Debutant Plomp ontdekt door Hans van Breukelen Amateurvoetballers winnen eerste duel Engelse voetbalsponsor schrikt terug voor geweld Bondscoach Beenhakker Experimenteert beperkt FORT ficidócSoiwtMit ZEGES CONNORS EN MCENROE =E TOEVAL SPEELT BELANGRIJKE ROL IN CARRIERE ruijff: beer schuld Verlies en winst Bettine Vriesekoop Sportwereld CAMPOMANESDUIKTOPINMOSKOU WOENSDAG 8 JANUARI 1986 PAGINA 7 [obsleeër coma JERICH De Zwitserse slee-piloot Heinz Schmid sinds zaterdagmiddag in ziekenhuis in Zurich in 90.50|na. Bij de nationale kampi- 219 50 pschappen in St. Moritz 44sioo ijog de 39-jarige aannemer 92 oof Dictikon tijdens de tweede 62i60>nche in de laatste bocht uit 86*20 r tweernans^ob. Hij werd 135140 ft ernstig hersenletsel en 75)20 fi schedelbasisfraktuur naar ioirandering gekomen. ATLANTA - Een week voor het begin van de Masters in New York, hebben John McEnroe en Jimmy Connors hun eerste vormtest met goed gevolg afgelegd. Bij een de monstratie-toernooi in de Amerikaanse stad Atlanta, versloeg McEnroe zijn land genoot Kevin Curren in twee sets. De bij de Masters als tweede geplaatste McEnroe won de eerste set pas na een tie-break. In de tweede reeks was het verzet van Curren minimaal (6-1). Jimmy Connors had nog meer moeite zijn eerste partij in Atlanta te winnen. Dat de 'veteraan' dat toch deed was echter al enigszins verba zend. De nummer vier van de wereld heeft zich de laat ste weken nauwelijks in het internationale tennis laten zien en leek al te zijn afge schreven. Tegen Yannick Noah bleek daar vooralsnog weinig van. De Fransman, net als de andere zeven spe lers in Atlanta ook in New York actief, werd ondanks het slaan van achttien aces in twee sets verslagen: 6-4, 7-6. Ivan Lendl voert de plaat singslijst bij het Masters-toer- nooi aan. Aangezien de lijst wordt gesloten door zijn landgenoot Tomas Smid, tref fen de twee Tsjechoslowaken elkaar in de eerste ronde. McEnroe ontmoet in de eer ste schifting zijn landgenoot Brad Gilbert die als vijftien de en voorlaatste het toernooi bereikte. In de eerste ronde verliest het toernooi in ieder geval een van zijn Zweedse vertegenwoordigers. Anders Jarryd en Joakim Nyström mogen gaan uitmaken wie in de kwartfinales naar alle waarschijnlijkheid McEnroe ontmoet. Oud-wereldkampioen verdacht van moord ALACHUA COUNTY De voor- malige wereldkampioen boksen Ho mer Jackson is op verdenking van moord in hechtenis genomen in Ala chua County in de staat Florida. De 27-jarige Jackson, die zes maanden geleden zijn boksloopbaan beëindig de, wordt ervan verdacht twee man nen te hebben doodgeslagen. Hun lij ken werden op 24 december op een boerderij in Gainsville gevonden. Jackson werkte als knecht op de boerderij van de 49-jarige George DuPont. De lijken van DuPont en diens 45-jarige buurman Wesley Gordon werden door DuPonts moe der gevonden in een achteraf gepar keerde jeep. ALL STARS WINNEN ZAAL VOETBALTOERNOOI ROTTERDAM Het indoor-soccertoernooi in het Ahoy-sport- paleis is gisteravond gewonnen door de All Stars. In de finale versloegen zij voor 3500 toeschouwers FC Groningen na het ne men van strafschoppen. Na de reglementaire speeltijd van twee maal een kwartier was de stand gelijk (1-1). Voor de Stars scoor de Kristiansen, de gelijkmaker kwam op naam van nieuweling Carlo de Leeuw. All Stars was in de finale gekomen door een gelijkspel tegen FC Den Bosch, waarna strafschoppen beslisten en winst in de halve eindstrijd op Sparta (2-1). FC Groningen kwam twee keer in actie tegen Feyenoord. In de eerste ontmoe ting wonnen de Rotterdammers gedecideerd (5-2). De Noorder lingen haalden ondanks de nederlaag toch de laatste vier door de strafschoppenseries tegen de andere twee verliezers te win nen. In de halve finales werd het andermaal aan Feyenoord ge koppeld. Het duel eindigde gelijk (3-3), waarbij Mario Been drie seconden voor tijd Feyenoord langszij bracht. De Groningers na men daarna de strafschoppen beter. Bengtsson stopt met tafeltennis STOCKHOLM De Zweed Ulf Bengtsson, Europees kampioen, stopt met internationaal tafeltennis. Hij heeft de laatste tijd te veel proble men met zijn gezondheid. „Daardoor kan ik niet op topniveau spelen. Als ik er niet van overtuigd ben te kunnen winnen, is de motivatie een stuk min der". Bengtsson (26 jaar) wil voorlopig nog wel ac tief blijven in nationale wedstrijden en op clubni- 17.0° 12.20 aorbereidingen voor de training van het Nederlands elftal in Chiavari onder wat betere weersom- jw® andigheden dan de dag ervoor. ro!oo >3.00 rENUA De interland- 'edstrijd van vanavoond Genua, door de Italia- en beschouwd als een tachtmeting voor een Kperimentele ploeg, [ordt door Leo Beenhak- er niet in de eerste plaats angegrepen als een toeftuin-duel. Beenhak- jer koos de drie beschik te volwaardige interna- |onals (Gullit, Van Breu- lelen en Van Tiggelen) lus vier man die al eer- er tenminste één keer in iet nationale elftal speel- in: LokhoffWouters, Van Loen en Van der Gijp. Het resterende vier tal wordt gevormd door debutanten. In overleg met de Italianen is afgesproken dat alle vijf de wisselspelers kunnen worden ingezet. De Italiaanse coaches Bearzot en Maldini zullen hiervan ver moedelijk het meest gebruik maken. Uit de groep van van avond moet namelijk de aan vulling komen voor de Mexi- co-ploeg. Nederland begint de wedstrijd in Genua, die rechtstreeks in Italië op de televisie wordt uit gezonden, met: Van Breukelen (PSV); Blind (Sparta), Plomp (FC Utrecht), Van Tiggelen (FC Groningen), Verkuyl (FC Groningen); Lokhoff (PSV), Wouters (FC Utrecht). Gullit (PSV), Van Rooy (PSV); Van Loen (FC Utrecht) en Van der Gijp (PSV). Wisselspelers zijn: Hie- le (Feyenoord), De Wolf (FC Groningen), Godee (FC Utrecht), Gorter (Roda JC) en Van Herpen (FC Den Bosch). De Italianen komen uit met: Giovanni Galli (Fiorentina); Ferri (Inter), Tricella (Vero na), Filippo Galli (Milan), Nela (Roma); De Napoli (Avellino), Matteoli (Sampdoria), Ancelot- ti (Roma); Vialli (Sampdoria), Serena (Juventus) en Baldieri (Pisa). GENUA Voetballer Gerrit Plomp (22) was aan het begin van dit seizoen geen vaste keus in het eerste elftal van FC Utrecht. Vanavond debu teert hij voor >een natio naal selectie-elftal. Plomp namelijk is nooit eerder gekozen voor een jeug- delftal. In de nog korte loopbaan van de bij de be lastingen werkende Utrechter, heeft het toeval een vrij grote rol gespeeld. Bij zijn eerste poging door te dringen tot de plaatse lijke FC werd hij af getest. Een jaartje later ontdekte Hans van Breukelen, toen nog onderwijzer en doel man bij FC Utrecht, hem bij toeval in een school- voetbaltoernooi. Dat leidde tot een ingrijpende wijziging in het voetballeven van de zaterdagvoetballer Plomp. „Ik speelde bij EDO Utrecht. Marco van Basten was bij ons lid, voor hij naar UW ging en met Gerald Va nenburg heb ik op school geze ten. Door mijn vader was ik bij EDO gekomen en mede daardoor had ik er weinig be hoefte aan onze vereniging te verlaten. Op mijn vijftiende speelde ik al in het eerste elf tal in de vierde klasse van de KNVB en wij promoveerden ook nog. Ik geloof nog altijd dat het voor mij goed geweest is dat ik als heel jonge speler tussen de volwassenen heb ge staan. Je leerde al vroeg de klappen en de botsingen ont wijken". Wachten Plomp, vanaf zijn zestiende bij FC Utrecht, moest drie jaar wachten voor hij een kans kreeg. Tegen het einde van het laatste seizoen van Barry Hughes speelde hij een handje vol wedstrijden op het mid denveld, maar ook in het vol gende jaar was hij geen vaste keus. Evenmin als in het begin van dit seizoen. „Wim Rijsber- gen was onze vrije verdediger en hij bleef mij voor. Pas na dat hij na een wedstrijd of ze ven stopte, was er ruimte voor mij en nu sta ik op mijn lieve lingsplaats. Het is eigenlijk on verwacht vlug gegaan. Ik weet ook best dat de wedstrijd van woensdag (vandaag, red.) nog maar een eerste stapje is, want ik ben eT nog lang niet. Mijn ontwikkeling is natuurlijk af hankelijk van FC Utrecht. Het streven is het elftal nog een paar jaar bijelkaar te houden en als dat lukt moet er meer inzitten dan een strijd om de vierde plaats achter PSV, Fey enoord en Ajax". Gerrit Plomp is pratend net zo onbevangen als op het speel veld. Ook voor zijn eerste op treden buiten de club maakt hij zich weinig zorgen. „Het is goed voor je loopbaan eens tussen andere spelers te staan. Het is wel prettig dat Been hakker de nieuwelingen in Genua allemaal op hun eigen plaats laat spelen. Dat maakt het voor ons toch wel een stuk gemakkelijker". Benfica Beenhakker is niet de enige aan wie de snelle komst van Gerrit Plomp niet onopge merkt voorbij is gegaan. Toen Benfica met belangstelling naar John van Loen kwam kijken, is ook Plomp gepolst over zijn toekomstplannen. Lissabon ligt voor hem nog steeds ver weg, een stuk ver der dan het kantoor van de belastingen. „Ik werk daar 32 uur per week, met erg veel medewerking. Maar ik moet wel vrije dagen opnemen voor dit soort wedstrijden, want door extra uren in de zomer maanden kan ik niet alle ver loren tijd compenseren. Het is ook niet waarschijnlijk dat die toestand snel zal veranderen. Ik heb nog een contract voor de twee volgende seizoenen met FC Utrecht en een andere overeenkomst, als full-prof, moet wel écht aantrekkelijk zijn om het verlies van inkom sten uit mijn werk te kunnen goedmaken. Onze voorzitter heeft in een gesprek gezegd dat het voor de club niet haal baar is. Misschien dat het er eens in zit, wanneer ik als voetballer verder vooruit blijf Gerrit Plomp (rechts) kwam in mei vorig jaar in eigen stadion in actie tegen Feyenoord. fan onze correspondent Paul van der Voort) RCELONA Johan 'atalana nog veel meer 4d schuldig dan de eerste prdering van 400.000 gulden, Ie via de Tilburgse advocaat lan Rooij bij de arrondisse mentsrechtbank van Utrecht gedeponeerd. De technisch Irecteur van Ajax heeft nog (n tweede zaak af te hande- ji met de Catalaanse bank. plgens deze bank gaat het bij e tweede zaak weliswaar om in geringer, maar toch nog fijd „aanzienlijk" bedrag. Het is zo aanzienlijk, dat ik )t met groot genoegen zou innen in de loterij. Als we jet de eerste zaak succes heb- in, dan gaan we achter de eede aan", zo verzekerde n woordvoerder van de frnca Catalana. ilgens de Banca Catalana eft Cruijff op dit moment in lanje geen enkel huis of wat or ander bezit dan ook. „Als wel zo was, dan hadden we t wel geweten. We trekken zo soort informatie natuur- k altijd na". Banca Catalana rzekert dat ze absoluut niets iet van een eventueel con- ict waarin de voetbalclub ircelona belooft dat zij de be- iting van haar ex-speler uijff betaalt. „Wij weten van 5 afspraak niets. Het is uit- Uitend iets wat Cruijff be- eert. Als zo'n document be aat. dan wisten wij het wel". schulden van Cruijff bij de anca Catalana hebben overi- ns niets te maken met de za- mavonturen die Cruijff in n Spaanse tijd op zo'n onge- kkige wijze ondernomen left,. RIJSVRAGEN EN HAAG De resultaten van de irschlllende sportprijsvragen van het gelopen weekeinde zijn: Jlto nr. 1: 1e prijs: 1 winnaar, '1.447,50. 2e prijs: 3 x 50.000,00. prijs: 91 x 1.656,70. 4e prijs: 747 x 31.70. 5e prijs: 79.101 x Ijlen»pel nr. 1: 1e prijs: geen win- jar. 2e prijs 1 x 10.000.00. 3e prijs x 1.000,00 4e prijs 203 x '0,00. 5e prijs 1.967 x 10.00. oto nr. 1: 1e prijs: 1 x 24.366,80. e prijs: 11 x 1.104,60. 3e prijs: 205 148,10. week 1 was er qeen toto gelijk Bettine Vriesekoop ROME In de eerste tafel tenniswedstrijd tussen de con tinenten Europa en Azië heeft de aanzienlijk zwakkere Euro pese afvaardiging verrassend toegeslagen. Bij de heren bleef gisteravond in Rome de balans tussen de vier teams van drie spelers in evenwicht (2-2) waarna het game-gemiddelde in Europees voordeel uitviel. Bij de dames verschenen drie ploegen van drie speelsters achter de groene tafel. Europa won er twee: 2-1. Bettine Vriesekoop zorgde voor de winst door in de laat ste partij de Japanse Kiyomi Ishida in twee sets te verslaan: 21-16, 21-13. Tegen de Chinese speelsters Geng Li Juan en Gai Lili, nummer twee en drie van de wereld, was de Hazers- woudse daarvoor kansloos ten onder gegaan. Mirjam Klop penburg, invalster voor de zie ke Joegoslavische Branka Ba- tinic, leed twee nederlagen te gen achtereenvolgens Yang Young Ja uit Zuid-Korea en van Hui So Hung uit Hong kong. Morgenavond wordt de landenwedstrijd voortgezet in Valkenswaard waarbij Jaap van Spanje als gastspeler zal optreden. Voetbal Jeugdelftallen van Liverpool en Juventus zullen tijdens de Paasdagen deelne men aan een internationaal voetbaltoernooi in Turijn. Het zal de eerste maal zijn na de Heizelramp in Brussel, die in mei 39 voetbalsupporters het leven kostte, dat spelers van Voetbal FC Groningen test in oefenwedstrijden tijdens de winterstop Carlo de Leeuw, de linksbuiten van SC Cambuur. Rugby De vice-voorzitter van de Nederlandse Rugby bond, Lex den Hoedt, is afge treden. Den Hoedt maakte meer dan tien jaar deel uit van het bestuur. Hij kan zich nu niet langer verenigen met het beleid van de bond. MOSKOU FIDE-voorzitter Campomanes is gisteren on verwacht in Moskou opgedo ken. De Filippijn weigerde bij zijn aankomst verslaggevers te woord te staan. Algemeen wordt aangenomen dat de voorzitter van de wereld schaakbond in de hoofdstad van de Sovjet-Unie overleg zal voeren met wereldkampioen Kasparov over de impasse in zake de revanche om de we reldtitel tegen Karpov. Kaspa rov weigerde gehoor te geven aan de eis van de FIDE zijn bereidheid uit te spreken over de derde tweekamp tegen Karpov. De FlDE dreigde toen Kasparov de wereldtitel te ontnemen. Volgens berichten uit Genèv« heeft Kasparov echter nog tot 27 januari de tijd om zich be reid te verklaren tot het spe len van de revanche-match. De datum 6 januari die door de FIDE als ultimatum was ge noemd zou berusten op een misverstand. De secretaris-ge neraal van de internationale schaakfederatie, Lim Kok An, zei dat het noemen van de da tum 6 januari door hem en door voorzitter Campomanes het gevolg was van het tellen vanaf een verkeerde datum. Tegenover het Engelse persbü- reau Reuter verklaarde Cam pomanes in Moskou dat hij waarschijnlijk op 15 of 16 ja nuari de plaats van handeling bekend zal maken voor de re vanche tussen Kasparov en Karpov. Leiders vallen uit in Parijs-Dakar TAMANRASSET Op de zevende dag van de ral ly Parijs-Dakar hebben de leiders in het motor- en autoklassement de strijd moeten staken. De Belgi sche motorrijder Guy Huynen viel in de 380 ki lometer lange tijdrit door het Assekrem gebergte in de omgeving van Taman- rasset (Algerije) uit met motorftech. De Franse coureur Zaniroli, vorig jaar winnaar van de rally, overkwam hetzelfde. Nieuwe leider bij de mo torrijders werd de Italiaan Balestrieri op Honda. Ge rard Rond leverde op KTM in de tijdrit een goe de prestatie af door als dertiende te eindigen. De Fries Anne Kies eindigde vijf plaatsen lager. In de algemene rangschikking neemt Kies de achttiende en Rond de eenentwintig ste plaats in. Bij de auto's voert de Fransman Gabreau in een Range Rover het klasse ment aan. Het echtpaar Tijsterman is de beste Ne derlandse equipe op de 86e plaats. Het werd in de schaduw gedrukt door vrachtwagenchauffeur Jan de Rooy, die alle con currenten op een half uur achterstand reed en in het gecombineerde auto- vrachtwagen klassement de dertiende plaats in neemt. WUHAN Het Neder lands amateurelftal heeft de eerste wedstrijd op Chinese bodem met 1-0 gewonnen. Het was een duel tegen het provincie- team van Wuhan, dat ruim 20.000 kijkers trok. Het was een slechte wed strijd. Nederland had de vermoeienissen van de lange reis nog in de benen en het was goed te zien, dat een aantal spelers het tijdsverschil van zeven uur nog niet had ver werkt. Tegen de balvaardige Chine zen had bondscoach Ron Groe- newoud gehoopt op de lengte van EDO-spits, Hans Werdek- ker. De Haarlemmer echter werd te weinig aangespeeld. Dat lag niet aan de vleugel spitsen Johan Reglero (Elink- wijk) en Chris Riemens (Fle- voboys), maar aan het feit, dat vanaf Oranjes middenveld de beslissende pass op de juiste momenten uitbleef. Overigens kon Groenewoud niet beschik ken over rechtsbuiten Rob Meulendijks. De aanvaller van Geldrop keerde dinsdag in ge zelschap van bestuurslid Her man Feringa terug naar Ne derland vanwege privé-om- standigheden. Nederland maakte de enige treffer via Arno de Kleine. De Brabander, die tevens met de blijartkeu goed uit de voeten kan. Onlangs werd hij tweede in het Nederlands kampioen schap driebanden. De Kleine mocht van arbiter Wang Zhongliu na 24 minuten een vrije trap nemen op de rand van het strafschopgebied. Hij gaf de bal zoveel effect dat keeper Tian Qi misgreep: 0-1. De Delftse doelman Hans Sui ker (DHC) hielp zijn ploeg daarna over de moeilijke mo menten heen. De opstelling van Nederland was: Suiker (DHC); Hendriks (EDO). De Kleine (Geldrop), Versteeg (Elinkwijk), Leo Rontberg (DHC); De Groot (Wil- helmina '08), Verbeek (Unitas), Van Duyn (Quick Boys); Riemens (Flevo Boys), Werdekker (EDO) en Reglero (Elinkwijk), vervangen door van Trigt (NSW). sportuitslagen BASKETBAL Eredivisie heren Weert - Den Bosch 71 -109; Den Hel der - Landlust 77-66. PAARDESPORT Uitslagen van de op dinsdagavond in Hilversum gehouden koersen: EERSTE KOERS (2000 m): 1. Ambas sador London (J.Oorthuijsen) 2.45.1 1.22.6; 2. Zapata; 3. Zenith of Grace. Toto; winnend 2.70; plaats 1.10, 1.40, 3.60; koppel 13.10; trio 898.80; niet gestart: Zorba del Sol. TWEEDE KOERS (2000 m): 1. Zarlino Hanover (A.van Brederode) 2.41.7 1.20.9; 2. Zorro Blaricum; 3. Youthful Sycamor. Toto: winnend 1.70; plaats 1.20, 1.50, 1.60; koppel 3.80; trio 41.20. Niet gestart: Zinga- ro Hanover. DERDE KOERS (1609 m): 1. Zisia M (S.Woudstra) 2.07.4 1.19.2: 2. Youngstar T; 3. Yrobert. Toto: win nend 1.90; plaats 1.90, 2.30, 2.60; koppel 6.00; trio 45.90. Niet gestart: Yantro W; Voloa Volomon- .VIERDE KOERS (2000 m): 1. Wilma Neyenrode (M.Bouwhuis) 2.39.9 1.20.0; 2. Yoyo Kandia; 3. Yjo Spen cer. Toto: winnend 5.20; plaats 1.50, 1.90, 1.20; koppel 90.20; trio 549,80. Niet gestart: Wapaloh Topfok.VIJFDE KOERS (1609 m): 1. Zivo W (G.Gommans) 2.06.9 1.18.9; 2. Ybrenda; 3. Zarmunda. Toto: winnend 4.40; plaats 1.40, 1.50, 1.10; koppel 9.50; trio 92.30. Niet ge start; Yohanna; Ynar A. ZESDE KOERS (2000 m): 1. Zerlina Kandia (L.Dooper) 2.39.8 1.19.9; 2. Zodiak; 3. Waterman. Toto: winnend 2.60; plaats 1.30, 1.50, 4.40; koppel 6.40; trio 92.90. ZEVENDE KOERS (2440 m): 1. Yme K (L.Dooper) 3.15.7 1.20.2; 2. White Hanover; 3. Wez Warber. Toto: winnend 2.90; plaats 1,20, 1,30, 1,40; koppel 5,00; trio 20.10. ACHTSTE KOERS (1609 m): 1. dead heat: Wimbert S (8, A.Suykerbuyk) en Worthy Weber (9, J.Wagenaar) 2.05.6 1.18.1, 3. Ukkie Hollandia. Toto: winnend 8 3,90 - 9 /'2.40; plaats 8 f 3,00 - 9 2.20; kop pel 22,10; trio 8-9-3 89,80; 9-8-3 54,50. Niet gestart: Wilhelm S; Woraz fez. NEGENDE KOERS (2000 m): 1. Vincent D (A.de Wrede) 2.37.9 1.19.0; 2. Warhorse B; 3. Urica Marijke. Toto; winnend 4,40; plaats 1,30, 1.10; koppel 2.70; trio 44,30. Niet ge start: Walter Neyenrode; Van Sic- kengha. TIENDE KOERS (2000 m): 1. Wil van de Lente (C. de Leeuw) 2.38.0 1.19.0; 2. Tantieme; 3. Vino Buiten- lust. Toto: winnend 1,50; plaats 1,20, f 2,20, 1,60; koppel 3,20; trio 13,10 ELFDE KOERS (2000 m): 1. Vesuvius M (T.Smeding) 2.37.5 1.18.8; 2. Ypie Maple Leaf; 3. Ylius O. Toto: winnend 2,20; plaats f 4,10, 1,50, 1,60; koppel f 5,90; trio 16,70. Niet gestart: Yunque Beroona; Yonkers Fortuna. Totalisatoromzet 204.882,00. (Van onze correspondent Ro ger Simons) LONDEN De Britse dochtermaatschappij van Canon, de grote Japanse fabrikant van camera's en kantoormachines, heeft besloten in de toekomst geen Engelse voetbalwed strijden meer te sponso ren. Dit betekent, dat na het huidige seizoen de En gelse Voetballiga niet lan ger financiëel door Canon zal worden gesteund. Negen maanden geleden maakte de sponsor zich al zor gen over het imago van het Britse voetbal. Dit had te ma ken met het toenemende ge weld op en in de omgeving van de Engelse voetbalvelden. Het Heizeldrama in Brussel, einde mei, met 39 doden, gaf evenwel de doorslag. Voor die tijd werd in kringen van de Engelse Voetballiga aangenomen, dat Canon U.K. zich op het gepaste moment akkoord zou verklaren om een nieuw sponsorschap-akkoord af te sluiten met een waarde van 5 miljoen pond, in ruil voor het plaatsen van reclame borden op de voetbalvelden en vermelding van de handels naam op de shirts van spelers. Voorwaarde Het toenemende geweld had echter tot gevolg, dat de geld schieter eerst een voorwaarde stelde: er zou geen nieuw con tract worden afgesloten, zo lang het vandalisme niet op doeltreffende wijze werd be teugeld. Het huidige akkoord dateert van 1983. De Japanse firma verklaarde zich toen be reid 3 miljoen pond ter be schikking te stellen over een periode van drie jaar. Haar beslissing om het Engelse voetbal niet langer meer te steunen, maakt de financiële sjtuatie waarin de Engelse clubs zich bevinden des te ern stiger. Steeds meer sponsors laten het afweten. De Britse Milk Marketing Board, die de melkproductie en -distributie van Groot-Brittannië coördi neert, kondigde afgelopen jaar al aan, dat de Engelse Voetbal liga nog maar gedürende één seizoen zou worden gespon sord. In december zag de Liga zich genoodzaakt met de Britse tv-omroepen een contract af te sluiten voor slechts 1,3 miljoen pond. Daardoor kwam er afge lopen weekeinde na maanden lange afwezigheid eindelijk weer voetbal op de Britse tv-schermen. De Voetballiga wilde veel meer geld voor rechtstreekse uitzendingen, maar zij slaagde er niet in de omroepen een groter bedrag te doen betalen

Leidse Courant | 1986 | | pagina 7