Oegstgeest wil onverwachte bewoners woonwagenkamp kwijt ibijdetijdsqescfienk 2 I* Ccidóc Sotcwmt Liever samenwerking met Flora Rijnsburg Celstraf geëist tegen vader wegens incest Vervuiling vuilnisbelt Noordwijk wordt minder "DEN OMGEVING £eidóeQowuvnt WOENSDAG IS JANUARI 1986PAGINA 15 lukman Rijnsburg 5BURG Voorzit- r Bukman van het elHk zal donderdag 23" ihof' i in de Voorhof in -in lurg komen spre- 'gj jver de landelijke politiek. Na de in- aker g van de heer Buk- hi is het woord aan 'es >kker W. Glasber- win i/oor het CDA in ieeli )Urg. Deze spreekt I-ket je plaatselijke poli- <omi De bijeenkomst be- va'im 19.45 uur. LAURENS MOUTER BLUFT BURCL LEIDERDORP Laurens Mouter blijft nog een jaar trainer van RCL. De trainer tekende gisteravond voor nog een seizoen bij de Leiderdorpse voetbalvereniging die uitkomt in de eerste klasse zaterdag. Mou ter is nu bezig aan zijn tweede jaar bij RCL. Greep lijsttrekker PvdA-Wassenaar WASSENAAR Wet- houder J. Greep (onder wijs, personeel) van Was senaar is opnieuw gekozen tot lijsttrekker van de PvdA in Wassenaar. De heer J.A. van Kemenade, oud-minister van onder wijs, staat op een zeven tiende plaats. Tweede op de lijst staat de voorzitter van de PvdA-fraetie in de gemeenteraad, H.J. Gou- looze. De volgende plaat sen worden ingenomen door mevrouw C. van der Mey, J. van Noord, H. Hupkes en J. Stegeman. Wethouder Bedijn voert PvdA in Noordwijk aan NOORDWIJK Wethouder J. Be- dijn zal de PvdA-lijst bij de gemeen teraadsverkiezingen in Noordwijk aanvoeren. Fractievoorzitter mevr. C. Voorham is door de leden una niem op de tweede plaats gezet. Zoals bekend keert mevr. B. Visser vanwe ge studie en werk na de verkiezingen niet meer terug in de raad en daarom volgen na de twee routiniers veel nieuwe namen op de kandidatenlijst, in volgorde B. Prins, P. Theunissen, L. Kramer, M. Wiersema, T. van der Wiel, A. van Duyn, R. Muller, P. van Zuylen, I. Steenvoorden, C. van Eik, P. van der Graaf, M. Plettenberg, P. Korbee en L. Schaap. Bouwmaterialen gestolen OEGSTGEEST Van een bouwterrein in de nieuwbouw wijk Haaswijk zijn dit week einde bouwmaterialen ter waarde van 2000 gulden mee genomen. Houten binten, halo geen schijnwerpers en steiger- delen werden ontvreemd. De politie vermoedt dat de dieven een vrachtwagen hebben ge bruikt. In een huis aan de Haaswijklaan werden in de nacht van maandag op dinsdag geld, cheques en sieraden ge stolen. De inbrekers kwamen binnen door de achterdeur open te breken. De bewoners zijn met vakantie. Veel schade door schoorsteenbrand KATWIJK Ver hitting in de knik van de pijp is er van nacht de oorzaak van geweest dat er brand ontstond in een schoorsteen. Dit ge beurde in een wo ning aan De Krom in Katwijk. De brand weer was genood zaakt om de hele schoorsteen af te bre ken om het vuur te blussen. De schade is aanzienlijk. Jan Boon is sch utterskoning VOORHOUT Gemeentesecre taris Jan Boon van Voorhout is tot schutterskoning gekroond. De rechterhand van burgemeester en wethouders van de gemeente schoot tijdens de jaarlijkse feest dag van de schietvereniging St. Hubertus zowel de kop, de vleu gel als de romp aan en behaalde daardoor het maximale aantal punten. De feestdag in het kader van het 65-jarige bestaan van de vereniging werd bijgewoond door oud-St. Hubertuslid, ex-wethou der van Voorhout en tegenwoor dig burgemeester van Zevenho ven, J. Huigsloot. Lichtmast omgewaaid ZEVENHOVEN Op de kruising Kousweg, Hoge- dijk in Zevenho ven is gisteravond omstreeks kwart voor twaalf een lichtmast omge waaid. De mast lag midden op de weg. Er werden geen auto's beschadigd of mensen ge wond. De politie heeft de mast ver wijderd. Stuifduinen in Katwijk KATWIJK Door de storm zijn van nacht stuifduinen van ongeveer 60 cen timeter ontstaan in straten achter de Boulevard in Kat wijk. Het zand was er de oorzaak van dat er vanochtend in de Voorstraat geen ver keer mogelijk was. Eerst moest het stuif zand weggeruimd worden. i in Warmond :én uur open ond dOND De cafés ond blijven voortaan tot ir open. De leden van de algemene bestuur- ongelegenheden hebben >n het voorstel onder- an& 1 om het algemene slui m" r voor de horecabedrij- verschuiven van 24.00 11.00 uur. In het week- zou dan nog ontheffing nd kunnen worden tot uur. Opvallend was dat Dreca-ondernemers zelf ivond verstek lieten Eerder hadden zij zich ef uitgelaten over de in van B&W. - en meester Hendrickx •oep ie het voorstel een goed omis tussen de belangen horeca-ondernemers en mwonenden. De heer rland (PW) vreesde, dat rschuiving van het slui ur geen verruimende ;gel is hoewel die er in instantie wel zo uitziet. juilt echter een zeer be nd ontheffingsbeleid Nu vragen en krijgen lillende horeca-onderne- in het weekeinde regel ontheffing tot een later oeger) tijdstip dan 02.00 lit de woorden van bur ster Hendrickx maakte :er Slingerland op dat ijke ontheffingen slechts beperkt zullen worden nd. Er is dus niet sprake i verruiming voor de maar een beperking. ft Hendrickx wilde tij- e vergadering niet spre ker het ontheffingsbeleid nzien van het sluitings- ij beperkte de discussie tend tot het wijzigen it algemene sluitingsuur, regio worden nu dezelf- en gehanteerd als men Warmond voorstelt. Dat controle op de handha- Toor de politie veel een- ia feer. Op 16 januari zal er eg plaatsvinden tussen de meester en de horeca-on- mers. De uitkomsten van yi verleg zullen voor de rergadering bekend wor emaakt. De horeca-» ners hadden ook giste- e gelegenheid om hun lunt kenbaar te maken Dpvallend genoeg was er inkele horeca-exploitant zig. Dat betreurden de issieleden. Hoe de evalu- et betrekking tot de in ig van het eiland Kou- om met de bevolking ilaatsvinden en wanneer gisteren niet duidelijk. >olo. 'Hng Jommissieleden kwamen en andere mening. Bur ster Hendrickx besloot eerst binnen het colle- r wat zaken op een rij en en de commissieleden volgende vergadering vast wat evaluatie te la- egen. OEGSTGEEST Het gloednieuwe woonwagen kamp aan de Haarlem merstraatweg in Oegst geest heeft, zeer tegen de zin van de gemeente, zijn eerste bewoners. Twee fa milies uit Haarlem en Uit geest zijn met hun cara vans neergestreken op het terreintje tussen de nieuwbouwwijk Haaswijk en het terrein van de Ma rine Electronische Bedrij ven. Volgens de gemeente zitten de families daar il legaal, omdat het terrein tje alleen bestemd is voor bewoners die van het overvolle woonwagen kamp aan het Trekvaart- plein in Leiden komen. Volgens J.J. Visser, één van de bewoners, heeft de gemeente hem en zijn fa milie inmiddels echter in geschreven in het bevol kingsregister van Oegst geest. De twee families hebben zich afgelopen vrijdag met twee kleine caravans op het terrein tje gevestigd. Visser is vervol gens naar de gemeente gestapt om zich te laten inschrijven in het bevolkingsregister. Die in schrijving is volgens hem ge accepteerd. „Ik heb speciaal nog om een kopie gevraagd", zegt hij, terwijl hij een dupli caat van zijn Aangifte van Adreswijziging laat zien. „Ie mand van de gemeente heeft later toegegeven dat ze een fout hebben gemaakt. Ze dach ten dat ik van het woonwa genkamp in Leiden kwam", aldus Visser. Zondagavond kwam de'politie van Oegstgeest echter meede len dat de beide caravans bin nen 48 uur verdwenen moes ten zijn. „De normale gang van zaken", volgens burge meester Sj.H. Scheenstra. „Als de politie merkt dat er ergens in de gemeente mensen ille gaal in een caravan verblijven, sommeert ze die binnen 48 uur te verdwijnen". Van een be wijs van inschrijving in het bevolkingsregister weet hij niets. „Dat kan hooguit een aanvraagformulier zijn, dat die mensen per ongeluk hebben meegekregen van ons". Gisteravond om 10 uur verliep 1 de termijn waarop de beide fa milies moesten vertrekken. Visser had inmiddels zijn ad vocaat, mr. F.H. van Alst, in geschakeld. Die dreigde met kort geding indien de gemeen te tot het wegslepen van de ca ravans zou overgaan. Hij be riep zich daarbij op artikel 61 van de Woonwagenwet, die verbiedt dat wagens wegge sleept worden zonder vooraf gegeven schriftelijke verplich ting. Dat schriftelijke bevel tot vertrek zou de gemeente van ochtend aan de woonwagenbe woners geven. „Zodra dat ge beurd is, richt ik onmiddellijk een schorsingsverzoek aan de Raad van State", aldus Van Alst. Daardoor is het de ge meente niet toegestaan tot sle pen over te gaan, zo lang de Raad van State zich nog niet Het woonwagenkampje aan de Haarlemmertrekvaart in Oegstgeest met de twee woonwagens, die daar volgens de gemeente illegaal staan. over de kwestie heeft uitgela ten. Volgens Visser is hij naar het terreintje in Oegstgeest uitge weken, omdat hij illegaal op een overvol woonwagenkamp in Haarlem stond. Zijn grote woonwagen staat daar nog al tijd, de caravan is louter een noodvoorziening. „In Haarlem stond ik illegaal, maar hier sta ik legaal", benadrukt hij nog eens. Hij moet het zonder gas, electriciteit, water en sanitaire voorzieningen stellen. „De ge meente was niet bereid om die hokjes open te maken. Volgens ambtenaren is het nog niet klaar, maar het ziet er alle maal uit of het klaar voor ge bruik is". De gemeente heeft inmiddels maatregelen getroffen om te voorkomen dat nog meer woonwagenbewoners op het gloednieuwe kampje neerstrij ken. Bij de ingang staan twee met zand gevulde Vliko-bak- ken op zodanige afstand van elkaar dat er geen caravan of woonwagen meer door kan. De overige vijf standplaatsen zijn door houten palen afge scheiden van de twee plaatsen die in gebruik zijn genomen. Volgens burgemeester Scheen stra is het kampje inderdaad klaar. Het had al betrokken moeten zijn door bewoners van het Leidse kamp. „De woonwagenbewoners deelden echter mee dat ze Kerstmis nog in Leiden wilden vieren. Vervolgens wilden ze ook Nieuwjaarsdag in Leiden mee maken en nu lijkt het er op dat ze ook Sint Juttemis in Leiden willen vieren. We heb ben er al bij het bestuur van het Woonwagenschap op aan gedrongen dat het kampje be trokken wordt. Dan zijn we ook van dit soort toestanden af", aldus Scheenstra. Advocaat Van Alst vindt het .jammer" dat de kwestie via de weg van dwangbevelen en rechtspraak moet worden op gelost. „Ik had de zaak liever via goed overleg willen rege len. Maar ik zal niet aarzelen om gerechtelijke stappen te ondernemen zodra de gemeen te Oegstgeest buiten haar boekje gaat", aldus Van Alst, die vaker woonwagenbewo ners gerechtelijke bijstand verleent. PAUL VAN DER BIJL lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zater- issen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr.071-122248 en uw prdt nog dezelfde avond nabezorgd. Kiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimi1 piartz klokje in de vorm mini-huiscomputer pgrootte5cm.). svoor u als u een We abonnee aanbrengt, lieuwe abonnee krijgt lant de eerste Pweken gratis. Mnlróle bezorging) ie ontvangt de krant de eerste twee weken gratisI arna wordt het abonnement betaald per: at g1 naand.(per automatische betaling) 9 (wartaal per acceptgiro er als nieuwe abonnee ingaande efoon:. bon ur als dank het computerklok je aan: en i am- "-is idIes:- t rm tcode/plaats:. -uste ir de bon ingevuld aan de Leidse Courant, Antwoordnummer 998, Ckb OVD Den Haag (postzegel niet nodig). j Waterleiding in Wassenaar springt: woning verzakt De schade was groot gisteren bij een woning in Wassenaar. Pas in de loop van de dag werd de omvang ervan duidelijk toen de ge sprongen waterleiding was gerepareerd en deskundigen de ravage onder de woning aan de Molenstraat konden inspecteren. Om kwart voor zes gistermorgen sprong de wa terleiding ónder het huis, dat leeg stond van wege renovatie. Grote watermassa's hebben het huis ondermijnd waardoor scheuren in muren ontstonden. De Wassenaarse brand weer was bang voor springende ruiten, om dat verzakkingen waren opgetreden en de fundering gedeeltelijk was weggespoeld. Daardoor stond de gevel onder spanning. Zand van onder het huis was op de Molen straat gekomen met hier en daar een dikte van twintig centimeter. Gistermorgen heeft men het huis gestut. Langs de muren waren gaten in de grond ontstaan van anderhalve meter diepte. De omvang van de waterscha de, ook aan naastliggende huizen, was van ochtend nog niet bekend. De oorzaak van het springen van de waterleiding is vermoedelijk de druk en trillingen die het zware verkeer met zich meebrengen. SASSENHEIM/DEN HAAG Een 41-jarige man uit Sassen-' heim heeft gisteren voor de rechtbank in Den Haag een jaar ge vangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk, tegen zich horen eisen wegens jarenlange ontucht en sexuele gemeen schap met zijn dochter. Het slachtoffer is vanaf haar twaalfde tot aan haar negentiende jaar honderden malen door haar vader misbruikt. Het meisje dat het proces tegen haar vader vanaf de publieke tribune volgde, woont inmiddels in bij een andere familie. Ze was enige tijd geleden van huis weggelopen, omdat zij het er niet meer uithield. Ze heeft vorig jaar bij de politie aangifte ge daan van gedwongen sex met haar vader. De verdachte was onder meer ten laste gelegd dat hij zijn kind vanaf haar twaalfde sloeg en bedreigde, als zij niet deed wat hij van haar verlangde. Ze heeft in haar jeugd de grootste vernede ringen moeten ondergaan. Nadat haar vader zich had laten ste riliseren, werd het meisje nog vaker tot ontucht gedwongen. Dat duurde tot haar negentiende. Ze kon nergens althans ze reali seerde zich geen uitweg met haar problemen naartoe. Ook niet naar haar moeder, die de relatie vader-dochter opvatte als een bedrog van beiden. De vader komt zelf uit een incestueus gezin. De psychiater die hem onderzocht, acht hem verminderd toerekeningsvatbaar. De officier van justitie, mevrouw mr. I. Klopper, eiste dat de man zich onder behandeling laat stellen van een psychiater. Aan de geëiste straf verbond zij een proeftijd van twee jaar. Vonnis op 28 janauri. BLOEMENVEILING WESTLAND: NAALDWIJK/RIJNS BURG „Ik zag veel lie ver een samenwerking met de bloemenveiling van Berkel en Flora in Rijnsburg". Dat zegt C. Mostert, secretaris/pen ningmeester van Bloe menveiling Westland. Vandaag wordt in Tilburg een dependance van de Bloemenveiling Westland geopend, waarmee de nauwere samenwerking tussen Westland en de Tilburgse veiling NCB ge stalte krijgt. Volgens Mos tert ligt een samenwer king met de veilingen in Berkel en Rijnsburg ech ter meer voor de hand. In 1981 begon een nader on derzoek om wat meer duide lijkheid in de situatie van de afzonderlijke veilingen te ver krijgen. Onder leiding van ir. W.F.S. Duffhues, directeur ak kerbouw en tuinbouw van het ministerie van landbouw en visserij, ging een speciale com missie aan de slag. Vorig jaar januari werden de bevindingen van de commissje in het zogenaamde Strategisch Positionerings Plan (SPP) aan het bestuur van de Vereniging van Bloemenveilingen in Ne derland (VBN) aangeboden. Alle veilingen zijn onder de loep genomen en in het plan worden bepaalde samenwer- kingsverianten voorgesteld. Conclusie van het rapport is dat er meer regionale samen werking tussen de veilingen moet komen. Daarvoor zijn modellen voorgesteld, varië rend van een tweedeling (noord-zuid) tot een vierdeling (noord-midden-west-zuid). Binnen deze verbanden moe ten min of meer bindende af spraken worden gemaakt over het gezamenlijk te voeren af- zetbeleid, de investeringen, het afstoten of juist versterken van bepaalde bedrijven of be drijfsonderdelen. In de vierdeling, die het be stuur van de VBN heeft over genomen, zal Bloemenveiling Westland worden gekoppeld aan de veiling in Tilburg (NCB). Haar grootste concur rent Aalsmeer wordt de „voor trekker" van de noordelijke veilingorganisaties (EMM, BGVB, CTP, 't Noorden en U. en O.), en lijkt daardoor in de toekomst nog meer afstand te kunnen nemen van Westland. Hoe groter, hoe machtiger, luidt het devies Mostert is bepaald niet tevre den over die vierdeling. Hij ziet liever dat de veilingen van Rijnsburg (Flora) en Ber kel samengaan met Westland. „Die vierdeling is een uit el kaar getrokken zaak. Aals meer is al groot en door de sa menwerking met al die noor delijke coöperaties groeien ze nog harder. Bovendien vullen Flora en Berkel elkaar niet aan >yat betreft het assorti ment op de veilingen". De Flora pleegt momenteel overleg met Berkel over een mogelijke samenwerking, zoals werd voorgesteld in het SPP. Volgens directeur J. Carlier wil Flora niet op de zaken vooruit lopen. „We willen eerst kijken hoever we met Berkel komen. Een volgende stap zou overleg met Westland kunnen zijn". Volgens Mostert wil de Ber- kelse veiling wel een nauwere band met Westland, de op één na grootste veiling van Neder land. „De gesprekken met Berkel zijn al aardig op gang gekomen en we kunnen tot een goede samenwerking ko men. Daarnaast blijft voor Flo ra altijd de mogelijkheid voor aansluiting open, maar voorlo pig blijven zij vasthouden aan het SPP. Ik vind dat plan heel goed, mits we allemaal uitgaan van een driedeling", aldus Mostert. De bloemenveiling Flora. De Westlandse bloemenveiling zou graag met de Rijnsburgse veiling willen samenwerken. NOORDWIJK De vervuiling van de vuilstortsplaats aan de 's Gravendijkseweg in Noordwijk wordt langzaam minder. „De tijd werk in ons voordeel", merkte VVD-raadslid E. Hogervorst gisteravond daarom tevreden op "na deze mededeling in de Noordwijkse commissie openbare werken. Wethouder A. Admi raal deelde het heugelijke nieuws mee nadat hij de commissie een voorstel had voorgelegd om een extra krediet voor het sane ringsonderzoek van de vuilnisbelt beschikbaar te stellen. On langs zijn nieuwe metingen in en rond de belt verricht en de concentratie verontreinigende stoffen is beduidend lager dan bij eerdere onderzoeken. Die daling wordt veroorzaakt door de uit- logingsprocessen en chemische reacties die zich in de niet meer in gebruik zijnde belt afspelen. Naar verwachting de provin cie moet het saneringsonderzoek nog afronden zal kunnen worden volstaan met eenvoudige maatregelen om de verontrei niging weg te werken. Gedacht wordt aan oppompen van het grondwater dat op grote diepte wel vervuild is, maar niet is doorgedrongen in. het omringende slootwater. Dat opgepompte water kan dan via de normale riolering naar de rioolwaterzuive ringsinstallatie in Katwijk worden vervoerd en op de gebruike lijke wijze worden gezuiverd. „Zo weinig schadelijk zijn de con centraties stoffen in dat water", stelde de wethouder. Een ande re mogelijkheid is het afdekken van de vuilstortplaats., Duidelijk werd in ieder geval dat het saneringsonderzoek van de vuilstort plaats 21.125 gulden extra gaat kosten. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben de gemeente gevraagd dat bedrag op tafel te leggen boven op de al eerder door de gemeente beschikbaar gestelde 63 mille. De Noordwijkse commissie had daar niet zo'n moeite mee, omdat de gemeente Katwijk heeft verklaard dat zij, als toenmalige gebruiker van de belt, de kosten tot een bedrag van 200.000 gulden zal betalen. Katwijk heeft al 40.000 van de ruim 63.000 gulden aan Noordwijk terug betaald. Noordwijk wil ruimte voor uitbreiding Witte School houden NOORDWIJK Tegen het advies van B en W in heeft de commissie openbare werken zich gisteravond uitgesproken voor de aanleg van parkeer plaatsen aan het Irisplein. Het college wilde een parkeerter rein realiseren op het braak liggende terrein achter de openbare Witte School, dat dat haaks op het verlengde Iris- plein ligt. Met name de VVD gooide de groei van de bewus te school er is al een aan vraag voor twee containerlo kalen de deur uit in de strijd als argument tegen de keuze van B en W. Als dat ter rein wordt ingericht, kan de school geen kant meer uit. Oorspronkelijk zou de weg in het verlengde van het Iris- plein de ontsluiting vormen voor het nieuwe complex van de Noordwijkse Hockeyclub. Daar is na een hoorzitting met omwonenden vanaf gezien. De ingang is verplaatst naar de Nieuwe Zeeweg en het hek bij het Irisplein zal alleen in noodgevallen, bijvoorbeeld voor ambulances, worden ge bruikt. Dat veroorzaakt mede dat de aanleg van het parkeer terrein bij het plein en de Wit> te School een stuk duurder wordt. Voor het parkeerter-^ rein waren twee varianten op tafel gelegd. Het ene plan voorziet in de aanleg van 21 parkeerplaatsen haaks op het Irisplein en het tweede in de realisering van 30 parkeer plaatsen achter de school. Die plannen kosten respectievelijk 11.000 gulden en 21.000 gul den. Argumenten van Ben W, de dien&t openbare werken en ook de school om voor de duurdere oplossing te kiezen zijn het niet belemmeren van het vrije uitzicht van de Iris- pleinbewoners, de veiligheid voor de schoolkinderen van wie er veel met de auto door de ouders worden afgehaald en het feit dat het terrein tus sen school en hockeyclub de bestemming openbare gebou wen heeft. Als die bestemming wordt ingevuld, zijn extra par keerplaatsen welkom, zo luid de de redenering van het col lege. De commissieleden von den een extra uitgave van 10.000 gulden voor zeven par keerplaatsen wel wat erg hoog. Botsing door rol tapijt op het dak KATWIJK Een 39-jarige automobilist botste gistermiddag te gen een andere auto, bestuurd door een 52-jarige Katwijker, om dat hij op een rol tapijt op het dak lette en niet op het verkeer. Het ongeluk gebeurde op de kruising van de Rijnstraat met de Turfmarkt en de Van Egmondstraat. De bestuurder die het ta pijt vervoerde, wilde zo voorzichtig mogelijk linksaf de bocht om draaien en zag de hem tegemoetkomende auto geheel over het hoofd. Beide bestuurders kwamen met de schrik vrij. Koeienjacht KATWIJK Vijf op hol geraakte koeien hebben vannacht voor opschudding gezorgd. De dieren zijn door onbekende oor zaak ontsnapt en gingen aan de haal. De politie trof de koeien tenslotte aan bij vliegveld Valkenburg. Na enige tijd jacht op de dieren gemaakt te hebben, wist de politie hen op een afgesloten terreintje bij de Mientlaan te drijven. De politie heeft nog niet kunnen achterhalen wie de eigenaar van de koeien is.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 15