De actualiteiten volgens Veronica [oe Nederhorst werd opgegeten' reportage over rol Lubbers-concern IDIO/TELEVISIE EeidócSowant WOENSDAG 8 JANUARI 1986 PAGINA 9 ■VERSUM Onder de titel „Hoe lerhorst werd opgegeten" zendt de RA vanavond (Ned.I om 21.50 uur) documentaire uit over de betrok- iheid van de familie Lubbers bij met (ie de overname van het staalbedrijf Vries Robbé uit de boedel van het lerhorst-concern, dat in 1976 werd nanteld. produktie kwam tot stand in samenwer- met het weekblad Nieuwe Revu, dat in aantal afleveringen de zakelijke transac- van de bedrijven van de familie Lubbers er de loep heeft genomen. In het derde dat deze week verschijnt en door de *A in een documentaire is omgezet, dt het bedrijf Mercon Steel, sinds vorig een volledige dochter van het Lubbers- -bedrijf Hollandia, een dubieuze rol toege dicht in de afwikkeling van de overname van het staalbedrijf De Vries Robbé in Go- rinchem. Mercon Steel, dat in 1976 werd op gericht door Hollandia en staalbedrijf De Groot, kon voor een „prikkie" de fabriek van De Vries Robbé aan de Linge overne men. De bedoeling was dat het nieuwe be drijf een gedeelte van het rond 800 man tel lende personeel van De Vries Robbé aan het werk kon houden. Er werd gestart met 125 man, hetgeen zou moeten oplopen tot 400. Door de toenmalige minister van sociale za ken Boersma, werd een arbeidspool, de Stichting Arbeidsreserve, in het leven geroe pen die tot doel had een aantal ontslagen me taalarbeiders een uitkering te garanderen totdat zij weer aan de slag konden bij Mercon Steel. Zo ver is het echter nooit gekomen. Mercon Steel, aldus twee koppelbazen, maakte gebruik van hun diensten en kon zo voorkomen dat er nieuw personeel moest worden aangesteld. Bijkomend voordeel was dat het door de koppelbazen geleverde zwart werk ook nog eens aanzienlijk goedkoper was dan reguliere arbeidskrachten. Boersma, geconfronteerd met de uitspraken van de twee koppelbazen, zei hiervan niets te hebben afgeweten. „Als dit waar is, dan is hier sprake geweest van oplichterij", aldus Boersma. In de documentaire wordt gesugge reerd dat de familie Lubbers, die destijds vijftig procent van de aandelen van Mercon Steel in handen had, van deze oplichting op de hoogte moet zijn geweest. „Als ze daar niet van af hebben geweten, zijn ze ziende blind en horende doof geweest", al dus de twee koppelbazen. De beide mannen, die tijdens hun wintersportvakantie in Oos tenrijk werden geïnterviewd, hebben zich volgens één van de twee schrijvers van het Revu-artikel schriftelijk bereid verklaard hun verklaring onder ede te herhalen. Voorts wordt in de documentaire gesigna leerd dat Mercon Steel gedurende de eerste vijf jaar verlies leed. De staat stond in deze periode garant voor de verliezen. Na die vijf jaar bleek Mercon Steel opeens wel met winst te kunnen draaien, een gegeven dat ook Boersma had bevreemd. Volgens voorzitter P. Lakeman van de Stich ting Onderzoek Bedrijfsinformatie (SOBI) moet de familie Lubbers als aandeelhouder via het moederbedrijf Hollandia een voor deel van in totaal tien tot twintig miljoen gulden uit de Mercon-zaak hebben gehaald. .VERSUM Zich met Jantje van Leiden er afmaken, is het ?ekwoord, dat past bij •edactie van het Vero- programma „Nieuws- In de extra uitzen- l van deze actualitei- ;how wordt vrijdag d. II om 20.50 uur) de -documentaire reds Of Evidence" :oond. Een van de vele jen die na het bekij- van de uitzending on- ntwoord blijft, is: rom zendt Veronica documentaire uit? cds of Evidence" biedt de jr een blik in de keuken Scotland Yard. Aan de van een aantal recente •beelden wordt aangetoond de schuldigen van onop- aar lijkende misdaden zo- moord. verkrachting, ver ing, roof en doodslag toch den opgespoord. Het labo- rium van de misdaadbe de rs werd in 1935 opgezet. Isdien zijn er door de me- erkers heel veel nieuwe nieken vervaardigd in de d tegen het kwaad. Zo kon den vastgesteld hoe de dense agente Yvonne Flet- om het leven kwam toen jdens een demonstratie bij Libische ambassade werd Igeschoten. Door middel onder meer een onder van de kruidresten, een tiode die bij Scotland Yard d ontwikkeld, kon worden gesteld dat vanuit de am- ade was geschoten. De on- oekers vonden zelfs de ts waar de moordenaar gestaan. De schietpartij dt in slow-motion gerecon- eerd om te laten zien hoe rk wijze documentaire is opge- wd uit een aantal op zich- zelf staande voorbeelden om de werkwijze van de verschil lende afdelingen te belichten. De kijker leert dat het voor een misdadiger niet gemakke lijk is misschien wel onmo gelijk zijn overtreding te begaan zonder bewijsmateriaal achter te laten. Zo kunnen op de biologische afdeling bij voorbeeld zestien bloedgroe pen worden vastgesteld. Dat is twee maal zoveel als ergens anders. Een heel klein draadje uil bijvoorbeeld een trui of een broek is al genoeg om de bloedgroep te achterhalen, maar ook speeksel en zaadcel len zijn bruikbaar bewijsmate riaal In de documentaire wordt een verkrachting nage speeld zoals deze in 1980 in Noord-Londen plaatsvond. Gebruikmakend van een door Scotland Yard beproefde me thode kon het tijdstip van de verkrachting worden vastge steld. Bovendien ontdekte de op de afdeling werkende Lisa Wilson overeenkomsten met andere aanrandingen in het zelfde gebied. Na onderzoek van de zaadcellen kwam vast te staan dat het een neger moest zijn. De man bleek bo vendien tot een van de hon derd kleurlingen uit dat ge bied te behoren van wie de zaadcellen nog een extra ei genschap bevatten. De vijftig ste neger, die door de politie werd ondervraagd, bleek de dader te zijn. Hij had 14 meis jes verkracht. Aanrijding Nog knapper was het van een aanrijding met dode lijk afloop waarbij de chauf feur doorreed. Het enige dat de politie vond, waren een paar splinters van het zijlicht, het knipperlicht en een stuk van de bumper. Toch kon de dader worden aangehouden. In de half uur durende docu mentaire worden nog meer voorbeelden gegeven. Hierin spelen een vervalsing, drugs, een vermissing en een vlieg tuigramp de hoofdrol. Wat de film duidelijk maakt is hoe be hulpzaam de laatste technische ontwikkelingen zijn bij al deze onderzoeken. Hoewel de labo ratoria van Scotland Yard maar drie procent van de ge vallen kunnen uitzoeken, heeft de bestrijding van de misdaad een sprong vooruitge- maakt in vergelijking met twintig jaar geleden. Presenta tor Joop Daalmeijer laat nog weten dat de strijd tegen de misdaad op de tocht zou ko men te staan als er door Scot land Yard meer gevallen zou den moeten worden behan deld. Aanleiding Zo'n kijkje in de keuken is na tuurlijk reuze aardig, maar wat is de aanleiding om deze documentaire juist nu uit te zenden? De reportage wordt aan geen enkele actuele ge beurtenis gekoppeld en „Shreds Of Evidence" lijkt dan ook volledig als 'vullertje' te fungeren. Op deze manier wordt alle schijn gewekt dat de redactie van „Nieuwslijn" Kerstmis en de jaarwisseling zonder zorgen thuis wilde doorbrengen inplaats van (eventueel) in de studio. De methoden die in Engeland werden ontwikkeld, zijn in drukwekkend, maar zeker niet meer nieuw. Ze worden inmiddels ook in Nederland gebruikt, maar over hoe ze hier worden toegepast, wordt zelfs in het commentaar met geen woord gerept. Als on schuldige kijker heb je na de eerste tien minuten nog de in druk dat na een paar Engelse voorbeelden wel zal worden overschakeld naar de Neder landse situatie, maar niets van dit alles. Wanneer de laatste statistische gegevens zijn ver meld, is het gewoon afgelopen. Dat is dus de actualiteit vol gens Veronica: een documen taire laten zien, die heel aardig is gemaakt en die zeker, als il lustratie, in Engeland al zijn diensten heeft bewezen, maar het gewoon nalaten in te spe len op gebeurtenissen in eigen land. Of hoopt de VOO dat er deze week nog iets gebeurt, een misdaad bijvoorbeeld, waardoor de documentaire plotseling heel actueel wordt? HANS PIËT NEDERLAND 1 20.00 20.28 21.50 22.25 VARA Diana, tiendelige Engelse tv-serie naar de gelijkna mige roman van R.F. Den- derfield. Afl. 1: De ontmoe ting. John, een eenvoudige jongen, ontmoet Diana, dochter van een rijke za kenman. Hij probeert van alles om haar aandacht te trekken Mr. Belvedere, Ameri kaanse comedyserie over een super-butler. Afl.: De kennismaking Cheval, mon ami VARA Clipparade NOS 726-Journaal VARA Popeye, tekenfilm De Snorkels, tekenfilm TELEAC Engels voor gevorderden (Follow Through). Les 10 VARA SI De Fabeltjeskrant Je ziet maar, jongerenpro gramma met o.a. aandacht voor jonge analfabeten, een reportage over Am nesty International en de solidariteitsacties van jon geren en een interview met Sister Sledge. Presentatie: Hanneke Kappen en Mi- chiel Praal Videonieuw8, gepresen teerd door Dieuwertje Blok NOS Journaal SOCUTERA Centrales voor Pleegge zinnen VARA SI Zeg 'na AAA, tv-serie met o.a. Sjoukje Hooy- maayer, Manfred de Graaf en Hans Cornelissen. Dok ter Lydie is jarig. Mien heeft beloofd haar te ko men helpen, maar Koos rijdt dezelfde avond de ve teranen-kampioenschap pen op de home trainer Sonja op woensdag. Son- ja Barend ontvangt gas ten, rechtstreeks vanuit het Hulstkampgebouw in Rotterdam Achter het nieuws, actua liteiten De Speurder (Der Fahn- der), Duitse politie-serie. Afl.: Angst voor de grote liefde. Julia Kroningen heeft geen geluk in de lief de. Ze zoekt contact met welgestelde heren om ze vervolgens te beroven. Door toeval krijgt ze een grote som geld in handen. Het blijkt echter losgeld te zijn NOS Journaal Nieuws voor doven NEDERLAND2 The Chimp (1930) 15.55 Achterwerk in de kast 16.10 Punky Brewster, Ameri kaanse kinderserie 16.35 Van hier tot Tokyo. Port retten van kinderen. Afl.: - Ladakh. In het ijskoude Ladakh-gebied, hoog in het Himalaya-gebergte, woont een arme jongen van 10 jaar. die Lama priester worden wil 16.58 Verhalen van de Zwarte Kraai, griezelprogramma voor kinderen 17.08 Jipsloop, kleuterserie 17.14-17.30 Een mama is een ei, avonturenprogramma voor peuters en kleuters FEDUCA 17.40 TEMA: Ouder worden NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.30 Sesamstraat 18.45 mJeugdjournaal 19.00 Journaal PP 19.12 Uitzending van het GPV NOS 19.22 Van Gewest tot Gewest, regionaal magazine 20.10 Nederland C, kunst- en cultuurprogramma met o.a. een interview met prof. R.D.E. Oxenaar, ont werper van het 250 gulden biljet. Verder aandacht voor beeldhouwer Carel Visser, de Italiaanse schrij ver Italo Calvino en de schrijfster/schilderes Charlotte Mutsaers 20.55 Don Carlos (1), tweedelige tv-registratie van dit klas sieke toneelstuk van Frie- drich von Schiller. Met o.a. Rolf Boysen, Marita Mar- schall. Jacques Breuer.en Robert Atzorn. Het Spaan se hof in de 16e eeuw: Kroonprins Carlos houdt van zijn stiefmoeder, Elisa beth van Valois, die eens zijn bruid zou zijn, maar zijn vader Philips II huwde. De verhouding tussen de strenge vader en de zijns inziens slappe zoon, is ge spannen (slot: volgende week woensdag) 22.30 Journaal 22.45 Studio Sport 23.15 Nieuws voor doven EUROPA TV 18.00 Programma-overzicht 18.04 Kinderprogramma's 18.25 Let lite live, documentaire-se rie. Afl.: Tweede Natuur 18.55 Sportreportagea 20.30 World Watch en weerbericht 20.40 Mossad, documentaire-serie 21.35 Zaman, special 23.05 World Watch en programma overzicht FILMNET 17.00 Other World herh. 17.50 Flying High II 19.10 City of Angels all.: The Losers 20.00 End of the Game 20.30 48 Hours 22.00 Woman Times Sevan 23.40-01.55 Romeo and Juliet 3 Tik Tak, kleuterprogramma 5 Plons, kinderprogramma 3 Zeppelin, informatief kinder magazine. Presentatie: Rafael |5BD Kapitein Zeppos, Vlaamse lv-serie. Afl.: De eglantier (9). Met o.a. Senne Rouffaer. Ray mond Bossaerts en Vera Ver- oft 3 Uitzending door derden. Pro gramma van de KTRO 3 Mededelingen art program- me-cverzicht Journaal Kijk uitl Verkeerstips. Afl.: Slip- en remcontrole sn met borstkanker (slot), documentaireserie van Paula Semer over de huidige stand van zaken van de onderzoekin gen en de toekomstperspectie- T 2 3 Zonen en dochters (Sons and daughters). Australische tv-se rie. Met: Ann Henderson-Sti- res. Rowena Wallace, Alexan dra Fowler e.a. 5 Uit je doppen, informatie! jon gerenprogramma Mededelingen en program ma-overzicht 3 li Verboden spelen (Jeux in- terdits), Franse speelfilm uit 1952 van René Clrhent. Met o.a. Brigitte Fossey. Georges Poujouly en Lucien Hubert. De kleine Paulette verliest haar ouders bij een luchtaanval en ze wordt opgenomen in het ge zin van boerenzoon Michel. De kinderen ontdekken een op windend spelletje: 'begrafenis je spelen' 5-22.35 De Spaanse burgeroor log, zesdelige Engelse docu mentaire-serie van James Ca meron. Afl. 1: Voorspel tot het drama. In 1931 valt de Spaan se monarchie en koning Alfon so gaat in ballingschap om plaats te maken voor de repu blikeinen. Alles lijkt goed te gaan tot in 1936 een groep conservatieve legerofficieren in opstand komt. Begonnen als een militaire coupe mondt deze actje uit in een drie jaar durende burgeroorlog RTBF 1 16.50 Nouba Nouba, gevarieerd kin derprogramma 17.50 Carrefours, kinderprogramma 19.00 Ce aoir, regionaal magazine 19.27 Quick et Flupke, tekenfilmse- 19.30 Journaal 20.00 Au nom de la loi, juridisch ma- 21.00 Miami Vice, Amerikaanse mis daadserie met Don Johnson. Philip Michael Thomas. Mi chael Talbott e.a. Regie: John Nicolella. Afl.: De gouden drie- 21.45 Coup de film 21.55 Cargo de nuit, jongerenmaga zine met muziek, filmnieuws. videoclips en informatie. Pre sentatie: Jean-Louis Sebille 22.30 Journaal 22.55 Un autra regard MUSIC BOX/TV 5 16.00 [^Muziakprogramma's. 'News flash' met Martin (16.00), 'Chart Attack" met Simon en Sunie (17.00) en 'Gaz bag" (18.00). 19.00 La Group# dea 5 aur TV 5, vierdelige documentairserie over de 'Groep van vijf. die in 1968 werd opgericht door vijf filmmakers. Afl. 1: Jean-Jac ques Lagrange 19.50 Meretta, bekroonde Franse speelfilm uit 1981 van Jean- Louis Roncorom en Jean-Jac ques Lagrange. Met o.a. Jean Bouise. Francois Simon en Anne Bos. Als haar moeder sterft stelt Mèrette God ver antwoordelijk voor haar tegen spoed en wordt door haar fa milie en de dominee afgezon derd 21.25 Muaique claaaiqua. Symfonie op. 99 in mi bemol major van Joseph Haydn, uitgevoerd door het Frans-Zwitserse Or kest o.l.v. Ernest Ansermet 22.00 Niauwa 22.30-01.00 [^Muziekprogramma's. Herhalingen. 'News flash' (22.30). 'Chart Attack' (23.00) en 'Gaz bag' (00.00). Brigitte Fossey speelt de hoofdrol in „Verboden spelen". BRT 2 om 20.20 uur. land Tageaschau Das Kurze Laben eines Renn- fahrera. 'Stefan Bellof. een on voltooide carrière', reportage Computerzeit, kinderprogram ma over computers. Afl.: Ohne Speicher geht nichts Tageaschau Hier und Heute Levin Gutman. Afl.: Vertrek Flug in die Hólle, tv-serie. Afl.: Start in de nacht Programma-overzicht ffiTageaschau Die Letzte Rolls, tv-spel van Klaus Poche met Hans Christi an Blech, Corinna Kirchhoff, Jürgen Holtz e.a. Regie: Egon Günther. Peter Poller is een eerste klas toneelspeler en zijn naam heeft nog altijd een gro te aantrekkingskracht. Dat is dan ook de reden dat men hem een rol gegeven heeft die hij niet volhouden kan. Polier is alcoholist en zijn ineenstor ting is nog een kwestie van tijd Tsgesthemen Boulevard Paria. Beelden uit een wereldstad, gepresenteerd door Sabine Sauer. Regie: Waldemar Kuri Tageaschau Nachtgedanken, overweging door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 Programma-overzicht Haute Falsch gelobt. Aflevering uit de serie 'Bettkantengeschich- te' (herh.) Tao Tao, tekenfilmserie. Afl.: Der eingebildete Hase Heute Tele-llliatrierte, gevarieerd magazine Trio mit vier Fauaten, tv-serie. Afl.: Auf den Hund gekommen. Met in de hoofdrollen Perry King, Joe Penny en Thorn Bray Mittwochelotto Programma-overzicht Heute Direkt, jongerenmagazine ZDG Magazin, informatief pro gramma Der Denver-Clan (Dynasty). Amerikaanse tv-serie met John Dominique Laffin is te zien in de Franse speelfilm „La femme qui pleure". Duitsland 2 om 22.35 uur. Forsythe, Linda Evans, Joan Collins e.a. All.: Unser Freund in Caracas. Blake doet verwoe de pogingen om zijn bedrijf te kunnen behouden. Jeff zoekt ondertussen tevergeefs verder naar Fallon 21.45 Heute-journal 22.05 Aufbruch zum reich Gottes. 'Christoph Blumhardt und der religiose Sozialismus'. docu mentaire over het socialisme van de geloofsbeleving 22.35 Die Frau, die weint, Franse speelfilm uit 1978 met in de hoofdrollen Dominique Laffin, Haydèe Politoff, Jacques Doil- lin e.a. Regie: Jacques Doillon. Na lange tijd weg te zijn ge weest, komt dë jonge architect Jacques weer thuis bij zijn vrouw Dominique en hun doch tertje Lola. Korte tijd daarna wil Jacques weer terug keren naar zijn vriendin en dan stort Dominique helemaal in 00.05 Heute DUITSLAND 3 Telekolleg II, cursus Engels Sesamstraat Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport Tagesechau Mittwochs in..., informatie en amusement Hobbythek: boerenschilder- Indentifikationen einer Frau (Indentificazione di una donna). Frans/Italiaanse speelfilm uit 1982 van Michelangelo Anto- nioni. Met Tomas Milian, Chris tine Boisson, Daniela Silverio e.a. Niccolo Farra zit zowel pri vé als met zijn werk in een cri sis. Hij is op zoek naar nieuwe relaties en naar een verhaal voor een volgende film Laatste nieuwe CD Ondertiteling via TeleTekst. E Uitzending in stereo. O Zwart/wlt-uitzending. ■DZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. O Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. KI Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzendlng in orginele versie met ondertitels. BBC 1 ruft 17.35 Wizbit, enter Wizbit 18.00 John Craven's Newsround, jeugdjournaal 18.05 The larm 18.35 First class 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus 20.00 Wogen, amusementsprogram ma met Terry Wogan 20.40 No place like home, comedy- 21.00 Dad's army, herhaling van een speciale aflevering uit deze co- medy-serie 22.00 Journaal en weerbericht 22.30 The marriage 23.15 The dynamite man from glory jail. Amerikaanse speelfilm uit 1971 van Andrew V. MacLa- glen. Met o.a. James Stewart en George Kennedy 00.50 Weerbericht BBC 2 17.30 World darts 18.00 Open University 19.00 E Korde claeaica: Dead Ha milton Women, Amerikaanse speelfilm uit 1941. Met: Vivian Leigh. Laurence Olivier. Alan Mowbray. Regie: Alexander Korda 21.00 Frickley, the changes, tv-se rie. All.: Beryl's story 21.35 World darta 22.00 Arena presents: Tosca's kiss, speelfilm 23.25 World darts 23.55 Newsnight, actualiteiten 00.40 Weerbericht 00.45-01.15 World darte ITV 17.20 The Wall Game 17.45 The Book Tower 18.15 Blockbusters 16.45 Nieuwe 19.00 About Anglia, regionaal maga zine 19.35 Crossroads 20.00 This is your Life 20.30 Coronation Street 21.00 Duty Free, comedy-serie. Afl.: Winter break 21.30 Never the Twain, comedy-se rie. Afl.: In whom we trust 22.00 Lytton'e Diary, dramaserie 23.00 Nieuwe 23.30 Midweek Sport Special 01.15 I Shall Always Remember SKY CHANNEL 16.45 (^Thompson Twins special (herh.) 17.30 (^Predictions, Sky Trax-VJ's voorspellen welke artiesten in 1986 succes zullen oogsten 18.30 The Brady Bunch. Afl.: The Locked in the Vault 19.30 Green Acres. Afl.: Uncle Ollie 20.00 A Night with the King. Elvis Presley special met om 20.00 'Graceland', een rondleiding door het Presley-landhuis Gra celand met Priscilla Presley en om 21.00 'One night with you", een concertregistratie uit 1968 22.00 International Motor Sports 23.05 [^Predictions (herh.) 00.05-00.50 ^Thompson Twins special (herh.) NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven EO 15.30 Edith Schaeffer. Inter view met deze Amerikaanse schrijf ster (herh.) 16.10 Daktari, tv-serie. Afl.: Moeilijkheden in het oerwoud 17.00 D'r kan nog meer bij, kinder programma NOS 17.30 ViS-Journaal EO 17.46 Tijdsein-Buitenland, actua liteitenprogramma MUSIC BOX 07.00 (^Muziekprogramma's. 'Hear and now' met Julie (07.00). Iron Mai den-special (herh.) (08.00), 'Euro Tour guide" met Sunie (09.00), '60 minute mix' met Martin (10.00), 'Time Out for Holland" met Monique Emmen (11.00) en 'Musical chains' met Sunie en Gaz (12.00). 13.00 QMuziekprogram- ma's. Herhalingen. DUITSLAND 1 09.45 ZDF-lnfo Arbeit und Beruf 10.00 Tagesschau und Tagesthemen 10.23 Die letzte Rolls 12.00 Um- schau 12.10 Magazin 12.55 Presse- achau 13.00 Tagesschau 13.15 Tele tekst 16.00 Tagesschau 16.10 Ta- lentschuppen Berlin 16.55 Ein loch in der Grenze (2), kinderserie 17.20 Von Dartford-Sangern und Ziegen- melkern, kinderprogramma 17.50 Ta gesschau DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 15.56 Pro gramma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Allahu akbar, Allah iet groB, serie over de islam 16.35 Briete aus Dallas, documentaire 17.00 Heute 17.15 Tele-llluatrierte 17.45 Der ro- sarote Panther, tekenfilm BBC 1 13.30 Nieuwsoverzicht voor doven 14.00 Pebble Mill at one 14.45-15.00 Hokey Cokey 16.52 Regionaal nieuws 16.55 Tea tv 17.10 Supertad 17.15 Jackanory SKY CHANNEL 08.45 Dannis 09.15 ESMeat Loaf spe cial (herh.) 10.00 (^Thompson Twina special (herh.) 10.45 [^Predictions (herh.) 11 45 ESky Trax. Herhalingen 14.15 Skyways 15.05 Family Hours 16.00 EBaron Knights special (herh.) 16.45 tasting special (herh.) ITV 07.25 TV-AM 10.30 Schoolfv 13.00 Tha Giddy Game Show 13.10 Puddle Lane 13.30 The Sullivans 14.00 Nieuws 14.20 Regionaal nieuwe 14.30 Falcon Creet 15.30 Daytime 16.00 Game 16.25 Regionaal nieuwe 16.30 Sons end Daughters 17.00 The Giddy Game Show 17.10 The Tele- bugs 17.15 Ragdolly Anna RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 EO: Tijdsein. 19.02 NOS: Hobbyscoqp. 19.30 NOS Podium van de Neder landse lichte muziek. 20.30 Langs de Lijn. 22.30 Akkoord. 23.02 Met het oog op morgen. 00.02 NCRV: Late Date. 01.02 Romance. 02.02 Nachtexpress. 06.02 In 't voorbijgaan. 06.07 Non stop lichte muziek. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS) 17.03 NCRV: De nieuwe rozengeur 18.03 Hier en Nu. 18.54 In 't voorbijgaan. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 VPRO: The John Peel Show. 20.02 Fontlijn. 21.02 Backline. 22.02 Gonzo Radio. 23.02 Heartlands. RADIO 4 17.00 AVRO: Muziektheater. 18.00 Nieuws. 18.02 NOS: Het betere werk. 19.00 Het Schónbergkwartet. 20.00 Nieuws. 20.02 Residentie orkest. 22.00 Zeg luister 's. RADIO S 16.30 TROS: Huiswerklijn. 17.46 Overheidsvoorlichting. 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 TROS Kinderforum. 18.20 PP: Uitzending van de CP. 18.30 TROS: Tempo Doeloe. 19.00 NOS: Programma voor buiten landse werknemers. 20.30 FEDUCO: Medelanders Neder landers. 21.00 NOS: NOS-Cultuur REGIONAAL Radio Rijnmond: 18.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: (Alleen op de Leidse kabel) Non-stop muziek met om 18.30 Leiden Lokaal. 17.30 Nieuws en Actualiteiten. 18.30-19.30 Geeste lijk leven. BRT-programma's onder voorbehoud BRT 1 16.05 Neem je tijd. 18;10 Actueel. 18.30 Protestants godsdienstige uit zending. 19.10 Actueel. 19.30 Voel je thuis. 20.03 In de club. 22.10 Chansons en poëzie. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio Twee. Popradio. 22.05 Radio Tropical. 23.30-02.00 Twee tot twee. BRT 3 17.30 Recital. 18.30 De Rommelpot. 19.10 Actueel. 19.30 Gesproken woord. 20.30-23.45 Musica Antiqua, met o.m. Bach en de steden waar hij werkte en Actualia. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS) 07.03 AVRO: AVRO's Radiojournaal. 08.30 Arbeidsvitaminen. (9.50 Snot neus Ahoy). 12.05 De Burgemeester is jarig. 13.08 AVRO's Radiojournaal. 14.05 Toppers van toen. 15.05 Hilversum 3 bestond nog niet. 16.05 KRO: Echo-politiek. 17.08 Echo-magazine. RADIO 2 teder heel uur nieuws (NOS) 07.03 NCRV: Het levende woord. 07.10 Vandaag... donderdag. 08.03 Hier en nu. 08.54 Ontmoeting. 09.03 Plein publiek. 10.30 Kletsmajoor. 10.40 Het blijft Hollands. 11.30 Twaalfuurtje. 12.30 Middagpauzedienst. 13.03 Hier en nu. 13.20 NCRV - Globaal. 16.03 Studio 55. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS) 07.03 TROS: De Havermoutshow. 09.03 De Nederlandstalige top tien. 10.03 De Polderpopparade. 11.03 De Europarade. 12.03 50 Pop of een envelop. 14.03 De Nationale Hitparade. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 VOO: Veronica's Meesterwer ken op compactplaten. 11.00 Muziek voor miljoenen. 13.00 Nieuws. 13.02 Nederland Muziekland Klass. 14.00 EO: Metronomium. 15.30 Zeggen en schrijven. 16.00 VPRO: Wilhelm Furtwangler (5). RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS: NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Nou en.... 10.00 KRO: M/V Special. 10.30 Oe zonnebloem. 11.00 50+. 12.00 Nieuws. 12.05 Sporen in het achterland. 12.30'De derde wereld. 13.00 Nieuws. 13.10 KRO: Kruispunt. 13.40 De helende kracht van de sa cramenten. 14.00 Schoolradio. 14.50 Drempelvrees. 15.05 Glas in lood. 16.00 NOS: Zo kan het ook. 16.30 Een leven lang. REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30 Actualiteiten magazine. 16.30 Middagmagazine. Omroep Rijnland: (Alleen op de Leid se kabel) Non-stop muziek met om 11.00-12.00 Ouderen. BRT-programma's onder voorbehoud BRT 1 05.30 Met 1 wakker. 06.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.33 Culturele informatie. 14.03 Accordeon en Vlaamse liedjes. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 De eerste ronde. 09.00 Kunstkrant. 09.15 Belletjes, rinkelende deuntjes. 10.03 Parkeerschijf. bont magazine. 12.00 Regioprogramma. 13.10 De middagpost, verzoeken. 14.00 Hit Box. Top 30 hits. 17.00 Focus. 17.10 Radio Twee: Popradio. BRT 3 07.00 Goedemorgen. 06.15 Ochtendconcert. 10.00 Matinee. 11.00 Frederick Delius. 12.05 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 13.30 Wintermuziek. 15.05 Met twee muzen op schoot. 16.25 Muziek van Mahler.

Leidse Courant | 1986 | | pagina 9