„Winkeliers het Vierkant en Heereweg ontmoedigd Wethouder bang voor krakers ^Hoofdstraat Voord wi ik kri iet ïcstig extra parkeerplaatsen karnaval in Lisse, Voorhout en Warmond Kinderboerderij blij met grasland en nachtverblijf ggfoDEN OMGEVING QeidtaQowuvnl DONDERDAG 30 JANUARI 1986 PAGINA 15 hapard op hol van NJillegom naar Heemstede zei i igera» LEGOM Een op hol geslagen angst^rd heeft gisteren voor heel wat op- t-enaa^udding gezorgd in Hillegom, Benne- Hi^ek en Heemstede. Het dier raakte tie v^,r een nog onbekende oorzaak van rin de kook, sprong uit het weiland aan de 1 vooijgseiaan en zette het op een lopen. De ven Charmeerde Hillegomse politie zag keerj edele dier naar Bennebroek ren- ^ter Ook de politie in die plaats slaagde kon fnjet in de viervoeter tot stilstand te ëas^ngen en de bereden politie van motofarlem moest er in Heemstede aan t nii komen om het paard in de buurt b*, het Diaconessenhuis te vangen. De •hteling is ter kalmering onderge- t de manege van de Haarlemse Verfspuit gestolen ALPHEN AAN DEN RIJN Een verrijdbare spuitin- richting met een waarde van zeker 12.000 gulden is in de nacht van maan dag op dinsdag ge stolen van een fir ma aan de Alphen- se Bedrijvenweg. De firma zorgt voor lakken, spuiten en moffelen. Alle lei dingen van het toe stel waren doorge sneden. Auto vernield WARMOND Een bewoner van de Margrietstraat keek gisteren vreemd op toen hij in zijn auto wilde stappen. Het vervoermiddel bleek door vanda len te zijn vernield. De carosserie was met rode verf be spoten en boven dien waren alle vier de banden lek ge stoken. Wat de re den is geweest voor deze actie is nog on duidelijk. Spijt van overschrijden begroting WASSENAAR „Het spijt me ronduit". Dat was het antwoord van wethouder mr. A.F. Coc- heret de la Moriniere op vragen in de raads commissie ruimtelijke ordening over de gang van zaken rond het sociaal-cultureel centrum van Wassenaar. Het centrum dat in mei wordt geopend, heeft de afgelopen twee jaar voor een bedrag van 1 miljoen gulden de begroting over schreden. „Er zal uitgebreid onderzoek naar de kwestie worden gedaan", zei Cocheret voorts. „Eventueel worden er mnaatregelen genomen". Hij zegde toe in ieder geval bij bouwzaken be ter op de financiën te letten. De gemeenteraad zal ook vaker worden geïnformeerd over de voortgang bij Bouwzaken van de gemeente Wassenar. VVD-raadslid en partijgenoot ir. K. W. Nieuwzwaag merkte op dat „het u siert dat u het boetekleed aantrekt". Automobilisten op de bon RIJNSBURG- /VALKENBURG Bij een snel heidscontrole in Valkenburg en Rijnsburg zijn gis terochtend twintig automobilisten wegens te hard rij den beboet. Tus sen 10.00 en 11.00 uur controleerde de politie in Val kenburg. Een uur later stond zij op De Dijk in Rijns- burg. Sieraden gestolen RIJNSBURG Uit een woning aan het Frederiksoord zijn dinsdagnacht siera den gestolen. De da ders kwamen binnen door de achterdeur te forceren en door zochten de slaapka mer van de bewo ners. Hoeveel de sie raden waard zijn is nog niet bekend. Van de daders ontbreekt elk spoor. Warmond houdt gondelvaart en watersportbeurs WARMOND De gondelvaart waar voor de plannen vorig jaar reeds klaar lagen, zal dit jaar zeker worden gehou den. Van afgelasten zal geen sprake zijn zelfs al regent het pijpestelen of zijn er geen andere deelnemers dan de leden van de ondernemersvereniging zelf. De gondelvaart wordt half augus tus gehouden in de Warmonder Leede. Dit heeft de Ondernemersvereniging Warmond bekend gemaakt. Een en an der zal in nauw overleg met de kers verse Warmondse VVV worden geor ganiseerd. Tal van andere evenementen zullen ook dit seizoen door de ondernemers op toliw worden gezet. Een van die zaken is de watersportbeurs, zoals die ook vo rig jaar plaats had. Op 26 en 27 april zullen in de Veerpolder weer allerlei zaken op het gebied van de watersport verhandeld worden door zowel particu lieren als bedrijven. Verder is er de braderie op 5 juli tijdens de zeilwedstrijden in de zogenaamde „Natte Kaagweek". Verder wordt ge dacht aan de organisatie van evene menten als para-sailing op 't Joppe, polsstokspringen en ringsteken per schip. Het jazzfestival 'Jazz behind the Toll' is inmiddels een vast onderdeel van het zomerprogramma geworden. De Westlander zeildagen en de Turf ra ce die georganiseerd worden door de Stichting Zeilvaart Warmond zouden eveneens een aanleiding kunnen zijn tot wat extra actie in Warmond. Daar over wordt nog overleg gevoerd. |tal omgetoverd nostalgische toning 3RSCHOTEN orstraat 11b, een half r geleden nog een bijna bestorte stal bij de boer- ]rij Het Koopmanswel- [ren in het hart van orschoten, is gisteren j feestelijke wijze opge- [/erd. De bouwvallige is nu een fraaie wo- Stichting Diogenes, een :iculiere instelling zonder istoogmerk, kreeg het ei- idomsrecht van de stal van jemeente Voorschoten voor bedrag van één gulden. De »nst Monumentenzorg gaf subsidie en thans rest nog 10 gulden die door particu- n opgebracht moeten wor- i. De half ingestorte stal is itaureerd, volgens ken- voor 99% afgebroken en rbouwd, en is thans een ge- llige nostalgische woning ge- jrden met begane grond en m eerste verdieping. Sheel gebouwd volgens de a jhtlijnen van de dienst Mo- jmentenzorg. De huurders, it echtpaar Verheij, kregen in wethouder L. Marselis de tutel aangeboden. De huur- jsjs is 950 gulden per maand er zo wordt het eerste woning- 1^1 va" Koopmanswelvaren ;e ai*er bewoond. Er komt nog >St jfi woning in het middenge- parke'te en een won»ng »n het n afdgebouw. De Stichting Den (°8enes w'l hoofdgebouw talleipoc^ ®aan restaureren- =:rhi£c^ten 's °P toestemTung en Tbsidie van de dienst Monu lts) intenzorg. Volgens insiders in het allemaal binnen enige geregeld zijn. w« MOGELIJK PARKEERDAK BIJ BLOKHUIS LISSE „De gemeente Lisse voert ten aanzien van de winkeliers op het Vierkant en de Heereweg een ontmoedigingsbeleid. Lisse heeft een centrum functie en in dat kader is het winkelapparaat ver sterkt, maar die verster king heeft zich uitsluitend afgespeeld in en rond het winkelcentrum Blokhuis. De Heereweg en 't Vier kant leveren in en van een samenhang tussen de beide gebieden is geen en kele sprake", aldus de heer Nic. de Bruin gister avond in De Voorhof tij dens de hoorzitting over het concept bestemmings plan centrum. „De ontmoediging wordt mede een feit doordat men zoveel mogelijk verkeer van de Heer eweg wil weren en niet alleen bij de tellingen in de gaten houdt wat over de Heereweg richting centrum gaat, doch niet telt wat dat centrum voor bijgaat", meende de heer De Bruin. Wethouder A. de Kort legde uit dat de gemeente onder meer de streekfunctie van Lis se verder wil versterken, be paalde wildgroei in het cen trum wil voorkomen en de Heereweg wil herinrichten. In de inleiding werd ook gezegd, dat op dit moment de parkeer- mogelijkheden in Lisse prima zijn. „Maar als er wijzigingen in de situatie komen, zullen we daar snel en goed op moe ten reageren", aldus de heer De Kort die daarbij aangaf dat dergelijke wijzigingen kunnen ontstaan door de komst van C A en de uitbreiding bij AH. De Kort gaf tevens aan, dat wordt gedacht aan de ont wikkeling van een parkeerdak bij Blokhuis. De capaciteit van die te realiseren parkeerruim te zal circa 170 wagens zijn en dat is het dubbele aantal dat men door de uitbreiding in eerste instantie zal verliezen. WASSENAAR De wet houder van ruimtelijke ordening van de gemeente Wassenaar, mr. A.F. Coc heret de la Moriniere, heeft gisteravond gezegd bang te zijn voor krakers als een huis aan het Tuin pad niet snel wordt ge sloopt. Aan de orde was in de raadscommissie ruim telijke ordening de recon structie van het Tuinpad, een smalle straat in cen trum-Wassenaar, waar het sluipverkeer met toene mende gretigheid gebruik van maakt. Na de zomer worden onder meer drie verkeerdrempels aangelegd, terwijl van de voortuintjes een stukje afgaat om meer ruimte voor voetgan gers te hebben. Onderwerp van discussie bleek vooral de eventuele sloop van het pand no. 13, dat in zeer slechte staat verkeert. Het is eigendom van de gemeente en wethouder Cocheret zegt dan ook: „zo snel mogelijk slopen". Maar niet zeker is of de raadscom missie ruimtelijke ordening daar geheel mee instemt. Een door PvdA-raadslid H. Gou- looze gesuggereerde oplossing met onbewoonbaar verklaring werd door de wethouder afge wimpeld. „Dat is alleen maar een uitnodiging aan krakers om er in te trekken". Waar die mening op was gebaseerd, ver telde de heer Cocheret er niet bij. Al geruime tijd is bekend dat de oevers van de zijwatering in Wassenaar-Noord in zeer slechte staat verkeren. Giste ren presenteerde het college van B en W van Wassenaar een concept-raadsvoorstel om die oevers te herstellen. Ge beurt dat niet, dan zal de af kalving in een steeds sneller tempo toenemen. De oorzaak van de afkalving is onder meer de hoge frequentie van plezierjachten, die merendeels afkomstig zijn van de Wasse- naarse jachthaven. Van verha ling van de kosten op de ha ven kan volgens wethouder Cocheret (ruimtelijke orde ning) geen sprake zijn. De raadscommissie ging unaniem akkoord met het voorstel dat een krediet van 673.000 gulden behelst.Problemen daarover werden niet gemaakt. Wasse naar krijgt van het Hoogheem raadschap van Rijnland name lijk 75 percent van de kosten later weer vergoed. zersw tJ t/O nger ruin agd(DORDWIJK Het ktfnkelgebied van de Pr°hofdstraat krijgt binnen- finairt de beschikking over Mas?ca zestig extra-parkeer- le topatsen. Dit is mogelijk me iworden na een grond- Hie&nsactie tussen de ge- stuiiieente en de eigenaar 1 g jn de duinboerderij Van ■aadrin- Deze onderhande- jke flgen werden afgerond gevet de aankoop door de wonjmeente van ongeveer nne16 vierkante meter grond voopsen de Hoofdstraat en Ie ürf Abraham van Royen- Gifaat. De gemeenteraad cht left dinsdagavond haar jt aan deze grondaan- >p gegeven. nbthouder Warmerdam, die naast de portefeuille van fi nanciën, het grondbedrijf be heert, is met deze ontwikke ling bijzonder gelukkig. Na mens de gemeente voerde hij de onderhandelingen met de bewoners van de hoeve, die er in eerste instantie niets voor voelden om het familiebezit uit handen te geven. Daar kwam nog bij dat Monumen tenzorg het pand op de lijst zette als een historisch waar devolle zaak en dat maakte de transactie nog meer ingewik keld. Uiteindelijk lukte het de wet houder de onderhandelingen tussen de gemeente en de éige naar van de boerderij tot een goed einde te brengen. Dat stemt nog meer tot voldoening, omdat een dezer dagen de handtekening kon worden ge zet onder een voorlopig koop contract met een andere De achterzijde van de boerderij aan de Hoofdstraat. Het woongedeelte, het witgeschilderde stuk is blijven staan, de schuur rechts is inmiddels verdwenen. grondeigenaar aan de Hoofd straat. Dit terrein sluit aan op dat van de familie Van Rhijn. Het gehele complex biedt straks ruimte voor het parke ren van ongeveer zestig auto's. Dit aantal kan zelfs nog iets groter worden als een bewo ner aan de Abraham van Roy- enstraat bereid zou zijn een schuur achter zijn huis aan de gemeente te verkopen. Daar over zijn nog onderhandelin gen gaande. Door de hierboven gemelde transacties wordt de toeganke lijkheid van het winkelgebied een stuk verbeterd en de ser vice aan het publiek vergroot. Behalve de uitbreiding van de parkeervoorzieningen, krijgt het winkelgebied ter hoogte van de duinhoeve van Van Rhijn een forse uitbreiding. De eigenaar van het op de monu mentenlijst staande pand (Hoofdstraat 17) heeft een bouwplan ontwikkeld voor een passage tussen de Hoofd straat en de Abraham van Royenstraat. Hierin komen dertien winkels en een boven woning. Ook de voormalige boerderij is in het plan betrokken. Na de beide winkelgalerijen iri „de Kop" krijgt de Hoofdstraat nu ook een dergelijk centrum na bij „De Put". Omtrent de branches, die zich in de passa ge gaan vestigen, valt op dit moment nog weinig te zeggen, deelde Warmerdam mede. Er zou voor deze uitbreiding van het winkelgebied wel flinke belangstelling bestaan. iREEK In tal van ge enten is het carnavals- jzoen al voorzichtig van t gegaan, maar de eer- hele week van februa- k is het weer echt raak. veranderen gemeen- i als Warmond, Noord- kerhout en Lisse in- in Billenprikkersrijk, ninefaten-dorp en het hd van de Gaapstokken, 'holen en openbare ge- uwen zijn een of meer- dagen dicht en dus dt er volop gefeest. n Lisse staat vrijdagavond het einsenbal op het programma B de Hobaho-hallen gevolgd ior „Een avondje Uit in Lis- I op zaterdag waarbij BZN treedt. De Gaapstokken pben verder het Gehuwden- op vrijdag 7 februari in 't iefpunt aan de Schoolstraat laf 20.00 uur en tijdens dat t wordt ook de Supergaper bekend gemaakt. De volgende dag is er de carnavalsoptocht die in samenwerking met de Saksen uit Sassenheim en de Duinknijnen uit De Zilk wordt gehouden. De rondgang door Lisse start om 11.00 uur, in Sassenheim om 14.00 uur en op zondag rijdt de karavaan door De Zilk. Zaterdag 8 fe bruari is er weer bal vanaf 20.00 uur en zondag 9 februari om 19.00 uurt beleeft het Lis- sese carnavalsleven een pri meur: de Boerenbruiloft in 't Trefpunt. Maandag 10 februari begint om 14.00 uur de gratis toegankelijke ouderenmiddag in De Beukenhofen die avond om 19.00 uur start de kroegen tocht. Kindercarnaval staat dinsdag 11 februari om 14.00 uur in 't Trefpunt op het pro gramma en die avond is het slotbal van de Gaapstokken bij te wonen in diezelfde zaal. De „Historie van Warmond", dat is het motto dat de carna valsvereniging De Billenprik- kers de komende periode hoog houden in Warmodn. Op woensdag 5 februari beginnen de festiviteiten al met het zie kenbezoek. De echte machtso verdracht voor vijf dagen ge beurt vrijdag 7 februari om 20.00 uur wanneer de sleutel van het gemeentehuis door burgemeester mevrouw G. Hendrickx wordt overgedra gen aan Prins Piet I en Prin ses Joke I. Een uur later barst het openingsbal los in de Dek kerhal. Zaterdag 8 februari is er het Prinsenbal in Meerrust en de carnavalsoptocht trekt zondagmiddag vanaf 13.00 uur door het Billenprikkersrijk. Kindercarnaval is te vinden in Hotel de Zon maandag 10 fe bruari vanaf 13.30 uur. Die maandagavond begint om 20.00 uur in 't Trefpunt de car navalsdisco. Het Koppelbal gaat een half uur later van start in Hotel de Zon. Bejaar den kunnen de carnavalssfeer dinsdag 11 februari proeven vanaf 13.30 uur in Mariënha- ven. Het Boerenkielenbal wordt als besluit van dit car navalsseizoen dinsdag vanaf 20.00 uur gehouden in 't Tref punt. Prins Tinus I, prinses Tiny en de Flubber Bloazers voeren de Voorhouters aan tiidens het carnaval in het Bokkendorp. Op 5 februari begint het sei zoen in De Spelewey waarbij iemand onderscheiden zal worden vanwege zijn of haar verdiensten voor het Voor- houtse jeugdwerk. Donderdag is er carnaval met alle mensen in Huize Agnes en vrijdag worden eerste de scholen be zocht. Vervolgens krijgen de Bokken die avond vanaf 20.00 uur voor een paar dagen de al leenheerschappij over het dorp. Een uur later gaat in het Parochiehuis aan de Heren straat het Groot Boeren- en Boerinnenbal van start. De traditionele carnavalsoptocht voert zaterdag 8 februari door Voorhout. De harmonie, drumband en majoretten van St. Caecilia uit Voorhout en Jong K&G uit Leiden voeren de stoet aan die om 14.00 uur vertrekt vanaf de Prins Ber- nhardstraat. Die avond wordt in Boerhaave aan de Heren straat de Grote Bok 1986 be kend gemaakt tijdens een ge kostumeerd bal dat om 21.00 uur begint. De volgende dag trekt de Bokken-fruitschale- nexpress door het dorp naar langdurig zieke plaatsgenoten en zondag 9 februari staan twee feesten op het program ma en het Boerhaavebal vanaf 20.00 uur in het gelijknamige restaurant. Maandag 10 febru ari is er vanaf 14.000 Bejaar dencarnaval in Boerhaave en barst om 19.30 uur het jonge- rencarnaval los in het Paro chiehuis. In Boerhaave begint die dag om 22.00 uur ook het Pyamabal. Dinsdag 11 februa ri, de laatste dag, is er het Kin- der- en Ouderscarnaval in het Parochiehuis vanaf 13.00 uur. Tot slot is er die avond Bok Verzuipen in het Parochie huis. Kinderboerderij Kloosterhof in zomerse tijden. VANAVOND BESLISSING OVER UITBREIDING WARMOND De leden van de vereniging Kin derboerderij Kloosterhof toonden zich gisteravond tijdens de ledenvergade ring ingenomen met de toekomstige uitbreiding. Deze bestaat uit drie stuk ken grasland op het recre atie-eiland Koudenhoorn en de bouw van een nachtverblijf. Vanavond wordt in de gemeenteraad van Warmond beslist de uitbreiding van de boer derij. Gezien de reacties van de raadsleden tijdens de commis sievergaderingen maakte het bestuur van de kinderboerde rij gisteren al plannen voor de toekomst op Koudenhoorn. De drie stukken weiland geven de kinderboerderij niet alleen meer ruimte voor de dieren, ook economisch gezien biedt de uitbreiding mogelijkheden. Nu wordt het hele jaar door krachtvoer bijgekocht voor de dieren omdat het huidige ter rein van de kinderboerderij vrij klein is en dus snel is af gegraasd. Bij meer weidegrond heeft een groot deel van het jaar geen extra voer gekocht te worden voor bijvoorbeeld de schapen en kunnen die wat winst opleveren voor de Kloosterhof. Verder biedt het dierenverblijf ook mogelijkhe den om wat educatieve aktivi- teiten te organiseren waarbij niet afhankelijk is van het In het stalletje kunnen kinde ren worden uitgenodigd voor een project rond het scha penscheren, er kan kaas wor den gemaakt en met dierendag kunnen de kinderen wat rui mer ontvangen worden. Het bestuur is van mening dat er vooral de eerste tijd erg voor zichtig met de grasmat moet worden omgesprongen, omdat die pas in de afgelopen herfst is ingezaaid. In de komende zomermaanden zullen er wat lichte diersoorten kunnen gra zen, zoals lammeren. Later kunnen daar dan kalveren aan worden toegevoegd. Het is de bedoeling dat er op het eiland uitsluitend eenvoudig te ver zorgen dieren worden gehou den die goed tegen weer en wind kunnen en zich makke lijk achter een simpele afraste ring laten houdèn. De dieren krijgen echter wel een goede schuilgelegenheid zodat zij uit de zon of uit de regen kunnen gaan als zij dat willen. Een ge deelte van het stalletje bestaat uit een overdekte open ruimte waar de dieren zo in en uit kunnen lopen. Orgelconcert De organist Simon Steling verzorgt vrijdag vanaf 20.15 uur het maandelijkse orgel concert in de Adventskerk aan de Juliananstraat in Al phen aan den Rijn. Op het programma staan de tweede Orgelsymfonie van Charles- Marie Widor en L'Ascension van Olivier Messiaen. De toe gang is gratis; er wordt gecol lecteerd voor de onkosten. Het concert wordt besloten met een improvisatie op een door het publiek op te geven lied. Theater „Een liedje en een praatje met Caroline". Dat is de titel van een nieuw theaterpro gramma met Caroline Kaart, pianist Rob van Dijk en Ope rettevereniging Bonifatius. Het programma wordt zater dagavond vanaf 20.15 uur op gevoerd in De Bron in Al phen aan den Rijn. Kaarten kosten twintig gulden, hou ders van CJP of Pas 65 beta len 16 gulden. Toegangsbe wijzen zijn aan de zaal ver- Double You Five De soulband Double You Five is zaterdagavond vanaf 21.00 uur te gast in Het Kas teel aan de Concert weg in Alphen aan den Rijn. De toegang tot het optreden van deze swingende groep is gra- Carnaval De wijkvereniging Nieuw Duivenvoorde houdt zater dag met De Slotneuzen een carnavalsavond in De Witte Kaketoe aan de Damlaan in Leidschendam. Aanvang 20.00 uur. Voor de muziek zorgt Horse's Cooper. Kaar ten kósten tien gulden en voor leden zeven gulden vijf tig en zijn verkrijgbaar aan Doornehburg 14 en 63, Bre- derode 18, Valkhof 114 en Teylingen 9. Koffie en thee Diverse soorten koffie en on geveer 23 verschillende soor ten thee. Die kunnen zater dag en zondag worden genut tigd bij restaurant De Wulk aan de Koningin Wilhelmi- naboulevard 28 in Noord- wijk. Dit koffie- en thee- weekende is door de eigenaar opgezet als reactie op de sterk gestegen koffieprijs. Beide dagen kan men terecht van 10.00 tot 21.00 uur. Basin Street Jazzband Het orkest Basin Street Jazz band is zondagavond vanaf 21.00 uur te gast bij de Lei- derdorpse jazzclub De Wa genschuur in de Hollandsche Tuyn aan de Hoofdstraat 24 in Leiderdorp. De toegang voor het optreden van deze 7-mans formatie bedraagt zes gulden per persoon. Lunchconcert Het Nederlands gitaartrio geeft zondag vanaf 13.00 uur een lunchconcert in de kel derzaal van Ontmoetingscen trum Het Anker aan de Cho- pinlaan 2 in Hazerswoude- Rijndijk. Op het programma staan werken van onder an deren Grieg, Hal ff ter, Kleijn- jans, Piazzolla en de Falla. Toegangskaarten kosten vijf gulden (inclusief koffie en een broodje) en zijn verkrijg baar bij het gemeentehuis of telefonisch te bestellen op nummer 01714-9015. Superdisco De Zoeterwoudse jongeren vereniging Utopia houdt morgenavond in clubgebouw de Westender een superdisco. Dat wil zeggen dat twee dis co's Studio 17 en Exodus gedurende de gehele avond hun swingende mu ziek de ether in slingeren. Voorts is er een grootse licht en rookshow. Aanvang 20.30 uur. Titelstrijd Bij de Zoeterwoudse bad mintonvereniging Shuttle- woude worden vrijdag en za terdag wedstrijden gespeeld in het kader van het dubbel- kampioenschap. Dames-, he ren- en mixdubbels zullen el kaar dus bekampen met het racket en de shuttle.. Auto te water Voor de zesde maal van dit seizoen houdt de Leiderdorp- se Reddingsbrigade een cur sus Auto te Water in samen werking met Veilig Verkeer Nederland. Tijdens de bijeen komst op zondag in zwembad de Does in Leiderdorp wordt het in de praktijk ont snappen uit een te water ge raakte auto onderwezen. Aanvang van de cursus is 13.30 uur. De kosten bedra gen 30 gulden per persoon. Inlichtingen op de nummers 410655 en 894453.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 15