„Ik heb geen excuses meer om me achter te verschuilen Biljarter Jaspers verrast Jos Bongers sportuitslagen 3ORT ssl- Tennisduo in halve finale SCHAATSTER YVONNE VAN GENNIP: HYS heeft mogelijkheden voor bereiken play-offs Trucks Sflië# Protestactie tegen rally Parijs-Dakar uoetballerlei EeidócSomtmt ZATERDAG 11 JANUARI 1986 PAGINA 7 f eer geen voetbal i weekeinde ST De KNVB heeft, net vorige week, alle voor van- en mor6en vastgestelde fctbalwedstrijden in de eom- (ities - inclusief het beker- 5«.«etbal - afgelast in verband 87*00^ s'^hte gesteldheid van 2*t.5Q velden. Ook alle duels voor 443oa landelijke jeugdcompetities 371oin niet door. Tevens hebben afdelingen van de voetbal- MsJid hun wedstrijden voor dit ewqekeinde afgelast. In het be- 174 0^1^ voetbal geldt nog steeds de 4€!aonterstop. die tot het eerste 3j»<gekeinde van februari duurt. IO3.70P— Remise Karpov tegen Ftacnik WENEN Oud-wereld kampioen Anatoli Karpov is gisteren in de vierde ronde van het schaaktoer nooi van Wenen remise overeengekomen met de Tsjechische grootmeester Ftacnik. Door de deling van het punt bleven beide spelers behoren tot de lei ders. Tien schakers heb ben na vier ronden drie punten. De tien worden op een half punt gevolgd door negen schakers, onder wie prominenten Kortsjnoi LONDEN Heinz Guenthardt en Balazs Taroczy hebben zich geplaatst voor de halve finales van het WCT-wereldkampioenschap dubbel spel in Londen. De Zwitsers/Hon gaarse combinatie zegevierde na vier uur spelen met 7-6, 4-6, 7-6, 6-7, 6-3 over de Amerikaan Paul Annacone en diens Zuidafrikaanse partner Christo van Rensburg. In Washington moest Marcella Mes- ker met haar Franse partner Pascale Paradis met 6-3, 6-2 het onderspit delven in de tweede ronde van het dubbelspel tegen het duo Navratilo- va/Shriver. „Dure kip voor Kistemaker ZEIST Trainer Si mon Kistemaker van SC Cam buur is door de tuchtcommissie van de KNVB veroordeeld tot een boete van tweehon derd gulden. Tijdens de wedstrijd PEC SC Cambuur van 18 de cember zou hij scheids rechter Smeenk hebben uitgemaakt voor „blin de kip". Kistemaker ontkent de uitlating te hebben gedaan. Hockeyers besluiten met overwinning KOEWEIT Het nationale herenhockeyteam heeft giste ren de laatste wedstrijd voor het vierlandentoernooi in Koe weit met 3-2 van Groot-Brittannië gewonnen. Bij de rust stond Nederland voor met 1-0 door een doelpunt van Ties Kruize uit een strafbal. De ervaren Haagse ausputzer zorgde trouwens voor alle Nederlandse treffers. In de slotfase boog hij met twee gelukte strafcorners een achterstand van 1-2, ontstaan door doelpunten van Batchelor en Kerly, om in een overwinning. Ondanks deze nederlaag grepen de Britten toch de eerste prijs. Zij hadden de voorgaande dagen achtereenvolgens ge wonnen van India en Pakistan. Pakistan, dat in de slotwed strijd 3-3 speelde tegen India, werd tweede dank zij betere doelcijfers dan Nederland, dat als derde eindigde. Beide lan den haalden drie punten uit drie wedstrijden. Pakistan (6-6) en Nederland (4-4) kregen evenveel doelpunten voor als te gen, maar de Pakistani scoorden meer en dat gaf de door slag. —Sport op tv mo-iN«tf*rtand 1.18-30 uur Veronica Sport. Nederland 1, 21.15 uur IJsgala. 19.50 Nederland 2, 17.15 uur Schaat- m'52 pön; dames. Nederland 2, 22.40 uur Studio 18,30 $P°rt 12.80 België Nederland*, 22.40 uur i6,oo Sport op zaterdag. 17.80 puit «land 1, 11.55 uur Skiën. ïu per-reuzenslalom heren. Buitelend 1, 13.00 uur Skiën: af- lo'so Baling dames. teioo Buitelend 1, 18.05 uur Die !0.00 Sportschau. 17.00b Buiteland 2, 22.10 uur Das Ak- £•12 luelle Sport-Studlo. £2; Buiteland 3, 20.15 uur Sport im a;55 Westen >5,00 BBC 1, 13.15 uur Grandstand. I6,00e BBC 2, 16.10, 18.30 en 01.20 uur £.00 Parts. WK. |7V, 13^0 uur Worstelen. [TV. 15.45 en 23J0 uur Snoo- »!oo Ier. 19,40 Bky Channel, 14.35 uur. tJshoc- 15.00 |iey. 5'00a Ch*nn#,> 15*35 uur Mo,or- «80 8ky Channel, 1M0 uur Austra- 19 50 Isch voetbal. 1750 Bky Channel, 21.00 uur Worste- jO^OBlan. Bky Channel, 0030 uur Gillette ifsS N"0" lOOQ Europa TV, 2045 uur Sport. HORGEN '450 17.00 Nederland 1, 17.35 uur. Br and- '750 kunt. '59° Nederland 2, 17J0 uur Schaat- »en: EK dames. Nederland 2, 19.00 uur Studio IgM Nederland*, 20.05 uur jiè Frane, 18.30 uur Sport. 5, 21.00 uur TV 5 Sports. Buiteland 1. 18.10 uur Die I'oo Bportschau. 690 Buiteland 1. 19.50 uur Sport- 50 schau-Telegramm. so Duitsland 2, 1145 uur Skiën: .80 nalom heren. °9 Buiteland 2. 17.22 uur: Die S Sport-Reportage. 30 Duitsland 3, 13.00 uur Skiën: 50 tlalom dames. 00 Duiteland 3, 19.00 uur Sport im J0 Westen. 5® 9BC 1, 00.30 uur Darts. 22 J8C 2, 15.00 uur. Rugby special, tg 38 C 2. 17.45 uur Darts 12, 19.35 uur Ski sunday. 15.30 uur Snooker. 7-70 Sky Channel, 14.35 uur Ameri- football. Channel, 15.55 uur Tennis, ty Channel, 16.55 uur Skiën, iropa TV. 09.30 uur Sport. 2.80 Europa TV, 2045 uur Sport, ilmnet, 15.15 uur Voetbal. 2.Ö0 I lellas 2 mist olgende ronde no-ilOLVEGA De handballers tn het tweede team van Ho- Iplan Hellas is er gisteravond 1 de valreep niet in geslaagd 1 achtste finales van het HV-bekertoernooi te berei- in. In Wolvega verloren de Igenaars in de laatste secon- met 19-18, na de gehele ïdstnjd van een voorsprong hebben genoten. De rust- ind was 14-12 voor Hellas 2, t een reputatie als cupfigh- r heeft. GEITHUS De zenuwen gieren weliswaar niet door de keel, maar toch voelt Yvonne van Gennip aan de vooravond van het Europese schaatskampi oenschap de vlinders in haar buik. De 21-jarige Haarlemse beseft dat het thuisfront haar prestaties in het Noorse plaatsje Geithus kritisch zal vol gen. Immers, Van Gennip werd op het vorige EK tweede achter de Oost- duitse „schaatskoningin" Andrea Ehrig (in '85 nog Andrea Schone geheten). En adel verplicht, ook in het rijk van koning Thi- alf. „Vorig jaar was alles nieuw, ook spannend. De intensieve aanpak en het verblijf bij het gastgezin in Heerenveen moest wel resultaat opleveren. Op het EK Groningen sprong ik er echt tussenuit. Nu is de uit gangspositie geheel ander? Eenzelfde progressie is niet te verwachten. De opdracht luidt: continuïteit. Vergeet niet dat ik vorig seizoen geen idea le voorbereiding heb gekend. Eerst was er een knieblessure, en later een hardnekkige angi na, waardoor ik het Neder lands kampioenschap en ook de WK Sprint moest missen. Desondanks ging- het goed, maar ik had bij tegenvallers het excuus Rlaarliggen. Ik was toch ziek geweest, nou dan! Nu kan ik me nergens achter ver schuilen, terwijl* de buiten wacht verwacht dat we zo maar op het erepodium te rechtkomen. Vandaar dat ik dus best zenuwachtig ben", legt de kittige Haarlemse uit. Vriekou Het is zeker niet de bedoeling van Yvonne van Gennip om zich vooraf in te dekken tegen een mager optreden in de vrieskou van Geithus. De Haarlemse en haar coach Tjaart Kloosterboer tasten vol- lig in ;rkte i met name die uit het Oostduit- se kamp. Bekend is dat Karin Kania-Enke haar rentree aan het Europese schaatsfront nog niet aandurft en Sabine Brehm (winnares van het EK- en WK-brons) geblesseerd in Oost-Duitsland achterbleef. „Vorig jaar wisten we hun tij den, nu hebben we niets uit het Oostblok gehoord", zegt Van Gennip. De afgelopen week heeft de Haarlemse danig aan haar sprint geschaafd, hoewel de tijd te kort was om het bin nengeslopen technische man kement volledig weg te poet sen. „Tijdens het sprintkampi oenschap bleek opeens dat ik de eerste meters na de start verkeerd afzette. Maar er mankeert meer, ook mijn aan- vangssnelheid lag te laag. Het lukt me wel de slag te corrige ren, maar ik verspeelde deson danks vele tienden van secon den. Een dubbele handicap dus. We hebben mijn sprint geanalyseerd, het bleek dat ik teveel opwaartse bewegingen maakte. Ik hakte als het ware de schaatsen in het ijs. De heupbeweging was evenmin voldoende. Of ik die nog zo snel goed krijg...? Ik betwijfel het". Mentaal sterker Yvonne van Gennip is - hoe vreemd dat ook mag klinken - niet eens rouwig om haar du bieuze sprintafzet. „De 500 m is altijd een zenuwachtig ge doe. Omdat ik me nu moet concentreren op de start heb ik nauwelijks kans om de ze nuwen te krijgen. Ja, een af leiding. Ik moet toch beken nen dat ik minder gespannen ben. Vorig jaar was het EK in eigen land, dan rust er toch meer druk op ie. Sport mag een lichamelijke bezigheid zijn, onderschat de geestelijke factor niet. Die speelt een be langrijke rol. Gelukkig groei je mee. ik kan van mezelf zeggen dat ik mentaal sterker ben ge worden. Ik kan veel meer aan, voel me ook stabieler. Dat van de hak-op-de-tak gespring heb ik nauwelijks meer, hoewel ik altijd een rommelig type zal blijven". HENNIE LEMEIN DEN HAAG Als HYS net als gisteravond tegen Panasonic- /Den Bosch de thuiswedstrijden in winst kan omzetten, is een plaats voor de play-offs voor de Haagse ijshockeyers niet onmo gelijk. Dit ook omdat de krachtsverschillen in de eerste divisie niet groot zijn. Immers, het verschil tussen de lijstaanvoerders Heerenveen en Groningen en bijvoorbeeld Den Bosch dat op de negende èn laatste plaats staat, is maar vier punten. Met zeven punten uit zeven wedstrijden doet HYS dat zondagavond bij Kemphanen in Eindhoven op bezoek moet, zeer verdienstelijk mee. De Hagenaars wonnen gisteren voor nog geen driehonderd toeschouwers met 10-6. De tussenstanden waren: 4-2, 3-3. 3-1 Voor het publiek was de wedstrijd door het scoreverloop niet onaantrekkelijk. Van goed ijshockey was echter geen sprake. Bij HYS was Dave McBurney de grote man met drie treffers. De andere Haagse doelpunten kwamen op naam van: Ron Witvoet (3). Roland Meijer (2), Gerard van Hunen en Arnold Troch. Voorzitter Boy Keijsers van HYS is nogal teleurgesteld dat het publiek nog steeds wegblijft. „Het team doet het toch niet slecht op het ogenblik. Dan verwacht je toch meer publiek dan de 300 toeschouwers waar we elke thuiswedstrijd op kunnen rekenen". Om meer publiek naar De Uithof te trekken, zal de bekende Lee Towers op zaterdag 25 januari voor de wedstrijd tegen Nij megen optreden. De zanger begint om 19.30 uur. HYS heeft voor deze wedstrijd de toegangsprijs verhoogd tot 15 gulden. Kan je zoiets tegenover je vaste supporters maken Bpy Keijsers: „Zo'n optreden van Lee Towers kost natuurlijk erg veel geld. Met zeshonderd toeschouwers springen we eruit. Tweeduizend bezoekers past ons voor de begroting van dit sei zoen uitstekend. Ik denk dat onze supporters voor de prijsverho ging wel begrip hebben. Uiteindelijk hebben ze dit seizoen ook een gratis wedstrijd gehad. En komen we in de play-offs dan zullen we voor onze vaste aanhang nog wel wat terugdoen". ARTHUR VAN RIJSWIJK lOÏÏViN De Nederlander Jan de Rooy rust uit van de vermoeienissen in de ralley Parijs-Dakar. AGADEM De Fransman Abbé Pierre, die in de vijftiger jaren grote bekendheid genoot als „redder van de armen", is een protestactie begonnen tegen de rally Parijs-Dakar. Ondef de leus „Pas'Dak" een toespeling op de naam van de rally en afkorting van „Pas d'Accord" („Niet mee eens") klaagde Pierre met een groot aantal medestanders de organisatie van de rally aan vanwege het provocerende karak ter. De actievoerders hebben kritiek op het feit, dat een colonne van ongeveer 500 uiterst kostbare voertuigen, door een van de armste delen van de wereld davert. Men vreest, dat de karavaan de toch al gebrekkige infrastructuur in de Afrikaanse landen verstoort en nog ver der achterop brengt. Volgens rally-organisator Thierry Sabine draagt de rally juist bij tot de ontwikkeling van de betrokken landen. De overgebleven deelnemers stonden gisteren voor een immens zware opgave. Het traject van de zevende etappe tussen Dirkou en Aga- dem over een afstand van 279 kilometer was zo lastig, dat vele auto's en motoren muurvast in de hoge zandduinen kwamen te zitten. Dat overkwam onder meer de wagen van de ex- -formule één-rijder Jacky Ickx. Bij de motoren finishte de enig overgebleven Nederlander Anne Kies als zestiende. Vracht rijder Jan de Rooy kwam eveneens vast te zit ten in de zandmassa, maar slaagde er na enige tijd in weer los te raken. Zijn naaste concur renten Groine (Fra) en Capito (BrD) verspeel den meer tijd. Voor de start in Dirkou stond De Rooy vijftiende in het klassement. Het echtpaar Tijsterman bezette de 67e positie, de equipe Ketelaars/Van Maris/Kiggen was 77e. BERKEL-ENSCHOT Dick Jaspers heeft de strijd om de nationale biljarttitël in het an ker-kader 47/1 gisteren een interessante wending gegeven. De 20-jarige Brabander ver sloeg in de derde ronde rege rend kampioen Jos Bongers. In de andere poule werd het de koffiedikkijkers er ook niet gemakkelijker op gemaakt. Hans Vultink, al twaalf keer Nederlands beste in deze spel- soort, moest zijn meerdere er kennen in Jan Arnouts, de kersverse nationale drieban denkampioen. Jaspers bewees met zijn ver richting niet alleen zichzelf een dienst, maar in het bijzon der de technische commissie van de biljartbond. Die had hem op grond van een fictief gemiddelde als vierde ge plaatst voor het evenement in Berkel-Enschot. Het talent uit St. Willebrord, die de naam van zijn plaatsgenoot Christ van der Smissen in de lokale kolommen aardig aan het ver dringen is. beschaamde dat slechts op intuïtie gestoelde vertrouwen niet. Hij wilde bo vendien geen enkel presentje. Toen de scheidsrechter in de slotfase van de partij over het hoofd zag, dat alleen de speel bal de kaderlijn overschreed en de andere in hetzelfde vak bleven, telde Jaspers zichzelf af en gaf de beurt vrijwillig aan Bongers. Die kon er overi gens weinig mee aanvangen. Bongers erkende met tegenzin zijn meerdere in zijn jonge op ponent. De eigen tegenvallen de prestatie werd gemakshalve voor een deel geweten aan het materiaal, dat Bongers om schreef als van steen. Strijdlust Jan Arnouts is het allang afge leerd tegen een grootmeester als Hans Vultink op te kijken. Arnouts had eigenlijk alleen gevolg gegeven aan de uitno diging voor het kadertoernooi om zijn oom, die voorzitter is van het organisatiecomit'e in Berkel-Enschot, ter wille te zijn. Arnouts liet tegen Vul tink zijn in de jaren opgedane kader-ervaring zien. Gepaard aan zijn nooit aflatende strijd lust, was dat ruim voldoende voor de overwinning. Veel duidelijkheid verschafte dat ook weer niet in groep B, waarin alleen Lemmens uit de toon valt. Piet Vet onder streepte dat nog eens nadruk kelijk. De Berkhouter, die door een verkeerde koppeling de confrontatie met Vultink nog even uit de weg kon gaan, bleef kanshebber voor een plaats bij de laatste vier. Ook Van de Ven en Vultink ma ken daar nog aanspraak op. Jaspers begon tegen Koore- vaar van acquit met een ge ruststellende serie van 104. Koorevaar bewees het ook nog te kunnen verbeteren. Hij maakte de partij in één keer uit. De laatste twintig punten kostten hem zichtbaar moeite, maar hij kon de concentratie opbrengen - het publiek keek doodstil en ademloos toe - een toch al bijzondere prestatie nog meer gewicht te geven Hij was daarmee de eerste spe ler, die in het toernooi in Ber kel-Enschot de 250 punten bij een tikte zonder tussentijds naar de stoel te hoeven. Programma's beter dan toeschouwers East Stirlingshire speelt in de laagste divisie van het Schot se profvoetbal, maar trok in het afgelopen seizoen gemid-, deld veel minder toeschou wers dan menige Nederland se amateurclub. Slechts één khuiswedstrijd trok (inclusief seizoen kaarthouders) meer Hdan 1.000 toeschouwers. Bij ixjde meeste overige duels ke lken veelal niet meer dan 200 fbelangstellenden toe. Toch pee ft deze club dit seizoen, tjwaarin het nauwelijks meer >ubliek trekt, iets opmerke- jks te melden. Het geeft niet lleen voor wedstrijden van iet eerste elftal een program- nablad uit, het doet dat ook oor het reserve-elftal. Die irogrammabladen vinden 'retig aftrek. Gezien de le vendige handel in program- Jlabladen, die altijd plaats eeft in Groot Brittannië, zal 'ast Stirlingshire toch nog chtpuntjes kennen. 18 3II •®;;jUoc s prognose «"Voor Mexico rake typeringen gal >5 Tommy Docherty, een wel- 14 3 i$)esPraakte voetbalmanager van Schotse origine, over de [9 3'jdeelnemers aan het WK in 15 Mexico onlangs in the Belfast Telegraph ten beste. Als '5 l'/franshebbers voor de wereld- \STUfitel ziet hij Frankrijk, Brazi- Denemarken, Argentinië ■n Uruguay en als gevaarlij ke outsiders België en Hon- Barije„Een finale Frankrijk- Brazilië zie ik het liefst van wege al die schone techni sche aspecten die bij béide landen zijn te ontdekken". Over de kleintjes meldt hij: ..Zuid-Korea verknoeit zijn tijd in Mexico. Als Irak ooit kans wil hebben, zal het de Cup moeten kopen met al het geld van de olie. Algerije kan wel weer voor een paar op windende tnomenten zorgen, maar winnen doen ze de we reldcup niet. Marokko is een heerlijk vakantieland en diende ooit als fantastisch de cor voor films van Bob Hope en Bing Crosby, maar als voetballand? Vergeet het maar! Canada maakt alleen maar kans met schaatsen en ijshockey, tenzij Mexico hele maal dichtvriest. Ik vraag mij af of Bulgarije ooit van zijn eigen spel heeft geno ten". Scheuring in Schotland In het Schotse profvoetbal dreigt een grote scheuring te ontstaan. Negen van de tien eredivisieclubs hebben onder aanvoering van Celtic Ran gers gedreigd uit de League te stappen en een nieuwe bond op te richten. Oorzaak hiervan is onenigheid over het af te sluiten contract met de televisie. Voortaan wil de televisie wekelijks één wed strijd live en van de overige duels samenvattingen uitzen den. Met name Celtic en Rangers verzetten zich tegen een wekelijkse rechtstreekse uitzending. Er zit één groot praktisch bezwaar vast aan Bobby Robson: geen belang stelling voor Lawrie Sanchez, de oprichting van een nieu we Liga. Die is niet aangeslo ten bij de overkoepelende Schotse voetbalbond, die de inschrijving voor internatio nale toernooien, onder ande re het WK, verzorgt. Brits contact met Argentinië De Britse regering heeft de Schotse voetbalbond toestem ming gegeven weer contac ten aan te gaan met Argenti nië. Schotland wil in april een interland spelen tegen de Argentijnen. Sinds de Falk- land-oorlog, nu drie-en-een- half jaar geleden, onderhiel den Groot Brittannië en Ar gentinië slechts zeer spora disch sportieve contacten. Diepgaand omderzoeh naar afstamming Lawrie Sanchez van de En gelse tweede divisieclub Wimbledon wil dolgraag als actief speler naar het WK in Mexico. Hij heeft inmiddels een diepgaand onderzoek in gesteld naar zijn afstamming, hetgeen hem vervolgens di verse perspectieven oplever de. Omdat Bobby Robson, de coach van het Engelse elftal, hem niet goed genoeg vindt voor een plaats in zijn selec tie, bood Sanchez zich aan bij de voetbalbond van Ecuador, het geboorteland van zijn va der. Ecuador slaagde er ech ter niet in zich voor Mexico te plaatsen. „Geen pro bleem", dacht Sanchez, „mijn grootmoeder is van Ierse af komst De midden vel der heeft daardoor nu zijn hoop gevestigd op Billy Bingham, de coach van het Noordierse elftal. HSV: interesse in Hoi Soon Ho Hamburger SV denkt einde lijk de opvolger van Horst Hrubesch te hebben ontdekt. Sinds deze spits in de zomer van 1984 naar Standard Luik vertrok, heeft de club van trainer Ernst Happel tever geefs naar een waardige ver vanger gezocht. Die ter Schatzschneider en Mark Mcghee slaagden niet in Hamburg. Nu heeft HSV de hoop gevestigd op de 21-jarige Zuidkoreaanse international Hoi Soon Ho. De tweevoudi ge voetballer van het jaar in Zuid-Korea zal eventueel slechts twee jaar naar het buitenland mogen. Nadien moet hij in dienst en zijn va derland wil, dat hij dan ook beschikbaar is voor het natio nale team met het oog op de Olympische Spelen en de Aziatische spelen. Daarom adviseert Felix Magath, nu Felix Magath: niet kopen. nog speler van HSV, maar na dit seizoen de opvolger van manager Günter Netzer, Hoi Soon Ho toch maar niet te contracteren. „De kans is groot, dat hij vertrekt als hij bij ons gewend is", aldus Ma gath. Toch hoop voor Rahn Uwe Rahn heeft weer enige hoop gekregen met het West- duitse elftal deel te kunnen nemen aan het WK in Mexi co. De international van Bo- russia Mönchen Gladbach verstapte zich tijdens een bosloop en scheurde daarbij zijn rechterkniebanden en het kapsel. De noodzakelijke operatie doorstond de lange middenvelder goed. Hij hoopt over een week reeds aan de revalidatie te kunnen begin nen. Misschien ben ik dan toch op tijd fit voor Mexico", aldus de speler, die op de dag van het ongeluk (Oudejaars dag) dacht, Mexico wel te kunnen vergeten. Vriesekoop begint met overwinning PARIJS Bettine Vriesekoop is gisteren het sluitstuk van de continentale ontmoeting tus sen Europa en Azië begonnen met een overwinning. In poule twee van het dames enkelspel versloeg de 24-jarige beroeps- speelster uit Hazerswoude de Roemeense Maria Alboiu, twaalfde op de Europese rang lijst, in twee games: 21-14, 21-18. Vriesekoop eindigde als eerste in poule twee door haar zege op de Japanse Kyomi Is- hida (21-13,21-11). Het geluk lachte de Nederlandse kampi oene toe. Voor de tussenronde op weg naar de halve finales werd ze vrijgeloot. Ze kwam rechtstreeks bij de laatste vier en ontmoet daarin vandaag de winnares van het duel tussen de nummer een van Europa, Olga Nemes, en de nummer drie van de wereld, Dai Lili. Bij de laatste zes zijn de top drie van Europa (Nerties, Hra- chova en Vriesekoop) en het Chinese supertrio Geng Liju- an, Dai Lili en Jiao Zhimin. Bij de heren bestaat de laatste zes uit de Europeanen Grubba, Panski, Secretin, Klampar en Mazoenov en de Aziaten Teng Yi, Li Song Hui en Chen Long Can. Wereldkampioen Jiang Jialiang werd in de voorronde uitgeschakeld, evenals Eric Lindh, de Chinees He Zhiwen en de Pool Kucharski. Jan-O- ve Waldner en Mikhael Ap- pelgren ontbreken in het indi viduele deel in Evry. Beide Zweden hebben competitie- verplichtingen in de Bondsre publiek. Slechts bij schadeloos stelling van tien duizend gul den was het duo bereid het duel in de Westduitse beker- competitie te laten lopen voor Evry. Daartoe was de organi satie niet bereid. BILJARTEN Nederland* kampioenschap 47/1 Uilslagen: Poule A Jaspers-Bongers 250-220; Koore- vaar-Van Deventer 250-202; Bongers- Steuces 250-232; Koorevaar-Jaspers 250-104 Stand: 1. Bongers 3-4 34,28 - 214; 2. Steu- res 3-4 30,50 - 154; 3. Jaspers 3-4 28,76 - 104; 4. Koorevaar 4-4 38,04 - 250; 5. Van Deventer 3-0 16,37 - 89. Vet-Lemmens 250-80; Arnouts-Vul- tink 250-139; Vultink-Lemmens 250- 62; Van de Ven-Arnouts 250-103. Stand na vier ronden: 1. Vultink 3-4 35,50 - 115; 2. Van de Ven 3-4 35,04 - 140; 3. Arnouts 3-4 33,50 - 138; 4. Vet 3-4 26,32 - 134; 5. Lemmens 4-0 12,64 - 41. HOCKEY Vierlandentoernooi in Koeweit Uilslagen laatste ronde: Nederland-Groot-Brlttannië 3-2 (1-0). 7. Ties Kruize (strafbal) 1-0, 37. Bat chelor (strafcorner) 1-1, 63. Kerly 1-2, 66. Ties Kruize (strafcorner) 2-2, 69. Ties Kruize (strafcorner) 3-2. India-Pakistan 3-3 (2-1). 6. Khan 0-1, 28. M. P. Singh 1-1, 32. M. P. Singh 2-1, 45. Feroze 2-2, 54. Sardar 2-3, 57. Jalalludin 3-3. Eindstand: 1. Gr-Brittannië 3-4; 2. Pakistan 3-3 (6-6); 3. Nederland 3-3 (4-4); 4. India 3-2. KUNSTRIJDEN Nederlanda kampioenschap in Eind- ten; 5. Heyers; 6. Van de Neut; 7. Bakker; 8. Wendt; 9. Van.Bogget; 10. Pauw; 11. Rijdes. Korte kür. 1. Scha Wang; 2. Stolcenberger; 3. Li Wang; 4. Heyers; 5. Schuiten; 6. Van Bogget; 7. Van de Neut; 8. Bakker; 9. Pauw; 10. Wendt; 11. Rijdes. Combinatie: 1. Scha Wang 1.0; 2. Li Wang 2.4 3. Stolcenberger 2,6; 4. Schuiten 4,4; 5. Heyers 4,6; 6. Van de Neut 6.4; 7. Bakker 7.4; 8. .Van Bogget 7,8; 9. Wendt 8.8; 10. Pauw 9.6; 11. Rijdes 11,0. Verplichte figuren: 1. Schuiten; 2. Van de Neut; 3. Van Campen. Korte kür: 1. Van Campen; 2. Schuiten; 3. Van de Neut. Gecombineerd: 1. Schuiten 1,4; 2. Van Campen 2,2; 3. Van de Neut 2.4. TENNIS WK dubbelspel in Londen Uitslagen in de „blauwe groep": Annacone/ Van Rensburg (Vst/Zaf- }-Depalmer/ Donnelly (Vst) 5-7,6-3,3-6.6-4.7-6. Uilslagen in de „rode groep": Slozil/ Smid (Tsj>-Edmondson/ War wick (Aus) 6-7,6-1.7-6.6-7,7-5. Lloyd/Fleming (Gbr/Vst>-Flach/Segu- so (Vst) 2-6.7-6.7-5.6-2 IJSHOCKEY Competitieuitslagen Amsterdam-Heerenveen 10-4 (3-3, 5-1, 2-0). Scheidsrechter: Sijmons. Toeschouwers: 700. Straftijd: Amster dam 8 minuten, Heerenveen 10; Tilburg-Nijmegen 6-2 (1-0, 2-0, 3-?). Scheidsrechter: Toemen. Toeschou wers: 1200. Straftijd: Tilburg 6 minu ten, Nijmegen 2; Den Haag-Den Bosch 10-6 (4-2, 3-3, 3-1). Scheidsrechter: Douwes. Toe schouwers: 250. Directeur Atletico Bilbao bevrijd BILBAO Een speciale een heid van de Spaanse politie heeft gisteren de directeur van voetbalclub Atletico Bilbao bè- vrijd uit de handen van zijn Baskische ontvoerders. Bij de bevrijding viel geen schot en de drie ontvoerders werden gearresteerd. De 43-jarige zakenman Juan Pedro Guzman was op 30 de cember ontvoerd bij een res taurant. De verantwoordelijk heid werd enkele dagen later opgeëist door de Baskische af scheidingsbeweging ETA. De ontvoerders werden ontdekt in de kelder van een winkel in de plaats Basauri. Zij werden gewaarschuwd door de politie en lieten na een half uur hun gijzelaar vrij, waarna zij zich overgaven.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 7