Wij hopen er de komende ja ren nog enkele van de grond te krijgen". Net als voor Rijn saterwoude en Nieuwveen geldt dat Leimuiden op zoek gaat naar locaties voor nieuwbouw waar grote be hoefte aan is. „Verder is er een onderzoek gestart naar de mogelijkheid om hier twee keer per week een markt te houden. In het ka der van de TROP-nota wil len we de recreatie-mogelijk heden in het dorp uitbreiden. Voóral nu het ministerie van Landbouw en Visserij daar voor een subsidie in het vooruitzicht heeft gesteld". De raad van Rijnsaterwoude heeft de komende raadspe riode weliswaar minder za ken aan het hoofd, maar voor de bevolking niet minder be langrijke. „Door de hele ge meente heen willen we de groenarealen uitbreiden. En verder hopen we dat we de middelen kunnen vrijmaken om de Woudse Dom te res taureren". De verbouwing van het ge meentehuis, uitbreiding van nieuwbouwlocaties en de aanleg van twee fietspaden zijn zaken die Nieuwveen na aan het hart liggen in de ko mende vier jaar. „De ver nieuwing van de Dorpsstraat is ook een kwestie waar we aandacht aan willen beste den.' Verlevendiging van de Dorpsstraat door nieuwe be strating en een opknapbeurt voor de winkels is hard no- IJskast De gemeentelijke herindeling is een donkere wolk die de drie gemeenten als een drei ging boven het hoofd hangt. „De herindeling leeft uiter aard sterk onder de bevol king. In dat verband denk ik dat de tweede kamerverkie zingen in mei voor ons heel belangrijk zijn. Ik acht het niet onmogelijk dat wanneer we een PvdA/CDA-regering krijgen en het CDA gaat de post van minister van bin nenlandse zaken bezetten, het hele plan nog een tijdje de ijskast in gaat", is het ver moeden van Boelen. Stuk voor stuk zouden „zijn" drie gemeenten hun zelfstandig heid in de toekomst het liefst willen behouden. Minister Rietkerk van binnenlandse zaken liet echter onlangs we ten zich wel te kunnen vin den in het voorstel van Ge deputeerde Staten om Rijnsa terwoude met Leimuiden en Woubrugge tot één gemeente samen te voegen en Nieuw veen met Zevenhoven en Ter Aar. „Het liefst zouden zou den Rijnsaterwoude en Lei muiden samengevoegd willen worden. Voor Nieuwveen gaat de voorkeur uit naar een eenheid met alleen Zevenho- Gaat het in de raad Leimui den vaak pittig toe, voor Rijnsaterwoude die met twee VVD-, twee Gemeentebelan gen-, en drie CDA-raadsle- den geen echte oppositiepartij heeft, geldt dat de vergade ringen in het teken van de gezamenlijke besluitvorming staan. „Er wordt vooral ge zocht naar compromissen. Het komt nauwelijks voor dat een fractie zich princi pieel ergens tegen uit spreekt". Nieuwveen heeft volgens de burgemeester een „echte tweepartijenraad". De raad telt vier leden van de fractie Gemeentebelangen en het CDA heeft de meerderheid met zeven raadsleden. „Hier geldt de macht van het getal meer dan eens. Een enkele keer leidt een onderwerp hier wel tot discussies. De meerderheid beslist uiteinde lijk en soms leidt dit wel tot frustraties bij de leden van Gemeentebelangen. Zij kun nen hun mening wel uitspre ken, maar zien hun specifiek Burgemeester Boelen heeft zich in de afge lopen maanden op de hoogte kunnen stellen van het reilen en zeilen van de gemeentebestu ren van Leimui den, Rijnsater woude en Nieuwveen. eigen ideeën doorgaans niet gerealiseerd". Ondanks het beperkte aantal partijen dat zitting in de drie raden heeft, denkt burge meester Boelen toch dat de raden een redelijke afspiege ling van de bevolking vor men. „Wanneer er andere meningen en ideeën zouden leven, dan zouden er ook wel nieuwe partijen meedoen. Dat regelt zich meestal van- meester hebt ten goede wenden. Dat is wat Boelen hoog in het vaandel heeft staan. „Ik vind dat je heel voorzichtig moet zijn dat je als burgemeester niet een te zwaar stempel op de besluit vorming in de raad drukt. Je moet niet manipuleren, an ders lap je een stukje demo cratie aan je laars". Wel denkt hij dat een burgemees ter bij de verdediging van voorstellen van het college van B en W wat meer ge wicht in de schaal kan leg gen. „Alleen al doordat je meer kennis van zaken hebt door het full-time met de dingen bezig zijn. Uiteinde lijk beslist de raad echter. De burgemeester heeft geen stemrecht". JEANNETTE SCHREUDER

Leidse Courant | 1986 | | pagina 10