Sponsoring van kunst op tv lijkt haalbaar k T ADIO/TELEVISIE geidaesouflcwi MAANDAG 27 JANUARI 1986 PAGINA 9 "l. Hangijzers en voetangels heet en voldoende in Hilversum rond de mediawet, waarover het laatste woord in de Ka mer en mogelijk ook pas in de verre toekomst zal wor den gezegd. Het derde tv-net, volgend jaar hopelijk in be drijf, viel intussen toe aan door de NOS aan te reiken evenementen, zowel op het gebied van de sport als de cultuur, maar de financiering ervan neemt de vormen van een valkuil aan. Het gaat om •e STER kwam al met voor stellen over meer uitgebreide en zwevende blokken op Ned. I en II, zo mogelijks zelfs op III, waarbij een deel van de gelden toevloeit naar de programmering op het derde net. Mogelijk bestaan er nog een andere oplossingen. Eén daarvan werd al in de open baarheid gebracht door de stichting „Kunst en sponso ring", die enige tijd geleden haar zienswijze in de vorm van een rapport en in de per soon van André v.d. Louw aan de minister ter hand stel de, een geschrift dat ook in Hilversum terecht kwam en daar voorwerp van studie vormt. Dit geldt ook voor de omroe- praad, het adviescollege voor de minister in omroepzaken. Ook die heeft kennis geno- zeifiPen van stuk en °P ine_ korte termijn zijn visie geven akej°P de kwestie reclame en iomroep. Deze raad zal moge- p jj lijk ook zijn kijk op sponso- djjring van kunst op tv in zijn i aUoverweS'nSen betrekken. brejBij navraag naar het departe- aan, mentale standpunt in deze ^•pgzaak wees men er op, dat commercie cq. sponsoring haaks staat op de filofosie lidalvan omroePwet. dat geen .j.; uitzending dienstbaar mag worden gemaakt aan com merciële doeleinden. Hele maal haalbaar en waterdicht bleek dit artikel nimmer, re den waarom eerdere omroep- ministers al tot soepeler han tering van de regels besloten ten aanzien van sportevene menten. Minister Brinkman koestert persoonlijk wat vrijere denk beelden dan de omroepwet ook hem toestaat. Onlangs in het blad „CD/Actueel",, en trouwens ook op een door de „Financial Times" in Londen georganiseerd symposion liet hij weten, dat bijvoorbeeld uitgevers betrokken zouden kunnen worden in tv-uitzen- dingen ten dienste van het boek. Hij liet dit idee los bij wijze van proefballonnetje. Ten departemente- huldigt men het inzicht, dat alles stroomt, niets onbeweeglijk is en dat sponsoring op zeker moment ook tot de tv zou kunnen doordringen. Nochtans blijft voorzichtig heid geboden. Sluikreclame zou de STER-opzet uithollen, reclamemakers aan invloed helpen op uit te zenden pro gramma's en de meestbieden de toegang tot de ether kun nen verschaffen. Ten depar temente is men daar erg kien op. Daar wordt op dit mo ment een zorgvuldige door lichting gehouden van de liefdadigheidacties op tv, van 1-2-3 via Willem Ruis tot Te- lelot. Is dat allemaal wel zui vere koffie? Hoeveel zakelij ke belangen worden tersluiks de scène binnen gevoerd? Auto's rijden af en aan. KLM-meisjes betreden in uniform de opnamevloer en zelfs voor de kat-in-de-zak, zoals de laatste keer bij de KRO in Leiden, verschijnt een poes ten tonele die iets met kattenvoer te doen heeft, hetgeen trouwens al eerder werd waargenomen. Ton van Duinhoven in zoete koek. Cees Brusse in motoroliën. Onder sponsoring wordt evenwel iets anders verstaan dan louter commercie. Com mercie heeft betrekking op meer of minder zichtbare re clame door beeldmerken, het noemen van merknamen of het opvoeren van geijkte ty pen, zoals laatst weer de Droste-zuster door Jos Brink, die zelfs in de serie „De kip en het ei" al met vrijkaarten strooit voor zijn musical „Ma dame Arthur". Zo moet het dus niet. Dat heet sluikse commercie. Sponsoring ligt wezenlijk an ders. Hierbij wordt gedacht aan de Amerikaanse opzet. Firma's die het goed menen met zichzelf en met de kunst maken programma's alleen maar financieel mogelijk. Hiervan wordt dan met en kele woorden in de aftiteling melding gemaakt. Die firma's zijn niet in de eerste plaats uit op de verkoop van hun produkten, maar laten zich leiden door de overweging, dat door financiële medewer king aan kunstzinnige mani festaties hun firma een cultu rele uitstraling krijgt. Zelfs in België, waar men he lemaal geen reclame op tv kent. laat men programma's betalen door instellingen als staatskrediet. Nu is de tv daar een staatszaak en dat bijt elkaar dus niet, maar een of ander systeem van sponso ring bij de Nederlandse tv hoeft niet als specifieke re clame op tv in beeld gebracht te worden. Dus niet net als voetballers een merknaam op de borst van de acteurs. Ver melding achteraf volstaat. Op deze manier kan het grote geld in de omroeppot terecht komen in plaats van via de omweg van de STER. Dan hoeft Cees Brusse zijn talent niet langer in de motoroliën onder te dompelen en Ton van Duinhoven niet meer zoete koekjes over zijn tong te laten gaan. Hiernaast kan nog een heel ander aspect een rol, spelen. Dat betreft de functie van het Facilitair Bedrijf van de NOS, de hele technische ou tillage. Bij de voorstellen hieromtrent in de nieuwe mediawet over het zelfstan dig functioneren van dit be drijf in nieuwe opzet hebben de omroepen nogal wat kant tekeningen geplaatst. Zij heb ben het gevoel, dat aan hen hun „eigen tv-fabriek" wordt ontnomen, wanneer dit be drijf zich concurrerend op de markt begeeft en ook andere tv-makers dan de officiële zendgemachtigden tegen de hoogste prijs gaat bedienen. Er zou dan zelfs BTW bere kend moeten worden van een pet. of twintig, wat het werk van de bestaande om roepen onevenredig duur zou maken. Is hier niet een andere ziens wijze mogelijk, nl. deze dat het Facilitair Bedrijf dat winst gaat puren uit zijn werk, met een deel daarvan artistieke dan wel sportieve evenementen gaat bekostigen op Ned. III. VOLLE MEP Op deze wijze hoeven de be staande omroepen niet te be treuren, dat zij de volle mep moeten betalen voor door de NOS geleverde diensten, om dat daaruit uitzendingen worden betaald, die zij zelf niet meer hoeven te maken, zoals kunstmanifestaties en dure sportgebeurens. Er zou zelfs een fonds ge sticht kunnen worden op ini tiatief van het Facilitair Be drijf naar het voorbeeld van de Amerikaanse Ford Foun dation, waaraan grote bedrij ven deel kunnen nemen. De bestaande omroepen hoeven niet te vrezen hun greep op dit soort programma's en hun mensen voor dit soort werk kwijt te raken, omdat er al langer een suggestie ter tafel ligt om voor Nederland III een eigen zenderredactie te vormen. Hiervoor kunnen uit de bestaande omroepen op persoonlijke titel die men sen aangetrokken worden, die tot op heden voor hun ei gen omroep de kunst beheer den. Deze redactie bepaalt in onderling overleg wat wel en wat niet op de buis komt. Ook al blijft Hilversum op hoog niveau categorisch ont kennen, dat er sprake zou zijn van een onderzoek naar de mogelijkheden van tv- sponsoring, in tegenstelling tot wat we uit die contreien vernemen, dan toch zou het overweging verdienen te zoe ken naar vormen van finan ciering, die commerciëel ge zien niet de hinderpaal hoeft op te leveren van het na drukkelijk in beeld gebrachte glas bier of andere verleide lijke zaken, tot Jos Brink in travestiejapon toe, dan wel greep op de inhoud door be drijfsdirecteuren. Kunst moet een zaak blijven van per soonlijke integriteit jegens de ons omringende verschijnse len. Tegelijkertijd toch moet de aanpak van grootse tv-za- ken mogelijk worden ge maakt. We beschikken hier over een aantal multinatio nals en andere grote bedrij ven, die zonder commerciële tamtam het beeldscherm mede met boeiende kijkwaar zouden kunnen verrijken. Een zelfstandige NOS zou hiertoe het initiatief kunnen 16.20 17.00 17.30 17.46 19.05 19.28 20.00 20.26 TROS Rosco leest voor Basale en Adriaan en de diamant, kinderserie. Afl. 2: De ontsnapping Dr. Who, Engelse science fiction serie. Afl.: De Aard schok (1) TROS Sport, sportpro gramma met o.a. een sa menvatting van de wed strijd in de vierde ronde van de Engelse FA-cup tussen Chelsea en Liver pool, een interview met zwaargewicht bokser Ar nold Vanderlijde die in de Westduitse competitie uit komt en in 'Gouden mo menten' een terublik op de prestaties van de Ameri kaanse atleet Carl Lewis NOS '/16-Journaal TROS TROS Pop formule, pop programma met Erik de Zwart TELEAC Personal computer I (2) TROS mDe Fabeltjeskrant Jan, Jans en de kinderen, getekend verhaal, verteld door Jan Kruis Dierenmanieren, dieren- magazine. Presentatie: Martin Gaus Andre André. André van Duin brengt een aantal liedjes van zijn nieuwste LP ten gehore (herh.) NOS Journaal TROS mDe kip en het ei, come- dy-serie met o.a. Piet en Peter Römer, Karin Bloe men en Joop Doderer. Afl.: 250 pop of nop Het geheim van de Zwarte Draak, 5-delige tv-serie met o.a. Julian Glover, Tommi Ohrner en Ritza Brown. Afl. 4: Goud. Wolff, de pater en de Tartaren bereiken eindelijk de Amur en worden vriendelijk in het dorp opgenomen. Tij dens een zwempartij krijgt Wolff de verrassing van zijn leven TROS Aktua, actualitei tenmagazine met opnieuw aandacht voor het Dalkon schildje, n.a.v. de enorme stroom klachten van (vroe gere) gebruiksters die na de uitzending van twee we ken geleden bij de Consu mentenbond binnen kwa men. In een eigen reporta ge uit Amerika wordt be keken hoe de firma Ro bins, fabrikant van het Dal kon-schildje, de tot nu toe 50.000 nieuwe claims uit de hele wereld zal afhan delen, met aandacht voor de juridische aspecten en de produkt aansprakelijk heid TROS Maandagavond première: Nairobi (Nairobi affair), Amerikaanse televi siefilm uit 1984 van Marvin Chimski. Met o.a. Charlton Heston, John Savage en Maud Adams. Stiefvader en zoon hebben als beroep ivoorstropers en -smokke laars op te sporen. Zij le ven op gespannen voet en zijn beide verliefd op de zelfde vrouw NOS 00.05 Journaal nederland2 18.30 18.45 19.00 19.27 20.00 22.30 22.45 23.00 FEDUCO Taal van alledag (5) Klachtrecht (5) NOS Nieuws voor doven Paspoort voor Joegosla- ven Sesamstraat m Jeugdjournaal Journaal HV Kwartslag: Makkelijker gezegd dan gedaan, do cumentaire over vrijwillige euthanasie NCRV De zonen van de roze panter, tekenfilm Gevangene zonder naam, cel zonder nummer (Pri soner without a name, cell without a number), Ameri kaanse tv-film uit 1983 van Linda Yellen. Met o.a. Roy Scheider, Liv Ullmann en Zach Galligan. De geschie denis van Jacobo Timmer man, die de marteling en het verblijf in een geheime gevangenis van de Argen tijnse junta heeft overleefd Herman de Man, docu mentaire over de schrijver van 'Het wassende water' NOS Journaal De Haag Vandaag Nieuws voor doven europa tv 17.55 Programma-overzicht .18.03 Kinderprogramma's 18.20 Euro pop dossier, muziekpro- 19.20 Iportreportages 20.30 Nieuws en Weerbericht 20.40 World Watch. Nieuwspro- 20.50 Montreux Pop Festival, mu- ziekshow 21.45 Internationale schrijvers, do cumentaire-serie 22.40 Nieuws en Weerbericht 22.50 World Watch. Nieuwspro gramma 22.55 Programma-overzicht filmnet 51' 17.50 Grease II 19.45 Patrol Boat afl: My Dad's Sailor 20.30 Continental Divide 22.10 Waterhole 3 23.40-01.35 Rocky I i Ham idea iet in Ex-Who 1 me,gitarist Pete oger'Townshend i_ giraat in „Villa Tempo" over >d. 3 zijn laatste 0£lpee „White delpty"- BRT 1 t-Jai|n 21.50 uur). StT 10 Schooltelevisie i5 Journaal )0 Tik Tak, kleuterprogramma )5 Plons, kinderprogramma (herh.) 10 Kameleon, over het maken in hand- en draadpoppen 15 Korte lilm 40 Loon naar werken. Afl. 7: Ar beidsorganisatie In krisistijd. Presentatie: Frank Diggenen 10 Uitzending door derden. Pro- amma van Het vrije woord 10 Mededelingen en program ma-overzicht 45 Journaal 10 Quo Vadia (1), zesdelige tv-se rie van Franco Rossi naar het boek van Henryk Synkiewicz. Met o.a. Klaus Maria Bran- dauer, Frederic Forrest en Christina Raines )0 Ommekaar: Onthaaltehuizen, documentaire over opvangte huizen >0 Villa Tempo, popprogramma. Met o.a. Flesh and Peil, Dino Lee, Flesh for Lulu. New Order, Pete Townshend en Sting. Pre sentatie: Bart Peeters 10 Journaal en Coda: 'Als de aar de'. van Eichard Minne uit Ge dichten 1965 ut 2 >0 Zonen en dochters (Sons and daughters). Australische tv-se- rie. Met: Rowena Wallace, Pat McDonald, Peter Phelps e.a. >5 D Charlie Chaplin: Deeg en dynamiet, korte slapstickfilm Mededelingen en program ma-overzicht 15 Journaal 10 Videomatch. Videospelletjes met Marleen Gordts >0 Extra time, sportmagazine )5 Vizier, programma voor smal- filmers. Presentatie: Nadine de Sloovere fbf 1 derprogramma 17 50 Carrefours, kinderprogramma 19.00 Ce soir, regionaal magazine 19.27 Quick et Flupke, tekenfilmse- 19.30 Journaal 20.00 Filmfestival Brussel, impressie 20.05 Ecran-témoin: Les dents de la mer (Jaws), Amerikaanse speelfilm uit 1975 van Steven Spielberg naar de roman van Peter Benchley. Met o.a. Roy Scheider. Robert Shaw en Lor raine Gary. Een reuzehaai maakt de kust voor een bad plaats onveilig. Een groepje mannen trekt erop uit om hem onschadelijk te maken 23.10 Journaal music box/tv 5 16.00 [^Muziekprogramma's. 'Sunie hits the screen' (16.00), 'Video- pix' met Simon en Martin (17.00) en 'The Gazette' met Gaz (18.00). 19.00 L'or du temps (3), tv-serie 19.30 Marc-Aurele Fortin ou la ma- niére noire, portret van deze in Quebec woonachtige schilder- /graflcus die wordt beschouwd als een van de grootste kuns tenaars in deze tijd 20.00 Eureka, wetenschappelijk ma gazine 21.05 Hors sentier, documentaire over 'La Ouananiche', een na tuurgebied in Quebec. Canada 21.30 La bonne aventure (4). tv-se rie. Anne en Benoit komen in financiële moeillijkheden 22.00 Nieuws 22.30-02.00 ^Muziekprogramma's. Herhalingen. 'Sunie hits the screen' (22.30), 'Videopix' (23.00) en 'The Gazette' (00.00). Hl Ondertiteling via TeleTekst. El Uitzending In stereo. E Zwart/wit-uitzending. ■XZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. El Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. Ei Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwarl/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. duitsland 1 16.00 Tagesschau 16.10 HFühlen, was Tiere denken, portret van circusdirecteur Fredy Knie, ter gelegenheid van zijn zestigste verjaardag 17.20 EPan Tau, kinderprogramma. Afl.: Zaubern ist nicht leicht 17.50 Tagesschau 18.00 Hier und Haute, regionaal ma gazine 18.25 Benny Hill, comedy-show 19.00 Simon Simon, tv-serie. Afl.: Hoppla. die Karten kommen 19.58 Heute im Ersten 20.00 HTagesschau 20.15 Engels Consorten, tv-serie met Rainer Hunold, Günther Amberger. Ulrich Matschoss e.a. Regie: Detlef Rönteldt. Afl.: Nie wieder Syrakus. Voor Johann is het drama met de boei niet alleen een technische maar ook een persoonlijke ne derlaag. De Hollanders rede neren: geen aflevering, geen geld. En dat is nu net wat men heel hard nodig heeft bij En gels 21.15 Kinder der Welt. 'De vergete- nen', documentaire over de jeugd en opvoeding in de Eri- trese vrijheidsstrijd 22.00 Ein mann macht klar Schift, tv-serie met Hans Joachim Ku- lemkampff, Gabriela Badura, Turgut Borali e.a. Regie: Wolf gang Glück. Afl. 9: De meester. Martin Olden ontdekt op zijn boot twee meisjes. Zij zijn op weg naar ören, waar zich het zegeningswerk van de 'Frohen Gemeinschaft' bevindt en waar hun meester op hen wacht. Ol den brengt ze naar ören, maar vertrouwt de situatie niet en gaat op onderzoek uit 22.30 Tagesthemen 23.00 Besiegt, befreit, besetzt. Do cumentaire over het Duitsland van 1945 00.45 Tagesschau 00.50 Nachtgedanken, overweging door Hans Joachim Kulen- kampff duitsland 2 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Biotechnologie, informatieve serie. Afl.4: Aus Mikroorganis- men contra Mikroorganismen (herh.) 16.35 (UDie Maul trommel, muziek en poëzie met o.a. Real Life. Breakfast Club en Berlin 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte, gevarieerd magazine 17.50 Ein Colt für alle Falie. Ameri kaanse serie met in de hoofd rollen Lee Majors. Douglas Barr, Heather Thomas e.a. Afl.: Zwei Stuntmen für den Wel- traum. De space-shuttle speelt de hoofdrol In een avonturen film. Maar er is geknoeid met de techniek 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Programma-overzicht van fe- 19.45 Der Feuersturm, Amerikaanse tv-film in 7 delen naar de ro man 'The Winds of War' van Herman Wouk. Met Robert Mitchum, Ali MacGraw, Jan- -Michael Vincent e.a. Afl. 3: Sieg um jeden Preis. Victor leert op een ontvangst In Ka- rinhall de Duitse bankier Wolf Stoller kennen, die hem en zijn vrouw uitnodigd voor een be zoek op zijn landgoed. De Joodse fabrikant Rosenthal wordt naar Polen gedepor- Ratschlag für Kinoginger, (ilmrubriek WISO, sociaal-economisch ma- Heute-journal Denk mal, de oplossing Dis Ehrlichs. 'Ontredderde fa milie. ontredderd land', docu mentaire over de verdeeldheid in een familie, veroorzaakt door de burgeroorlog in El Sal- Theaterwerkstatt: Robert Wil son und die Civil Warss, re portage over de Amerikaanse kunstenaar Robert Wilson Heute duitsland 3 17.00 Schooltelevisie 16.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 Undenstrasse, tv-serie met Annemarie Wendl, Wolfgang Grönebaum, Ute Mora e.a. Afl.: Contanten. Vader Beimers is door de geldzorgen nog steeds in slechte stemming. Elisabeth Flöter verdenkt Lud- wig Dressier ervan zijn zoon geholpen te hebben als ze hoort dat Frank niet het leger in hoeft maar gelijk kan gaan studeren 20.45 Sport-platz. 'Speedy, Niki und Co.. das Deutsche Tlschtennis- zentrum Duisburg', documen- 21.30 Actualiteiten 22.15 Mann mit Geslchtern, docu mentaire over dr. Horst Waf- fenschmidt 22.45 E Wiedergesehen, neugese- hen: Der Meteor, komedie van Friedrich Dürrenmatt met In de hoofdrollen Leonard Steckel, Kornelia Boje, Wolfgang Fo rester e.a. Regie: Leopold Lindtberg (herh.). De door art sen opgegeven schrijver en Nobelprijswinnaar Schwitter knapt ineens weer op. Zijn plotselinge genezing stelt zijn vrienden en kennissen voor een raadsel en de gevolgen blijven dan ook niet uit 00.30 Laatste nieuws Polly Bergen speelt de rol van Rhoda Henry in „Winds of war". Duitsland 2 om 19.45 uur. bbc 1 Jimbo the Jet Set Jackanory, kinderserie The Thunderbirds John Craven's Newsround, jeugdjournaal Blue Peter, kinderserie Charles in charge, tv-serie Journaal en weerbericht London Plus Wogen, amusementsprogram ma met Terry Wogan 20.40 Starsky A Hutch, Amerikaanse politieserie 21.30 Don't wait up, tv-serie 22.00 Journaal, weerbericht en re gionaal nieuws 22.30 Panorama, actualiteitenrubriek 23.10 Biljarten. International Snoo ker: Benson Hedges, Wem bley 01.05 Weerbericht bbc 2 Biljarten. International Snoo ker: Benson Hedges, Wem bley Nieuwsoverzicht voor doven Micro live, informatieve serie Hello Frisco, hello, Ameri kaanse musical van Bruce Humberstone met o.a. Alice Faye, John Payne en June Ha- Open Space Horizon, wetenschappelijk ma gazine. Afl.: The mould, the myth and the microbe Comrade Dad, tv-serie The Bob Monkhouse Show Submarines, documentaire serie. Afl.: Ocean safari - the Newsnight, actualiteiten Weerbericht Tele journaal, informatieve se- itv 17.10 The Telebugs 17.20 He-Man and Master ot the Universe, tekenfilmserie 17.45 Spirit Bay 18.15 Emmerdale Farm 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia, regionaal maga- Survival (herh.) Wish you were here? Toeris tisch magazine Coronation Street All in good Faith World in Action The Bill Nieuws Anglia Reports, actualiteiten V, Amerikaanse SF-serie. Afl.: The hero The Jazz Life: Arnett Cobb (herh.) Window on the World sky channel 16.45 (UFirat run, met Gary Davies 17.30 [UAH American hot 100, met David Jensen 18.30 The Brady Bunch. Afl.: Getting Greg's Goat 19.00 The Lucy Show. Afl.: Lucy goes to art Class 19.30 Green Acres. Afl.: It's so Pea ceful in the Country 20.00 Mork and Mindy 21.00 Police Woman. Afl.: Target Black 22.00 Italiaans voetbal 23.00 NHL Ice Hockey 00.05-01.00 (UAH American hot 100 nederland 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven NCRV 14.30 De Carsons, Austra lische serie. Gerard heeft beloofd de zwangere Jane te trouwen maar Ei- leen doet een ontdekking die dat be sluit weer op losse schroeven zet 15.15 De smaakmakers, serie over kruiden en specerijen 15.35 'n dik uur Dick, middagmagazine met Dick Passchier 16.35 NCRV Jeugdmatinee NOS 17.30 %6-Journaal NCRV 17.46 Popsjop-TV, popprogramma met Jaap de Groot music box 07.00 [UMuziekprogramma's. "Hear and now' met Julie (07.00), 'First sight' met Simon (herh.) (08.00). 'Ed's elite' met Edwina (09.00), 'Home mo vies' met Martin (10.00), 'Eurochart', de Europarade van Music Box met Edwina en Gaz (11.00) en 'Sunie hits the sceen' (12.00). 13.00 [UMuziek programma's. Herhalingen. duitsland 1 09.45 Info Verbraucher, consumen tenrubriek 10.00 Heute 10.03 WISO 10.35 Totschweigen (herh.) 12.20 Gott und die Welt. (herh.) 12.55 Per soverzicht 13.00 Heute 13.15 Tele tekst 16.00 Tagesschau 16.10 Sie - er - Es 16.55 SpaB am Dienstag. Kin derprogramma 17.50 Tagesschau duitsland 2 09.45 Zie Duitsland 1 15.56 Pro gramma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Computer-Corner, Informatief programma over computers 16.20 Mein Zimmer is mein 'castle', jonge renmagazine 17.00 Heute 17.15 Te le-lllustrierte 17.45 Tom en Jerry bbc 1 07.50-10.20 Breakfast time 11.30- 11.50 Play School, kinderprogramma 13.30 Journaal 13.54 Nieuwsover zicht voor doven 14.00 Pebble Mill at one 14.45 Chock-a-block^ kinder programma 15.00 Biljarten. Interna tional Snooker: Benson Hedges, Wembley 16.52 Regionaal nieuws 16.55 Postman Pat 17.10 Jimbo and the Jet Set 17.15 Jackanory sky channel 08.45 [UYoung, Free Single (herh.) OS.15 EPat Sharp Show (herh.) 10.00 [UJensen's Dimensions (herh.) 10.45 EHeartline, met Tony Black burn (herh.) 11.45 (UPat Sharp Show (herh.) 12.30 SFirst run (herh.) 13.15 (UAH American hot 100 (herh.) 14.15 Skyways, drama-serie 15.05 Island of Nevawuz 16.00 [UPat Sharp Show 16.45 [UMonsters of rock itv 07.25 TV-AM 10.30 Schooltv 13.00 Button Moon 13.40 Rainbow (herh.) 13.30 Gardens for AH 14.00 Nieuws 14.20 Regionaal nieuws 14.30 Shine on Harvey Moon (herh.) 15.30 Dayti me 16.00 That's my Dog 16.25 Re gionaal nieuwe 16.30 The Young Doctors. Kinderprogramma 17.00 Button Moon 17.10 The Telebugs RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.02 Veronica Sport. 20.02 Club Veronica Trend. 21.02 KRO: KRO's Jazz Connection. 22.02 Goal. 22.50 Momenten om te vieren. 23.05 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 AVRO: Easy listening. 02.02 AVRO's Nachtdienst. 06.02 Auto in? AVRO aan! RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 EO: Tijdsein. 18.25 Kom er es uit. 18.50 De wolkenwagen. 19.00-07.00 Zie radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 AVRO: De zwevende hemel. 20.03 De Nationale LP Top 50. 22.02 Candlelight. RADIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 Blazers magazine. 18.30 Het muziek bedrijf. 20.00 Nieuws. 20.02 De VARA Matinee. 22.00 Jazz op vier. 23.00 Het zout in de pap. RADIO 5 18.10 VARA: Kawita en Robert. 18.30 NOS: Dichter bij de dichter. 18.40 Kleine zendgemachtigden. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 TELEAC: Follow through. 21.00 Nederlandse Literatuur na 1830. 21.30 Biotechnologie. 22.00 Personal computer 1. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: (Alleen op de Leidse kabel) Non-stop muziek met om 17.30 Migranten cultuur 18.30- 19.30 Leiden Lokaal. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 Lekenmoraal en filosofie., 19.10 Actueel en weerbericht. 19.33 Mohajirin. 20.03 Tropical. 21.03 Passage '86. 21.30 Hafabra. 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners en soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee - Hitikatessen. 22.05 Maneuvers in het donker. 23.30 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Aktueel. 18.30 In the Folkgroove. 19.00 Kroniek 1. 19.45 Muziek van onze tijd. 20.30 Concert door het gitaarduo Sergio en Adair Assad. 22.30 Blues and Jazz. 23.15 Kamermuziek. morgen RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 KRO: Echo. 07.15 Het levende woord. 07.25 Echo. 09.05 Postbus 900. 09.15 Even bijkomen... 10.02 KRO's Schone Kunsten. 10.05 M/V Magazine. 11.02 KRO's Schone Kunsten. 11.05 Met de KRO, met Anne. 12.05 KRO's Schone Kunsten. 13.08 Echo. 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: AVRO's Radiojournaal. 07.11 Auto in? AVRO aan! 08.03 AVRO's Radiojournaal. 08.30 Uit Studio en Theater. 09.03 EO: Muzikale Fruitmand. 10.03 Vrouw zijn. 11.30 Ik zou wel eens willen weten. 11.58 EO-Metterdaad hulpverlening., 12.03 Lunchtime magazine. 13.03 Tijdsein. 13.30 VPRO: Het Gebouw. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: De Meurders Methode. 09.03 Angelique. 10.03 Twee meter de lucht in. 12.03 De Steen Been Show. 14.03 Hollands Handwerk. 16.03 De verrukkelijke vijftien. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 TROS: Een goede morgen met Professor J. Pen. 10.00 Continu klassiek. 11.00 TROS Concertzaal. 12^0 Nieuwe klassieke platen. 13.00 Nieuws. 13.02 De klassieke CD top tien. 13.30 Belcantorium. 16.00 NCRV: Literama. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS: NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Allemans Veren. 10.00 TELEAC: Follow through. 10.30 NCRV: Steen in de vijver. 10.45 Rondom het woord. 11.15 Met hart en mond en handen. 11.30 In beweging. 12.00 Nieuws. 12.05 NOS: Schone wereld. 13.00 Nieuws. 13.10 NCRV: Nederland en zijn bu- 13.30 Anders vlieg je eruit. 13.50 Kijk op het weer. 14.04 Schoolradio. 14.20 Oog voor postzegels. 14.35 Van binnenuit. 14.50 Woord in de middag. 15.00 De wereld zingt God's lof. 16.00 NOS: Op de rand van het recht. REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30 Actualiteiten magazine. 16.30 Middagmagazine. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 78 Toeren Tijd. Jo Leemans. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Sjapoo. Vlotte muziek. 08.12 Pluche Palace. 10.03 Mattinata. 12.00 Regio-programma. 13.10 Toemaat. 13.15 Orgelrecital Ivan Gulllnl. 13.30 Onvergetelijk. 14.00 Jazzkaffee. 15.00 Poeskaftee Americain. 16.00 Rockkaffee. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Schoolradio. 11.00 Bohuslav Martlnu (4). 12.00 Fantasiestuk opus 87 voor harp en piano, Paul Bazelaire. 12.10 Tafelmuziek. 13.10 Aktueel. 13.30 Winternamlddag bij BRT-3. 15.45 Edgar Allan Poe in Frankrijk.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 9