CDA-pleidooi voor afschuiven van Noordwijkse zeereep Ijs blijft goed; wedstrijden en tochten gaan door Gemeentebestuur Voorschoten op de bres voor ouderen alkenburg bluft uveren voor llgemeen bejaardencentrum Wassenaar koopt Engelse leerboeken Voer voor vogels 5 bedenkingen ;>ij duurder derde veld foor Valken '68' n Dansschool laat geluidsinstallatie vergrendelen PvdA-Rijnsburg wil twee wethouders KROON MOET BESLISSEN OVER BEJAARDENCENTRUM EIDEN OMGEVING üiidóeQowiariL WOENSDAG 12 FEBRUARI 1986 PAGINA 11 t Djo ouwer Is een i/iteite ALKENBURG Ondanks de uit- ussen 'olgen rk een nderst eiding van de Vlietstede in Rijns- ties of ir8 en de Pannen voor vergroting Tinderin De Wilbert in Katwijk zal Val- zake >nbur6 z*ch inspannen om in sa- n. Bij enwerking met beide andere ge- eenten een algemeen bejaarden- ntrum in Valkenburg van de ond te krijgen. Dit antwoordde ethouder H. v.d. Nagel gister- 'ond tijdens de vergadering van de mmiMie welzijn naar aanleiding vragen van het PvdA/PPR- Te adslid mevrouw A.R. van den oek-Westerink. B en W van Val- inburg adviseerde de commissie elzijnszaken om de Stichting Cul- rele Raad Zuid-Holland dit jaar n subsidie te verstrekken van 250 gulden. De plaatselijke stichting JI- VAK heeft er reeds verschillende malen van de stichting geprofiteerd met diverse jeugdvoorstellingen. Mevrouw Van den Broek had wei nig moeite met de voorgestelde sub sidie. Dat lag anders bij de overige commissieleden. Zo had mevrouw G. Spiering-Poot (CDA) niet zo veel moeite met het subsidiebedrag op zichzelf, wel met het feit dat zowel aan grote als kleinere gemeenten, evenredig 250 gulden subsidie ge vraagd wordt. Met A. de Vries (GPV) en A. Oosterlee (VVD) was zij van mening dat twee cent per in woner als subsidiebedrag redelijk genoemd kan worden (Valkenburg telt ruim 3000 inwoners). WASSENAAR De gemeente Wassenaar zal voor het komend schooljaar Engelse leerboeken voor de basisscholen aanschaffen. Met ingang van 1 augustus zijn alle basisscholen wettelijk verplicht onderwijs in het Engels te geven. Voor de gemeente Wassenaar was dat aanlei-' ding een commissie Engels te vormen, die niet alleen heeft geadviseerd om leerboeken en woordenboeken te kopen, maar ook puzzels en muziekbandjes. Met de video zullen ook proe ven worden genomen. In Wassenaar zullen straks dus alle basisscholen dezelfde methoden gebruiken, zodat op de middelbare scholen geen grote verschillen tussen leerlingen hoeven te ontstaan. Hoeveel geld er met de aankopen voor het Wassenaarse onderwijs is gemoeid, is nog niet bekend. Vernielingen in Noordwijkerhout NOORDWIJKERHOUT Enkele feestgangers zijn zich op de laatste carnavalsavond te buiten gegaan aan het ple gen van vernielingen in Noordwijkerhout. In een Chi nees restaurant aan de Zee straat vlogen bij een vechtpar tijtje rond 18.00 uur de stoelen en bierglazen door de zaak. Later in de nacht werd in de Zeestraat een ruit ingegooid. Rond 1.30 uur werd de achter ruit van een taxi met een ijze ren staaf ingeslagen en het achterlicht van een voorbijrij dende ambulance vernield. De politie heeft niemand aange houden. Fietser door ruit SASSENHEIM Een jongeman uit War mond is gisteravond in de Hoofdstraat in Sas- senheim met zijn fiets door een glazen voor deur van een winkel gereden. De jongen had het evenwicht op de fiets verloren. Hij moest met een hoofd wond naar het Diaco- nessenziekenhuis in Leiden worden ge bracht. Het ongelukje gebeurde 24.00 uur. LEIDEN De Dierenbescherming is een groot scheepse actie begonnen om de vogels in deze vorstperiode te voederen. Het gaat daarbij vooral om de ongeveer 200.000 watervogels. De afdeling Leiden en Omstreken van de Dierenbescherming, actief in de gemeenten Leiden, Leiderdorp, Zoe- terwoude, Valkenburg, Oud Ade, Oude Wetering, Nieuwe Wetering, Rijpwetering en Roelofarends- veen heeft grote behoefte aan voer. Eenieder die voer over heeft wordt gevraagd de Dierenbescher ming (071-897892, 01715-1562, 01714-5483, 01713- 5455) te bellen. Daarbij wordt gedacht aan granen, zaden, broden, stro en hooi, vis en visfilé, groen ten, enz. Vrijwilligers zorgen voor vervoer. Ook mensen die ergens vogels in nood zien kunnen ook voornoemde telefoonnummers bellen. Schapen gebeten RIJNSBURG Drie schapen zijn gister middag op een wei land nabij het Kanaal pad in Rijnsburg door een hond gebeten. De hond kon door middel van het bevroren wa ter bij de schapen ko men. De bijtwonden zijn niet dodelijk, maar één van de scha pen was drachtig en zal vermoedelijk haar lam verliezen als ge volg van de aanval. BI 'nri 1 vrije ngen Valkenburg „Valken imars, 3" gaat zijn voetbalvelden °y tbreiden met een vierde ter- ikows jn, in januari 1984 verstrek- 1 de k de gemeenteraad een garan- werkvan 27.000 gulden voor de nleg van een nieuw trai ngsveld. Intussen zijn de innen gewijzigd door grond- il tussen gemeente en parti- lier eigendom en zijn er mo- lijkheden om een compleet erde veld aan te leggen. De sten komen aanmerkelijk iger te liggen. b en W schat- het bedrag tussen 50.000 en £3.000 gulden. Daarnaast ko- Sn de voorbereidingskosten bijna 12.000 gulden. b en W het bestuur van Valken '68 n overeengekomen voor- i gesteld dat de raad dat goed- werd urt dat de Valken voor irty a t vierde veld 5000 gulden en ngt obor de overige velden 3500 lden per jaar huur gaan be- raadslid A. Oosterlee VD) vindt de huurprijs af- zet tegen de extra kosten die ,^ei meentewerken erbij krijgt rnjdain je lage kant. Gezien het - Kei (jrag wat de gemeente op ta- 1 moet leggen noemt hij dit met al een behoorlijke ver- pte subsidie aan de voetbal- 1 reniging. Hij stelt daarom m voor dat B en W alles g eens op eén rij zetten, er- ■aringn uitgaande dat net als in de u~ ^'£»io het niet onmogelijk zou n de bij er bij Valken '68 een rugloop van leden zou zijn. Wethouder Van der Nagel kon liberaal geruststellen. Val- 1 '68 heeft nog weinig last 1 ledenvermindering en eelt nog zoals in vorige jaren et 22 elftallen in de KNVB- mpetitie. Mevrouw Spiering is positiever en vond het llegevoorstel uitstekend. Me- 2 ouw Van den Broek met n3Sterjee van menjng dat de wer meentelijke commissies te at zijrv ingeschakeld in het rerleg tussen B en W en Val- allenm '68. Bovendien vond zij de lorbereidingskosten van bij- 1 12.000 gulden aan de hoge int en stelde voor dat de ge- ente in 1988 de huurprijs in de velden opnieuw zal irzien. Hierbij vond ze steun in het GPV-raadslid A. de Nieu fli CJP de NOORDWIJK In de commissie voor openbare werken is gisteravond uit gebreid van gedachten ge wisseld over het afschui ven van de zeereep. De buitenste rij duinen wordt steeds hoger en op ver schillende plaatsen kan men vanaf de boulevard geen zee en strand meer zien. „Dat kan je niet ma ken", vond fractievoorzit ter L. G. J. Alkemade van het CDA, „want de boule vard is uiteindelijk het vi sitekaartje van de bad plaats". Wethouder Admiraal gaf een uiteenzetting van de situatie, want die onregelmatige dui nenrij bleek een historische achtergrond te hebben. In het verleden behoorden namelijk hele stukken duin aan particu lieren. Voor een gedeelte is dit particuliere duinbezit oyer ge gaan in handen van de ge meente, maar voor een ander deel zijn ze nog eigendom van organisaties en personen. Een van deze eigenaars is de Maat schappij Zeebad. Deze maat schappij staat niet te dringen om een hoeveelheid met helm beplant zand op het door haar beheerde strand te krijgen. Aan de andere kant staat het Hoogheemraadschap van Rijn land, dat slechts belang heeft bij een hoog en sterk duin. De derde partij in deze kwestie over het al dan niet afschui ven de duinen, is de horeca. Deze wil haar gasten een riant uitzicht presenteren en daarbij behoort een zeereep waar men overheen kan zien. Tot nog toe ging de gemeente slechts incidenteel tot afschui ven over. Voor de dienst van gemeentewerken was dit aan leiding te vragen om een be leidsplan voor deze akivitei- ten. Volgens het college was de tijd voor een dergelijk plan nog niet rijp, gelet op de stand punten van de betrokken par tijen. Inmiddels bleek de eige naar van het Boulevard Hotel zich bereid te hebben ver klaard om in een deel van de kosten bij dragen. In totaal zou met het afschuiven een bedrag van maximaal 10.000 gulden gemoeid zijn. Dat een hotelier aan de afschuifkosten bijdroeg, is uniek in de historie van de badplaats. De Maatschapij Zee bad bleek minder royaal: geen gulden werd meebetaald. Zeebad wordt toeschietelijker wat de afvoer van het zand betreft, maar eerst moet het door de bouwer van het Oran je Hotel op het strand gedepo neerde puin verwijderd wor den. Daarover zijn met de bou wer afspraken gemaakt. De commissieleden wilden óp W.J. Plug (PPR/PSP) na wel meewerken aan de af schuiving in het komende voorjaar, daarnaast wensen de leden een beleid op langere termijn. Mevrouw B. Visser (PvdA) behield zich haar stem voor, omdat zij eerst met haar fractie wilde overleggen. Ho- gervorst (VVD) onderstreepte de wens van zijn fractiegenote mevrouw G.S. Kok voor een beleid op langere termijn, maar ging met de meerderheid van de commissie akkoord om voor het jaar 1986 nog één keer tot afschuiving over te gaan. De Koningin Wilhelminaboulevard in Noordwijk. Van bovenaf zijn hotels en strand zichtbaar, vanaf de begande grond echter niet. STREEK/LEIDEN Het ijs 1 op de vaarten, sloten en lan- dijsbanen blijft nog steeds vade goed en iedereen kan dus blij ven schaatsen. De diverse ijs- en schaatsverenigingen heb- dich ben daarom nog diverse acti- 3u e< viteiten op de agenda staan. tdelii Op de Warmondse ijsbaan in de Veerpolder wordt vrijdag om twee uur een districtskop- pelwedstrijd gehouden voor dames-en herensenioren ge houden. Inlichtingen daar over zijn verkrijgbaar via 01711-12222. Hoogeveen, terwijl Jan Rode- korte baan-titels terwijl er als wijk met René Turk als derde extraatje nog een "meer-ron- finishten. De gisteravond in denwedstrijd" was. De uitsla- Wytzes en Peggy Haulussy en Oude Wetering gehouden ma- gen van de door de „IJsclub bij de jongens van 13 jaar en rathonwedstrijden werd bij de Zoeterwoude" georganiseerde ouder was Erik Wassenaar dames gewonnen door Anja Wedstrijden: Bij de mesijes eerste, Marcel Bliek tweede van der Poel gevolgd door van 12 tot 14 jaar won Jolan- en Serge van der Voorts der- haar zusje Wendy van der da Straathof, gevolgd door de. Bij de meisjes van 13 jaar Poel en Rianne van Rijn. Bij Adri Oudewater en Maaike en ouder won Stephanie Oost de heren streek Bram van der van der Ham. Het winnende en de tweede en derde plaats Poel met de eer. Als tweede trio bij de meisjes van 15 en 16 jaar was Ellen van der Bij de meisjes van 10 tot en met 12 jaar won Yvonne Sna- 'terse, gevolgd door werden bemachtigd door Lisa finishte Edwin Chaudron de Vogel en Ka_rin Frijlink. Paul Boere eindige als derde. Geest, Astrid van Leeuwen en Marleen van der Krogt. Bij De Molen- en Merentochten Bij gemengde koppelwedstrij- o- j trokken gisteren vierduizend den in De Kaag gisteravond de jongens van 12 tot 14 jaar schaatsliefhebbers, dat was won het koppel Tineke Reus won Patrick den Eisen, en De IJsclub Rijpwetering heeft duizend meer dan eergisteren, met Corrin Duivenvoorden, tweede en derde werden Je- voor vrijdag op de ijsbaan Vanaf vandaag is er ook een Tweede werden Inge van roen Straathof en Gerard van Koppoel nationale afvalwed- strijden geprogrammeerd voor dames en heren. In schrijven kan vanaf 18.30 uur, de wedstrijden beginnen om 19.00 uur en inlichtingen zijn paalt te verkrijgen via 01712-2273. 3p ee Op de Sassenheimse ijsbaan zijn gisteren kortebaanwed- strijden voor de jeugd gehou- 3p di den. Maar liefst 98 kinderen en g deden mee. Bij de jongens van en 7 jaar was Bas de Vogel eerste, David van Rijn tweede dat en André Roelandse derde, t uil Bij de meisjes van 6 tot en „H met 9 jaar was Marika Onder- ngri water nummer één, Mezel v. wé iJsselsteyn tweede en Jacque- Ni line van Dijk derde. Bij de ongens van 8 en 9 jaar won vijftig-kilometertocht moge- Ruiten met Willem van der der Krogt. De drie winnaars lijk, omdat nu ook de Kaag is Voorn en derde Katrien Bie- bij de jongens van 15 en 16 betrokken bij de toertochten, mond met Siebe Duivenvoor- jaar waren Edwin van Goo- IJsmeester Jos de Jonge van den. Bij de herenkoppelwed- zen, Edwin Veldhuijzen en IJsclub „Kagermeer" heeft strijden was de uitslag als Theo Ammerlaan. De meer- gisteren de hele dag keihard volgt: 1. Jaap Biemond met ronden-wedstrijd leverde de- gewerkt om de route in orde Frits Hoekstra, 2. Jan-Jaap zelfde winnaars op als de te brengen. Hoekstra met Martin van kampioenen op de korte baan. De clubkampioenschappen Ruiten en 3. Bart Loogman Vanavond houdt de Zoeter- korte baan voor alle dames- met Bert Bouwmeester. woudse jongerenvereniging en herenleden van IJsvereni- IJsclub „Kagermeer" organi- „Utopia" priksleewedstrijden ging Alkemade worden van- seert aanstaande vrijdagavond ter hoogte van de Klaverhal. avond om 19.00 uur gehouden op de Binnenkaag prikslee- Iedereen die zin heeft kan op de Landijsbaan in Oude wedstrijden op zelfgemaakte plaats nemen op de slede. Wetering. Inschrijven tot sleetjes. Aanvang 19.30 uur. Morgenmiddag om 13.30 uur Inschrijven tot 19.00 uur. IJs organiseert de ijsclub op de gehouden en weder dienende worden op Noord Aa een schaatsfestijn v°°r Binnenkaag aanstaande voor de schooljeugd vanaf de zondagmiddag om 14.00 uur kleuterleeftijd. Het program- 18.30 uur. De gisteravond clubkampioenschappen koppels van IJsvereniging Al kemade trok in totaal veertig districlspriksleewedstrijden deelnemers en honderden gehouden. eenl Michel Roest, gevolgd door supporters en overige schaat- Bert Wilbrink en René van Dam en bij de jongens van 10 ma vermeldt o.a. behandig- heidswedstrijden, een kleine Na de senioren en de jeugd dobbeltoertocht enz. Donder- senthousiastelingen. De strijd van de basisscholen was het dagavond om 19.30 uur wordt werd gewonnen door_het kop- gisteren (dinsdag) de beurt een koppelwedstrijd met vaste de Zoeterwoudse mid- koppels verreden op de Noord tot en met 12 jaar was Erik pel Arnold van der Poel met UDlfSnaterse één, Wim v.d. Zwet Carl van der Geest. Tweede delbare scholieren. Op de Aarvoor inwoners van Zoeter- twee en Erwin Crooy derde, werden Jan Turk en Frits Noord Aa streden zij om de woude Universiteit moeilijk toegankelijk te maken voor gehandicapten LEIDEN Het toegankelijk maken van de gebouwen van de Leidse universiteit voor gehandicapten is niet eenvoudig. Voor het aanpassen van alle universitaire gebouwen in Lei den is jaarlijks maar 200.000 gulden beschikbaar. Dat schrijft het college van bestuur van de Leidse universiteit in de nota Gehandicaptenbeleid. Het college wijst op het grote aantal vaak Qude gebouwen waar de universiteit gebruik van maakt en de grote bedragen die zijn gemoeid met aanpassin gen. Het college zegt geen goede schatting te kunnen maken van de omvang van alle noodzakelijke verbouwingen. Dit omdat niet precies bekend is in welke staat alle gebouwen van de universiteit verkeren. Een werkgroep zal nu een na der onderzoek instellen naar de positie van gehandicapten binnen de universiteit. VAN DER PAVERT MOGELIJK NAAR GROND ANTONIUSSCHOOL DEN HAAG/SASSENHEIM Dansschoolhouder Hans van der Pavert uit Sassenheim laat binnenkort een vergrende ling op het mengpaneel van zijn geluidsinstallatie aanbren gen. Zo moet voorkomen worden dat zijn buurman J. van Nieuwkoop aan de Hoofdstraat „wegdenderd". Gistermor gen diende bij de vice-president van de Haagse rechtbank mr. P.A. Offers een kort geding dat Van Nieuwkoop had aangespannen wegens geluidsoverlast. Overigens heeft Van der Pavert aan de gemeente gevraagd om een nieuwe dans school op de plaats van de voormalige Antoniusschool aan de Hoofdstraat te mogen bouwen. Op 20 februari zal de com missie ruimtelijke ordening zich over de aanvraag buigen. Volgens de raadsman mr. L.A. van der Niet wordt het gezin Van Nieuwkoop met name op zondag geconfronteerd met ondraaglijke geluidsoverlast. Van de Pavert zou zich aan niemand storen en zijn buren herhaaldelijk gedreigd hebben met een pak slaag. De advocaat haalde ook uitspraken aan van Van der Pavert, die enkele maanden geleden zelf al vertelde dat het pand aan de Hoofdstraat niet geschikt is voor een dansschool. Hij wilde toen naar het leegstaande ge bouw Cees en Ineke, dat door de gemeente echter aan de sportzaak Landwer Johann werd toegewezen. Van der Niet eiste dat de dansschoolhouder direct maatregelen zou nemen om verdere geluidsoverlast te voorkomen. Volgens mr. P.J. Ramb, advocaat van Van der Pavert, heb ben de klachten van Van Nieuwkoop te maken met zijn le- vensbeschouwlijke richting. Hij zou dansen op zondag afwij zen en zich storen aan „eventuele excessen", waar Van der Pavert evenwel niet verantwoordelijk voor was. Volgens Ramb moest Van Nieuwkoop zelf maar voor isolatie zorgen, omdat werkzaamheden aan de dansschool Van der Pavert onevenredig nadeel zou zorgen. Volgens hem was met de buren overeen gekomen om het geluidsniveau niet verder dan het „streepje vier" op de installatie van Van der Pavert zou komen. Een geluidsniveau waarbij Van Nieuwkoop geen last zou hebben. Hij begreep dan ook niet waarom Van Nieuwkoop nu plotseling met een kort geding op de proppen kwam. Mr. Offers stelde voor om een vergrendeling op de installa tie aan te brengen om te voorkomen dat het geluidsniveau boven de vier zou komen. Een verzegeling, aan te brengen door een deurwaarder, zou moeten voorkomen dat er aan de installatie geknoeid zou worden. Een voorstel waar beide partijen mee akkoord konden gaan. RIJNSBURG De PvdA in Rijnsburg pleit voor de vorming van een „afspie gelingscollege" met twee wethouders na de ge meenteraadsverkiezingen. Dat staat in het verkie zingsprogramma van de PvdA/Open lijst. Wegens bijzondere omstandighe den (ziekte en overlijden) telt het Rijndorp al ander half jaar drie wethouders. Mevrouw A. de Haas Krom hout zal voor de derde keer als lijsttrekker van de PvdA/O- pen Lijst fungeren. De PvdA, die momenteel twee raadsze- tels heeft, zet zich bovenge noemde stellingname af tegen de VVD, die drie wethouders prefereert. VVD-lijsttrekker K. Brul fungeert momenteel als derde wethouder in het Rijnsburgse college. De overi ge twee wethouderszetels wor den door CDA-leden bezet. Het CDA heeft een absolute meerderheid in de Rijnsburgse gemeenteraad. Deze partij heeft zich op dit moment nog niet duidelijk uitgelaten over haar voorkeur voor twee of drie wethouders na de verkie zingen. De PvdA/Open ziet de nood zaak van drie wethouders niet in en wijst op de financiële consequenties van een derde wethouder. Volgens PvdA- raadslid J. K. de Mooij bedra gen die al gauw 40.000 gulden per jaar. „Dat geld moet door de burgers ogebracht worden", zo stelt hij. Het programma besteedt ook veel aandacht aan de relatie overheid-burger. Zo wil de PvdA onder meer dat niet- raadsleden in gemeentelijke commissies kunnen plaatsne men. De partij constateert daarnaast dat het de goede goede kant opgaat met de openheid en openbaarheid in Rijnsburg. DEN HAAG/VOORSCHO TEN „Door met verouderde gegevens te werken onthoudt de provincie ons de mogelijk heid om goede voorzieningen voor de bejaarden te treffen". Dit zei de Voorschotense wet houder L.L. Marselis gisteren tijdens de zitting van de afde ling voor geschillen van be stuur van de Raad van State. Het gemeentebestuur van Voorschoten was naar dit hoogste rechtscollege gestapt omdat de provincie Zuid-Hol land hen geen toestemming had gegeven om een bejaar dencentrum te bouwen. Volgens de gemeenteplannen zou in de nieuwe wijk „Star- renburg" een voorziening voor bejaarden moeten komen. En wel een combinatie van een verzorgings- en een verpleeg tehuis met een kleinschalig karakter dat plaats biedt aan zoVi 40 a 45 bejaarden. Daar mee zou een bijdrage worden geleverd om het tekort aan verzorgingsplaatsen voor ou deren in Voorschoten op te lossen. „Tenslotte", zo zei wet houder Marselis, „wachten in onze gemeente momenteel 43 alleenstaande ouderen en 11 bejaarde echtparen op een plaatsje. En met de voorspelde toename van het aantal oude ren, maakt dit de komst van een bejaardencentrum beslist noodzakelijk". Volgens recente berekeningen die in de volkshuisvestingsno ta van de gemeente zijn ver schenen zijn er in 1990 meer dan drieduizend bejaarden in Voorschoten. De nota spreekt van 3.190 bejaarden. Een getal dat sterk afwijkt van wat de provinciale bevolkingsprogno se in maar 1984 heeft uitgewe zen. Volgens de berekeningen vai^de provincie Zuid-Holland zij# dat er „slechts" 2800. De beslissing van gedeputeerde staten om de voor de bouw noodzakelijke „verklaring van geen bezwaar" niet af te geven is, volgens de Voorschotense wethouder Marselis, gebaseerd op deze verouderde prognose. Met de prognose dat in 1990 Voorschoten nog geen driedui zend bejaarden telt'en door te stellen dat strak moet worden vastgehouden aan de door het rijk opgelegde zevenprocents norm (een gemeente moet minstens voor zeven procent van het aantal bejaarden een verzorgingsplaats hebben) is de provincie van mening dat er veel gebieden en gemeenten zijn die een omvangrijker te kort kennen dan Voorschoten. „Daarom", aldus de provincia le woordvoerder, „blijkt Voor schoten nog over relatief vol doende plaatsen te beschik ken". Van gemeentezijde wordt bo vendien aangedragen dat twee van de vier bejaardenoorden in Voorschoten afvallen omdat ze geen Voorschotens ouderen opnemen. Dat zijn „Forescha- te" aan de Roboulaan en het kloosterbejaardenoord „Oud- Bijdorp", aan de Veurseweg. Alleen de bejaardenoorden „Adegeest" met 96 plaatsen en ,,'t Hofflants Huysmet 139 plaatsen blijven over. Op grond van een verdeelsleutel met de gemeenten Leiden, Leiderdorp en Leidschendam kunnen daar echter maar 23 Voorschotenaren terecht. To taal kent onze gemeente dus 119 verzorgingsplaatsen voor bejaarden. Met de zevenpro- cents-norm van de minister en het huidige aantal van 2.720 bejaarden blijkt dat de ge meente Voorschoten ook op dit moment niet aan het mini- nfïimaantal plaatsen komt.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 11