Nieuwe golf": spelen et beeld en geluid f Geen uitbreiding Postbus-51 spots ^iADIO/TELEVISIE CeidócSomaixt VRIJDAG 17 JANUARI 1986 PAGINA 15 rinkman bereid concessiesysteem in te voeren EN HAAG Minister Brinkman van WVC is bereid bij de groepen het zogenoemde concessiesysteem in te voeren, waar- >or geen jaarlijkse ledentellingen behoeven te worden gebeu rt, De minister zegt dat in het jongste nummer van de CDA- artijkrant. In een dergelijk concessiesysteem wordt voor om epen voor meerdere jaren zendtijd geregeld. minister verwerpt de gedachte (van bijvoorbeeld NCRV, RO en EO) dat „deze man niet onze belangen verdedigt". In :t artikel wijst Brinkman er op dat hij ook moet letten op de langen van andere organisaties, zoals de AVRO en Filmnet. k heb het terrein echter zo afgebakend dat ook de bestaande aroepen er nog zeer lang kunnen zijn". inkman noemt verder bij commerciële televisie een al te na- ukkelijke aanwezigheid in de mediawereld van tal van groot den die niets met dit terrein te maken hebben gevaarlijk, (aar ik denk dat je best op termijn in discussie zou kunnen ken over bijvoorbeeld vormen van participatie van uitgevers de STER", aldus de minister. Hij voegt er echter aan toe er nu ig niet voor te zijn en wijst er op dat het regeerakkoord het k niet toe staat. Adjunct-directeur VARA neemt ontslag HILVERSUM De adjunct- directeur van de VARA-televi- siedienst, A. Engelsman gaat weg bij deze omroep. Dat heeft de VARA gisteren bekend gemaakt. Per 1 februari is Engelsman be noemd tot algemeen directeur van de Stichting Woodbrookers Nederland, het samenwerkings verband van een viertal vor mingscentra op religieus/socialis tische grondslag. Engelsman werd enige maanden geleden door het bestuur van de VARA op non-actief gesteld in verband met een ernstige kostenover- schrijding van het budget bij de V AR A-televisie. RIJSWIJK Het merendeel van de Om- roepraad heeft minister Brinkman van WVC negatief geadviseerd ten aanzien van een aanvraag van de minister van Algeme ne Zaken voor uitbreiding van de zendtijd voor Postbus-51 spots met tien minuten tot 18 minuten per week. Ook een verzoek om toewijzing van eigen zendtijd in plaats van het gebruik van zendtijd van de NOS, werd door de meerderheid van de raad afgewe zen, zo blijkt uit een aan de minister van WVC gestuurd advies van de Omroepraad. Het verzoek werd ingediend omdat de voorlichting van de rijksoverheid in ge drang dreigt te komen door enerzijds voort durende verschuivingen van uitzendtijden, anderzijds vanwege een veranderd kijkge drag. De meerderheid van de Raad vraagt zich echter af of uitbreiding van de zendtijd meer kijkers trekt. Zij wijst er bovendien op dat door de gevraagde uitbreiding de overheid met name voor wat betreft uitzen dingen tijdens de piekuren, in een bevoor rechte positie geplaatst wordt ten opzichte van andere zendgemachtigden, hetgeen zou strijden met het door Brinkman gehanteer de motto „overheid op afstand". De meerderheid van de Raad verwijst voor uitbreiding van zendtijd naar samenwer kingsmogelijkheden met de omroep in het bijzonder met FEDUCO. Daarnaast is er Teletekst, dat voor overheidsvoorlichting een bij uitstek geschikt medium is, aldus de Raad. .VERSUM Voor wie re- lmatig in de Nederlandse mhuizen vertoeft, is de do- mentaire „Nieuwe Golf" in Digna Sinke niet nieuw, a een eerste ronde door deze eatertjes (onder meer het r,der Imhuis in Den Haag) ver- va" onde ook de VPRO interesse ■l d| or dit werkstuk, waarin de SP twikkeling van het heden- ^at agse muziekleven in Neder- id soms op verrassende wij- bu in beelden wordt gevangen. Wi indag is de 87 minuten du- Jami nde film. waarin vooral j >rdt gespeeld met beeld en ee" luid en dat een uniek kijkje eft in de keuken van eom- i.nm nisten. bij de omroep te zien ed. II om 22.45 uur). u" ftt als de hoofdrolspelers uit L ;ze documentaire heeft ook _igna Sinke zich kunnen uit- ren. zij het dan achter de ontage-tafel. Al direct aan """"it begin van „Nieuwe Golf" arden de geluiden van vo ls. een speelgoed draaimolen het ruisen van de zee met elden van een autoweg, een «tafereeltje en een huis, dat Drdt gesloopt vermengd, met aart el opmerkelijke resultaten Tiet indruk die de kijker krijgt iacti dankzij de combinatie van 't. h< eld en geluid, telkens an- i fin*rs. i we b de >t heeft er alle schijn van dat In gna met behulp van Jan uis louter van Reijen (montage) n al eft geprobeerd zelf geïmpro- laririieerde muziek te ontwikke- Wilitgen. al gingen zij nog een zegj ipje verder door er beelden len te verzinnen. Het tweetal heeft zich zelfs laten verleiden tot wat in de hedendaagse mu ziek scratchen worden ge noemd. Die snelle herhalingen worden echter niet met mu ziek maar met beelden uitge voerd. Door film inplaats van video te gebruiken, waren de mogelijkheden daartoe wat groter en de werkwijze wat gemakkelijker. Het uitleven van hun fantasie heeft de nodige gevolgen voor de film. Zo levert dat halver wege de documentaire af en toe een zwart scherm op ter wijl het geluid doorloopt of worden er juist beelden ge toond zonder geluid. Deze speelse invulling maken het werkstuk wat fragmentarisch, een constatering die ook wordt gevoed door de manier waarop de interviews werden versne den. Qua kleur en beeldkeus is „Nieuwe Golf" echter een lust voor het oog. Te lang Het werkstuk duurt wel iets te lang. Na een uur hebben alle hoofdrolspelers hun zegje ge zegd en heeft de kijker een goed beeld gekregen van de Nederlandse geïmproviseerde muziek. Het laatste deel sleept zich dan ook ietwat voort. Mis schien komt dit ook omdat het verwachtingspatroon niet he lemaal wordt waargemaakt. Als rode draad door de docu mentaire loopt namelijk het project „Kaalslag", een samen werkingsverband tussen vier componisten (Louis Andries- sen, Cees van Zeeland, Willem van Manen en Cornelis de Bondt) en twee orkesten (De Volharding en Hoketus). De kijker ziet repetities van het werk dat tijdens het Holland Festival 1985 ten doop werd gehouden en hoort en ziet hoe de vier componisten er een ge heel eigen werkwijze op na houden. Langzaam worden de contouren van de verschillen de composities duidelijk, maar van de uiteindelijke uitvoe ring, komt maar bitter weinig in beeld. Wie „Nieuwe Golf" helemaal uitzit, krijgt heel veel informa tie te verwerken. Is het geen muzikale dan is het wel verba le. De documentaire is door spekt met opvallende uitspra ken van zowel componisten als uitvoerenden. Deze verhogen niet alleen het kijkplezier, maar geven ook de betrekke lijkheid van de geïmproviseer de muziek aan. Enkele voor beelden: „Bij het improviseren zit de vuiligheid er nog tus sen". „improvisatie is hetzelfde als leuteren", „ik improviseer om rfitj te bevrijden van denk gewoontes" en „twee dezelfde akkoorden is voor mij een soort dominee met opgeheven vinger". Geluiden Uitgangspunt van „Nieuwe Golf" vormde de uitspraak van Gilius van Bergeijk, die aan het begin van de film laat Beeld van de repetitie van weten dat geluiden die op zich geen betekenis hebben per de finitie al muzikale geluiden zijn. Hoe muzikaal die klan ken kunnen zijn, wordt in de documentaire hoorbaar. Het begint eigenlijk met een speel goedje dat geluid maakt en eindigt met een kort fragment uit de uitvoering van de com positie „Mikrotoop" in het Amsterdamse Paradiso door het Kaalslag-ensemble. In de tussenliggende periode verkent de film de breedte van de geïmproviseerde mu ziek, probeert de maakster antwoord te vinden op vragen als: wanneer wordt geluid mu ziek? Die vragen worden on derbouwd met beelden. De kij ker ziet hoe een aantal muzi kanten op een autokerkhof op zoek gaat naar bruikbare ge- met o.a. dirigent Reinbert de Leeuw (I). luiden. Er wordt een oude bumper gevonden waar met een hamer op wordt geslagen. Dan blijkt dat als je het maar ritmisch genoeg doet. die bum per een muziek-instrument met een heel eigen geluid is geworden. Ontzenuwen Wat de documentaire ook ont zenuwt. is het fabeltje dat ma kers van gecomponeerde- en geïmproviseerde muziek recht tegenover elkaar zouden staan en niets van elkaar zouden willen weten. Componist Theo Loevendie houdt zich met bei de bezig. Hij componeerde de opera „Naima", maar ook de improvisatie „Adana Express". Hetzelfde geldt voor zangeres Pien Stades die het ene mo ment meezingt in een koor dat is gespecialiseerd in strenge moderne muziek om zich ver volgens bezig te houden met stern-improvisaties tijdens „Remote Controle" van Ned- ley Elstak. Cornelis de Bondt laat zelfs weten: „Ik put uit klassieke muziek. Daar haal ik dan een paar noten uit en verwerk die in mijn eigen stuk". Heel veel bekende componis ten zoals Willem Breuker, Misha Mengelberg, Guus Jans sen en Diderik Wagenaar ko men aan het woord om hun werk op beide terreinen toe te lichten. Hierdoor ontstaat er zonder dat de maakster enige uitleg geeft, een duidelijk beeld van wat zich in Neder land op het gebied van de he- muziek afspeelt. HANS PIËT Nederland NEDERLAND 1 16.35 16.50 17.30 17.46 18.15 18.25 19.25 20.00 20.28 22.50 23.15 23.50 00.10 AVRO AVRO-Service, met om 15.45 AVRO's Service Sa lon met Edwin Rutten en om 16.25 AVRO's Tele- Keuken gepresenteerd door Henk Molenberg Ik zag twee beren, kleu terprogramma Bas Boris Bode (11), twaalfdelige kinderserie. Leo van Gulden probeert te ontsnappen en Bas wordt door Ling bedreigd Ontdek je plekje, serie filmpjes over de schoon heid van stad en land. Afl.: Wijk bij Duurstede NOS V>6-Journaal AVRO Ruud en Leonie, praatpro gramma met Ruud ter Weyden en Leonie Sazias AVRO cursus bridge (6c) TELEAC Biotechnologie (2a) AVRO CD De Fabeltjeskrant Wordt vervolgd, teken filmmagazine AVRO's Toppop NOS Journaal AVRO AVRO's Wedden dat...? Showprogramma in het kader van de Telelot-actie, waarin kandidaten de kans krijgen om een wedden schap af te sluiten met een panel van bekende Neder landers. Presentatie: Jos Brink en Sandra Reemer AVRO's Televizier in de wandelgangen, politiek getint programma vanuit sociëteit De Witte, met o.a. het wekelijks gesprek met de Minister-president, een interview met de Nationale Ombudsman, dr. J. Rang, over zijn werk in het afge lopen jaar en enkele klach ten, waaronder de affaire Hans Kok. Verder een de bat over het mediabeleid met drie omroepspecialis- ten uit de Tweede Kamer, mevr. Van Nieuwenhoven (PvdA) en de heren Van der Sanden (CDA) en Her mans (VVD) en een ge sprek met VVD-fractielei- der Nijpels over de finan ciële onderbouwing van het verkiezingsprogramma en over actuale politieke onderwerpen M.A.S.H. Amerikaanse co- medy-serie. Afl.: C.A.V.E. Karei v.d. Graaf, praatpro gramma AVRO's Sportpanorama NOS Journaal NEDERLAND2 18.20 Paspoort voor Spanjaar den 18.30 Sesamstraat 18.45 mJeugdjournaal 19.00 Journaal KRO 19.12 De 1-2-3 Lotto show. Spel- programma vanuit de Leidse Schouwburg in Lei den dat ditmaal in het te ken staat van 'Die Goeie Ouwe Tijd'. Met optredens van o.a. Willem Nijholt en Willeke Alberti. Presenta tie: Ted de Braak 20.30 Welkom in Spanje. Folklo ristisch, muzikale reis door Spanje 21.20 Een vlietuig viel uit de lucht. Amerikaanse gedra matiseerde documentaire over de Boeing 727 die in 1979 neerstortte en won der boven wonder goed te recht kwam 22.10 Volgend jaar in Holysloot. Korte Nederlandse film van Emiel van Moerkerken die in 1983 bekroond werd met een Gouden Kalf NOS 22.30 Journaal IKON 22.45 Egoli: Stad van goud, haat en ellende, door Matse- mela Manaka. Met Felix Burleson en Ed Gumbs. Twee zwarte mijnwerkers in Egoli (Johannesburg) halen samen herinnerin gen op. Ze leven geschei den van vrouw en kinde ren, die naar de thuislan den zijn verbannen 23.40 De wilde ganzen NOS 23.42 Nieuws voor doven EO 23.47-01.27 Het levensverhaal van Helen Keiler, Ameri kaanse tv-film van Alan Gibson. Helen Keller is al sedert haar jeugd blind en doof. Op zekere dag waagt ze de stap om te gaan stu deren. Ook daar laat ze zich vergezellen door Anne Sullivan. Een nieuwe moei lijke levensfase breekt aan EUROPA TV 18.00 Programma-overzicht 18.03 Kinderprogramma's 18.25 Wild World of Animals 18.55 Sport re port age» 20.30 Nieuws en weerbericht 20.40 Adamo in Concert, muziek programma 21.35 Archives of Time. documen taire-serie. Afl.: Noah's Dino- 22.00 Current Affaire, actualiteiten 22.30 Feature: Incluis 00.05 World Watch en programms- overzicht FILMNET 17.00 The Professionals herh. 17.50 Diff'rent Strokes afl.: Girls, School 18.15 The Border 20.00 Who's the Boss 20.25 The Outfit 22.10 48 Hours 23.40-01.20 Macho Calahan ondejeryl Streep en Roy Scheider als patiënt en psychiater in „Dood opbod". BRT 1 om 21.50 uur. Carrelours, kinderprogramma Ce soir, regionaal magazine Quick et Flupke, tekenfilmse- MET j' 4UZIE A >smö| 00 Schooltelevisie .55 Journaal 00 Tik Tak, kleuterprogramma ,Q5 Plons, kleuterserie (herh.) 10 Prikballon, kleutermagazine over het maken van allerlei voorwerpen en een tekenfilm. Presentatie: Francis Verdoodt 25 Star Trek, Amerikaanse scien- ce-fictionserie over de beleve nissen van de USS Enterprise. Met: Leonard Nimoy. William Shatner. Deforest Kelley e.a. Afl.: De heerser van Gothos Uitzending door derden. Pro gramma van de CDO 40 Mededelingen en program ma-overzicht .45 Journaal 10 Weerbericht .15 De Collaboratie, documentai- :-serie van Maurice de Wilde over de collaboratie in België ten tijde van WO II. Afl.: De jeugd (1) 50 Dood bij opbod (The still of the night), Amerikaanse speel film uit 1982 met o.a. Meryl Streep en Roy Schneider. Re gie. Robert Benton. Na de mysterieuze dood van zijn pa tiënt George Byum. raakt de psychiater Sam Rice betrok ken bij het politie-onderzoek. Hij wordt verliefd op Brooke, de minnares van George en ëèn van de hoofdverdachten van de moord -20 Journaal en Coda: „Wanneer ik morgen doodga'' van Hans Andreus RT 2 Snookertoernooi, vanuit Oos- 1 Week sport, sportmagazine met hoogtepunten uit de afge lopen week Mededelingen en program ma-overzicht Journaal Weerman Videomatch Première. Filminformatie met Jo Ropcke -23 00 Snookertoernooi, vanuit Oostende TBF 1 Journaal Minute Papillon Shogun (7). tv-serie naar de roman van James Clavell. Met: Richard Chamberlain. Toshiro Mifune. Yoko Shimada e.a. Re gie: Jerry London Grand Ecran: La Mandarine, Franse speelfilm uit 1972 van Edouard Molinaro Met o.a. Philippe Noiret. Annie Girar- dot. Héléne Breillat en Made leine Renaud. Een oude dame is eigenaresse van een hotel waarvan de man van haar oud ste kleindochter de leiding heeft. Op zekere dag arriveert er een hippe Engelsman die een verhouding krijgt met de twee kleindochters. De jongste wordt zwanger en de oudste besluit samen met haar man het hotel te verlaten Journaal en sport MUSIC BOX/TV 5 16.00 [^Muziekprogramma's. 'Write on' met Julie (16.00), 'First Sight' met Simon en een po partiest (17.00) en Between the lines' met Sunie (18.00). 19.00 Thalassa, maritiem magazine. Afl.: Is de zee vriend of vijand van Venetië? 19.22 Kinderprogramma 19.43 La perichole, komische opera van Jacques Ofeenbach over romantiek en intriges aan het hof ten tijde van de Spaanse bezetting. Regie: J.J. Etchévè- ry 22.00 Nieuws 22.30-01.00 [^Muziekprogramma's. Herhalingen. "Write on' (22 30). 'First sight" (23 00) en 'Bet- ween the lines' met Sunle (00.00). CC Ondertiteling via TeleTekst. E Uitzending in stereo. fi Zwart/wit-uitzending. ■I'Zwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. 0 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■D Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. DUITSLAND 1 16.00 Tagesschau 16.10 Die Entdeckung, tekenfilm 16.30 Der Tod der Fliege, Tsjechos- lowaakse speelfilm uit 1976 met in de hoofdrollen Lubos Knytl. Jana Pehrova. Miroslava Safrankova e.a. Regie Karei Kachyna. Milan is zeventien en wil maar niet volwassen wor den. Zijn angst voor vliegen lijkt onoverwinnelijk en hij droomt veel over Magdalena. het populairste meisje van de klas 17.50 Tagesschau 18.00 Hier und Heute 18.25 EWWF-Club, amusements programma 19.58 Programma-overzicht 20 00 IXTagesschau 20.15 E Liebe ohne Illusion, Duitse speelfilm uit 1956 met Sonja Ziemann. Curd Jurgens, Heide- marie Hatheyer e.a. Regie: Erich Engel. De oorlogsinvalide Walter Hubner voelt zich in de steek gelaten door zijn vrouw. Haar werk betekent meer voor haar dan hij. Hij zoekt troost bij zijn schoonzusje Ursula 21.40 Plusminus, economisch maga- 22.30 Tagesthemen, met een repor tage uit Bonn 23.00 Sportschau, sportprogramma 23.25 Auf ein Neues (Starting over). Amerikaanse speelfilm uit 1979 met in de hoofdrollen Burt Reynolds, Jill Clayburgh, Can- dice Bergen e.a. Regie: Alan J. Pakula. Om carrière te kunnen maken verlaat Jessica haar man Phil Potter. Hij zoekt zoekt troost bij zijn broer die hem in contact brengt met de overspannen Marilyn. Wanneer hij op het punt staat een ver houding te beginnen met Mari lyn duikt zijn vrouw weer op en doet toenaderingspogingen 01.10 Tagesschau 01.15 Nachtgedanken, overweging door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.00 Das Haus am Eaton Place (Upstairs, downstairs), dubbele aflevering uit deze Engelse tv- serie met in de hoofdrollen Da vid Langton. Simon Williams, Meg Wynn Owen e.a. (herh.) 16.30 Freizeit... und was man da- raus machen kann 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte, aktueel pro gramma met sport en ontspan- 17.45 Jack Holborn (5 en 6). tv-serie met in de hoofdrollen Patrick Bach. Matthias Habich, Monte Markham, e.a. 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Auslandsjournal, reportages van buitenlandse correspon denten 20.15 Aktenzeichen: XY ungelöst. De recherche vraagt om hulp bij onopgeloste misdaden. Presentatie: Eduard Zimmer- 21.15 Kaltblütige Juwelen im Tro- penwald, documentaire 21 45 Heute-journal 22.05 Aspekte, cultureel magazine 22.45 Aktenzeichen: XY ungelöst. Reacties van kijkers 22.50 Shaft, Amerikaanse speelfilm uit 1971 van Gordon Parks met in de hoofdrollen Richard Roundlree, Moses Gun. Char les Cioffi e.a. De privè-detecti- ve John Shaft krijgt van de gangsterleider Bumpy Jonas de opdracht om zijn ontvoerde dochter Marcy te bevrijden. Voor John wordt dit de moei lijkste opdracht van zijn leven 00.25 Die Profis, Engelse misdaad serie met in de hoofdrollen Gordon Jackson, Martin Shaw. Lewis Collins e.a. Afl.: Der Wahnsinn des Micky Hamilton. Voor een Londens ziekenhuis wordt een aanslag gepleegd op een medewerker van de Afrikaanse ambassade. De po litie vermoedt dat politieke motieven een rol spelen 01.15 Heute DUITSLAND 3 18.00 Telekolleg II: Psychologie. Les 9: Gedachtnis 18.30 Hallo Spencer, komische serie 19.00 Aktuelle Slunde, mit Blic- kounkt Düsseldorf, regionaal magazine met nieuws, sport en weekend-weerbericht 20.00 Tagesschau 20.15 Abenteuer Natur, documentai re-serie. Afl.: De Noordzee toen en nu. onderwaterrepor tage 21.00 Welt der Flüsse, Flüsse der Welt, serie reportages. Afl.3: Mekong 21.45 Der Wuppermann-Deal, film van Reinhold Böhm 22.15 Martin Luther, vijfdelige Oost- duitse tv-film van Kurt Veth met Ulrich Thein. Hans-Peter Minetti, Friedo Solter e.a. Afl. 2: Der Sohn der Bosheit 23.50 Rockpalast, met ditmaal een optreden van Penguin Cafe Orchestra 00.40 Laatste Scène uit de Amerikaanse film „Starting Over" waarin Burt Rey nolds als Phil Potter de hoofdrol speelt. Duitsland 1 om 23.25 BBC 1 Secrets out, kinderprogramma Newsround extra Grange hill, kinderserie Faxl Journaal en weerbericht London Plus Wogan, showprogramma rond Terry Wogan Dynasty, Amerikaanse tv-serie Journaal Lovejoy, komische misdaadse rie. AflThe axeman cometh Victoria wood, as seen on tv Lady Caroline Lamb, Engelse speelfilm uit 1972 van Robert Bolt Met: Sarah Miles. John Finch. Richard Chamberlain e.a De vrouw van een politicus wekt in Engeland veel ergernis als zij in het openbaar een ver houding heeft met een Lord Weerbericht BBC 2 18.25 Journaal voor doven 18.30 E The elephant boy. Engelse speelfilm uit 1937 naar het boek van Rudyard Kipling 20.00 Micro live, informatieve serie 20.30 Ebony, magazine 21.00 Magazine 21.30 Gardeners world 22.00 Tom O'Connor 22.35 Three painters. Vandaag: Ma- saccio (1) 23.15 Did you see? 00.00 Newsnight, actualiteiten 00.50-02.40 Hell is a city, Engelse speelfilm uit 1960 van Val Guest. Met o.a. Stanley Baker, Joan Crawford en Donald Ple- asance Jacht op een misdadi ger in Manchester ITV 17.25 Worldwise, spelprogramma 17.50 The Best of Behind the Bike Sheds (herh 18.15 Blockbusters 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia 20 00 Albion Market 20.30 Murder, she wrote, misdaad serie 21.30 Constant Hot Water 22.00 The Gentle Touch (Maggie Forbes), politieserie (herh.) 23.00 Nieuws 23.30 Cross Question 00.10 Friday Late Film: Licensed to Kill, Engelse speelfilm uit 1965 van Lindsay Shonteff. Met o.a. Tom Adams en Veronica Hurst 01.55 The Music of my Life SKY CHANNEL 16.45 EHere comes the weekend, met Amanda Redington 17.30 ELive on friday, met Gary Da- 18.30 The Brady Bunch. Afl.: Snow White and the Seven Bradys 19.00 The Lucy Show. Afl.: The Loophole in the Lease 19.30 Green Acree. Afl.: The Good Old Days 20 00 The New Dick van Dyke Show 20.30 The New Candid Camera Show 21.30 Vegas. Afl.: A Way to Live 22.20 Deadly Ernest Horror Show: Crucible of Terror, Engelse horrorfilm van Ted Hooker met o.a. Mike Raven en Mary Mau de 23.55-00.40 22Monsters ol rock 08.30 Nouba-Nouba, gevarieerd kin derprogramma 09.30-11.30 Cursus Nederlands 11.50 Interwallonie: Zdravo, zdravo, zdravo, programma voor Joe- goslaven in België 12.30 Interwallonie: Ciao Amici, programma voor Italianen in MUSIC BOX 07.00 ^Muziekprogramma's. Hear and now" met Julie (07.00), 'GTRTQ!' met Gaz (08.00). Vi- deopix 2' met Simon en Martin (09 00). 'One night stand": Ho ward Jones live (10.00). 'Chart attack' (herh.) (11.00) en 'Rox Box", met Ray Cokes vanuit België (12.00) 13.00 EHerhalingen DUITSLAND 1 09.30 Programma-overzicht 10.00 Heute 10.03 Was bin ich? (herh) 10.50 Umschau 11.05 Aspekte 11.45 Persoverzicht 11.50 Heute 12.10 ARD-Sport extra. Met WK Skiën, afdaling heren 14.00 Programma-weekoverzicht DUITSLAND 2 10.00 Programma-weekoverzicht 10.30 Biotechnologie; informatieve serie. Afl. 3: Alkohol im Fluss 11.00 Die Sport-Reportage. WK skiën dames: reuze slalom da mes vanuit Pfronten 12.00 Nachbarn in Europa 14.00 fflDiese Woche BBC 1 09.30 Willo the wiap, kinderserie 09.35 Hunter's gold, kinderserie 10.00 Saturday Superstore 13.15 Grandstand, sportprogramma met o.a. Paarderaces vanuit Haydock Park. Rugby en Bok- SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory, gevarieerd kin dermagazine gepresenteerd door Paul Henley. 'Snoot' de zeehond en 'Crocker' de kro kodil. Met o.a. de tekenfilms 'He man and the masters of the universe', 'Inspector Gad get' en Emily' 10.55 E Ivanhoe, tv-serie met o.a. Roger Moore 12.00 EPat Sharp Show 12.45 ESky Trax, best of the week, hoogtepunten uit de Sky Trax- programma's van de afgelopen 13.35 EThe great video-race (herh.) ITV 07.25 TV-AM 10.25 No. 73 12.00 Terrahawks (herh.). 12.30 The Flying Kiwi (herh.) 13.00 Nieuws 13.05 Saint and Greavsie 13.30 Worstelen RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 VARA: De Rode Draad 19.02 AVRO: Teddy's Tip Tijd. 20.02 NCRV: De wereld zingt Gods lof. 21.02 Water en vuur. 2130 Het Metropole Orkest. 22.02 NCRV-vrijdag-sport. 23.02 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VOO: De stemband. 02.02 Oh wat een nacht: 05.02 Ook Goeiemorgen. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 AVRO: Wordt vervolgd Radio. 18.15 Minjon na 5. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits 19.02 VOO: Curry van Inkel. 22.02 Countdown Café. RAOIO 4 18.00 Nieuws. 18.02 NOS: Aspecten van de Kamer muziek. 19.00 De Bovenbouw/Avondspits. 20.00 Nieuws. 20.02 Europees Concerlpodium. 21.45 Horizon. 22.30 NOS Jazz. RADIO 5 18.10 EO: België totaal. 18.20 PP: Uitzending van de PPR. 18.30 KRO: Taal en teken. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 EO: De Bijbel open. 21.00 De schoolagenda. 21.15 Zicht op Israël. 21.40 Theologische verkenningen. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: (Alleen op de Leidse kabel) Non-stop muziek met orn 17.30 Kunst. 18.30-19.30 Leiden BRT 1 16.05 Neem je tijd, op het Autosalon op de Heizel. 18.10 Actueel. 18.30 BRT-ensembles. 19.10 Actueel. 19.35 Beraber, voor Turken. 20.03 Imago. 21.03 Klapstoel. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee. 22.05 Relax. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 18.10 Actueel en weerbericht. 18.30 Pop-3. 19.00 Kroniek 2. 19.45 Nieuwe muziek. 20.30 Concert Europees poeziefesti- val. Scarabee. Merksem (1+2) m.m.v. Nadine Bratman, sop raan. Dina Grossberger, alt. Ludwig van Gijsegem, tenor. Dirk Snellings, bas. Piet Swerts. piano. Dirigent: Dirk van Croonenborgh. Het BRT- koor (3+4). Dirigent: Peter Ser- penti. 1) Meilied en Moeder (met piano). Mare Verhaegen. 2) Atlantis. Raymond Warren. 3) Vieni, la tua morte mi affa- na, Paolo Ricci. 4) Sonetbur- ger-Sinfonietta, Jan Wisse. 21.08 Kamermuziek 23.00-23.45 Jazz in Europa. MORGEN 07.03-18.00 TROS: TROS Nieuws Show. Met om 11.03 Aktua Ka merbreed. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Hallo hier Hilversum. 10.03 De stand van zaken. 11.03 Tussen Barend en Van Dorp. 12.03 De Rooie Haan. 14.03 Wie in 't Nederlands wil zingen. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Vroegop. 07.30 Rabarbara. 08.03 Pop non-stop. 09.03 Gospel-rock. 10.03 Popsjop. 12.03 Los Vast. 14.03 Tussenuur. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 AVRO: Mooi zo. 09.00 Muziek, wat heet...? 11.00 Kurhausconcert. 12.00 VOO: Strauss en Co. 13.00 Nieuws. 13.02 Veronica Klassiek. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS: NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden 09.30 FEDUCO: Klachtrecht. 09.45 Werken aan werk. 10.00 Taal van Alledag. 10.15 EO: De muzikale fruitmand. 11.15 Tijdsein-thema. 12.00 Nieuws. 12.05 Waar waren we ook al weer? 12.20 EO...in regio. 12.45 Vragen naar de weg. 13.00 Nieuws. 13.10 Opo Doro (open deur). 13.30 Kayen Rasja (Er is hoop). 13.45 lyi Haberler (Goed nieuws). 14.00 NOS: Homonos. 14.30 VPRO: Euroburo. REGIONAAL Radio Rijnmond: 10.00 Nieuws. 10.03 Cultureel magazine. 11.00 Nieuws. 11.03 Het onderwerp van de week: Particuliere bewakingsdiensten. 12.00 Nieuws. 12.03 Wat Nu Weer? Omroep Rijnland: (Alleen op de Leidse kabel) Non-stop muziek met om 11.00 Nieuws en actualiteiten 12.00-12.10 Weerpraatje. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 08.20 Voel je thuis. 10.03 Onze keuze. 11.03 Het kraaienest. 13.15 Matinee. 14.03 Operette-concert (VARA). BRT 2 05.30 Welkom weekend 08.12 Te bed ot niet te bed. 10.03 Buitenspel. 11.00 De Vlaamse top-tien. 11.30 Tips voor de top. 12.00 Top-30. Nationale hitparade. 14.00 Radio Rijswijck. Popradio. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert (1). 09.15 Ochtendconcert (2) 1. Sinfonia in Bes, Franz Xaver. 2. Ballet muziek in G uit „Rosamunde", Franz Schubert. 3. Concerto in Bes voor klarinet en orkest. Baron Theodor von Schacht. 10.00 Zure regen (2). 11.00 Uit het grote muziekrepertoire. 1. Symfonie nr. 2 in C opus 61. Robert Schumann. 2. La Pen (poeme danse), Paul Dukas. 3. Carnaval-ouverture, Antonin 12.15 Internationale koorwedstrijd, Debrecen. 13.15 Keuze voor discofielen.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 15