eldloper overvallen bij tCwantum Hallen Valkenburg Patijn heropent Boerhaavehuis Noordwijkerhout: geen boycot van Zuid-Afrika Enquête moet gelijk caféhouders bewijzen lorrelbus in Noordwijk Beiden omgeving )AGOPBRENGST BUIT GEMAAKT /ori de<<ALKENBURG Bij arn? »n gewapende overval op *"„1 n 44-jarige Haagse geld- bi per van Van Gend en 2 dos is gistermiddag om en voor half drie de dag- ;p°°i )brengst van de Kwan- _im Hallen in Valken- irg buit gemaakt. De uit bedraagt vermoede lijk enige tienduizenden 48 ildens. De geldloper had szeif^t de cassette met de op- enst van woensdag bij iet bedrijf opgehaald, en hij buiten, vlak voor uitgang, bedreigd werd een man met een Sliurwapen in zijn hand een bivakmuts over |t hoofd. De geldloper rd gedwongen de cas te aan de overvaller te erhandigen. De over- iller stapte vijftig meter irder in een gereed iande auto met bestuur- die met grote snel- id in de richting van iden reed. De daders vermoedelijk kort rop van auto gewis- Id. geldwagen van Van nd en Loos komt dagelijks Rechercheurs onderzoeken op het trottoir voor de Kwantum Hallen voetsporen die mogelijk van een van de overvallers zijn. op onregelmatige tijden de omdat de geldlopers iedere wordt De vestiging aan de ben van de overval niets ge- dagopbrengst ophalen Het dag op een ander tijdstip Voorschoterweg maakt sinds merkt Die geldloper was vermoeden bestaat dat de da- langs komen. Het is de eerste acht maanden gebruik van net de deur uit toen hii weer ders gisteren een tijd inde overval waar de Valken- deze wijze van geldvervoer. naar binnen kwam lopen. Ik buurt van de Kwantum Hal- burgse vestiging van Kwan- Het personeel van Kwantum ben overvallen, zei hii Toen len hebben rond gehangen, turn mee geconfronteerd en winkelend publiek heb- hadden we het pas door", al- dus een lid van de particulie re bewakingsdienst bij Kwantum. De enige getuige op het parkeerterrein was een werkneemster van Kwantum, die juist terug keerde van een korte pauze. Zij zag de overval vlak voor zich gebeuren. De geldwagen van Van Gend en Loos stond op vijf meter afstand van de hoofd ingang op het kleine par- keerterreintje. De wagen kan niet dichter bij de deuren, omdat er paaltjes voor staan. Vlak voor dat de geldloper wilde instappen, werd de loop van een vuurwapen in zijn nek geduwd en moest hij de cassette afstaan. Het speelde zich buiten het ge- zichtveld van de chauffeur van de geldwagen af. De po litie zette na de melding di rect enkele wegen in de om geving af. Ook bevond zich toevallig een vliegtuigje van de Rijkspolitie in de buurt van Valkenburg dat even eens meespeurde. De pogin gen bleven echter zonder re sultaat. De Rijkspolitie van Rijns- burg verzoekt getuigen van de overval zich te melden op telefoonnummer 01718-22634 of 29300. NOORDWIJKERHOUT Noordwijkerhout zal geen plaatselij ke boycot van Zuid-Afrikaanse produkten instellen. De raad verwierp gisteravond een voorstel van de PvdA met drie stem men vóór en twaalf stemmen tegen. In navolging van de ge meente Deventer stelde deze fractie ook voor om zich tegenover de Nederlandse regering uit te spreken voor een sociaal-econo mische boycot van Zuid-Afrika. Daarbij verzocht de fractie het college van B en W te overleggen met de middenstanders om tot een plaatselijke boycot van Zuidafrikaanse produkten te komen. De heer B. de Haas (PvdA) voerde aan dat er in Zuid-Afrika door de apartheidspolitiek in steeds ernstiger mate sprake is van schending van de rechten van de niet-blanke mens. „De bestrij ding van racisme en discriminatie houdt niet op bij de gemeen tegrenzen", aldus De Haas. Hoewel de verschillende raadsleden zich wel met de inhoud van de motie konden verenigen, meen den zij echter dat de raad zich over een dergelijke boycot die op het terrein van de buitenlandse politiek ligt niet kan uitspreken. Ook een gewijzigde versie van de motie waarbij alleen de plaat selijke boycot gehouden zou worden, vond geen bijval van de meeste gemeenteraadsleden. Alleen het raadslid L.G. van Schie (EZP) en de twee leden van de PvdA-fractie steunden de motie. KATWIJK De Katwijkse horecavereniging begint dit week einde met een grootscheepse enquête. Men wil peilen of in Kat wijk de behoefte bestaat om het sluitingstijdstip van de horeca bedrijven te verleggen naar twee uur. Het gaat hierbij hoofdza kelijk om de weekeinden, waarop een sluitingstijd van één uur door het Katwijkse gemeentebestuur is vastgesteld. Behalve aan de bezoekers van horecagelegenheden worden de enquêtefor mulieren op straat uitgereikt en via brievenbussen verspreid. De horecavereniging is al lang van mening, dat de behoefte in Katwijk aanwezig is, om het sluitingsuur te verleggen naar twee uur 's nachts. Om deze vermoedens kracht bij te houdt vereni ging dit onderzoek. Behalve naar de wens om het sluitingsuur te verleggen wordt er ook gevraagd naar het wel of niet bezoeken van een horecabedrijf in een andere gemeente, na het sluiten van de Katwijkse bedrijven. Wat de horecavereniging precies met de ingewonnen gegevens gaat doen, is nog niet bekend, aldus de heer M. Dalhuisen, be stuurslid van deze vereniging in Katwijk. Mocht de behoefte blijken te bestaan om tot twee uur open te zijn, dan gaat de ho recavereniging dit zeker bespreken met het gemeentebestuur. Voordat echter er iets met de gegevens van de enquête gedaan gaat worden, wil de vereniging de resultaten bespreken met haar leden, aldus de heer Dalhuisen. [ORECA MAG LANGER )PEN IN WARMOND ■ARMOND De horeca in Warmond mag voortaan een lir langer open blijven dan nu nog is toegestaan op basis van I algemene plaatselijke verordening. Dat heeft de gemeen- Iraad gisteravond besloten. Eén uur 's nachts geldt voor lor de week als sluilingstijd en twee uur moeten de deuren j het weekeinde dicht. Er bestaat de mogelijkheid onthef- te vragen om nog een uur langer open te blijven. loral G.J.M. Slingerland (Progressief Warmond) drong larbij, gesteund door Christen Democraat C. Vreeken, aan aandacht voor de omwonenden en daarmee voor de gel- gheidsduur van de ontheffingen. „Als er dan overlast is, er snel worden ingrepen". Burgemeester mevrouw I.M. Hendrickx-Vlaar bestudeert dat nog en wilde over f duur nog geen ui-spraak doen. „Maar als mensen last fbben. moeten ze wel komen. Niemand was aanwezig bij de wrzitting hierover. Als ze klachten hebben moeten ze ge- V naar de politie gaan, dan staat het geregistreerd en heb je iivast". Irandweer Lisse 40 keer in actie SSE De brandweer Lis- moest in het afgelopen ir 40 keer in actie komen, totaal werd 46 keer alarm slagen. De door brand ver- rzaakte schade bedroeg in 85 1,5 miljoen gulden, ter- jl er in 1984 „slechts" .000 gulden schade werd noteerd. In 1984 rukten de litgaaten 22 keer uit. Deze cijfers werden vrijdagavond bekend gemaakt op de jaar vergadering van de Lissese brandweer. De grote klappen vielen bij de brand in een keukenleveranciersbedrijf en de huizen aan de Akervoor- derlaan, terwijl ook de aan gestoken brand in de Don Boscoschool aanzienlijke schade kende. DORDWIJK -- De Car- valvereniging De Noor- tkers in Noordwijk eft een primeur, zij het die afgekeken is van Leidse Jazzweek. Tij- ns het carnaval zal er melijk een borrelbus den door het zeedorp, aandag 10 februari rijdt e van 13.11 uu tot 17.11 ir tussen acht opstap- aatsen en zestien cafés atis heen en weer. teraard is dat niet de enige stiviteit van de Noortukkers, terdagmiddag begint om ee uur een carnavalsmiddag or bejaarden in het Lidothe- en woendagmiddag wordt bezoek gebracht aan de bewoners van de dr.mr. W. van den Berghstichting. Vrij dag volgen bezoeken aan de scholen en de Buitenkliniek en zaterdag kan iedereen van af 14.00 de bij het Bollenbad starten optocht aanschouwen. Die avond is er bal maque in Huis ter Duin, waarin de vol gende middag ook een familie- carnavalsfeest losbarst. 's Avonds kan de jeugd van 12 tot 16 jaar terecht in het Lido en zondag wordt de horeca be zocht. Maandag en dinsdag krijgen de bejaarden bfezoekjes en ver der zijn er maandag de kroe gentocht en een grote avond in Club '71. Kindercarnaval barst dinsdagmiddag los in het Lido en het gekostumeerde slotbal wordt die avond gehouden in De Beurs aan de Voorstraat. VOORHOUT Mr. S. Patijn, commissaris van de koningin in Zuid-Hol land, heeft gistermiddag het gerestaureerde Boer haavehuis in Voorhout heropend. Hij deed dat door het omdraaien van een sleutel, waardoor de deur van het monumen tale pand geopend werd. De sleutel werd hem aangeboden door twee kinderen, die gekleed waren in de stijl uit de tijd van Boerhaave. Onder leiding van de heer D. van Leeuwen, kerkvoogd van de eigenaresse van het Boerhaavehuis, de Neder lands Hervormde gemeente, werd een rondleiding door het huis gemaakt. De restau ratie, die bijna vijf jaar heeft geduurd, draagt niet alleen bij tot het behoud van het monument, tegelijkertijd is ook de bruikbaarheid van het huis vergroot. Een ge deelte blijft pastorie voor het gezin van de dominee van de kerk, een ander gedeelte wordt gebruikt voor aktivi- teiten zoals catechese en ver gaderingen. In de vergader zaal zijn de opgravingen, welke onder andere in de oude beerput zijn gevonden, te bezichtigen. Archeoloog en antiquair H. Kerkvliet die de opgravingen verrichtte, stel de hiervoor een antieke kast beschikbaar. In een andere ruimte zijn de vondsten, ge daan door de kinderen van de Boerhaaveschool, die de Boerhaavetuin onderhouden, tentoongesteld. De stichting Het Boerhaave huis heeft, door middel van akties, subsidies, donateurs- gelden en bijdragen van par ticulieren een groot gedeelte van de totale kosten, te we ten 555.000 gulden bijeen vergaard. Ook de midden stand speelde in op de restau ratie van Voorhouts' enige monument. Naast de Boer- haavewijn, -tegel, -sleutel hanger en -tas konden de fasten tijdens het openings eest kennis maken met de Boerhaavekoek en verzorgde de plaatselijke pattiserie een chocolade borstbeeld van Hermanus Boerhaave. Na mens het R.-K. kerkbestuur van de Bartholomeusparo- chie bood de heer J. Oostdam een klok aan, die een plaats zal krijgen in een van de ruimten van het gerestau reerde huis. Vandaag zal het Boerhaave huis van 14.00 uur tot 21.00 uur voor belangstellenden geopend zijn. Ook morgen kan men het huis bezichtigen en wel van 10.00 uur tot 17.00 uur. Commissaris van de koningin in Zuid-Holland, mr. S. Patijn, bij een van de vitrines met archeo logische vondsten in het De Rijnkanters neemt tenniscomplex over RIJNSBURG De tennis- vereniging de Rijnkanters heeft het tenniscomplex, be staande uit onder meer een zestal banen en een kantine, van de gemeente Rijsnburg overgenomen. De tennisver eniging wil een aantal aan passingen doen, zodat de ba nen intensiever gebruikt kunnen worden. De gemeen te blijft overigens eigenaar van de grond. GDA-Warmond heeft alternatief plan voor bouwlocatie WARMOND Het CDA heeft een nota geschreven waarin een alternatief wordt aangedragen voor woning bouw in Warmond. Fractie voorzitter J.J. Bonnet deed daar gisteravond tijdens de raadsvergadering geheimzin nig over. Zijn fractie wil het alternatief eerst in besloten heid bespreken. Bonnet kwam met deze nota zonder hem te laten lezen voor de dag bij de bespreking van de be volking- en woningbehoefte prognoses waarin staat dat de gemeente tot het jaar 2000 tus sen de 165 en 340 woningen nodig zijn, al naar gelang be paalde berekeningswijzen. Bij de behandeling van de ge meentebegroting voor 1986 was het plan Endepoel III (voorheen Humako-terrein ge noemd) al als eerst aangewe zen locatie genoemd, maar daar zullen slechts ongeveer 100 van de in ieder geval be nodigde 140 woningen (een groot deel van de benodigde woningen wordt in de Voor- houtse wijk Oosthout gereali seerd ten behoeve van War- monders) gebouwd kunnen worden. Het college dacht die overige 40 huizen op bestaande open plekken in het dorp te kunnen realiseren, maar heeft daar nog geen concrete ideeën over. Daarmee wacht het op gerichte opdrachten van de gemeenteraad. Overigens kwam er nogal wat oppositie tegen het voorstel over de hoeveelheid te bou wen woningen. VVD-raadslid W.A.B. de Vos wenst van 1990 tot 2000 slechts een bouw- stroom van acht woningen per jaar en Christen Democraat C. Vreeken protesteerde tegen de bepaling dat Warmonders niet ongestraft een Oosthout-wo ning kunnen weigeren. Het college stelde voor vast te leg gen dat het artikel (als men twee keer een aangeboden passende woning weigert, be landt men weer helemaal on derop de lijst van woningzoe kenden) ook op het aanbieden van woningen in Oosthout van toepassing is. Vreeken verzette zich echter tegen de dwang die op die manier op Warmonders wordt uigeoefend om maar buiten hun eigen dorp te gaan. wonen. Woningbouw in Zanderij KATWIJK In het Kat wijkse gebied Zanderij Westerbaan kunnen wo ningen gebouwd worden. De gemeenteraad is giste ren akkoord gegaan met een voorbereidingsbesluit voor het gebied Gevestig de tuinders kunnen wel op bepaalde gedeelten hun bedrijf blijven uitoe fenen. Jarenlang is er onenigheid tussen de gemeente Katwijk en Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland geweest over de noodzaak dit terrein te bebouwen. Tot opluchting van vrijwel alle gemeente- fracties biedt GS nu wel de ruimte om te komen tot wo ningbouwplaatsen in de Zan derij. De door Katwijk ge wenste zuidelijke ontslui- tingsweg mag echter nog steeds niet over dit gebied lo pen. De enige tegenstemmer te gen het voorstel van het col lege om te komen tot wo ningbouw was D'66/Ge meentebelangen. Drs. H. van Mierlo betwijfelde of GS echt nu ruimte wenst te ge ven aan woningbouw, gezien het principebesluit van deze lokale overheid op 3 decem ber 1984, om de Zanderij tuinbouwgrond te laten. Hij verwachtte een juridisch steekspel, mede op initiatief van de aldaar gevestigde tuinders. Een ander voorbereidingsbe sluit voor het te ontwerpen bestemmingsplan was de mo gelijke vestiging van de Hoc key Vereniging Katwijck in het zogenaamde „tussenge bied" tussen Noordwijk en Katwijk. SGP en RPF gin gen niet akkoord met het voorstel. Beide partijen wil den absoluut geen medewer king verlenen. Het was de heren Ten Hove (RPF) en Van Rooijen <SGP) een doorn in het oog dat Kat wijkse ingezetenen van de woonwijk Rijnsoever op de zondag mogelijkerwijs over last zouden kunnen krijgen van hockeyers. Wethouder W. van der Plas wil echter dit jaar komen tot realisatie van de sportvelden voor de Katwijkse Hockey Club. CcidócCoutaivl VRIJDAG 31 JANUARI 1986 PAGINA 13 'ersoneelszaken verhuist aar politiebureau Katwijk ATWIJK De dienst Personeelszaken van de gemeente atwiik gaat wegens ruimtegebrek verhuizen naar het po- jegebouw. De gemeenteraad gaf gisteravond toestem- ing een gedeelte van het politiebureau te huren. Met de irhuizing is een bedrag vap 135.000 gulden gemoeid, t bedrag en de voorgestelde verhuizing schoot het PvdA adslid J. Haasnoot in het verkeerde keelgat. Hij sprak in t verband van een „hap snap-beleid" en een gebrek aan e reidheid van het College daadwerkelijk knopen door te eacti kken en te komen tot fundamentele oplossingen. Vol- l,et a ns Haasnoot moet er niet versnipperd worden, maar v jet een goed alternatief komen, wat een oplossing bete- 0 nt voor jaren. Burgemeester C A. Bos stelde dat de ge- ~^ente niet weet wat de komende jaren staat te gebeuren. 01 le oplossingen die nu aangedragen worden kunnen wel- ns over drie jaar onjuist zijn, aldus Bos, die zei dat de meente in de gelukkige omstandigheid verkeerde te ver- iizen naar een goed alternatief dicht bij. da Bezwaren tegen motorwerkplaats DEN HAAG/NOORDWIJKERHOUT De Noordwijkerhouter L.J. Coziin aan de Leidse- vaart vreest overlast door de komst van een werkplaats voor racemotoren in een schuur vlak achter zijn huis. Gisteren verzocht hij de Raad van State om de hinderwetvergunning die de gemeente heeft verstrekt weer ongedaan te maken. „De werkplaats past niet in de omge ving", aldus Cozijn. De gemeente heeft de ver gunning verleent aan Lissenaar J. Thorn Lee- son. Deze wil in de schuur een onderhouds werkplaats voor motoren beginnen, maar Co- zijn ziet daar problemen van komen. Hij ver wijt zijn buurman een nogal asociale instelling. „Hij heeft ook al een afrastering op onze grond gesloopt", aldus Cozijn. Rijnsburg schaft studiebijdragen af RIJNSBURG De regeling studiebijdragen Rijnsburg wordt in getrokken. De gemeenteraad ging hiermee gisteravond schoor voetend akkoord. De gemeente wilde niet alleen vanwege de fi nanciële consequenties van deze regeling af. Het Gewestelijk Arbeids Bureau heeft volgens Rijnsburg zulke goede voorzienin gen, dat hiermee volstaan kan worden. Mevrouw A. de Haas (PvdA) was het hier beslist niet mee eens. Zij maakte zich vooral zorgen om de mensen die tussen de wal en het schip raken. Zij pleitte er alsnog voor deze studieregeling te handhaven. A.C. Renooij (VVD) wilde dan nog wel akkoord gaan, maar wilde beslist niet dat het een verwijzen naar het ar beidsbureau zou worden. De gemeente zelf moet blijven begelei den. Folders kan men overal halen, meende hij. W. van Egmond (GPV) zag evenals D. Oudshoorn (RPF) nogal wat problemen. Ook zij wilden dat de gemeente - nu zij een speciaal aangestelde welzijnswerker in de persoon van de heer Wim Schout hebben - de begeleiding zeer zeker graag gehandhaafd. Oudshoorn zei van het GAB helemaal niets te verwachten gezien zijn eigen er varingen en vond het intrekken van deze studieregel dan beslist ook niet prettig. Inbreker „steelt" eigendom VOORSCHOTEN Bij een inbraak in een opslagplaats achter de Gouden Leeuw, die als manege wordt ge bruikt, is een lasapparaat meegenomen. De Voorscho- tense politie deelde mee, dat het apparaat eigendom is van de vermoedelijke dader. Waarom de man besloot zijn instrument 's nachts op te halen is niet bekend. Inbraak in Potterstraat HAZERSWOUDE Uit een woning aan de Paulus Potterstraat is gisteravond voor een onbekend, maar aan zienlijk bedrag aan sieraden, geld en che ques gestolen. De in braak werd gepleegd door de achterdeur open te breken. De eerste verdieping van de woning werd ge heel doorzocht. Daar trof men sieraden en een geldkist met' in houd aan. Dievegge betrapt KATWIJK Een 39-jari- ge inwoonster van Kat wijk is gisteren op heter daad betrapt bij een win keldiefstal. De vrouw wil de goederen meenemen uit een winkel aan de Ta- tendam. Toen de politie een kijkje in het huis van de Katwijkse nam, werd nog meer gestolen waar aangetroffen. De agenten vonden kleding en lakens met een totale waarde van 2100 gulden.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 13