Een lege zaal geeft een kick" Vooraanstaande schrijvers bespreken rol van de staat „Countdown" op Europa-TV HEDDY LESTER, ZONDAG IN CI Superieure Russische danskunst bij Tsjaikowsky Festival >dagpuzzei KUNST £eicbe(3ouamtt WOENSDAG 8 JANUARI 1986 PAGINA 6 PAGINA ja Stedelijk Museum boek in 1985 recordbezoek AMSTERDAM Het Stedelijk Museum in Amster dam heeft in 1985 een recordaantal bezoekers ge boekt. Er kwamen dat jaar in totaal ruim 556.000 mensen uit binnen- en buitenland naar dit museum aan de Amsterdamse Paulus Potterstraat. Dat is be duidend meer dan 428.000 bezoekers van 1984. Dit heeft woordvoerder Hendrik Driessen van het Ste delijk dinsdagmiddag meegedeeld. De half december 1984 begonnen tentoonstelling „La Grande Parade", die het afscheid vormde van directeur Edy de Wilde, heeft aanzienlijk bijgedragen aan het bêzoekersre- cord van vorig jaar. Van de in totaal 343.000 mensen die deze expositie bezochten kwamen er 300.000 in 1985. De tentoonstelling werd half april afgesloten. De tentoonstelling „Wat Amsterdam betreft", die thans na zes weken is afgelopen, heeft 75.000 bezoe kers getrokken. Deze expositie was de eerste die door de nieuwe directeur Wim Bee ren was opgezet. HILVERSUM Het Veronica-popprogramma „Countdown" wordt vanaf 1 februari zes maal per week op Europa-TV uitgezonden. Het gaat om een internationale versie van de show, die met uitzondering van zondag, tussen half zeven en half acht is te zien. Veronica blijft de Nederlandse versie op zaterdagavond uitzenden. Initiator en eindredacteur van dit voor Neder landse omroepbegrippen nieuwe project is Veronica directeur Radio Lex Harding. Zowel de Nederlandse als internationale versie wordt gemaakt door het onafhankelijke produktiebureau Rob de Boer productions. De huidige presentator van „Countdown", Adam Curry, gaat voorlopig ook de internationale versie presenteren terwijl ondertussen medepresentatoren uit de bij Europa-TV aangesloten landen worden gezocht. De formule van „Countdown blijft gehandhaafd, al ligt het in de bedoeling ingrediënten uit de andere landen toe te voegen. „Het streven is om een toonaangevend Eu ropees popprogramma te maken, dat door Sky Channel en Music Box zeker als concurrentie zal worden aangemerkt", aldus Lex Harding. „Nu al heb ben internationale acts te kennen gegeven graag voor het programma dat in zoveel Europese landen is te zien, naar de studio te komen". MODEMUSEUM IN HETLOUVRE PARIJS Fran rijk krijgt een eigen rijks museum voor de Franse mode, dat wordt ondergebracht in het Louvre. Het nieuwe museum zal op 28 januari worden geopend door president Mitterrand, zo maakte de Franse minister van cultuur, Jack Lang, gisteren tijdens een persconferentie bekend. Het museum zal zijn gewijd aan de geschie denis van de kleding van de achttiende eeuw tot 1940. Er is al een klein kostuum museum van de gemeente Parijs in een ele gant 19e-eeuws herenhuis, maar Lang zei dat de couture als een van de grootste ex- portprodukten van Frankrijk méér ver dient. Het nieuwe museum, dat 50 miljoen frank heeft gekost, begint met een expositie die de band laat zien die Franse schrijvers leggen tussen literatuur en mode. Nederlandse versie van „Cabaret" AMSTERDAM Er is een Nederlandse versie in de maak van de oorspronkelijke broadway-musical „Cabaret". Binnenkort zullen de eerste audities plaatsvinden. De musical wordt geproduceerd door de stich ting Musical Workshop Amsterdam en gere gisseerd door Hans Hamstra. Hamstra meld de dit nieuws vandaag in het KRO-radio- programma „Schone Kunsten". Er zullen zo n vijftig medespelenden worden aange trokken: bekende namen voor de hoofdrol len en professionele beginners voor de ove rige zang-, dans- en acteursrollen. Voor de choreografie tekent Barrie Stevens, Frank Raven ontwerpt het decor en Ger Beuken kamp werkt al aan de vertaling. De Neder landse „Cabaret" moet in september van dit jaar in première gaan. AMSTERDAM Wegge doken in een hoekje van het glazen „Café de Paris" aan het hoofdstedelijke Leidseplein en verdiept in een boekje over het leven van Gerrit Achterberg zit Heddy Lester te lezen. „Ik wist nooit dat Achterberg z'n hospita vermoord heeft" zegt de zangeres die het flinterdunne werkje in haar tas stopt en zich in de winterkleding nestelt waarmee ze haar praatstoel bekleed heeft. Het „meisje van het song festival" tracht al een jaar of zes in de theaterwereld serieus genomen te wor den als volwassen enter tainer. Zondag 12 januari is zij te beluisteren in het Circustheater met haar broer Frank. Carline Brouwer presenteert het koffieconcert van broer en zus dat om 12.15 uur begint. Heddy werd in mei 1977 tot bekende Nederlander gebom bardeerd toen zij het nationale songfestival won met „De Mal lemolen", een liedje dat ge componeerd werd door broer Frank. Zij vertegenwoordigde zij ons land op het Eurovisie Songfestival en eindigde er gens in de onderste regionen. Het was alsof zij in die mei-da gen vanuit de ruimte op ons werd afgeschoten, maar in fei te was Heddy toen al zo'n tien jaar bezig. ..Vanaf m'n achttiende zit ik al in het vak", vertelt ze „voor de duizendste keer". Heddy: „Ik zat in een groepje dat pop-, folk- en country-achtige mu ziek maakte. „April Shower" heette het We werden bege leid door Harlekijn, de mensen achter Herman van Veen. Een hele leuke tijd; we hebben een hitje gescoord met „Rail road song", hebben getoerd door Engeland, Canada en Mexico, maar het liep wel dood. Ik kreeg van Van Veen en van Rob Chrispijn, zijn tekstschrij ver, het advies om in het Ne derland^ te gaan zingen, maar daar was ik toen nog niet aan toe. Ik ben m'n eigen weg ge gaan en met de hulp van on der andere Erwin Kamm en Frans Mulder, (die nu deel uit maakt van „Purper"), begon ik m'n eerste theaterprogram ma, „Vrij om te gaan". Uitein delijk zong ik dus toch Neder lands, maar het heeft me wat tijd gekost om zélf te ontdek ken dat ik dat kan en leuk vind". Geboft Heddy's laatste programma „Wie deelt?" is voor een groot deel geschreven door Rob Chrispijn en werd geregisseerd door Frans Mulder. „Ik ben dus weer terug bij Rob, maar de anderen die mij in het ver leden begeleid hebben, doen dat ook nog steeds. Ik vind dat ik met hen altijd ontzettend geboft heb. Zelf kan ik geen teksten schrijven. Natuurlijk heb ik het in het verleden wel geprobeerd, maar over het re sultaat was ik nooit tevreden. En waarom zou ik zelf gaan klooien wanneer ik hele vak kundige mensen om me heen heb die dat graag voor me doen? Uiteraard geef ik wel aan waar ik het over wil heb ben". „Laatst ontmoette ik in de stad een tassenvrouwtje. Zo'n oud dametje met al haar bezittin gen in een papieren bood schappentas. Ik raakte met haar aan de praat en ze inspi reerde mij. Zelf kan ik daar niets van bakken. Ik vertel zo'n ervaring dan aan één van m'n tekstschrijvers en die maakt op mijn aanwijzingen een stuk; een liedje en een verhaaltje. Natuurlijk is het dan nooit letterlijk uit het le ven gegrepen, maar dat hoeft ook niet. Het tassenvrouwtje - Trees heet ze - wandelt nu 's avonds over het toneel en ver telt hoe zij de wereld ziet. Mis schien zit er iemand in de zaal die daardoor aan het denken gezet wordt, maar dat vind ik niet het belangrijkste. Ik zie mezelf als een entertainer, hoewel ik me realiseer dat dat een nogal vaag begrip is. Ik wil dat de mensen een fijne gezellige avond beleven, naar aanleiding van wezenlijke za ken". Thema Mensen die op de één of ande re manier „de streep" niet ge haald hebben, mensen die in iets mislukt zijn, vormen het thema van „Wie deelt?", maar het programma heeft geen af gerond verhaal. Heddy: „Er zit niet zoiets als een rode draad in het programma, je kunt het moeilijk vergelijken met wat Nederlandse collega's op de bühne doen. In Amerika zijn er voorbeelden te over. Shir ley McLaine, Bette Midler. De overeenkomst zit vooral in de vorm: een liedje, een confe rence, een liedje. Het loopt al- lemaal logisch in elkaar over. heeft samenhang, maar vormt tóch geen verhaal met een kop en een staart". „De streep", zoals Heddy het moment noemt waarop succes in een carrière geconsolideerd wordt, speelt in haar eigen carrière ook een belangrijke rol. Na drie theatershows, een rol in „The Neon Woman" en het Eurovisie-avontuur, heeft zij zelf nog niet het idee dat zij „de streep" gepasseerd is. „Ik wordt nog steeds niet voor vol aangezien, heb ik het idee. In tegenstelling tot collega-arties ten wordt ik bijvoorbeeld nooit voor amusementspro gramma's op televisie ge vraagd. Nou moet ik heel eer lijk zijn: wanneer ik bijvoor beeld voor de jury van de Playbackshow gevraagd zou worden, zou ik het weigeren. Ik weet wel dat je op die ma nier de aandacht op je theate ractiviteiten kunt vestigen, maar die werkwijze vind ik te commercieel. Commercialiteit is óók zo'n vaag begrip; in principe ben ik er niet vies van maar die vorm van com mercialiteit gaat mij te ver". Geen chansons „Een ander voorbeeld. In de Amsterdamse Uitkrant wordt er een verhaal over mijn pro gramma op de muziek-pagina geplaatst. Aardig dat ze een verhaal plaatsen, maar ik doe geen tour de chant. Ik maak écht theater; ik zing geen chansons. Zolang er nog steeds mensen zijn die denken „Ach, dat meisje van de Mallemolen doet ook nog wat anders. O, iee! Ze staat in het theater!", neb ik de streep nog niet be reikt. Waar die streep ligt? Er gens rond m'n vijftigste, denk ik. Wanneer ik dan nog niet in één adem genoemd word met de tien grootsten, wanneer ik dan nog niet in Carrée gestaan heb, kan ik het wel schudden. In Nederland is dat toch het doel waar je naar streeft". „Het Eurovisie Songfestival heeft m'n carrière nadelig be ïnvloed. Al word ik negentig; het zal me tot in de kist blii- ven achtervolgen, net zoals Ramses achtervolgd wordt door „We zullen doorgaan" en Lenny door „De troubadour". Ach, wanneer de bejaarden- vereniging in Schin op Geul aan me vraagt om dat liedje nog eens te zingen, dan doe ik dat voor hen met liefde, maar verder niet. Die tijd ligt achter me en de toekomst in het the ater". Niet verwonderlijk dus dat Heddy het Eurovisie-ge beuren in „Wie deelt?" flink op de hak neemt. „Het is één van m'n eigen ervaringen die Krima binnen het kader van et programma past". Bubbelbad Doordat Heddy zich voorna melijk in de achterste gelede ren van het leger bekende Ne derlanders beweegt, gebeurt het regelmatig dat zij voor meer lege dan gevulde stoelen optreedt. „De leegste zaal trof ik in Wageningen. Tien man, waaronder een collega en een journalist met een vrijkaartje. Wanneer ik vlak voor het be gin hoor dat er tien man in de zaal zit, dan krijg ik de slappe lach. Ik stort niet in tranen uit, ik krijg geen lood in m'n schoenen, maar een extra kick. Ik krijg zoiets van: ik zél die tien man laten zien dat zij niet voor niets door weer en wind naar het theater geko men zijn met de verwachting dat het daar leuker is dan voor Heddy Lester: „Ik ben altijd al een laatbloeier geweest". bels en schuim, waarin je on dergedompeld wordt. Welda dig en ontroerend; zo'n beetje het lekkerste dat ik me kan voorstellen. Het maakt niet uit of dat applaus van tien of van duizend man is; het blijft ver warmend". EDWIN BAKKER de buis. Een vorm van verbe tenheid is dan m'n stimulans. Als dan aan het einde de men sen opstaan en applaudiseren, dan weet ik dat ik hen een fij ne avond bezorgd heb, dat ik mezelf waar heb gemaakt. Dat gevoel is te omschrijven als een lekker warm bad, vol bub- Bob Scholte Ring voor Harry Slinger AMSTERDAM De gou- den Bob Scholtering, die tweejaarlijks wordt toege kend aan wat wordt ge noemd een exponent van het Nederlandstalig lied, gaat dit jaar naar Harry Slinger, leadzanger van de groep Drukwerk. De on derscheiding wordt woens dag 16 januari uitgereikt in het Fonografisch mu seum in Utrecht. De gou den zegelring is nagelaten door de in 1983 overleden Nederlandse zanger Bob Scholte. De ring kreeg de bestemming van wisseltro fee. Het kleinood werd be gin 1984 voor het eerst toegekend aan Benny Neyman. De jury was una niem over de keuze van Slinger als nieuwe be waarder van de trofee. Recordbedrag voor aankoop van Perzische kunst WASHINGTON Het Smith- sonian Institute in Washington zal morgen een overeenkomst van bijna 20 miljoen gulden sluiten betreffende de aankoop van een zeer zeldzame collec tie Perzische kunst, waarvan was aangenomen dat zij tijdens de Tweede Wereldoorlog ver loren was gegaan. De collectie werd echter teruggevonden in een pakhuis in New York, waar ze meer dan veertig jaar ongestoord was opgeslagen. De kunstschatten zullen worden tentoongesteld in een nieuw museum dat in mei 1987 wordt geopend. De collectie was ei gendom van de Franse juwe lier Henri Vever, die in 1943 op 89-jarige leeftijd overleed. Zijn nabestaanden, die bijna als enigep op de hoogte waren van de verblijfplaats van de collectie, hebben deze nu te koop aangeboden aan het Smithsonian Instituut. De col lectie bevat een groot aantal onbekende manuscripten en schilderijen uit alle kunstcen tra in het Midden-Oosten. Vol gens een deskundige is het sinds het begin van deze eeuw niet meer voorgekomen dat op Een scène uit „Doornroosje", gedanst door solisten van het Bolshol- en het Kirovbal- let. De keurtroep balletkun stenaars, afkomstig uit de landen van het oostblok, die in een goed bezet Cir custheater aantrad voor wat enigszins misleidend een Tsjaikowsky Festival heette, had het zichzelf niet gemakkelijk ge maakt. Er was geen le vende muziek en de grote melodieus, die Tsjaikow sky was, komt mecha nisch maar half tot zijn recht. Er waren ook geen decors en dan wordt het toch wel wat moeilijk om fragmenten uit „Doorn roosje" en vooral de in elke kersttijd weer blin kend schoongeboende „Notenkraker" visueel waar te maken. Maar al spoedig bleek, dat dit dansen over de gehele linie zo Tsjaikowsky Festival. Fragmenten uit onder meer „Het Zwanenmeer", „Doornroosje" en „de Notenkraker", gedanst door solisten van het Bots hol- en het Kirov-ballet. Circusthea ter, gisteravond. superieur was, dat een eerste aarzelend gevoel in de richting van scènische steriliteit als sneeuw voor de zon werd weg gevaagd. Noch in de Arabische en de Chinese dans en even min in de Bloemenwals kwam deze Hoffmannse vertelling iets aan uitbeeldingskracht te kort. Het toenmalige maat schappijbeeld is verbleekt, maar al dansende keerde juist in de „Notenkraker" de even knusse als deftige 19e-eeuwse sfeer terug. Alleen maar door de kristal heldere perfecte techniek die een ballerina als Matia Bris- sonskaja in dienst stelde van grote vloeiende bewegingen, waarvan vrijwel niemand ziet waar deze beginnen of ophou den. Ook de mannen met een solist als Jassen Waltsja- now uit Leningrad aan het hoofd waren een lust voor het oog. Af en toe net dansen de ballonnen en daarbij spron gen zij ook nog entrechats qua- tre. Hoogromantiek eveneens in de tweede acte uit het „Zwanen- meer", waarin musculair bijna hoorbaar werd meegeademd met de climaxen in de muziek, die dan ook steeds volwaardi ge scènische tegenbewegingen kregen. En in de gedeelten uit „Doornroosje" evenzeer een visueel gelukkig makende combinatie van podiummain- tien, acteertalent, bezieling en presentatie. Nergens een etala ge van lege virtuositeit, maar voor alles hooggestemde thea- traliteit, binnen welke de zo geheten moeilijke passen de daarbij behorende onmisbare organische schoonheid niet ontbeerden. FRANK DELBOY NEW YORK Ruim ze venhonderd auteurs uit de gehele wereld, onder wie Nobelprijswinnaars Clau de Simon uit Frankrijk en Saul Bellow uit de Vere nigde Staten, komen deze week in New York bijeen om te discussiëren over de relatie tussen schrijvers en regeringen. Onder dege nen die zullen deelnemen bevinden zich vier schrij vers die eerder officieel de toegang tot de VS is ontzegd vanwege hun op vattingen. Het gaat om de Japanse schrijver Kobo Abe, de Palestijn Maah- mud Darwish, de Brazili aan Jorge Amado en de Mexicaan Carlos Fuentes. Dit zou met speciale toe stemming van de Ameri kaanse overheid moeten gebeuren. De schrijvers komen bijeen tij dens het 48ste Internationale PEN Congres, dat zaterdag be gint in het St. Moritz Hotel in New York. PEN staat voor Poets, Playwrights, Editors, Essayists en Novelists (dich ters, scenarioschrijvers, redac teuren, essayisten en novellis ten). Het is een organisatie die in 1921 is opgericht om de in tellectuele samenwerking tus sen schrijvers en de vrijheid van meningsuiting te bevorde ren. De organisatie bezit 36 centra in 55 landen. De leden komen jaarlijks in een lidstaat bijeen om discussies te voeren over intellectuele vraagstuk ken en hun vriendschapsban den te verstevigen. Het laatste PEN-congres in de Verenigde Staten vond plaats in 1966. Andere prominenten dié van plan zijn aan het congres deel te nemen, zijn de Amerikanen Gay Talese, John Updike en Kurt Vonnegut, de Westduit ser Günter Grass, de Chinees Wang Meng, de Japanner Kenji Nakagami, de Mexicaan Octavio Paz en de Pool Adam Zagajewski. Norman Mailer, de voorzitter van de Ameri kaanse afdeling van PEN, ver klaarde dat voor de organistaie van het 6-daagse congres meer dan 800.000 dollar (2,24 mil joen gulden) op tafel is gelegd. Het voornaamste thema is De verbeelding van de schrijver en de verbeelding van de staat, aldus de Amerikaanse PEN-functionaris Karen Ken nedy. Dit opzettelijk abstracte onderwerp werd uitgekozen door de auteur Donald Bar- thelme en de dichter Richard Howard. Barthelme verklaarde hier over schriftelijk dat regerin gen overal neigen zich aan controle te onttrekken. In plaats van de burgers te die nen, leiden zij een eigen leven, een leven dat moet worden onderzocht. De relatie tussen de schrijver en de staat is be langrijker dan ooit te voren, de inzetten zijn hoger dan zij ooit zijn geweest. Daarmee verband houdende onderwerpen van discussie zijn: de wijze waarop staten met elkaar communiceren; in welke mate schrijvers ver vreemd zijn van de staat; de verantwoordelijkheid van de schrijver ten opzichte van de staat; en de rol van de schrij ver in het ontmantelen of on dermijnen van mythes die door de staat worden gescha pen. Mailer gaf in een speciale ver klaring voor het congres te kennen dat de bedoeling van de bijeenkomst is banden te verstevigen, in plaats van te vernietigen. PEN nodigde ook Russische schrijvers uit om aan het congres deel te nemen, maar het was niet duidelijk of er Russische auteurs zouden komen. Boy George in „the A Team" Een op het oog wat vreemde combina tie: Mr. T., bekend als de nietsontzien de dommekracht uit de TV-serie „The A- team", en zijn vol strekte tegenpool Boy George, zanger van de popgroep Culture Club. Het tweetal, de een be hangen met kettin gen. de ander met afgedankt bestek, verscheen gisteren op een persconfe rentie om hun geza menlijk optreden In „The A-team" aan te kondigen. Wat Boy George temid den van al die man netjesputters gaat uitvoeren is nog niet helemaal duidelijk. Hij speelt in ieder geval zichzelf. ALPHEN AAN DEN RIJN EU ROCINEMA I (Van Boetzelaer- straat 6. tel. 01720-20800): Back to tho future (al); 1-1 t/m 5-1 13.30. 16.00. 18.30. 21.00. 6-1 t/m 8-1 14.00. 18.30. 21.00. EUROCINEMA II: Beck to the future (al) 1-1 t/m 5-1 13.30, 16.00. 18.30. 21.00. 6-1 t/m 8-1 14.00, 18.30, 21.00. EUROCI NEMA III: Santa Claus (al); 1-1 t/m 5-1 13.00, 15.00. 17.00. 6-1 t/m 8-1 14.15. Traffic school (16) 1-1 t/m 5-1 19.15. 21.30. 6- 1 t/m 8-1 19.00, 21.15. EURO CINEMA IV: Miami Supercopa (al); 1-1 t/m 5-1 13.45. 16.15, 18.45. 21.15. 6-1 t/m 8-1 14.15, 18.45, 21.15. LEIDEN e LUXOR (Stationsweg 19. tel. 071-121239): Santa Claua (al); 14.30. 19.00. Invasion USA (12); 21.15. e LIDO en STUDIO (Steenstraat 39. tel. 124130): Back to the future (al); The Goonies (al); Miami Super- cope (al) Weird Science (al); 14.30, 19.00, 21.15. Taran en de toverketel (al); 14.30, 19.00. View to a kill (12); 21.15. TRI ANON (Breestraat 31. tel. 123875Onze eerste wip (16 14.30. 19.00. 21.15. Vrolijke Tl- rolera in St. Tropez (18); matinó. REX (Haarlemmerstraat 52. tel. 071-125414): Hardscore girls (16); 14.30, 19.00, 21.15. KINDERVOORSTELLINGEN e LIDO: Taran en de toverketel (al); 14.30. NOORDWIJK LIDO THEATER (Pr. Bernhardstraat 56. tel. 01719-12800). Mad Mai in de donderkooi. ma. 21.15. di. 20.15. Cocoon (al); ma. 19.00. KINDERVOORSTELLING: Sneeuwwitje en de zeven dwer gen: wo. 15.00. KATWIJK CITY THEATER I (Badstraat 30. tel. 01718-74075): Mad Mai In da donderkooi; ma. dl. 19.00. 21.15. CITY THEA TER II: Pale Rider (12): tl|den zie City I. e CITY THEATER III: 'Het jaar van de draak (16); tijden zie City I. e CITY THEATER IV: Het smaragdgroene oerwoud (al): 19.00, 21.15. KINDERVOORSTELLINGEN CITY THEATER: Sneeuwwitje en de zeven dwergen; wo. 14.45. VOORSCHOTEN GREENWAY (tel. 01717-4354) Amedeus; (al); 20.00. KINDERVOORSTELLINGEN Sneeuwwitje (Ned. gespr.) wo. 14.00. Ghostbuaters; wo. 15.45. WASSENAAR e ASTRA (tel. 01751-13269): Cocoon (al); ma. di. wo. 20.00. DEN HAAG* ASTA 1 (Spul 27. tel. 463500): Santa Claua (al); 14.00. 19.00, 21.30. ASTA 2 (Spul 27. tel. 463500): Waird science (al); 14.00. 19.00. 21.30. ASTA 3: St. Elmo's fire (al); 14.00. 18.45. 21.15. BABYLON 1 (naast Centraal Station, tel. 471656): De goonies (al); 14.00. 19.00, 21.30. BABYLON 2: Plenty (al); 14.00. 18.45, 21.15. Babylon 3: Twee smerissen slaan hun slag (al); 14.00, 19.00, 21.30. CINEAC 1 (Buitenhof 20. tel. 630637): King Solomon's mines (al) 14.00, 18.45. 21.30. CINEAC 2: Taran en de toverke tel (al); 12.00. Invasion U.S.A. (16); 18.45. 21.30. CINEAC 3: Gotchal; 13.15, 16.00. 18.45. 21.30. EUROCINEMA (Leyweg 910, tel. 667066): Amadeus (al); 20.00. METROPOLE 1 (Carne- gielaan, tel. 456756): Back to the future (al); 14.00, 18.45. 21.30. METROPOLE 2: Taran en de toverketel (al); 14.00, 18.45. Monty Python's „Life of brian" (12); 21.30. METROPO LE 3: King Solomon's mines (12); 14.00. 18.45, 21.30. ME TROPOLE 4: Brewster's mil lions (al); 14.00. 18.45, 21.30. METROPOLE 5: The mesn season (16); 14.00. 18.45. 21.30. ODEON 1 (Herengracht 13, tel. 462400): Back to the future (al); 13.45. 18 45. 21.30. ODE ON 2: American Ninja (16); 13.45, 18.45. 21.30. ODEON 3: Hot Chili (16); 13.15. 18.45. 21.30. ODEON 4: Falling in love (al); 18.45, 21.15. ma. di. te vens 13.45. LE PARIS 1 (Ket tingstraat 12b. tel. 656402): In tieme bijles (18) (al); 12.00 tot 22.30. LE PARIS 2: Girts on fire (18) (al); 12.15 tot 22.45. LE PARIS 3: Yab Yum op stelten (18) (al). 12.30 tot 23.00. PASSAGE (Passage 63. tel. 460977): Miami supercops (al) 14.00. 18.45. 21.30. HAAGS FILMHUIS (Denneweg 56. tel. 459900): Zaal 1: Stop making sense; 16.15, 19.15, 21.45. Zaal 2: On the waterfront (al); 14.00. 19.30. 21.45. Zaal 3: Meliés-pro- gramma; ma. 14.00. 19.30. 21.45. Cooper-prog ram ma. di. 20.15. Birth of a pation; 14.00, 19.30. 21.45. Horizontaal: 1 meestal; 8 water do< latende; 9 mager; 11 schrijfkost (Latijn): 14 laagtij; 16 knaagdier; muzieknoot; 18 alvorens; 20 aani zend vnw.; 21 brandbare delfstof; ogenblik; 23 wijfje v.e. kanarie; 24 woord; 25 gedwee; 27 kant v.h. s< die van de wind is afgekeerd; 28 g< waardoor men een ander deelt; gelofte; 31 telwoord; 33 afval Verticaal: 2 oude lengtemaat; 3 bi 4 verfstof; 5 lot zonder prijs; 6 richt; 7 van geringe dichthel lucht); 10 titel; 12 schaaldiertje; I ongewenste aandoening; 15 herstel 17 onderaards afvoerkanaal; 19 c stootje; 20 eierschaal; 25 drank; 26 kerf; 28 rivier in Engelar 29 mannelijk dier; 30 etage (afk.) 1 dat Is (afk.). OPLOSSING TP 28 "l© 08 62 :®ea 82 92 :epeui S2 02 :I®J 61 :ioou /i 'jejeq si Cl .'reeujeO zi :jetseeiu oi i 5 9 :j9iu 9 t :iom e :ie z uindueeis ee :pee oe :jö|®P 82 :|ll LZ bteiu gz üe A :dod zz 'l®l 22 :|ooifueeis iz :®!P <f 81 a :»bj 91 :qe h :seóei :iei 6 :>tei 8 :)wuooMe6 1 :iw|tx

Leidse Courant | 1986 | | pagina 8