Linda Evans uit stapt over in Parfum na";adio/televisie fieidac(5ou/ta/nt VRIJDAG 31 JANUARI 1986 PAGINA IS ,An Early Frost", L, ateger familie- Irama rond AIDS 2 [ILVERSUM Micheal, een inge advokaat die net promo- ten di e heeft gemaakt, is de hoofd- op hi >lsPeler in de Amerikaanse »ste ri levisie-film „An Early eker rost". Deze rolprent, die mor- OndeiBn °P BET 1 om 2120 uur is Dooz'en en °P 2' maart hij Ve- prnnr >nica wordt uitgezonden, tie va andelt over AIDS straljAn early Frost* is de eerste /-film over AIDS maar zeker ischim 'et de 'aatste- amusement- ?en b< ndustrie heeft in de ziekte an ee en dankbaar onderwerp ge- eze boonden- In New York bijvoor- ruikei ee'd draaien momenteel vier et vei Jeatershows over dit thema, i waarrwii* medio september het warer ineelstuk van Jos Brink ('Een knol'ieuwe Dood') ziJn première ondei 10et beleven- IBC, het Amerikaanse net- nedei 'erk dat 'An EarlY Frost' jot e eeft gemaakt, startte in 1983 kom 'et de Produkt'e- Een homo- ak zilEksueel schrijversduo (Daniël ronds 'iPmann en Ronald Cowen) is jr jg ijna een jaar bezig geweest kor!|et het schrijven. In totaal afhuii 'jn er veertier» versies ge- "s najiaakt- Ermann bezocht samen onder iet hoofdrolspeler Aidan elplar !uinn een aantal AIDS-pa- i oDffl enten. Een sterk punt van de ilm is dat hij noch in negatie- DDele e- noch 'n positieve zin, een iniide 'aardooordeel geeft over de 1 omoseksuele levensstijl of ver AIDS. Een tweede sterk speet is dat het accent op de derei Dciaal-maatschappelijke pro- ilematiek van AIDS-patiënten ronds gelegd. De film geeft wel ledische informatie over de gepa iekte. maar is zó gedoseerd, ithodi at de kijker de film volledig over ls speelfilm ervaart. Toch is r één manko: er wordt niet ;r da esproken over de wijze waar- ordei p AIDS kan worden overge- uizen ragen. Wanneer „An Early rost'' op de Nederlandse tele- risie is te zien, komen we na- 0 er op de film terug, uil s; N< Aidan Quinn speelt de hoofdrol 1 „An early frost". BRIT MAAKT BEZWAAR TEGEN AFBEELDING IN SPITTING IMAGE LONDEN Het Britse hooggerechtshof heeft geoordeeld dat het geen misdrijf is om op tv su- bliminale beelden te tonen - beelden die minder dan een kwart seconde op het scherm te zien zijn en onbewust door de kijker zouden worden op genomen. Norris McWhirter, een van de oprich ters van het Guinness Book of Records, had de zaak aangespannen omdat de satirische tv-show Spitting Image volgens hem herhaaldelijk een groteske en belachelijk makende afbeelding van zijn hoofd had getoond bovenop het lichaam van een naakte vrouw. Volgens de rechter is dit niet strafbaar, omdat de wettelijke bepaling hierom trent alleen uitzending verbiedt. De afbeelding kwam pas aan het licht bij het stopzetten van een video-opname van deze uitzending. De kla ger overhandigde de rechter daarvan een foto. Intern is de programmamakers intussen verbo den de afbeelding verder nog te vertonen. NOS heeft 104 min. tekort voor nieuwe apparatuur HILVERSUM De raad van be heer van de NOS wil nog dit jaar een nieuw beleid uitstippelen voor het functioneren van het facilitair bedrijf van de NOS. De raad zal daartoe het NOS-bestuur voorstel len een stuurgroep in te stellen die voor 15 oktober rapport uitbrengt over omvang en samenstelling van een facilitaire voorziening ten be hoeve van de omroepen in de toe komst. Aanleiding vormt de nota „Studieniveau dienstverlening 1985" van de directie van het faci litair bedrijf (FB). In dit rapport, dat eind vorig jaar verscheen, maakte de directie van het facili tair bedrijf duidelijk dat zij met het oog op de voorgenomen ver zelfstandiging van het produktie- bedrijf niet meer met het tot nu toe gevoerde beleid van het NOS- -bestuur uit de voeten kon. Gecon stateerd werd dat de achterstand in vervangingsinvesteringen eind '85 al was opgelopen tot 104 mil joen gulden. De voorkeur gaat uit naar een aparte stuurgroep, be staande uit vertegenwoordigers van de zendgemachtigden, het fa cilitair bedrijf, de bestuurscontro- leur en een vertegenwoordiger van het externe accountantsbu reau. Het rapport van deze stuur groep zal als basis moeten dienen voor het bepalen van de gewenste omvang van de produktiemidde- len. Pisa-duo naar Veronica HILVERSUM - De presentatoren van het VARA-programma Pisa, Harry Vermeegen en Henk Spaan, zijn definitief overgestapt naar Ve ronica. Eerder was daar al sprake van. Vanaf 22 februari zal het duo eenmaal per veertien dagen een soortgelijk programma onder de naam Verona verzorgen op de za terdagavond en dit om de veertien dagen om 21.15 uur. Veronica heeft behalve Vermeegen en Spaan ook het produktieteam van Pisa overgenomen. Het contract is afgesloten voor het lopende en ko mende winterseizoen. De Veroni- ca-dirëcteur Out toonde zich zeer tevreden over de „welwillende medewerking" van de VARA-di- rectie. HILVERSUM Ander half jaar geleden op BRT- tv, as. zaterdag op VOO- tv, Ned. I om 22.00 uur, de Amerikaanse film „Bare essence", voor hier ook wel vertaald als „Pure parfum", met Linda Evans in de hoofdrol als moeder, lady Bobby Ro wan geheten. De roem van deze ster van „Dynas ty" (Krystle) leende zich voor bioscoopwerk. Maar behalve de rol moest ook het verhaal in deze film meeprofiteren van de be kendheid van deze tv-serie. Zodoende ademt deze film hetzelfde sfeertje als „Dynas ty", drijvend op mensen die in alles het uiterste willen, van zakelijk succes tot het onderste uit de kan van de liefde. Dergelijke ambities gaan niet altijd samen. Daar komen de strubbelingen uit voort die het verhaal vor men. Linda Evans figureert in deze film als de moeder van de ambitieuze dochter Tyger (Genie Francis), die het wil gaan maken in de parfum- branche, een bedrijfstak in geuren en kleuren, maar te gelijk een harde wereld, waarin men onverbloemd el kaar de loef sfsteekt. Parfumvrouw Tyger, die bij pijnlijke ontwikkelingen voor troost en raad zich tot haar moeder wendt, en bij haar soms ook afgaat, zeker als ze zich al te trots opstelt, krijgt te maken met ene Ar- mand, een rol van France Benard. Die Armand is ver liefd op Tyger, maar koestert zo zijn eigen opvattingen over de beste soort parfum. Hij ziet er geen heil in om bij haar in New York te komen werken en als hij komt, ver schijnt hij met een nieuw elixir, waar hij alles van ver wacht en waarmee zij het niet ziet zitten. De bedenkers van het verhaal zorgen voor verwikkelingen die niet al leen de kern van de zaak ra ken, maar bovendien het hart van de personages die er een rol in vervullen. Dit heeft er ook mee te maken, dat Tyger in het begin in de filmbiss terecht komt, waar haar overleden vader levens vervulling in vond, maar het financieel niet haalde. Diefstal Nog andere figuren doen hun intrede in dit verhaal. Zo wordt er ook parfum ge stolen, althans de formule voor de samenstelling ervan. Tyger ziet mogelijkheden voor de parfumhandel samen met ene Chase Marchal (Bru ce Boxleitner). Zij komen in Frankrijk terecht, waar op parfumgebied nog wat ken nis lijkt te vergaren. Tyger komt daar tot zaken. Intus sen vliegt Chase naar Parijs, waar hij met de moeder van Tyger mooie dagen beleeft. Dit alles en nog veel meer brengt de personages tegen over elkaar in situaties, waarin men jegens elkaar geen eerlijkheid meer kan betrachten, omdat iedereen voor iedereen voortdurend op zijn hoede moet zijn. De gespannen verhoudingen rij zen soms de pan uit. Voor de ene kijker komt dit over als spannend om te volgen, voor de ander zal al dit gedraai om elkaar heen al snel ver moeiend worden bevonden. Gevraagd naar deze rol van moeder vertelde Linda, die zo druk is geweest altijd met haar tv-carrière dat het moe derschap tot op heden haar onthouden bleef, dat zij die ambieerde. Zij wilde de mo gelijkheden ervan verken nen, temeer omdat zij in werkelijkheid graag moeder zou willen zijn. In deze film ziet men Linda Evans bezig zich waar te maken als moe der. Zij moet dan wel veel le venservaring in haar wijze lessen leggen, want dochter Tyger krijgt te maken met spionnen onder haar beste vrienden en vriendinnen, die achter het geheim van haar parfum en haar zakelijk suc ces proberen te komen. Dit gaat zo de hele film door. Met schrille hoogtepunten bovendien, zoals wanneer Tyger haar nieuwe parfum annonceert en op de zaken- receptie haar moeder tegen komt met haar geliefde, die zij eerder als haar zakelijk partner wenst te zien. De moeder moet zich daar dan Linda Evans als moeder in de film „Parfum", in deze scène sa men met haar vriend Chase (Bruce Boxleitner). uit zien te redden. Tyger raakt door deze affaire knap van streek en loopt boos van de party weg. Moeder mag dat later weer recht breien, inclusief haar eigen houding jegens haar dochter. Maar terwijl de relatie moeder- dochter verslechtert, ziet de dochter de kans schoon haar zakelijke relatie met moeders eerdere vriend te herstellen. Deze film op tv wordt hal verwege onderbroken door het journaal, het laatste we reldnieuws van die dag, als mede de weersverwachting voor de volgende dag. Daar na duurt de film "Parfum" weer voort, in afwachting van een opklaring in de ver wikkelingen tussen moeder en dochter. TON OLIEMULLER NEDERLAND 1 AVRO 15.45 AVRO-Servic®, met om 1545 AVRO's Service Sa lon en om 16.20 AVRO's Tele-Keuken 16.35 Ik zag twee beren 16.450 AVRO'» danstest - regio noord. Vanuit de Bonte Wever in Slagharen pre senteert Ad Visser de fina listen van Noord-Neder land 17.15 Ontdek je plekje, afl.: Naarden NOS 17.30 'AS-Journaal AVRO 17.46 Ruud en Leonie, praatpro gramma 18.15 AVRO cursus bridge (7b) TELEAC 18.25 Biotechnologie (3a) AVRO 18.55" m De Fabeltjeskrant 19.00 Wordt vervolgd, strip- en tekenfilmmagazine 19.25 AVRO's Toppop, met Kas van lersel NOS 20.00 Journaal AVRO 20.28 AVRO's Wedden dat...? Showprogramma in het kader van de Telelot-actie, waarbij weddenschappen worden afgesloten. Pre sentatie: Jos Brink en San dra Reemr 22.20 AVRO's Televizier, actua liteitenrubriek geheel in het teken van de ruimte vaart. Zowel de Ameri kaanse president Reagan als astronaut Wubbo Oc- kels hebben na de ramp met de Challenger ver klaard dat men door moet gaan met mensen in de ruimte te sturen. Is ruimte vaart nog steeds een pres tigekwestie of een militaire noodzaak? Studiogast is Wubbo Ockels. 22.50 M.A.S.H. Amerikaanse co medyserie. Afl.: Een avond in de kroeg 23.15 Karei v.d. Graaf, discus sieprogramma o.l.v. Karei van de Graaf 23.50 AVRO's Sportpanorama, met aandacht voor de top twaalf tafeltennis, het Eu ropese tournooi dat mo menteel gehouden wordt in het Zweedse Sodertalje en een reportage van de worldcup skiën (afdaling heren) in het Zwitserse Wengen NOS 00.05 Journaal NEDERLAND2 RVU 17.00-17.30 Vloedlijn NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.20 Paspoort voor Spanjaar den 18.30 Sesamstraat 18.45 dlJeugdjoumaal 19.00 Journaal TROS 19.12 De eerste de beste. Walter Tiemessen en Tom Blom presenteren weer specta culaire records en opmer kelijke prestaties 20.05 Slippers, blijspel met o.a. Derek de Lint, Luc Lutz, Liz Snoyink en Trins Snijders. Twee jonge mensen willen trouwen, maar er staat één kleinigheid in de weg: zij moet een eind maken aan de relatie met een oudere vriend, waarvan hij denkt dat het haar vader is 22.10 Gesprek met de Minister president NOS 22.30 Journaal IKON 22.45 Kenmerk special: Dak- en thuislozen in Nederland, reportage over mensen zonder vaste verblijf plaats, waarvan er in Ne derland 20.000 als zodanig staan geregistreerd. Het werkelijke aantal ligt ech ter veel hoger 23.28 De wilde ganzen NOS 23.30 Nieuws voor doven NCRV 23.35 Simon8koop, filmrubriek met Simon van Collem waarin o.a. aandacht voor 'A Chorus Line' van Ri chard Attenborough. 'Live and die in Los Angeles' met o.a. William Petersen en 'De Aanslag' van Fons Rademakers 00.00-01.30 Buffalo Bill, de held van het wilde westen, western uit 1964 van J.W. Fordson. Met o.a. Gordon Scott, Jan Hendriks en Hans von Borsody. On danks het vredesverdrag tussen de blanken en de Indianen, doen blanke op roerkraaiers en een verra der aan de zijde der India nen de strijd opnieuw op laaien EUROPA TV 17.55 Programme-overzicht 18.03 Kinderprogramma'» 18.25 Euro pop dottier, muziekpro gramma 19.25 Sportreportages 20.30 Nieuws en weerbericht 20.40 Wortd Watch. Nieuwspro gramma 20.50 Flairck, muziekspecial 21.45 Current affairs 22.10 Archives of Time 22.35 Nieuws en weerbericht 22.45 World Watch. 22.50 Programma-overzicht FILMNET 17.00 The Professionals herh. 17.50 Diffrent Strokes 18.15 Corvette Summer 20.00 Who's the Boss 20.25 Cartoon Tom and Jerry 20.30 Poltergeist 22.20 Ordinary People 00.20-01.55 Red Light Sting. !cène uit de Amerikaanse speelfilm „Hooper" met Burt Rey- tiscilolds en Michael Vincent. BRT 2 om 21.15 uur. S^iRTI iastrai|7.00 Schooltelevisie OpeS7.55 Journaal 12.01 8.00 Tik Tak, kleuterprogramma 8.05 Plons, kleuterserie (herh.) EN JI8-10 Prikballon, kleutermagazine over het maken van allerlei voorwerpen en een tekenfilm. Presentatie: Francis Verdoodt .25 S ar Trek, Amerikaanse scien- ce-fictionserie over de beleve nissen van de USS Enterprise. Met: Leonard Nimoy, William Shatner, Deforest Kelley e.a. Afl.: Arena 1.15 Uitzending door derden. Pro gramma van de Viaams-Natio- nale Omroepstichting £19.40 Mededelingen en program fl ma-overzicht "\I9.45 Journaal 0.10 Weerbericht 0.15 De Collaboratie, documentai re-serie van Maurice de Wilde over collaboratie in België tij dens de Tweede Wereldoorlog. Afl.: Jeugdcollaboratie: Füh- rers voor het rijk .35 EK kunstrijden op de schaats vanuit Kopenhagen. Vrije figu- 3.00 Journaal en Coda: 'Het dorp' van Adriaan Nagerman ÏRT 2 9.00 1 Week sport, sportmagazine met hoogtepunten uit de afge lopen week 9.30 E Charlie Chaplin, slapstick filmpje •42 Mededelingen en program- r ma-overzicht 9.45 Journaal 10 Weerman 15 Videomatch. Videospelletjes met Marleen Gordts 25 Première. Filminformatie met Jo Röpcke 15-22.50 Hooper, Amerikaanse speelfilm uit 1978 van Hal Needham. Met o.a. Burt Rey nolds, Jean Michael Vincent en Sally Fields. Hooper is een groot stuntman, ondanks het feit dat hij al vele rugoperaties heeft ondergaan. Tijdens de laatste opnamen van een film moeten hij en zijn jonge colle ga Ski een zeer spectaculaire stunt uitvoeren TBF 1 •20 Nouba Nouba, kinderprogram- 17.50 Carrefours, gevarieerd kinder programma 19.00 Ce soir, regionaal magazine 19.27 Quick et Flupke, tekenfilmse- 19.30 Journaal 20.00 Minute Papillon, consumen tenrubriek 20.05 Shogun (9). tv-serie naar de roman van James Clavell. Met: Richard Chamberlain. Toshiro Mifune, Yoko Shimada e.a. Re gie: Jerry London 21.00 Grand Ecran: La vieux fusil, Franse speelfilm uit 1975 met Philippe Noiret, Romy Schnei der, Jean Bouise e.a. Regie: Robert Enrico. 1944: De Duit sers trekken zich in grote wa norde terug uit Frankrijk. In het ziekenhuis van Montauban worden aan de lopende band Duitse en Franse gewonden binnengebracht. Chirurg Jullen Dandieu besluit zijn vrouw en kind weg te sturen uit de cha os naar hun buitenhuis 22.40 Journaal MUSIC BOX/TV 5 16.00 (^Muziekprogramma's. 'Write on' met Julie (16.00), 'First Sight" met Simon en een po partiest (17.00) en 'Between the lines' met Sunle (18.00). 19.00 Thalassa, maritiem magazine met ditmaal een reportage over een professionele duik- 19.27 Kinderprogramma 19.48 La jeune fill» du premier rang, tv-film 21.12 Espace Francophone, docu mentaire over de Afrikaanse president Abdou Diouf 21.42 Prelude I» nuit, muzikaal programma 22.00 Nieuws 22.30-01.00 ^Muziekprogramma's. Herhalingen. 'Write on' (22.30), 'First sight' (23.00) en 'Bet ween the lines' met Sunie (00.00). m Ondertiteling via TeleTekst. (3 Uitzending in stereo. E Zwart/wit-uitzending. ■IZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. HS Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending In orginele versie met ondertitels. ■2 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. DUITSLAND 1 16.00 Tagesschau 16.10 Der Teufel aus der Flasche, kinderprogramma 16.30 E Der Elefantenboy, Engelse speelfilm uit 1937 naar een verhaal van Rudyard Kipling. Met Sabu, W.E. Holloway, Wal ter Hudd e.a. Regie: Robert Flaherty en Zoltan Korda. Toomai's familie heeft veel er varing met olifanten, zodat Toomal mee mag op een expe ditie van de jager Petersen. Als de jagers na weken nog geen olifant gezien hebben geven zij Toomai de schuld en wordt hij terugestuurd. Zijn olifant, Kala Nag, moet hij echter achterla ten bij de jagers 17.50 Tagesschau 18.00 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.25 OWWF-Club, amusements programma 19.58 Programma-overzicht 20.00 mTagesschau 20.15 E Tagebuch einer Verliebten, Duitse speelfilm uit 1953 met Maria Schelt, O.W. Fischer. Margarete Haagen e.a. Regie: Josef von Baky. Pauls doorlo pende avontuurtjes met ande re vrouwen doet Barbara be sluiten naar Italië te gaan waar ze banden met een vroegere vriend aanknoopt. Aan het eind blijkt de band tussen Paul en Barbara toch sterk genoeg te zijn om weer bij elkaar terug te komen 21.50 Sport8Chau. Europese kampi oenschappen kunstrijden op de schaats heren vanuit Ko penhagen 22.45 Tagesthemen, met een repor tage uit Bonn 23.15 E Die sieben Samurai (Shlchl- nin no samurai), Japanse speelfilm uit 1954 met Takashi Shimura, Yoshio Inaba, Minoru Chiaki e.a. Regie: Akira Kuro sawa. Om zich te beschermen tegen rovers nemen Japanse boeren in een afgelegen berg- dal arme Samurai in dienst. Als de rovers het dorp aanval len komt het tot bittere ge vechten 01.50 Tagesschau 01.55 Nachtgedanken, overweging door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 16.30 Freizeit... und waa man da- raus machen kann, vrijetijds- magazine 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte, actualiteiten, sport en amusement 17.45 Jack Holborn, tv-serie met Pa trick Bach, Matthias Habich, Monte Markham e.a. 19.00 Heute 19.30 Auslandsjournal, reportages van buitenlandse correspon denten 20.15 Der Feuersturm, tv-film in 7 delen naar de roman 'The Winds of War' van Herman Wouk. Met Robert Michum, Ali MacGraw, Jan-Michael Vincent e.a. Afl.: Von Krieg und Liebe. Na het bombardament op Ber lijn kan Victor Henry zich hele maal inzetten voor de Britse belangen. In Lissabon ontmoe ten Natalie en Byron elkaar weer. Byron staat erop om zo snel mogelijk te trouwen 21.45 Heute-journal 22.05 Aspekte, cultureel magazine 22.45 Die Profis, Engelse politieserie mei Gordon Jackson, Martin Shaw. Lewis Collins e.a. Afl.: Im Labyrinth. In Londen wordt de Amerikaanse rakettenspeci- alist Bieberman ontvoerd. De FBI stuurt er specialisten naar toe omdat zij de Engelse rege ring verwijten dat ze niet ge noeg voor 's mans veiligheid gedaan hebben. Het is be paald niet gemakkelijk om de man te vinden 23.35 lm Netz der Gewalt (Short Eyes), Amerikaanse speelfilm uit 1977 met Bruce Davison, José Perez, Jospeh Carberry e.a. Regie: Robert M. Young. Een dag in een gevangenis In Manhattan. Door het gebrek aan werk en zinvolle tijdsbe steding zitten de mannen in een dagelijkse sleur die leidt tot agressie 01.10 Heute DUITSLAND 3 17.00 Schooltelevisie 18.00 Telekolleg II: Psychologie. Les 10: Denken und Phantasie 18.30 Hallo Spencer, komische tv- 19.00 Aktuelle Stunde mit Blick- punkt Düsseldorf, regionaal magazine met nieuws, sport en weekend-weerbericht 20.00 Tagesschau 20.15 Tier-report: Koala, Kënguru Co, natuurfilm over de won derlijke dierenwereld van Au stralië 21.00 Welt der Flüsse, Flüsse der Welt, serie reportages. Afl.5: Der Murray 21.45 Jesuiten, eine selbstkritische Elite? Documentaire 22.15 Martin Luther, vijfdelige Oost- duitse tv-film met Ulrich "ftiein, Friedo Solter, Daniel Minetti e.a. Afl. 4: Hier stehe ich. We tend dat hij het volk op zijn hand heeft gaat Martin Luther op weg naar Worms. Hij neemt de moeilijke beslissing om niets te herroepen. Op de te rugweg wordt hij gevangen ge nomen en veT van Wittenberg gevangen gezet. Daar vertaalt hij het Nieuwe Testament 23.45 Rockpalast. Optreden van Unknown Gender 00.15 Laatste nieuws Maria Schell speelt de rol van Barbara Holzmann in de 'klas sieke' Duitse speelfilm „Tages- buch einer Verliebten". Duits land 1 om 20.15 uur. ^Engelanc^ BBC 1 17.15 Jsckanory, kinderprogramma 17.30 Secrets out, kinderprogramma 17.55 Newsround extra 18.10 Grange hill, kinderserie 18.35 Taxi, Amerikaanse comedyse- 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London Plua 20.00 Wogan, showprogramma rond Terry Wogan 20.40 Biljarten 21.15 Dynasty, Amerikaanse tv-serie 22.00 Journaal, weekend-weerbe richt en regionaal nieuws 22.30 Lovejoy (4), tv-serie 23.05 Victoria wood, as seen on tv 00.00 Biljarten. International Snoo ker: Benson Hedges, Wem bley 01.45 Weerbericht BBC 2 bley 18.20 Nieuwsoverzicht voor doven 18.25 E Korda classic: The scarlet pimpernel, Engelse speelfilm uit 1934 van Harold Young met o.a. Leslie Howard. Merle Obe- ron en Joan Gardner 20.00 Micro live, informatieve serie 20.30 Ebony, magazine 21.00 Travellers in time 21.30 Gardenera world, Informatieve 22.00 Tom O'Connor 22.35 Three painters 23.05 Did you eee...? 00.00 Newsnight, actualiteiten 00.45 Weerbericht 00.50-01.30 EK Kunstschaatsen in Kopenhagen ITV 17.25 Worldwise, spelprogramma 17.50 The Best of Behind the Bike Sheds 18.15 EK Kunstschaatsen 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia, regionaal maga- 21.30 Constant Hot Water 22.00 The Gentle Touch (Maggie Forbes), politieserie (herh.) 23.00 Nieuws 23.30 Cross Question 00.00 Short Story Theatre 00.30 EK Kunstschaatsen 01.30 Gospel at the Bygones Barn SKY CHANNEL 16.45 EHere cornea the weekend, met Amanda Redington 17.30 IDLive on friday, met Gary Da- 18.30 The Brady Bunch. Afl.: My Brother's Keeper 19.00 The Lucy Show. Afl.: Lucy and Vlv open a restaurant 19.30 Green Acres. Afl.: Exodus to Bleedwell 20.00 The New Dick van Dyke Show 20.30 The New Candid Camera Show 21.30 Vegas. Afl.: Red Handed 22.20 Deadly Ernest Horror Show: Doomwatch, Engelse horror- film uit 1972 van Clive Exton. Met o.a. Judy Geeson, Ian Bannen en John Paul 00.00-00.45 [SMonstere ot rock (herh.) NEDERLAND 2 NOS 11.50-13.15 Studio Sport extra. Skiën: Afdaling voor heren om de World Cup vanuit Wengen. Schaat sen: Nederlandse Kampioenschappen Allrounders. Samenvatting van de 500 meter voor dames en heren BRT 1 11.50-13.15 WK Sklèn Wangen RTBF 1 08.30 Nouba-Nouba, kinderprogram ma 09.30-10.00 Cursus Nederlands 11.50 Interwallonie: Hasret - Nostal gie, programma voor buitenlanders in België 13.30 Politieke uitzending MUSIC BOX 07.00 (^Muziekprogramma's. 'Hear and now' met Julie (07.00), 'GTRTQ!' met Gaz (08.00), 'Videopix 2' met Si mon en Martin (09.00), 'One night stand": UB40 live (10.00), 'Chart at tack' (herh.) (11.00) en 'Rox Box', met Ray Cokes (12.00). 13.00 SHerh. DUITSLAND 1 10.00 Heute 10.03 Sport. EK kunstrij den op de schaats heren 11.00 Ge- schichten aus der Heimat (herh.) 11.40 Kaltblütige Juwelen im Tro- penwald. Afl.: De wereld van de kik ker (herh.) 12.15 Aspekte 12.55 Per soverzicht 13.00 Heute DUITSLAND 2 10.00 Programma-weekoverzicht 10.30 Biotechnologie, informatieve serie. Les 5: Syntheseanlage 'Z' 11.10 Nachbarn in Europa, informatie en amusement voor buitenlanders en Duitsers. Spanje en Joegoslavië 11.55 Die Sport-Reportage. Wereldkampi oenschappen skiën afdaling heren vanuit Wengen 13.00 Nachbarn in Europa, informatie en amusement voor buitenlanders en Duitsers. Grie kenland BBC 1 09.30 Willo the wisp, kinderserie 09.35 Hunter's gold, kinderserie 10.00 Saturday Superstore, kinder programma 13.15 Grandstand, sport programma met o.a. Rugby: Wales - Schotland en Frankrijk - Ierland, Bil jarten: Benson Hedges Masters vanuit Wembley SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory, gevarieerd kin dermagazine 10.55 E Ivanhoe, tv-se rie. Afl.: The Fledgling 12.00 EThe Pat Sharp Show 12.45 (HBest of the week, hoogtepunten uit Sky Trax-programma's 13.35 (SThe great video-race ITV 07.25 TV-AM 10.25 No. 73 12.00 T»r- rahawks, tv-serie 12.30 The Flying Kiwi (herh.) 13.00 Nieuws 13.05 Saint and Greavaia 13.30 Woratalen RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 VARA: De Rode Draad. 19.02 AVRO: Teddy's Tip Tijd. 20.02 NCRV: De wereld zingt Gods lof. 21.02 Water en vuur. 21.30 Het Metropole Orkest. 22.02 NCRV-vrijdag-sport. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VOO: De Stemband. 02.02 Oh wat een nacht. 05.02 Ook Goeiemorgen. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 TROS: Hugo van Gelderen. 18.03 AVRO: Wordt vervolgd Radio. 18.15 Minjon na 5. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 VOO: Curry en van Inkel. 22.02 Countdown Café. RADIO 4 17.15 EO: De Cantates van Bach. 18.00 Nieuws. 18.02 NOS: Aspecten van de Kamer muziek. 19.00 De Bovenbouw. 20.00 Nieuws. 20.02 Europees concert podium. 22.00 Horizon. 23.00 NOS Jazz. RADIO 5 16.30 VPRO: Welingelichte kringen. 17.46 Overheidsvoorlichting. 18.10 EO: België totaal. 18.20 PP: Uitzending van de PPR. 18.30 KRO: Taal en Teken. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 EO: De Bijbel open. 21.00 De schoolagenda. 21.15 Zicht op Israël. 21.40 Theologische verkenningen. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: (Alleen op de kabel) Non-stop muziek met om 17.30 Kunst. 18.30-19.30 Leiden Lokaal. BRT 1 16.05 Neem je tijd. 18.10 Actueel. 18.30 BRT-ensembles. 19.10 Actueel. 19.30 Tierce- en Quarte-prognose. 19.35 Voel je thuis. 20.03 Imago, voor jongeren. BRT 2 16.00 Abraham al gezien? 17.00 Focus. 17.10 Radio twee. 22.05 Relax. Non-stop muziek. 23.30 Twee tot twee. uit... 18.10 Aktueel en weerbericht. 18.30 Pop-3! 19.00 Kroniek 2. 19.45 Nieuwe muziek. 20.30 Symfonie orkest nationale ope ra van de KMS. Werken van Schumann. 1. Faust-ouverture. 2. Nachtlied in d opus 108, voor koor en orkest. 3. Man fred (toneelmuziek bij een dra ma van Lord George Gordon 22.00 Kamermuziek. 23.00 Jazz in Europa. MORGEN Radio 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 TROS: TROS Nieuws Show. RADIO 2 07.03 VARA: Hallo hier Hilversum. 10.03 De stand van zaken. 11.03 Tussen Barend en Van Dorp. 12.03 De Rooie Haan. 14.03 Wie in 't Nederlands wil zingen. 15.03 Hits van Smits. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Vroegop. 07.30 Rabarbara. 08.03 Pop non-stop. 09.03 Gospel-rock. 10.03 Popsjop. 12.03 Los Vast. 14.03 Tussenuur. 15.03 Popstation. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 AVRO: Mooi zo. 09.00 Muziek, wat heet...? 11.00 Kurhausconcert. 12.00 VOO: Strauss en Co. 13.00 Nieuws. 13.02 Veronica Klassiek. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS: NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 FEDUCO: Klachtrecht. Les 5. 09.45 Werken aan werk. 10.00 Taal van Alledag. Les 15. 10.15 EO: De muzikale fruitmand. 11.15 Tijdsein-thema. 12.00 Nieuws. 12.05 Waar waren we ook al weer? 12^0 EO... in regio. 12^5 Vragen naar de weg. 13.00 Nieuws. 13.10 Opo Doro (open deur). 13.30 Kayen Rasja (Er is hoop). 13.45 lyi Haberler (Goed nieuws). 14.00 NOS: Homonos. 14.30 VPRO: Euroburo. REGIONAAL Radio Rijnmond: 10.00 Nieuws. 10.03 Cultureel magazine. 11.00 Nieuws. 11.03 Het onderwerp van de week: Vijftiende filmfestival Rotterdam. 12.00 Nieuws. 12.03 Wat Nu Weer? Omroep Rijnland: (Alleen op de ka bel) Non-stop muziek met om 11.00 Nieuws en actualiteiten 12.00-12.10 Weerpraatje. BRT-1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Voel je thuis. 10.03 Onze Keuze. 11.03 Het kraaienest. 13.15 Matinee, met om 13.15 Casino-, operette- en balletmu ziek en populaire opera-aria's. 14.03 Operetteconcert. 15.03 Nordring concert. BRT 2 05.30 Welkom weekend. 08.12 Te bed of niet te bed. 10.03 Buitenspel. 11.00 De Vlaamse top tien. 11.30 Tips voor de top. 12.00 Top 30. De nationale hitparade. 14.00 Radio Rijswijck. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Zure regen en monumenten- li.00 Uit liet grote muziekrepertoire. 1 Jeux (poéme danse). Het Concertgebouworkest Amster dam. Dirigent: Bernard Haltink, Claude Debussy. 2 Concerto nr. 1 in d opus 15 voor piano en orkest, Johannes Brahms, Garrick Ohisson, piano. Het Symfonieorkest van Londen. Dirigent: Klaus Tenstedt. 12.15 Internationale koorwedstrijd. 13.15 BRT-keuze voor discofielen. 14.00 Muziekmakers.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 15