Kulker pakt titel,
maar mist limiet
sportuitslagen
SPORTTRIBUNE
Vlietwijk boekt
uitgestelde zege
Grashoppers
ruikt
basketbal-
titel
CcidócSommit
MAANDAG 10 FEBRUARI 1986.
Geerlof
voorzitter
LFC
LEIDEN
Rein Geerlof is
Voorlopig de
nieuwe voorzit
ter van LFC.
Geerlof zal tot
aan de jaarver
gadering in au
gustus de voor
zittershamer
hanteren. Hans
van Stralen zal
tot die datum als
penningmeester
fungeren.
Van Egmond slaat
uitnodiging af
LEIDEN Daan van Egmond zal dit
seizoen nog niet uitkomen in de natio
nale basketbalseleetie. Bondscoach
Heger nodigde de Leidse student on
langs voor zijn selectie uit. Na overleg
met BS Leiden coach Ruud Harrewijn
heeft Van Egmond echter besloten de
uitnodiging vooralsnog af te slaan: „Ik
geef op dit moment voorrang aan
mijn studie en BS Leiden. Met Leiden
wachten mij negen zware competitie
wedstrijden voor de play offs. In com
binatie met de studiedruk zou het al
lemaal teveel worden. Volgend sei
zoen heb ik wel alle tijd" aldus Van
Egmond, die het aanbod dan beslist
zal accepteren.
LHMC
deelt
LEIDEN De hoe-
keyers van LMHC
speelden gisteren
met 8-8 gelijk tegen
Hurley en stelden
daarmee hun positie
in de overgangsklas
se veilig. De Leide-
naars konden voort
durend buigen op
een voorsprong,
maar moesten die de
laatste minuut uit
handen geven. Der
deklasser Hisalis leed
een kansloze 1-10 ne
derlaag tegen Zoeter-
meer.
Quintus slaat
dubbele slag
LEIDEN Tijdens de voor
rondes van het Nederlands
kampioenschap zaalhandbal
voor adspiranten heeft Van
der Voort/Quintus een dubbe
le slag geslagen. De meisjes
van Quintus versloegen in hun
finalewedstrijd VELO met 7-6
en de jongens deden hetzelfde
met EDH (6-4). De derde
plaats ging bij de meisjes naar
EDH (4-10 tegen Hellas). HEK
kreeg bij de jongens de derde
prijs gratis, omdat Hellas, dat
aan een wedstrijd elders de
voorkeur gaf, zich terugtrok.
LEIDEN Na een uitstel van drieeneenhalve maand heb
ben de badmintonners vah Vlietwijk hun laatste wedstrijd
tegen Van Zijderveld alsnog met 6-5 gewonnen. De Amstel-
veense ploeg had in oktober om uitstel gevraagd vanwege
internationale verplichtingen. Dit uitstel werd goedgekeurd
en in eerste instantie werd 5 januari als nieuwe wedstrijdda
tum gekozen. Beide clubs gingen niet accoord, wat een
touwtrekkerij tot gevolg had die pas na de competitie zijn
beslag kreeg. Opvallend sterk in de Vlietwijk gelederen was
de hereninbreng. Van de zes winstpartijen kwam slechts in
een gemengd dubbel een dame aan een overwinning. Esther
Guerin was, aan de zijde van Henk Westerbeek, de gelukki
ge. Rick Pielaat was als invaller voor Dick Oostergo een be
langrijke steun door zowel zijn enkel- als zijn dubbelspel
(met Alphons van den Berg) te winnen.
Van der Velde wint in Brugge
LEIDEN Shorttracker Peter van der
Velde toonde zich het afgelopen weekeinde
de sterkste schaatser in Brugge. Daar
schreef het Zoeterwoudse talent van IHCL
een internationaal toernooi over 500 en
1000 meter op zijn naam. Charles Veldho
ven haakte na een overwinning op de 1000
meter af met griep. Van der Velde, tweede
op de 1000 meter achter zijn club- en selec-
tiegenoot, nam de favorietenrol van Veld
hoven overtuigend over op de 500 meter.
Hij won deze afstand in 47.09 seconden
voor Amsterdammer Jeroen Otter en
Stompwijker Richard Suyten, ook lid van
IHCL. In het eindklassement eindigde Suy
ten als derde. Ook de aflossingswedstrijd
over 5000 meter werd een „Leids" feestje.
IHCL won met ruim tien seconden voor
sprong op DKIJV (Delft).
Dames
NOVO
uit beker
LEIDEN Het was een rustig
weekeinde voor de volleybal
lers uit de Leidse regio. De da
mes van NOVO verdwenen
uit de bekerstrijd na een 3-1
nederlaag tegen Waho. De he
ren van Gemini werkten een
0-2 achterstand weg in de in
haalwedstrijd tegen SVC: 3-2.
Donar versloeg met dezelfde
cijfers NOVO 2.
De dames van NOVO gingen
in de bekerwedstrijd in Wage-
ningen roemloos ten onder in
de eerste ronde. Zij légden te
gen promotieklasser Waho
nauwelijks enige motivatie aan
de dag en blokten en passten
ver onder de maat. Het gevolg
was een roemloze 3-1 neder
laag.
In de derde divisie kreeg Ge-
mini het Haagse SVC op be
zoek. De uitwedstrijd hadden
de Voorschotenaren kansloos
met 3-0 verloren en in de eer
ste twee sets werd Gemini we
derom overdonderd (6-15, 11-
15). Wisselspelers Ruud Mar-
chand en Menno Kielman
werden echter op tijd ingezet
'door Bert Frank, die coach
Leo Boeren verving. Met de 3-
2 winst verwisselde Gemini
met SVC van plaats en bezet
het nu weer een vijfde plek.
Gemini telt met 8 punten uit 3
wedstrijden weer volop mee in
de subtop van de derde divisie.
De ontmoeting tussen promo-
tieklassers Donar en NOVO 2
bracht een 3-2 overwinning
voor Donar. Donar, dat don
derdag moeiteloos bekertegen
stander VCS versloeg, keek
snel tegen een 0-2 achterstand
in sets aan. 12-12 in de derde
set betekende echter een ken
tering in het duel; NOVO,
enigszins geplaagd door blessu
res, kon de 3-0 winst van de
eerste ontmoeting niet herha
len en verloor het overwicht
en de wedstrijd.
CORIEN BOTMAN
YVONNE VAN DORP STERKE TWEEDE OP 400 METER
ZUIDLAREN Han
Kulker heeft in Zuidlaren
geen limiet kunnen halen
voor de Europese indoor
kampioenschappen in Ma
drid, wel veroverde hij,
zoals verwacht, de natio
nale titel op de 800 meter.
Van de overige Leidse at
leten was Yvonne van
Dorp de meest succesvolle
met een sterke tweede
plaats op de 400 meter.
Met de dwang een startbewijs
te veroveren voor de Europese
Indoorkampioenschappen
stond Han Kulker wat te ge
spannen aan de start van de
800 meter. Uiteraard zou hij de
de titel pakken, hij was niet
voor niets ruim 4 seconden
sneller dan wie ook in de se
ries, terwijl hij in de laatste
150 meter flink gas terug nam.
Een limiettijd zat er dus dik
in, leek het. Bij de start ging
het echter al mis toen Kulker
werd ingesloten. Hij had ruim
een ronde nodig om de kop te
vinden. Slechts een titel (en
een kleine kater) restte. De
tweede gouden plak voor de
regio kwam in handen van
Marian Goedhart die aan een
huppeltje van 5.81 meter ge
noeg had voor de verspringti-
tel en een zoete wraak op Els
Boersma. Boersma snoepte
haar vorig jaar in de laatste
sprong van d wedstrijd de titel
af door een centimeter verder
te reiken, wat nu niet gebeur
de: Boersma haalde drie maal
ongeldig.
Yvonne van Dorp werd door
de latere winnares Tanja van
der Wal als een bedreiging ge
zien voor de 400 meter titel.
Van Dorp had dan ook nage
noeg dezelfde serietijd (57.74
om 57.82 seconden) genoteerd
als Van der Wal, die in de fi
nale alles uit de kast moest lo
pen om de jonge Holland atle
te van het lijf te houden. Voor
Van Dorp (ze liet de 60 meter
finale schieten) bleef de zil
veren medaille en de zeer
fraaie 56.23 seconden achter.
Hellen Bank zorgde eveneens
op de 400 meter voor de derde
Leidse medaille. Nadat ze zich
in de serie had laten verrassen
op de laatste meters (58.66 se
conden), gebeurde hetzelfde in
de finale weer. Bank werd nu
derde in weer een stevige tijd
van 58.79 seconden. De laatste
medaille voor een atleet uit de
regio kwam in handen van
Wybo Lelieveld die op de 1500
meter zijn stijgende vorm de
monstreerde. Vanuit de vijfde
positie flitste hij naar voren op
de laatste 100 meter en ver-
rastte Johan Kuipers op de
streep. Een voortreffelijke
3.51.12 minuten was zijn deel.
Menno Swier noteerde fraaie
tijden op de 400 meter. Door
zijn 49.90 seconden in de serie
kwam de Boskoper in de B fi
nale terecht die hij in 49.78 se
conden won. Jaap Dirkx had
in de series een fraaie 51.74 se
conden laten noteren. Esther
Schouten deed alleen op de 60
meter horden van zich spre
ken. De serietijd van 9.00 se
conden werd in de finale ver
beterd tot 8.90 seconden, maar
een medaille zat er niet in.
Sterke optredens werden ook
genoteerd van Kees van
Klink, Henk van de Oever en
Ruud van Maurik. Op de 3000
meter was het Van Klink die
in de B serie fraai tweede
werd met 8.36.27 minuten.
Van de Oever noteerde later
in de A serie een betere 8.31.96
minuten. Van Maurik verprut
ste zijn verspringen, maar
kwalificeerde zich wel voor de
60 meter horden finale, waar
hij in 8.44 seconden aantoonde
een horden(sub)topper te zijn.
Op de 800 en de 1500 meter
bakte Jan Verloop er weinig
van. Op de 800 meter noteerde
hij nog 1,56.96 minuut, op de
1500 meter kwam hij er hele
maal niet aan te pas en bleef
op 3.58.30 minuten steken.
Pragt
Na zijn succes in de Studen-
tencrossstrijd zocht Huub
Pragt dit weekeinde „iets
zwaars" uit. De finale van de
Belgische veldloopcompetitie
leek hem zwaar genoeg en ook
daarin manifesteerde de Leid
se student zich nadrukkelijk.
Met een elfde plaats kort ach
ter Karei Lismont en win-
naaar Vincent - Rousseau was
Pragt dan ook zeer tevreden.
GERT VELTHUIZEN
Yvonne van Dorp werd sterke tweede bij het Nederlands Kampi
oenschap op de 400 meter.
Schaatsgroep Alkemade zoekt
geldschieter voor unieke wedstrijd
LEIDEN De Schaatsgroep Alkemade heeft het draaiboek
klaar voor een grote wedstrijd op natuurijs. Het ontbreekt de ac
tieve schaatsvereniging vooralsnog echter aan de benodigde fi
nanciële middelen. Voorzitter Wim de Blaeij, hard op zoek naar
geldschieters: „Wij zitten nu nog met een tekort van 3000 gul
den. Als zich een sponsor meldt, kan de wedstrijd twee dagen
later plaatsvinden".
Het parcours is gepland op De Poel, een zijwater van de Braase-
mermeer, en heeft een lengte van drieeneenhalve kilometer. In
het parcours is een kunstmatige klünplaats opgenomen. ..Daar
door is sprake van een unieke wedstrijd" aldus De Blaeij, die
belangstelling van de televisie niet uitsluit: „Ik zal met diverse
omroepen contact opnemen. Schaatsen krijgt tegenwoordig ten
slotte veel aandacht". Als het allemaal door gaat, zullen de A- en
B-schaatsers 75 kilometer afleggen en de veteranen 50.
LEIDEN De basketbal-^ Li
sters van Grasshoppers uit je
Katwijk stevenen regel
recht op het kampioen
schap af. De promovL-ndus jg
in de eerste divisie A bluf*
te dit weekeinde Blues ii
eigen huis af met 58-9<; r
Lisse had het lang moeilijkf'
in Leeuwarden (55-74),
terwijl Blitz vrijdagavond
in Amsterdam bewees dat
het uit een klasse minderf
speelt dan thuis (70-64).
14V<
OO
raa
IVER
'T ii
order
Het Amstelveense Blues
dit seizoen als kanshebber
betiteld in de eerste divi
sie, zag vorige week al
dat er geen eer te behaier
viel tegen de Grasshop
pers van Ed Zaal. De Kat-
wijkstf dames werden der
halve met slechts vijf te
genstanders geconfron
teerd. De Amstelveensen,
Dulcien Seca - meervoudig
landskampioene met BV
Amstelveen - en de coach
incluis, waren massaal
naar de wintersportoorden
getogen. Geen problemen
dus voor de Katwijksen:
via 21-42 bij rust mar
cheerde Grasshoppers met
58-94 over Blues, waarbij
Anja Aandewiel (24 pun
ten) en Ada Hoek (22) de
beste schutters waren.
Lisse verdeelde in Leeu
warden de twee keer
twintig minuten in vier
gelijke parten. In elk eer
ste deel van de beide helf
ten speelden de Lisser da
mes sterk basketbal, tel
kens resulterend in een
voorsprong: 9-21 en 36-59.
Maar de 34-34 ruststand en
de 55-74 eindstand toon
den aan, dat het daarna
steeds moeizaam ging.
Lida van der Voorts mikte
22 punten binnen,
Blitz bewees andermaal
zijn onmacht in uitwed
strijden. Ditmaal profiteer
de concurrent Amsterdam,
dat vrijdagavond in eigen
huis de slecht schietende
Voorschotenaren op een
70-64 nederlaag (rust: 34-
23) tracteerde. Coach
Henk Krauwel toonde zich
uitermate ontevreden met
het gebodene en begreep
waarschijnlijk terdege dat
met de volgende tegen
standers ook het degrada
tiespook weer op bezoek
komt in Voorschoten.
Ac
kij
De
DEN
Haag
kijke
te b<
de sc
de e;
bevr
stad i
ganis
gram
begrc
Ra
Geen krant ontvangen Bel tussen 18.
19.00 uur. zaterdags tussen 14.00 en
uur, teletoonnr.071-122248 en uw
wordt nog dezelfde avond nabezorgd.
den
geve
giste
hi ml
den.
tradi
BUITENLANDS
VOETBAL
ton-Luton Town 1-2.
Hotspur-Coventry City 0-1, Liver
pool-Manchester United 1-1.
Evert. 28-56 Watford 27-39
Mane. U 28-56 Tott. H 28-35
Chelsea 27-54 South. 28-34
Liverp. 29-54 QPR 29-31
West H. 26-51 Cov. C 28-27
Luton T 29-47 Leic. C 28-27
Arsenal 26-46 Ipsw. 28-26
Shelf. W 27-46 Oxford 29-26
Nott. F 29-46 Aston 28-25
Newc. U 28-42 Birm. C 28-21
Mane. C 29-41 West Br. 29-16
St Mirren 1-1, Dundee United-Hi
berman 4-0, Hearls-FC Dundee 3-
1. Mortherwell-Glasgow Rangers
Hearts 27-36 Dundee 26-24
Dundee 24-32 St. Mirr. 24-22
Celtic 25-31 Hibern. 24-20
Aberd. 25-30 Clydeb. 27-16
Rang. 26-28 Moth. 24-13
WEST-DUITSLAND
VFB Stuttgart-Hannover'96 7-0,
Bor. Dortmund-Fort. Düsseldorf 1-
2. Bayer Leverkusen-Nurnberg 0-
0. Werder Bremen-Köln 2-0, 8o-
1-Hamburger SV 2-1,
1-Saarbrücken 5-
1. Eintracht Fr.-Bochum 1-0.
Schalke'04-Bayer Ürdingen 2-0.
Bor MG 22-31 Bor. D 22-19
Leverk. 22-27 Kaisersl. 21-18
Hamb. 22-25 Köln 21-18
Stuttg. 22-23 Nurnb. 22-18
Ürd. 22-23 Saarbr. 22-15
Waldhof 20-21 Fort. D 22-14
Frankf. 22-20 Hann. 22-14
BELGIË
Anderlecht-FC Antwerp 4-1, Char-
leroi-RWDM 2-2, Club Brugge-KV
0. Gent-Club Luik 0-0. Water-
schei-Standard Luik 0-3, Llerse
SK-SK Beveren 1-1, Seraing-Kort-
rijk 2-0.
Brugge 25-39 Antwerp 24-22
Anderl. 24-37 Mechel. 24-22
Gent 24-29 Lokeren 24-21
Stand. 24-29 Seraing 25-20
Wareg. 25-29 Chart. 25-18
Luik 23-27 Kortr. 24-17
Bever 24-27 RWDM 24-17
Beersch. 24-27 Waters. 25-16
Cerkel 24-24 Lierse 24-15
FRANKRIJK
Paris SG-Le Havre 1-0. Toulon-
Brest 2-3, Monaco-Lille 3-2, Bas-
j-Toulouse^-O, Lens-Nancy 1-0,
Paris SG 29-46 Laval 29-28
Nantes 28-38 Sochaux 29-27
Bord. 28-37 Lille 29-27
Aux. 29-33 Mars. 29-25
Monaco 29-22 Toulon 25-25
Lens 29-32 Havre 29-25
Toul. 29-31 Brest 29-25
Metz 29-30 Rennes 29-24
Nice 29-29 Strasb. 29-18
Nancy 29-28 Bastia 29-18
PORTUGAL
Chaves-Porto 0-2. Benfica-Covllha
2-0. Academica-Sporting 1-4, Be-
lenenses-Portlmonense 2-1, Bra-
ga-Boasvista 2-1. Benaflel-Gulma-
1-1, Salguelros-Setubal 1-0.
Benfica 20-33 Salg. 20-20
Sport. 20-32 Acad. 20-18
Porto 20-31 Braga 20-16
Quim. 20-27 Setubal 20-16
Boav. 20-21 Aves 20-13
Belen. 20-20 Covilha 20-11
Chaves 20-20 Penaf. 20-11
Port 20-20 Marit. 20-11
SPANJE
Real Madrid-Osasuna 2-0. Barce
lona-Hercules 3-1, Cadiz-Sevilla 0-
4. Valladolid-Athletic Bilbao 0-1.
Celta-Atletico Madrid 0-1, Spor-
ting-Zaragoza 2-2. Real Sociedad-
Santander 1-1, Betis-Espanol 1-0.
Bilbao 24-31 Cadiz 24-20
Madrid 24-29 Sant 23-18
Gijon 23-28 Hercul. 24-18
Socied. 24-27 Valenc. 24-18
Sevilla 24-27 Palmas 24-18
Zarag. 24-25 Osasuna 24-15
Como 1-0, Hellas Verona-lnterna-
zionale 0-0. Atalanta-Juventus 0-0.
Napoli-Lecce 1-0. Bari-Pisa O-O.
Torino-Roma 0-1. Milan-Sampdo-
ria 2-2.
Juvent. 20-32 Verona 20-19
Roma 20-28 Pisa 20-18
Napoli 20-24 Atal. 20-18
Milan 20-24 Como 20-17
Torino 20-22 Avell. 20-17
Inter 20-21 Ban 20-15
Fior. 20-21 Udln. 20-15
Sampd. 20-19 Lecce 20-10
TURKIJE
Kayserispor-Orduspor 4-1. Sariy-
er-Sakaryaspor 3-2, Kocaelispor-
Trabzonspor 1-0. Ankaragucu-
Zonguldakspor 3-1. Altay-Rizespor
1-1. Samsunspor-Eskisehirspor 1-
0. Malatyaspor-Genclerblrligi 4-1,
Denizlispor-Galatasaray 1-2, Bur-
saspor-Besiktas 2-2.
Galat 21-32 Kocael. 21-19
Besikt. 20-30 Zongul. 21-18
Sams. 21-26 Altay 21-18
Fenerb. 20-25 Deniz. 21-17
Sariyer 21-25 Kayser. 21-16
Trabz. 21-24 Rizes. 21-16
Ankar. 21-24 Bursas. 21-15
Eskis. 21-23 Ordus. 21-13
Gencl. 21-23 Sakar. 21-11
Malat. 20-21
GRIEKENLAND
Panathinaikos-Panseraikos 4-0.
AEK-Olympiakos 0-0. Aris-lraklis
0-0, lonnina-Ofi Crete 0-0. Dox a
Drama-Apollon 0-0, Panachaiki-
Larissa 2-0. Panionios-Kalamaria
2-1, Paok-Ethnikos 2-1.
Panath. 19-29 Ethn. 19-16
Iraki. 19-25 loann. 19-16
Aris 19-25 Kalam. 19-16
Panion. 19-24 Paok 19-15
Ofi 19-23 Apoll. 19-15
Aek 19-22 Dox. 19-14
Larissa 19-20 Pans. 19-13
Olymp. 19-20 Panach. 19-10
ATLETIEK
NK indoor Zuidlaren
Dames
60 meter: 1. Flere-Cooman (AVR)
7.35; 2. Derby (Sparta) 7.45; 3.
Van Heezik (ADA) 7,50. 200 meter:
1. Fiere-Cooman (AVR) 24.68; 2.
Van Agt (PSV) 24,82; 3. Kamp (At-
hlos) 26,16. 400 meter: 1. Van der
Wal (Lycurgus) 55.34; 2. Van Dorp
(Holland L) 56.23; 3. Gijsen (Olym-
pla '48) 57.06. 800 meter: 1. Van
Hulst (PAC) 2.05.22; 2. Aukema
(Sparta) 2.07,56. 3. Toornstra
(ADA) 2.12.69. 1500 meter: 1. Van
Hulst (PAC) 4.11.57; 2. Aukema
(Sparta) 4.23.98; 3. Delnoye (Kim-
brla) 4.34,04. 3000 meter. 1. Van
Hulst (PAC) 9.38.91; 2 Jansen
(Impala) 9.49.33; 3. Wentzel (Hel
las) 9.50.81 60 meter horden: 1.
Van Llngen (Olympia *48) 8.69; 2.
-nts (Sparta) 8 Q
8.83. Hoogep
(Sparta) 1.77
sluis (Hera) 1.77. 3 Van der Weide
(Sparta) 1.70. Verspringen: 1.
A-junioren meisjes:
60 meter 1 Elissen (Kimbria)
7.72. 200 meter 1. Van Zon (DEM)
25,38. 400 meter. 1. Martinot
(AVR) 58,34. 800 meter 1. Harms
(Sparta) 2.13.93. 1500 meter 1.
Harms (Sparta) 4.44.33. 60 meter
horden: 1 Van Zon (DEM) 8,71.
Verspringen: 1. Van der Kolk
(DEM) 6,19 (NR). Hoogspringen: 1.
Huigen (Impala) 1.69 meter. Ko
gelstoten: 1. Van der Velde
(GVAV) 11.56 meter.
Dijkstra (AV '55) 7,02 200 meter
1. Visserman (AAC) 22.19: 2. Fran-
kevijle (Scheldesport) 22.31; 3. Jo-
rissen (Metro) 22.38. 400 meter 1.
Visserman (AAC) 48.16; 2. Don-
ners (Unitas) 48.93, 3. Roeske
(Hellas) 49,25. 800 meter 1. Kul
ker (De Bataven) 1.51.08; 2 Kus-
ters (Unitas) 1 51.70; 3. Boekei
(Hera) 1.52.22. 1500 meter. 1. Kok
(Zaanland) 3.49,94; 2. Borghans
(Unitas) 3.50.06; 3. Lelieveld (De
Bataven) 3.51.12. 3000 meter 1.
Aris (V&L/TC) 8.06,59; 2. Borg
hans (Unitas) 8.07.87; 3. Van de
Wansum (Phoenix) 8.10.69. 60
meter horden: 1. De Wit (Unitas)
8,13; 2. Harland (V&L/TC) 8.19; 3.
Visser (V&L/TC) 8.23. 5000 meter
snelwandelen: 1. Cortenbach
(Olat) 22.22,21; 2. Van Beek (RWV)
22.22.37; 3. Van der Knaap (RWV)
22.42.01. Hoogspringen: 1. Wle-
larl (AV Haarlem) 2.15 meter; 2.
Naaktgeboren (AVR) 2,12; 3. De
Vos (AV Weert) 2.09; 4. Waterreus
(PEC) 2.09. Verspringen: 1. Ooie
vaar (AAC) 7.31 meter; 2. Lucas-
sen (Unitas) 7.24; 3. Van Leeuwen
(Thor) 7,19. Hinkstapsprong: 1.
Lucassen (Unitas) 15,47 meter; 2.
Van Leeuwen (Thor) 15.47 m; 3.
Van de Veen (AV Haarlem) 14,81.
Polshoog: 1 De Ruiter (V&L/TC)
4,70 meter; 2. Schutter (AV Nijme
gen) 4,60: 3. Van Vugt (AV Haar
lem) 4.60. Kogelstoten: 1. De
Bruin (V&L/TC) 20,03 meter; 2.
Scheurer (AAC) 15.78; 3. Schenk
(Lycurgus) 15,64.
A-junioren jongens
60 meter: 1. Troost (Spirit O-B)
6,99. 200 meter: 1. Venema (Jahn
II) 22.84. 400 meter: 1. Negenman
(Holland H) 50.70 800 meter 1.
Veenstra (Tion) 1 58.09. 1100 me
ter 1. Muller (Spark) 3.55.85. 3000
meter 1. Muller (Spark) 8.39.54.
60 meter horden: 1 Troost (Spirit)
8.14. Verspringen: 1. Troost (Spi
rit) 7,12 meier Hoogspringen: 1.
Verschoor (Athlos) 2.05 meter.
Hinkstapsprong: 1. Troost (Spirit)
14,18 meter. Polsstok: 1. Van de
Berg (Sparta) 4,40 meter. Kogel
stoten: 1. Troost (Spirit) 14,55 me-
BADMINTON
Open NK Nieuwegein
11-7. 11-3. Hoogland (NedFBeck-
man (Gbr) 3-11. 11-8. 11-2. Kjaer
(Den)-Van der Knaap (Ned) 11-6.
5-11. 11-0. Jie (ChiFEIIiott (Gbr)
11-7. 11-0. Halve finales: Troke
(Gbr)-Hoogiand (Ned) 11-2. 11-3,
Jie (Chi)-Kjaer (Den) 11-4. 11-3.
Finale: Jie (Chi)-Troke (Gbr) 11-6.
3-11. 11-6.
Herenenkelspel, kwartfinales:
Baddeley (Gbr)-Coene (Ned) 15-7,
15-12. Nierhoff (Den)-White (Gbr)
15-9, 15-5. Butler (Gbr>-Pelupessy
(Ned) 15-10. 12-15. 15-9. Frederik-
sen (Den)-Xiangyang (Chi) 15-7. 7-
15. 15-4. Halve finales: Baddeley
(Gbr)-Nlerhoff (Den) 13-15, 15-1,
15-10, Frederiksen (Den)-Butler
(Gbr) 15-6, 15-12. Finale: Frede
riksen (Den)-Baddeley (Gbr) 18-15,
Damesdubbelspel, kwartfinales:
Troke/Gowers (Gbr)-Van der
Knaap/Van de Valk (Ned) 15-10.
15-13. Jie/Xuemen (Chi)-Ridder-
/Kloet (Ned) 15-6, 15-8. Coene-
/Van Dijck (Ned>- Liem/Hoogland
(Ned) 15-0. 15-7, Beckman/Hall-
sall (Gbr)-Gay/Fisher (Gbr) 15-7,
15-8; Troke/Gowers (Gbr>-
Jie/Xuemen (ChiL15-11. 15-3 Hal
ve finales: Coene/Van Dijck (Ned>-
Beckman/Hallsall (Gbr) 13-15. 15-
9. 15-3. Finale: Troke/Gowers
(Gbr)-Coene/Van Dijck (Ned) 18-
Savildge/Johrrson (Gbr)-Mellquist-
/Jönsson (Zwe) 15-5. 15-9. Xian-
gyang/Hai (Chi)-White/Pringle
(Gbr) 15-6. 17-14. Frederiksen-
/Nierhoff (Den)-Robson/Van der
Vlugt (Nwz/Ned) 18-13. 17-14. Gil-
liland/Travers (Gbr)-Ridder/Santo-
sa (Ned) 15-4, 15-10 Halve fina
les: Xiangyang/Hal (Chl)-Savlldge-
/Johnson (Gbr) 15-1. 18-16. Gilli-
land/Travers (Gbr>-Frederiksen-
/Nierhoff (Den) 15-2, 15-5. Finale:
Xiangyang/Hai (Chi>-Gilliland/Tra-
vers (Gbr) 18-13, 15-9.
Gemengd dubbelspel, kwartfina
les: Gay/Johnson (Gbr)-Gilliland-
/Heatly (Gbr) 5-15. 15-11. 15-3. El-
liott/Goode (Gbr)-Kloet/Van der
Vlugt (Ned) 15-1. 15-8. Gowers
(Gbr)/Nielsen (Den)-Hamilton-
/Mellquist (Gbr/Den) 15-8. 15-8.
Sutton/Oobson (Gbr)-Van de
Valk/Meijer (Ned) 15-13. 15-2.
Halve finales: Elliott/Goode (Gbr)-
Gay/Johnson (Gbr) 15-3. 15-8,
Gowers/Nielsen (Gbr/Den)-Sutt-
on/Dobson (Gbr) 18-15, 15-6. Fi
nale: Elliott/Goode (Gbr)-Gowers-
/Nielsen (Gbr/Den) 15-8, 10-15,
15-5.
BASKETBAL
Dames eredivisie: Jolly Jumpers-
Rotterdam Zuid 59-46. Sea Devils-
Voorburg 62-64. Canadians-Den
Helder 75-57. Hoofddorp-US 72-
50. Bosch-Amstelveen 59-54. Pro
motiedivisie: Olympia-Midland 43-
46. Cheetah-AMVJ Amsterdam
75-50. Sporty-Lisse 55-74.
Heren promotiedivisie: CAB Hol
land-Voorburg 81-79, DAS-Eind-
hoven 60-54. Groningen-Zaandam
86-96. Racing Beverwijk-Red Gi
ants 110-108. Eerste divisie B:
Hoofddorp-Green Eagles 100-79.
Rowic-Argus 107-77, S. Shooters-
Rotterdam Zuid 76-88. Amster-
dam-Blitz 70-64.
DAMMEN
(Fra) 1-1. Sadovskaja (Sov>-Ringe-
(Poi)-Otten (Ned) 0-2. 7e
Ringele-Demers 2-0, Bor
Sadovskaja 0-2, Levina-Barras 2-
0. Altsjoel-Otten 2-0. Graas-Kac-
zmarczyk 2-0, Karmi-Van Uth 0-2.
Polman-Kawczynska 1-1.
Stand: 1. Altsjoel 12 punten; 2.
Kaczmarczyk 3; 14. Demers 14.
NK Abcoude
Halve finales
Heren, 9e ronde, groep A: Van
Leeuwen-Stokkel 1-1, G. Jansen-
Gajadhar 2-0. Luteyn-Palmer 1-1,
Raven-Goudt 0-2, Harmsma-Meij-
er 1-1. Eindstand: 1. Meijer, Goudt
12 punten. 3. Palmer. G. Jansen
11. 5. Van Leeuwen. Stokkel 10. 7.
Harmsma 9. 8. Raven 8. 9. Luteyn
6, 10. Gajadhar 2. Mel|er. Goudt.
Palmer en G. Jansen naar linale.
Groep B: Oudshoom-Boom 2-0.
veraars-Bies 1-1, Wesselink-
Geurtsen 2-0. Eindstand: 1. Ouds
hoorn 10. 2 Bies en Geurtsen 9. 4.
Van den Borst. H. Jansen. Greve-
raars en Wessellng 8. 8. Boom 7.
9. Van der Kooy 5. Oudshoorn.
Bies en Geurtsen naar finale.
Dames, 7e ronde: Schutte-Poep-
jes 1-1, Weerts-Van de Werll 0-2.
Vonk-Wanders 1-1. Eindstand; 1.
Wanders. Poepjes 9. 3. Van de
Werf! 7. Wanders en Poepjes naar
PAARDESPORT
ie (T. Smeding) kilometertijd
1.21.6. 2. Zarlino Hanover. 3 Wild
Fire. Winnend 3.80. plaats 1.30
ƒ1.30 ƒ2.00. koppel ƒ3.10. trio
114.80.
Tweede koers, 1609 meter: 1.
Warhorse B. (H. Langeweg) 1.07.9.
2. Vita Top. 3. Ulexis W. Niet ge
start: Star Marco. Winnend 1,90.
plaats 1,70 2,50. koppel 9.60.
Derde koers, 2000 meter 1. War
Glory (J. de Leeuw jr) 1 20.3. 2.
Victrix R. 3 Thor Wollrath. Niet
gestart Wanda Volo. Winnend
1.10, plaats 1.00 1,50. koppel
3.70. trio 24.70.
Vierde koers, 2900 metsr. 1. Well-
no Terraise (T. Smeding) 1.19.4. 2.
Vino V. 3. Woensdag Winnend
1.10. plaats 1.00 1,40, koppel
ƒ3.30. trio 12.10.
Vijfde koers, 2440 meter 1. Alout-
ta Boszorg (W. Velis) 1.22,6, 2. Zo-
dijan, 3. Zelma Uiterdijk. Winnend
3,60, plaats 1,50 4,20 3.60.
koppel 19,50, trio 190,00.
Zesde koers, 1609 moter 1. Yoka
Avon (W. van Buytene) 1.20,7. 2.
Woeste W, 3. Zonnemaagd. Win
nend ƒ30.10, plaats ƒ6.30 1.50
2.30. koppel 40.30. trio
1865.00.
Zevende koers, 2000 mstsr 1.
Yranda (J Batist) 1 20,2. 2. Ylonka
Pluto. 3. Walker Harvester. Niet
gestart: Winn Together en Zanzi
bar Jacky. Winnend 7.90. plaats
2.70 3.20 2.40. koppel
26.00. trio 305,20.
Achtste koers, 2000 meter 1.
Your Pleasure (L. Schoonhoven)
1.19.9, 2. Vesuvius M. 3. Voodoo
B. Winnend 15,50. plaats 2.60
1.70 5,70, koppel 10.60. trio
2077.60.
Negende koers, 2440 meter 1.
Wil van de Lente (C. de Leeuw)
1.20.5. 2. Vrogan Albo. 3. Wina
Oostland. Niet gestart: Tantieme.
Winnend 10.40. plaats 4.00
1,50 ƒ4.90. koppel ƒ20.60. trio
355.00.
Tiende koers, 1609 metsr 1. Zad-
kine D. (R. van Stam) 1.21,2. 2. Zip
van de Lente, 3. Zuncaslndra.
Winnend 7.20. plaats 1.90
1,20 1,20. koppel 12,70. trio
153.20.
Omzet totalisotor 330.958,00.
SCHAATSEN
pen (Den Hoef). 5. Jansen (Lei
den). 6. Pronk (Oost-Graltdijk), 7.
Krimkamp (Oldeholtpade). 8. Por
tengen (Nederhorst den Berg), 9.
Semplonius (Oosterzee). 10. Vos
[Kockengen), 11. Holland (Ambt
Delden). 12 J. Hopman ft Zand).
13. Veen (Scheemda). 14 Jonker
iWijtgaard), 15. Manden (Wapser-
veen). Stand KNSB-beker: 1. Van
Kempen 312,2 punten. 2. Van der
Duim 291.5, 3. Christoffers (Vlaar-
dingen) 272,1, 4. Pronk 261, 5.
Kooiman 231,2. 6. Boon (Hem)
227, 7. Cazemler (Den Horn)
225.1. 8. Kromkamp 219, 9.
Maarssen (Rijsenhout) 211.3, 10.
Kasper 191.
Dames: 1. Keulen (Imsum). 2. Uit
ham (Zuidlaren). 3. Alderts (Heer
enveen). 4. Op de Hoek (Gronin
gen), 5. Pasveer (Groningen.
Stand KNSB-beker: 1. Alderts
1391.1. 2. Erna Uitham 109.4. 3.
Van der Meer (Jubbega) 97. 4.
ita (Stiens) 96,1, 5. Van Tol
I) 95.3.
Borst (Hoogmade). Stand KNSB-
beker: 1 Hoekstra 277,9. 2. Visser
269.4. 3. Gijzen (Balk) 188.
Marathons natuurijs
Annsn: 1. Van Holland (Ambt Del
den). 2. Klein (Ter Apel). 3. Pley-
huis (Oldenzaal), 4. Palmers (Zwol
le). 5. Postmus (Lutjegast), 6 De
Lange (Vroomshoop), 7. Kadijk
(Westernleland). 8. Van der Molen
(Nuis), 9. H. van Benthem (Ens).
10. Mulder (Winschoten).
Fransksr 1. Van der Weide (Heer
enveen). 2. Kromkamp (Oldeholt
pade). 3. Kasper (Driel). 4. Sem
plonius (Oosterzee). 5. J. Hopman
ft Zand), 6. Jonker (Wijtgaard), 7.
Van der Meulen (Stiens). 8. Bouma
(Dronten). 9. De Vries (Heeren
veen), 10. Uiterdijk (Koudem).
Nyland (Noo) 2.02.43; 5. Eminger
(Oos) 2.02.70; 6. Hoffmann (Odl)
2.02.81; 7. Jëger (Oos) 2.03.20; 8.
Hadschletf (Oos) 2.03.36; 9. Mit
chell (Vst) 2.03.46; 10. Karlberg
(Zwe) 2.03.78; 11. Kramer (Ned)
2.03.78; 13. Groen (Ned) 2.04.22;
16. Nljdam (Ned) 2.05.02.
Klassement wereldbeker 1. Mag-
nusson (Zwe) 64 punten; 2. Falk-
Larssen (Noo) 59; 3. Nyland (Noo)
56.
5000 meter 1. Eminger (Oos)
7.12.83; 2. Hadschiell (Oos)
7.14.45; 3 Nljdam (Ned) 7.17.40;
4. Falk Larssen (Noo) 7.18.06; 5.
Slik (Vst) 7.18.78; 6. Sauertelg
(Odl) 7.19.90; 7. Koopmans (Ned)
7.21.67; 8. Karlstad (Noo) 7.22.44;
9. Mitchell (Vst) 7.23 87; 10. Jëger
(Oos) 7.24.27; 13. Kramer (Ned)
7.28.05.
Klassement wereldbeker 1. Gus-
tafsson (Zwe) 70 punten; 2. Falk
Larssen (Noo) 60; 3. Jëger. Had
schiell 52; 5. Silk 49; 6. Karlstad
48; 7. Eminger 45; 8. Post (Ned)
42; 9. Kemkers (Ned) 40; 10. Vis-
SCHIETEN
Intershoot Den Haag
Luchtplstool heren: 1. U. Potteck
(Odl) 584 punten; 2. Kamls (Zwi)
582; 3. J. Potteck (Odl) 574; 12.
Schoonderwalt (Ned) 569. Landen-
klassement: 1. Oost-Duitsland
1726 punten; 2. Zweden 1725; 3.
Zwitserland 1706.
Luchtplstool junioren: 1. Berli
(Zwi) 563; 2. Rosenkranz 560; 3.
Grassl (Zwi) 556. Landenklasse-
ment: 1. Zwitserland 1679; 2.
Westlalen; 3. Engeland.
Luchtplstool dames: 1. Kalinows-
kl (Westl) 379; 2. Bodln (Zwe) 379;
3. Völler (Odl) 379; 12. Van Vliet
(Ned) 362. Landenklassement: 1.
Zweden 1126; 2. Oost-Duitsland
1126.
Luchtplstool dames-junioren: 1.
Müller (Odl) 371; 2. Wilheminnen
(Zwi) 371; 3. A. Jonson (Noo) 357.
Luchtgeweer heren: 1 Wollram
(Odl) 592; 2. Dufeaux (Zwi) 591; 3.
Rettkowski (Odl) 588; 11 Herme-
link (Ned) 574. Landenklassement:
I. Zwitserland 1751; 2. België
nd 1708.
sren-junloren: 1.
(Ned) 590 (NR); 2.
Schwager (Zwi) 577; 3 Stenzei
(Westlalen) 575. Landenklasse
ment: 1. Nederland 1720; 2. Zwit
serland 1719.
Luchtgeweer dames: 1. Toth (Odl)
387; 2. Hendrickx (Bel) 387; 3.
Sutter (Zwi) 585; 11. Mols (Ned)
378. Landenklassement: 1. Oost-
Duitsland 1158; 2. Zwitserland
1149.
Luchtgeweer dames-junioren: 1.
Will (Odl) 391; 2. Fuchs (Zwi) 383;
3. Stormorken (Ned) 382. Landen
klassement: 1. Zwitserland 1131.
Luchtpistool heren: 1. U. Potteck
(Odl) 581 punten, 2. J. Potteck
(Odl) 580. 3. Skanaker (Zwe) 579.
II. Savelberg (Ned) 570. Landen
klassement: 1. Oost-Duitsland
1739 punten.
Luchtpistool heren-junioren: 1.
Rosenkranz (Zwi) 566 punten. 2.
De Berti (Zwi) 557, 3. McDonald
(Eng) 555. Landenklassement: 1.
Luchtpistool dames" Vallis (Zwe)
379 punten, 2. Golfin (Bel) 376, 3.
Karlson (Zwe) 376. 11. Van Vliet
(Ned). Van Kregten (Ned) 368.
Landenklassement: 1. Zweden
1128 punten.
Luchtpistool dames-junioren: 1.
Müller (Odl) 377 punten. 2. Wil-
helmsen (Noo) 362. 3. Johnson
(Noo) 356.
Luchtgeweer heren: 1 Wolfram
(Odl) 588 punten. 2. Duleaux (Zwi)
588, 3. Minder (Zwi) 584. 11. Hui-
bers (Ned) 577. Landenklasse
ment: 1. Zwitserland 1754 punten.
Luchtgeweer heren-junioren: 1.
Slotboom (Ned) 587 punten. 2.
Bëriswyl (Zwi) 580, 3. Schwager
(Zwi) 579 Landenklassement: 1.
Zwitserland 1728 punten.
Luchtgeweer dames: 1. Maitre
(Zwi) 394 punten. 2. Sutter (Zwi)
391, 3. Hannelore Gótte (Wdl) 383,
12. Annemarie Monnikhol (Ned)
376. Landenklassement: 1. Zwit-
Luchtgeweer dames-junioren: 1.
Will (Odl) 390 punten, 2. Favetto
(Zwi) 385, 3. Fuchs (Zwi) 377, 6.
Stormorken (Ned) 369. Landen
klassement: 1. Zwitserland 1135
punten.
SKIËN
Afdaling heren Morzlne (Fra): 1.
Müller (Zwi) 1.53.81; 2. Stock
(Oos) 1.54.86; 3. Skaardal (Noo)
1.54.94; 4. Pfaffenbichter (Oos)
1.55.07; 5. Oehrli (Zwi) 1.55.09; 6.
Bell (Gbr). Resch (Oos) 1.55.21; 8.
Malr (Ita) 1.55.27; 9. Brown (Vst)
1.55.42; 10. Höflehner (Oos)
1.55.51; 15. Johnson (Vst) 1.55.78;
20. Wirnsberger (Oos) 1.55.93.
Stand wereldbeker afdaling: 1.
Wirnsberger (Oos) 115 punten; 2.
Müller (Zwi) 97; 3. Resch (Oos) 72.
Reuzeslelom heren Morzine
(Fra): 1. Wasmeier (Wdl) 1.22.32;
2. Girardelli (Oos) 1.23.36; 3.
Strolz (Oos) 1.23.61; 4. Mader
(Oos) 1.23.69; 5. Enn (Oos)
1.23,90; 6. Zurbriggen (Zwi)
1.24.16; 7. Stuffer (Wdl) 1.24.48; 8.
Stock (Oos) 1.24,49,
Stand wereldbeker reuzeslalom:
1. Wasmeier 60 punten; 2. Girar
delli 45; 3. Müller 40; 4. Zurbrlg-
(Zwi) 186; 3. Wasmeier 169; 4.
Wirnsberger (Oos) 143; 5. Zurbrlg-
Slalom dame» Stary Smokovec
(Taj): 1. Svet (Joe) 1.48,71; 2. Fer-
nandez-Ochoa (Spa) 1.49,19; 3.
Hëcher (Wdl) 1.49.19; 4. E. Hess
(Zwi) 1.49.92; 5. Pelen (Fra)
1.50,11; 6. Salvenmoser (Oos)
1.50,22; 7. Walliser (Zwi) 1.50.24;
8. McKinney (Vst) 1.50.54.
Slalom damea Jaana (Taj): 1.
Schmidhauser (Zwi) 1.24,57; 2.
Bonfmi (Ita) 1.24.73. 3. E. Hess
(Zwi) 1.25,13; 4 Gadient (Zwi)
1 25.26; 5 McKinney (Vst) 1.25,29;
6. Sterner (Oos) 1.25,33; 7. Kron-
blchler (Oos) 1.25.42; 8. Pelen
(Fra) 1.25.68; 19. Kinshofer (Ned)
1.28,80.
Stand wereldbeker elalom: 1. E.
Hess 100 punten; 2. Steiner 93; 3.
Pelen 67; 4. Schneider (Zwi) 45; 5.
Gadient 44.
Reuzenslalom damea Jaana
(Taj): 1. Svet (Joe) 1.48.71; 2. Fer-
nandez-Ochoa (Spa) 1.49.19; 3.
Hëcher (Wdl) 1.49 47; 4 E. Hess
(Zwi) 1.49.92; 5. Pelen (Fra)
1.50.11; 6. Salvenmoser (Oos)
1.50.22.
lom: 1. Schneider (Zwi) 70 punten;
2. Svet (Joe) 64; 3. Hacher (Wdl)
63.
Stand wereldbeker combinatie:
1. Walliser (Zwi) 218; 2. E. Hess
210; 3. Schneider 170; 4. Figinl
(Zwi) 163; 5. Oertli (Zwi) 143.
TAFELTENNIS
Heren eredivisie: Alkmaar-Eind
hoven 5-5, TT Amsterdam-Avanti
2-6, De Veluwe-Valkenswaard 1-6.
Eerste divisie: Avanti 2-Scylla 5-5,
Middelburg Zuid-Gaanderen 6-3.
Sjaardema-Shot W 4-6 Damea
erediviaie: Amsterdam '78-Scylla
6-2, Shot W-Avanti 6-4. Toren-
stad-Koningslust 1-6.
VOLLEYBAL
0-3. Dames eredivisie: AMVJ-
DVC 3-0. VCH-Zaan -69 2-3, VCE-
Set Up '65 3-1, Orion-Martinus 0-
3. Lycurgus-Olympus 1-3. WC-
WIELRENNEN
Ruta del Sol
4e etappe, eerste deel: 1. Joho
(Zwi) 3.09.29; 2. Gutierrez (Spa) op
13 sec.; 3. Sean Kelly (Ier); 4. Ar
ras (Bel); 5. Hermans (Ned); 6. Van
Brabant (Bel); 7. Guay (Fra); 8.
Van Calster (Bel); 9. J. Fernandez
(Spa); 10. Rozas (Spa).
4e etappe, tweede deel (tijdrit):
1. Hilse (Wdl) 8,56; 2. Rooks op 1
seconde; 3. Gaston (Spa) op 0.02;
4. Vandenbroucke (Bel) op 0 05; 5.
Induraln (Spa) op Q.11; 7. Her
mans op 0.13.
Eindklassement: 1. Rooks (Ned)
18.03.18; 2. Hilse (Wdl) op 7 se
conden; 3. Indurain (Spa) op 0.17;
9. Hermans (Ned) op 0.25.
li^lappe?"UmoU (Den) 4.02.05;
2. Pedersen (Den); 3. Rogers (Vst);
4. Sergeant (Bel); 5. Rüttimann
(Zwi); 6. Hinault (Fra) op 3 secon
den; 7. Chaubet (Fra) op 0.10; 8.
Wijnands (Ned); 10. Boyer (Fra);
16. Lammertink (Ned) op 0.42.
3e etappe: 1. Sergeant (Bel)
3.59.22; 2. Boyer (Vst); 3. Rütti
mann (Zwi); 4. Imboden (Zwi); 5.
Pensee (Fra); 6. Leclercq (Fra); 7.
Andersen (Den); 8. Caritoux (Fra);
9. Lemond (Vst) op 1.03; 10.
Emonds (Bel); 15. Lubberding
(Ned); 19, Van de Velde (Ned) op
1.07
Eindklaseement: 1. Rüttimann
11 11,13; 2. Sergeant op 0.01; 3.
Andersen op 0 02; 4. Boyer; 5. Ca
ritoux op 0.10; 6. Lllholt (Den) op
1.00; 7. Lemond op 1.06; 8. Lub
berding op 1.10; 9. Emonds op
ZAALHANDBAL
WK heren C-groep
Groep A: Oostenrijk-Luxemburg
28-15; Portugal-Groot Bnttannië
40-11. Stand: 1. Frankrijk 2-4; 2.
Oostenrijk 2-4; 3. Portugal 3-4; 4.
Luxemburg 2-0; 5. Groot Brlttan-
nië 3-0.
ZAALHOCKEY
Hoofdklasse A: Gronlngen-Klein
Zwitserland 7-6, HGC-Kampong
11-10. Amsterdam-MEP 15-5,
HGC-Groningen 10-7.
ZAALKORFBAL
Hoofdklasse A: Deetos-PKC 7-10.
DOS '46-LDO 16-15. BEP-DKOD
12-12. Fides Pacta-Samos 21-22.
B: Oost Arnhem-Die Haghe 12-8.
Wordt Kwiek-SCO 13-8, Blauw
Wit-Fortuna 8-12, KVS-Rohda 11-
15. Overgangsklasse A: Trekvo-
gels-VES 12-10. Oude Gracht-
Groen Geel 11-25. Allen Weer-
baar-HKV 10-10, PSV-SDO 14-11
B: PAMS-DETO 13-6. Rapiditas-
OEC 21-14. 't Overschotje-Onder
Ons 16-8, Blauw Wil '51-Pernix 9-
24. C: HKC-VEO 13-17. Drachten-
DWA 8-7, Ritola-SMS 12-11. Eer
ste klasse A: De Bermen-OSCR 7-
13. Danaiden-Zuiderkwartler 9-8.
Ons Eibernest-Het Zuiden 17-7.
Sperwers-Kwiek (H) 12-13. B: Al
batros-Vriendenschaar 8-9. TOP
(S)-Animo 19-11. Kinderdijk-Snel
8-4, Swilt (M)-Meervogels 11-9.
Tweede klasse A: Rozenburg-
KVR 7-4. Olympiaan-Overkanters
10-10. Regenboog-Crescendo 6-8.
Eureka-ODO (D) 14-13. B: Hoog-
•Achilles 8-5. Ten Donck-DKV
16-12, Or Nassau-ODO (M) 10-8.
Oranje Wit-KOAG 12-6. O. Eiland-
GKV (G) 11-12. D: DES-Tjoba 11-
15. Excelsior-NIO 8-9. Velocitas-
Merwede 11-20, Fiks-Bolnes 14-7.
Derde klasse A: Vitesse-Ondo 9-
13. TOP (Aj-Avanti 7-11. B: Oiym-
pla-Seolto 11-7, Vrlendenschaar-
Valto 8-5, All Ready-Weidevogels
18-13. C: WION-KNS 18-13, Zwijn-
drecht-Stormvogels 9-9, DKC-Ons
Huls 12-6.
Reserve eerste klasse A: Alba
tross 2-Tjoba 2 9-10, Vrienden
schaar 2-KVS 3 8-7, HKC 2-VES 2
14-14. PKC 5-HKV 3 13-12, B:
PKC 4-Fortuna 2 6-17, Ons Eiber
nest 2-Het Zuiden 2 13-11, Fides
Pacta 2-Deetos 4 17-12. Res.
tweede klasse A: TOP 2-HKC 3
13-9. Kinderdijk 2-KOAG 2 5-11.
B: Het Zuiden 3-Overkanters 2 6-
11TOP 3-Vlaardlngen 2 10-11C:
Rozenburg 2-Kwiek 2 4-11. Ber
men 2-OSCR 2 8-9. Res. derde
klasse A: KVD 4-Animo 2 8-8.
Oranje Wit 2-VEO 3 11-8, Fiks 2-
GKV 2 8-8. B: Oranje Nassau 2-
Ons Eibernest 4 8-9. Ten Donck 2-
Fortuna 4 8-10. C: Ons Eibernest
3-ONDO 2 19-10. D: Tjoba 3-DKV
2 13-9. Vlaardingen 3-OSCR 3 8-
9 Junioren A: Deetos-Snel 6-7.
Fides Pacta-Die Haghe 6-12. B:
Albatros-TOP 9-3. KVS-PKC 6-14,
Kinderdijk-KOAG 4-12. Swlft-
Nieuwerkerk 9-6.
ZWEMMEN
Wedstrijden Bonn
50 meter vrije slag: 1. Zscherpe
(Wdl) 25,91, 2. Airas (Fin) 26.09. 3.
Friedrich (Odl) 26.22.
100 meter vrije slag: 1. Friedrich
(Odl) 55,16. 2. Karin Seick (Wdl)
55,43. 3. Susanne Schuster (Wdl)
56.18.
400 meter vrije slag: 1.
(Odl) 4 05,36. 2. Harlmann (Odl)
4.05.65, 3. Denderebova (Sov)
32,25. 3. Dalla Valle (Ita) 32,49.
200 meter schoolslag: 1. Höri
(Odl) 2.25.71. 2. Morjeva (So
2 48.48. 3. Lempereur (B«
meter vlinderslag: 1. Koerniki
(Sov) 27.72, 2. Airas (Fin) 28.5I
3. Rist (Noo) 28.69. 5. V
(Ned) 28,74.
200 meter vlinderslag: 1. I
kova (Sov) 2.12.48, 2. Pura (Ro
2.12.67. 3. Beyeri
2.13,67.
50 meter rugslag: 1 Weigar
(Odl) 28.95. 2. Schllcht (W(
29,41, 3. Zimmermann (Odl) 29.5
5. De Rover (Ned) 30.
100 meter rugslag: 1. Welgat
(Odl) 1.01,19. 2. Zimmermat
(Odl) 1.01.51. 3. Schllcht (W<
1.02,14. 5. De Rover (Ne
50 meter vrije slag: 1. Hoffmelst
(Wdl) 22.32. 2. Henter (Wdl) 22.'
3. Volery (Zwi) 22,66.
200 meter vrije slag: 1. Cart
(Fra) 1.46,76, 2. Henke
1.46,87. 3. Schowtka
1 47,08.
50 meter schoolslag: 1. Mörkt
(Wdl) 27.82, 2. Volkov (Sov) 28.:
3. Lang (Wdl) 28,19
100 meter schoolslag: 1
(Wdl) 1.00,32. 2. Göbel (W<
1.01.39. 3. Mörken (Wdl) 1.01.6
50 meter vlinderslag: 1. Gr<
(Wdl) 24.60. 2. Petry (Wdl) 24,
3. Geugen (Wdl) 25.10. 5. E. Ral
(Ned) 25.18.
100 meter vlinderslag: 1. Gr<
(Wdl) 53,43, 2. Gery (Tsj) 53.97.
Larsen (Den) 53.98. 6. Drost (Ne
55.43.
50 meter rugslag: 1. Poljans
(Sov) 25.70. 2. Holfmelster
26,12, 3. Rolko (Wdl) 26,34.
200 meter rugslag: 1 Poljan!
(Sov) 1.56.73. 2. Hollmelster (W(
1.59,17. 3. Rolko (Wdl) 2.01.13.
200 meter wisselslag: 1. Baumai
(Can) 1.59,03. 2. Bermel (W
2.00.89. 3. Raik Hannemann (O
2 01,69.
4x50 meter wisselslag:
Duitsland A 1.39,77.
Duitsland B 1.40.65. 3. Zwed
1.43,1
rouu
ge no
stnjc
serie
aan
veer
tenn
nach
dag
NI
Sprintwodatrijden kring 0
Haag
50 meter vrije slag jongens ond
14 jaar: 1 M. van der Kooy (WV
28.6; 2. P. Zuidgeest (Hlppocai
pus) 28.6; 3. D. Zuiderwijk (ZV
29.1. Idem meisjes onder 16: 1
Silvis (Raket) 28.1; 2. M. de Jt
;ZIAN Vitesse) 28 6; 3. L. van
Zwart (WVZ) 28.6. Idem dames
M. Vrolijk (WVZ) 27 8; '2. S.
Jong (ZIAN Vitesse) 28.2; 3.
Rolvlnk (AZL) 29.0. Idem jongs
onder 16: 1. D. Smits (Hippocai
pus) 26.8; 2. R. Marquez (OS
27.1; 3 R. Neyssel (AZL) 27
Idem meisjes onder 14: 1.
Bouwmeester (WVZ) 29.8; 2,
van Baarle (DZV) 29.8; 3. M. Ov
gaauw (ZIAN Vitesse) 30.
jongens onder 12: 1. V. de Bru
;WVZ) 30.2; 2. P. Bl|kerk (Rak
30.8; 3. T. van Duyn (DSZ) 32
Idem heren: 1. F. Degenaar (WV
24.5; 2. P Weitenberg (DSZ) 25
3. E. Philipsen (Hippocampi
25.3.
50 meter schoolslag jongei
der 16: 1. D. Wldijanto (DSZ
2. M. Kunz (DZV) 34.9; 3. W
[ZIAN Vitesse) 35.1. Idem meisj
onder 16: 1. M. de Jong (ZIAN 1
tesse) 35.4; 2. R. Schuur (ZV
36.2; 3. L. van Dijk (Raket) 38
Idem moisjoa onder 14: 1. I.
den Bosch (ZIAN Vitesse) 38.0;
M. Overgaauw (ZIAN Vitesse) 38
3. C. Heymans (ZIAN Vitesse) 39
Eindstand: 1. WVZ 3072.0; 2.
GIE'
derl;
mar;
natu
eind
vastj
febri
titels
op e
kiloi
hoor
Ge
aan
were
scha;
ders,
een
vijf
Verg
rond
secor
ibleef
ndstand: 1. WVZ 3072.0; 2. q
it 3105.6; 3. DZV 3121.5, 4. D! &ena
aan i
gave:
Gera
Visse