bbber is geen tobber „Henk's werk voortzetten is een opdracht voor me azz-circus eek lang Jag en nacht |n de Waag JONGE VROUW LEIDT TEXTIELIMPERIUM ^IDEN/REGIO SLOTA VOND JAMSESSION MET ZON )NDERD MUZIKANTEN iEN Het idee werd ge- •n in een dronken bui. 'ijl een aantel leden van eidsch Studenten Jazz 'lschap nog wat napraatte iet jazz-cafe The Duke aan luae Singel, was het idee »ns daar. Een week lang spelen, dag en nacht door, was nog eens leuk. Vele \ende jazzmuzikanten zou- •ekei dan mee moeten doen ter s'dersteuning en misschien ve! één en ander ook nog een melding opleveren in het i da$nness Book of Records. De maar van het café The ke, altijd in voor iets geks Ie sder als het om jazz gaat, iür ook gewend aan dron- stelümansgepraat, nam de con- i sa tie dit keer serieus. Een ap èk lang, dag en nacht jazz- rdfMfj'e/c kunnen horen, dat wek hem wel wat. De Leidse ïatiewee/c zou een mooie aan- \ing zijn om het idee uit te ren. dacht hij en aldus ge- iedde. Er werden enkele g-l iderden jazzmuzikanten be- u ferd met de vraag of zij het iatief in Leiden wilden on- steunen. Bijna iedereen iet enthousiast en zei ja. onnf de start van de Leidse dat week begint morgen om e wjen uur 's avonds ook het ze\flsch Studenten Jazz Gezel- aan zVn jazzmarathon ctieJ 120 uur. De Leidse Waag et V de Aalmarkt dient de hele dgk als decor. Tegen betaling :htd één gulden kunnen be- jeilfstellenden dag en nacht in .n_ JiVaag terecht. Alleen als er ;t Vf bekende gastspelers mee- zal de entreeprijs ver- gd worden tot twee gulden er Lens, bekend van het te- 'sieprogramma „vinger aan po7s" zal morgenavond een ningspraatje houden en de van het Jazzgezelschap interen. Daarna gaat de i 'loos' zoals dat heet. Tot 17 januari midder- Het is duidelijk dat de muzikanten van het ge niet al die tijd aan door zullen spelen, zelfs de gekste jazz- niet vol. Wel is het de dat er steeds een de groep overblijft, bijgestaan door gast- De bezetting van de wisselt daarom telkens dus ook heel wat worden. Maar de jazzmuzikanten die te horen is, zal een beetje in de Duke zijn. Muziek uit de jaren dertig dus. Op zolder van de Waag staan wat bed den, zodat er af en toe een tukje gedaan kan worden om nieuwe energie op te doen. Het is de bedoeling dat het voltallige Leidsch Studenten Jazz Gezelschap in ieder geval elke avond van half acht tot elf uur optreedt. De tweede dag, maandag 13 ja nuari dus, wordt tussen acht en negen 's avonds het officië le vaandel van het Studenten Jazz Gezelschap overgedragen. Het spreekt voor zich dat de muziek gewoon door gaat. Dinsdag start om tien uur 's a- vonds een jamsession waaraan flink wat bekende jazzmusici meedoen onder wie saxofonist Frits Ka tee, Bert Boeren van de Dutch Swing College Band, Rob Buitendijk van de Ever green Jazzband enz. Woensdag maakt de Waag deel uit van de bekende Kroegentocht. Donderdag komt onder ande ren Pim Jacobs de gelederen in de Waag versterken. Op de slotavond, vrijdag 17januari, is het de bedoeling dat alles uit de hand loopt. Er is voor die avond een gigantische jamses sion gepland, waaraan zowat iedereen die het Leids Studen ten Jazz Gezelschap heeft on dersteund, deelneemt. Als het dus een beetje meezit, dan kan' dat een happening worden, waaraan zo'n honderd muzi kanten meedoen. Omstreeks middernacht zit de 120 uur er op. Studenten uit Leiden hebben aangeboden de muzikafi ten in de Waag elke avond een diner voor te zetten. Het publiek kan volgende week elke och tend ontbijten in de Waag. Er zijn dan broodjes, koffie, thee, en misschien een eitje ver krijgbaar tegen redelijk tarief. Disputen en studentenclubs hebben zich hiervoor al inge schreven. £eidóe6oittmit ZATERDAG 11 JANUARI 1986 PAGINA 11 tussen een dalmatiër en een pointer en dat is aan zijn ui terlijk te zien: zijn witte huid met zwarte spikkels is typisch een kenmerk van een dalmatiër, terwijl zijn grote kop op die van een pointer lijkt. Hij ziet er on danks zijn hoge leeftijd elf hondejaren komt onge veer overeen met 77 men senjaren erg goed uit. Hij heeft wel een aandoening aan zijn heup, die veel voor komt bij oudere honden. Maar daar heeft hij weinig last van. Zijn staart is gecou peerd. Dobber verdient veel aan dacht. Hij is een nogal grote hond. Mensen die veel thuis zijn en een tuin of bijvoor beeld een erf hebben genie ten daarom de voorkeur. Een grote hond past nu een maal niet goed op een flat of ALKEMADE „Ik ben nu anderhalf jaar bezig met het verwezenlijken van Henk's droom en denk vaak: Kon ie het maar even zien". Dit zegt de 29-jarige Ingrid van Wijkvliet-Deenen, eigena res van een gestaag groei end textielimperium in Roelofarendsveen en daarbuiten. Anderhalf jaar geleden kwam haar man, Henk van Wijkvliet door een noodlottig onge val om het leven. Ingrid bleef met twee kleine kinderen, een enorme werklust en een snel ex panderende handel in wo ningtextiel achter. Wie dacht dat ze bij de pakken zou gaan neerzitten, heeft het mis. Ze ging „gewoon" twee keer zo hard werken, met als resultaat dat Ingrid onlangs een hal met kantoor en show room van in totaal zeshonderd vierkante meter aan het Noordeinde in Roelofarends veen in gebruik heeft geno men. Het complex is meer dan twee keer zo groot dan de vo rige hal op het industrieter rein. Met niets zijn Henk en Ingrid negen jaar geleden begonnen. „Henk kocht zo hier en daar wat overtollige rollen vitrage. Daarmee ging hij leuren bij marktlui in Rotterdam, waar hij van jongsaf aan kind-aan- huis was". Al snel kochten de jonge, inventieve textielhande laren in Rotterdam hun eerste winkeltje. Toen Henk en In grid vijf jaar geleden trouw den, besloten ze in Roelofa rendsveen te gaan wonen. De keus viel op dit Alkemadese dftrp aan de Braassem, omdat „Alkemade ons geluk brengt". Als echte watersportliefheb bers hadden ze elkaar name lijk leren kennen bij Arre de Boom, op de grens van Roelo farendsveen en Oude Wete ring. „Ik weet dat het bijgeloof is, maar we waren er van overtuigd dat we hier onze ambitieuze plannen voor een groot bedrijf moesten verwe zenlijken. Dankzij het feit dat de directeur van een bank persoonlijk borg voor ons wil de staan, konden wij aan de Godfried Bomanslaan een huis kopen". Achter dat huis stond een fietsenschuurtje en dat zou het eerste opslagplaatsje van de firma Van Wijkvliet wor den. „We hebben samen ongeloof lijk hard, veel en lang ge werkt. Al gauw moest er een schuurtje in de buurt bij wor den gehuurd. Overdag ging Henk de markten in Neder land af, terwijl ik in het win keltje in Rotterdam stond, 's Avonds werkten we in onze schuurtjes. Al gauw konden we een tweede winkeltje in Rotterdam openen. Wij zijn toen verhuisd naar een vrij staand huis aan het Zuideinde in Roelofarendsveen. Daarbij hoorde een loods die aanmer kelijk groter was dan het fiet senschuurtje aan de Godfried Bomanslaan. Iedere avond kwamen daar de marktkooplui aan huis. Zittend op balen tex tiel handelden we daar de za ken af". De handel in woningtextiel was intussen zodanig uitge breid dat de Van Wijkvliets al snel opnieuw uit hun, toch heus niet kinderachtige loods aan het Zuideinde puilden. Er werd nog een loods bijge- huurd, zodat de textielbalen toen in drie verspreid liggende schuren stonden opgeslagen. Vier jaar geleden werden daarom de loodsen ingeruild voor één heel grote in het be- drijvenpand van Heembouw op het Industrieterrein. De schuur aan het Zuideinde de gradeerde tot rommelhok. Het geluk lachte Henk en Ingrid zowel materieel als immate rieel toe. Noodlot Anderhalf jaar geleden echter, kort nadat ze een schitterend huis aan het Braassemermeer hadden betrokken, sloeg het noodlot toe. Tijdens één van zijn buitenlandse reizen veron gelukte de toen 27-jarige Henk van Wijkvliet samen met drie andere zakenmensen ergens op een voorrangsweg nabij de Duits-Roemeense grens. In één klap bleef Ingrid achter met twee kleine kinderen, een groot huis, een druk bedrijf, negen personeelsleden en de zakelijke leiding over een viertal winkels in Rotterdam en Amsterdam. Ingrid bleef bepaald niet bij de pakken neerzitten. Ze zag het als haar taak om de dromen van Henk te verwezenlijken, zijn werk verder af te maken. Ze kreeg hulp van haar broer, een net afgestudeerde werk tuigbouwkundige. „Henk, de lopende computer van het be drijf was er niet meer. We moesten dus eerst een compu ter aanschaffen. Zo simpel was dat" aldus Ingrid. Haar broer programmeerde de computer en Ingrid nam haar nu onmis bare secretaresse Ria van Vel- zen in dienst. „Henk had altijd gezegd: Ik wil het bedrijf nog één keer vergroten". Hij had niet alleen een grotere opslagruimte, maar ook een volwaardig kan toor met showroom op zijn verlanglijstje staan. Ingrid zorgde ervoor dat alle wensen posthuum werden vervuld. Een maand geleden nam ze een fraai bedrijfscomplex aan het Noordeinde in Roelofa rendsveen in gebruik. Het pand is geschilderd in Henk's lievelingskleuren, blauw-met- wit. In die kleuren is ook de grote verkoopbus van Van Wijkvliet geschilderd. „Ik heb er nu anderhalf jaar aan gewerkt om het bedrijf zo perfect mogelijk, volgens Henk's dromen te laten wor den. Ik denk vaak: kon ie het nu maar even zien", verzucht ze. „Niets is me teveel" vertelt de jonge zakenvrouw. „Ik werk gewoon twee keer zo hard, dan hoef ik misschien op mijn vijftigste niet meer te werken". Ze hoopt dat haar kinderen tegen die tijd het be drijf overnemen. Die kans is reëel, want ze zijn nu al supe renthousiast. „Ze zien, zo klein als ze zijn, de handel nu al lig gen. Ze staan er echt voor open", aldus de trotse moeder. Kracht Ingrid vindt dat ze na de dood van Henk fantastisch is opge vangen door familie en goede vrienden. „Ze hebben me nooit alleen gelaten en dat gaf me de kracht om door te gaan. „Henk's werk voortzetten is een opdracht voor me, zo voel ik dat. In september vorig jaar stond ik alweer op de „Inter- decor" in Utrecht met een stand van vijftig vierkante meter. In de laatste anderhalf iaar is niet alleen aan het Roe lof arendsveense Noordeinde een schitterende blauw-met- witte Van Wijkvliet loods ver rezen, ook het winkelbestand is met weer een winkel toege nomen. Ook streeft Ingrid naar een plaatsje op de week markt in Oude Wetering. Daar wil ze, als het lukt, de eerste tijd zelf gaan verkopen, om het na verloop van tijd aan een personeelslid over te laten. „Zo deden we dat altijd; elke winkel die we begonnen stond ik eerst een half jaar zelf in om het personeel de „Van Wijkvliet-mentaliteit" bij te brengen". Die mentaliteit be staat uit een grote dosis en thousiasme, verantwoordelijk heidsgevoel, liefde en respect voor het vak, de koopwaar en vooral de klanten. De kracht van het bedrijf zit hem in het snelle rouleren van de han delswaar. „Onze werknemers zijn één hechte familie. Op deze basis bereikten we op een prettige manier wat we willen bereiken en het voornaamste is: we lachen elke dag". Dat is dan volgens Ingrid, tevens de succesformule van haar be drijf, want „waar sfeer is, daar komen de Wanten terug". De textielgroothandel van Van Wijkvliet is uitsluitend een doorvoerhandel: alleen grote rollen stof voor gordijnen, ta felkleden en vitrage vanuit Spanje, Duitsland, België, En geland, Frankrijk en Italië worden verhandeld. „Ik begin niet aan coupage" vertelt In grid zeer beslist. Hoewel In grid nu de „bazin" is bij Van Wijkvliet, voelt ze dat niet zo. „Henk is de oprichter, Henk heeft het allemaal gedaan, niet ik. Ik moet zijn werk slechts afmaken. Het bedrijf is nu van mij, maar zonder Henk had ik het nooit gehad" daarvan is ze zich goed bewust. Zijn portret ten in het bedrijf maken dat voor iedereen duidelijk. Zijn er nog meer uitbreidingen te verwachten? Ingrid: „Henk streefde naar tien winkels en vier verkoopbussen, we zijn dus op de helft". o'n drie weken geleden is daar al vaker is geweest, l het Leids dierenasiel een Zijn naam is Dobber en hij ond binnengebracht, die is al elf jaar oud. Tot dan toe Wekelijks verschijnt in de Leidse Courant de rubriek. „Hond zoekt huis". In deze rubriek wordt een hond (of soms ook wel een kat) be schreven die in het asiel verblijft om daar een zekere dood tegemoet te gaan... tenzij het dier een goed tehuis vindt. De in de rubriek be schreven honden zijn Af gevonden óf door hondenbezitters naar het asiel gebracht Ze worden om uiteenlopende redenen afgestaan, vaak begrijpelijk, maar soms ook volslagen onzinnig. De in „Hond zoekt huis" beschreven dieren zijn alle goed gezond, hebben een wor- menkuur ondergaan en zijn volledig ingeënt Tegen betaling van 95 gulden (inclusief die- renpaspoort) en 45 gulden voor katten zijn ze af te halen. Dit geld komt ten goede van zwerfdieren. Adres: Nieuw Leids Dierenasiel, Besjeslaan 6b, Leiden. Tel: 411670. Geopend dl t/m vr. 10-14.30 uur, zat 10-16 uur. Zondag en maandag gesloten. En dat is niet vreemd op zijn leeftijd en met zijn han dicap. Toch wil het asiel hem een kans geven en daarom zou het erg fijn zijn als iemand zich over Dobber zou ontfermen. Wie dat wil, hoeft niets voor hem te be talen. Dat is normaal ge sproken niet het geval, maar de verzorgers van Dobber vinden hem zo'n lieve hond, dat zij er alles aan willen doen om hem een goed thuis te bezorgen. Dicky Dick Dicky Dick, de poes die vo rige week in deze rubriek stond, heeft nog geen baasje gevonden. Zij wacht vol on geduld tot iemand haar mee naar huis neemt. Van de an dere dieren die hier zijn voorgesteld, is Kater Koos al zo gelukkig geweest. De hond Jonas is inmiddels op een boerderij geplaatst. Ook Sandor, de bastaard groe- nendaler, heeft nu eindelijk onderdak gevonden op een boerderij. was hij steeds weer opge haald door de eigenaresse, maar ditmaal heeft ze dat niet gedaan. Ze heeft gezegd dat ze Dobber niet meer wil hebben. Nu zoekt het asiel een goed tehuis waar hij van een aangename levensavond kan genieten. Want ondanks zijn hoge leeftijd en een ziekte aan zijn heup, is Dob ber beslist geen tobber. Dobber stond al twee dagen op het Maria Gijzenplein te klappertanden in de winter se koude, voordat een oplet tende mevrouw zich over hem ontfermde. Hoewel het haar zeer speet, kon zij hem niet zelf houden omdat zij een baan heeft. Daarom bel de ze de politie en die bracht Dobber naar de Besjeslaan. Dobber is een ontzettend lie ve hond. Hij is een kruising in een huis zonder tuin. Bij mensen die graag met hun hond wandelen voelt Dob ber zich niet zo goed thuis. Dobber is een kruising tussen een dalmatiër en een pointer. Ingrid van Wijkvliet voor de nieuwe hal van het textielbedrijf. Leidsch Studenten Jazz Gezelschap

Leidse Courant | 1986 | | pagina 11