7 V - Coach Stewart zet ijshockeyers op dieet ROAC'79 zeven jaar jong maar met veertig jaar ervaring .onder Ploeg Schuiten begint in Ruta del Sol uB« Kwart miljoen startgeld voor Lendl Juventus en PSV willen Vanenburg )RT fieidaeSowtmii DINSDAG 14 JANUARI 1986 PAGINA 7 ngtije niet bij toernooi HDM jïAAG De Koninklijke Nederlandse ■■bbond heeft besloten dit jaar geen natio- ^ndsteams af te vaardigen naar het tradi- zaalhockeytoernooi van HDM in Den Dmdat er geen grote internationale zaal- ««-kampioenschappen worden gehouden, i geen budgetten vrijgemaakt voor Ne- jse zaalploegen. IHB zal wel Jong Oranje-dames en -he- 56.10 Br HDM afvaardigen. Het toernooi wordt i8(mo en 26 januari gehouden. 66^20 team Zwitserland), Arminen (Oosten- 58.80 Jondsteam Spanje, Boekaniers en HDM; esioo J°n8 Oranje, Cardinals (bondsteam En- 134^80Caledonians (Schotland), Helvetia 4g*££|rland), Bondsteam Oostenrijk, Bonds- 393.50 ipanje, AU Stars en HDM. SELECTIESTRUD PAS IN HET WEEKEINDE DAVOS De onophoudelijke sneeuwval heeft ook gis teren het doorgaan van de selectie-wedstrijden schaat sen in Davos verhinderd. Met verzamelde krachten veegden trainers, begeleiders en zelfs artsen van de Ne derlandse, Sovjetrussische en Oostenrijkse kernploegen morgens weliswaar een baantje schoon, maar langer dan een half uur kon niet worden getraind. In de loop van de dag sneeuwde het baantje weer onder - er ligt inmiddels een pak sneeuw van meer dan een meter - zodat vandaag opnieuw sneeuwschuifwerkzaamheden moesten worden verricht. Henk Gemser heeft inmid dels besloten de selectie voor het Europees kampioen schap op te nemen in de wedstrijden van het komende weekeinde. Hein Vergeer en Frits Schalij zijn reeds ze ker van deelmening aan het Europees kampioenschap over veertien dagen in Oslo. Ter completering van de ploeg zullen Egbert Post, Rob Vunderink, Yep Kramer en Emiel Hopman een kleine vierkamp afwerken. Baron nog in levensgevaar PARIJS De Franse motorcou reur Jean-Michel Baron, die zater dagavond tijdens de rally Parijs-Da kar zwaar ten val kwam, verkeerde gisteren nog steeds in levensgevaar. Hij is met ernstig hersenletsel van Niamey in Niger overgevlogen naar een ziekenhuis in Parijs. Volgens de artsen ligt Baron nog in een diep coma. Gregor Braun terug naar Mexico Stad LA PAZ Gregor Braun keert deze week te rug naar Mexico Stad om als nog te proberen daar het werelduurrecord van Francesco Moser te verbeteren. Zondag bracht de Westduitser op 3400 meter hoogte in La Paz het wereldrecord op de vijf kilometer op zijn naam, maar de aan val op de 51,151 kilometer van Moser mislukte. Dat was zijn vierde poging. „Ik kom niet eerder naar Europa terug voor ik het uurrecord op mijn naam heb staan", sprak Braun in La Paz zelfverzekerd. „Ik ga door, al moet ik hier voor altijd blijven". Braun kondig de zijn vijfde poging voor vrijdag aan. De olym pische baan van Mexico, waar in december twee pogingen mislukten, is 1500 meter lager gelegen dan de piste in La Paz. Brauns „expedi tie" heeft intussen een slordige 550.000 gulden gekost. PUTTE De nieuwe wielerploeg PDM, onder leiding van Roy Schuiten, begint het wielersei- zoen in de Spaanse etappekoers Ruta del Sol. Na de Omloop Het Volk op 1 maart neemt de for matie deel aan Tirreno-Adriatico en enkele voorjaarsklassiekers. De Ronde van Spanje en de Ronde van Frankrijk vormen de hoofddoelen van het seizoen. In de herfst wordt deelgenomen aan de Coors Classic in Colorado. De ploeg bestaat uit; David Akam (GBr), Wim Arras (Bel), Mariano Bayon (Spa), René Beuker, Henk Boeve, Pedro Delgado (Spa), Peter Hoon- dert, Gerrie Knetemann, Hans Langerijs, Steven Rooks, Stefan Mutter (Zwi), Jan Siemons, Peter Stevenhaagen, Gerard Veldscholten en Jan van Wijk. Amateurelftal vast in mist CHONGQING Het Ne- derlands amateurelftal zal vanavond niet kunnen* voetbaUen tegen het pro vincieteam van Kunming. De wedstrijd is uitgesteld tot morgenavond. De reden hiervoor is de mist, die het Nederlandse gezelschap ook gisteren belette de spook stad Chongqing te verlaten. Wegens de hardnekkige ne velflarden, die maandag nacht wel optrokken, wei gerden de Chinese autori teiten toestemming te geven de vlieghaven van Chong qing open te steUen. M Cliff Stewart (midden): „Ik zoek spelers die zich voor mij en de ploeg honderd procent willen geven". '«{DER BAY Coach uStewart bemoeit zich |2}et de organisatorische 79jnen rond het Neder- jshockeyteam, dat in ja- oefenduels tegen Dene- li en Frankrijk zag ge- |Sen De Canadees heeft wel actie ondernomen 31 i ander vlak. Hij heeft 232jjgsexperts van- de uni- 2734t in zijn woonplaats 'gjfer Bay gevraagd een Alamen te stellen voor '^jectie. Goed eten is voor 29/t. die Nederland eind 9ber begeleidde tijdens ^jiternationale toernooi eoe'roningen, de eerste se- ,Hjstap in de voorberei der de strijd om het we- 'KS-Jnpioenschap voor es; >n, van 20 tot 29 maart «Jftioven. heeft er begrip voor, clubs uit de hoogste van de nationale com- in deze fase geen spe- ^8. Hen afstaan voor oefe- ands. De hofleveran- i66$lie te kennen hebben in alle aandacht op het Van de play-offs te rich- 'ijgen van half februari pek van Stewart. Hij dan zo veel mogelijk sioijden in de kampioens- i*",3-zodat hij de kandidaat- itionals goed in de ga- in houden.. Enkele punten heeft de 38-ja- iwart inmiddels ont- jongens zijn niet al- zwaar. maar ontberen juiste conditie voor •venement". 't die conclusie getrok- 99I Groningen, waar Ne- 99$ in een matig bezet ».0i vierde en laatste ^•jStewart, opvolger van ioo> Zweden teruggekeer- 99,8 de Claus WaUin, werd half november door de Nederland se IJshockey Bond (NIJB) aangetrokken. De Canadees moet het nationale team in optimale staat brengen voor de wereldtitelstrijd, waaraan acht landen deelnemen. Hij kent de Nederlandse ijshoc- keywereld nog van 1983. In dat jaar loodste Stewart Oran je in Boedapest van de C- naar de B-groep. Stewart hield het daarna voor gezien en vertrok naar zijn vader land. Daar trad hij op com missiebasis in dienst van een makelaardij in onroerend goed. Toen de NIJB hem be naderde, zei hij meteen ja. „Calgary" meemaken „Ik wil per se de Olympische Winterspelen in Calgary mee maken. Er is toch niets mooi ers dan in je eigen land coach te zijn bij het belangrijkste wintersportevenement ter wereld?" Waarmee Stewart te kennen geeft, dat hij Neder land ten minste tot 1988 wil bijstaan. Dat het een parttime baantje betreft, vindt Stewart allerminst een probleem; „Het is een aardigheidje. Ik ken de meeste jongens nog van '83. Half maart gaan we een week in trainingskamp. Wel wat kort als je het met het buiten land vergelijkt -alle landen zonderen zich vier tot zes we ken af, maar naar Nederland se maatstaven mag je van ge luk spreken". Stewart doet het allemaal voor een salaris, dat meer weg heeft van een onkostenver goeding. „Geen probleem, dat geld zegt me niets. Als make laar ben ik een vrije jongen, die inkomsten heeft als hij huizen of grond verkoopt. Ik verdien gemiddeld tiendui zend Canadese doUar per maand, tja, dat is ongeveer twintigduizend gulden. Naar dat bedrag kan ik fluiten, als ik dadelijk terugkom in Ne derland". De trainer realiseert zich, dat de gemiddelde Ne derlandse international nog minder krijgt dan hij: „Ze krijgen wat centjes voor een hapje en een drankie en dan houdt het op. Drie kennissen van mij uit Thunder Bay spe len in Italië, waar ze al 6e- hoorlijk verdienen. Voor een paar interlands met Canada krijgen ze vijftienduizend dol lar. Dat is in Holland onmoge lijk". Stewart is geschrokken van de teruggelopen kwaliteit. Uithoudingsvermogen „Technisch zijn de spelers nog wel onderlegd. Maar qua uit houdingsvermogen zijn ze niks. Ik heb ze toch zien eten. Veel van wat wij in Canada fast food stuff noemen: ham burgers en dat soort vettig heid. Mijn vrienden van de universiteit schrijven een streng menu voor, met veel koolhydraten en proteïnen. Die vind je veel in rijst, pas ta's, vis en kip. Dat levert uit eindelijk een enorme kracht op, die je ook tegen sterke teams in de laatste periode op de been houdt". In Stewarts achterhoofd speelt de gedachte, dat Neder land in Eindhoven zal moeten uitblinken in het zogenaamde forechecken, het storen van de tegenstander op diens ei- fen helft. „Daarbij zullen we et spelen op de man niet schuwen", voorspelt Stewart met een brede grijns. „Lekker Canadees, ik weet zeker dat we met die speelwijze succes kunnen hebben". Dat succes moet volgens Stewart een plaats m de top vier opleve ren. „Eindigen we lager, dan zou je kunnen steUen dat we hebben gefaald". Maar de coach is optimistisch: „Ik zoek toch zeker de spelers uit, die zich voor mij en voor de ploeg honderd procent willen ge ven". RIJPWETERING/OUD ADE De naam van voetbalver eniging „ROAC'79" doet ver moeden dat de club pas een jaar of zes zeven jong is. De Rijpwetering/Oud Ade Combi natie viert evenwel deze week haar veertigjarig jubileum, want het oudste fusielid, RKSW „Rijpwetering" was of ficieel opgericht in januari 1946. Het jaartal '79 in de club naam slaat op het jaar dat voetbalvereniging „VVOA" Van Oud Ade en „Rijpwete ring" uit de gelijknamige plaats, fuseerden. RKSV „Rijpwetering" werd kort na de bevrijding opge richt. Mannen van het eerste uur waren A. M. van Schap pingen en A. Th. van Haa- stregt, die de funktie van pen ningmeester nog steeds op zijn eigen bescheiden wijze uitoe fent. Gelijk met het veertigja rig bestaan van ROAC viert hij dan ook zijn veertigjarig ju bileum als bestuurslid van de voetbalvereniging. Overigens bestond „Rijpwete ring" al in 1944 onder de naam RVV (Rijpweteringse Voetbal Vereniging). In dat jaar had den vooral Jaap en Cor van der Star en Toon Spring in 't Veld de aanzet tot de oprich ting gegeven. Na de bevrijding in mei 1945 zag het er eventjes hopeloos uit. Er was geen speelveld en de doelpalen wa ren ergens in een kachel ver stookt. Toch kon in januari 1946 nabij de provinciale weg weer een terrein worden ge huurd. Bij de wederoprich tingsvergadering gaven vie rendertig voetballers zich op als lid. Het aantal leden groei de snel tot 65 in augustus van datzelfde jaar. Men zocht aan sluiting bij de Leidse Voetbal Bond en de naam R.V.V. werd veranderd in R.K.S.V. „Rijp wetering". In november 1947 namen de voetballers een door de nieuw opgerichte „Stichting Sportbelangen Rijpwetering" aangelegd terrein aan de Oud Adeselaan in gebruik. VVOA De Oud Adese Voetbal Vere niging VVOA werd in 1947 of ficieel opgericht door pioniers als Joop van der Wereld, Koos van der Geest, Jan Opdam, Jan Reurings, Roen Vrijburg en Jan van der Poel. Het eer ste bestuur bestond uit Kobus Verduin, Koos Schakenbos, Piet van der Geest Gzn., Piet v.d. Geest Chzn. en Piet Vlij- enhoek. De eerste vijfendertig spelers van VVOA moesten zich be helpen met een ruw en drassig stuk schapenweiland in de Blijverspolder waar nu het volkstuinencomplex ligt. Vóór een wedstrijd begon moesten eerst de schapen naar een na bijgelegen weiland worden ge jaagd en de plaggen worden weggeruimd. Het doel bestond uit twee palen met een touw ertussen. Overigens heette de club oorspronkelijk VVO Vrij Voor Onderduikers). Door de netelige positie waarin de vele onderduikers in Oud Ade verkeerden, hadden zij een hechte onderlinge band en richtten zij de voetbalvereni ging onofficieel al in 1943 op. In 1948 ging VVOA. „over de kop", maar herrees vrijwel on middellijk. Een goede gever bracht tweehonderd gulden op tafel, waarmee het voortbe staan van kon worden gered. De vereniging sloot zich toen zelfs aan bij de districtsgroep in Leiden. HERTOGSPARK Het ontstaan van het schitte rende sportcomplex dat in 1975 door VVOA en „Rijpwe tering" gezamenlijk in gebruik werd genomen, had een jaren lange vergader-voor-geschie denis. Tien jaar daarvoor na melijk stuurden de gezamenlij ke voetbal- en handbalvereni gingen uit Alkemade-west al een brief aan burgemeester en wethouders om hen te wijzen op de lokale veldennood. In februari 1975 konden twee voetbal- en twee handbalvere nigingen uit Alkemade-west, te weten VVOA, „Rijpwete ring", NIO (Na Inspanning De selectie van ROAC '79. •olympische Spelen wa- een grote droom voor ""^Ik trok daar het liefst de sportmensen op. Zo Je je tenminste ook nog iemand kennen. De at- bijvoorbeeld, zo'n Erik Iruin of Rob Druppers, ingen iedere avond keu elf uur naar bed. Die heel anders dan de lyers. Die stonden een 5 «ivoor de wedstrijd nog B aan de bar een siga- te roken en een Campa- id te drinken. Het gebeur- Jj Jel dat Pedro van Raams- 5 5? en Arnold Vanderlijde 0 4 's morgens terugkwa- 8 *van het lopen en dat de cyploeg dan net pas aan Ontbijt zat. Dan was het 6 van: zo heren, wat lo- 'jullie je daar nou weer 2 sloven &ka Willi Wilhelm in 75laagsche Courant) 82 Nederlands team. Ik j 65 mijn dochter niet langer 88te vertrouwen aan de van bondscoach Ernst 1 49iger. Die man kan niet ^2 Je meisjes afblijven en in iuto nooit zijn handen 1 fsP^den. De Alpine-com- u'£ van de Nederlandse saferer"^n® weet hiervan, om onbegrijpelijke re- i 34;^ Willi Wilhelm: „Die hockeyers stonden een uur voor de wedstrijd nog rustig Campari- jus te drinken". denen wordt er niet ingegre pen". (De heer Van der Kraats, vader van skister Angelica, in de Haagsche Courant) Werner Bayer is de stuwende kracht achter de World Billi ard Association (WBA), hij heeft de biljartwereld uit zijn winterslaap gehaald. Je kunt steUen dat de organisatie staat of valt met deze per soon, maar wij gaan als groep biljarters niet zonder een en kele garantie aan het werk. Delsa Systems springt in wanneer er wat met Bayer gebeurt of wanneer hij zich terugtrekt. Dat zal echter niet snel gebeuren. Daarvoor is de motivatie van Bayer te groot. Hij doet het uit liefde voor het spel, uit commercië le achtergronden en als de WBA daadwerkelijk van de grond komt, wordt hij de grote baas van het biljarten". (Biljarter Ludo Dielis in NRC Handelsblad) ,\Ik zit in de commissie die het bondsbestuur gaat advise ren, ik denk dat Johan Cruijff zonder meer dispen satie krijgt. Wij kunnen na tuurlijk geen diploma's verle nen, een diploma kun je on mogelijk weggeven, de clubs kunnen nu wel dispensatie vragen, de commissie toetst zo'n aanvraag en adviseert het bondsbestuur. Er liggen nu aanvragen van Ajax en Feyenoord voor Johan Cruijff en Wim van Hane- gem. Daarnaast komt er weer een cursus voor ex-voetbal lers, zodat die iongens een verkorte cursus kunnen vol gen. Ik weet er aUes van dat de KNVB Rinus Israël liet zakken voor zijn examen. Zo iets gebeurt overal, bij een school hoor je er niets van, maar de voetballerij wordt door de media gevolgd. Het had niet mogen gebeuren". (Renze de Vries, bestuurs lid van de KNVB, in Voet bal International) „Voor een sponsor is bepa lend welke belangsteüing de televisie voor de sport heeft Wij kunnen best naar de fa milie Heineken of naar Ae- fon stappen, maar die storten un geld niet in een onduide lijk zwart gat". En: „Het kanocentrum in Amsterdam kwam tot stand na een politiek speUetje. Het is onmogelijk met vrijwiUi- gers een accommodatie op de been te houden. Van onder houd is de afgelopen jaren Anton Huiskes: „Zelfs ik ben zo gedeformeerd, dat ik mijn zoon na een voetbalwedstrijd vraag: heb je gewonnen?" geen sprake geweest. De ver warming is kapot en ook de drinkwatervoorziening werkt niet. Het centrum ligt zo geïsoleerd, dat er regelma tig wordt ingebroken. We hebben niet het geld om een stil alarm te installeren". (Zeegers, secretaris Neder landse Kano Bond, in Trouw) „Die schaatsmarathon heeft de laatste jaren weliswaar een enorme vlucht genomen. Maar ik vrees, dat die ge sponsorde ploegen van vijf tot zes man wel de dood van diezelfde marathon beteke nen. Het gaat gewoon naar spekrijderij toe. Het zijn je reinste combines, die op het ijs komen. Sponsoring vind ik prima hoor. Maar dan moet ie ploegen van maxi maal drie man onder je spon sor-vleugels nemen. Het is net als met wielrennen. Er wordt niet meer onderling geknokt om de persoonlijke eer, maar iedereen heeft z'n opdracht te vervuUen. Op z'n mannetje letten of elkaar hand-en-span-diensten verle nen. Het attractieve gaat er zo een beetje voor het pu bliek vanaf en dat voelt zich dan ook -terecht- genomen". (Henk Pil, directeur van de Jaap Edenbaan in de Schaatskroniek) Lekker rommelen is eruit 'eraakt. Zelfs ik ben zo gede- :ormeerd, dat ik mijn zoon na een voetbalwedstrijd vraag: heb je gewonnen Dat doel is natuurlijk ook niet vies, als je tenminste geen vieze middelen gebruikt, maar mijn andere zoon heeft totaal geen behoefte aan win nen en fietst wel naar Frank rijk. Het winnen is er zó in gebracht; ik denk, dat er ook wat anders is. Maar dat ande re mag ik zelfs niet op sociale, academies laten zien. Dan zegt het ministerie: weg daar vandaan. Dat is jouw stream niet. Terwijl het de enige ma nier is. Want op sociale aca demies leeft nog sterk de idee: zweten op de tong mag wel, op het lichaam niet. Al is die mentaliteit wel aan het veranderen. Overheid en Ne derlandse Sport Federatie trekken alles aan zich. Voor de „ongeorganiseerde" sport zijn er alleen gemeentelijke sportinstuiven. Maar wie or ganiseren dat Ambtenaren met een sportachtergrond". (Voormalig schaatstrainer Anton Huiskes in De Volkskrant) LEUSDEN Het inhuren van Ivan Lendl als trekpleister voor het internationale buitentoernooi, dat van 28 april tot en met 4 mei voor de eerste maal in Ede wordt gehouden, heeft ongeveer een kwart miljoen gulden gekost. Dit onthulde organisator Gies Pluim na ruggespraak met zijn medewerker Peter Langendijk. Tom Okker is als wedstrijdleider aangetrokken voor het nieuwe evenement - Betty Stöve fungeert als chef-hostess - en moet straks de overige 23 deelnemers aan het evenement aan het ver stand zien te brengen, dat voor hen in totaal van het budget „slechts" 47.000 dollar overblijft. Afgezien dan van het prijzen geld van 214.000 dollar met een hoofdprijs van 50.000 doUar. Speler van het jaar Lendl, die vorig jaar tien toernooien won, is door zijn collega- -professionals gekozen tot speler van het jaar. De Tsjechoslo- waak zegevierde in 80 van zijn 87 partijen. Zijn beste prestatie vormde de verovering van de Open Amerikaanse titel. De on derscheiding in het dubbelspel ging naar de Amerikaanse com binatie Ken Flach/Robert Seguso. Boris Becker was de snelste stijger: van de 65e naar de vijfde plaats op de wereldranglijst Jaime Yzaga uit Peru werd uitgeroepen tot de sterkste nieuwe ling van het jaar. Volgens de organisatie van het toernooi in Ede zijn momenteel zeventien spe lers gecontracteerd (met tussen haakjes de plaats op de wereldranglijst): Ivan Lendl (1), Stefan Edberg (5), Miloslav Mecir (9), Johan Kriek (14), Davis Scott (17), Tomas Smid (19), Jan Gunnarsson (25), David Pate (26), Greg Holmes (28), Jose Luis Clerc (29). Matt Anger (31), Libor Pimek (34). Mike Leach (37), Jaime Yzaga (45), John Sadri (46), Mike Depalmer (83) en Michiel Schapers (95). De overige zeven worden binnenkort gecontracteerd. Ivan Lendl: prijzige blikvanger in Ede. Ontspanning) en Jong Ade, het huidige schitterende sport complex in gebruik nemen. Het sportcomplex was een pa radijs voor de verenigingen die tot dan toe qua veldenac- commodatie weinig gewend waren. Het sportcomplex, ge naamd „Hertogspark", waarop men in Roelofarendsveen tot op de dag van vandaag razend jaloers is, bestond uit vier voetbal-, drie handbal- en twee trainingsvelden met ver lichting. Bovendien was er een keeperstrainingshoek die eveneens van licht was voor zien. Het complex kostte circa 2.3 miljoen gulden. In 1978 nam de gemeente het Hertogspark over van de stichting SOWA. Het jaar daarna fuseerden de twee on afhankelijke vereniging VVOA en „.Rijpwetering" tot het huidige ROAC'79. Dit had tot direkt gevolg dat de muur tussen hun kantines kon wor den verwijderd. Er waren in die tijd dan ook weinig sport verenigingen die zo'n mooie grote kantine hadden als de. Rijpwetering-Oud Ade Combi natie. De oorspronkelijke na ijver tussen Rippers en Ouda- jers is in de afgelopen jaren ovrgegaan in een echte samen werking. De viering van het veertigjarig jubileum van sportvereniging ROAC'79 is afgelopen zater dagavond begonnen met een misviering in de pas gerestau reerde R.K.-kerk O.L. Vrouwe geboorte in Rijpwetering. Ko mende zaterdag geeft het ROAC-bestuur een jubileum- receptie van 20.00 uur tot 22.30 uur in het clubgebouw op het Hertogspark in Rijpwetering. Ook Adriaan van Haastregt ae penningmeester met een veer tigjarige staat van dienst wordt die avond gehuldigd. SJZ - Quick Boys op Haasbroek ZOETERWOUDE Als de gesteldheid van het terrein het toelaat wordt vanavond op het Zoeterwoudse sportpark Haas broek een lichtwedstrijd ge speeld tussen SJZ en de zater dag-eersteklasser Quick Boys uit Katwijk. Het duel, dat on der leiding zal staan van scheidsrechter A. Sieckerr, be gint om 20.00 uur. AMSTERDAM - De Italiaanse topclub Juventus wil volgend seizoen de Ajacied Gerald Va nenburg inlijven. De Italiaanse club, die de Ajax-speler een jaar heeft gevolgd, heeft con tact gezocht met de Amster damse eredivisieclub en een optie gevraagd. Ook PSV heeft belangstelling voor de speler, wiens het contract aan het eind van het seizoen afloopt. Het aantrekken van de 21-jari ge Ajacied, die al te kennen heeft gegeven van club te wil len veranderen, staat of valt met het openstellen van de grenzen voor buitenlandse voetballers, waarover de Itali aanse voetbalbond op 31 janu ari een beslissing zal nemen. De eerder in Italië actieve Mi chel van de Korput heeft te kennen gegeven zijn contract met FC Köln niet te willen verlengen. Oud-Feyenoorder Van de Korput wil terug naar Nederland, omdat zijn vrouw in Keulen niet kan aarden. Sportwereld Voetbal De zware neder laag van 7-0 tegen Anderlecht is voor de directie van RWDM Molenbeek aanleiding geweest trainer Philippe Garot te ont slaan. De training wordt voor lopig geleid door Garots assis tent Tom Frivalsky. IJshockey Er dreigt een boycot van het Olympische ijs- hockeytoernooi in Calgary in 1988. De bonden van de Sov jetunie, Tsiechoslowakije, Zweden en de Bondsrepubliek Duitsland voelen niets voor de plannen van het organisatieco mité het ijshockeytoernooi in Calgary te verlengen tot zes tien dagen in plaats van de ge bruikelijke elf.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 7