'oleil Moon ryé heeft leel gemeen "iietPunky •rewster LIEVER OP HET TONEEL DAN VOOR DE CAMERA gekleurd gezien te DIO/TELEVISIE CetdoeSowo/nt DINSDAG 14 JANUARI 1986PAGINA boahverplicht les- teriaal vóórhele wereld ?ebi zÜn er Seen woorden meer, als je hebt aV() ken naar „Shoah", en je wilt proberen iets e indrukken op papier te formuleren. Je iets mompelen over afgrijselijk, ongeloof- 77isdadig - echt verwóórden wat de mon- 'oduktie van de Franse filmer Claude r mann over de jodenvernietiging door de bij je aanricht is vrijwel onmogelijk, staan over het groteske cynisme van het luceerde tarief' dat de Gestapo moest be- aan de spoorwegen voor het vervoer van tisgezelschappen' in al die extra treinen, n het versluierende taalgebruik dat de na- eeb r0P na hidden om die gruwelen onder vor den te brengen: ze gebruikte bijvoorbeeld oord 'hervestiging' voor het transporteren honderdduizenden joden naar de gaska- k-V mers... Over Lanzmanns ruim negen uur du rende documentaire is veel publiciteit geweest, veel controverse ook. Je kunt ook best vraagte kens zetten bij de vormgeving die de Fransman koos voor de presentatie van zijn vraaggesprek ken, bij de manier waarop hij sommige van zijn 'slachtoffers' dwong tot het voortgaan met het vertellen van hun verhaal ook als hun dat emo tioneel bijkans onmogelijk was, bij de traagheid van de montage, bij het vertonen van straat beelden die zo op het oog niets te maken had den met de gruwelen in de Poolse kampen, bij de merkwaardige manier waarop hij (in het eerste deel) koos voor de indirecte vertaling via een Franse tolk waardoor de film heel moei zaam op gang kwam en veel mensen al snel zullen hebben 'afgehaakt'. Wie heeft volgehouden kon kennisnemen van schokkende, ontroerende en indrukwekkende getuigenissen over een dieptepunt zonder weer ga in de menselijke geschiedenis, getuigenissen die deze film een ereplaats geven in de veelvor mige geschiedschrijving van de tweede wereld oorlog. „Shoah" (of een ingekorte versie ervan zou verplicht lesmateriaal moeten zijn op alle scholen voor voortgezet onderwijs in de hele wereld. Dat zal wel nooit gebeuren; het wach ten is voorlopig nog op het moment dat de film in Duitsland zal worden vertoond... Inmiddels zie je, als ie er een beetje een oog voor hebt, dat de technieken en verschijnings vormen van rassenwaan en fascisme nog steeds deel uitmaken van de westerse samenleving. In Hamburg slaat een groep skinheads een Turkse gastarbeider dood, die hun stamkroeg passeer de: gewoon, omdat hij daar liep. Het „Journaal" vertoonde beelden van een demonstratie daar tegen door weldenkende Hamburgse burgers, en dat is mooi. Maar de man is wél al dood. In „Gedane zaken", het nieuwe praatprogram ma van Aad van den Heuvel, werd even het feit aangeroerd dat er 600.000 gulden is uitge-' trokken om weer eens vast te leggen wie in Ne derland nu eigenlijk joods is. Met de beste be doelingen natuurlijk (vanwege een joods bejaar dentehuis), maar er is wél iemand op het idee gekomen dat jodenregistratie een goed idee zou kunnen zijn. Het is overigens wel een goed idee van de KRO om Van den Heuvel weer de ruimte te geven voor een soort „Alles- is-anders-show". Het is toch eeuwig zonde om iemand met zo'n vanzelfsprekend talent voor het leiden van discussies te verstoppen in de „Brandpun t-zondagedi tie Nu moet hij nog even leren dat je gesprekken niet op basis van het tijdschema moet a fkappen, dat zo'n programma met onderwerpen van be hoorlijk niveau helemaal geen muzikale inter mezzo's nodig heeft en dat hij niet voor elke af levering te rade moet gaan bij de kennelijk on vermijdelijke Arie Kuiper. Dan wordt 't nog wel eens wat met zijn „Gedane zaken". RENÉ DE COCQ '2!>. ERSUM „We zijn al- onafhankelijk, hebben voor humor en weten rleven". Dat zijn volgens Moon Frye de grootste inkomsten tussen haar nky Brewster, de hoofd- elster uit de leukste eeks die dit wintersei- ip de Nederlandse televi- rdt uitgezonden. (VPRO; lagmiddag Ned. II om ur). volgens de negenjarige (het franse woord voor lijn er ook duidelijke ver- „Ik draag andere kle- niet zo'n straatmade- als Pu nky en mijn moe it mij niet in de steek", is afkomstig uit een fa- van acteurs. Zo staan vader Virgil en haar >roers Meeno Peluce en Frye regelmatig voor de a. Zij besloot (op vijfjari- ftijd) actrice te worden haar oudste broer Mee- n rol zag spelen in de erie „Voyagers". „Ik Ob eel vaak met hem mee 2_j<ie studio. Na een paar 1 vas ik daar niet meer !V! slaan. Ik vond het er "ikke leuk". lidQste keer dat ze zelf voor kt pera stond, was in een Punky Brewster in Amerika vooral door ouderen bekeken. reclame-filmpje voor sinaasap pelsap. De innemende rol, die ze daarin speelde en haar schattige uiterlijk zorgde al snel voor meer 'werk'. De films „Come Back" en de on langs door de EO uitgezonden tv-film „Who will love my children?" zijn daar voorbeel den van. Tijdens de auditie voor „Pun ky Brewster" moest ze het op nemen tegen duizend andere meisjes. Haar uiterlijk, maar ook haar natuurlijke manier van bewegen voor de camera en de ervaring die ze inmid dels had opgedaan, bezorgde Soleil de rol waarover ze zegt: „Het leuke van Punky Brew ster is dat ik dingen mag doen, waar ik thuis straf voor krijgt". Dat de producers van het pro gramma een goede keus de den, blijkt uit het succes van de reeks. In Amerika had hij een ware rage tot gevolg. Pun ky is echter niet alleen popu lair bij haar leeftijdgenoten. Op zondagavond tussen half acht en acht uur zitten vooral ouderen voor de buis om de belevenissen van de eigenwij ze maar ook beminnelijke, in nemende, brutale en vrolijke Punky te volgen (veertig pro cent van de kijkers is tussen de 18 en 49 jaar). Dat de reeks in ons land niet op dezelfde manier is aangeslagen, moet vooral met het tijdstip van uit zending te maken hebben. Als je Soleil naar haar hobby's vraagt, antwoordt ze: fietsen, zwemmen, computers en hor ror-films, maar ze leest ook graag en schrijft in haar vrije tijd korte verhalen. Postzegels verzamelen doet ze niet en ook haar televisie-hond Brandon lijkt daar een hekel aan te hebben. Dat leidt in de afleve ring van woensdag tot de no dige verwikkelingen als Bran don de helft van Henry's ver zameling oppeuzelt. HANS PIËT Pa tsy DianaKensi t: HILVERSUM Voor Patsy Kensit had de Nederlandse vertoning van het door de BBC verfilmde, aangrijpende liefdesverhaal „Diana niet op een beter tijdstip kunnen plaatsvinden. De beeldschone zeventienjarige actrice, die in deze door R.F. Delderfield ge schreven geschiedenis (mor genmiddag VARA: Ned. I om 15.20 uur) de rol speelt van de jonge Diana, timmert momen teel hard aan de weg als zan geres van Eighth Wonder. Het is de groep die haar 20-ja- rige broer Jamie zo'n twee jaar geleden oprichtte. Hoewel de eind vorig jaar uitgekomen de buut-single „Stay With Me" de hitlijsten net niet haalde, zal het volgens Patsy met de vol gende schijven wel lukken. In Engeland wordt het zestal om schreven als de beste nieuwe act. Tijdens een telefoonge sprek noemt Patsy Eighth Wonder briljant... De groep bestaat naast Patsy en haar broer Jamie uit Lawrence Le wis, Alex Godson, Jake Wal ters en Geoff Beauchamp. De 17-jarige actrice heeft niet alleen haar uiterlijk en haar stem mee. Patsy speelt ook gi taar en schrijft het leeuwedeel van het songmateriaal. Met veel passie vertelt miss Kensit hoe zij school verliet terwijl de rest van de groep hun banen opzegden om zich volledig op de muziek te kunnen storten. Patsy: „Ik heb heel veel aan biedingen als fotomodel en ac trice aan mij voorbij laten gaan om bij de repetities aan wezig te kunnen zijn. Ik ver diende het geld voor de oefen ruimte door vier nachten per week in Londen als kelner te werken". De oogverblindende schoonheid die het gezicht van Patsy tekent, kreeg ze met haar geboorte mee. Toen er dan ook een baby werd ge zocht voor de film „The Great Gatsby" kwam de producer aan haar ouders vragen of zij Patsy voor die rol mochten le nen. Sinds die eerste keer heeft ze vele malen voor de camera gestaan. Zo was ze te zien in „Great Expectations" van de BBC, leende haar ge zicht voor de voorplaat van Vogue en Tatler en werkte, niet zo heel lang geleden, mee aan de film „Absolute begin ners" van Julian Temple. Maar acteren is zeker niet Pat sy's doel in het leven. „Ik heb nooit acteerlessen gevolgd. Voor de camera staan is voor mij altijd een hobby geweest. Ik deed het er, naast mijn school, voor de lol bij. Het is echter meer opwindend om voor een groep mensen op te treden dan voor de camera te staan". Patsy's uiteindelijk doel in het leven is om te trou wen. „En een voetbal-elftal aan kinderen te krijgen. Tot die tijd streef ik naar wereld succes met de groep. Volgens mij moet dat lukken, want Eighth Wonder is briljant. Niemand zal straks dan ook nog om ons heen kunnen". HANS PIËT Patsy Kensit met The Eighth Wonder. 17.30 17.46 20.00 20.28 NEDERLAND 1 NCRV 'n Dik uur Dick. NCRV Jeugdmatinee, met om 16.40 Vrouwtje theele pel, om 16.55 Polygoon journaal uit de vijftiger ja ren en om 17.00 Michiel van de Hazelhoeve, kin derserie. Afl. 4: Michiel gaat naar de markt NOS V>6-Journaal NCRV Poptjop TV, popprogram ma met Jaap de Groot TELEAC CD Nederlandse literatuur na 1830(5) NCRV CD Da Fabeltjeskrant The Cosby show, Ameri kaanse comedyserie. Bij een officiële uitreiking moet Theo zijn vader ver vangen en hij is natuurlijk doodnerveus Weg van de snelweg, zes delige serie over Cultuur schatten van het Christen dom in Europa. Afl. 2: Nor- mandië NOS Journaal NCRV CDHet wassende water, achtdelige tv-serie van Pe ter van Gestel naar de ro man van Herman de Man. Met o.a. Kitty Courbois, Thorn Hoffman, Sjoerd Pleysier en Lou Landré. Afl. 2: De vlucht. Tien jaar na de dood van Rijk heeft zijn vrouw Thera het heft in handen genomen. Dit is maar al te duidelijk voor haar drie kinderen Farce majeure, satirisch programma van Fred Be- navente, Alexander Pola, Jan Fillekers, Henk varl der Horst en speciale gaste Anne-Wil Blankers Hier en nu, actualiteitenru briek ditmaal grotendeels gewijd aan de gevolgen die vastzitten aan invoering van nieuwe technieken, onder meer voor de werk gelegenheid. De vraag wordt opgeworpen of er dan nog wel een rol voor de vakbeweging is wegge legd Mediatief moment Hill Street Blues, Ameri kaanse politieserie. Afl.: Hacked to pieces. Voor Ray breken eindelijk bete re tijden aan en Joe en Lucy komen met een merkwaardige arrestant aanzetten NOS Journaal Nieuws voor doven NEDERLAND2 Heeft jouw moeder nu al wéér een man? FEDUCO 17.40 Open Universiteit NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.20 Paspoort voor Italianen 18.30 Sesamstraat 18.45 mJeugdjournaal 19.00 Journaal - IKON 19.12 tUM.S. De Weereld (2), achtdelige tv-serie. Met o.a. Pirn Lambeau, Frits Butzelaar en Wim Wama 19.37 Kenmerk, actualiteiten magazine waarin aandacht voor de tegenstellingen en de verbindingen tussen kerk en staat in Nicaragua. Verder een eigen reporta ge over EG-ambtenaar Raymond van de Bogaert, die in september in Zaïre tot een gevangenisstraf van tien jaar is veroordeeld wegens subversieve activi teiten NOS 20.00 AllemansRocht, serie pro gramma's over alledaagse rechtsproblemen. Afl.: Verkeersrecht 20.55 Nederland C, kunstmaga zine met o.a. een gesprek met Rudi Fuchs, directeur van het Van Abbe-mu- seum, over de tentoonstel ling 'Het ijzeren venster'. Verder een gesprek met Ger Thijs een aandacht voor het afscheid van Ka- thinka Dittrich, directrice van het Amsterdamse Goethe Instituut 21.30 De straat, driedelige docu mentaire-serie over de Pieter-Vlamingstraat in Amsterdam. Afl. 2: Blijven of gaan. Door alle proble men die de buitenlandse werknemers hier ondervin den kampen hebben er veel te kampen met helm wee NOS 22.30 Journaal 22.45 Nieuws voor doven TELEAC 22.50-23.20 Leermoeilijkheden EUROPA TV 18.00 Programme-overzicht 18.03 Kinderprogramma's 18.25 Let life live, documentaire-se rie. Afl.: Hoe en Wad 18.55 Sport reportage* 20.30 Weerbericht en World Wateh 20.40 The Other Face ot Terror, do cumentaire 22.05 Sport re port age* 23.10 Nieuws en weerbericht FILMNET 17.00 Diffrent Strokes herh. 17.25 Grease II 19.20 Who's the Boas 19.45 Other World afl.: I am a Wo man. Hear me Roar 20.30 Doberman Patrol 21.55 Terms ol Endearment 00.05-02.10 McArthur van Molle presenteert de quiz I.Q. op BRT 1 om 20.25 k Tak, kleuterprogramma Ions, kinderprogramma (herh) ikballon, kleutermagazine rer het maken van allerlei lorwerpen 31 mie en Adriaan egj t smurfen, tekenfilmserie Waftcronesië, e«n andere 1, Canadese documentaire -Jrer deze archipel en de ver- Kieringen die daar plaatsvon- u' n sinds de tweede wereld- in Klog r w tdedelïngen en program- t-overzicht urnaal Mrbericht h mstzaken, cultureel pro- spelprogramma gepresen- erd door Herman van Molle byrinth: Luister naar mijn (j( programma-serie van An- kla Van de Vijver. Ditmaal ndacht voor het volkse lied, rond de eeuwwisseling de pjbats innam van de huidige x ledkope massakranten, last 'nieuws' brachten de arktzangers ook 'opvoeding' J >rm van moraliserende j uvnaing door derden. Pro- net amma van de Vlaams-Natio- >gs Ie Omroepstichting k Bturnaal en Coda: 'Allegro ^erato' uit Sonata Secunda i A.M. Gretry door Paule i Parys en Jan Van Mol en dochters (Sons and ughters). Australische tv-s Met: Tom Richards, Step- n Comey, Peter Phelps e.a. haar pogingen om David »r zich te winnen, krijgt Pa- onverwachte steun van kf up, een speL Afl.: Het eia brulk van rouge on dedelingen en program s-zicht ïrberichl 1 feomatch atch. Videospelletje ii Marleen Gordts rtoernooi, biljart vanuit gu#fende. Presentatie Carl No ïbrechts t" praatshow met Mike rdrengh met o.a. als gast de ~r van de Belgische voet- eg Guy Thijs Snookertoernooi RTBF 1 17.20 Nouba Nouba, gevarieerd kin derprogramma 17.50 Carrefours, kinderprogramma 19.00 Ce soir, regionaal magazine 19.27 Quick et Flupke, tekenfilmse- 19.30 Journaal 20.05 Billet de faveur Le féminin pluriel, toneelstuk van Paul Gems. opgevoerd door het to neelgezelschap Le Rideau de Bruxelles 21.45 Le Louvre, het grootste mu seum ter wereld, dertiendelige documentaire-serie. Afl. 2: Het tweestromenland, of: Het oude Oosten 22.45 Journaal 23.10-23.20 Tribune économique et MUSIC BOX/TV 5 16.00 [^Muziekprogramma's. 'Home movies' met Martin (16.00) 'Eurochart', de Europarade van Music Box met Gaz (17.00) en 'Sunie hits the screen' (18.00). 19.00 Le village dans les nuages, kinderprogramma 19.30 Trente millions d'amis, die- renmagazine met de derde af levering van een serie over handel in honden 20.00 Charles Trenet, amusements programma gewijd aan de 'Fou cantant', de vader van het Franse chanson 21.00 Entre ciel et terre, Jerusalem, driedelige documentaire-serie over Jeruzalem. Afl. 3: Wach ten op de Messias 22.00 Nieuws 22.30 E Jean Cabin-cyclus: Zouzou, Franse speelfilm uit 1934 van Mare Allèget. Met o.a. Jean Cabin. Josephine Baker en Yvette Lebon 00.00-01.00 (^Muziekprogramma's. Herhalingen. 'Sunie hits the screen' (00.00). CD Ondertiteling via TeleTekst. 0 Uitzending in stereo. E Zwart/wit-uitzendlng. ■UZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. [9 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orglnele versie met ondertitels. K3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wlt-uitzending in orglnele versie met ondertitels. DUITSLAND 1 16.00 Tagesschau 16.10 Frauengeschichten, documen taire-serie. Afl.: Moje Forbach, operazangeres en actrice 16.55 SpaB am Dienstag. Kinderpro gramma 17.50 Tagesschau 18.00 Hier und Heute, regionaal ma gazine 18.25 Die Hand im Moor, fotoroman 19.00 Falcon Crest, Amerikaanse se rie. Afl.: De laatste dag van de vrijheid. Angela krijgt het voor elkaar dat justitie Julia haar le venslange gevangenisstraf in een klooster laat doorbrengen 19.58 Programma-overzicht 20.00 mTagesschau 20.15 Was bin ich? Spelprogramma waarin beroepen geraden moeten worden. Presentatie: Robert Lembke 21.00 Monitor, actualiteitenmagazine 21.45 Dallas, Amerikaanse serie. Met Patrick Duffy, Linda Gray, Lar ry Hagman e.a. Afl.: Gevangen. Het is voor de Ewings een gro te schok als ze vernemen dat Jenna gearresteerd is en ver dacht wordt van moord op haar man Naldo 22.30 Tagesthemen 23.00 Kulturwelt: Der traumende Mund odor die Liebe des Filmvorführers, gedramati seerd filmportret van Jochen Richter over en met Maria Schell. Verder met o.a. William Mang, Sebastian Baur en Lia ne Hielscher. Morgen wordt de filmactrice Maria Schell zestig jaar. Sinds veertig jaar is zij een gevierde ster in de biosco pen, op tv en in het theater. In dit filmportret veel fragmenten uit haar films, met name van die uit de vijftiger jaren zoals 'Der traumende Mund', 'Es kommt ein Tag', 'Solange du da bist' en Bis wir uns wieder- 00.00 Tagesschau 00.05-00.10 Nachtgodanken, over weging door Hans Joachim Kulenkampff DUITSLAND 2 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Computer-Corner, program ma voor computerfreaks 16.20 Vorsicht Kunst... Aflevering van het jongerenmagazine 'Schüler-Express' 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte, gevarieerd magazine 17.45 Tom en Jerry, tekenfilmserie 18.20 Es muss nicht immer Mord sein, misdaadserie met o.a. Eleonore Wiesgerber, Harals Leipnltz en Jürgen Kluger, Afl.: Leiden und lelden lassen 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Notruf 112. Reportage over eerste hulp bij ongelukken 20.15 E Edgar Wallace: Der grüne Bogenschütze, Duitse speel film uit 1961 van Jürgen Ro land met in de hoofdrollen Gert Fröbe, Karin Dor, Klaus- jürgen Wussow e.a. Abel Bella my, een rijke Amerikaan met een duister verleden, heeft in de buurt van Londen een kas teel gekocht. Het gerucht gaat dat een spook, de groene boogschutter, vanuit het slot zijn misdadige praktijken uit- 21.45 Heute-journal 22.05 Don Paulo oder dia Liebe zu den Armen, portret van Kardi naal Arns. aartsbisschop van Sao Paulo 22.40 BS Das kleine Fernahespiel: Splitter Nacht, Belgische videofilm van Marie André met Hélène Lapiower, Josse De- pauw en Hilde Wils. Het ver haal van de jeugdige prosti- tuèe Anita, die haar werkter rein Ih de buprt van de Ant werpse haven heeft en verliefd is op haar souteneur Leo. Haar leven speelt zicht af tussen de spiegel, het doen van inkopen, haar cassetterecorder en raam 23.25 Ratschlag für Klnoganger, filmtips 23.30 Hsut# DUITSLAND 3 Schooltelevisie Gestorte* Sprechan, gestör- tes Hören. Afl.: Spraak wordt geleerd Talekolleg II: Integrationsre- Saln, cursus wiskunde esamstraat Aktuelle Stunda, regionaal magazine met nieuws en sport Tagesschau Auslandsreporter, buitenland se reportages Rückblende: Die Sünderin, strijd om de filmvrijheid Formel Eins. Popprogramma met Stefanie Tücking Vor dem Spiel: Landesstudio Düssaldorf Monitor im Kreuzfeuer, actu eel praatprogramma Drai Frauen im Libanon, re portage over tien jaar burger oorlog tussen Christenen, soennieten en sjiieten Laatste nieuws Maria Schell staat centraal in de 'Kulturwelt'- aflevering van vanvond: 'Der traumende Mund oder die Liebe des Filmvor führers'. Duitsland 1 om '23.00 uur. ïeland BBC 1 17.30 Bananaman, kinderserie 17.35 Terry Nutkins goes cruising 18.00 John Craven's Newsround, jeugdjournaal 18.10 Grange Hill, kinderserie 18.35 Taxi, comedy-serie 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus 20.00 Holiday '86 20.30 EastEnders, tv-serie 21.00 Hold thge back page! Tv-se rie. Afl.: Fathers, sons and lo- 21.50 Points of view 22.00 Journaal en weerbericht 22.30 Cagney and Lacey, politie-se- rie. Met: Sharon Gless. Tyne Daly e.a. Afl.: The clinic 4 23.20 Film '86, filmmagazine 23.50 Nothing but the best, informa tieve serie 00.15 The Rock Gospel Show. Pre sentatie: Sheila Walsh 00.50 Weerbericht BBC 2 Journaal met ondertitels en weerbericht Fast forward, kinderserie No limits The adventure game The strange affair of... The Mayerling tragedy, documen- Food and drink, culinair pro- gramma I, Claudius, herhaling van een tv-serie uit 1973 naar het boek van Robert Graves. Met o.a. Derek Jacobi (onderscheiden voor deze rol). Brian Blessed en Sian Phillips Newsnight, actualiteiten Weerbericht ITV 17.20 The Wind in the Willows (herh.) 17.45 Splash 18.15 Emmerdale Farm 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia, regionaal maga- 19.35 Crossroads 20.00 Bygones 20.30 Busman's Holiday, quiz over beroepen in Europa met Julian Pettifer 21.00 Magnum, Amerikaanse tv-se- 22.00 Boon, tv-serie 23.05 Nieuws 23.30 Torture, documentaire over martelen. Aansluitend om ca. 00.30 Discussie over dit onder- 01.15 What ever Happenes to Vati can II SKY CHANNEL 16.45 (SMonsters of rock, met Amanda Redlngton 17.30 EEngelse top 50, met David Jensen 18.30 The Brady Bunch. Afl.: Ama teur nite 19.00 The Lucy Show. Afl.: Lucy and the safecracker 19.30 Green Acres. Afl.: How to see America by bus 20.00 Charlie's Angels. Afl.: Angels on the run 21.00 A Country Practice 21.55 Wagon Train. Afl.: The Jessie Cowen story 22.50-00.45 NFL American Football NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven VARA 14.30 VARA Filmclub, te kenfilms 14.55 Pippi Langkous, kin derserie 15.20 Diana, Engelse tv-serie 16.10 Mr. Belvedere, comedy-serie 16.35 Sportlaan *80. American Foot ball 17.05 VARA Clipparade NOS 17.30 'A6-Journaal VARA 17.46 De Smurfen 18.00 De Snorkels NEDERLAND 2 VPRO 15.30 E Laurel ft Hardy 15.58 Blikskaters 16.14 Punky Brewster. Afl.: Brandon, ik hou van je 16.39 Van hier tot Tokio 16.54 Verhalen van de Zwarte Kraai 17.06 Jipsloop 17.12- 17.30 Een mama is een ei MUSIC BOX 07.00 [^Muziekprogramma's. 'Lon don calling' met Blacknell (07.00), 'Sit tight" met Simon (08.00), 'Gaz bag' (09.60), '60 Minute mix' met Martin (10.00), 'Chart Attack' met Simon en Sunie (11.00) en "Boogie Box' met Ju lie (12.00). 13.00 ^Herhalingen. DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber 10.00 Heute 10.03 Die Reportage 10.50 Die trau mende Mund Oder die Liebe des Filmvorführers (herh.) 11.50 Um- schau 12.10 Monitor 12.55 Presse- schau 13.00 Heute 13.15 Teletekst 16.00 Tagesschau 16.10 Festival 16.55 Die Joghurts, kort verhaal DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 15.56 Pro gramma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Der gestohlene Schatz (herh.) 16.35 Tao Tao, tekenfilmserie 17.00 Heute 17.15 Tele-lllistrierte 17.50 Trio mit vier Fausten, tv-serie BBC 1 07.50-10.20 Breakfast Time 11.30 Play school 11.50-12.15 Gharbar, magazine voor Aziatische vrouwen 13.30 Journaal 13.55 Nieuwsover zicht voor doven 14.00 Pebble Mill at one 14.45-15.00 Bagpuss 16.52 Regionaal nieuws 16.55 Henry's cat 17.10 Jimbo and the Jet Set SKY CHANNEL 08.45 Prairie Habitat. Afl.: Snakes. Scorpions and Spiders 09.00 Sky Surfers 09.15 EPat Sharp Show (herh.) 10.00 EMonsters of rock (herh.) 10.45 EEngelse top 50 (herh.) 11.45 ESky Trax. Herhalingen 14.15 Skyways 15.05 World Games 16.00 GJThe Pat Sharp Show 16.45 EYoung, Free ft Single ITV 07.25 TV-AM 10.30 Schooltv 13.00 Moschops 13.10 Our Backyard 13.30 Mr. and Mrs. Derek Batey hosts the couples quiz 14.00 Nieuws 14.20 Re gionaal nieuws 14.30 A Country Practice 15.30 On the Market 16.00 Gems 16.25 Regionaal nieuws 16.30 Sons and Daughters 17.00 Mo- schope TT.10 The Telebugs RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.02 VPRO: Boeken. 21.02 EO: Uit het land. 22.02 Ronduit-story. 2260 Als mensen veranderen. 23.02 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02 VARA's Ochtendhumeur. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 18.03 VPRO: Buiten Beeld. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 Moondogs. RADIO 4 1765 NCRV: Pianowerken v. Mozart. 18.00 Nieuws. 18.02 Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartier. 1860 Muziek in vrije tijd. 19.30 Klassieke liederen. 20.00 Nieuws. 20.02 Radio Kamerorkest met altvi ool: klass. en moderne muziek. 2160 Literama. 2260 Orgelmuziek. 23.10 Kamermuziek. RADIO 5 1765 NOS: Anders dan anderen. 17.48 Overheidsvoorlichting. 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 NCRV: Literama-poëzie. 1860 PP: Uitzending van D'66. 18.30 NOS: Radio Thuisland. 19.00 Programma voor' buitenlandse werknemers. 20.30 TELEAC: Biotechnologie. 21.00 Nederlandse literatuur na 1830. 21.30 Bonjour, tout le monde (3). 22.00 Grafische technieken (2). REGIONAAL Radio Rijnmond: 1660 Middagmaga zine. Omroep. Rijnland: (Alleen op de Leidse kabel) Non-stop muziek met om 17.30 Politiek en economie. 10.30 Muziek 19.00-1960 Regionale muziek. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 BRT Big Band. 18.45 Vakbondskroniek: ABW. 19.10 Actueel. 19.33 Apo mas ja sas, voor Grieken. 20.03 Pandora: muziekmagazine. 21.03 Galaconcert Romaln De Co- 22.05 't Chanson. 23.10 Crooners and soft music. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio Twee: popradio. 22.05 Je weet het maar nooit. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 17.30 Capella Concinite en Schola Cantorum 18.10 Actueel 18.30 Harmonies en fanfares 19.00 Essay: Hongaarse avant-garde 19.45 Pianomuz. van Stenhammar 20.00 Etnische en volksmuziek 2060 Concertrelais nieuwe muziek. 22.30 Oorlogskreten, hoorspel. 23.00-23.45 Serenade. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: De rode draad. 13.08 TROS: TROS Aktua. 1360 Journalistenforum. 14.05 TROS klantenservice. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 terug in de tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: De nieuwe rozengeur. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit music-time. 09.03 Muziek motief. 10.30 Gospelsound. 11.03 Country Trail. 12.03 Rond-uit op 3. 13.03 VPRO: Toga-party. 14.03 De Wilde Wereld. 17.03 Ronflonflon. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 NCRV: Het levende Woord. 08.10 Preludium. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de Hoogtezon. 10.00 Kamermuziek. 1060 Orkestpalet. Moderne muziek. 11.55 De orkestmuziek van Bach (23). 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunch Concert. 14.00 Songs of praise. 1460 Solorecital. 15.00 AVRO: Telefoonnummer 39211. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.03 NOS: NOS-Sportief. 0965 Waterstanden. 09.30 RVU: RVU Taairevue. 10.00 TROS: Café chantant. 1060 De duvel is oud. 11.00 Geachte jubilaris. 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald. 13,00 Nieuws. 13.10 NOS: NOS Midweekmagazine. 1660 TROS: De Pina Colada Show. 1660 TROS Huiswerklijn. REGIONAAL Radio Rijnmond 07.30 Actualiteiten magazine. 16.30 Middagmagazine. Omroep Rijnland: (Alleen op de Leid se kabel) Non-stop muziek met om 16.30 Leiden Lokaal. BRT 1 05.31 Met 1 wakker. 0860 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Tussendoor. 14.03 Van kattekwaad tot erger. 15.15 Even wennen, hoorspel. BRT 2 05.30 Goede morgen, morgen. 07.12 Klaproosters. Ontbljtradlo. 08.12 Servicetelefoon. 10.03 Met de deur in huis. 11.55 Mediatips. 12.00 Regioprogr. 13.10 Made in Germany. 14.00 Vrijaf. BRT 3 07.15 Goede morgen. 06,15 Ochtendconcert. 10.00 Schoolradio. 11.00 Frederick Delius (9). 1162 1. Strijkkwartet nr. 8 In Bes. D. 112 - Franz Schubert. 1260 Tafelmuziek 1. Concerto grosso in g, opus 3 nr. 2 - Francesco Geminiani. 2. Concert Royal nr. 3 in A - Francois Couperin. 3. Concerto in D, RV 427, voor fluit, strijkers en continuo - An tonio Vivaldi. 13.10 Aktueel. 13.30 Michel Beroff speelt Stravinsky. 14.00 Middagprogramma. 1665 Balletmuziek van Stravinsky.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 13