Primeur Avanti TOPTIJDEN IN BONN NEDERLANDERS EENTIENDE DEEL VAN PROFLEGIOEN SPORTTRIBUNE Russische damsters voorop bij WK Sn SPORTWERELD C^idócöoirumt MAANDAG 10 FEBRUARI 1986 PAGINA 1, Hoffelijke bokser geschorst CHICAGO Een bokser die zo vriendelijk was van een collega met één voet te verliezen, mag een half jaar de ring niet betreden. Boks-autoriteiten in Chica go vonden het gedrag van Francis Sargent niet spor tief. Halfzwaargewicht Sargent hield zich in een partii te gen halfzwaargewicht Craig Bodzianowski niet lan ger dan twee ronden staande. Volgens publicaties verklaarde de bokser na afloop dat hij de partij weg gegeven had. Later zei Sargent verkeerd te zijn geci teerd. Zijn opponent Bodzianowski verloor zijn rech- De Amerikaan Miguel „Happy" Lora heeft in Miami zijn wereldtitel boksen in het bantamgewicht (WBC-versie) behouden. Lora versloeg zijn uitdager, de Portoricaan Wilfredo Vasquez op punten. Voor „Happy", die in de vierde ronde kort tegen het can vas ging, was het de 24e triomf in even zoveel ge vechten. Kamervragen over verbod tot publicatie turnrapport DEN HAAG Joop Worrell, Tweede-Ka- merlid van de Partij van de Arbeid heeft staatssecretaris Van der Reijden van WVC, schriftelijke vragen gesteld naar aanleiding van het verbod van de Nederlandse Sport Fe deratie (NSF) een wetenschappelijk rapport over blessures bij topturnsters te publiceren. De NSF-arts Peter Vergouwen stelde over de periode 1980 - 1983, waarin hij de turnsters van de nationale selectie van het semi-inter- naat op Papendal medisch begeleidde een rapport samen. Het stuk „Epidemiologie van blessures bij topturnsters", dat Vergouwen in een wetenschappelijk tijdschrift had willen publiceren, kreeg echter een veto van het be stuur van de NSF. Het verbod kwam tot stand onder druk van het Koninklijk Neder lands Gymnastiek Verbond (KNGV). KORFBALSELECTIE VOOR INTERLAND ZEIST Fortuna is met drie spelers ver tegenwoordigd in de nationale korfbalse lectie voor de interlandwedstrijd op 16 fe bruari in Deurne tegen België. Voor de 27e derby der lage Tanden neeft bonds coach Ben Crum van de Delftse vereni ging Arjon van der Eijk, Arianne van Leeuwen en Arno Preuniger geselecteerd. De volledige selectie luidt: Dames: Shirley Eilbracht (PKC), Aijon van der Eijk en Arianne van Leeuwen (Fortuna), Tineke Roffel (SCO), Alie Stok (DOS '46) en Renate de Weert (DKOD). Heren: René Kruse (Rohda), Arno Preu- ninger (Fortuna), Koos Snel en Bram van der Zee (Allen Weerbaar), Jan Tuttel (SCO) en Erik Wilsink (Oost Arnhem). Brad Gilbert maakt furore MEMPHIS De 24-jarige Brad Gilbert heeft het indoor- toernooi van Memphis op zijn naam gebracht. De als achtste geplaatste Amerikaan won in de finale met 7-5, 7-6 (7-3) van de Zweed Stefan Edberg. Eer der schakelde Gilbert de num mer één Jimmy Connors en de nummer drie Anders Jarryd uit. Hij verdiende met deze eerste zege van het seizoen 45.000 dollar (120.000 gulden). In de finale van het toernooi van Toronto zegevierde de Zweed Joakim Nyström met 6-1, 6-4 over de Tsjechoslo- waak Milan Srejber. CANNES De Russische speel sters met wereldkampioene Jelena Altsjoel voorop hebben de eerste vier plaatsen veroverd bij het we- reldkampi" nschap dammen voor dames in Cannes. De 19-jarige Karen van Lith is op een gedeelde vijfde plaats na zeven ronden de best geklasseerde Nederlandse deel neemster, met een achterstand van drie punten op de titelhoudster. Nationaal kampioene Petra Polman koos de aanval tegen oud-wereldkampioene Olga Levina, die de witte stand probeer de te omsingelen. Het leek gevaarlijker dan het was, maar het weerhield Polma ervan de aanval door te zetten. Dat Levina opeens tegenkansen en een po tioneel niet sterke voortzetting bracht Nederlandse kampioene daarna in pi blemen. Toen zij ook in tijdnood kwaï sloeg de oud-wereldkampioene toe besliste de strijd in haar voordeel. tij mt toki gaa ij gister De finale van het persoonlijk kampioei schap van Nederland dammen kent n niet alle deelnemers. Na de negende laatste ronde van de halve eindstrijd Abcoude eindigden vier spelers in gro< B op de vierde plaats. Van den Bon Jansen, Greveraars en Wessglink spelt binnenkort een herkamp voor de achts plaats in de finale. van De A zegev minui 'layen Abebi t 'eindif FINALE-PLAATS EUROPA CUP 2 VOOR DAMESTEAM TAFELTENNIS HAZERSWOUDE Als eerste tafeltennisclub in Nederland, heeft Avanti de finale van het toernooi om de Europa Cup 2 be reikt. Het damesteam ver sloeg zaterdagavond in Hazerswoude voor 500 toeschouwers in de halve eindstrijd NTK Kemicar Hrastnik uit Joegoslavië op simpele wijze met 5-1. In de finale ontmoet Avanti het Tsjechische Vitkovice uit Ostrava. De ploeg met Marie Hracho- va, tweede op de Europese ranglijst, versloeg zater dag in eigen hal beker houder BSE Boedapest met 5-2. Kemicar was door een fortuin lijke loting tot de laatste vier doorgedrongen. Na vrijstelling voor de eerste ronde schakelde het vlot Coccaglio (Ita) en Kremlin Bicetre (Fra) uit. Te gen Avanti kwam het Joego slavische drietal er niet aan te pas. De basis van Kemicar wordt gevormd door de fami lie Ojstersek. Vader is al iaren trainer/coach en zijn dochters Andrea (22) en Vesna (18) vor men de ruggegraat van het team, dat momenteel in de Joegoslavische competitie een inzinking doormaakt en van de tweede naar de vijfde plaats is geduikeld. Van het tweetal is Vesna de talentvolste. In de zomer werd ze in Den Haag tweede op de Europese titelstrijd voor junio ren door verlies in de finale tegen Olga Nemes. Op de Eu ropese ranglijst kwam ze met stip binnen op de 24e plaats en in eigen land is de eerstejaars studente economie opgescho ven naar de tweede plaats ach ter Branka Batinic, maar voor Gordana Perkucin, vorige week nog deelneemster aan de Top twaalf. Haar oudere zus Andrea werd twee jaar geleden uit de Joego slavische selectie gestoten. Coach Osmanagic prees de noeste arbeid van de oudste Ojstersek. maar de progressie bleef uit en de Europese top werd een onhaalbare obsessie. Andrea wierp zich daarna op haar studie aan de academie voor lichamelijke opvoeding. In september begon ze in Ljubljana aan haar praktijk jaar. Het tweetal wordt gecom pleteerd door Jolanda Novak (20), een ietwat corpulent uit gevallen speelster, die door haar werk slechts spaarzame trainingsmogelijkheden heeft. Koorts Van het Sloweense drietal was alleen Vesna Ojtersek tegen het Avanti-trio opgewassen. Zij zorgde voor het enige winstpunt door in de tweede partij de koortsige Ellen Bak ker gedecideerd in twee games (21-14, 21-14) te verslaan. Te gen Mirjam Kloppenburg, ge- coached door haar vader, had ze weinig in te brengen. De speelster uit Lichtenvoorde, die voor Avanti uitsluitend in het Europese bekertoernooi speelgerechtigd is, had Vesna eerder ontmoet tijdens de open Engelse in Brighton en haar daar moeizaam verslagen. In Hazerswoude ging het aan merkelijk vlotter (21-11, 21-11). Kloppenburg had ove rigens een koude start. In de openingspartij tegen Andrea Ojstersek werd ze in de eerste Bettine Vriesekoop dank zij een fotografisch grapje Ietwat wazig in beeld gebracht. game volledig weggetikt (6-21). Na de opwarmronde re vancheerde ze zich formidabel (21-14, 21-6). Bettine Vriesekoop leefde zich tegen Novak en de oudste Oj stersek uit. Geen moment kwam ze in gevaar en met twee overwinningen leverde ze haar normale aandeel. In de finale kan Avanti op meer tegenstand rekenen. De Tsjechische club uit Ostrava met Marie Hrachova wordt in mei het laatste obstakel voor de ambitieuze Hazerswoudse club naar Europese glorie. De club stelt al druk pogingen in het werk de finale naar Ha zerswoude te halen. Normali ter wordt die op neutraal ter rein gespeeld. Bij voorkeur in het Westduitse Pirmasens, waar de organisatie van de be kertoernooien gevestigd is. De organisatoren hebben Avanti evenwel al laten weten geen bezwaar tegen huisvesting van de wedstrijd in Hazerswoude te hebben. Maar stelt wel als voorwaarde dat de tegenstan der akkoord moet gaan. De individuele uitslagen zijn: Mirjam Klopenburg - Andrea Ojstersek 6-21, 21-14, 21-6; El len Bakker - Vesna Ojstersek 14-21, 14-21; Bettine Vriese koop - Jolanda Novak 21-14, 21-11; Kloppenburg - V Oj stersek 21-11, 21-11; Vriese koop - A. Ojstersek 21-14, 21-12; Bakker - Novak 21-16, 21-13. ZAALHANDBALLERS WINNEN WEER LISSABON Het Nederland se zaalhandbalteam heeft gis teren voor het toernooi om de wereldtitel C-landen in Lissa bon ook de derde wedstrijd ge wonnen. Tegen het zwakke Griekenland werd het 30-10. De doelpunten kwamen op naam van: Schuurs 8. Joop Fiege 5, Barendrecht 4. Beekman 4. Nieberg 3. Groener 2. Robert Fiege 2. Hamers 1. Van Olphen 1 BONN Hoewel de Amerika nen. op een enkeling na. ont braken, is het vierde interna tionale zwemfestival op de korte baan in Bonn een groot succes geworden. In drie da gen tijd werden vier - officieu ze - wereldrecords gebroken. Het meest indrukwekkende was dat op de 4 x 200 meter vrije slag van het Westduitse kwartet Henkei, Schowtka, Korthals en Gross. Met een eindtijd van 7.05.17 bleef dit viertal bijna acht seconden binnen de 7.13.99, waarmee de Oostduitsers sinds januari vo rig jaar het snelst waren. Als laatste zwemmer verwezen lijkte Gross een tijd van 1.45,21. Michael Gross legde niet al leen de laatste hand aan de re cordrace op de 4 x 200 meter; hij zegevierde ook op de 50 en 100 meter vlinderslag. Met 53,43 seconden bleef hij op deze laatste afstand slechts een halve seconde verwijderd van zijn eigen recordprestatie. Gross ontbrak bij de 200 meter vlinderslag, waarop Frank Drost met 2.00,61 seconden achter de Deen Larsen en de Westduitser Schaffgans derde werd. De Oostduitse Hörner vestigde (officieuze) wereldrecords kor te baan op de 100 meter schoolslag (1.07,05) en 200 me ter schoolslag (2.25,71). Igor Poljanski deed dat op de 200 meter rugslag (1.56,73). Jolan da de Rover moest op de 200 meter rugslag genoegen ne men met een derde plaats (2.14,47). De vijfvoudige Euro pese kampioene Heike Frie- drich won niet alleen haar specialiteiten 100 en 200 vrije slag, maar ook de 400 meter vrije slag. Jolande van der Meer moest meer dan zes se conden toegeven en eindigde in 4.11,93 als vijfde. Voetbal Trainer Thijs Libregts heeft gisteren met Aris Salo niki 0-0 gespeeld tegen concurrent Heraklis in de negentiend, ronde van de Griekse competitie. Aris en Heraklis delën i tweede plaats met elk 25 punten. Paardesport Helene Aubert-Pen is gisteren tijdens het inter nationale concours hippique van Bremen derde geworden in d a strijd om de Grote Dressuurprijs. Met het paard Mister X kret ze 43,6 punten. Winnaar werd de Westduitser Georg Theodore cu met Sonnyboy (45,7). Schermen De Westduitse Anja Fichtel heeft gisteren in Göi pingen het tweede wereldbekertoernooi op floret (dames) ge<^ wonnen. In de finale versloeg ze de Hongaarse Zsuzsana Jano met 8-6. Wielrennen De Nederlander René Kos is gisteren voor 350 toeschouwers in Dortmund vierde geworden in de dertiend wedstrijd voor stayers om de wereldbeker. Winnaar werd d gASr Italiaanse wereldkampioen Bruno Vicino ir, Atletiek Rob de Brouwer van AVR'69 is gisteren tijdens ee j* cross in de Belgische plaats Bierbeek als vierde geëindigd. H beste legde de tien kilometer af in 35,18 seconden. Winnaar Vincerfeers Rousseau uit België had 34,54 nodig. ken e Tennis Negenentwintig landen doen dit jaar mee aan Mpunt toernooi om de Galea-beker, een toernooi voor landenteams m j0eb spelers tot 21 jaar. Nederland speelt van 14-17 juli in Montecatii Ampl tegen Italië in groep C van de halve-finales. Amei Tennis Roger Warmenhoven en Evelien Hamers hebben gi ei} teren in Ede de nataionale indoor titels voor junioren tot ach tijder tien iaar veroverd. De uitslagen van de finales zijn: Roger Wai open menhoven (Valkenswaard) - Jan Siemerink (Leiden) 6-1, 6- 0ensc Evelien Hamers (Limburg) - Nathalie Vandierendonck (Ek ti:t Haag) 6-4, 6-7, 6-3. 011 Voetbal De Stichting „t Is weer fijn langs de lijn" heeft PS were uitgeroepen tot consument-vriendelijkste voetbalclub van h jaar 1985. De keuze werd mede bepaald door de uitkomst vj terda een landelijk onderzoek waar door 1200 personen aan wei 27-jai deelgenomen. binn( Tennis De Westduitser Peter Elter heeft het toernooi om h r jampioenschap van Kenia gewonnen. Hij versloeg in de fina Marcel Freeman uit de Verenigde Staten met 6-2, 7-6. ëeSul Autosport De Nederlander John Bosch en zijn Britse bijr de w, der Steven Bond zijn gisteren in de autorally van Spa, teller cordl voor het Europees kampioenschap, in een Audi derde geworde op bijna zes minuten van het winnende Belgische duo ProbsjHet v -Decancl (Ford, 5 uur en 52,16 minuten)). 0p di Motorsport De Rus Vassili Afanasjev was gisteren de ster jraagi ste in de kwartfinales van het toernooi om het wereldkampioen schap ijsspeedway in West-Berlijn. Met 28 punten bleef hij zi neter landgenoot Vitali Roeskitsj en de Westduitser Helmut Web jn m0: voor. ;te po, Boksen Reino van der Hoek heeft gisteren tijdens het toe voldot nooi om de Presidentbeker in Jakarta een fraai succes behaa Ier, h door de finale in zijn gewichtsklasse, het lichtwelter, te winne Ie ve De Fries versloeg de Indonesiër Urbanus Manatar door inte urrer ventie van de scheidsrechter. iet d< Autosport Gerrit van Kouwen blijft racen in Engeland. Vr [oor dag kreeg 22-jarige autocureur uit De Meern zijn financiën ro >.93 n voor een tweede seizoen in de Britse Formule III-competitf Vj na Van Kouwen, in 1985 winnaar van drie races, rijdt voor het F neier gasus-team van Brian de Zille. De Nederlander moet naar schl ting een half miljoen gulden meebrengen voor een volledig ^teer zoen. wc Boksen De Amerikaan Marvin Johnson heeft gisteren in In dianapolis de wereldtitel boksen in het halfzwaargewicht, gens de WBA-versie, veroverd. Hij versloeg uitdager Leslie Sr®1 z wart uit Trinidad door interventie van de scheidsrechter in L f zevende ronde. DEN HAAG Nederlan ders vormen in het zo juist begonnen wielerseizoen op de weg een-tiende deel van het leger profs. De 43 ploegen hebben 669 ren ners onder contract. De overeenkomsten zijn op gemaakt volgens de nieu we voorschriften van de FICP, de profsectie van de wereldwielrenunie. Het semi-professionalisme wordt vrijwel uitgeban nen, prof zijn voor een broek en een trui is onmo gelijk gemaakt. Van de 666 gecontracteerde wegrenners dragen 65 de Ne derlandse nationaliteit. Italië, dat 14 ploegen op de been brengt, heeft de meeste be roepsrenners: 139. Daarna ko men Spanje met 120, België met 112 en Frankrijk met 96. i Nederland is met 65 vijfde voor het sterk opkomende Co lombia met 38, Zwitserland met 32, Verenigde Staten met 16, Denemarken 12 en Zweden 7. Het profpeloton wordt gecom pleteerd met renners uit nog 16 landen: Ierland 4, Bondsre publiek Duitsland 4, Portugal 3, Australië 3, Noorwegen 2, Engeland 2, Brazilië 2, Polen 2, Joegoslavië 2, Oostenrijk 2, Guatemala 1, Andorra 1, Ca nada 1, Tsjechoslowakije 1, Nieuw-Zeeland 1 en Schotland 1. De 43 formaties komen uit Italië: 14, Spanje 8, Frankrijk 7, België 5, Nederland 5, Co lombia 2, Verenigde Staten 1 en Zwitserland 1. Hieronder een overzicht van de prof ploegen. Ariostea: Ploegleider: Giancarlo Feretti.-. Domenico Cavallo, Pie- rino Ghibaudo, Kjell Nilsson (Zwe), Dag-Erik Pedersen (Noo), Lucca Rota, Sergio Santimaria, Patrick Serra (Zwe), Claudio To- relli, Maurizio Vandelli en Alfio Vandi. Atala-Ofmega: Ploegleider: Franco Cribiori.-. Gianni Bugno. Giuseppe Calcaterra, Salvatore Cavallaro, Per Christiansson (Zwe), Urs Freuler (Zwi), Pierino Gavazzi, Dante Morandi, Ezio Moroni. Mario Noris, Giuseppe Passuelo en Emilio Ravasio. Carrera-lnoxpran: Ploegleider: Davide Boifava.-. Marco Berga mo, Guido Bontempi. Fabio Bor- donelli, Beat Breu (Zwi), Davide Cassani, Claudio Chiapucci. Massimo Ghirotto, Bruno Leali, Erich Maechler (Zwi), Jörgen Pe dersen (Den), Giancarlo Perini, Stephen Roche (Ier), Francesco Rossignoli, Eddy Schepers (Bel), Roberto Visentini en Urs Zim- mermann (Zwi). Del Tongo-Colnago: Ploeglei der: Pietro Algeri.-. Roberto Ce- ruti, Francesco Cesarini, Luigino Giovanzana, Flavio Giupponi, Rolf Gölz (Brd), Czeslato Lang (Pol), Luciano Loro. Silvestro Mi- lani, Rudy Pevenage (Bel), Lech Piasecki (Pol), Maurizio Piovani, Alberto Saronni en Giuseppe Sa- ronni. Dromedario-Laminox-Fibok: Ploegleider: Carlo Menicagli.-. Stefano Colage, Daniel Ferrari, Luigi Ferrari, Mauro Franceschi- ni, Giancarlo Montedori, Giusep pe Montella, Enrico Pochini, Sil- vano Ricco, Claudio Santi, Leo Schonenberger (Zwi), Fausto Terreni en Claudio Vandelli. Ecoflam-Jolly-BFB: Ploegleider: Primo Franchini.-. Marino Ama- dori, Daniele Caroli, Francd Chioccioli, Roberto Gaggioli, Claudio Golinelli, Orlando Maini, Filipo Piersanti, Romano Randi, Maurizio Rossi, Fabrizio Vannuc- ci en Michael Wilson (Aus). Gis-Oece: Ploegleider: Giorgio Vanucci.-. Adriano Baffi, Gregor Braun (Brd), Roberto Calovi, Sil- vano Contini, Ottavio Dazzan, Rafaële di Francesco, Marco Giovanetti, Walter Magnano, Palmiro Masciarelli, Giuseppe Petito, Alessandro Pozzi, Ennio Salvador, Greziano Salvietti, An tonio Saronni en Ennio Vanotti. Magniflex-Centroscarfa: Ploeg leider: Roberto Poggiali.-. Danie le Asti, Franco Ballerini, Bruno Bulic (Joe), Angelo Canzonieri, Bruno Cenghialta, Flavio Chesini, Enrico Galleschi, Alessandro Gi- annelli, Enrico Grimani, Antonio Santoromita en Sauro Varocchi. Malvor-Bottecchia-Valporella: Ploegleider: Dino Zandegu.-. Stefano Allocchio, Mario Beccia, Primoz Cerin (Joe), Mario Con- dolo, Robert Dill-Bundi, Renan Ferraro (Bra), Luigi Furlan, Mau ro Longo, Roberto Pagnin, Re- nato Piccolo, Acacio da Silva (Por), Francesco da Silva (Por), Bruno Vicino en Stefano Zanat- ta. Murella-Faini Ploegleider: Piero Bini.-. Maurizio Bidinost, Stefano Bizzoni, Paolo Cimini, Daniele Del Ben, Walter Delle Case, John Eustice (Vst), Giuseppe Franzoni, Raniero Gradi, Ottavio Paccag- nella, Fabio Patuelli, Marino Poli- ni en Rolf Sörensen (Den). Sammontana-Bianchi: Ploeglei der: Waldemaro Bartolozzi.-. Moreno Argentin, Tullio Bertac- co, Stefan Brykt (Zwe), Tullio Cortinovis, Dario Mariuzzo, Si- loio Martinello, Alessandro Pa- ganessi, Valerio Piva, Tommi Prim (Zwe). Giovanni Renosto, Paolo Rosola, Alf Saegersall (Zwe) en Alberto Volpi. Santini-Conti-Galli: Ploegleider: Bruno Reverberi.-. Mauro Ange- lucci, Claudio Cerri, Maurizio Conti, Roberto Conti, Claudio Fasolo, Elio Fasolo, Elio Festa, Patrizio Gambirasio, Steen Pe tersen (Den). Manrico Ronchiato en Jesper Worre (Den). Supermercati-Brianzoli-Alle- gro-Wurstel: Ploegleider: Gian- luigi Stanga.-. Roberto Amadio, Gaetano Baronchelli, Gianbattis- ta Baronchelli, Antonio Bevilac- qua, Giovanni-Paolo Bottoia, Maurizio Colombo, Claudio Cor- ti, Stefano Giuliani, Harald Maier (Oos). Dario Montani, Francesco Moser, Gerard Zadrobilek (Oos) en Giovanni Zola. Vini Ricardi-Pinarello-Sider- mec: Ploegleider: Mauro Batta- glini.-. Vittorio Algeri, Emannuele Bombini, Federico Ghiotto, Jo- han Lammerts (Ned), Ricardo Magrini, Giovanni Mantovani, Juri Naldi, Franco Pica, Luciano Rabottini, Claudio Savini, Sergio Scremin en Jens Veggerby (Dén). Colchon-CRrPloegleider: Joa quin Perez.-. Vicente Barbera, Francisco Cambill, Jose Clara- munt, José Coll, Faustino Cueli, Valentin Dorronsoro, Joaquin Faura, Guillermo de la Pena, Avelino Perea, Bernardo del Pino, Jesus Rodriguez, Jon Urien en Riccardo Zuniga. Dormilon: Ploegleider: Maximo Perez.-. Benny van Brabant (Bel), Roberto Cordoba, Francisco Es- pinosa, José Rafaël Garcia, Juan Gomila, Jesus Guzman. Manuel Huete, Lucien van Impe (Bel), Ludo Loos (Bel), Antonio Marti nez, Juan-Martinez-Oliver. Josè- -Maria Moreno, Rudy Patry (Bel). José del Ramo, Juan-Alberto Reig en Camilo Santos-Ramos. Kelme-Merckx: Ploegleider: Ra fael Carrasco.-. Bernardo Alfon- sel, Vicente Belda, Javier Castel- lar, Alirio Chizabas (Col), Arsenio Gonzalez, Carlos-Emiro Guttie- rez (Col), Miguel-Angel Iglesias, Francisco Lopez, Picardo Marti nez, José Recio, Mariano San chez en Oscar Vargas (Col). Reynolds: Ploegleider: José-Mi- guel Echevarri.-. Dominique Ar- naud (Fra), Angel Arroyo. Sa muel Cabrera (Col), José-Enri- que Carrera, Alvaro Fernandez, Marc Gomez (Fra), Julian Goros- pe, Ruben Gorospe, Anastacio Greciano, Stephane Guay (Fra), Carlos Hernandez, Jesus Her- nandez-Ubeda, Miguel Indurain, José-Luis Laguia, Francisco Na varro en Celestino Prieto. Seat-Orbea: Ploegleider: Domin go Perurena.-. Juan-Carlos Alon- so, José-Julian Balaguer, Frede ric Bonomelli (Fra), Roque de la Cruz, Manuel-Jorge Dominguez, Antonio Esparza, Manuel Guyar- ro, Matthieu Hermans (Ned), Je- ronimo Ibanez, Santi Izuzkiza, Pascal Jules (Fra), Anton Lecuo- na, Roland Leclercq (Fra), Mari no Lejarreta. Jokin Mujika, Ma nuel Murga, Erwin Nijboer (Ned), Luis-Vicente Ridaura, Pello Ruiz- -Cabestany, Manuel Tormo-San- chis en Jaime Villamajo. Teko: Ploegleider: Antonio Gon- zales-Linares.-. Antonio Agudelo (Col), Enrique Aja, Marino Alon- so. Guillermo Arenas, Jesus Blanco-Villar. Francisco Cambil, 'Jumbo' Cardenas (Col), Eduar- do Chozas, Antonio Coll, Hermi- nio Diaz-Zabala, Pedro Dlaz-Za- bala, Raimund bielzen (Brd), Fe derico Echave, José-Angel Go- mez-Rivero, Jose-Maria Gonza- lez-Barcala, Alfonso Gutierrez, Peters Hilse (Brd), Noël de Jonckheere (Bel), Inaki Mayora, Luis-Enrique Murillo (Col), Angel Ocana, Rolando Ovando (Gua), Fernando Pacheco, Jaime Salva, Angel Sarrapio, Modesto Urruti- -Beazcoa en Jaime Yurrebasco. Zahor: Ploegleider: Miguel More- no.-. Sabino Angoitia, José Ar- gintxona, Eduardo Betanzos, Je sus Carballido, Manuel Carrera, Jon Eguiarte, Emilio Garcia (An dorra), Angel de las Heras, Isidro Juarez, Alberto Leaniz-Barrutia. Juan-Tomas Martinez, Santiago Portillo, Isabelo Sanchez, Jesus Suarez-Cueva, Inaki Vijandi en Felipe Yanez. Zor-BH: Ploegleider: Javier Min- guez.-. Jesus Alonso, Francisco Antequera, Philippe Bouvatier (Fra), Guido van Calster (Bel), Angel Camarillo, Jesus Cruz, Landelino Cubino, Marc Durant (Fra), Juan Fernandez, Anselmo Fuerte, Jesus Ibanez-Loyo, Casi- miro Moreda, José-Luis Navarro, Jesus Ortega, Jesus Perez, Alva ro Pino, Francisco Rodriguez (Col), Jesus Rodriguez-Magro, Juan Rozas en Juan Zapatero. MayicrPloegleider: Wilfried Rey- broeck.-. Edwin Bafcop, Fliep Deleye, Dirk Demol, Dirk Durant, Martin Durant, Denis Ertveldt, Bruno Geuens, Eddy van Hae- rens, Eddy van Hoof, Luc Meers man, William Tackaert, Gery Verlinden, Patrick Versluys, Filip van Vooren, Luc Wallaeys en Christian Wauters. Hitachi-Marc-Splendor: Ploeg leider: Berten de Kimpe.-. Flup van den Brande, Rudy Brussel mans, Philippe Christiaens, Pa trick Cocquyt, Claude Criquie- lion, Rudy Dhaenens, Philippe Delaurier (Fra), Michel Goffin, Jos Haex, Yvan Lamote, Stefan van Leeuwe, Rudy Matthijs, An- drè Meuwissen, Stefan Morjeari, Chris Pools, Rudy Rogiers, Hu bert Seiz (Zwi), Patrick Thoelen, Hendrik de Vos, Jean-Marie Wampers, Etienne de Wilde, Dirk de Wolf, Daniel Wyder (Zwi) en Jan Wijnants. Lotto-Merckx-Emerxil: Ploeglei der: Walter Godefroot.-. Jan Baeyëns, Carlo Bomans, Michel Dernies, Wim van Eynde, Jan Goessens, Paul Haghedooren, Ronny van Holen, Roger lle- gems, Jef Lieckens, André Lur- quin, Eric McKenzie (NZI), Jan Nevens, Patrick Onnockx, Frank van Oyen, Noël Segers, Marc Sergeant. Marc Somers, Geert Vandewalle en Frank van de Vij ver. Roland-Van de Ven-Colnago: Ploegleider: Florent van Vaeren- bergh.-. Raoul Bruyndonckx, Jo- han Capiot, Herman Frison, Mar tin Kemp (Ned), Patrick de Neut, Jan Oestergaard (Den), Bjarne Riis (Den), Koen van Rooy, Brian Sörensen (Den), Marc Spran- gers, Patrick Verschueren, Wer ver de Vos, Ronny Westelinck en Ludwig Wijnants. TV Blad-Merckx: Ploegleider: Paul de Baeremaeker.-. Jan van Camp, Dirk Clarysse, Luc De- smet, Jos Op't Eyndt, Marc van Geel, Dirk Heirwegh, Peter van Impe, Marc Maertens, Alain de Roo, Ludo Schurgers en Willem Wijnant. Fagor: Ploegleider: Pierre Baz- zo.-. Henri Abadie, Jean-Claude Bagot, Jean-Renè Bernaudeau, Michel Bibollet, Argemiro Bohor- quez (Col), Eric Caritoux, Christi an Chaubet, Martin Earley (ler), Frank Hoste (Bel), Francois Le- marchand, René Martens (Bel), Pedro Munoz (Spa), Jean-Jac ques Philipp, Martin Ramirez (Col). Bernard Richard en Pol Verschuere (Bel). Kas-Mavic-Heuer: Ploegleiders: Jean de Gribaldy, Christian Ru- meau en Faustino Ruperez.-. Al fred Ackermann (Zwi), Antonio Balboa (Spa), René Bittinger, Bernard Chesnault, Jacques De- crion, Patrice Esnault, Philippe Faivre, Guy Gallopin, Dominique Garde, Jean-Claude Garde, Inaki Gaston (Spa), Eric Guyot, Step- han Joho (Zwi), Sean Kelly (ler), Jean-Claude Leclercq, Luis Lu- kin (Spa), Jose-Martinez-Urra (Spa), Jörg Muller (Zwi), Javier Murguialday (Spa), Ronan On- ghena (Bel), Alain Parisot, Joel Pelier, Philippe Poissonnier, Pas cal Richard (Zwi), Jean-Luc Van- denbroucke (Bel) en Frederic Vi- chot. La Vie Claire-Marki: Ploeglei ders Paul Koechli en Maurice Le Guilloux.-. Kim Andersen (Den), Steve Bauer (Can), Charly Be- rard, Jean-Francois Bernard, Philippe Chevalier, Pascal Du bois, Kim Eriksen (Den), Frederic Gamier, Andrew Hampsten (Vst), Bernard Hinault, Christian Jour- dan, Roy Knickman (Vst), Philip pe Leleu, Greg LeMond (Vst), Je an-Francois Rault, Thurlow Ro gers (Vst), Niki Rüttimann (Zwi), Eric Salomon, Alain Vigneron, Guido Winterberg (Zwi) en Ben- no Wiss (Zwi). Miko-Toni88teiner: Ploegleider: Ward Wouters.-. Thierry Bar- rault, Patrick Bonnet, Jean-Fran cois Chaurin, Regis Clère, Filip Cottenies (Bel), Philippe Laurai- re, Christian Levavasseur, Erwin Lienhard (Zwi), Hubert Linard, Luis Vargues (Por), Paul Wellens (Bel) en Alois Wouters (Bel). Peugeot-Shell-Michelin: Ploeg leiders: Roger Legeay en Serge Beucherie.-. Frederic Brun, Yavé Cahard, Philippe Casado, Gilbert Duclos-Lassalle, Loic Le Flohic, Robert Forest, Yvan Frebert, Di- dier Garcia, Gilbert Glaus (Zwi), Jean Guerin, Jan Koba (Tsj), Dag-Otto Lauritzen (Noo), Eric Louvel, Philippe Louviot, Ronan Pensee, Patrick da Rocha, Jero me Simon, Pascal Simon, Philip pe Vernet, Bruno Wojtinek en Sean Yates (GBr). RMO/MBK: Ploegleider: Bernard Thevenet.-. Vincent Barteau, Pierre Le Bigaut, Francis Cas- taing, André Chappuis, Thierry Claveyrolat, Patrick Clerc, Jean- -Louis Gauthier, Bruno Huger, Paul Kimmage (Ier), Gilles Mas, Christophe Mogore, Per Peder sen (Den), Jean-Louis Peillon, Mauro Ribeiro (Bra), Marcel Rus senberger (Zwi), Regis Simon, Bernard Vallet en Michel Vermo- te (Bel). SYSTEME: Ploegleider: Cyrille Guimard.-. Alain Bondue, Eric Boyer, Bruno Cornillet, Laurent Fignon, Dominique Gaigne, Mar tial Gayant, Christophe Lavain- ne, Dominique Lecrocq, Sören Lilholt (Den), Marc Madiot, Yvon Madiot, Jean-Marc Manfrin, Thierry Marie, Charly Mottet, Pascal Poisson, Pascal Robert, Denis Roux en Jonas Tegström (Zwe). Kwantum-Decosol-Yoko-Colna- go: Ploegleider: Jan Raas.-. Hans Daams, Marc Dierickx (Bel), Maarten Ducrot, Nico Emonds (Bel). Jacques Hane- graaf, Emiel Kerstens, Henri Manders, Jelle Nijdam, Ludo Peeters (Bel), Adri van der Poel, Twan Poels, Cees Priem, Gerrit Solleveld, Ad Wijnands en Joop Zoetemelk. Panasonic: Ploegleiders: Peter Post, Walter Planckaert en Jules de Wever.-. Phil Anderson (Aus), Henk Baars, Eric Breukink, Peter Harings, Ludo de Keulenaer (Bel), Jos Lammertink, Eric van Lancker (Bel), Henk Lubberding, Robert Millar (Schot), Guy Nu- lens (Bel), Bert Oosterbosch, Alan Peiper (Aus), Eddy Planc kaert (Bel), Theo de Rooy, Ger- t-Jan Theunisse, Danny Vande- raerden (Bel), Eric Vanderaerden (Bel), Johan van der Velde. Teun van Vliet en Peter Winnen. PDM Chrometapea: Ploegleider: Roy Schuiten.-. Dave Akam (Gbr), Wim Arras (Bel), Mariano Bayon (Spa), René Beuker, Henk Boeve, Pedro Delgado (Spa), Pe- ■o( N; Wayek ter Hoondert, Gerrie Kneteman Hans Langerijs, Stefan Mutt (Zwi), Steven Rooks, Jan Si nions, Peter Stevenhaagen. rard Veldscholten en Jan v Wijk. Skala-Skil-Gazelle: Ploegleidi Roger Swerts.-. John Bog< Johnnie Broers, Ralf Elshof. R< Groen, Reinier Groenenda Jean Habets, Ferdi van den Hi te (Bel), Adri van Houwelingi Jan van Houwelingen, Marco der Hulst, Gert Jakobs, Henr Kuiper. Ron McKay, Jacques Meer, Peter Pieterst Frits Pin Jac van der Poel, Jean-Paul Poppel, Jannes Slendebrc Nico Verhoeven, Dirk bergh (Bel) en Fons de (Bel). Tran8vemij-Van Schilt: Ploegt ders: Piet Bos en Jos Elet Theo Appeldoorn, Etienne Beule (Bel), Jan Bogaert (B< Roger de Cnijf (Bel), Jan Jo kers, Dirk Krikilion (Bel). Nevels, Heddy Nieuwdorp, niel Rossel (Bel), Theo Smit. Tak, Frank Verleyen (Bel). Mai van Vlimmeren en Bert Weken Cafe de Coiombia-Mav Ploegleider: Rafaël Geminiani Rafaël Acevedo, Armando Aris zabal, Ruben Beltran, Henri Ci denas, Herman Castillio, Jua -Carlos Castilio, Edgar Corredi Herman Diaz, Alfonso Flor Luis Herrera, Patricinio Jimem Marco Leon, Herman Loaiza, fonso Lopez, William Palack Fabio Parra, Abelardo Rond en Pedro Soler. Postobon-Pinarello: Ploegleid Raoul Mesa.-. Rogelio Aran( Arsenio Chaparro, Segun Chaparro, Pablo Hernandi Carlos Jaramillo, Reynel Mo toya, Nestor Mora, Luis Morali Alfonso Mosqueda en Pablo ches. Cilo-Aufina: Ploegleider: G vanni Giusani.-. Alain von men, Jörg Brüggmann, R< Cattaneo, Serge Demierre, nard Gavillet, Mauro Giai Daniel Gisiger, Jean-Marie Gi zet, Heinz Imboden, André Mr sard, Toni Rominger, G< Schmutz en Marco Vitali. Seven-Eleven: Ploegleider: M Neal.-. Jonathan Boyer, Bradley, Chris Carmichael, Al Grewal, Eric Heiden, Ron Kl® Davis Phinney, Bob Roll, T< Schuller, Doug Shapiro en Al Steida. ^NIEI nese la Oper ie mint v pen ?ezoi a, ipeel vfnese ieu ;ansl :end jJptrijd snHelei c Bot «5 Bobsl •te w< leder reen uit Ja Alting l0 week e strijde lat v andse Jyoorsi ijn k met h tijkan'

Leidse Courant | 1986 | | pagina 14