Omwegen Sjanie de Geus offreert in Noorden aan de plas uitgebreide eet-geneugten Boef is een erg speelse herder LEIDEN OMGEVING CekUeOotncwt ZATERDAG 8 FEBRUARI 1986PAGI1 dienstuerlenii Leeuwen. Verl £0 *aP Groeneveld en De Ruiter: werel Lemij, tel. 890952, 20. dr M n van tel. 215510. Groep 2: niert meijer, Pieterse, Van Gent, telbaum. Van Luyk, KlaajS'eren Rus en Kruis: za. dr. Van fS Di( tel. 122538, zo. dr. Van Luykgt qing 122522 Groep 3 Pleite adruq- van Leeuwen. Smit. W. de ne, J. de Bruijne, Stolk, Jur ®e 7 en Fogelberg za. dr W OOG S. Bruijne, tel. 134345. zo. dr. was senbergh, tel. 132877. G nhems 4: Van Wingerden. Lahr, |j; Rijn, Bénit. Nieuwenhuis, Fff Boer, Van de Waard en AiB' °e za. dr. Van Wingerden, tl, 00 310047, zo. dr Lahr, tel. 120 rland, Groep 5: Schaeter, Jasp^ Veri Crul, Kooyman, De Jong, Pr Relnders, D. Hammersteln e Hammerstein: za. dr. D. merstein, tel. 720936. zo. Prince, tel. 761754. Oi geest: vanaf za. 10 uur: dr. I tel. 174955. Patiënten van Steenhoven ot dr. Voorzaat: len naar 176867. Spreekuur en zo. 11.30-12.30. Kaag benes - Nieuw Vennep: 02526-72850 Leiderdorp: dr. Van der Beek, tel. 894 zo. dr. Van der Leden. 894539. Spreekuur van 12.31 13.00. Voorschoten: Meijer, zo. dr. Baars. mond - Voorhout: dr. Hoorn tel. 02522-11393 Noord^ Groepspraktijk tel. 19300. wijk aan Zee: dr. Henneman 12182. Katwijk - Rijnsbu Valkenburg: dr Priester, 21024 Sassenheim: dr. M man. tel. 11119. Alkema Rijnaaterwoude - Hoogm dr Van Dongen, tel. 01 4044. Praktijk Saeys/van Mii 7 /Roeien: dr. Van Mierto. 01713-5289. Alphen: groe za. dr. Visser, zo. dr. Varki ser. groep 2, za. dr. Eradus, t t^Tn dr Boss Hazerswoude -1 ^lLJ dekerk: dr. Van Buuren, ferve 01714-2020. Benthuizei bers Boskoop: dr. Leeuwenburgh 01727-5700. Langeraa einde Nieuwveen - Ter Aar - V| haler brugge: dr. Gorissen, tel. 01 2139. Nieuwkoop - Noor nen 1 dr. Sanders, tel. 01725-1555.week TANDARTSEN Leiden - tan derdorp - Oegstgeest: dr ndl! 1 der Velde. tel. 132828. za. enSenhï spreekuur om 13.00 uur. arts bellen voor 15.00 i Leidschendam: voor sp< vallen tel. 974491. streek: dr. Oort, tel. 02iL 30656. APOTHEKEN Leiden - derdorp Oegstgeest schoten: Apotheek Tot Hulp e Menschheid en Apotheek- eg scl venshof in Leiden en Apoth Voorschoten in Voorschotel gaan Alkemade: Apotheek Alkem gn open: zat 12-13. 17.30-18 u, j feestdagen 12.30-13 en 17 c 18 u. Noordwijk Kat»n ich tanei Noori lopig er va rends Katwijkse Apotheek in KatJijnn0 aan Zee. Noordwijkerhout" geopend van 9-13. u. en v 18 u en zo van 12-13 u 18 u. Spoedrecepten tel. 35ljr dienstbel. Sassenheim: 02! J; 10169. WIJKVERPLEGING Leid»va, Noordwijkerhout - De Zi| Vnnrhnnl- lol n7l.190^9?lnet;nl Oud jDe ijs baan singel een di Voorhout: tel. 071-12222! Bollenstreek: Wijkverple^eran Gezondheidscentrum, 02522-14147 Hillegom: 0(jter ve via het antwoordapparar' 02520-16217 Leidsche Kruisvereniging, tel. 070-4! Oegstgeest: Kruisverenigim 071-177444. DIERENARTSEN Leidei Roest. tel. 890405 en dr. jens. tel. 144323. Voorscl - Leidschendam: dr. Birni 070-275450. ONGEVALLENDIENST ZIEI HUIZEN LEIDEN Onge> dienst elke dag Academisch! kenhuis behalve 13.00 u. tot woensdag 13.01 (Diaconessenhuis poliklinie tel 155543. afdeling S.C.U. 175639) en van vrijdag 13." tot zaterdag 13.00 u. (Elisab ziekenhuis). BEZOEKUREN ZIEKENHUI*»1 =n Diaconessenhuis: Bezoel dageli|ks van 16.00 tot 17.00 en van 18.30 tot 19.30 uur derafdeling dagelijks van tot 20.00. Niet meer dan bezoekers per patiënt. Elizabeth-ziekenhuis: Volvfemble senen dagelijks van 14.00-lLerfj e u. en van 18.30-19.30 u.; kial e afdelingen ook 11.15-12.«., Kraamafdeling: dag. van 15frt ir 16.00 u. en van 18.30-19.31 en van 19.30-21.00 u. a voor vaders. Kinderafdeling 15.00-18.30 u. CCU (hartbe king) dag. van 14.00-14.30 van 19.00-19.30 u. Intensi verpleging: dag. van 14.00-1' u. en van 18.30-19.00 Medisch Adviescentr Spreekuur ma. 19.30-20.30 het St. Elisabeth-ziekenhuis Endegeest: Di. en vr. 14.30 u.; zo. 11.00-12.00 14.00-15.00 u.; eerste klasse: gehele dag. Jelgersmaklin Jongerenteam: za. en zo. 14 17.00 u. Opname: werkda 16.45-17.45 u.; za. zo en fe dag. 10.00-11.30 en 14.00-K u. Team A. C en D: dag. 21.00 u. met uitzondering behandeltijden en etenstijder Academisch Ziekenhuis: V alle patiënten (behalve kindei zijn de bezoekuren als volgt: gelijks 14.15-15.00 u. én 18. 19.30 u. Avondbezoekuur af ling verloskunde: 18.00-19.0( De Praematurenafdeling da lijks van 14.30-14.45 u. 18.30-18.45 u. Voor ouders Het familie is voortaan doorlop negn bezoek mogelijk. Bezoek ernstige patiënten: wanneer ernstige patiënten doorlop bezoek wordt toegestaan kan hoofdverpleegkundige hierv speciale kaarten verstrekken, bezoektijden van de kindei niek zijn dagelijks 15.00-15.-' en 18.30-19.00 u. De bezoel den van de kinderafdeling leen voor ouders van kindej kan er een afwijkende tijd al sproken worden met de hoe verpleegkundige) zijn dage! van 14.15-15.00 u. en van 18 19.00. Rijnoordziekenh Dagelijks 14.30-15.15 18.30-19.30 u. Extra bez< hartbewaking: 11.00-11.30 7 Extra bezoek vaders kraamaf ling: 19.30-20.30 u. Kinderaf ling 15.00-15.30 u. alleen i ouders 18.00-18.30 u. LEIDSE RECHTSWINKEL - ridisch Adviesbureau. Keteltx terssteeg 10. tel. 130775; afi - ling belastingen: alleen op spraak, klachtenbureau: di. do. 18.30-20.30, afdeili 'J vreemdelingenrecht: ma. 13- en do. 18.30-20.30. afdeli vrouw: vr. 10-12. S.O.S.-DIENST TelefonKs hulpdienst, tel. 071-1251 Voor allen die in moeifijkhi verkeren of trouwelljk. Dag en nacht bei BUREAU VOOR RECHTSH Herengracht 50, tel. 1239 spreekuren ma. en di. 1G.A 12.30 u„ wo. 13.30-16.00 u 18.30-20.30 u Het moet toch heel wat we zen wanneer je als Alkmaar der, of als bewoner van een Zeeuws eiland, er een uurtje of anderhalf autorijden voor over hebt. Als je smalle weg getjes niet schuwt en koude, gladheid en mist wilt trotse ren om eens lekker te gaan eten op een bijna verborgen plekje in het Zuidhollandse polderland. Bovendien heb je dan steeds het gevoel, dat je kunt wegzakken in de bo dem. Maar ze doen het. die vreemdelingen van heinde en verre. Ze maken geregeld, bij voorbaat de lippen aflik kend, hun aandoenlijke pel grimage naar het dorpje Noorden, naar de boorden van de hooggeroemde Nieuwkoopse plassen, om er een avondje neer te strijken en zich te goed te doen aan de door gezeten en erkende gourmets bewierookte keu ken van Sjanie de Geus. Zeg maar rustig Sjanie de Water geus. daar in het smalle land van kwakels, vaarten en tochten en het opschietend hout van vaderlandse boom soorten die met de wortels in het water staan. Nee. droog is het er niet, rond de stukjes grond waar de rollertjes van de plas aan knabbelen. Maar het is er goed toeven voor Jan en Alleman die buiten bezwaar van een low budget de knip enigszins gul open trekken kan. En helemaal vanaf dit weekeinde. Dan opent Sjanie de Geus haar geheel gerestaureerd, uitge breid en aangepast etablisse ment „De Watergeus" aan de Simon van Capelweg. In Noorden dus. Met een twee daags Open Huis voor „repe aters" en andere gasten die met de zegeningen van „De Watergeus" bekend zijn. Drie dagen tevoren was het er nog een puinhoop op de wal, waar het fonkelnieuwe restaurant annex apparte mentenhotel staat op 21 me ter lange houten palen die daar ooit diep de drassige, pure veengrond in werden gestampt om aan een Geu- zengeslacht toekomst te bie den. En de zon zag zichzelf fel weerspiegeld op de golfjes van de Noordeinderplas waar het domestieke watergevo- gelte deinend siësta hield, soms op de klippen van het veen, maar altijd tegen een achtergrond van winterse kaalslag. Er werd op het dro ge nog volop gepast en geme ten, geschroefd, gelijmd en aan draden getrokken; een paneeltje hier en een likje vernis daar. Om doodnerveus van te worden. Het werd im mers de hoogste tijd. Praktische robbedoes Maar je kon niets aan hen merken; Sjanie (35) en hoog steigen vriend en raadsman René Grootveld (37) hielden de moed erin, en dansten de samba. Bij wijze van spreken. Hagenaar René is een typi sche man om de honiteurs waar te nemen. Hij doet dat met een efficiënte waardig heid en met gemak. Sjanie is meer de robbedoes, maar erg praktisch ook. Ze zei: „René heeft een niet geringe in breng, als vriendje en als re sident assistent. Hij zit tot t z'n oren in de automati sering. is geen horecaman, en daarom bezit hij een frisse kijk op de dingen, heeft nieu we ideeën". „Nee ja", viel Grootveld z'n vriendin bij: Sjanie de Geus en haar vendelmakker René Grootveld: bij de plas wachtend op de dingen die weer komen gaan. „Ik ben geen gewoontemens; ik kan me als gast opstellen". Zo krijg je coöperatie, als een whisky on the rocks. Collaborateur (in 't Frans een heel net woord) Grootveld keek en passant met grote te vredenheid naar de nieuwe open haard in de zithoek van het herschapen restaurant. „Goed hè? Het is werkelijk een vondst. Het is een „open vuur" met glas eromheen. Je ziet de vonken springen en de hele zuil gloeien, en je wacht eigenlijk op het knal lend springen van de zaak. Maar dat gebeurt niet. Het roet zet zich op het beveilig de glas af, maar dat is erg de coratief ook. Je kunt er ge vaarloos genieten met in de vlammen te kijken; het sys teem is perfect en er komt een geweldige gloed vanaf. Het werkt ook op de gloed volle aandrang tot bestellin gen". Buiten, langs de vaart, den derde een vrachtauto voorbij. „De Watergeus" stond even te deinen. De veerkrachtige veengrond hier bezorgt je angsten die de mensen van de vulkanische berghellingen kennen. Maar de vrees is snel voorbij als je eenmaal bezig bent met het consume ren van een lendebiefstuk met rode wijnsaus. Sjanie, evenwel, onthaalde me op een kom hete, verster kende bouillon met groene, fijn gesnipperde kruidige ve getatie erop drijvend, en René hervatte: „Het is hier een rustige plas, met een ha ventje aan ons achterveld. Een te rustige plas zelfs. Honderd boten tegelijk zie je hier niet, zoals op de Kaag of Brasem en Westeinder. De Nieuwkoopse plassen worden beheerst door fikse sluisgel- den en moeilijke doorgangen. Er is hier nooit carnaval te water. Het is een land en een volkje apart. Vroeger kwam het voor, dat „men" 's nachts op de plas veenklompen ont vreemdde en die meenam naar de eigen grond. Dan werden die klompen tegen het eigen perceel aangeduwd en met wilgetenen vastgezet. Dat was een duistere manier van „landwinning". Je ziet, volgens Grootveld. nog steeds, als je geregeld blijft observeren, grond komen en weer verdwijnen. Een won derlijk land, dat in water ge sopt is. Ruim 18 jaar geleden werd het geuzenpand door vader De Geus gebouwd: met 10 ap partementen (die nu perma nent verhuurd zijn als „twee de huis" aan mensen die het betalen kunnen) en 4 hotel kamers. Vakantieverblijf aan de plas; plas hier, plas daar, overal een plas. Sjanie, een no nonsense Alphense die vanaf haar 12e al in Noorden woont, begon tien jaar gele den in het familiehotel „De Watergeus" haar eigen zelf standig bestaan. „Voordien had ik een baantje zus, een baantje zo. Bij Arie van der Valk in Voorschoten leerde ik serveren. In Zwitserland heb ik een tijdlang staan af wassen en opdienen. Dat is een goed land om te leren werken. Geen flauwekul. Bij Van der Valk hebben ze trouwens diezelfde opvatting. Koken heb ik zelf geleerd. Ik heb daar aardigheid in; altijd al gehad". Een self made wo man, derhalve. Zes jaar lang kookte Sjanie, als Watergeus, zelf. Sinds an derhalf jaar is er nu Cor van Schaik die als chef in de keu ken staat te regeren en te roeren, bakken en braden. Een ontwerper van de beste soort, en van dezelfde leer school (in Kudelstaart bij na ossestaart) waar Sjanie haar kennis opdeed. En hij heeft twee leerlingen van de geïnstitutioneerde koksoplei ding onder zijn kokshoede die nu al als de beste fileren en volop aandacht hebben voor een vlees, dat kan va riëren van „rare", „medium" of „well done". Want oei, dat luistert zo nauw in de wereld van de lekkerbekken. Sjanie: „Misschien ben ik een beetje dominant in de keuken, over het paardevlees getild, maar ik weet precies wat ik wil". Cor, echter, kan er mee le ven, heb ik de indruk. Vijf weken is, wegens de ver bouwing, „De Watergeus" ge sloten geweest. In die periode heeft weetgrage Sjanie twee weken stage gelopen bij een grootmeester in het vak: Ton Fagel, van „Klein Paarden- burg" in Ouderkerk aan de Amstel. „Dat was heel leer zaam voor mij, in zo'n weer andere, uitstekende keuken". In Nederland gaat men. steeds meer aandacht krijgen voor een verzorgd „uit eten gaan". De nationale keukens op het hogere plan komen er Zo kijk je uit op de Noordeinderplas „langsheen het open vuur", als je bij „De Watergeus" onbe dwingbare eetlusten niet kunt weerstaan. op een niveau dat niet onder doet voor Franse of Belgische concepties. Kijk maar naar Noorden, in het hartje van het hart van Groen Holland. Legendarische avond René Grootveld: „We dach ten een tijdje terug aan ver nieuwing van de vloerbedek king. Nou, toen kwam met een de rest. Ineens was het hek van de dam. We hadden een open terras, en dat heb ben we maar geannexeerd, zodat het restaurant flink kon worden uitgebreid: 48 stoelen. Met een aparte ruim te voor groepen van een man of 20, 25. Met piano; want men wil soms graag een be schaafde riedel weggeven als de gezelligheid ten top is ge stegen. Wat het restaurant betreft: we verhuren elke ta fel maar eenmaal op een avond. Nu kan men z'n ge mak ervoor nemen; een lang durige schemering rustig en gezellig zitten eten, van een uurtje of 7 tot 11 of 12 uur alleen op de maandagen zijn we dicht Er is niemand die deze gasten opjaagt. Reser veren wordt op prijs gesteld. Anders krijg je misschien toestanden die we op één avond, een legendarische avond, hebben meegemaakt. Gasten die voor niets komen, geen tafel meer kunnen krij gen, geven wij een flesje rode wijn als vergoeding voor de teleurstelling. Nou, op die ene avond waren er twee kandidaat-gasten die afgewe zen moesten worden. En één van hen zei: „Ik hoef je stom me flesje niet; wij komen hier om te eten..." Dan sta je toch wel even te kijken, voelt u?" Wat die afgewezen aspirant- gasten aangaat, die hebben wel heel wat gemist. Ze had den het door hen uitgetrok ken bedrag voor spijziging en lavenis best kunnen beste den. Maar ze hebben de kaart niet eens meer onder ogen gehad. Die kaart getuigt van een excellente smaak en een beproefd calculatievermogen: het zijn allemaal onnozele tientjes, maar die kunnen met elkaar een indrukwek kend totaal bereiken. Het brigade-tje van Sjanie geeft met bekwame hand en met inzet van alle daartoe geëi gende zintuigen groots gestal te aan het geannonceerde be loofde land van melk en ho ning. Je hoeft maar te piepen of te zuchten, of in de keu ken wordt uw keuze nader uitgewerkt. Nog afgezien van het zes-gangenmenu en de dagspecialiteiten (die erg sei- zoengevoelig zijn), is er, bij voorbeeld, de succesvolle kerriesoep met krab, alias krabsoep met kerrie. De ver rukking slaat toe: a la minute gerookte paling of zalm, ter plaatse gerookt. Of vers ge rookt konijn of dito ossehaas. Terwijl de gast ontroerd op het resultaat zit te wachten. René Grootveld zette even door, dwars tegen het protest van Sjanie in: „Struisvogel- biefstuk, een topic!" Sjanie vindt dat nog steeds akelig klinken, maar het moet een verrukking, een revelatie, een openbaring aan de heide nen zijn. Bij de opening, straks, wordt als een primeur de gloednieuwe Victoriabaars geïntroduceerd. Grootveld: „Die is pas een week of wat geleden op de Nederlandse markt gebracht. Deze baars is gemakkelijk te pocheren". Sjanie, in vol postuur: „Ha ja, het is een mooie, stevige, blanke, veelzijdige vis". In de zomermaanden serveren de Noordense lekkermakers pa ling en snoekbaars „van ei gen plas"; al naargelang de kwaliteit van het moment. Sjanie, voorgangster van haar geuzenvendel: „We zijn overigens erg trots ja, dat moet u schrijven op onze eigen Noordense leveran ciers. Mede aan hen danken wij onze kwaliteit. We zijn heel blij met die perfecte sla ger, groenteboer en bakker; het betere buurtwerk. Een Op mijn omwegen door stad en land kom ik graag mensen tegen. U kunt mij telefonisch of schriftelijk vertellen AH wie u graag in deze rubriek zou willen tegenkomen. Ik ben bereikbaar via 071 tküHI - 12 22 44 op toestel 10. Hoor Ton Pirtcrs samenspel om het peil te be houden". Vriend Grootveld: „De vis, afgezien van onze paling en snoekbaars, komt uit Zwartsluis en Breda. Het is vroeg uit de veren om die daar in te kunnen kopen. Voor de opening hebben we beslag kunnen leggen op der tien verschillende soorten schelpdieren". Wijnnaslagwerk De wijnkaart is inmiddels een uit de hand gelopen nas lagwerk geworden. Sjanie: „Liefhebbers kunnen daar gewoon een half uur genoeg lijk in zitten te bladeren; in het wijngebeuren is gigan tisch veel te doen. Ook de kaart „der mooie digestiefs" mag er wezen: de after din- ner-drankjes, de bijzondere, ook wel geestige en oudere jaargangen cognacs en ar- magnacs, de malt whisky's, ga maar welhaast hikkend door. Vergeten we ook niet de lunchkaart „voor het lek kere kleine dingetje" (de kwalificatie is van Sjanie de Geus), tussen de middag. Het is niet „goeiekoop", maar je bespeurt overal de klasse. En per definitie is die „onbetaal baar". René Grootveld vindt, met gevoel voor proporties, dat hier sprake is van een uitgebalanceerde prijs-kwali- teitsverhouding: niet uitge sproken goedkoop, „maar het springt er ook niet uit". En daar heeft ie gelijk in, vind ik. Het Noordense geuzenlied kent vele strofen. Nog even bekroop me een bijna onbe dwingbare lust tot bestellen (maar dat is een zwakte" waaraan ik zelden toegeef): „Parelhoenderborst met si naasappelsaus". Zelfs de oude Romeinen, die wel iets afwis ten van de „beau cuisine", hadden daar nog geen besef van. „De Watergeus" stelt, overigens, z'n wanden ook ter beschikking van vooraan staande kunstenaars. Met vier tot zes exposities in het jaar. Deze keer hangen er, drie maanden lang, aan alle wanden kleurrijk sprekende, naar de dromende abstractie zwemende, olieverfschilderij en van de in 1981 overleden Haagse kunstenaar Karei Bleijenberg, bij leven lid van de befaamde Haagse kring „Pulchri" Wekelijks verschijnt in de Leidse Courant de rubriek „Hond zoekt huis". In deze rubriek wordt een hond (of soms ook wel een kat) beschreven die in het asiel ver- blijft om daar een zekere dood tegemoet te gaan... ten zij het dier een goed tehuis vindt. De in de rubriek be schreven honden zijn óf gevonden óf door hondenbezit ters naar het asiel gebracht. Ze worden om uiteenlo pende redenen afgestaan, Vaak begrijpelijk, maar soms ook volslagen onzinnig. De in „Hond zoekt huis" beschreven dieren zijn alle goed gezond, hebben een wormenkuur ondergaan en zijn volledig ingeënt. Te gen betaling van 95 gulden (inclusief dierenpaspoort) en 45 gulden voor katten zijn ze af te halen. Dit geld komt ten goede van zwerfdieren. Adres: Nieuw Leids Dierenasiel, Besjeslaan 6b, Leiden. Tel: 411670. Geo pend di. t/m vr. 10-14.30 uur, zat. 10-16 uur. Zondag en maandag gesloten. v- aardige en lieve karakter van het beest had tot gevolg, dat dat niet best lukte. Konijn Past Boef niet in een flat, Wuppie zeker wel. Wuppie is dan ook geen Duitse herder maar een heel gewoon konijn. Ook hij belandde in het asiel, maar dan omdat zijn vorige baas niet voldoende tijd meer had om voor hem te zorgen. Hoe oud Wuppie is, is niet be kend. Hij is wit met donkere oren, neus, staart en pootjes. Nana, de poes van vorige week. kon zich in bijzonder weinig belangstelling verheu gen. Het beest zit dan ook nog in het asiel. HET GEUZENLIED KENT VELE STROFEN; OOK „HETLEKKERE KLEINE DINGETJE" DAT LUNCH HEET Ruim een jaar oud is Boef nu. Deze Duitse herder zit pas vanaf 22 januari in het asiel, maar als het aan hem ligt, stapt hij nog vandaag op. Die paar weken zijn hem eigenlijk al te veel. Niet dat hij slecht te eten krijgt of niet regelma tig buiten komt. maar Boef is nu eenmaal nog een jong speels dier, dat over mateloos veel energie beschikt. En dat hij die energie kwijt moet, blijkt bij een bezoek aan zijn hok. Hij springt onmid dellijk tegen de hekken op, maakt zoveel mogelijk lawaai en lijkt behalve erg energiek ook agressief. Als het hok eenmaal open is, blijkt het te gendeel het geval. Boef is een heel lief beest, die alleen maar de ruimte wil hebben. Het tijdelijk verblijf in het asiel maakt hem bovendien wat zenuwachtig. Waar Boef geen last van heeft, is andere honden in zijn omgeving. Met soortgenoten kan hij prima opschieten. Zijn nieuwe baas moet dan ook over wat meer woon ruimte beschikken dan een flat. Maar veeleisend als Boef is, neemt hij echter geen ge noegen met alleen maar een ruim huis. Er zullen ook men sen in het pand aanwezig moeten zijn om het hem hele maal naar de zin te maken. De hond dagelijks een paar uur alleen laten, omdat de baas aan het werk moet, lijkt dus niet verstandig. Het asiel aan de Besjeslaan heeft een nieuwe beheerder. Het is L.M.C. Gottschal. hier gefotografeerd met de Duitse Herder Boef. De nieuwe baas zal veel tijd aan hem moeten besteden. Boef, speels en waaks als hij is, moet regelmatig naar bui ten. Dat is eigenlijk ook de re den dat Boef in het asiel is be land. Bij zijn oude baas, in Rijnsburg. had hij juist te wei nig ruimte, zodat uiteindelijk maar werd besloten afstand van hem te doen. Volgens de beheerders van het asiel speelt verder een rol, dat zijn oude baas Boef probeerde af te richten. En juist het goed-

Leidse Courant | 1986 | | pagina 12