Groen licht voor bouw sporthal Middelmors fiVïïTïïni JOUR NAAL CcicbcOomant Bos van Krantz wordt aangepakt Lenie van der Hoorn beste sportvrouw Burgemeester wil duidelijk parkeer beleid in Noord wijk Katwijk krijgt 1,5 miljoen voor dorpsvernieuwing Li HAZERSWOUDSE WD'ERS VERDER IN NIEUWE, PROGRESSIEVE PARTIJ LEIDEN OMGEVING VRIJDAG 3 JANUARI 1986 PAGINA 10 J WARMOND De oude buitenplaats „Het Bos van Krantz" zal in de komen de maanden grondig wor den aangepakt. Er is enige tijd geleden door de Stich ting Het Zuid Hollands Landschap een beheers plan opgesteld aan de hand waarvan het nu wat verwilderde bos weer zal worden teruggebracht tot een fraai park. Aanvanke lijk werd het „bos" ook ingericht als een park rond een buitenhuis. In de loop der jaren werd het aanzien van het park steeds natuurlijker zodat er op den duur bijna geen sprake meer was van een aangelegd park, maar meer van een verwilderd natuurbos. Noord wijkerhout doet studie naar ontwikkelings hulp NOORDWIJKERHOUT B en W van Noordwij- kerhout gaan nog een keer proberen een ge meentelijke beleid ten aanzien van ontwikke lingssamenwerking op te zetten. Een eerste oproep heeft weinig effect gehad en daarom poogt het col lege nu nog een keer om alle activiteiten in het dorp op dit gebied te in ventariseren. Bij de ge meente zelf zijn maar wei nig activiteiten bekend en daarom wordt de bevol king opgeroepen alle ont wikkelingshulp- activiteiten te melden. Ook ideeën zijn daarbij welkom. Al in januari 1980 werd in de gemeentelijke subsidieveror dening een paragraaf „ont wikkelingssamenwerking" opgenomen. Voor subsidie komen activiteiten in aan merking die ondernomen worden op initiatief van de plaatselijke burgerij. De sub sidie bedraagt 50 procent van de opbrengst van plaatselijke activiteiten met een maxi mum van 1000 gulden per activiteit per jaar. Gedacht wordt daarbij aan projecten in een ontwikkelingsland zo als die bijvoorbeeld ook door Rijnsburg (Ghana), Oegst- geest (Sierra Leone) en Noord wijk (Burkina Faso) worden gesteund en waar voor de bevolking in die ge meenten door acties, rom melmarkten en kunstmark ten geld bijeen brengt. MARKTEN LEIDEN Noteringen groente- en fruitveiling. 3 januari: andijvie: 2 60- 3.30; boerenkool: 55-1.25; prei: 2.10- 2.30; ijsbergsla: 1.68-1.85; spruiten a: 1.74-2.11. b: 1.91-2.00; c: 1.58; d: 1.70- 2.65; uien: 12-51; winterpeen: 14-26; witlof: 90-2.10; knolselderij: 85-90; sla. 34-73; selderij. 65-1.31. EIERVEILING EIVEBA BV BARNE- VELD (2-1) - Aanvoer 4.060.800 stuks, stemming kalm. Prijzen in gul den per 100 stuks: eieren van 50-51 gram 10,46. van 55-56 gram 11,88. van 60-61 gram 11,23-12,41 en van 65-66 gram 11,71-12,44. EIERVEILING BARNEVELD - Aanvoer I.348.920 stuks, stemming rustig. Prijzen in gulden per 100 stuks: eie ren van 51-52 graqm 9,90-10,25. van 56-57 gram 11,00-12,20. van 61-62 gram 11,25-12,55 en van 66-67 gram II,95-12,30. EIERMARKT BARNEVELD - Aanvoer 1.600.000 stuks, stemming redelijk. Prijzen in gulden: eieren van 48-54 gram 10,50-12,00 per 100 stuks. 2,19-2.22 per kg. van 57-61 gram 12,80-13,00 per 100 stuks, 2,25-2,13 per kg. van 64-67 gram 13,10-13,25 per 100 stuks. 2.05-1,98 per kg. Scharreleieren plusminus 2,00 per 100 stuks hoger. Witte eieren 64 gram 12,10 per 100 stuks. VEEMARKT UTRECHT (2-1) - Prijzen: stieren (resp. 1e en 2e kw.) 8,00-9,00 7,10-8,00. vaarzen (resp. 1e en 2e kw.) 7,35-8,20 6,00-7,10. koeien (resp. 1e. 2e en 3e kw.) 6,45-7,35 5,30-6,40 4,60-5,30. worstkoeien 4,70-5,25 (voorgaande prijzen per kg geslacht gewicht en ontvet), schapen 150-260, per kg 5,50-7,75. lammeren (rammen) 200-295, per kg 9,75-10,75. lammeren (ooien) 200-225. per kg 8,50-10,75. varkens 3,20-3,30 zeugen (resp. 1e en 2e kw.) 2,70-2,80 2,60-2,70. melk- en kalfkoeien (resp. 1e en 2e soort) 2000-2600 1650-1950. mellj- en kalfvaarzen (resp. 1e en 2e soort) 1600-2100 1450-1600. guste koeien 1075-1925. enterstieren 1500-2075. pinken 875-1150. graskalveren 600-950. nu ka's voor de mest roodbont stieren 450-610, vaarskoeien 300-410. nu ka's voor de mest zwartbont stieren 275-430, vaarskoeien 175-300. Aan voer: slachtvee 547. stieren 40. ge- bruiksvee 100. jongvee 42. nuka's roodbont 70. zwartbont 507. slacht schapen en lammeren 1314. varkens 272. bokken en geiten 3. paarden 220. totaal 3115. Stemming (resp. handel en prijzen): slachtvee matig - gelijk, stieren stil - gelijk, gebruiksvee en jongvee matig - gelijk, nuka's stroef - prijshoudend, slachtschapen en lammeren redelijk - iets hoger, varkens redelijk - hoger, paarden vlot Valkenburg optimistisch VALKENBURG Burgemeester C. Sinke zei gisteren tijdens de nieuwjaarsreceptie in het raadhuis van Valkenburg dat er dit jaar een aantal plannen gerealiseerd kunnen wor den. De burgemeester wees op de bouwplan nen voor het Castellumplein en 't Boonzak- Oost en op de aanleg van banen voor de Val- kenburgse tennisvereniging en velden voor de voetballers van Valken'68. Tevens wordt de verkeerssituatie op het Castellumplein onder de loep genomen. De burgemeester wees op de begrotingsplannen voor 1986 waar verder nog heel wat plannen in het vooruitzicht zijn ge steld. Of deze plannen allemaal verwezenlijkt kunnen worden? „Ach, we blijven realistisch en gaan er zeker enthousiast tegenaan", aldus de heer Sinke. Piet van der Zwet 40 jaar bij E.M.M. ROELOFARENDSVEEN De kassier van de E.M.M.-veiling in Roelofarends- veen, de heer Piet van der Zwet, was gis teren het middelpunt van een feestje bij E.M.M. De heer van der Zwet werd name lijk gehuldigd wegens zijn veertigjarige dienstbetrekking bij de Veense veiling. Gisteren verzorgde Blaaskapel „De Sprot- buiken" of „Die Blumenlander Musikan- ten" zoals de blaaskapel zich tegenwoor dig noemt, een aubade voor de woning van de blij-verraste E.M.M.-kassier. De heer Piet van der Zwet heeft in zijn veer tigjarige E.M.M.-carrière diverse functies vervuld. Zo is hij als administratief mede werker begonnen om later op te klimmen tot ondermeer veilingmeester, boekhou der en loonadministrateur. Voetgangersbrug naast Poelbrug ALKEMADE De ge- meente Alkemade gaat een voetgangersbrug bou wen naast de Poelbrug aan de Langeweg in Roelofa- rendsveen. De brug moet een einde maken aan de verkeersonveilige situatie ter plaatse. Voetgangers moeten in de huidige toe stand gebruik maken van de rijbaan. Om realisering van de brug mogelijk te maken heeft de gemeente van het rijwielbedrijf Schouten aan de Lange weg een kleine strook grond gekocht. Zeskampploeg Koudekerk betrekt trainingskamp KOUDEKERK AAN DEN RIJN Laura Westdijk, Hilde de Vries, Dien Jongeneel, Ella Meertens, Astrid Neyenhuis, Marit Versteegen, Anja van Ommering, Jan Ranke, Rien van Es, Wim Vergunst, Piet Vonk, Wim Jongeneel, Rik Bolink, Henk West- dijk, Arno Versteegen en Mike Wesseling vormen de definitieve ploeg van Koudekerk die op 14 maart meedoet aan een zeskamp van de NCRV. Gisteravond werd het team tijdens de nieuw jaarsreceptie voorgesteld. Behalve de gedegen wekelijkse trai ningen, gaat de hele ploeg met aanhang in een trainingskamp. Het weekend van 24 januari verblijft de Zeskampploeg in een bungalowpark op de grens van Noord-Brabant en Limburg. De opnamen voor de NCRV Zeskamp uitzending vinden plaats op 14 maart in Zutphen. Kaarten om de wedstrijd bij te wonen (in clusief busreis) zijn voor dertig gulden te koop op 17 januari. Op die avond wordt de definitieve denkploeg gekozen. Omdat de belangstelling waarschijnlijk groter is dan het aantal beschikba re kaarten, wordt via loting bepaald wie één kaartje mag kopen. Burgemeester looft woningbouwvereniging RIJNSBURG „Als er geen woning bouwvereniging in onze gemeente was, zouden we hem vandaag oprichten". Lo vende woorden van burgemeester F. Jonkman van Rijnsburg over de woning bouwvereniging Spinoza gistermiddag tij dens zijn nieuwjaarstoespraak tot het ge- meentepersoneel. Volgens Jonkman zal de gemeente intensiever gaan overleggen met Spinoza. Hij was tevreden over de woningbouw in 1985 en voorspelde dat creativiteit, inventiviteit en nieuwe we gen nodig zullen zijn om ook in 1986, waarin een nieuwe bouwlocatie wordt aangewezen, aan de doelstellingen te vol doen. Jonkman was ook voornemens zich „tot het uiterste" in te spannen om het tuinbouwareaal zekerheden te bieden. RIJNSBURG De leden vergadering van de voet balvereniging Rijnsburgse Boys heeft groen licht ge geven aan de Stichting Sporthal Middelmors om te komen tot de bouw van een sporthal op het Mid- delmorsterrein. Twee jaar lang is een speciale com missie bezig geweest met het uitzoeken, berekenen en bekijken van de plan nen en een mogelijke ex ploitatie van een sporthal. De hal gaat bijna 1,3 mil joen gulden kosten en kan mogelijk al eind 1986 in gebruik worden genomen. Jaren lang was iets dergelijks onderzocht door de Sportraad, maar deze zag ook geen kans om tot de bouw van een sport hal te komen, totdat particu lier initiatief een ander licht op de zaak wierp. Volgens de voorzitter van het Stichtings bestuur, de heer J. B. Heems kerk. is er heel wat gesleuteld aan het plan en noemde hij speciaal architect J. L. de Snaijer en W. Oudshoorn als leden die zich in het bijzonder voor de realisering van de sporthal ingezet hadden. De ledenvergadering van Rijns burgse Boys van 30 december gaf toestemming met de plan nen door te gaan, zodat wan neer alles meezit en de ge- op de hal. De laagste inschrij ving van de aanneemsom be draagt 1.160.000. Voor de in richtingskosten en aanschaf van de materialen is 130.000.- meente garantie geeft de bouw begroot. Dankzij medewerking van de zaal voor het eind van het jaar gerealiseerd kan wor den. De geplande hal voldoet qua van de gemeente Rijnsburg zijn de grond kosten te ver waarlozen, zodat de hal 1.290.000.- gaat kosten. Dit afmetingen (44x28 meter) aan bedrag is in vergelijking met alle gestelde eisen. Gekozen is de bouw- en inrichtingskosten een laag plafond dit in verband met een laag energie gebruik. De hal bevat een aan tal kleedkamers, een jeugd- van andere hallen niet hoog. Voor het eerste jaar wordt ge rekend op een totaal bedrag honk en een inschuifbare tri- aan bijdragen van sponsors. bune. Voorts is een en ander O] ;t loterij en subsidie zo geprojecteerd, dat de be- NSF ƒ370.000.-. Voor het res- staande kantine uitzicht biedt terende bedrag zal een lening moeten worden gesloten. Ver der denkt men er aan de hand van berekeningen uit te kun nen springen. Dat betekent wel dat de Stichting hard aan het werk moet om de geplande verloting tot stand te laten ko men. Er zullen 2000 loten a f 120.- verkocht moeten wor den, maar voor die loten kan men elf keer meedingen naar mooie prijzen, zoals midweek vakanties, video's, televisies, stofzuigers, wasdrogers, fietsen en waardebonnen, terwijl in de elfde maand er twee auto's verloot worden. Vanaf 20 fe bruari zal dit op elke derde donderdag van de maand ge beuren. IN ALKEMADE Nieuwe verordening moet emancipatie bevorderen ALKEMADE Een delegatie vrouwen van de Alkemadese Emancipatie-werkgroep maakte gisteravond gebruik van de gemeentelijke nieuw jaarsreceptie om aan burge meester Wagenaar de concept- deelverordening voor het ver lenen van subsidie voor eman cipatie-activiteiten aan te bie den. Deze concept-verorde ning is opgesteld door verte genwoordigsters van diverse Alkemadese organisaties. Die organisaties zijn: De Land en Tuinbouwvrouwen (LTV), de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen, de Ne derlandse Christen Vrouwen bond (NCVB), de Vrouwen vereniging van Oud Ade, het Vrouwentrefpunt, de Vrouwe nadviescommissie voor de wo ningbouw en alle politieke partijen in Alkemade. In de concept-deelverordening wordt aangegeven wanneer bepaalde sociaal-culturele acti viteiten als „emancipatoir" kunnen worden aangemerkt. Het gaat volgens de verorde ning om activiteiten die de be wustwording van de vrouw met betrekking tot haar rol en positie bevorderen. De activi teiten moeten kunnen leiden tot doorbreking van rolbeper- kingen voor vrouwen en voor mannen. Ze moeten gericht zijn op het veranderen van si tuaties waarin sprake is van een ongerechtvaardigd ver schil in behandeling tussen mannen én vrouwen. Voor subsidie komen „emanci patie-groeperingen" in aan merking. Hiermee worden or ganisaties, instellingen of groe peringen bedoeld die gericht bezig zijn met de opzet en de uitvoering van emancipatie activiteiten. Voor het verkrij gen van subsidie dient jaarlijks een werkplan te worden inge diend. Per project wordt een verslag gemaakt van de beoog de activiteiten en de verwach te effecten ervan. De emancipatie-werkgroep heeft in de conceptverorde ning vastgelegd dat de nu gel dende subsidie als richtlijn moet dienen als de huidige tij delijke rijksbijdrageregeling wordt overgeheveld naar het gemeentefonds. De voor subsi die in aanmerking komende kosten zijn: honoraria, huis- vestings- en organisatiekosten, deskundigheidsbevordering en de kosten van kinderopvang. Van Tol lijsttrekker Gemeentebelangen Ter Aar TER AAR De naam van de Ter Aarse fractie Lijst Otto is veranderd in Lijst Gemeente belangen Ter Aar. Als lijstaan voerder is gekozen voor de heer W.M. van Tol. Tweede is de heer H.J. Egberts en de heer G.A. Otto is op de derde plaats gezet. Mevrouw G. Koe- leman-Houdijk en de heer F.C. Sassen sluiten de rij op respec tievelijk de vierde en vijfde plaats. Burgemeester Verhoef overhandigt Lenie van der Hoorn de trofee. TER AAR Lenie van der Hoorn is gisteravond uitgeroepen tot sport vrouw van het jaar in Ter Aar. Hardloper Aart Stig- ter werd sportman en Al- tior sportploeg van Ter Aar. De prijzen werden gisteren tijdens de nieuw jaarsreceptie uitgereikt door burgemeester P.J. Verhoef. Lenie van der Hoorn kreeg de prijs voor haar schaatspresta- ties tijdens elfstedentocht, Aart Stigter voor zijn hardlooppres taties en de voetbalvereniging Altior in Langeraar in ver band met de behaalde promo tie. Getuige het applaus was het aanwezige publiek het van harte eens met deze keuze. De gehuldigden kregen namens het gemeentebestuur een tro fee, bloemen en een oorkonde aangeboden en worden inge schreven in het Ter Aarse re gister van verdienste. Verhoef bespeurde in zijn rede een ommekeer in de richting van een economisch herstel. Het aantal inwoners, dat in 1985 een beroep deed op socia- en de veelgehoorde kreet van een „verloren generatie" vond hij voor Ter Aar zeker niet op gaan. In zijn speech noemde Verhoef verder onder andere het toegenomen vandalisme in de gemeente, de eerste aanzet le uitkeringen, is lichtelijk om- in de glastuinbouwreconstruc- laag gegaan en het aantal tie via uitbreiding van het be- werklozen in de gemeente Ter drijf Albatros en de toegeno- Aar aanzienlijk minder gewor- men activiteiten van den. Verhoef constateerde, dat juist het aantal jeugdige werk lozen in Ter Aar zeer gering is bedrijfsleven, waardoor mede het probleem van de werk loosheid was teruggedrongen. NOORDWIJK „Er zul len duidelijke uitspraken moeten worden gedaan over de tolerantie ten op zichte van het fout-parke- ren op topdagen. Ik denk dat een advies van de ver- keerscommissie, waarbij zonder alternatieven het standpunt „vol is vol" wordt ingenomen, de pro blemen alleen maar ver ergert". Dit zei burge meester J.M. Bonnike gis teren in zijn nieuwjaarsre de. gemeenschap. Optirqistisch was de burgemeester over de woningbouw. Zelden heeft een bouwplan zoveel stagnatie on dervonden als dat van 't Stille Zuie, waar nu toch met de bouw is begonnen. Daarbij op tellende, aldus de burgemees ter, de 193 woningen die in het Vinkenveld in aanbouw zijn, zal met 228 sociale woningen er wat soulaas komen voor de meer dan 1000 woningzoeken den, die op de wachtlijst staan. Ook het aantal in 1985 gereed gekomen huizen (171) was in Volgens de burgemeester is er dit verband interessant nog veel te doen om de ver- Ujt de voorlopige cijfers van keersstromen m goede banen de afdeh &volkiig bleek 5? le'd™- Toensten, die naar dat de mets120 in- Noordwijk komen en geen le- woners was t0e|enomen. Op- gale parkeerplaatsen vinden, vallend was de 5vermindering keren niet huiswaarts. Zn zul- van het aantal geboorten. Met len hun eigen ongeoorloofde 209 was di, ,5 orocent laeer alternatieve plaatsen vinden. „Op die manier ontstaan be paald niet de fraaise oplossin gen", meende de Noordwijkse burgemeester. In zijn toespraak betrok mr. was dit 25 procent lager dan vorig jaar. Het personeels bestand van de gemeente telde 339 werknemers, waarvan 110 vrouwen. Van hen zijn 53 part-timer. Een nieuwe ont wikkeling is het toenemen van het aantal personeelsleden, dat Bonnike de raadhuisbouw als met de VUT wenste te gaan. een van de positieve ontwik- Vorig jaar ging niemand op kelingen in de Noordwijkse 65-jarige leeftijd met pensioen. met tilm en dia's door Veilig Verkeer Nederland in zwem bad De Does. Het gaat bij de les om het in de praktijk ont snappen uit een te water ge raakte auto. Aanvang 13.30 uur, deelname30. Inlichtin gen: 071-410655 en 894453. Kerstboom verbranding De Noordwijkse Vrijwilli gers Brandweer houdt zater dagmiddag om vijf uur op een terrein in het Vinken veld de traditionele kerst boom verbranding, 's Middags van 12.00 tot 16.30 uur wor den de bomen ingezameld op de volgende verzamelpunten: het parkeerterrein Jan Kroonsplein. het parkeerter rein achter de Northgo-sport- hal, de Hoogwakersbosch- straat nabij de Wakersduin- school. en de dr. Hadr. van Neslaan nabij de Boekersloot- laan. De bomen uit de wijk zelf gaan rechtstreeks naar de verbrandingsplaats. De kinderen krijgen bij inleve ring van een kerstboom een lot. waarmee tientallen prij zen (waardebonnen en ritjes met een brandweerwagen) te winnen zijn. De trekking in deze verloting zal voor de verbranding plaatsvinden. Drumfanfare Traditiegetrouw luidt de Zoe- terwoudse drumfanfare De Rijntamboers zondag het jaar muzikaal in met een nieuw jaarsmatinee in De Eenden kooi. Aanvang van deze mu zikale happening is 13.30 uur. Het programma vermeldt 16 werkstukken die vrijwel al lemaal zijn gearrangeerd door instructeur J.C. Dubbe- laar. Tijdens de muzikale show zullen alle secties van De Rijntamboers zich presen teren. De toegang is gratis. Auto te Water De Leiderdorpse Reddings brigade houdt zondag voor de vijfde maal van dit seizoen een cursus Auto te Water Nieuwjaarsconcert Onder auspiciën van dè' Stichting Kulturele Aktivi- teiten Noordwijk (SKAN) geeft het Leids Kamerkoof zondag in de Hervormde Ka pel aan de Hoofdstraat in Noordwijk een nieuwjaars- lunchconcert. Aanvang 13.00 uur. Het programma ver meldt werken van Cardoso. Des Prez. Monteverdi en Schutz. De entreeprijs be draagt 6; en 4,50 voor SKAN-begunstigers, CJP-en Pas 65-houders en kinderen tot 12 jaar. Reserveren kan via 01719-17910. Nieuwjaarsinstuif De carnavalsvereniging De Bokken houdt zondag in Voorhout weer de traditio nele nieuwjaars-instuif in plaats van een receptie. In café Boerhaave aan de He renstraat zijn er vanaf 15.00 uur onder meer optredens van de plaatselijke popgroep Gamut en diverse play back- artiesten. Verder is er een lo terij. Entree is gratis. Frisse neuzen De Northgo Wandelvereni ging heeft voor zondag de Frisse Neuzentocht op het programma staan. De start voor deze 4- of 8-kilometer lange wandeltocht is tussen 12.00 en 14.00 uur bij de Blauwe Gans aan de Konin gin Wilhelminaboulevard in Noordwijk. Deelname kost een rijksdaalder en na afloop ontvangt men een oorkonde. Jazz De Leiderdorpse Jazzclub De Wagenschuur opent het nieuwe jaar zondagavond in de Hollandsche Tuyn met een optreden van Harlem Bound. Deze groep speelt vooral jazzmuziek uit de ja ren twintig. Aanvang 21.00 uur, entree 6. KATWIJK De gemeente Katwijk krijgt dit jaar in het kader lee van de Wet op de Stads- en Dorpsvernieuwing 1.509.307 gulden, ichi Dat is ruim 15.000 gulden meer dan vorig jaar. Een belangrijkJch punt, zo blijkt uit een hierover verschenen nota, moet in 1986 de tan restauratie van (woonhuis)monumenten vormen. Een ambtelijke Itra werkgroep adviseert daartoe eerst een inventarisatie te maken Jter van het plaatselijk monumentenbezit. De verdeling van de pro vinciale bijdrage moet op 30 januari door de gemeenteraad wor-t~~ den behandeld, de commissies ruimtelijke ordening, welzijn eng financiën doen dat op respectievelijk 8, 14 en 20 januari. Overigens is het bedrag dat Katwijk van de provincie krijgt bij lange na niet voldoende, want er is voor 1986 in ieder geval 3.630.000 gulden nodig. Er rest dus na de provinciale bijdrage nog een tekort van ruim twee miljoen gulden en de werkgroep - heeft gesuggereerd dat te dekken uit de reserves van het grond- bedrijf en uit de algemene middelen. De prioriteitstelling van de projecten moet volgens het rapport hetzelfde blijven als verleden jaar. Dat betekent dat bovenaan de lijst de sanering van de Dorpskern Katwijk aan Zee staat op (CA de voet gevolgd door de sanering van de Dorpskern Katwijk aan {re; den Rijn. Particuliere woningverbetering staat op de derdeter plaats waarbij een vooral het verhelpen van bouwtechnische ge-ver breken gestimuleerd zal worden. Uit de evaluatie van de dorpsvernieuwing in 1985 blijkt dat r het totaal beschikbare bedrag van 150.000 gulden voor particu-j3 j liere woningverbetering is gebruikt. De resterende 30.000 guldenmei zal worden benut voor die uitgaven in 1986 die ten laste van deftin gemeente komen en niet door provinciale bijdragen worden geA dekt. HAZERSWOUDE Een nieuwe politieke groepering zal bij de komende gemeente raadsverkiezingen naar de gunst van de Hazerswoudse kiezers dingen. De heren J. Fransen, nu VVD-raadslid en A. van Paridon, die kort gele den om studieredenen terug trad uit de VVD-fractie heb ben kort voor de sluitingsda tum de nieuwe lijst ingeschre ven. Binnenkort zal de oprich tingsvergadering worden be legd, waarbij Gemeentebelan gen Hazerswoude kandidaten voor de gemeenteraad zal kie zen en het programma vast stellen. Een breuk tussen beide heren en het VVD-bestuur vormde de aanleiding. Fransen liet zich vorige maand van de VVD-groslijst afschrijven toen zowel hij, als de andere zitten de raadsleden door het bestuur waren gedegradeerd, op de kieslijst. Fransen: „Uit de op stelling van de lijst spreekt een verwijt aan de fractieleden. Dat had het bestuur ook an ders en eerder kunnen aan pakken. Na mijn terugtreden zijn zowel ik als Van Paridon van verschillende zijden bena derd met de vraag om be schikbaar te blijven voor de politiek. Tenslotte kan ik het niet slecht gedaan hebben: na mijn twee jaar als wethouder werd ik in het PvdA-blaadje geprezen". Beide heren besloten tot de op richting van GB 1986 om hun ideeën te kunnen blijven uit dragen, waardoor zij in con flict waren gekomen met het VVD-bestuur. Enkele doelstel lingen zijn: het voorkomen van de bouw van de sportzaal in de wijk Rhijnenburch, stop pen met het vormen van fi nanciële reserves uit de onroe rend goedbelasting, zolang de noodzaak niet duidelijk is, en opschorten van de riolerinL zonder dat er beheersplannen zijn. Van Paridon: „We moei' ten zien te keren wat er nog ti keren valt. Want de sportzaa wordt het debacle van de jaren 80. Ook de provinciale sport raad heeft er een negatief ad vies over uitgebracht". Om nieuwe leden van GB I moeten het belang van de ge meente en de burgers in hetyQ oog houden, zonder in een uit-T. gesproken politieke hoek te-Hé» recht te komen. VoorzitterTër Van Paridon, die zich in te-ue! genstelling tot secretaris Fran-R sen niet verkiesbaar zal stellenLj voor de raad: „Wij zijn wel li-Jl beralen, maar we waren hefl~ niet eens met de vrij rechtsére: VVD-afdeling Hazerswoude/ïia We voelen ons ook progressief.ier Dat willen we in ons beleidLj doorvoeren. En dat konden weL in Hazerswoude bij de VVÜf niet kwijt". T

Leidse Courant | 1986 | | pagina 10