riepunter agens iehoedt Leiden voor iebacle Lisse beter bestand tegen zenuwen Foreholte omzeilt lastige klip SJZ dames gul voor Iduna naar vierde plaats PORTTRIBUIME fokbcSoutfi/nt Marcel Piket tweede ,erste ege JMHC Warmunda laat zich bijna verrassen Aangeslagen DIOK ook ten onder bij Etten-Leur MAANDAG 23 DECEMBER 1985 PAGINA 19 frRSCHOTEN Blitz p dit weekeinde in het in- ibrogramma van de heren {e divisie naar een gedeel- |erde plaats door een 80-73 winning in eigen huis op en Eagles uit Maassluis, lames van de Katwijkse ihoppers namen nog meer jnd van de rest van de eer- iifivisie door Akrides in IJ len te kloppen met 46-84. r rayon eerste klasse ver- f BS Leiden 2. j5 doet het in de eerste di- plotseling weer heel be- Jlijk. Thuis blijkt de ploeg in ieder geval nauwelijks ver- slaanbaar. Van de zeven thuis wedstrijden werden er zes in winst omgezet. Die zesde thuiszege werd zaterdag tegen Elementum behaald (80-73). Uit is Blitz echter zwak: alle zeven uitwedstrijden werden verloren. Veel evenwichtiger spelen Ed Zaal en (natuurlijk met name) zijn dames. Hekkesluiter Akri des deed niet echt moeilijk en liet zich dit weekeinde inpak ken door de Grasshoppers met 46-84. De Katwijkse da mes sloegen door die zege een gat van vier punten naar de ,.runner-up", Blues uit Amstel veen. In Rijswijk was Léon Zaal matchwinner voor BS Leiden 2 tegen Lokomotief. De Leidse eredivisie-invaller scoorde, na dat de wedstrijd vier minuten lang op 64-64 bleef steken, in ,de slotseconden de winnende treffer: 64-66. De overige uit slagen in de eerste klasse van het rayon waren weinig op zienbarend: Leiderdorp pakte BOB (93-67), BVO had geen moeite met de Dunckers (53- 83) en MSV rolde Voorne op (85-63). LEIDEN De interregionale dames van SJZ scoorden vier maal tegen Iduna. De eigen doelvrouwe werd tweemaal gepasseerd. Alkmania over troefde Oliveo (5-0) en Ter Leede bleef tegen SV Rijn mond aan de winnende hand: 2-0. Ondanks een gebrek aan wed strijdritme bleef Ter Leede SV Rijnmond de baas. Corinne Jansen en Marion de Groot (strafschop) troffen deson danks doel en zorgden voor de probleemloze 2-0 zege. De der by tussen SJZ en Iduna zal een bittere nasmaak bij de thuisploeg teweeg hebben ge geven. Vier maal vond de Zoe- terwoudse formatie het net, al leen passeerden Jacqueline de Jong en Corinne van der Krogt hun eigen keepster. Bet- tina de Boer en dezelfde De Jong egaliseerden de score. Alkmania revancheerde zich voor de nederlaag tegen Groe- neweg en gaf Oliveo geen schijn van kans. Een glaszui- vere hattrick van Stephanie Kalker, een treffer van Joke Lubbe en een eigen inzet leid den tot een 5-0 zege. In de eerste klasse zaterdag had Lugdunum geen kind aan het zwakke Siveo 'GO. 7-1. Sop hie van Tongeren (3), Yvonne Eradus (2), Monique Bodijn en Jacqueline de Kier waren de schutters. Tegenover Valken- burgse doelpunten van Marion Bogert (2) en Sylvia Rootselaar stond slechts één Alphense voltreffer van Trudy Lange- jans, die een strafschop omzet te. KMD haalde Zevenhoven fors onderuit: 7-0. Uitslagen Tweede klasse: Sportief - SVLV 2-1; SVOW - Katwijk 0-1. SVLv won in de eerste klasse zondag verrassend van Altior. Marjolein Kraan en Nancy Knijnenburg zorgden voor 2-0, waarna Marjoke Slof de 2-1 eindstand vastlegde. FC Lisse verspeelde een 0-2 voorsprong (Ellen van Oosten 2x) bij Sleu tels, dat er een gelijkspel uit sleepte. Foreholte versloeg Alkmania 2 met 2-1 door een laat doelpunt van Anita Roo- zen. Voor die tijd scoorden Yvonne Sekreve en Karin Kuipers. Uitslagen Tweede klasse: Stompwijkse Boys - Rooden- burg 4-1; Bernardus - UVS 3 5- 0; Roac '79 - Randstad Sport 0- 1; VTL - LFC 0-11. an derÈIDEN Ternauwer- ontkwam BS Leiden aan een deba- Want verliezen van Enschedese Grey- lunds had die kwalifica- 1 zeker verdiend. Zo ver (ram het net niet. Vijf ponden voor tijd scoorde Agerekend Emill Ha- fccvs, die tot dan toe bijna akan-| 2ijn schoten op of naast Hanse ring had zien belan- in, de winnende drie- inter; 86-89. De score acht Leiden in het tus- nklassement naast Am- ;rdam op een gedeelde trde plaats. o die zit in dev knip" wist hn Emanuels, uitblinker aan idse zijde. „Maar hij viel er na weer uit" wierp Bert ba- Kragtwijk tegen. En inder daad: Leidens kansen balan ceerden 38 minuten lang op de rand van de afgrond. Zowel in de eerste (38-28) als in de tweede helft (72-63) keek Lei den tegen een gat van rond de tien punten aan. Het verschil voor en na de pauze echter lag in de herstelperiode die Lei den nodig had om van de bei de klappen te bekomen, in de cijfertjes hielden beide ploegen elkaar nauwkeurig in even wicht. Voor de rust gebeurde dat her stel via John Emanuels, die in combinatie met de nuttig spe lende Van Helfteren en San- der Kales (vier scores op rij), Leiden terug in de/ace bracht: halverwege het spannende duel gaf niemand de ander iets toe: 46-46. De hervatting leverde even wel een kopie op van het eer- Emill Hagens. ste bedrijf. Andermaal sprong Greyhounds met Pieters, Ebel- tjes en Irving voorop naar een zeker lijkend gat. Hagens en Emanuels zetten eindelijk de eerste goed lopende spelletjes uit. Kragtwijk en wederom Emanuels rondde goed af en Heijdeman zette Leiden bij 84- 84 naast Enschede. Tien secon den later mocht Van Helfteren zelfs de beslissing forceren na een steal van Emanuels: 84-86. De ervaring van Leiden en de vermoeidheid bij Greyhounds gaven toen de doorslag. Drake mocht Enschede nog laten ho pen (86-86) maar Hagens be paalde in de laatste vijf secon den de eindstand op 86-89. Een driepunter waarbij ieder een zijn hart vasthield. De Haarlemse fysiotherapeut zelf: „Ach ik had goed kunnen oe fenen in de wedstrijd: ik had al zoveel gemist. Gezien mijn percentage moest die bal er wel een keer in gaan, want zo veel keer missen op rij gebeurt bijna nooit. Ik vond ook dat we een driepunter moesten scoren: dan konden ze name lijk nauwelijks iets terug doen". En inderdaad: Ron Kruidhof miste het laatste schot. JACOB BERGSMA Greyhounds Enschede - BS Leiden 86-89 (46-46). Toeschouwers: 200. Scheidsrechters: Faassen en Van (63%), Emanuels 20 (53%, 8 Van Helfteren 16 (57%, 14 rebounds, 8 assists), Heijdeman 13, Sander Ka- les 8. Hagens 5, Van Egmond 4. Team: 53% (39 op 73). 38 rebounds; 13 balverlies Scores Enschede: Irving 22 (63%), Pieters 19 (64%). Ebeltjes 17 (55%), Kruidhof 15 (54%), Drake 13, Hofman 0, Diacone 0. Team: 56% (35 op 62), 32 rebounds, 14 balverlies. LEIDEN In een duel dat bol stond van de zenu wen bleek Lisse toch te sterk voor haar grootste concurrent in de slag om de titel. Door de 6-2 over winning nam Lisse de kop over van ABC Amers foort. In het eerste team van BC Lis se droeg Carla Smit haar steentje bij aan de wat geflat teerde 6-2 overwinning op koploper ABC Amersfoort. De wedstrijd, die vol spanning te gemoet werd gezien, stond bol van de zenuwen. Vele kleine fouten ontsierden het spel, maar voerden de spanning in de partijen op. De twee teams hielden elkaar goed in even wicht, maar bijna steeds trok de thuisploeg aan het kortste eind. Beslissend was de dames- dubbel van Jaqueline van Ra- vensbergen en Smit tegen de zusjes Hunenstein. De Lisser dames hadden hun zenuwen beter onder controle, haalden de tegenstandsters bewust uit hun spel en wonnen tenslotte in twee maal 15-11. Na de win sten in de gemengd dubbels barstte in de sporthal Meer zicht een gejuich los alsof het kampioenschap al binnen is. Tot de laatste wedstrijd mag Lisse geen fout meer maken om pas op 26 januari te kun nen feesten. Feesten kan het tweede van Lisse voor die tijd al. Ook Kennem'erland werd met 8-0 verslagen, waardoor het eerste punt nog afgestaan moet worden. Maar ook in Lisse weet niemand aan wie. De eerste beslissing in de lan delijke badmintoncompetitie is dit weekeinde hard aangeko men bij Vlietwijk, wat naast de degradatie van het tweede ook het eerste afgeslacht zag worden, het derde onnodig zag verliezen en het vierde als eni ge een punt zag halen in Geertruidenberg. In Den Haag voltrok Harris Drop Shot het vonnis ovèr Vlietwijk 2. Met 6-2 kwamen de Vlietwijkers nog behoorlijk weg, slechts de gemengd dubbels werden ge wonnen. waarmee afdaling naar de derde klasse een feit was. Het paradepaardje van de Voorschotense club kreeg in Haarlem van Duinwijck 3 met liefst 10-1 een fors pak slaag. Al in de eerste partij, Henk Westerbeek tegen Lissenaar in Duinwijck dienst André van Meere, was de nederlaag zicht baar. Westerbeek verloor (wat ongebruikelijk is), maar de pech sloeg later toe toen zijn dubbel partner Dick Oostergo door zij enkel gaan. Daardoor moest er in de dubbels flink geschoven worden, zonder dat dit tastbaar resultaat oplever de. Het duo Buddy Pangema- nann-Alfons van den Berg redde de Vlietwijk eer. Het derde verloor in Spijkenisse verrassend van De Ritte met 5-3, maar had al niets meer in te brengen in de strijd om het kampioenschap. Slechts het vierde scoorde een gelijkspel tegen De Veste, maar komt daarmee nauwelijks verder bij het degradatiespook vandaan. Flair verloor verrassend in Sliedrecht van Shuttle Up. Ge dacht werd een makkie te hebben, maar dat pakte iets anders uit. Met liefst 9-2 kre gen de Alphenaren klop, waarbij slechts Frits Gill en Mikel Wieten voor de punten zorgden. Flair 2 walste over Heemskerk met 8-0 en nam daarmee niet alleen revanche voor de enige nederlaag tot nu toe, maar nam ook de kop „al leen" in handen. Met hetzelfde aantal punten als BC Leiden staat Flair een gamepunt be ter. Dat ene gamepunt ver speelde BC Leiden in de strijd tegen Van Zijderveld, waar Annelies Segijn verloor. Spot vogels, Apollo en BC Leiden 2 speelden in dezelfde afdeling alle drie gelijk. Spotvogels en Apollo tegen elkaar (De Lei- derdorpres hadden het geluk dat „Vener" Gerard van Rui ten licht geblesseerd was, waar Ruud van Winkel optimaal van profiteerde) en Leiden kwam een puntendeling over een met koploper Morgen stond. BCL blijft daarmee op (een onoverbrugbare) drie punten achterstand tweede. Voor Vederlicht worden het spannende weken. Met nog twee wedstrijden te spelen staat het Haagse SIO een punt achter maar heeft het voordeel van een wedstrijd minder ge speeld. Vederlicht won dit weekend moeizaam met 5-3 van Morgenstond 2, maar be houd daarmee wel de leiding. Met dezelfde cijfers en even eens moeizaam won Meren- wiek van Eridos 3 en komen daardoor op vier punten voor sprong, wat niet meer te acht- ehalen lijkt. Veglo lijkt degra datie slechts heel lastig te kun nen ontlopen. Tegen Duin wijck 7 werd met 1-7 verloren, de Leidse eer werd door Hans van Hartevelt gered in de single. GERT VELTHUIZEN GRONINGEN Marcel Piket bezet de tweede plaats tijdens de Europese kampioenschap pen schaken voor de jeugd. De Leiderdorper verzamelde vier punten uit vijf duels. Zijn jon gere broer Jeroen boekte na twee nederlagen in de derde en vierde ronde weer een overwinning tijdens de vijfde wedstrijd. De Nederlandse jeugdkampi oen, Marcel Piket, wist gelijke tred te houden met koploper Khalifman uit Rusland. In de ronde van zaterdag won hij overtuigend van de Schot Mark Burgess. Met zwart wist hij zich veel ruimtevoordeel te verschaffen en met een fraai ogende mataanval werd het karwei afgemaakt. De presta tie werd echter overtroffen door de overwinning van zon dag tegen de Spaanse jeugd speler Enrique Fernandez. Het begon allemaal met een paar- doffer op g5. Het offer werd beantwoord met een tegenof- fer op g4. Het klapstuk van de partij was even later een dub bel torenoffer van Marcel, dat ten onrechte niet werd aange nomen. De mataanval was daarna niet meer te pareren. Had de Spanjaard het torenof fer aangenomen, dan zou hij iets meer kansen op lijfsbe houd gehad hebben. De analy ses in de commentaarzaal we zen uit, dat zwart nog veel verrassende verdedigingsmo gelijkheden had. Marcels jon gere broer Jeroen speelde za terdag tegen de Westduitser Robert Zysk. Zysk vertelde la ter dat hij zich degelijk had opgesteld, omdat hij verwacht te dat Jeroen de partij wel zou forceren. In de wetenschap dat hij het verlies uit de vorige ronde moest goedmaken, be gon Piket inderdaad onverant woord op winst te spelen, en kreeg de Westduitser het ge lijk aan zijn zijde. Dit verlies betekende dat Jeroen op de zondagronde tegen de zwakke Luxemburger Alberto David mocht. Met deze tegenstander had Jeroen geen enkele moei te. Uitslagen vijfde ronde: Khalifman - Blatny 1-0, Mar cel Piket - Fernandez 1-0, Zysk - Grivas 1/2-1/2, Arlandi - Nikolic 1/2-1/2, Schlosser - Winsnes 1-0, Calinescu - Ho well 0-1, Kuczynski - Olafsson 1-0, Hom - Miralles 0-1, David - Jeroen Piket 0-1, Hansen - Burgess 1/2-1/2, Bruin - O'N eill 1-0, Kekki - Dimitrov 0-1, Lev - Wets 1-0, Djurhuus - Er- dogan 0-1, Ribeiro - Hines 0-1. De stand na vijf ronden is: 1. Khalifman 5 pnt, 2- Marcel Pi ket 4 pnt, 3. Arlandi, Zysk, Howell, Grivas en Schlosser 3 1/2 pnt, 8. Kuczynski, Fernan dez, Miralles, Jeroen Piket, Nikolic en Blatny 3 pnt. cho- IIDEN De zaalhockeyers LMHC hebben hun derde dstrijd in de overgangsklas- A gewonnen. In Rotterdam ;rd het tegen de gelijknami- club een nipte overwinning ït 12-11, nadat LMHC in de st nog met 9-5 had voorge- "orige week, in Amstel- en, liepen de combinaties g niet soepel, dit maal von- n de spelers elkaar blinde- sco-.'gs- Omdat de Oegstgeeste- be- ren in 6e tweede helft gas pe. ug namen kon Rotterdam ler-.'g gevaarlijk terug komen, raaf aar 6e eindzege kwam niet gevaar. Het gros van de ens Mpunten kwam op naam mi- n Casper Klijn met drie loor offers en Paul Citroen en outer Eijkenhout met ieder i de derde klasse heeft oomburg de leiding geno- u s en. Gisteren overspeelde het ijswijk (11-4) en Noordwijk -3). Het sterke punt van Domburg was i° 6eze wed- ou_ rijden dat alle spelers scoor- jen en dat met name de straf- 'orner een trefzeker wapen en"0rmde. Vooral Cees Wendt h leek over een zuiver schot te eschikken. Het laatste doel- tenjUnt te8en Noordwijk werd )aj ii smaakt door Johan Bierkart, i ie een starfcorner van de te- ,ann enstander onderschepte en tgii inder dat iemand er tussen direkt het vijandelijke oei vond. orescate volgt Roomburg op rie punten achterstand, door- lat Evergreen zondag goed ge- 'ruik maakte van de zwakke erdediging en een 4-4 gelijk- en. pel afdwong. De Voorschote- an laren slaagden er wel in te an "innen van Cartouche, on- ou. lanks een uiterst rommelig "ecjstrijdverloop. Na ieder j6 loelpunt maakte de opponent weer gelijk met een positief at eindsaldo voor Forescate: 6-5. :r" ;l Het Lissense Hisalis kan geen r" 'rainingszaal vinden. Daardoor stond er een niet ingespeeld team in het veld, dat zowel n-M ?n Alphen (2-4) als van Dopi -4) verloor. LEIDEN De lastige uit wedstrijd tegen DSVD is door Datateam Foreholte, mede door het geweldige keepen van Olga Alme- kinders, met 11-16 gewon nen. HVS leed een 8-9 ne derlaag tegen hekkeslui ter Westlandia. Daardoor komt de ploeg van Tjits de Groot zelf in de gevaren- zóne. Dat geldt ook voor HVV. Het kon het OASE alleen aan het begin van de tweede helft even las tig kon maken. OASE won de streekderby met 11-6. Saturnus beleefde te gen Ancora benauwde ogenblikken, maar kwam in de partij één maal voor te staan: toen de arbiters bij 13-14 voor het einde floten. Foreholte was zonder coach Wim Geerlings en routinier Nel Geerlings, beiden waren met vakantie, naar Deurnin- gen afgereisd. Tussen DSVD en Foreholte ontwikkelde zich een spannende snelle wed strijd, waarvan het gezicht be paald werd door keepster Olga Almekinders. Zij maakte min stens 10 break-outs onschade lijk. Daardoor bleef het gat van 3 doelpunten, dat bij rust (6-9) op het bord stond, in tact. Foreholte maakte verdedigend de fout te twijfelen tussen ver uitstappen, of blijven hangen om de cirkel af te dekken. Uit de misverstanden die daaruit volgden scoorde DSVD niet al tijd. De Voorhoutsen maakten hun kansen, die door het hoge tempospel ontstonden, wel af. Ellie Fijneman scoorde vier maal, Foreholte won met 11- 16. HVS-Westlandia was door het ontbreken van afstand- schutsers vaak een saai duel. Ank van der Bosch werd al vanaf het begin uitgeschakeld met een persoonlijke dekking. De rest van de ploeg is dan niet in staat gaten te trekken. Westlandia bakte er ook niet veel van, zodat HVS halver wege de tweede helft de 4-3 voorsprong vergroot had tot 8- 4. Op dat moment begon de formatie van Tjits de Groot, vorig jaar was zij nog trainster van Westlandia, te stuntelen. Drie doelpunten vannaf de hoek, een break en een vrije worp betekenden een onver wachte 8-9 nederlaag tegen de nummer-laatst. OASE toonde in Roelofarendsveen aan dat het verlies tegen HVV eerder dit jaar op een vergissing be rustte. Met snel spel werd de open 3-3 defensie van Voor- OASE's Ella van der Poel scoort in de door haar ploeg met 11-6 gewonnen streekderby tegen HVV. schotensen, die teveel op hun keepster vertrouwden, uiteen gereten. Alleen Marie Josee Hooymans kon wat tegendruk geven. Vlak na rust (8-3) kwam HVV terug tot 8-6, maar Annet van er Poel start te op dat moment goed in, waardoor OASE het initiatief weer overnam. HVV verloor met 11-6. De heren van Saturnus start ten tegen Ancora traag. Risico loze aanvallen wisselden ge miste kansen af. De Rotter dammers lieten daarentegen een beweeglijk spelletje zien. Regelmatig werd de defensie uitgespeeld, maar de zuiver heid in het schot ontbrak. In het tweede deel, bij een stand van 7-4, kwam Wim van Leeuwen op de linkerhoek te staan. Omdat het gevaar toen over een grotere breedte ver spreid was had Ancora meer moeite de gelederen gesloten te houden. Saturnus kwam via afstandschoten op gelijke hoogte: 9-9. Ancora zocht het daarna ook in tweede-lijn schoten, kwam telkens met een doelpunt voor, maar de Leidenaren antwoordden di rekt. Wim van Leeuwen te kende vanaf de cirkel voor de eerste voorsprong voor Satur nus èn de eindstand: 13-14. Afdelingsuitslagen: dames: Olympia-ODIS 6-3, Saturnus- EHC 11-8, Fairplay-Kwiek- Sport 10-11, OASE 2-MSV 6-6. Heren: Olympia-DIOS 17-10, Foreholte-Fairplay 36-10, Wings 3-MSV 14-25. AD VAN FESSEM LEIDEN Warmunda klopte in de eerste klasse afdeling zon dag hekkesluiter Oranje Groen met 2-1 en Bernardus kreeg weer enigszins aansluiting met de middenmoot door een eclatan te 4-0 zege op Leidsche Boys. Warmunda - Oranje Groen 2-1 (0-0) Wat ogenschijnlijk een routineklus leek voor Warmunda, mond de toch nog uit in een race tegen de klok. Warmunda was tevre den met de magere winst en moest nog attent blijven voor de tegenstoten van Oranje Groen. De eerste vijfenveertig minuten waren van een bedroefend kaliber en het vervolg was maar iets minder slecht. Twee trefzekere momenten van Ton van Eyk, waarvan één strafschop, en een voltreffer van Bert de Ridder waren de hoogtepunten in het vlakke treffen. Bernardus - Leidsche Boys 4-0 (1-0) Ondanks een uitblinkende Matt Keereweer toch een ruime ne derlaag voor de Boshuizerkadebewoners. Bernardus startte ang stig, maar in het verloop van de wedstrijd wierp het de schroom van zich af. Loek de Jong nam de openingstreffer voor zijn re kening en invaller Joop de Boer besliste de wedstrijd al in de 46e minuut. Nogmaals Loek de Jong, na een ver doorgevoerde combinatie, en Toon de Boer schoten het kwartet vol. De Ha- zerswoudse doelman Jan Groen hield via knappe reflexen de nul vast. LEIDEN DIOK kan na gisteren de titel definitief vergeten. De Leidse ereklasser verloor vorige week thuis al verrassend van NFC, gisteren was het de beurt aan Etten-Leur om de équi pe van coach Michael Patrick belachelijk te maken. Na een tus senstand van 0-10 gingen de Leidse rugbyers met 14-10 de boot in. Voor The Bassets wordt het moeilijk zich in de ereklasse te handhaven na de nederlaag tegen de directe rivaal, Delftse Stu denten Ruby Club: 3-27. In Etten-Leur wees aanvankelijk niets op een Leidse nederlaag. Met een try van Diederik Renardel en een penaltytry de bal werd uit een 5-yardsscrum geschopt van Dick Altink kwa men de morsbewoners op een comfortabele 0-10 voorsprong. En dat met tegenwind. Een fout in de verdediging bezorgde REL een penaltykick: 3-10. Waarna de thuisclub met een gave try en de benutte conversiekick op gelijke hoogte kwam. Rust: 10-10. Ondanks de meewind voor DIOK werd wel voortdurend tegen de Etten-Leurse trylijn aan gespeeld, maar de bal er geen enkele keer over heen gedrukt. Met een snelle en perfect uitgevoerde counter scoorden de gastheren wel, zodat DIOK een verlies werd toegebracht en zich nu in een wel erg diep dal bevindt. The Bassets was al niet veel beter bezig. Van groot belang was de confrontatie met mededegradatiekandidaat DSRC. In Sassen- heim was de ontvangende vereniging ongeorganiseerd bezig. Bij de Delftse studenten lukte wel alles, zodat er al snel een groot gat in punten was geslagen. Door de duidelijke eindcijfers van 3- 27 is de debutant in een wel erg netelige positie geplaatst. Na de winterstop zal een inhaalrace gestart moeten worden, anders is het verblijf van The Bassets in de ereklasse van korte duur ge weest.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 19