Magdi Stolcenberger wil ongelijk bond aantonen Nieuwe formule voor Rotterdamse zesdaagse Connors trekt zich terug KektocCotnfwi 'SV doet Schuster lucratief aanbod r Jan de Rooy raakt eerste plaats kwijt CUNSTRUDSTER (18) ONDANKS ZILVER NIET IN SELECTIE SPORTWERELD PORT WOENSDAG 15 JANUARI 1986 PAGINA 9 (Van onze correspondent Paul van der Voort) RCELONA - PSV heeft via voetbal elaar Ruud Bonewit aan de Duitse Bernd Schuster van Barcelona een jarig contract aangeboden met een sa- van maar liefst 1,8 miljoen gulden t jaar. Dit bericht is afkomstig van de jiaanse sportjournalist Sergio di Cesare m de „Gazzetta Sportiva", die in Zurich fsoonlijk met Bonewit gesproken heeft, ihuster heeft in Barcelona inmiddels be- isiigd dat hij een aanbod ontvangen •eft van de Eindhovense eredivisie-club. ndere aanbiedingen heeft Schuster vol- o.a. het Franse Paris Saint Germain en het Belgische Anderlecht. In een inter view met het Italiaanse sportblad „Sport- ivo Guerin" ontkent de Duitse ster overi gens dat hij uit Italië een aanbod heeft ge kregen. Schuster heeft aangekondigd dat hij Bar celona in juni wil verlaten, hoewel zijn contract nog tot 30 juni 1988 loopt. De 26-jarige Westduitse ster verdient bij de Spaanse landskampioen Barcelona mo menteel een jaarsalaris van ruim 750.000 gulden schoon. Het bestuur van Barcelona en trainer Terry Venables willen officieel pas over de zaak-Schuster spreken wan- Bernd Schuster: 1,8 ns eigen verklaring ook ontvangen van neer het lopende seizoen beëindigd is. jaar. Scheidsrechter bij zaalvoetbal dient klacht in DEN HAAG Na afloop van de zaalvoetbal-be kerwedstrijd FV Snoekie-Dynamite is de nodige tumult ontstaan. Direct na het laatste fluitsignaal van de sportief verlopen krachtmeting, die na een eindstand van 3-3 via strafschoppen in het voor deel van FV Snoekie werd beslist, werd vanaf de tribune een fles richting scheidsrechter P.J.J. Talsma geworpen. Even later werd de leidsman samen met zaalleider Coenen en tijdwaarnemer Taal onaangenaam verrast door een bezoekje van vijftien jongelui in de scheidsrecherskamer. Bij de schermutselingen vielen diverse klappen, waarbij de heer Coenen fiks op de kaak werd geraakt en de heer Taal zijn bril verloor. Talsma en zijn bege leiders hebben gisteren aangifte gedaan bij de po litie. GAO Jan de Rooy is dinsdag zijn eerste plaats in het vrachtwagenklas sement kwijtgeraakt. De Nederlander miste op het traject over bijna 400 ki lometer van Tera naar Gao in Mali, een controlepost. De Rooy kreeg daarvoor een straftijd van tien uur. Hij was niet de enige die rijkelijk werd bedeeld met straftijd nadat de karavaan na de rustdag in Niamey de rivier de Niger was overgestoken. Leider in het klassement van de vrachtwagens is nu de Westduitser Lutz Bernau. Wedstrijdleider Thierry Sabine be boette nog vijf auto's om dezelfde re den met een straftijd van tien uur. De halve straf werd uitgereikt aan 25 combinaties die maandag op de rust dag gebruik hadden gemaakt van serviceverlening door niet (meer) in de wedstrijd zijnde wagens. De door blessures gehandicapte Belg Gaston Rahier reed gisteren opnieuw onfortuinlijk. Hij koos een verkeerde route en kwam tenslotte terecht aan een grenspost van Mali en Burkino Fasso. Hij werd teruggestuurd, kwam weer op het goede pad, maar verloor opnieuw tijd en zijn negende plaats in het klassement van dit moment laat hem weinig kans op prolongatie van zijn succes van vorig jaar. EN HAAG Magdi olcenberger beleefde af lopen zaterdag in Eind- iven de dag van haar le- »n. De vele uren training de schaats waren niet ior niets geweest. Bij de fderlandse kampioen happen kunstrijden erd ze achter de twintig- rige Li Scha Wang twee- Zilver dus voor de aagse kunstrijdster. Op kampioenschap van Scha Wang was wel ge kend, de tweede plaats Dor Magdi Stolcenberger wam in de kunstrijwe- ld als een complete ver ging. agdi kon haar vreugde niet „Gewoon te gek. Met een rde plaats was ik al meer n tevreden geweest". Na af- >p van de nationale titel- rijd maakte de technische immissie van de KNSB de ectie bekend van negentien igens en meisjes, die aan een ectietraining gaan meedoen, naam van de nummer twee n Nederland, die van Magdi dcenberger dus, was daar It bij. Ze was te oud. Magdi 8 jaar jong en dat wordt te 4 gevonden voor kunstrij- De KNSB stuurt de twee oudere Li Scha Wang lar de Europese kampioen- happen, maar laat de Haagse lister in de kou staan, igdi Stolcenberger: „Na af- op van een kampioenschap orden altijd de namen be nd gemaakt van degenen t naar Europese kampioen- ïappen of buitenlandse toer- oien gaan. Ik heb echt aan zending naar de Europese mpioenschappen gedacht, aar het had natuurlijk ook andere wedstrijd mogen Niets van dat alles", nu opgestelde lijst namen as natuurlijk afkomstig van adviseur van de bond. Magdi Stolcenberger: „Afgelopen weekeinde had ik m'n dag tijdens de Nederlandse kampioenschappen. Alles lukte". Sjoukje Dijkstra. Men vertelde plaats. Met 18 jaar ben je ken- er bij dan men met de jeugd nelijk te oud voor het kunstrij- wilde gaan werken. Ik was den", besluit de Haagse spijtig, diep teleurgesteld toen mijn naam er niet bij behoorde. Het was een grote domper op de Gelukwensen vreugde van mijn toch veel genoegen aan het sen in ontvangst nemen voor kunstrijden. Begin deze week haar zilveren medaille, stond ze dan ook weer rustig Magdi Stolcenberger wil on- op het ijs van De Uithof bij de danks de teleurstelling van trainingen van haar club stoppen niet horen. „Ik ga ge- Houtrust. Maar links en rechts woon rustig door. Ik wil deze tweede Magdi Stolcenberger beleeft mocht ze nog wat gelukwen- sport zeker nog een paar jaar beoefenen. Ik doe het kunstrii- den, omdat ik het leuk vind' „Het is een heel apart wereld je. Toen ik lid van Houtrust werd, ik was toen tien jaar, stelde men ook al dat ik eigen lijk te oud was om aan kunst- rijden te beginnen. Ik had kunstrijden op de televisie ge zien en ik vond het een leuke sport. Van een tante kreeg ik mijn eerste schaatsen, geen dure, maar goed genoeg om mee te beginnen. Eerst zat ik op zaterdagmorgen bij de kleu terklas op De Uithof. Maar ik wilde in de sport iets proberen te bereiken en aan wedstrijden meedoen. Ik ben er toen hard voor gaan trainen. Zeker in het begin moest ik er heel veel voor laten. Nu kan ik het ge lukkig goed combineren met mijn school". Zes uur In het weekeinde staat Magdi Stolcenberger zes uur op het ijs. Per week trekt ze voor het kunstrijden bijna twaalf uur uit om te trainen. „Enkele ja ren gelden ben ik voor trai ning in de zomer ook naar Zwitserland geweest. Maar twee jaar geleden overleed mijn vader en kwamen we mede daardoor zonder ver voer. Nu train ik in de zomer op de kunstrijsbaan van Den Bosch, die open blijft". Het was de vierde keer dat Magdi Stolcenberger meedeed bij de senioren op het NK. In het verleden kwam ze niet verder dan een vijfde en acht ste plaats. „Wat soms op een training goed gaat, komt er dikwijls in een wedstrijd niet uit. Maar zaterdag lukte bijna alles in Eindhoven. Ik had mijn dag. Gelukkig want dan is al dat trainen niet voor niets geweest. Volgend jaar de twee de plaats prolongeren zal niet eenvoudig zijn. Maar ik blijf mijn best doen. Ik wil bewij zen dat ik echt niet te oud ben voor kunstrijden". ARTHUR VAN RIJSWIJK NEW YORK Jimmy Connors, als vierde geplaatst, heeft zich terug getrokken voor het Masters toernooi in New York. Con nors is geveld door een griepaanval. In zijn plaats werd Andres Gomez uit Ecuador aan het deelnemersveld toegevoegd. Gomez had nauwelijks moeite met Henri Leconte. De Fransman, die al enkele dagen wordt geplaagd door een virus-infectie, werd in twee sets door de Zuidamerikaan uitgeschakeld: 6-7 en 1-6. De uitschakeling van Stefan Edberg was de enige verrassing van de eerste dag van het Masters toernooi. De 20-jarige Zweed, die in december het toernooi om de open Australische titel op zijn naam bracht, werd uitgeschakeld door de Amerikaan Johan Kriek. De partij vergde drie sets: 6-2,4-6 en 6-2. De andere twee partijen, die op de openingsdag op het program ma stonden, leverden voor 9.000 toeschouwers in de Madison Square Garden geen opzienbarende gebeurtenissen op. Mats Wi- lander, de als derde geplaatste Zweed, won gemakkelijk van de elf plaatsen lager geklasseerde Amerikaan Scott Davis (6-3, 6-4). Boris Becker, de Wimbledonkampioen van 1985, moest zich aan vankelijk inspannen tegen de Amerikaan Paul Annacone. De 18-jarige Becker, als zesde geplaatst, verloor de eerste set met 3-6 maar won daarna de tweede (6-3) en derde (6-2) zonder al te veel moeite. Marcella Mesker is gisteren in de eerste ronde van een interna tionaal toernooi voor dames in Worcester (VSt) uitgeschakeld. De Amerikaanse Terry Phelps versloeg de Nederlandse in twee sets: 7-6 (8-6), 6-2. F ondsen werving Spelen '92 drie miljoen AMSTERDAM De fondsen wervingsactie onder het Ne derlandse bedrijfsleven ten bate van de Stichting Olympi sche Spelen Amsterdam 1992 heeft eind vorige week het be drag van drie miljoen gulden bereikt. Vlak voor de Kerstda gen was de grens van twee miljoen gulden gepasseerd. De gemiddelde donatie is met on- feveer 850 toezeggingen ruim 3.500,--, waarbij de bedragen variëren van f. 500,-- tot f. 250.000,--. Sokolov wint opnieuw van Vaganjan MOSKOU Andrei Sokolov heeft zijn tweede overwinning in successie behaald in de tweekamp met Rafael Vagan jan voor de halve finales van de kandidatentoernooien. De derde partij uit de serie van ten hoogste tien tussen de twee grootmeesters uit de Sovjet- Unie werd gisteren in Minsk beslist na 54 zetten. Sokolov leidt in de tweekamp met 2 1/2 - 1/2. Sportprijsvragen DEN HAAG De tweede lottotrekking in 1986 heeft de volgende prijzenverde- ling opgeleverd: eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 4 x f. 75.000; derde prijs: 73 x f. 3.515; vierde prijs: 3.636 x f. 70; vijfde prijs: 62.752 x f. 5. Cijferspel 2r. 1 x zes cijfers goed. 2 x vijf. 23 x vier, 209 x drie en 2182 x twee. Toto 2: eerste prijs: 30 x f. 580; tweede prijs: 553 x f. 21; derde prijs: 3989 x f. 7. Toto-gelijk 2: eerste en tweede prijs: geen winnaar; derde prijs: 30 x f. 98. ROTTERDAM De Rot- erdamse zesdaagse krijgt nieuwe formule. Wedstrijdleider Peter Post heeft voor de ko llende „six" een baan- :enner aan een wegren- ler gekoppeld. Nog nooit lerder heeft Post zo'n iterk rennersveld voor Ahoy' kunnen samenstel- en. Een rennersveld dat log sterker had kunnen :ijn geweest als de wed strijdleider geen tegen- had ondervonden. Je contracten met we- ;ampioen op de weg Joop Zoetemelk waren :ond. Zoetemelk moet ïchter op woensdag 29 ja- luari in Parijs zijn om daar een prijs van 150.000 francs in ontvangst te ne men. Peter Post: „Onze zesdaagse is van 24 tot en met 29 janu ari en dan zou Joop Zoete melk er op de laatste dag liet bij kunnen zijn. En daar iet bedrag niet op zijn bankrekening wordt bijge schreven, maar hij het zelf in ontvangst moet komen nemen moest hij voor Rot terdam afzeggen". Ook het optreden van Fig- gaat niet door. De Fransman kwam in de zes daagse van Madrid ongeluk kig ten val en brak zijn sleu telbeen. Peter Post: „Geluk kig hebben we als vervan ger wereldkampioen Hans Henrik Orsted onder con tract kunnen krijgen. Hij komt met zijn landgenoot Jörgen Pedersen in de piste. Ook zijn wij natuurlijk blij met de komst de strijdlustige Francesco Moser, een nieu we smaakmaker voorhet evenement in Ahoy', die aan de kant van Danny Clark zal rijden". De zesdaagse be gint dit keer met een pro loog, iets wat geheel nieuw is. Het winnende koppel wacht een auto van twintig duizend gulden. Om 21.00 uur volgt de start van het circus, waaraan dit keer geen dertien maar twaalf koppel zullen meedoen. Peter Post: „Twaalf of der tien koppels, dat maakt niet veel uit. Wij moeten natuur lijk aan ons budget denken en daarom was een dertien de koppel niet mogelijk. Maar ik heb nu geen enkel koppel aan de start dat vooraf bestemd is voor de laatste plaats". Vorig jaar kwamen er ruim 42.000 mensen na het sport paleis in Rotterdam. Dat was duidelijk minder dan het jaar daarvoor. Door de kwa liteit van het rennersveld en de nieuwe formule ver wacht de voorlichter van het sportpaleis Ahoy', Jan Leupe, meer bezoek. „De toegangsprijzen zijn niet verhoogd en op het ogenblik zijn er zo'n 22.000 kaarten verkocht. Maar de ervaring ook met andere evenemen ten maakt duidelijk dat men niet meer snel een kaart in de voorverkoop gaat halen". Nooit Nog nooit eerder is er zoveel geld voor het rennersveld uitgetrokken als dit keer. De 24 renners kosten inclusief de premies vijf ton. Hiervan komt f. 385.000 binnen via sponsoring en de rest moet uit de entreegelden komen. Peter Post: „Er moet meer publiek komen. Wij zijn er vanuit gegaan dat deze nieu we formule meer liefheb bers moet opleveren. Is dat niet het geval dan ziet het er voor het volgend jaar som ber uit, maar we hebben er alle vertrouwen in". Peter Bonthuis zal ook dit jaar weer als tweede man naast Peter Post als wed strijdleider optreden. De profsectie van de KNWU heeft er overigens grote be zwaren tegen het feit, dat Bonthuis als zelfstandig ma nager gaat optreden nu hij weg is bij de Stichting Be vordering Beroepswieler sport. Daarvoor gaat Gerrie van Gerwen nu als coördi nator optreden. De KNWU wil dat de veertig renners voor wie Bonthuis als mana ger gaat optreden toch tien procent zullen afdragen aan de BBWS. Maar volgens Bonthuis, gisteren in Ahoy' aanwezig, is daar het laatste woord nog niet over gespro ken. zesdaagse is sport en natuur lijk ook amusement. Lee To wers, Gerard Joling, Albert West en andere artiesten zullen optreden tijdens de zesdaagse. Nieuw is het zes- daagse-orkest The Telepho ne. Kiss Miss is dit jaar nie mand minder dan de 20-jari- ge Pasquale Somers, die het afgelopen jaar werd uitge roepen tot Miss Holland. Ook de nodige carnavalsor kesten zullen niet ontbre ken. ARTHUR VAN RIJSWIJK Het deelnemersveld voor de zes daagse van Rotterdam wordt gehou den. ziet er als volgt uit' Tony Doyle (GBr) Teun van Vliet (Ned), Peter Pieters Ralf Elshof (Ned), Roman Hermann (Lie) Ger rie Knetemann (Ned), Didi Thurau (Brd) Bert Oosterbosch (Ned), Hans-Henrik Oersted (Den) Jör- §en Pedersen (Den), Etienne de Wil- e (Bel) Rudy Dhaenens (Bel), Jupp Kristen (Brd) Alain Bondue (Fra), René Pijnen (Ned) Eric Van- deraerden (Bel), Danny Clark (Aus) Francesco Moser (Ita), Jean-Luc Vandenbroucke (Bel) Michel Vaar ten (Bel). Bernard Vallet (Fra) Gert Frank (Den). Leo van Vliet (Ned) Stan Tourné (Bel). In de Toekomstzesdaagse voor ama teurs rijden veertien koppels, tien uit Nederland, vijf uit het buiten land. Het zijn: Michel Cornelisse Bob Rasenberg (Ned), Rik Moorman Ragner Martens (Ned), Aad van de Kruisweg Michel Le Grand (Ned), Tom Post Ryan Post (Ned), Ger- ben Botman Theo Pieters (Ned), Jens Schroder Anders Pedersen (Den). Mario Haltiner Hans Halti- ner (Zwi), Marc Meilleur Philippe Tarantini (Fra). Peter Grootegoed Mario van Baarle (Ned), Johan Bru- neel Lorenzo Lapage (Bel), Char les de Caluwé Ralf Moorman (Ned), Russel Williams Steve Bar nes (Eng), Barend Huveneers Theo Kortekaas (Ned), Ton Vrolijk Louis de Koning (Ned). Judo In Tokio is Risei Kano, de zoon van de grondlegger van het judo Jigoro Kano, op 85-jarige leeftijd overleden aan een hartaanval. Ook Risei Kano heeft zijn hele leven in dienst ge steld van de popularisering van judo. Hij was ondermeer direc teur van de „Kodokan", het hoogste instituut voor judo in Ja pan, en de Japanse judofederatie. Wielrennen De Westduitser Heinz Betz moet zijn actieve loopbaan als beroepsrenner beëindigen. De 32-jarige renner kwam tijdens de zesdaagse van Bremen zwaar ten val en liep een gecompliceerde bekkenbreuk op. Hij moet tenminste drie maanden in het ziekenhuis blijven. Bobslee Heinz Schmid ligt al tien dagen in de universiteits kliniek van Zurich in coma. De 39-jarige Zwitser kwam 4 janua ri op de natuurijsbaan van St. Moritz zwaar ten val. Hij liep daarbij een schedelbreuk en hersenletsel op. Voetbal De uittocht van Deens voetbaltalent gaat onvermin derd voort. Gisteren zette de 22-jarige aanvaller Michael Peder sen zijn handtekening onder een contract, dat hem anderhalf jaar aan de Spaanse eerste divisieclub Osasuna bindt. Pedersen, die bij Esjberg speelde, schoot de afgelopen competitie zeventien keer raak. Voetbal Het bestuur van Manchester City wil zijn trainer Billy McNeill niet tussentijds laten gaan om bondscoach van Ier land te worden. McNeill zal zijn contract bij City gewoon uitdie nen. Voor de opvolging van Eoin Hand zijn nu nog twee kandi daten onder wie Jacky Charlton. Voetbal Ajax heeft voor 4000 toeschouwers een kleine over winning (2-1) behaald op Telstar. Koeman en Van Basten (straf schop) scoorden voor Ajax, Buma voor Telstar, dat na rust ster ker was. Jonkman beste Nederlander BASELGA Dl PINE Bouke Jonkman is na de eerste dag van de schaatswedstrijden in de Italiaanse plaats Baselga di Pine, de laatste van het drie- banentoernooi, de beste Ne derlander in het algemeen klassement. Jonkman bleef op de 500 meter royaal onder de veertig seconden: 39,25. Op de 1500 meter verbeterde de rij der uit St. Nicolaasga zijn per soonlijk record tot 2.03,65. Beide afstanden werden bij de allrounders gewonnen door de Pool Dominik. Hij had voor de kortste afstand 38,67 seconden nodig. De 1500 meter ging in 2.01,48. De wedstrijden werden onder bijna ideale "omstandig heden gehoudena, al was het ijs door de zon aan de zachte kant. Bij de dames is Ingrid Paul na de eerste dag derde. De schaat- ster uit Zevenhuizen eindigde op de 500 meter,in 45,31 als vijfde. Ze werd op de dubbele afstand (1.29,55) vierde. Rini Nijdam reed de kilometer sneller dan ooit: 1.28,97. sportuitslagen PAARDESPORT Koereen van Hilversum EERSTE KOERS, 2440 meter: 1. Za- patero du Bois (P.J. Zandt) 1.24,1, 2. Zidra Hanover, 3. Zapelonie Z. Toto: winnend f. 3,30, plaats f. 3,60, f. 6,80, f. 3,80, koppel f. 27.00. trio f. 1615,60. TWEEDE KOERS, 2000 meter: 1. Zoon van Lijster (J. Bekker) 1.23,8, 2. Zamora Neijenrode, 3. Zerry de Sota. Niet gestart: Yoka Kinley. Toto: win nend f. 2,80, plaats f. 1,50, f. 1,80,. f. 1,70, koppel f. 5,50, trio f. 51,90. DERDE KOERS, 1609 meter: 1. Zara de Legume (H.W. Langeweg) 1.19,8, 2. Zarmunda. 3. Zeleste dAlmere. Toto: winnend f. 2,00, plaats f. 1,10, f. 1,10, *f. 1,10, koppel f. 5,00, trio t. 21,70. VIERDE KOERS. 2900 meter: 1. Yongka Corosa (J.F.C.M. van KooL wijk) 1.23,7, 2. Zelfbewust. 3. Whisley. Niet gestart: Yonkers Fortuna. Toto: winnend f. 18,10, plaats f. 2,10, f. 1,90, f. 1,60, koppel f. 59,80, trio f. 1096,00. VIJFDE KOERS. 1609 meter: 1. Wan da N (J.F.C.M. van Koolwijk) 1.21.9. 2. Zodiac Victory, 3. Wenley Goudap pel. Toto: winnend f. 8,60, plaats f. 1,30, f. 1,70, 1,20, koppel f. 29,70, trio 107,80. ZESDE KOERS. 2000 meter: 1. Wa terman (C.P.M. Roodenrijs) 1.21,4, 2. Wiske Toogwijk, 3. Ygrande. Toto:, winnend f. 5,50, plaats f. 1,40, f. 1,30, f. 1,50, koppel f. 5,70, trio f. 45,60. ZEVENDE KOERS. 2000 meter: 1. White Hanover (T. Smeding) 1.22,2, 2. Year of King, 3. Winston Gregor. Niet gestart: Yak Hazekamp en Vesuvius Fortuna. Toto: winnend f. 2,30, plaats f. 2,00, f. 1,40, f. 1,70, koppel f 2,90, trio f. 19,30. ACHTSTE KOERS, 2000 meter: 1. Zodiak (A.J. Mollema) 1.22,4, 2. Ye men 2, 3. Winston van Echt. Niet ge start: Vasco Boshoeve. Toto: winnend 1. 1,40 plaats f. 1,60, f. 1,80, koppel f. 4,10, trio f. 5Q.00. NEGENDE KOERS. 2440 meter: 1. Whinny Promise (C.P.G. Wortel) 1.21,0, 2. Yla Oostland, 3. Vincent D. Toto: winnend f. 30,90, plaats f. 7,60. f. 2,00, koppel f. 20,30, trio f. 460,50. TIENDE KOERS. 2000 meter: 1. War- horse B (J. Bekker) 1.20,3, 2. Vuurpijl. 3. Winchester T. Toto: winnend f. 3.40. plaats f. 1,30, f. 2,20, f. 1,60, koppel f. 8,20, trio f. 58,60. Totale omzet totalisator: f. 231.289. SCHAKEN Toernooi in Wenen (zevende ronde): Chandler (GBr)-Karpov (Sov) 1/2-1/2; Kortsjnoi (Zwi)-Gheorghiu (Roe) 1-0; Ftacnik (Tsj)-Beljavski (Sov) 1/2-1/2; Garcia-Palermo (Arg) - Spasski (Fra) 0-1; Steiner (Oos)-Nunn (GBr) 0-1. Stand aan de kop: 1. Kortsjnoi 5.5 punten; 2. Karpov, Beljavski. Chand ler. Nunn, Ftacnik en Spasski 5. VOETBAL Belgische beker: Cercle Brugge-AA Gent 0-0, St. Truiden-Francsborains

Leidse Courant | 1986 | | pagina 9