larrière Visser staat op het spel Crosser Gerard Rond middelpunt van rel Nigel Short alleenheerser Oprichting Voorschotense honkbalclub twijfelachtig sportuitslagen Xs Westduitse voetballers kunnen ton verdienen Rood hoofd voor Arnouts Titel voor Katerina Witt Lord Killanin positief over Amsterdam 1992 Basketballers oefenen SPORTWERELD INA6[)PORT Cekbeöowuvnl VRIJDAG 31 JANUARI 1986 PAGINA 7 "1 Ui im Jansen issistent inus Israel OTTERDAM fim Jansen wordt iet ingang van het Dmende voetbalsei- ien assistent-trainer j Feyenoord. Jan- n, die momenteel i tweede elftal on- >r zijn hoede heeft, il hoofdtrainer Ri- Israel gaan assis- iren. Over de toe- omst van Wim van lanegem bij de Rot- jrdamse club is nog liet beslist. Wim van Hanegem: toekomst bij Feyenoord onzeker. DRUGSPROBLEMEN BU FINALIST SUPER-BOWL BOSTON Verscheidene spelers van de New England Patriots, verliezend finalist bij de strijd om de Super-bowl, zijn verslaafd aan drugs. Dat verklaarde de trainer van de formatie uit Bos ton, Raymond Berry, in een interview met het Amerikaanse dagblad The Boston Globe. „Wij kennen als trainerstaf minstens vijf spelers, die met ernstige drugs-problemen te kampen heb ben. En wat vijf a zeven anderen betreft, heb ben we zeer sterke vermoedens dat ze eveneens verslaafd zijn aan cocaine". Berry weigerde na men van de spelers te noemen. „Wij zijn ons al meer dan een jaar bewust van deze onverkwik kelijke en niet te tolereren situatie. Ik heb lang nagedacht over het feit of ik met deze informa tie in de publiciteit moest treden. De zaak is echter zo uit de hand gelopen dat ik vond dat de buitenwereld het moest weten". Opnieuw verlies dameshandbalploeg CHEB De Nederlandse dames handbalploeg heeft ook de tweede wedstrijd in het zevenlandentoer- nooi in het Tsjechoslowaakse Cheb verloren. Tegen de A-ploeg van Tsjecho-Slowakije werd het 28-16 na een ruststand van 11-10. Alleen doelvrouwe Carina Bruins bleef zichzelf. Dank zij haar, zij stopte onder andere vijf van dertien strafworpen, groeide het verschil niet verder dan twaalf punten. De Nederlandse doelpunten werden gemaakt door Ursula Dekeling (4), Monique Geitz (3), Esther Hage- man, Hanneke van Eijl, Cecile Leenen, Diana Niemantsverdriet en Joke Lekkerkerk. FRANKFORT Wanneer de voetballers van West-Duits- land in juni in Mexico wereldkampioen worden, kunnen zij rekenen op een premie van minimaal ruim 110.000 gul den per persoon. Herman Neuberger, de voorzitter van de Duitse voetbalbond (DFB) verklaart dat in een interview, dat deze week in een Westduits geïllustreerd blad ver schijnt. Volgens Neuberger mogen de spelers hun echtge notes of vriendinnen op kosten van de bond meenemen naar Mexico. De voorzitter van de Westduitse bond is er altijd een voorstander van geweest dat de levensgezellin nen van de spelers meegaan naar een groot kampioen schap. „Je hebt dan in elk geval de zekerheid dat niemand avonds of nachts via de brandladder het hotel verlaat en zich ergens gaat vermaken. Dat hebben wij al verschei dene keren meegemaakt. In 1974 in Malente en om maar te zwijgen over wat zich in 1982 in Spanje heeft afgespeeld. Verdubbeling doping-gebruik KEULEN Professor Manfred Donike heeft in zijn eigen laboratorium in Keulen over 1985 een stijging van meer dan honderd procent van het aantal positie ve dopingsonderzoeken geconstateerd. Over het hele jaar vielen 60 testen positief uit tegen 26 in 1984. De biochemicus aan de Sporthogeschool noemde die ont wikkeling bedenkelijk en ontoelaatbaar. In zestig pro cent van de positieve gevallen ging het om het gebruik van anabole steroiden, spierversterkers. De meeste overtreders waren gewichtheffers of sporters gespecia liseerd in de technische disciplines van de atletiek. Do nike rapporteerde verder dat het aantal positieve on derzoeken bijna ver-twaalfvoudigd is sedert 1979, toen slechts twee gebruikers betrapt werden. Hij waar schuwde nogmaals voor de gevolgen van misbruik en verwees wederom naar de 38 Amerikaanse sporters bij wie door langdurig gebruik van anabolica ernstige le veraandoeningen werden geconstateerd. Donike vroeg de overheid maatregelen te nemen tegen het groeiende misbruik in fitness- en bodybuilding instituten. lSSEN Schaatscoach jaart Kloosterboer mag iet Nederlands schaats- [ampioenschap in Assen lechts een tussenstap loemen, voor Ria Visser is e titelstrijd het uur van e waarheid. Het matige ptreden tijdens het EK in iet Noorse Geithus heeft wijfels gezaaid bij de •iervoudige nationale ;ampioene. Vandaar ook, de anders zo spraakza- ne inwoonster van Alme- e aan de vooravond van iet NK zich niet wil laten 'erleiden tot boude uit- praken. „Het Nederlands ;ampioenschap is voor mij xg belangrijk. In Assen vorden immers de plaat- en voor de WK-ploeg rerdeeld", zegt ze dan och. de teleurstelling van Geit- reisde Ria Visser in de ternploeg mee naar Davos. >lezierig werd het verblijf liet. De weersomstandigheden waren ronduit slecht, terwijl de ploeg van Tjaart Klooster boer in het wintersportoord bovendien tegen een hinderlij- ce verkoudheid opliep. „Ei- Vervangers ASSEN Jaap Woesten- burg en Jolanda Grimber gen nemen dit weekeinde deel aan het toernooi om het Nederlandse kampi oenschap. De rijder uit De Rijp vervangt Emiel Hop man. Grimbergen uit Rijnsburg neemt de plaats in van Ingrid Haringa. Beiden hebben zich voor de titelstrijd in Assen afge meld. Hopman moest twee weken geleden wegens een aandoening aan de luchtwegen in het zieken huis worden opgenomen en is nog niet hersteld. Ha ringa kan wegens werk zaamheden niet meedoen. genlijk was ik de enige die geen kwaal had", zegt de 24- jarige Visser. „Toch ging het niet naar wens in Davos. Je piekert je natuurlijk suf, waar om het op het EK zo slecht ging. De oorzaak heb ik niet gevonden, hoewel Klooster boer die in mijn techniek zoekt. Ik weet het echt niet. Conditioneel voel ik me pri ma. Ik zal daarom moeten trachten goed te rijden, want anders is het over en uit. Het heeft geen zin om de hele dag met schaatsen bezig te zijn en dan slechts zesde op het natio naal kampioenschap te wor den. Wanneer dat het geval is, zal ik mezelf serieus de vraag moeten voorleggen of het zin heeft om verder te gaan. Met andere woorden: of ik met de schaatssport op topniveau moet stoppen". Tjaart Kloosterboer behoudt het vertrouwen in zijn pupil. Zegt dat in Davos danig aan haar afzettechniek is ge schaafd. „Conditioneel heeft Ria niets ingeleverd. Ze moet tijdens het rijden het geduld opbrengen om op het juiste moment de afzet te maken. Sinds haar enkelblessure bracht ze het zwaartepunt te vroeg over, waardoor ze zich zelf in feite tegenwerkte. Voor mij is het afwachten of ze on der de wedstrijdspanning niet in haar oude fouten vervalt. Kan ze de spanning aan, moet Visser in staat zijn zich in de WK-ploeg te rijden. Maar het is ook niet uitgesloten dat ze er net buiten valt, alles is moge-^ lijk", zegt Kloosterboer. Misschien is het in het voor deel van Ria Visser, dat Yvon ne van Gennip, die in staat moet worden geacht haar eer ste nationale all-round-titel te veroveren, in Assen niet op scherp behoeft te rijden. „Voor Ria Visser: „Ik moet in Assen rijden, niet Kloosterboer". Nederlandse invasie in Inzeil INZELL/MÜNCHEN Voor het schaatstoernooi om het wereldkampioenschap heren is geen kaart meer te krijgen. Dat hebben de organisatoren tijdens een persconferentie in München bekendgemaakt. Op zaterdag 15 en zondag 16 fe bruari zullen ongeveer 18.000 belangstellenden de wedstrij den in Inzeil rechtstreeks volgen. In de voorverkoop wer den al 11.000 toegangsbewijzen door Nederlanders gekocht. mij is het wereldkampioen schap in Den Haag veel be langrijker", merkt Klooster boer op. „De meisjes kwamen met een vervelend kuchje te rug uit Davos. Met Van Gen- nip gaat het weer de goede kant op, Petra Moolhuizen is echt ziek geweest. Thea Lim- bach is zo goed als hersteld, evenals Marieke Stam. Wan neer Van Gennip en Stam zich bij de eerste vijf van het klas sement rijden, hebben zij aan de eis, vormbehoud tonen, vol daan en krijgen zij een plaats in het WK-kwartet. In princi pe zijn de twee andere plaat sen voor de nummers drie en vier van het NK. De BCK wijst echter de vierde rijdster aan, want er kan zich natuur lijk een valpartij of een ander malheur voordoen". Kloosterboer blijft wat Visser betreft optimistisch gestemd: „Ria Visser zou de leemte tus sen Van Gennip en de rest moeten opvullen. In Geithus mislukte dat, ik heb goede hoop dat Ria zich kan herstel len". Visser op haar beurt: „Ik ben blij dat Kloosterboer zo veel vertrouwen in me stelt. Maar in Assen zal ik moeten rijden, niet Kloosterboer. Ik zal mijn best doen, meer kan ik niet. En wanneer het niets wordt? Tja, dan is mijn seizoen echt naar de knoppen...". HENNIE LEMEIN APELDOORN De Betuwse motocrosser Gerard Rond is in opspraak geraakt door een radio-programma van Veronica, waarin verslaggever Harry Jansen hem in een kwaad daglicht stelde. In het programma „Kletskop" van Annet van Trigt zette de geïnterview de Jansen grote vraagtekens bij de wijze waarop Rond de rally Parijs-Dakar verliet. De beenbreuk zou Rond bijvoorbeeld verzonnen hebben als excuus om van de ontberingen verlost te zijn, daar kwam zijn betoog op neer. Jansen, als verslaggever van de NOS aanwezig bij de rally Parijs-Dakar, zegt er voor gezorgd te hebben dat de gebles seerde Rond zo snel mogelijk naar Nederland werd vervoerd. Aanvankelijk was het de bedoeling om de onfortuinlijke Ne derlander per auto te vervoeren, maar Jansen kreeg het voor elkaar dat het NOS-vliegtuig werd ingezet. Zodoende was Rond binnen 24 uur op Schiphol. De luchthartige manier waarop de 29-jarige crosser over zijn blessures sprak sterkten Jansen in de mening dat Rond alles verzonnen had. Hij zou bovendien, zo vertelde ex-prof wielrenner Jansen tegen Van Trigt, gezegd hebben dat hij zijn motorfiets in brand had ge stoken om de verzekeringsgelden te kunnen innen. Via-via werd Gerard Rond - die in de Verenigde Staten ver blijft - na de uitzending op de hoogte gesteld en reageerde uiterst verbolgen:„Dit is toch niet te geloven. Wat is nu mak kelijker te bewijzen dan een beenbreuk? En wat die motor fiets betreft, dat ding was slechts WA verzekerd. Toen ik in het vliegtuig stapte werd me gevraagd wat er met die motor fiets moest gebeuren. Jansen vroeg me dat en er zaten meer mensen bij. Toen heb ik gezegd dat de organisatie daar voor moest zorgen, maar dat het me niks zou verbazen als dat ding in brand werd gestoken. Ik weet echt niet wat Jansen bezielt". De Arnhemse chirurg P.C. Prakke bevestigde desgevraagd dat hij Rond aan een kuitbeenbreuk behandelde. Prakke- :„Wat nu gebeurt is een hoogst merkwaardige situatie. Ge rard Rond had een kuitbeenbreuk, zes centimeter boven zijn enkel". Gerard Rond zegt overwogen te hebben een aan klacht wegens smaad in te dienen, maar verkiest nu weer woord in de volgende uitzending van „Kletskop", volgende week woensdag. VIJK AAN ZEE Nigel Short is weer alleenheerser in het loogovenstoernooi. De Engelsman won in de elfde ronde na een eeks remises weer eens. Hij versloeg de Amerikaan De Firmian n zag zijn naaste concurrent Ljubojevic een „afspraakremise" chuiven met ziin landgenoot Nikolic. John van der Wiel kreeg, ils beste Nederlander, gezelschap van Genna Sosonko. De Lei- denaar probeerde in de tweede zitting tegen Tsjernin tevergeefs een toreneindspel met een pion meer in winst om te zetten. So sonko versloeg de Engelsman Hodgson. Van der Wiel probeerde nu eens een partij op positionele grond en te winnen. Daar bleek Tsjernin echter wel tegen bestand. Na negentien zetten verscheen er al een eindspel op het bord, dat de Rus enkele zetten later tot een remisebod bracht. Van der Viel schudde echter het hoofd, maar moest na een uur in de tweede zitting toch berusten in remise. Hort won voor de eerste keer in dit toernooi. De Tsjechoslo- waak, die elk ogenblik Westduits staatsburger kan worden, deed dat tegen de voormalige Europese jeugdkampioen Hellers bij zonder fraai. In een Koningsindische partij, die de zeventien-ja rige Zweed wat te optimistisch behandelde, leidde Hort een ma- taanval in op de 29e zet. Met een zegevierend gebaar voltooide hij de actie vijf zetten later met een kwaliteitsoffer. In de B-groep nam Jeroen Piket alleen de leiding. Hij won in de avonduren van Rudy Douven. Daardoor kwam hij op zeven punten uit negen, partijen. Hij heeft uit twee duels (tegen achter eenvolgens de Italiaan Braga en de Joegoslaaf Ivkov) nog één >unt nodig voor zijn eerste grootmeesterresultaat. De partij tussen Hort (Wit) en Hellers kwam als volgt tot stand: d2-d4 pg8-f6; 2. c2-c4 g7-g6; 3. pbl-c3 If8-g7; 4. e2-e4 d7-d6; 5. pgl-f3 0-0; 6. Ifl-e2 e7-e5; 7. 0-0 pb8-c6; 8. d4-d5 pc6-e7; 9. pf3-el pf6-d7; 10. pel-d3 f7-f5; 11.. e4xf5 pe7xf5; 12. f2-f3 pd7-f6; 13. pd3-f2 Pf5-d4; 14. Icl-e3 pf6-h5; 15. pf2-e4 'h5-f4; 16. tfl-£2 c7-c5; 17. Ie2-fl dd8-e7; 18. a2-a3 a7-a5; 19. tal-bl Ic8-f5; 20. >2-b3 b7-b6; 21. tf2-b2 g6-g5; 22. kgl-hl h7-h5; 23. b3-b4 a5xb4; 24. a3xb4 c5xb4; 25. b2xb4 g5-g4; 26. tb4xb6 g4xf3; 27. g2xf3 ta8-a3; 28. tb6-b7 de7-d8; 29. Ie3xf4 If5xe4; 30. pc3xe4 ta3xf3; 31. Ifl-g2 tf3xf4; 32. ddlxh5 pd4-f5; 33. pe4-g5 tf4-h4; 34. tb7xg7+ kg8xg7; 35. tbl-b7+; zwart geeft het op. MONDORF-LES-BAINS Johann Scherz is 53, weet zich in het bezit van twee Europese en tachtig nationa le titels, en is wereldkam pioen geweest in het anker- kader 71/2. Toch is de gezette Oostenrijker ambitieus. Dat bemerkte Jan Arnouts te Mondorf-les-Bains maar al te zeer in zijn tweede voor het biljarttoernooi et Europees kampioen schap driebanden. De Neder landse kampioen, gehuld in een door de bond verstrekte oranje trui, kreeg er een rood hoofd van. Scherz verblikte of verbloosde niet en won in 51 heurten met 50-42. Ondanks deze nederlaag behield Ar nouts uitzicht op de kwartfina les. Katharina Witt wordt tijdens de huldiging geflankeerd door Kira Ivanova (links) en Andrea Kondrashova. KOPENHAGEN De Oostduitse Katerina Witt is in Ko penhagen opnieuw Europees kampioene kunstrijden gewor-' den. De 20-jarige rijdster won de titel voor de vierde achter eenvolgende keer. De Nederlandse deelneemster Li Cha Wang eindigde als zeventiende. AMSTERDAM - Sinds Amsterdam zich officieel kandi daat heeft gesteld voor de Olympische Spelen van 1992 wordt de hoofdstad met grote regelmaat bezocht door vertegenwoordigers van het Internationaal Olympische Comité (IOC). Deze week ontving de Stichting Olympi sche Spelen Amsterdam 1992 Lord Michael Morris Kil lanin in zijn functie als ere-voorzitter voor het leven van het IOC. Killanin bezocht Amsterdam voor een rapportage aan zijn op- volger Antonio Samaranch. In hoeverre Lord Killanin invloed kan uitoefenen op een eventuele toewijzing van de Spelen aan Amsterdam werd niet duidelijk. Daarover liet de ere-voorzitter zich niet uit. Waar Amsterdam het mee moet doen ziin Killanins positieve indrukken, hetgeen in een wereld waar lobbyen bijna tot hoofddoel is verheven geen tegenvaller is. Vanzelfsprekend liet Lord Killanin, die zijn bezoek van twee dagen gisteren afsloot met een persconferentie, niet het achter ste van zijn tong zien. Klare uitspraken over de kansen van Am sterdam vielen uit zijn mond niet op te tekenen. Desondanks kon uit de woorden van Killanin worden opgemaakt dat Am sterdam tot de serieuze kandidaten moet worden gerekend. In zijn rapportage aan Samaranch zal Killanin Amsterdam zeker niet in de categorie onacceptabel scharen. Blijft de vraag of de visie van de oud-voorzitter enig gewicht in de schaal zal leggen. Lord Killanin omschreef zelf zijn inlvoed aldus: „Ik heb binnen het IOC geen stemrecht, wel een stemgeluid." Bonthuis blijft tussenpersoon ROTTERDAM De splin ternieuwe sectie beroeps- wielrennen van de Konink lijke Nederlandse Wielren Unie kan de Rotterdamse manager Peter Bonthuis niet verbieden als tussenpersoon op te treden voor Nederland se en buitenlandse wielren ners. Dit werd in Rotterdam toege geven door de sectie beroeps- wielrennen, onder voorzitter schap van Hein Verbruggen. De bij Bonthuis onder contract staande coureurs betalen dit seizoen wel twee keer commis sie over hun startgelden. Een percentage bij de manager plus een (verplicht) percentage bij de KNWU voor wie oud-ren ner Gerrie van Gerwen als fulltime coördinator gaat op treden. VOORSCHOTEN De nieuwe honkbalclub, die maandag in Voorschoten opgericht zou worden, staat op losse schroeven. Na een onderhoud met de gemeente Voorschoten gisteravond, heeft het be stuur van de club besloten de oprichtingsvergadering voor onbepaalde tijd uit te stellen. De problemen be treffen de subsidie: de ge meente Voorschoten vindt het vraagbedrag, 18.200 gulden, te hoog. De club durft de oprichting zonder dat minimumbedrag ech ter niet aan. Ruud Braggaar, in principe voorzitter van de honkbalclub, toonde zich gisteravond vlak na het onderhoud erg teleur gesteld. Braggaar: „Dinsdag avond hebben we een zeer succesvolle informatieavond gehad: we kunnen rekenen op een ledental van zeker tachtig. Wat wil je nog meer?" Van het gevraagde subsidiebe drag zou 12.500 gulden opge slokt worden door een volgens Braggaar noodzakelijke pro fessionele „backstop" (hek werk rond het achterste deel van het veld, ter bescherming van het publiek). Braggaar: „Dat is absoluut een vereiste. We hebben het subsidiebedrag zelfs al laten zakken van 30.700 gulden naar 18.200 gul den. De gemeente stelt nu dat we het best kunnen doen met lantaarnpalen en een visnet en dat we dus op een nog lager bedrag moeten uitkomen. Ze zeggen die informatie bij de Bond gekregen te hebben". Verificatie leerde Braggaar echter, dat de Bond deze infor matie niet aan de gemeente Voorschoten verstrekt heeft: „We worden duidelijk aan het lijntje gehouden. De gemeente wil dat we ons eerst bewijzen. Ze lijden in Voorschoten aan het „fietscross-syndroom". Die fietscross-club was binnen een jaar weer weg en daar verden ken ze ons ook van". Vanavond krijgen Braggaar en de zijnen opnieuw antwoord van de gemeente, maar Brag- gaar ziet de toekomst voor zijn club somber in: „Ik durf er niks over te zeggen, maar ik vrees het ergste. Zoals het er nu uitziet zit de zaak muur vast. Die „back-stop" is abso luut noodzakelijk. We zijn echt wel bereid om zelf wat te doen, maar die „back-stop" moet professioneel aangelegd worden. Ik ben echt niet te be roerd om zelf een schop te pakken". JACOB BERGSMA ALPHEN AAN DEN RIJN De nationale heren basketbal selectie zal zich onder meer in Alphen aan den Rijn voorbe reiden op de WK-kwalificatie- wedstrijd tegen België (12 fe bruari in Den Bosch). Neder land ontmoet op maandag 10 februari om 20.00 uur in de Alphense Rijnstreekhal de na tionale ploeg van Zwitserland, onder leiding van Hugo Harre- wijn, de broer van BS Leiden- coach Ruud Harrewijn. Neder land is al gekwalificeerd voor het WK in Spanje, maar bondscoach Vladimir Heger kijkt nu al vooruit naar de Eu ropese B-kampioenschappen, de zogenoemde Challenge Round, die in mei in België plaats zullen vinden. Door de blessure van Leiden- center Bert Kragtwijk zal He ger zijn selectie voorlopig aan vullen met Erik Griekspoor (Den Helder) of Philip Schaf- tenaar (Utrecht). Ook René Ridderhof (Haaksbergen) komt mogelijk nog voor selec tie in aanmerking. Grote af wezige in de nationale selectie is nog steeds Leiden-veteraan Toon van Helfteren. De vaste selectie is als volgt: Hagens, Heijdeman en Kragtwijk (Leiden); Bottse, Esveldt en Pieterse (Den Bosch); De Waard en Schilp (Den Helder); Boers en Van Essen (Weert); De Vries en Esajas (Haaksbergen); Van- de Lagemaat (Werkendam); Ebeltjes (Enschede); Van Poelgeest (Amsterdam). Van Bemmelen blijft trainer De Sleutels LEIDEN Jan van Bemme len is ook volgend seizoen trai ner van De Sleutels. Beide partijen rondden hun bespre kingen gisteravond succesvol af. Van Bemmelen, eerder trainer van ondermeer SVLV, gaat zijn tweede jaar in bij de zaterdag vierdeklasser. Hij heeft voor één jaar bijgete kend. Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, za terdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr.071-122248 en üw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. Handbal Bondscoach Jan Kecskemethy moet nog tenminste twee weken in het ziekenhuis verblijven. De NHV-trainer on derging maandag in Nijmegen een hartoperatie, die naar tevre denheid is verlopen. Wielrennen De jury van de rechtbank in Canterbury heeft Jacques de Goede uit Standaarbuiten niet schuldig bevonden aan de smokkel van soft-drugs. De oud-wielerploegleider werd vorig jaar gearresteerd in Sheerness nadat de Engelse douane in zijn auto 38 kilo hasj had aangetroffen. Voetbal De tuchtcommissie van de Belgische voetbalbond heeft Piet Wildschut een schorsing opgelegd van vijf wedstrij den. De Nederlander kreeg onlangs een rode kaart in de wed strijd tegen Standard Luik voor een grove overtreding. Schaatsen De poging, die Hilbert van der Duim wilde onder nemen het werelduurrecord van Jan Kooiman (38.558,45 meter) te verbeteren, is voor dit seizoen definitief afgelast. De kwaliteit van de ijsbaan in Inzeil is woensdag niet voldoende om een po ging te wagen. Wielrennen Francesco Moser start op 26 april in de Amstel Goldrace. Voor de werelduurrecordhouder wordt het de derde start in de Nederlandse klassieker. Voetbal De 64-jarige voormalige manager Henri Guerin is door de Franse voetbalbond aangesteld als opvolger van tech nisch directeur Michel Hidalgo. Voetbal Gusztav Sebes, trainer van het „grote" Hongaarse elftal uit de jaren vijftig, gisteren op 80-jarige leeftijd in Boeda pest overleden. Voetbal Het bestuur van de eerste-divisieclub Heerenveen heeft het contract van trainer Foppe de Haan met een jaar ver lengd. SCHAKEN Hoogovenatoernool Grootmoestergroep A Elfde ronde: Van der Wiel (Ned) - Tsjernin (Sov) 1/2-1/2; Van der Sterren (Ned) - Hüb- ner (Wdl) 0-1; Selrawan (VSt) - Ree (Ned) 1-0; Hort (Wdl) - Hellers (Zwe) 1-0; Sosonko (Ned) - Hodgson (Eng) 1-0; Nikolic (Joe) - Ljubojevic (Joe) 1/2 - 1/2; De Firmian (VSt) - Short (Eng) 0-1. Stand: 1. Short 8 punten; 2. Ljuboje vic 7,5; 3. Hübner, Nikolic, Van der Wiet en Sosonko 6.5; 7. Hort en Tsjernin 5,5; 9. Hodgson 5 en 1 afg.; 1CJ. Seirawan 5; 11. Van der Sterren 4,5; 12. De Firmian 3 en 1 afg.; 13. Ree en Hellers 3. Grootmeester groep B: Braga (Ita) - Ivkov (Joe) 1-0; Jeroen Piket (Ned) - Douven 1-0; Kuljf (Ned) - Blees (Ned) 1-0; Polgar (Hon) - Cuij- pers (Ned) 1-0; Garcia Palermo (Arg) - Davies (GBr) 1/2 - 1/2; Marcel Piket (Neq) - Hulak (JSI) 0-1. Stand: 1. J. Piket 7 punten; 2. Hulak 6.5; 3. M. Pi ket 6; 4. Kuljf 5,5; 5. Douven en Bra ga 4,5 en 1 afg.; 7. Ivkov 4,5; 8. Gar- cia-Palermo en Polgar 3,5; 10. Cuij- pers 3; 11. Davies 2,5; 12. Blees 2. BILJARTEN EK driebanden, Mon- dorf Tweede ronde Groep A: Carlsen-Grethen 50-16/43; T. Blomdahl - Rico 50-46/44. Stand: 1. T. Blomdahl 2-2/1.136; 2. Rico 2- 2/0.914; 3. Carlsen 2-2.0.798; 4. Gre- then 2-0/0.436. Groep B: Kühl-Virta- nen 50-33/51; Zanettl - Stroobants 50-33/37. Stand: 1. Zanetti 2- 4/1.136; 2. Kuhl 2-2/0.950; 3. Stroob ants 2-2/0.882; 4. Vlrtanen 2-0/0.601 Groep C: Kovac (Tsj) - Tachnakaln (Fra) 50-44/70; Scherz-Arnouts 50- 42/51. Stand: 1. Scherz 2-4/0,900; 2. Arnouts 2-2/1,022; 3. Kovac 2- 2/0.761; 4. Tachnaklan 2-0/0,788. Groep D: Theriaga-Blomdahl 50- 32/38; Grethen (Lux) - Nlederlander (Zwi) 50-36/48. Stand: 1. Therlaga 2- 4/1.052; 2. L. Blomdahl 2-2/0,768; 3. F. Grethen 2-2/0,837; 4. Nlederlander 2-0/0.695.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 7