Jan Timman Iaat Nederlandse schaakwereld verbijsterd achter an der Wiel konder kans ederlagen voor iandbalploegen Vriesekoop ontspannen, Kloppenburg nieuwsgierig MOSER OOK VOLGEND JAARNAARAHOT ffilanchard verdedigt itel vrijwillig Schaatsbond voert experiment met chip uit Lerby blijft bij Bayern PORT CeicbcSotwmt DONDERDAG 30 JANUARI 1986 PAGINA 11 OTTWALDOV Het ederlands zaalhandbal- im heeft de tweede en atste oefenwedstrijd te- Tsjecho-Slowakije irloren. Na de nederlaag 4-16) op dinsdag in rencin werd het gisteren Gottwaldov 27-22 voor gastheren. Bij de rust rte' onden de Tsjecho-Slowa- tte» ?n voor 2.000 toeschou- ers reeds met 16-10 >or. De Nederlandse oelpunten kwamen op aam van Nico Beekman Lambert Schuurs (5), Maul van Noesel (3), Joop Niege (2), Jan Willem Ha ters (2), Patrick van Ol iën, Martin Barendrecht Leo Nieberg. Bij de ijechen was Bartek top scorer met zeven treffers. Het nationale dames-team heeft op de eerste dag van het achtlandentoernooi in Tsjecho- Slowakije een kleine neder laag geleden. Tegen Polen werd het in Cheb 20-18 na een ruststand van 11-10 in Pools voordeel. Polen, al jaren behoren tot de B-groep, profiteerde van de steekjes die de Nederlandse verdediging regelmatig liet vallen. Daardoor konden de Poolsen tussen de tiende en twintigste minuut uitlopen van 4-3 naar 10-5 en tussen de der tigste en vijfendertigste mi nuut van 11-10 naar 15-11. In beide gevallen kwam oranje onder aanvoering van uit blinksters Ursula Dekeling (Hellas), Hanneke van Eijl (Ookmeer) en Monique Geitz (E en O) sterk terug. Ursela Dekeling was met vijf treffers topscorer. yiJK AAN ZEE Ljubomir Ljubojevic stal de show de tiende ronde van het Hoogovenstoernooi. De 5-jarige Joegoslaaf won in schitterende stijl van John an der Wiel en plaatste zich daardoor naast de En- elsman Nigel Short (remise tegen Hort) aan de kop an de ranglijst. Van der Wiel zag zodoende zijn hoop p de eerste prijs grondig bedorven. Met drie ronden te >elen heeft hij nu een punt achterstand op twee spe- irs, die hij bovendien al heeft bestreden, a de droefenis van dinsdag rond Jan Timman in Tilburg, heer- e er een dag later ook onder de rook van de Hoogovens een egrafenisstemming bij de Nederlanders van de grootmeester- oep A. Ook Hans Ree en Paul van der Sterren moesten hun genstanders. respectievelijk de Joegoslaaf Nikolic en de Rus lernin, feliciteren. Alleen Sosonko speelde een snelle remise ?t de Westduitser Hübner. de grootmeestergroep B waren er felicitaties voor Marcel Pi lt. De 20-jarige nationale jeugdkampioen speelde remise tegen iteraan Ivkov en bereikte met een totaal van zes punten voor ;t eerst de norm voor een meesterresultaat. Overigens had de eiderdorper alle geluk van de wereld dat de in tijdnood ze- iwachtig geworden Joegoslaaf een heel simpel mat in drie het hoofd zag. ■erwining in de tiende ronde van Ljubojevic (wit) op Van der Wiel als volgt tot stand: 1. d2-d4 pg8-f6; 2. c2-c4 g7-g6; 3. pbl-c3 If8-g7; 4. d7-d6; 5 f2-f4 0-0: 6. pgl-f3 c7-c5; 7 d4xc5 dd8-a5; 8. Ifl-d3 pf6-d7; 9. Kd6 Ig7xc3+, 10 b2xc3 da5xc3+; 11. ddl-d2 dc3xal; 12. d6xe7 tf8-e8; 13. e5 pb8-c6; 14. 0-0 pc6-d4; 15. Icl-b2 pd4xf3+; 16. g2xf3 dalxa2; 17. f4-f5 7-c5; 18. (5-f6 Ic8-d7; 19. Id3-e4 kg8-h8; 20. Ie4-d5 Id7-e6; 21. tfl-al da2-b3; tal-a3 db3-b6; 23. kgl-g2 ta8-c8; 24. Ib2-d4 Ie6xd5; 25. c4xd5 db6-bl; 26. 1!-c3 pc5-d3; 27. dd2xd3 dbl-a2+; 28. kg2-gl da2xd5; 29. Id4xa7 dd5-e6; 30. 3xc8 de6xc8; 31. kgl-g2 h7-h6; 32. Ia7-e3 kh8-h7; 33. dd3-b3 kh7-g8; 34. 3xh6 dc8-c5; 35. db3-e3 dc5xe3; 36. Ih6xe3 b7-b5; 37. Ie3-c5 te8-c8; 38. kg2-g3 •g5; 39. kg3-g4 kg8-h7i 40. kg4xg5 tc8-g8+; 41.. kg5-f5 tg8-b8; 42. h2-h4 (8-c8; 43. Ic5-b4 tc8-e8; 44. h4-h5 te8-a8; 45. £3-f4 ta8-b8; 46. Ib4-d6; zwart «ft het op. 1 [STERDAM Alex Blanchard zal vrijdag 28 februari zijn iropese bokstitel in het halfzwaargewicht vrijwillig verdedi- i tegen de Fransman Rufino Angulo. Gisteravond kwamen inager Henk Rühling van Blanchard en de Franse promotor Bretonnel tot overeenstemming over het gevecht, dat in leaux zal worden gehouden. De contracten zullen begin vol- ide week worden getekend. DEN HAAG In de schaatsmarathon om de KNSB-beker op 8 februari in Heerenveen zal geëxperimenteerd worden met chips om de rondeverschillen tussen de rijders te registre ren. De jury van de marathon raakte dit sei zoen bijkans overwerkt door het bijhouden van die gegevens. In enkele wedstrijden waren er zoveel rijders bij betrokken dat de jury geen zicht meer had op de ontwikkelingen. Die trend wil de LTC marathon opvangen met de introductie van de chips. In Heerenveen zul len dertig rijders uitgerust worden met een chip. Met gerichte antennes langs de baan en een „poort" bij de finish worden de rijders au tomatisch op de computer geregistreerd. Aan de computer is een scorebord gekoppeld, dat het publiek zicht geeft op de ontwikkelingen. Het in Heerenveen gehanteerde systeem is af komstig van de „Formule Een Op Acht" club. Een vereniging, die formule I races nabootst met schaalmodellen van een op acht. Die club kampt met dezelfde problemen als de jury bij het marathonschaatsen. De autootjes razen met een snelheid van 120 kilometer per uur over de baan, waardoor het voor de leden ondoenlijk was de rondeverschillen nauwkeurig bij te hou den. Het experiment in Heerenveen is eenmalig. Het gaat de LTC marathon in eerste instantie om de hanteerbaarheid van het systeem. Bij een ge slaagde proef overweegt de LTC de chips het volgende seizoen voor alle A-rijders in te voe ren. Vooral omdat de daaraan verbonden kos ten aanzienlijk lager zijn dan aanvankelijk werd begroot. Werd er binnen de LTC gepraat over een uitgave van enkele honderdduizenden guldens, in werkelijkheid gaat het om een be drag van 25.000 gulden. Akkoord tussen Kasparov en Karpov LUZERN Er komt definitief een revan che-tweekamp tussen de nieuwe wereld kampioen schaken Garri Kasparov en zijn voorganger Anatoli Karpov. Nadat de titel houder bij herhaling heeft verklaard niets te voelen voor een derde tweekamp tussen de twee Russen, maakte de voorzitter van de internationale schaakfederatie (FIDE), de Filipijn Florencio Campomanes, in Lu- zern bekend dat het tweetal elkaar ander maal zal ontmoeten. De aanvangsdatum Lachende gezichten in Luzern. De schaak-giganten van de tweekamp is nog onduidelijk, maar Karpov (links) en Kasparov (rechts) zaten elkaar de zal waarschijnlijk liggen tussen 28 juli en 4 laatste maanden regelmatig in de haren, maar tot ge- augustus. Onzekerheid is er ook nog over noegen van voorzitter Campomanes is toch een ak- de plaats van spelen. Waarschijnlijk wor- koord bereikt. den alle partijen in Londen afgewerkt. TILBURG Schaak meester en televisie-com mentator Hans Böhm sloot een aantal jaren te rug een weddenschap met Jan Timman af. De inzet was een krat champagne. Böhm voor zag dat Timman al voor het magische jaar 1984 wereldkampioen zou zijn. Timman geloofde daar toen niet in. Terecht, zo weten we inmiddels. Het ziet er zelfs naar uit dat Nederland deze eeuw, na wij len Max Euwe, geen nieuwe wereldkampioen zal kunnen leveren. En dat de Russen na het korte maar enerverende tijdperkje Fischer de orde in de schaakwereld weer ruim schoots hebben hersteld. De nog maar 34-jarige Anato- ly Karpov is zijn titel aan de 22-jarige Garri Kasparov kwijtgeraakt, maar hij kan in een overigens uiterst omstre den revanchematch nog te rugkomen. Voor Karpov is er dus nog een smalle weg terug, maar Timman lijkt het nu voor eeuwig te kunnen verge ten. De andere jonge Russen Andrei Sokolov (23) en Ar thur Joesoepov (25) vor men de aanstormende jeugd en de Sovjet-school heeft op termijn nog veel meer sterke troeven. Kasparov, die al niets meer te bestormen heeft, kan voorlopig ook alleen maar sterker worden. Ergo: Voor Timman valt er nu nau welijks meer iets op niveau te verdienen. En dat terwijl de verwachtin gen niet alleen in ons land zo hoog gespannen waren. De Nederlandse grootmeester werd gezien als de enige die het tegen de Russen zou kun nen opnemen. Zelfs wereld kampioen Kasparov zei na zijn match met Timman dat deze favoriet was in de kandi datenmatches. En dan dit... Hoe is het in godsnaam moge lijk dat Timman zo'n rits graf- zetten produceert? Mokkend Dat is een vraag die ook voor insiders buitengewoon moei- den wereldkampioen Tigran lijk te beantwoorden is. Jan Petrosjan nipt maar roemloos Timman en zijn Nederlandse collega's wijten het debacle vooral aan een te korte voor bereidingstijd op de match het kandidatentoernooi geknikkerd. Toch dichten alle schaakdes kundigen Timman een geWel- met Joesoepov. Timman was dig talent toe. En niet ten on- mokkend akkoord gegaan met de speeldata, die hem, na nodig om het niveau de match met Kasparov, wereldkampioen slechts twee weken respons gaven. De jeugdige wereldkampioen was te sterk voor Timman en zijn al even jeugdige landge noot Arthur Joesoepov lijkt ook te sterk. „Timman is slecht in vorm" zo riepen de grootmeesters Gen na Sosonko en John van der Wiel gister avond in een overigens in houdsloos gesprek met Böhm op de televisie. Een te korte voorbereidings tijd en een slechte vorm. Dat moet dan de verklaring zijn. Maar als het gaat om wedstrij den voor de wereldtitel schijnt Timman altijd de goe de vorm te missen. Op beslis- ïs meer voor rechte. Maar in een halen. Mentale hardheid bijvoor beeld en die lijkt Timman niet te hebben. Als van de Nederlander een grootse pres tatie werd verwacht ging het mis. Dan was Timman stee vast uit vorm of had een of andere lichamelijke onge steldheid hem verhinderd om te scoren. Timman zocht de schuld vrij wel nooit bij zichzelf, zei bij voorbeeld nimmer: Ja, ik moet kennelijk harder stude ren. Of: Ik heb een foute tak- tiek toegepast. Of: Mijn tegen stander was gewoon beter, ik zal verschrikkelijk mijn best doen om... Timman wekt oppervlakkig sende momenten laat hij het gezien de indruk zichzelf de steeds afweten. Zo werd hij een paar jaar geleden door de voormalige en onlangs overle- beste te vinden. En toch... Die ogenschijnlijke zelfverzekerd heid spoort niet met zijn re sultaten in kandiatentoernooi- en voor het wereldkampioen schap. Dat hij toen zie de champagne-weddenschap niet geloofde in zijn kansen op de wereldtitel lijkt teke nend. Objectieve waarnemers zijn het er over eens dat Joesoe pov in de Tilburgse match het spel gemaakt heeft en de twee punten voorsprong dik ver diend heeft. De enige over winning van Timman kwam nog tot stand na eèn geweldi ge blunder van zijn opponent, die met sterk spel een win nende positie had bereikt. Groggy Schaakdeskundigen vragen zich overigens wel af wat het raadsel Timman in 's hemels naam bewogen kan hebben om na twee nullen achter el kaar geen time-out aan te vragen. Timmans geestelijke toestand moet na die klappen te vergelijken zijn geweest met die van een groggy bok ser. Na die twee nullen pro beerde hij ook nog met zijn hoofd de betonnen muur Joe soepov te slopen, wat natuur lijk schromelijk mislukte en een buitengewoon pijnlijk derde nederlaag opleverde. De enige die een tipje van de sluier zou kunnen oplichten is Timman zelf. Maar die zwijgt als het graf. Hij concentreert zich na drie eieren op rij met zijn Zweedse secondant Ulf Andersson op de voorberei ding van zijn drie laatste par tijen. Daaruit moet hij mini maal twee punten zien te ver garen. Zaterdag wordt de eer ste van die drie gespeeld. Timman heeft twee keer wit en kan daaruit misschien nog een klein beetje moed putten. Maar de met baard en hoed getooide tartaar Joesoepov maakt een zeer vastberaden en overtuigende indruk en het valt niet te verwachten dat hij dit nog weggeeft. „Er is nog maar weinig hoop", al dus een realistische John van der Wiel. De tijden van Euwe, wereldkampioen van 1935 tot 1937, zullen dus altijd een mooie en dierbare, maar niet voor herhaling vatbare Ne derlandse herinnering blijven. MARTIN VOORN Premier Lubbers huldigt het winnende koppel Danny Clark (links) en Francesco Moser. ROTTERDAM Fran cesco Moser start volgend jaar opnieuw in de zes daagse van Rotterdam. Wedstrijdleider Peter Post wapperde gisteren in Ahoy' triomfantelijk met een door de Italiaanse we relduurrecordhouder ge tekend contract. Hij zei vele uren te hebben be steed aan het lospeuteren van de handtekening. „Eerst zei hij ja, toen weer nee, maar nu is het rond", zei Post. Ook in 1987 mag de in Rotter dam zeer populair geworden Moser - die met Danny Clark de eindoverwinning greep - zijn eigen koppelgenoot kie zen. Dat was een van zijn ei- tal criteriums op de weg in Nederland komt afwerken. De contracten daarvoor zullen tij dens de Ronde van Italië wor den getekend. Voor de Zesdaagse van Rotter dam van 1987 wilde Peter Post sen naast de forse financiële niet zo lang wachten. Op basis vergoeding. Moser was bereid van het succes van dit jaar over een terugkeer naar Rot- achtte hij de aanwezigheid van terdam te praten, omdat de Moser in de volgende editie werksfeer hem was bevallen, een noodzakelijkheid. „Ik ga „Je moet wel hard werken, ook door met het koppelen maar het systeem zit goed in van een baanrenner aan een elkaar. Geen zinloze uren, in wegcoureur. Dit was een suc- zinloze wedstrijdonderdelen", ces. De 48.000 toeschouwers verklaarde de Italiaanse ve- hebben zich in die zes dagen dette, die dit jaar ook een aan- zeer tevreden getoond". SPONSORPROBLEMEN TAFELTENNIS OPGELOST AMSTERDAM De sponsor- problemen in het nationale ta feltennis zijn opgelost. De STN (Stichting Tafeltennispromo- tion Nederland) heeft met Bet- tine Vriesekoop persoonlijk en haar clubsponsor Dextro een akkoord gesloten, waardoor zij altijd - ook in het nationale team - in een shirt met opdruk van haar eigen geldschieter kan spelen. De overeenkomst gaat dit weekeinde bij de top twaalf in Södertalje in. De clubsponsors van de overige internationals zijn vrij even eens een dergelijke overeen komst met STN te sluiten. De moeilijkheden tussen de STN en Dextro vormden een strui kelblok voor de aanstelling van Gerard Bakker tot coach van het nationale damesteam. Nu deze opgelost zijn, ver wacht voorzitter Koopman dat de tafeltennisbond met Bakker op korte termijn concrete ge sprekken zal voeren om tot overeenstemming te komen. Arnouts boekt goed resultaat MONDORF-LES-BAINS De eerste dag van het biljart- toernooi om het Europees kampioenschap driebanden stond in het teken van de tra ge partijen. Jan Arnouts vorm de daarop de uitzondering. De Nederlandse kampioen won zijn eerste partij in Mondor- f-les-Bains (Luxemburg) met een gemiddelde van 1,282. Zijn tegenstander Avedio Tachna- kian en titelverdediger Torb- jörn Blomdahl kwamen ook boven de 1 uit. Maar Blomdahl en de overige deelnemers tob den heel wat af. De 23-jarige Zweed, vorig jaar in Amers foort verrassend kampioen ge worden, liet zich laat in de avond van de wijs brengen door de langzame Luxembur ger Alphonse Grethen. Met 50-22 in 44 beurten stelde Blomdahl zich tevreden. MÜNCHEN Sören Lerby, de Deense international van Bayern München, zal zijn con tract met de Westduitse club verlengen tot 1988. Hans-Peter Briegel (30) zal zijn contract bij Hellas Verona met een jaar verlengen. Briegel ging na het Europese kampioenschap van 1984 van Kaiserslautern naar Verona. •e [AZERSWOUDE Een ntspannen Bettine Vrie- J®Bkoop en een nieuwsgie- )8 ge Mirjam Kloppenburg >8 jn gisteren in het vlieg- )8 lig gestapt naar Zweden. eisdoel is Södertalje, der- kilometer zuidelijk van tockholm, waar vanaf lorgen het Top Twaalf- oernooi wordt gehouden, ""roor de jaarlijkse kracht- leting tussen de twaalf erkste tafeltennis-spe- ^rs en -speelsters van Eu- ))pa is Vriesekoop dit eer als derde geplaatst, loppenburg debuteert in et elite gezelschap en l-Beft een plaats onder de - en tot doel gesteld. Voor de tweede keer in haar loopbaan geldt titelverdedig ster Vriesekoop niet als voor naamste kandidate voor de eindzege. Na haar opzienba rende entree als 16-jarige in 1978 in Praag (tweede) leverde ze een flonkerende serie af met als hoogtepunt de over winning met elf winstpartijen vorig jaar in Barcelona. Met uitzondering van de achtste plaats in Kristiansand (1979) stond ze jaarlijks op het ere- schavot. Haar indrukwekken de uitslagenreeks (2-8-2-2-1-3-2-1) vindt in de historie van het Europese ta feltennis weinig navolging. In Södertalje kan de inmiddels 24-jarige beroepsspeelster uit Hazerswoude het record van de Britse Jill Hammersley met drie overwinningen evenaren. Zelf rekent ze daar niet op. De naar West-Duitsland gevluchte Roemeense Olga Nemes en de harder dan ooit trainende Tsjechoslo waakse Marie Hra- chova zijn haar op de Europe se ranglijst gepasseerd. „Te recht", concludeert Vriese koop. „Zij spelen momenteel gewoon beter". De oorzaken van haar lichte terugval liggen voor de hand. Vriesekoop heeft haar doelstellingen ver legd. Van Europees naar we reld- en olympisch niveau. Op de wereldkampioenschappen in 1987 in Nieuw-Delhi, maar bovenal op de Olympische Spelen in Seoel 1988 wil zij in de medailles vallen. Die ambitie heeft geresulteerd in een drastische wijziging in de trainingsaanpak. Wekelijks is ze drie keer te vinden in het seizoen richt zij haar aandacht vooral op de Europese kampi oenschappen, begin april in Praag. De Top Twaalf vormt daarin een richtsnoer voor de traningsopbouw in de weken naar Praag. „Ik ben niet bang de aansluiting met Nemes en Hrachova te verliezen. Dat zij beter in vorm zijn, wil niet zeggen dat ik in Zweden kans loos ben. Er spelen zoveel fac toren mee. Ik verwacht in de top mee te draaien". Invalster krachthonk van De Spartaan in Leiden, waar ze driftig met halters en ander krachtwerk tuig aan het stoeien is. Duurlo- pen van vijftien kilometer, gynmastiektraining staan al langer op haar wekelijks menu. Toegevoegd zijn de pingpongsessies met de Bul gaarse aanwinst van Avanti, Mariano Lukov. Uitgerust met de penhoudergreep is hij als geen ander in Europa in staat Vriesekoop het tegenspel op de Chinese trucjes en valstrik ken aan te leren. Achter de groene tafel ligt het accent tot vervelens toe op de Die verwachting leeft niet bij opslag en tweede bal. Door die Mirjam Kloppenburg. De vier verschuivingen schiet de vast- jaar jongere speelster uit Lich- heid, haar voornaamste wapen tenvoorde is tot de „zwanger- tegen de concurrenten uit Eu- schapsspelen", zoals coach Ge- ropa, er wat bij in. Vriesekoop rard Bakker de Top Twaalf in ligt er niet wakker van. Dit Södertalje noemt, doorgedron gen als invalster. De Russin Valentina Popova is absent wegens zwangerschap. Haar landgenote en eerste reserve Narine Antonjan eveneens. De tweede reserve, de Zweedse Marie Lindblad, voelt niets meer voor toptafeltennis, waardoor Kloppenburg als vijftiende op de Europese ranglijst alsnog een invitatie in de bus vond. Kloppenburg maakt zich wei nig illusies. „Met een plaats onder de tien ben ik dik tevre den". Ontevreden is de speel ster van Odion over haar voorbereiding. „Ik had wel tijd, maar geen trainingspart ner. Bovendien verloopt de aanpassing in de herencompe titie stroever dan ik ingecalcu leerd heb. Ik speel verkramp- ter dan normaal". sportuitslagen Wiel (Ned) 1-0; Tsjernin (Sov) - Van der Sterren (Ned) 1-0. Stand:; 1. Ljubojevic en Short 7 pun ten: 3- Van der Wiel 6; 4. Nikolic 5,5 en 1 afg.; 5. Hübner en Sosonko 5,5: BILJARTEN 7- Hodgson 5 en 1 afg.; 8. Tsjernin 5; EK diiabindan. Mondorl-L,^B>lnm H°" Va" der Sterree <.5; 11 Eerst* ronde Seirawan 4; 12. De Firmian 3 en 1 Groep A: Rico (Spa) - Carlsen (Den) a'9-: 13. Ree 3; 14. Hellers 2.5 en 1 50-31/61; Blomdahl (Zwe) - Grethen a,fl- (Lux) 50-22/44. Groep B: Zanetti (Ita) - Kühl (Wdl) 50- Grootmeestegroep B 47/51; Stroobants (Bel) - Virlanen Achtste ronde: Ivkov (Joe) - Marcel (Fin) 50-32/57. Piket (Ned) 1/2-1/2; Hulak (Joe) - Groep C: Arnouts (Ned) - Tachnaki- Garcia Palermo (Arg) 1-0; Davies nan (Fra) 50-42/39; Scherz (Oos) - (GBr) - Polgar (Hon) 1/2-1/2; Cuijpers Kovac (Tsj) 50-49/60. - Kuijf 1/2-1/2; Blees (Ned) - Jeroen Groep D: Blomdahl (Zwe) - Grethen Piket (Ned) 0-1; Douven (Ned) - Braga (Lux) 50-48/69; Theriaga (Por) - Nie- (Ita) afg. derlënder (Zwi) 50-37/57. Stand: 1. Marcel en Jeroen Piket 6 punten; 3. Hulak 5,5; 4. Douven 4.5 BASKETBAL en 1 afg.; 5. Ivkov en Kuijf 4.5; 7. Bra- Eredivisie, heren: Den Bosch - Cana- ga 3,5 en 1 afg.; 8. Cuijpers 3; 9. Pol- dians 93-73; Leiden - Den Helder gar 2.5; 11. Blees en Davies 2. 83-70; Orca s - Utrecht 99-78. VOETBAL PAARDESPORT Belgische beker, kwartfinale: Stan- Koeraen Nootdorp dard Luik - Waregem 4-2 (2-3); Beer- EERSTE KOERS. 2000 m: 1. Anja S schot - Diest 1-0 (1-0); AA Gent - (W. Suykerbuik) 1.25.8; 2. Zevira Cerkel Brugge 1-3 (0-0); Antwerp - Oostland; 3. Atlanta. Winn. f. 1.90; PI. Club Brugge 2-4 (0-3); Waterschei - f. 1.70, f. 2.50, I. 1.40; Kopp. f. 29.40; Lierse SK 0-4 (1-1); Hasselt - Seraing Trio t. 109.70 0-2 (0-0); St. Truiden - Francs Bo- TWEEDE KOERS, 2000 m: 1. Zanous- raing 0-2 (1-0); KV Mechelen - Beve- ka Pearl (P.Zandt) 1.27.2; 2. Zep van ren 2-1 (1-1). Neerbeek; 3. Arjen Enkhuizen. Winn. Competitie: Charleroi - KV Kortrijk f. 2.20; PI. f. 2.30, f. 1.20, 1.20; 2-1. Kopp. f. 9.40; Trio f. 26.10. Niet ge start: Zissy Okeja. Engelse beker, vierde ronde: Man- DERDE KOERS, 2380 m: 1. Ystanley Chester United - Sunderland 3-0; Mill- Bonni (A.van Brederode) 1.27.2; 2. wall - Aston Villa 1-0; Tottenham Hot- Yonina; 3. Zanny Oranje. Winn. f. spur - Notts County 5-0. 3.50; PI. f. 1.90, f. 2.90, f. 2.70; Kopp. Italiaanse beker, tweede ronde: f. 27.80; Trio f. 381.40. Como - Juventus 1-0; Empoli - AC VIERDE KOERS, 1660 m: 1. Ziegfried Milan 1-0; Fiorentina - Udinese 3-1; 8 (J.de Boer) 1.23.8; 2. Zworthly Roma - Atalanta 2-0; Verona - Pisa Dean; 3. Zoon van Jensen. Winn. f. 3-0. 3.60; PI. I. 1.70, f. 2.10, f. 2.50; Kopp. f. 21.70; Trio f. 143.50. VOLLEYBAL VIJFDE KOERS. 2000 m: 1. Yessie Halve finale nationale beker heren: Princes (R.Pools) 1.24.6; 2. Vital Ac- Voorburg - AMVJ 0-3 (9-15, 13-15, tion; 3. Wlmbert S. Winn. f. 2,10; PI. f. 13-15); Animo - Martinus 0-3 (10-15, 1,40, f. 2,10, f. 2.20; Kopp. t. 7,20; 3-15, 8-15). Trio f. 105,90. Niet gestart: Ukas Way. WIELRENNEN ZESDE KOERS, 2000 m: 1. Wendi Zesdaagse Rotterdam Randalis (C.D. Imming) 1.28,2; 2. Ys- Eindstand prots: 1. Francesco Mo- land; 3. Walka du Bois. Winn. f. 1,50; ser/Danny Clark (Ita/Aus) 366 pun- Pi. f. 1,30, f. 2,20, f. 2,10; Kopp. f. ten;; op een ronde:; 2. Rene Pijnen/E- 7,80; Trio f. 54,30. ric Vanderaerden (Ned/Bel) 295;; op ZEVENDE KOERS. 2000 m: 1. Yonlka 3 ronden:; 3. Didi Thurau/Bert Oos- Lelywaard (A. v.d. Blonk) 1.26,7; 2. terbosch (Wdl/Ned) 185;; op 5 ron- Varaline; 3. Wintie K. Winn. f. 32,00; den:; 4. Ralph Elshof/Gert Frank PI. f. 4,00, f. 7,70, f. 2,60; Kopp. f. (Ned/Den) 168;; op 6 ronden:; 5. Ro- 193,20; Trio f. 14.265,00. man Hermann/Gerrie Knetemann ACHTSTE KOERS, 2000 m: 1. Yvento (Lie/Ned) 239;; 6. Etienne de Wilde- (J.J. de Wit) 1.27,2; 2. Yroe Odilia; 3. /Rudy Dhaenens (Bel) 157;; 7. Jupp Wim Sprookjeshof. Winn. f. 5,00; PI. Kristen/Alain Bondue (Wdl/Fra) 122;; t. 1,20, f. 1,80, f. 1,70; Kopp. f. 9,90; op 7 ronden:; 8. Leo van Vliet/Stan Trio f. 71,80. Tourne (Ned/Bel) 187;; op 10 ronden:; NEGENDE KOERS, 1660 m: 1. Yvere 9. Tony Doyle/Teun van Vliet Westfrlsia (Robert de Meijer) 1.23,0; (GBr/Ned) 232;; op 15 ronden:; 10. 2. Worthy Dillon; 3. Ulmus du Bois. Hans-Henrik Oersted/Jörgen Peder- Winn. f. 22,40; plaats f. 6,60, t. 2.40; Kopp. f. 16,10; Trio f. 356,10. TIENDE KOERS. 2000 m: 1. Urian N (G.A. Kolman) 1.23,8; 2. Ricardo Nora; 3. Urica Marijke. Winn. f. 2,90; plaats f. 1,80, f. 5,70, f. 1,50; Kopp. f. 54,00; Trio f. 189,30. ELFDE KOERS, 2000 m: 1. Yemen II (H.W. Langeweg) 1.24,3; 2. Vartan; 3. Ysabel Ossewaard. Winn. 1. 2,10; plaats f. 1,70, f. 1,80, f. 1,90; Kopp. f. 8,90; Trio f. 42,30. OMZET TOTALISATOR: f. 263.965.00. SCHAKEN Hoogovenstoernooi Grootmeestergroep A sen (Den) 162;; op 32 ronden:; 11. Je an-Luc Vandenbroucke/Michel Vaar ten (Bel) 201;; op 43 ronden:; 12. Pe-' ter Pieters/Rik Moorman (Ned) 180. Eindstand amateurs: 1. Aart van de Kruisweg/Michel Le Grand (Ned) 115 punten; 2. Louis de Koning/Ton Vro lijk (Ned) 93; op een ronde:; 3. Johan Bruyneel/Lorenzo Lapage (Bel) 154; 4. Lars Olsen/Kenneth Löngholm (Den) 142; 5. Barend Huveneers/Theo Kortekaas (Ned) 137; 6. Charles de Caluwè/Ralph Moorman (Ned) 122; 7. Ragnar Martens/Bob Rasenberg (Ned) 108; op twee ronden:; 8. Russel Williams/Nick Barnes (Gbr) 144; op vijf ronden:; 9. Marc Meilleur/Philippe Tiende ronde: Hübner (Wdl) - Soson- Tarantini (Fra) 69; op zes ronden - 10 ko (Ned) 1/2-1/2; Hodgson (GBr) - De Tom Post/Ryan Post (Ned) 62; op 19 Firmian (VSt) afg.; Short (GBr) - Hort ronden:; 11. Gerben Botman/Theo (Wdl) 1/2-1/2; Hellers (Zwe) - Seira- Pieters (Ned) 33; op 26 ronden - 12 wan (VSt) 1/2-1/2; Ree (Ned) - Nikclic Peter Grootegoed/Mario van Baarle (Joe) 0-1; Ljubojevic (Joe) - Van der (Ned) 17.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 11