Quick Boys sluit jaar gedegen af Sleutels vindt weer aansluiting ARC vergroot voorsprong 5T !=H=i'IJI=l Duur verliespunt van Oegstgeest TerLeede onderuit tegen koplopeijj Remise Rijnsburgse Boys Smalle basis breekt RC op tegen DOVO U te: Ceidóc Souoaut .MAANDAG 23 DECEMBER 1985 PAGINA II LEIDEN Oegstgeest verloor in de eerste klasse van de af deling zaterdag een duur punt bij Leiden, dat met een alles- of-niets offensief een 2-2 ge lijkspel bewerkstelligde. TAVV behaalde een benauw de 1-0 overwinning op SVLV. Leiden - Oegstgeest 2-2 (0-1) Een uitstekende eerste helft werd gevolgd door een minde re tweede. Alex Strating be nutte in het eerste part een strafschop en vergrootte na rust de voorsprong tot 0-2. Oegstgeest verzuimde vervol gens een onoverbrugbare kloof te slaan, hetgeen Leiden nog éénmaal deed aanzetten voor een eindspurt. Fred Pleyter (80e minuut) en René Brug man (87e minuut) zorgden er voor, dat er toch nog van een verrassing kon worden gespro- TAVV - SVLV 1-0 (0-0) TAVV trok de goede prestatie- lijn verder door, al speelde het tegen SVLV een zwakke wed strijd. Het tempo lag te laag, de vechtlust was ver te zoeken en met de kansen werd nonche- lant omgesprongen. Deze oor zaken hielden het gehandicap te SVLV lang in de race tot middenvelder Frank Aardman in de 84e minuut de verlossen de goal scoorde voor de Ter Aar-bewoners, die nog steeds kans maken op de periodetitel. Tweede klasse Unitas stond met slechts man op het eigen veld, a Kickers '69 al wachtte, wedstrijd werd dus niet speeld en de aanwezige rap porteur zal een verslag uit brengen. LFC wc De 2-3 van Abbenes. Via een straf schop van Jan Keizer kwamen de Leidenaars op 0-1, waarna Jan Zoetemelk het verschil op twee bracht. Kees Kattenberg halveerde de marge door een strafschop te verzilveren, maar Mat Planjer zorgde na de rust voor 1-3. Een droomgoal van Peter Kattenberg bracht de spanning nog wel terug, maar de stand bleef onveran derd. SJZ verraste bij SVOW door met 0-1 te zegevieren. De thuisclub miste vijf reële mo gelijkheden en zag een counte rend SJZ wél toeslaan via Ro nald Hogervorst. LEIDEN Katwijk derde zijn puntentotaal zo vlak voor de winterstop nog even met twee. 's-Gravenzande werd op eigen veld met 1-2 verschalkt. Ter Leede redde het niet tegen de koploper. Monster won met 0-1 in Sas- senheim. SIZO berust al in de gradatie naar de vierde klasse. Bij Odin'59 werd met 5-1 ver loren. 's-Gravenzande - Katwijk 1-2 (0-2) Binnen 20 minuten had Kat wijk een 0-2 voorsprong opge bouwd. Cor Haasnoot scoorde eerst, waarna hij Wim Guyt 2 bediende, die de stand kop pend naar 0-2 tilde. Zodat de thuisclub diende te komen. Het centrale verdedigingsduo, Gidy van der Bent en Kees van Duyvenbode, kon daar door uitgroeien tot het uitblin kende tweetal. Tot de 86e mi nuut werd de defensie goed dichtgehouden. Wat ook na de tegentreffer het geval was, zo dat de eindstand voor Katwijk een positieve was. Ter Lccde - Monster 0-1 (0-1) Ter Leede startte goed, maar kon niet voorkomen, dat Mon ster al in de 15e minuut via Koos Klop doelpuntte. Pieter van der Plas (lat), Frits Hoek stra, Bou Westerbeek, Theo Pelgrim en Jan van Harskamp verzuimden Sassenheimse kansen te benutten. Met nog een kwartier te gaan was Rob de Ruiter neergelegd in het 16-metergebied. André van Bladel stapte achter de bal en schoot hem vanaf de stip hoog over. Ook de mooiste kans bleef dus on verzilverd: 0-1. De arbiter Lansbergen maakte een zwakke indruk. Odin'59 - SIZO 5-1 (1-0) De 5-1 nederlaag doet a den, sat de Hillegommers slacht werden. Tot halverwegj het tweede part was SIZO e ter gelijkwaardig aan Odin. de opgelopen 1-0 voor de r werd het rond de 20e i van de tweede helft pas 2-0 c 3-0, waarna de weerstand 1 SIZO was gebroken. B Staal schoot nog wel 3-1 binl nen. Het één-op-éénspelletj^ achterin werd door Odin straft, zodat de thuisclub no| tweemaal tot scoren kwam. KATWIJK Tegen GVVV kwam Quick Boys niet toe aan een oogstre lend, moeiteloos gewon nen duel. Dat het uitein delijk toch liefst 3-0 werd, was met name te danken aan de aanhoudende af rondingsproblemen bij de Veenendaalse bezoekers. Toen de Katwijkse ope ningstreffer alsmaar on beantwoord bleef, vond de thuisploeg het kenne lijk welletjes en demar reerde naar de afgeteken de zege. Trainer Rob Theuns was be grijpelijk in zijn nopjes: „Dat Quick Boys zeker niet de hele wedstrijd heeft geheerst, schrijf ik toe aan de kwaliteit van GVVV. Maar ook in de periodes dat die ploeg drukte, bleven mijn mannen vechten. En dat is wel eens anders ge weest. Goed, het was niet elk moment al te overtuigend, maar er werd wel gedegen ge speeld. Het goede resultaat had Quick Boys echt nodig in de laatste wedstrijd van het jaar. Nou ja, laatste wedstrijd, dat is eigenlijk volgende week tegen de Nederlandse amateurs. Dan staan vooral Marco van der Plas en Frenk van der Kleij te trappelen. Die twee willen na tuurlijk tonen dat zij eigenlijk ten onrechte uit de nationale selectie zijn gevallen". Quick Boys speelde zaterdag trouwens zonder Marco van der Plas, die nog ietwat moet herstellen van zijn blessure. Ook spits Arie van Duyn ont brak (werkzaamheden in Duitsland) en werd vervangen door Gerard Zuyderduyn. Al met al waren er geen doorslag gevende omzettingen in de Katwijkse formatie. Volgens een welhaast traditioneel prin cipe gaf de thuisploeg dan ook in de openingsfase, met de wind in de rug, direct de toon aan. Erg gestroomlijnd ging het er niet aan toe, maar Quick Boys schiep zich toch een serie, soms verrassende kansen. De Veenendaalse doelman Dillen, onzeker weg tikkend bij hoge ballen, ver richtte op de doellijn sterke reddingen, al was er ook een maal assistentie nodig van de op het nippertje wegkoppende Petersen. Toch nog snel. viel het eerste doelpunt. Met een hoge voorzet bediende Frenk van der Kleij de resoluut inko mende en stevig inknikkende Freek Rienks: 1-0. Deze tref fer leek het teken voor Quick Boys om GVVV met grote cij fers te gaan kloppen. Maar, in tegenstelling daarmee, kwa men de bezoekers nu ook tot serieuze offensieve daden. Veelal had ex-prof Geo de Leeuw daarin een grote rol. Doelman Theo Guyt moest dan ook enkele malen serieus aan de bak en kwam vooral met de schrik vrij, toen hij door Ton Muller gepasseerd dreigde te worden, maar nog net de vingertoppen tegen de bal kreeg. Bij het andere doel presteerde goalie Dillen fraai bij harde inzetten van Floor van Duyn. Na de pauze (Katwijkse pessi misten zagen toen het onheil voor Quick Boys al weer nade ren) verschoof de krachtsver houding nog wat meer in Vee- nendaals voordeel. Doch goede kansen en bijna doelpunten tellen nog steeds niet. De thuisploeg speelde zich vervol gens weer in de kijker toen Freek Rienks stevig doorzette in duels en Van der Kleij op rechts lanceerde. De sterk spe lende Van der Kleij faalde in de afwerking wat zelfzuchtig. Oefenmeester Theuns: „Vaak speelt hij prima, soms bakt hij er niets van. Hoe dan ook, hij is niet te coachen." Pal daarop was het over links wel prijs, toen Floor van Duyn werd intikte: 2-0. Dat bleek de gena- weggestuurd en Gerard Zuy- deslag voor de Veenendalers, derduyn aanspeelde. De inval- ook al waren er nog een twee- ler-spits tikte het leer terug op tal verrassende en kansrijke Van Duyn, die'de nu hevig doelpogingen (door Koenen en knoeiende GW V-defensie het Van Brenk). Toen de dit keer nakijken gaf en van heel nabij weer eens razend behendige en snelle Quick Boys-spits Van Scoreverloop: 17 der Kleij nog eens doorbrak, werd hij door doelman Dillen gevloerd. Mart van der Plas knalde bij de strafschop onver biddelijk in de touwen: 3-0. LEJO BUCK 1-0; 67. Van Duyn 2-0; '86. Mart van der Plasj (strafschop) 3-0 l Quick Boys: Guyt. Teun van derCIDE Plas. Haasnoot, Jonker. Hans van derLfl Q Plas. Van Rooyen. Rienks. VanWU U Duyn. Van der Kleij, Zuyderduyn,ftera Mart van der Plas. I I LEIDEN In een keiharde partij van vooral DUNO-zijde bereikte ARC een 2-2 gelijk spel, terwijl Vitesse Delft bei de punten verloor aan Excel sior Pernis (0-4). ARC gaat derhalve de winterstop in als nummer één van de tweede klasse B met vier punten voor sprong op de eerste concurren ten. FC Lisse kwam op een voorlopig totaal van veertien punten door Be Fair met 2-0 te verslaan. DUNO - ARC 2-2 (0-1) Het Haagse DUNO liep voort durend achter ARC aan en raakte zo geïrriteerd, dat het in de tweede helft uitliep op een schoppartij. Ardi en Riny Oosterlee moesten geblesseerd het veld verlaten. Sjaak Keij had eerst Riny Oosterlee in staat gesteld de 0-1 ruststand aan te tekenen. Fred van Hui zen maakte na de pauze gelijk. Acht minuten voor tijd kogel de Paul Kluivers de bal kei hard onder de kruising: 1-2. DUNO herstelde die tegenval ler vlak voor tijd via Machiel den Heyer, nadat Cor Prook eerst het schot van Ronald Theunissen had gestopt. Arbi ter Bouwmeester maakte veel fouten. René Lammers werd geboekt wegens een grove overtreding. FC Lisse - Be Fair 2-0 (1-0) Lisse speelde voor de rust nog niet goed, maar wel goed ge noeg om het optisch betere Be Fair nauwelijks kansen te la ten krijgen. Even voor het rustsignaal kopte Arie Schalk in uit een voorzet van midden velder Frans van der Laan: 1- 0. De FC draaide wel na de pauze. Henry van der Weijden miste een strafschop, die gege ven was, omdat Van der Laan was gevloerd. Na twee daarop volgend gemiste doelmogelijk- heden was Van der Weijden wel slagvaardig. De spits pas seerde twee spelers en de kee per: 2-0. Waarna Lisse de wed strijd simpel uitspeelde. LEIDEN Door het doelpuntloze gelijkspel bij Nunspeet heeft Rijnsburg se Boys zich bij het ingaan van de winterstop vast in de middenmootgroep ge nesteld. Rijnsburg was de betere ploeg op de Velu- we, doch was niet in staat de winnende treffer te scoren. Achteraf zou de remise door beide partijen als de enige juiste uitslag betiteld worden. Wim Driebergen moest we gens arbeidsomstandigheden verstek laten gaan, zodat Fred Arroyo voorstopper speelde met Huug Aandewiel achter zich. Toon Houtekamer was derhalve op de linker midden veldpositie geposteerd. Al voor de thee werd duidelijk, dat Rijnsburgse Boys het betere van het spel had. Er werd be ter gecombineerd, maar de combinaties werden zo ver doorgevoerd, dat de verrassing uit de Rijnsburgse aanvallen verdienen. De beste doelkan- Van Zeist knalde na balverlies van Paul van der Blom op de paal en Johan de Kroon trok aan de noodrem, toen Visscher door de achterste linie heen was. Een boeking was zijn deel. Uit de gelederen van trainer Lagendijk waren slechts onzuivere schoten van Paul van der Blom en Martin de Louw te melden. Nadat Nunspeter Hanekamp op doel man Henk van Voorbergen was gestuit, ontstond de moois te Rijnsburgkans van de wed strijd. Hans Zwaan kopte de bal in het drukbezette doelge bied naar Marcel van der Blom, die prima inschoot. Een fabuleuze reflex van goalie' Gertie Fidder behoedde Nun speet echter voor een achter stand. Eenzelfde situatie voor het andere doel besloot de wedstrijd. Fred Arroyo werkte weg na vier Nunspeetse inzet- ten-op-rij. VEENENDAAL Vroeg in dit voetbalseizoen '85- '86 ging DOVO bij RCL met maar liefst 3-0 ten onder. Een nederlaag die in Veenendaalse kringen als „blamerend" werd er varen. Er moest, zo had trainer Pierre Stevenaert vooraf dan ook gesteld, „iets recht gezet worden". Niet vanwege dat simpele verlies alleen, maar ook gezien de stand op de ranglijst. RCL mocht dan in deze jaargang, behalve van DOVO, nog slechts van Huizen hebben ge wonnen; de Veenendaalse topper uit vroeger dagen had het tot zaterdag met slechts twee verliespunten minder, nu niet bepaald veel beter gedaan. En zou bij een nederlaag in direct degradatiegevaar komen. Zo ver kwam het in Vee- nendaal dus niet. DOVO was zaterdag duidelijk de betere ploeg en wees RCL terecht (met 4-1) terug. Ook Leiderdorpse trainer Laurens Mouter beaamde na afloop volmondig „dat DOVO vandaag verdiende te win nen". Om vervolgens wel on middellijk te wijzen op de mo gelijkheden die zijn ploeg ook tegen DOVO weer had laten liggen. „Zowel in het laatste kwartier voor de pauze, als in de eerste vijftien minuten na rust, hebben we kansen op méér gehad". Het zat RCL op die cruciale momenten, inder daad niet mee. Ron van der Post zag doelman Marcel van de Wijngaard gestrekt redden, terwijl de doorgebroken Peter Siera de bal met z'n zwakkere linkervoet tegen diezelfde Van de Wijngaard aanschoot. En toen de DOVO-goalie na de pauze wel (door verder on zichtbare Bert van Klaveren) was gepasseerd, was Marcel Sprokkelenburg op de Vee nendaalse doellijn aanwezig om een treffer te voorkomen. Omdat scheidsrechter Sterk ook nog eens een strafschoprij- pe overtreding van irritante Ruud Bieringa tegen Cees Ruis niet wenste te honoreren, bleef de Leiderdorpse gelijk maker uit. Dat RCL in dat eerste uur nog aan de gelijkmaker mocht rui ken, kon overigens voor het grootste gedeelte op het conto van DOVO worden bijgeschre ven. De Veenendaalse forma tie had zelf verzuimd de ui terst sterke opening met meer dan één doelpunt te bekronen. Kees Oostermeijer, Bert van Sas, Steef van de Oosterkamp en vooral balhandige, maar in die periode weinig slagvaardi ge Jan Gaasbeek hadden hun ploeg al lang op voorsprong moeten zetten, op het moment dat die 1-0 daadwerkelijk een feit werd. Sterk keepende Pe ter van der Heijden was kans loos op de inzet van Gaasbeek, na een goede combinatie met Van de Oosterkamp. Een snelle uitval van Ad Schoeman luidde in de 60e mi nuut de „val" van RCL in. Schoeman brak op rechts door, speelde tijdig breed en Van de Oosterkamp rondde simpel af: 2-0. Nog geen minuut later werd nummer drie een feit. Schoeman verzorgde opnieuw de voorbereiding. Gaasbeek (koppend) de afronding. Dat arbiter Sterk het door Gaas beek wegduwen van Siera niet passend bestrafte en bij de vierde goal een overtreding van diezelfde, opnieuw scoren de Gaasbeek, nu tegenover Hanno van Breugel, niet con stateerde, deed op zich niet zo veel meer ter zake. De tweede DOVO-treffer had RCL al de finitief gebroken. De Leiderdorpse formatie die het in Veenendaal niet alleen zonder geblesseerde Ab Braat geschorste Ruud Boender- Gemerden (beiden op vakan->\ zijn tie) miste. Daarbij was Hansp j.jn Braat door een voetblessure niet in staat de hele wedstrijd af te maken. Laurens Mouter, Bhter die voor Braat „good-old" acht Ruud de Groot in het veld nkla moest brengen: „Op deze menten breekt de te smalle ba sis RCL aan alle kanten op. Als bij ons vaste waarden als Heemskerk en Braat wegval len, kan dat verlies niet wor den goed gemaakt. Dat is gen DOVO ook w delijk geworden". GERT-JAN ONVLEE' Scoreverloop: 25. Van de Oos beek 3-0, 66. Gaasbeek 4 RCL: Van der Heijden, Van Met c(cr Post. Schalkei De 1-0 voorsprong LEIDEN Zevenhoven maakte geen gebruik van het puntverlies, dat koplo per Berkel (1-1) bij Kou dekerk leed. De nummer twee kwam bij Vlaardin- gen niet verder dan een 1- 0 nederlaag. De Sleutels profiteerde wel. SV Voor schoten werd met 5-1 te ruggewezen. Topscorer Leo Compeer, verhoogde zijn aantal met drie goals tot veertien. Hazerswoud- se Boys bereikte bij WDS een 1-1 remise, terwijl Valken'68 met 5-2 van Jo- dan Boys verloor. Vlaardingen - Zevenhoven 1- 0 (1-0) Een qua veldoverwicht sterker Zevenhoven zat zaterdag weer met het bekende probleem: het afmaken van de doelkan sen. Met name René Bon en Harrie de Boer verzuimden de vele mogelijkheden om te zet ten in treffers. Waardoor de lucky goal van Vlaardingen via de schoudèr van verdedi ger Peter Kok (21e minuut) van wel erg groot belang Berkel - Koudekerk 1-1 (1-0) Al na vijf minuten werd een doelpunt van Koudekerker Ron Weiman wegens ver meend buitenspel afgekeurd. Ook Jeroen van der Linden en Kees van Boxtel waren dicht bij het openingsdoelpunt. Die acht minuten voor tijd echter aan de andere kant zou vallen. Halverwege het laatste part stiftte Ard-Jan van Boxtel de bal na een schitterende één twee met Ron Weiman over de vallende Berkeldoelman: 1- 1. De latere treffer van Fred Wagenaar werd wegens het. aanvallen van de keeper ook pt al geannuleerd. De Sleutels - SV Voorscho len 5-1 (3-0) Leo Compeer was vorm. De eerste twee Leidse treffers waren voor de topsco--'8s- rer. Sjaak van Steenbergen be paalde de ruststand via een pe nalty op 3-0. Direct na de her- i vatting scoorde Hein de Graaf voor de SV. Ronald Gulde- meester bepaalde vervolgens de tussenstand op 4-1. Vijf mi nuten voor tijd werd het door wederom Compeer zelfs 5-1. Een geflatteerde uitslag gezien ,ee" de redelijke oppositie Voorschoten. WDS - Hazerswoudse Boys 1-1 (0-0) Op een slecht bespeelbaar veld^ kwamen beide tot een al niét; veel beter niveau. Hazerswou-^ de creëerde de meeste kansen, maar Jan Platteel, Kees van1 Tol, Alfred Hortensius en1. Sjaak van Dorp kregen het TTr,»-, sen: leer er niet in. Een misreke-^ ning van Bert Poot lag grondslag aan de WDS-goal.1 Hij herstelde zijn fout door de bal precies op het hoofd Kees „Natnek" van Tol plaatsen: 1-1. Uitblinker langdurige blessure" herstelde voorstopper, Leon' Goddijn. Jodan Boys Valken'68 5-2 (2-0) Invallerdoelman Peter Jansen ging in de fout, waarna Jodan Lpr Boys er nog voor rus. 2-0 - maakte. De thuisploeg zelfs uitlopen Theo van Rijn in korte tijd tweemaal tegenscoorde. Val ken was echter niet in staat j door te drukken. Toen ieder een de derde Valkengoal ver wachtte werd het 5-2. Valken storic speelde met veel invallers tgam door blessures en schorsingen. v?n 1-4) Ipu - Doml unt ores i rie i ■lat E ruik 'erde i )el 'eds doelp train

Leidse Courant | 1985 | | pagina 18