Veertigjarige Yan Wijhe wint ascinerende schaatsmarathon Spanning moet gebrek kwaliteit goedmaken KNVB wijst Filmnet niet af MICHIEL SCHAPERS STUNT TEGEN KRIEK WK-schaatseh in Inzeil: 38 rijders uit 20 landen SCHAATSKALENDER HELFT IJSHOCKEY- INTERNATIONALS NIET IN PLAY-OFFS COMPETITIE Maasland in de clinch met KNSB 1 5ÖFT C&idaeQowa/nt WOENSDAG 12 FEBRUARI 1986 PAGINA 13 00 Dl 1 jaar Dlker 'eer nipte zege basketbalteam geve gr ?oedii kunm lanciël rake t kim schadi nj het an ei ?ep, df45t koste iderin r. omem 5TERDAM Het Nederlands basketbalteam ook het derde oefenduel voor de kwalificatie- itrijd tegen België met klein verschil gewonnen., •ren versloeg het team van coach Heger eredivi- ïub Canadians met 105-102. ije, dat zich al geplaatst heeft voor de in juli in s ije af te werken wereldtitelstrijd, was nauwelijks 'g ewassen tegen Canadians, dat bij de pauze met i leidde. De Amsterdammers stonden driekwart het duel zelfs met ten minste twaalf punten r. Door geklungel van enkele Amsterdamse spe- slaagde Nederland, dat De Waard, Hagens, Van n en De Vries wegens ziekte en blessures miste, de score alsnog een positiever aanzien te geven, erland speelt vanavond in Den Bosch tegen Bel- iscorers: Nederland: Esveldt 36, Heydeman 18, s en Schilp ieder 14; Canadians: Moore 21 en Poelgeest 19. Magnaat koopt groot aandeel AC Milaan MILAAN De Italiaanse televi siemagnaat Silvio Berlusconi heeft maandagavond een meerderheid saandeel verworven in de Italiaan se voetbalclub AC Milaan. De club verkeert op de rand van een faillis sement. Zegslieden van AC Milaan deelden gisteren mee dat Fininvest, de houdstermaatschappij van Ber lusconi, een 51 procentsaandeel in de club heeft verworven voor een bedrag van 6,3 miljard lire (ruim 10 miljoen gulden). Berlusconi ver plichtte zich tevens tot de betaling van achterstallige schulden van en kele miljoenen guldens, die de club aan de rand van een bankroet heb ben gebracht. Kosten Spelen '76 dertig maal hoger MONTREAL De totale kosten van de Olympische Zomerspelen van 1976 in Montreal zullen - wan neer alles rond 1995 is afbetaald - ongeveer het dertigvoudige bedra gen van de oorspronkelijke raming. Dat wordt becijferd in het Canadese dagblad 'La Presse'. Als Montreal in 1995 de laatste afbetaling verricht van de schulden, die zijn gemaakt ten gerieve van de Olympische Spe len, zal het Olympische feest in to taal 3,54 miljard Canadese dollar (ruim zeven miljard gulden) hebben gekost. De eerste raming bedroeg 120 miljoen dollar. PRIJSVRAGEN DEN HAAG Lotto 6 heeft geen winnaar van de hoofdprijs. Dat was wel het geval bij de toto, waar de win naar ruim 23.000,00 ontvangt. De uitslagen zijn; Lotto 6. Eerste prijs: geen winnaar. Tweede prijs: 4 x 75.000,00. Derde prijs: 91 x 2.796,10. Vierde prijs: 4.915 x 51,70. Vijfde prijs: 79.165 x 5,00. Cljferspel 6. Eerste prijs: 1 winnaar. Tweede prijs: 3. Derde prijs: 24. Vier de prijs: 226. Vijfde prijs: 2.212. (Vaste prijzen). Toto 6. Eerste prijs: 1 winnaar 23.393,70. Tweede prijs: 46 x 339,00. Derde prijs: 593 x 65,70. Toto-gelijk 6. Eerste prijs: geen win naar. Tweede prijs: lx/ 480,40. Derde prijs 19 x 126,40. Vierde prijs: 630 x 6,10. Everton aan kop LONDEN Titel- houder Everton heeft in de eerste divisie van het En gelse voetbal de lei ding genomen met een voorsprong van twee punten op Manchester United door op eigen ter rein met 4-0 te win nen van Manchester City. International Gary Lineker maakte zijn derde hattrick van het seizoen. tis. -trrHOORN In de isprint tussen twee rtigers beschikte Dries Wijhe gistermiddag het bevroren water de Bovenwiede in thoorn over de meeste irves. Met Jos Niesten hij anderhalve ronde r het einde van de fas- jrende strijd om het •athonkampioenschap natuurijs op de vlucht lagen. Niesten voelde 104,4 slopende kilo- ers de hete adem van [houder Henri Ruiten- ploegmaat van Van ie, in de nek en maak- n zijn nervositeit de de spurt te vroeg aan [aan. Daarmee speelde "an Wijhe, van nature oluut geen sprinter, in kaart. Met een halve verschil versloeg zijn leeftijdsgenoot werd voor de eerste !r in zijn unieke carriè- mpioen op natuurijs, nberg kwam tien t achter dit duo als Ie over de streep en ubbelde de victorie de Aegon-ploeg. A zette de sprint te vroeg I vatte Van Wijhe zijn ssende zege hijgend sa- fNormaal heb ik in de geen kans tegen Jos. r hij werd nerveus van •i en maakte er een lan- [_spurt van. En daar lag kans". Jos Niesten was diep ontgoocheld. Voor de tweede keer ontging hem de nationale titel op natuurijs. Vorig jaar op het Amstel- meer bij Westerland lag de tuinder uit Heemskerk in ge wonnen positie totdat een val vijftig meter voor de finish alle illusies invroren. "Ik moest wel aangaan. Ruiten berg kwam heel dichtbij en tegen hem had ik zeker geen kans in de sprint. Ik gokte en verloor". Wielrenner Van Wijhe, afkomstig uit Oosterwolde, werd in 1973 ontdekt door het grote pu bliek. Als wielrenner. In dat jaar werd hij amateurkampi oen van Nederland door Gerrie Knetemann en Fedor den Hertog te verslaan. Het publiek luisterde met open mond naar de amusante ver halen van de vrolijke boe renzoon, die doodleuk vertel de dat hij stiekum een koe van zijn vader had verkocht om een racefiets te kopen. Als schaatsenrijder behaalde Van Wijhe van alle mara thonrijders de meeste over winningen. In Giethoorn schreef hij gisteren zijn 38e zege op zijn naam. Zes en dertig daarvan boekte hij op kunstijs. Toch ligt zijn groot ste kracht op natuurijs, al zit de schrik hem nog in de be nen van een valpartij uit 1973 tijdens de alternatieve elfstedentocht in Lilleham- mer. Daar viel. hij met zijn keel in de punt van een schaats en lag hij op het randje van de dood. Reden Publiek dreigt door ijs te zakken GIETHOORN Zowel tijdens de start als de fi nish van het Nederlandse kampioenschap marathon- schaatsen op natuurijs dreigde gistermiddag pu bliek door het ijs van de Bovenwiede in Giethoorn te zakken. Herhaaldelijk deed de commentator via luidsprekers een dringend beroep op de toeschouwers niet te dicht bij elkaar te gaan staan en zich meer te verspreiden. „Het is in het belang van uw eigen veiligheid dat u luistert", klonk het enkele keren - bijna wanhopig - via de geluidsinstallatie. Er werd nauwelijks ge hoor gegegeven aan de- smeekbeden. Hoe penibel de situatie was bleek toen de speaker bij de start meedeelde dat het ijs door het grote gewicht van de mensenmassa op een be paalde plek al zo'n 30 cen timeter was gezakt. Vol gens de politie waren er zeker twintigduizend toe schouwers. Dries van Wijhe, verbeten aan de start. voor de gelovige boerenzoon nooit meer in het buitenland te schaatsen. In de elfsteden tocht speelde hij vorig jaar mee tot de grote kluunpartij- en. Het lopen op schaatsen wierp hem terug en bijna drie minuten na Evert van Benthem passeerde hij als tiende de streep op de Bon- kevaart. In Giethoorn behoorde „dol le Dries" niet tot de getipte kanshebbers. Op het super snelle, harde ijs waren de glijders sterk in het voordeel en de goklustigen zetten hun guldens vooral op technische rijders als Hilbert van der Duim, Jos Niesten en Henri Ruitenherg. Voor krachtpat sers als Jan Kooiman en Dries van Wijhe waren de omstandigheden niet bar baars genoeg. Bloednerveus De werkelijke strijd ont brandde na zestig kilometer. In de zevende van twaalf ronden van 8700 meter zocht Hilbert van der Duim de aanval. Jan Roelof Kruithof werd het slachtoffer. Hij zocht ontmoedigd de kant op. Van der Duim bouwde in een ronde een voorsprong op, die maximaal 45 secon den zou bedragen. Drie ron den voor het einde gaven de sterken plank gas in hun jacht op Van der Duim. Op het moment van de samen smelting versnelde Niesten andermaal. Hij nam twee honderd meter voorsprong voordat Van Wijhe reageer de. Niesten slaagde er in zijn eentje in de achtervolgers op afstand te houden. Tot de laatste kilometer. Toen keek hij voor het eerst om en werd bloednerveus. „De streep lag verder dan ik dacht. Ik ging er van uit dat ik nog maar honderd meter te rijden had, maar dat bleek bijna het drievoudige". ZEIST Het sectiebestuur betaald voetbal van de KNVB heeft nog geen definitief standpunt ingenomen over de vertroebelde verhouding met het abonnee-te levisiebedrijf Filmnet. Dat zei sectiebestuurder Ton Harmsen gisteravond, nadat hij en zijn collega's in Zeist hadden vergaderd. „We houden de affaire in be raad", legde Harmsen, ook voorzitter van Ajax, uit. „De situatie is momenteel zo onduidelijk, dat het nemen van een overhaast besluit geen zin heeft". Een afvaardiging van het sectiebestuur, met daarin Harmsen, sprak maandag in het Ajax-stadion met directeur Woodward van Filmnet. Struikelblok vormde daarbij het recht tot verkoop van voetbalbeelden naar het buitenland. De verwachting was, dat het sectiebestuur dinsdag de clubs in het betaald voetbal zou adviseren Filmnet op het terrein te weigeren. Woordvoerster Van Schendelen van Filmnet reageerde verbaasd op de houding van het sectiebestuur. „Het is net stratego", merkte zij op. INZELL Aan het toernooi om het wereldkampioenschap schaatsen voor allrounders, komend weekeinde in Inzeil, doen 38 rijders uit twintig landen mee. Naast Nederland hebben de Sovjet-Unie, Noorwegen en Oostenrijk hun recht benut om het maximale aantal van vier rijders af te vaardigen. De schaats bond van de Sovjet-Unie besliste pas na de laatste selectie van het afgelopen weekeinde over de delegatie. Ingeschreven zijn Oleg Bozjev, Viktor Sjasjerin, Alexander Mozin en Igor Malkov, reserve is Nikolaj Goeljajev. De deelnemers aan de wereltitelstrijd zijn: Kah (Australië); Hadschieff, Jager, Eminger, Stemberger, reserve: Meiböck (Oostenrijk); Lemarche, Goplen, reserve: Laliberté (Canada); Chun Li, reser ve: Yu Hai Bu (China); Kyncl (Tsjeehoslowakije); Niittyla (Finland); Van Hel den (Frankrijk); Hoffmann en Sauerteig (Odl); De March, reserve: Milesi (Ita lië); Kuroiwa (Japan); Kemkers, Schalij, Vergeer, Visser, reserve: Post (Neder land); Falk-Larssen, Karlstad, Nyland en Oxholm, reserve: Nilsen (Noorwe gen); Derks (Polen); Ki-Ti Bae, reserve: Ik-Hwan Hwang (Zuid-Korea); Gus- tafson, Karlberg, reserve: Magnusson (Zweden); Hinni (Zwitserland); Bozjev, Sjasjerin, Mozin, Malkov, reserve: Goeljajev (Sovjet-Unie); Silk, Mitchell, re serve: Klaiber (Verenigde Staten); Merdovic (Joegoslavië); Baltes, Herda, re serve: Thomas Nietsch (Wdl). DONDERDAG 13 FEBRUARI: IJsclub Nova Zembla - Spaarendam. Nederlands kampioenschap korte- baan jongens c/d. Aanvang: 13.30 uur, aanmelden tot 12-2-86 22.00 uur. tel: 023-382459. IJsclub Stolwijk. Distrikskampioenschappen korte baan Krimpenerwaard heren. Aanvang: 19.00 uur, tel: 01824-1541 IJsclub De Molenhoek - Nieuw-Lekkerland. Gewestelijke kampioen schappen langebaan junioren a/b dames. Aanvang: 18.00 uur, aanmel den tot 17.30 uur. tel: 01848-4163/2688. IJsclub Zoetermeer. Gewestelijke kampioenschappen langebaan jon gens c/d. Aanvang: 13.30 uur, aanmelden tot 13.00 uur. tel: 079-517113. IJsclub Schellingwoude. Afvalwedstrijd marathon voor dames en heren b. Aanvang: dames 13.00 uur, heren 14.00 uur, tel: 02904-477. Toertochten DONDERDAG 13 FEBRUARI Westveense Poldertocht, 20/35/70 kilometer. Start: 10.00 - 15.00 uur, Woerdense Verlaat-Woerden, tel: 01724 -8144 /02979 - 81678. Molentocht Rottemeren. 10 tot 150 kilometer. Start: 09.30 - 15.00 uur, Bleiswijk, Zevenhuizen, tel: 01892-15605. Molentochten Alblasserwaard, 25/50/75 kilometer. Start: 09.00 - 13.00 uur, Alblasserdam, Kinderdijk. Groot Ammers, Goudriaan, Giessenburg, Molenaarsgraaf, Bleskensgraaf. Streefkerk, Oud Alblas. Poldertocht Bergambacht, 30/60/90 kilometer. Start: 10.00 14.00 uur. Ijsbaan, tel: 01825 - 1296/2395 sportuitslagen IATSEN irathon op natuurijs Van Wijhe (Oosterwold) [4 km in 2.59,16 (34.942 km/uur); sten (Heemskerk); 3. Ruitenberg ttroek); 4. Vos (Kockengen); 5. fctoffers (Vlaardingen); 6. Van de m (Nuis); 7. Boon (Hem); 8. Pronk |ft-Graftdljk); 9. Kasper (Driel); 10. i (Ammerstol); 11. Postmus _jst) 12. Manden (Wapserveen); Molenaar (Waddinxveen); 14. (Groningen); 15. Busser 1. Paul (Zevenhuizen) 60,9 uur 59,11 minuien; 2. Van Tol n de Amstel); 3. Uitham (Zuid- h 4. Op de Hoek (Groningen); 5. Hder Hoorn-Langelaan (Ter Aar); n der Meer (Jubbega); 7. Visser re); 8. Slagter (Meppel); 9. Van x>rt (Poeldijk); 10. Dijkshoorn luiden). Visser (Hoogkarspel) i 2.18,21; 2. Molenaar (Hui- |3. De Vries (Oudkerk); 4. Van wlen (Stiens); 5. Van der Berg m). i van Boca Waal n enkelspel, eerste ronde: Patten (Vs)-Lavalle (Mex) 7-6, I Canter (Vs)-Mansdor1 (Isr) 4-6, II 7-5; Curren (Vs)-Wostenholm lp) 6-4, 6-2; Acuna (Chi)-Annacone *16-3. 4-6, 7-6; Soares (BraJ-Glick- (i (Isr) 6-1, 6-4. enkelspel, eerste ronde: tt (Can)-Kijimuta (Jap) 7-5, 6-3; Ids (Vs)-Herremann (Fra) 6-3, iïMaleeva (Bul)-Van Nostrand (Vs) [•wedstrijden in Ooat-Bertijn in mater vrije slag: 1. Zegner (Odl) ,19. 2. Flemming (Odl) 1.51,26, 3. l (Odl) 1.51,92 mater vrije elag: 1. Lodziewski 13.51.14. 2. Henkei (Wdl) 3.51,84, sssler (Odl) 3.53,91 meter vrije slag: 1. Dassier (Odl) 5,27, 2. Konig (Odl) 15.47,25, 3. ■au (Odl) 15.52.60 mater schoolslag: 1. Mülter (Odl) ,52. 2. Dekker (Ned) 1.05,59, 3. m(Oos) 1.05,63 later vlinderslag: 1. Schaffgans 55,36, 2. Larsen (Den) 55,72, 3. sier (Odl) 55,88 mater rugslag: 1. Baltrusch (Odl) 27, 2. Schneider (Odl) 57,95, 3. KJlz (Odl) 58,09 meter wisselslag: 1. Hannemann 12.04,17, 2. Koehl (Odl) 2.05,62, llegel (Wdl) 2.06,67. iet tiater vrije slag: 1. Otto (Odl) 0 seconden. 2. Hunger (Odl) 3. Zscherpe (Wdl) 26,93 meter vrije elag: 1. Stellmach 1 56.25. 2. Friedrich (Odl) 56,31, too (Odl) 56,57 mater vrije slag: 1. Strauss (Odl) >.13. 2. Grein (Odl) 6.41,50, 3. fiann (Odl) 8.53,50 mater schoolslag: 1. Hoerner I 2.29.25. 2. Boernlke (Odl) 45. 3. Gerasch (Odl) 2.33,24 mater vlinderslag: 1. Gressler I 2.10.66. 2. Gantzkow (Odl) ,82. 3. Weigang (Odl) 2.13,89 mater rugslag: 1. Zimmermann 2.13,77, 2. Sperka (Odl) 2.15,08, "rch (Odl) 2.18,51 meter wisselslag: 1. Lung (Roe) 154. 2. Nord (Odl) 4.45,50, 3. Ll- (Odl) 4.54,63 AMSTERDAM/DEN HAAG Zelden zijn de krachtverschillen in de Nederlandse ijshockey- competitie zo gering ge weest als deze winter. Het is zelfs zo, dat de kampioenen van de afge lopen twee jaar, Nijmegen en Amsterdam, zich niet voor de play-offs hebben gekwalificeerd en derhal ve moeten uitkomen in de nacompetitie met HYS en Den Bosch, de twee zwaksten van de hoogste afdeling. Des te opmerke lijker is het feit, dat ruim vijftig procent van de spelers die deel uitmaken van de nationale selectie uit clubs komt, die niet om de landstitel gaan strijden. Dat is technisch bekeken bepaald geen florissant vooruitzicht voor de Nederlandse ploeg, die van 20 tot en met 29 maart in Eindho ven deelneemt aan het WK groep B. Het spanningselement, waar aan het dit jaar dus niet ont brak in het Nederlandse ijs hockey, heeft - zo moet wor den geconstateerd - niet ge zorgd voor het toenemen van kwaliteit. Integendeel, door dat de meeste clubs geen grote sponsors meer hebben, is de inbreng van Nederlandse spe lers toegenomen. Op zich een gezonde ontwikkeling, zij het dat minder aansprekend ijs hockey ook minder publiek trekt. Kortom, het is over het algemeen met het Nederland se ijshockey minder gewor den. Opportunisme Enkele clubs zijn er welis waar in geslaagd aan de neer waartse tendens te ontsnap pen, maar deden het op een wijze die niet meer dan van opportunisme getuigde. Zo haalde Flyers Heerenveen na dat het onderaan was geëin digd in de bekercompetitie Brian de Bruijn terug, trok Phil McKenzie aan en plaat ste zich tenslotte voor de play-offs. Amsterdam zag top scorer Brian Sproxton ver trekken naar Smoke Eaters. De landskampioen scoorde veertigmaal minder, Smoke Eaters veertigmaal meer en mag nu meedoen in de strijd om de landstitel. Dergelijke ontwikkelingen brengen ook andere clubs weer in de ver leiding de gok van een inves tering te doen en maar af te wachten wat er van komt. Het is beslist niet zo, dat er geen perspectieven meer zijn voor het Nederlandse ijshoc key. Er is talent genoeg, het is nu bezig ervaring op te doen. Alleen ziet het er naar uit, dat clubs, wanneer zij daartoe de (financiële) mogelijkheden krijgen, toch weer op zoek gaan naar dure buitenlanders. In deze is het bijzonder inte ressant te weten wat Dummy Smit, de technisch directeur van de Nederlandse IJshoc key Boud, heeft te melden. Wat hij heeft geconstateerd, doet het ergste vrezen voor de talenten in ontwikkeling: „De kwaliteit is achteruit gegaan, juist. Ik heb geconstateerd, .dat er te weinig goede trai ners zijn. Ik moet zelfs nog harder zijn: sommige trainers hebben gewoon geen capaci teiten om een team op hoog niveau te leiden. Als ik zie, dat jonge spelers niet weten wat zij moeten doen als een keeper in de slotfase van het ijs wordt gehaald, dan ligt dit aan de coach. Bij Kemphanen, GIJS Groningen en Tilburg Trappers zit het taktisch wel goed. Bij Nijmegen en Am sterdam zit de worm er in. En kijk ik naar HYS dan consta teer ik tot mijn leedwezen, dat de Trochjes en Van Hu- nen met de week slechter zijn gaan spelen". Vervolgens kan worden ge steld, dat een technisch direc teur daar wel iets aan kan doen. Smit mopperend: „Ik organiseer regelmatig bijeen komsten met trainers, maar zij komen niet! Waarom niet? De één heeft geen tijd, de an der geeft de voorkeur aan een training. Het bekende werk, weet je wel". Test „En verder", aldus Smit, „heb je dit seizoen een paar voor beelden gezien van jongens die uit het buitenland werden gehaald, als speler/coach moesten optreden, snel stuk liepen en vervolgens weer vertrokken. Ter bescherming van beide partijen èn het Ne derlandse ijshockey ben ik er sterk voor, dat wanneer de Dummy Smit: „Onbekende buitenlander als coach eerst een test laten afleggen". club een toch onbekende bui tenlander wil aantrekken als coach, hem eerst van bonds- wege een test te laten afleg gen". „Door het gebrek aan goede leiders achter de bank en op het ijs doet zich het mentali teitsprobleem gevoelen. Als ik een coach tegen een speler hoor zeggen, dat deze zich moet omkleden en deze ver volgens zegt dat ie nog even wil flipperen, dan zit er al iets helemaal fout. Op den duur is door gebrek aan leiding de gehele spelersgroep niet meer in het gareel te houden. Zoiets explodeert op een moment". Smit besluit met een hartek- reet: „Het Nederlandse ijshoc key heeft te weinig leiders van het type Van Wieren (ex- Flyers Heerenveen) en Koop- mans (GIJS Groningen)". FRANS LEERMAKERS BOCA RATON Michiel Schapers heeft op de openings dag van het tennistoernooi van Boca Raton in Florida vooc een verrassing gezorgd. De Rotterdammer, honderdste op de wereldranglijst, schakel de de als elfde geplaatste Ame rikaan Johan Kriek uit in drie sets: 7-6-4-6,7-5. Ook Marcella Mesker haalde de tweede ron de. De Haagse versloeg de Griekse Angeliki Kanellopou- lou in twee sets: 7-5,6-3. Schapers, die in december in de Apen Australische na een overwinning op Boris Becker de kwartfinales haalde, maak te tegen Kriek een overtuigen de indruk. De tot Amerikaan genaturaliseerde Zuidafrikaan klaagde weliswaar na de ne derlaag, dat de twee meter langfe Rotterdammer onwaar schijnlijk veel mazzelballen had geslagen, toch kon hij ook de beschuldigende vinger op eigen borst richten. In de tien de game van de derde set sloeg hij op 5-5 drie dubbelfouten en gaf hij de aanzet tot de beslis sende service-doorbraak van Schapers. In de volgende ron de speelt Schapers tegen de Amerikaan Bill Scanion. In de eerste ronde van het Sa- telliettoernooi in de Engelse plaats Telford zijn Freddie Sauer en Johan Vekemans uit geschakeld. Sauer verloor in drie sets van de Canadees Connell (0-6 6-3 4-6) en Veke mans ging met 3-6 2-6 ten on der tegen de Zweed Engel. Voor meer sport zie pagina 21 MAASLAND De vereni ging Maasland Ijsvermaak ligt in de clinch met de Koninklij ke Nederlandse Schaatsenrij ders Bond. De vereniging, die vandaag het open kampioen schap van Zuid-Holland mara- thonschaatsen op natuurijs heeft georganiseerd, protes teert dat in Ankeveen een driedaagse marathon kan wor den gehouden. Zij vindt dat elke vereniging die een evene ment wil organiseren in de be trekkelijk korte tijd dat er na tuurijs is een eerlijke kans moet krijgen. Jacob van der Lely, wedstrijd- commissaris van Maasland Ijs vermaak: „Zo maar drie dagen pakken is geen stijl. Dit had de KNSB met het oog op de be langen elders nooit moeten toestaan. Bovendien worden de meeste rijders door hun sponsors verplicht om in An keveen ie rijden. Alleen maar, omdat achter dat evenement toevallig een groot dagblad concern zit. Ik heb begrepen, dat lang niet alle rijders er ge lukkig mee zijn drie dagen in Ankeveen te moeten rijden. Maar ja, het wordt steeds meer een kwestie van geld. Overi gens valt er in Maasland ook genoeg te verdienen". Tilburg-GIJS eerste duel in play-offs GRONINGEN De wedstrijd Tilburg-GIJS begint vrijdag de play-offs. Dit bleek uit het door de Nederlandse IJshoc- keybond vrijgegeven wed strijdschema voor de titelstrijd. Het volledige speelschema ziet er als volgt uit: vrijdag 14 februari 20.00 uur.Tilburg- Gijs zaterdag 15 februari 20.00 uur Gijs- Eindhoven zaterdag 22 februari 20.00 uur Ge- leen-Gijs zondag 23 februari 18.00 uur Gijs- Heerenveen zaterdag 1 maart 20.00 uur Eindho- ven-Gijs zondag 2 maart 18.00 uur Gijs-Til- burg zaterdag 8 maart 20.00 uur Gijs-Ge- leen zondag 9 maart 18.00 uur Heeren- veeM-Gijs

Leidse Courant | 1986 | | pagina 13