Normaal voetbal onmogelijk bij FC Den Haag- Spakenburg iv r FC Köln met Kessler ten onder bij Werder Ajax straft FC Utrechts dagdromerij resoluut af FC DEN HAAG LOOT NAC Small: debuut bij NAC met twee treffers SPORTTRIBUIME CeidoeSotrumt MAANDAG 10 FEBRUARI 1986 PAGINA lj DEN HAAG FC Den Haag heeft voor de derde ronde van de KNVB-beker het Bredase NAC geloot als tegenstander. De Haagse eerste divisieclub is op woensdag 26 februari gast heer in het Zuiderpark. Trai ner Rob Baan van FC Den Haag toonde zich gisteravond niet ongelukkig met het resul taat van de loting. „Ik ben blij dat we thuis spelen. En NAC is geen onoverkomelijk pro bleem. De beker leeft bij FC Den Haag. Vooral Martin Jol en Heini Otto, die in Engeland veel beker-voetbal hebben ge speeld, maken de groep en thousiast. Bovendien heeft ADO in het verleden in de be ker faam opgeboud". Tenminste éen amateurvereni ging en twee ploegen uit ae eerste divisie zullen de laatste acht bereiken. De loting voor de derde ronde plaatste ROH- DA Raalte tegen Marken en vier eerste-divisieclubs in on derlinge duels, nai Den Haag - NAC Telstar. De nog uitstaande wedstrijd tussen FC Twente en NEC, die zaterdagavond werd gestaakt, zal opnieuw worden vastge steld voor 19 februari. Het woensdagprogramma voor de derde ronde, met slechts zes ploegen uit de eredivisie levert met het duel RCH - Ajax ook nog een probleem op. De Heemsteedse amateur hoofd klasser heeft geen verlichting, uitwijken naar het terrein van Haarlem is niet mogelijk door dat Haarlem zelf een thuis wedstrijd tegen PEC/Zwolle heeft en de vraag blijft na tuurlijk of de supportersgroep van Ajax op een woensdag in Haarlem welkom is. De loting voor de kwart-finales is: RCH Heemstede - Ajax; Haarlem - PEC Zwolle; FC Groningen - Papen- drecht; ROHDA Raalte - Marken; FC Den Haag - NAC; Fortuna Sittard - Feyenoord; FC Twente/NEC - De Graafschap; RBC - Telstar Jack Charlton bondscoach in Ierland DUBLIN Jack Charlton wordt trainer-coach van het Ierse voetbalelftal. Charlton (50) is de opvolger van Eoin Hand, die in november ontslag nam nadat Ierland was uitge schakeld voor de eindronde van het toernooi om de we reldtitel. Charlton is de eerst niet-Ier. die in dat land het ambt van bondscoach be kleedt. Sinds augustus was hij werkloos. Bij zijn laatste werk gever Newcastle nam hij voor aanvang van J uventus- Barcelona reeds uitverkocht TURIJN Zes weken voor de aftrap is er geen kaartje meer te krijgen voor de voetbalwedstrijd Juventus-Barcelo- na, de tweede wedstrijd in de kwartfi nales van het Europese bekertoernooi voor landskampioenen. Alle 57.500 entreebiljetten werden zaterdag bij het Stadion Communale in Turijn verkocht. Uit veiligheidsoverwegin gen blijven 10.000 plaatsen op 19 maart onbezet. Niettemin kan Juven- tus een recette van 1,48 miljard lire, zo'n 2,2 miljoen gulden, op de bank zetten. Daar komt nog ruim een mil joen gulden aan reclame-opbrengsten en de verkoop van televisierechten bij. RCH vloert Heerenveen in verlenging HEEMSTEDE RCH heeft zich als vierde amateur vereniging geplaatst voor de derde ronde van het be kertoernooi. Papendrecht, ROHDA en Marken gin gen RCH voor. De Heemsteedse hoofdklasser won gisteren de replay tegen Heerenveen na verlenging met 2-1. Tussen RCH en de Friese eerste-divisieclub was weinig krachtsverschil op het keiharde veld. De amateur-hoofdklasser zakte niet weg, nadat Van de Wildenberg de semi-profs in de 21e minuut een voor sprong bezorgde. De gelijkmaker van Hoep volgde vrij snel en in de tweede helft bleek dat de conditie van de amateurs niet minder was. Heerenveen ge bruikte iets meer kracht, maar bereikte het doel niet. In de eerste verlenging scoorde Rijbroek voor de amateurs, die nog meer kansen kregen toen Heeren veen in de laatste 25 minuten van de verlenging alles of niets speelde. RCH-Heerenveen 2-1 (1-1, 1-1): 21 Van de Wildenberg 0-1, 27. Hoep 1-1. 95. Rijbroek 2-1. Scheidsrechter Bulthuis. Toeschou wers: 1300. Gele kaart: Bijl (Heerenveen). DEN HAAG De discus sie na afloop gold nu eens niet de uitslag. Weliswaar kon trainer Piet van de Ham van Spakenburg niet nalaten op te merken dat hij bij de achterstand van 2-0 toch nog wel degelijk kansen voor zijn ploeg had gezien, maar natuur lijk moest Van de Ham ook wel toegeven dat FC Den Haag zich de beste had getoond. Neen, wat Van de Ham meer dwars zat, was het feit dat het bekerduel zaterdagavond doorgang had mogen vin den. FC Den Haag-Spa kenburg speelde zich na melijk af op een bikkel harde grasmat, waardoor normaal voetbal niet mo gelijk was. ..Het heeft me verbaasd dat deze wedstrijd moest worden gespeeld. Heeft de KNVB plot seling haast9 We gaan toch niet naar Mexico", merkte de trainer van Spakenburg met gevoel voor cynisme op. En: ..Gelukkig hebben beide ploe gen zich ingehouden. Maar desondanks likken de spelers in de kleedkamer nu wel hun wonden. Iedereen heeft wel iets. Als je al die knieën ziet Dat kost ons twee weken her stel". Wie dacht dat collega-trainer Rob Baan er anders over zou denken omdat hij zo juist het toegangskaartje voor de derde ronde van de KNVB-beker in zijn bezit had gesteld, had het mis. Want ook Baan was dui delijk in zijn oordeel; „Hier had vanavond niet mogen worden gevoetbald. Het veld was ronduit gevaarlijk. Ook mijn spelers hebben verwon dingen opgelopen. Ik wist vrij dag al dat het mis zou zijn. Ka- rel Bouwens verdraaide tij dens de training op een hard veld zo maar zijn knie. Die zijn we nu drie weken kwijt". Bouwens zelf: ..Ik moet don derdag door dokter Bos wor den onderzocht. Het zal inder- daag wel even duren". En Baan: „Ik dacht dat de KNVB met haar afkeuringsbe- leid ook een beetje aan de pu blieke belangstelling zou den ken. Want daar spelen wij als profs toch voor. Al moet ik zeggen dat de opkomst me nog meeviel", doelde Baan op de 3.375 kijkers, die een plek bij Alfons Groenendijk schiet FC Den Haag naar 2-0. Doelman Jan Wybenga is kansloos. Heini Otto haalt namens FC Den Haag uit. de warme haard hadden ver ruild voor een koude tribune plaats in het Zuiderpark. Overigens waren er om orga nisatorische redenen wel argu menten te bedenken om de wedstrijd te laten spelen. In het geval van competitie-voet bal had de KNVB ongetwijfeld tot algehele afkeuring beslo ten. maar juist bij het beker- programma is duidelijkheid gewenst. Vond overigens ook het bestuur van FC Den Haag, dat de wedstrijd graag ge speeld zag. Met name secreta ris Fred van Hal werd in dit seizoen geplaagd door de nodi ge verschuivingen van wed strijden, al waren daar andere redenen voor. „De scheids rechter had groot gelijk", aldus Van Hal na afloop. En Bannet Opvallend De spelers dachten daar toch anders over, waardoor voor zichtigheid troef was. Vooral de wat zwaarder gebouwde fi guren, sloten elk risico uit. Een opvallende rol was der halve weggelegd voor bijvoor beeld Frans Danen. De mid denvelder, die dit seizoen al twee keer mocht invallen, be leefde zijn debuut in de basis. Het talentvolle produkt van de ADO-school - die niet kon worden gadegeslagen door de met vakantie zijnde voorzitter Dé Stoop - etaleerde de nodige lef bij zijn eerste gehele wed strijd. Zoals bijvoorbeeld in de vijf tiende minuut toen hij een solo over de breedte afrondde met een fraai schot van afstand. Doelman Jan Wybenga, die la ter de nodige afstandsschoten goed zou pareren, zag de bal van richting veranderd. Een opgetogen Frans Danen: „De trainer had gezegd dat ik in mezelf moest geloven. En daarom heb ik ook initiatief durven nemen. Het heeft geen zin om constant de bal risico loos af te spelen". FC Den Haag mocht vervol gens niet klagen dat voor de rust reeds een voorsprong van 2-0 was bereikt. Bannet zag in een onschuldig duel van Rob Rutten met Hagenaar Bram Rontberg een overtreding van de Spakenburger. Uit de daar op volgende vrije trap bracht Jol de bal slim en rap naar Al fons Groenendijk, die hard uithaalde: 2-0. Uitval Na de pauze ontwikkelde zich een saai schouwspel. FC Den Opening tribune op 27 april DEN HAAG De officiële opening van de ni,euwe tribune in het Zuiderparkstadion is vastgesteld op zondag 27 april. FC Den Haag speelt dan tegen Veendam. De gemeentelijke afdeling voor Jeugd. Sport en Recreatie gaat er van uit, dat FC Den Haag die dag kampioen wordt van de eerste divisie. Haag. dat de nog niet geheel fitte Marco van Alphen moest missen, nam geen verdere risi co's. En Spakenburg, dat on danks slechts twee trainingen per week conditioneel geen problemen kende, verdedigde bekwaam. Om af en toe via een uitval nog tot dichtbij het doel van René Stam te komen. De Haagse sluitpost mocht blij zijn dat Arjan van de Groep en Rik de Harder slordig om sprongen met goede doelkan- Daar tegenover stond dan weer dat FC Den Haag ook wel een paar mogelijkheden kreeg. Bram Rontberg. de slecht spelende Remco Boere en Ron de Roode slaagden er echter niet in de score verder op te voeren. Waardoor FC Den Haag met 2-0 won en zich voor de volgende ronde plaat ste. Voor Piet van de Ham („Ik vond FC Den Haag ma tig") restte slechts de vraag of zijn ploeg onder normale om standigheden in staat was ge weest het ongeslagen FC Den Haag uit de beker te kieperen. Waarschijnlijk niet, gebiedt de realiteit te zeggen. DENNIS MULKENS FC Den Haag-Spakenburg 2-0 (2-0): 15 Danen 1-0, 43. Groenendijk 2-0. Scheidsrechter: Bannet. Toeschou wers: 3 375. FC Den Haag: Star KNVB-beker FC Den Haag—Spakenburg FC Utrecht—A|ax RCHSC Heerenveen ..2-1 ("l^jgTE jrathc FC Twente—NEC Eerste divisie Programma Zaterdag 15 februari: SC Heracles—Haarlem FC WV—FC Den Bosch AZ '67—FC Twente MVVSparta Zondag 16 februari: Eerate diviaie Zaterdag 15 februari: NACFC Wageningen SC Heerenveen—Eindho> Telstar—Willem II Zondag 16 februari: SVV—Volendam De GraatschapSC Veer RKCHelmond Sport Vitesse—SC Cambuur DS 79—PEC Zwolle RBCFC Den Haag Prijsvragen 2.543.041.00. Prijzen, f. 1.286.556, Cijferepel: 631152. Toto: 2-1-3-1-3-1- nemers: 37.218. In Prijzen: 77.944.00. Toto gelijk: 1-8-16-24-26 Toeg voegd: 20 Deelnemers: 4.414. In' f. 20.154,00. Prijzen: f. 9.573.00. Weetduitee lotto: 11-29-30-31-48- Reserve: 39. Spfel 77: 1195866. Belgische lotto: 3-10-18-25-29-^ Bijkomend: 14. Joker: 9163248. FC Twente-NEC na j acht minuten E«r ENSCHEDE De bekerwe strijd FC Twente - NEC we zaterdagavond na acht ten afgelast. Om half acht k er gespeeld worden. Kort de aftrap begon het in Enscl de zo hard te sneeuwen, dat lijnen niet meer te ondersch den waren. Scheidsrecht Verhoef besloot daarom achtste minuut af te fluite Het betrof een wedstrijd tweede ronde van het to< om de KNVB-beker. Er i 1300 toeschouwers. Georg Kessler tijdens zijn debuut als trainer/coach van FC Köln, dat het niet zou redden tegen de Westduitse koploper Werder Bremen. BREMEN Georg Kess ler is zijn heroptreden als trainer in de Bundesliga begonnen met een neder laag. FC Köln verloor za terdag, zonder Van de Korput, de uitwedstrijd tegen koploper Werder Bremen met 2-0. In de paar dagen die Kessler in Keulen werkte kon hij nog geen orde scheppen in het elf tal. De spelersgroep, met de internationals Littbarski en Schumacher voorop, was het niet met de trainerswissel eens en wenste het aanblijven van Hannes Löhr. Na afloop van de verloren krachtmeting in Bremen verklaarde de oud- -bondscoach van Oranje niets van weerstand tegen zijn per soon bemerkt,te hebben. Wer der scoorde op het besneeuwde veld via Neubarth en Schaaf. Bayern München won nog ruim (5-1) van Saarbrücken, Borussia krap (2-1) van Ham burger SV. Verrassend was de winst van degradatiekandidaat Fortuna Düsseldorf bij Borus sia Dortmund (2-1) en bijzon der de nederlaag van Hanno ver '96 met 7-0 bij VfB Stutt gart. Engeland De topper in de Engelse com petitie tussen Liverpool en Manchester United is gisteren geëindigd in een gelijkspel van 1-1. Daardoor delen de Mancu nians nu met Everton de eer ste plaats op de ranglijst met 56 punten uit 28 wedstrijden. Chelsea staat er met 54 uit 27 relatief gezien beter voor. Liverpool-Manchester United stond op een bijzonder hoog peil. Na een kwartier namen de bezoekers de leiding door een treffer van middenvelder Colin Gibson. Liverpool leek erger in de problemen te ko men toen Paul Walsh met een enkelblessure het veld moest verlaten. Maar juist invaller John Wark gaf de strijd voor Liverpool een gunstige wen ding. De Schot die een goede neus bezit voor doelpunten uit ongewone situaties, maakte de gelijkmaker vier minuten voor rust. Liverpool hield in de tweede helft een overwicht, maar slaagde er niet in de soli de verdediging van Manches ter United nog een keer te verschalken. Oxford United leek tegenover Chelsea, dat zes basis-spelers miste, in niets op een degrada tiekandidaat. Bovendien maakte vleugelspits Peter Rhoades-Brown de oude Britse voetbalwet waar dat een spe ler op zijn best is tegen zijn oude club. Rhoades-Brown speelde vroeger voor Chelsea en scoorde in de twintigste mi nuut. De tweede treffer werd door hem voorbereid en door Jeremy Charles op het bord gebracht. Na rust kwam Chel sea door John Bumstead dich ter bij, maar in twee minuten stelden Kevin Hebberd en John Aldridge de winst voor Oxford veilig, 4-1. Hearts blijft opmerkelijk pres teren in de eredivisie van de Schotse league. De club bleef voor de dertiende keer in suc cessie zonder nederlaag. Dun dee werd met 3-1 verslagen. In Frankrijk is Paris Saint Germain na twee nederlagen weer terug op het rechte pad. België Club Brugge heeft in de Belgi sche competitie een punt inge leverd. De koploper van de Belgische eerste voetbalklasse speelde op eigen terrein 2-2 te gen KV Mechelen, in de we tenschap dat Anderlecht zater dagavond met 4-1 had gewon nen van FC Antwerp. Met een wedstrijd meer gespeeld heeft Club nog een voorsprong van twee punten op het elftal van Arie Haan. Italië Door een doelpunt van Rober to Pruzzo na uitstekend voor bereidend werk van de Poolse middenvelder Zbigniew Bo- niek is AS Roma dit weekein de een punt dichter bij leider Juventus gekomen in de Itali- eerste divisie. De Ro- innen met 1-0 bij AC Torino, Juventus kwam bij Atalanta niet verder dan 0-0. Het gat tussen beide clubs blijft echter nog groot (vier punten). De Westduitse inter national Hans-Peter Briegel van Verona werd tegen Inter- nazionale (0-0) in de 88e mi nuut uit het veld gestuurd. Hij had eerder al geel gekregen wegens aanmerkingen op de leiding. Toen Briegel later hef tig protesteerde kon hij ver trekken. De club van Wim Kieft, Pisa, speelde bij Bari ook al 0-0. Het verschil tussen Real Ma drid en Barcelona, de num mers één en twee van de Spaanse competitie, is dit weekeinde ongewijzigd (vier punten) gebleven. Beide clubs wonnen thuis; Real Madrid met 2-0 van Osasuna en Barce lona met 3-1 van Hercules. De topclubs in de Portugese eerste divisie hebben dit weekeinde geen misstap be gaan. Lijstaanvoerder Benfica won met 2-0 op eigen veld van Covilha, Sporting mocht bij Academica met een zege van 4-1 vertrekken en Porto ging van Chaves met een overwin ning van 2-0 naar huis. In het Pare de Princs boekte de Franse koploper Paris SG weer eens een zege. Staartclub Le Havre werd met 1-0 versla gen. UTRECHT Als de fan tasieën van Cruijff daad werkelijke voetbalkun sten worden, kan daar in Nederland alleen PSV weerwerk tegen leveren. Bekerhouder FC Utrecht meende daar, op grond van de overwinning in de competitie, ook toe in staat te zijn. Die dagdro merij werd afgestraft met een ontluistering. FC Utrecht werd door Ajax via een duidelijk neder laag (0-4) uit het toernooi om de KNVB-beker ge wipt en kreeg op de koop toe nog een rode kaart, voor Lecker. Ajax kon niet beschikken over Spelbos, die woensdag tegen MVV zijn knie had verdraaid. Rijkaard draaide nu op voor de animositeit met Van Loen. Mulder doorzag de fricties over en weer slecht. Hij gaf Rijkaard de gele kaart, zijn derde, toen de verdediger zijn hand een keer in de nek van de spits legde. Cruijff ging la ter uitzoeken of tegen die kaart protest mogelijk was. Uit voorzorg probeerde hij alvast in de laatste twintig minuten Bosman als voorstopper tegen Van Loen. Bosman slaagde cum laude. Op dat moment was wel reeds lang over kwalificatie voor de achtste finales beslist. Op het harde veld was het klassever- schil schrijnend aangetoond. Ajax stond al na één minuut en 28 seconden voor. Rijkaard speelde met een simpele schijnbeweging de „toehap pende" Van Loen uit en ver- Marco van Basten. Uitblinker Na de openingstreffer groeide Van Basten uit tot Ajax' uit blinker. De nationale topsco rer speelde andermaal op de het middenveld. In het, een uur lang, vinnige bekertreffen bleek hij heel wat meer te zijn dan de technisch begaafde goaltjesdief. De niet geheel volle Galgenwaard zag Van Basten als opruimer, stoorzen der, aangever, leider en na tuurlijk als afmaker. Van Bas ten bewees in een nieuwe rol terecht door zijn collega's tot beste speler van Nederland te zijn uitgeroepen. Volgens Cruijff zal Van Basten de komende periode lang niet altijd in deze rol te zien zijn. „Het was plezierig te zien hoe allround hij is, maar andere wedstrijden vereisen andere opdrachten", zei de coach. Van Basten beleefde na ruim een kwartier meer plezier aan de tweede treffer tegen Utrecht dan aan veel de „inleggertjes" in de competitie. Óp links nam hij Plomp de bal af, kaatste naar de inlopende De Wit, die tussen vier spelers de paal trof. Bosman „klutste" de bal in het verlaten doel. Spelbederver Scheidsrechter Mulder leek in de eerste helft meer spelbeder ver dan spelleider. De gele kaart van Rijkaard was een twijfelgeval en hij sommeerde Mühren een, kansloze, vrije trap te nemen, terwijl de Utrechtse muur op twee meter afstand stond. Na de rust leid de hij consequenter, al duurde de wedstrijd als zodanig niet langer meer dan een kwartier. Menzo voorkwam in de 54e minuut met een zeer bekwame redding op een kopbal van Van Loen dat de spanning in de wedstrijd terugkeerde. Twee minuten later haalde Lecker de demarrerende Van Basten grof onderuit. Zelfs fanatiekste Utrechtse aanha gers vonden de resoluut trokken rode kaart terecht. Daarmee was de bekertopf in een vroegtijdig stadium gelopen. FC Utrecht gaf over. Bosman viel op als v< stopper, Rijkaard als spits, V Basten maakte 0-3, De met een koplob 0-4 en man schoot de bal uit een trap tegen de paal. FC Utrecht-Ajax 0-4 (0-2): 2. aard 0-1. 18. Bosman 0-2. 62. Basten 0-3. 73. De Wit 0-4. Sch» rechter: Mulder. Toesch 16.000. Rode kaart: Leek* Utrecht). Gele kaart: Rijkaard (Aji FC Utrecht: Laurs; Van 1 Plomp. Lecker, Verhps; Kruijs (De Kruijk), Godet Waard, Van Loen. Van der Ho (Lindenaar). Ajax: Menzo; Silooy (Ophof), 'Al \y W k\i BARENDRECHT Mike Small, de meest recente aankoop de Bredase eerste-divisieclub NAC, heeft op vriendschappel niveau gedebuteerd met het maken van twee doelpunten, van Standard Luik aangetrokken aanvaller had daarmee groot aandeel in de zege van 5-1, die NAC zaterdag behaalde Barendrecht. het weekeinde gespeelde oefenwedstrijden Barendrecht (le klasse, za.)-NA(fl-5 (0-4): Small 0-1, Sweres 0-2 en 0-3, Si 0-4, Small 0-5, Knoop 1-5. ACV (le klasse, za.)-PEC Zwolle 0-9 (0-4). Doelpunten: Foeke Booy McNulty, Van der Hengst en Visscher. SVV-Excelsior 0-1 (0-1). Doelp Beukers. Spijkenisse (le klasse, za.)-Sparta 1-2 (1-1). Scoreverloop: Lengkeek 0-1, r Veendam, Schoonbeek en Vegter n (strafschop) e i Veldmate sco< EER a de an 1 vaal retig er wij nassa; i lie in Brse )od h lachii riesk<

Leidse Courant | 1986 | | pagina 12