Sprookje Becker duurt nog voort asparov behoudt voorsprong Nationale ploeg te sterk voor HYS sportuitslagen Volleybalbond wil tocb tecbnisch coördinator voetballerlei -tort" EcidócSouoont ZATERDAG 21 DECEMBER 1985 PAGINA 13 •TAALD VOETBAL NAVOND '67-Fortuna S y-FC Den Bosch VVV-FC Utrecht Heracles-Feyenoord 5 Zwolle-Emmen Cambuur-RBC |em ll-DS '79 mond Sport-Vitesse C-Go Ahead Eagles NEC divisie 'SC Heerenveen ingen-De Graafschap Sabine Putz terug naar Oostenrijk GRENOBLE Sabine Putz mag van de art sen in het ziekenhuis in Grenoble naar huis worden vervoerd. De Oostenrijkse skister kwam op 12 december tijdens een afdaling voor de wereldbeker in het Franse Val d'Isè- re bij een snelheid van meer dan honderd kilometer per uur zwaar ten val. Zii werd naar het ziekenhuis in Grenoble gebracht, waar de medici buiten een groot aantal kneuzingen een bloedprop in de hersenen en bloed in de longen constateerden. Putz ligt sinds die tijd in coma. Hoewel zij daaruit nog steeds niet is ontwaakt, is haar situatie toch zodanig dat de artsen het verzoek van de fa milie de skister naar Innsbruck te mogen ha len, niet langer willen tegenhouden. Engels voetbal weer op tv LONDEN De lief- hebbers van Engels voetbal kunnen opge lucht adem halen. Van af 5 januari zullen er weer wedstrijden op de televisie worden uitge zonden. Gisteren kwa men de FA en de tele visie-stations een ak koord overeen. Voor 5,5 miljoen gulden hebben de maatschappijen het recht verkregen flitsen' van duels en hele wed strijden uit te zenden. WOERDEN Er begint weer enige licht in de duisternis te komen die de Neder landse Volleybal Bond sinds enige tijd teistert. Na overleg tussen het hoofdbe stuur en de voorzitters van de verschillen de districten, het senioren-convent, is als nog besloten een technisch-coördinator aan te snellen. Eerder kwam het plan van de Kommissie Nationale Top om zo'n functie in het leven te roepen niet onge schonden door de najaarsvergadering van de NeVoBo. Een groot aantal districten vreesde dat het „gewone" volleybal wei nig baat zou hebben bij het aanstellen van zo'n top-functionaris. Om die discussie te voorkomen, heeft het hoofdbestuur toege zegd dat de taakvervulling van de coördi nator gericht zal zijn op het hele techni sche beleid. In hoeverre de aanstelling ge volgen zal hebben voor de contributie, wordt bepaald in de voorjaarsvergadering van de bondsraad in 1986. Haarlem Het Nederlands bondsteam, volledig sa mengesteld uit spelers van Deltalloyd AMVJ, verloor op de eerste avond van de Haarlemse vierdaagse met 3-1 van België: 15-8, 15-6, 12-15, 15-9. West Duitsland-Ca- nada eindigde in 3-0: 15-3, 15-12, 17-15. Automatische kaartlezer bij FC Den Haag DEN HAAG Bij wijze van ex periment zal met ingang van het voetbalseizoen 1986/1987 in het stadion van FC Den Haag een automatisch toegangscontrole systeem worden gebruikt. De kosten van het experiment, die in totaal een half miljoen gulden be lopen* worden gedragen door het ministerie van WVC. Bij de toe gang tot de tribune passeert de toeschouwer eerst een automati sche kaartlezer die het toegangs kaartje controleert. Vervolgens loopt de bezoeker door een me- taaldetectiepoort. Sport op tv fANDAAG lederland 1,18.30 uur: Veronica Ierland 2, 15.00 uur Tennis: lalgiö Nederland* 1, 22.40 uur jporf op zaterdag. Jelgië Nederlands 2, 15.00 uur fennls: finale Davls Cup. )uit*land 1, 18.05 uur Die Jportschau. )uitsland 2, 15.00 uur Tennis: inale Davis Cup. )uitsland 2, 21.55 Das Ak- Sporl-Stud ilsland 3, 12.15 uur Skiën. 1, 13.15 uur. Grandstand. 13.30 uur Worstelen. 15.15 uur Turnen. Channel, 14.35 uur IJshoc- :jr Channel, 16.40 uur Austra- iky Channel, 00.30 uur Gille' uropa TV, 18.50 uur: Sport. HUIZEN?' ANDT I 2, 19.00 uur: Studio Nederland 1, 17.35 uur Brand- Dunt. Nederland 1, 23.00 uur Scha- nCU «en: Timman-Kasparov. UB 11 Nederland 2, 15.00 uur Tennis: Davis Cup. Neerland Sport. lecect*'9'® IBCndSport weekend. België Nederlands 2, 15.00 lN Tennis: finale Davis Cup. l™ België Frans. 18.30 uur. Sport. UIT!! n België Nederlands 1, 20.05 i TV 5 Sports. Sport- i Bky Channel, 14.35 uur Ameri can football. sky Channel, 15.55 uur Tennis: FINALE DAVIS CUP IN EVENWICHT MUNCHEN Het sprookje van Boris Becker duurt nbg even voort. In de tropische arena op het Mtlnchener Olympia-park voelde West-Duitsland's (sport)man van het jaar zich gisteren als een vis in het water. En dat bete kende niet alleen een toch wel wat verrassende over winning (6-3, 3-6, 7-5, 8-6) op de Zweed Stefan Ed- berg, maar tevens een al leszins verdienstelijke sco re van 1-1 na de eerste dag van de Davis-Cupfi- nale tussen beide landen. Eerder had Mats Wilander afgerekend (6-3, 6-4, 10-8) met Michael Westphal. Vandaag zal, zoals ver wacht, het dubbelspel meer duidelijkheid moe ten verschaffen omtrent de uitkomst van één der meest aansprekende fina les van de laatste jaren. Nadat in het wat opgefokte sfeertje de routine van een 21- jarige (Wilander) het had ge wonnen van het opportunisme van een één jaar jongere (Westphal), werd het treffen tussen Becker en Edberg een duel tussen twee uitgesproken talenten. Waarbij de huidige mogelijkheden van de Zweed op dit moment iets hoger aan geslagen leken te kunnen wor den. Edberg veroverde tenslot te niet voor niets onlangs de Australische titel in Melbour ne na een zege op zijn landge noot Wilander. Twee jaar schelen Becker en Edberg, van wie de laatste tot voor kort vooral furore maakte als dub belspeler. Reden waarom hij in de Zweedse ploeg pas in München rijp werd bevonden voor zijn eerste enkelspel in Davis-Cupverband. Een debuut dat hij dank zij dat bijna wat magisch wordende optreden van Becker niet tot winst heeft kunnen brengen. Hoewel de kansen daarvoor tot en met de derde set aanwe zig bleven. Mede als gevolg van soms wat al te drastische parades van de jonge West duitser, die vaak meer bezig leek met een wedstrijd hout hakken dan een tennispartij. Tussen de vele spaanders door leverde Becker evenwel tegen Edberg vooral in de vierde set voldoende gave grepen af om zijn fans opnieiiw tot de top pen van het chauvinisme en enthousiasme te brengen. Applausmeter Een stemming, die wel wat erg nadrukkelijk pro-Duits was, hetgeen bleek uit het op partij dige wijze in werking stellen van de „applausmeter". Waar schuwingen van de scheids rechter haalden niets uit waar door de als onverstoorbaar te boek staande Zweden van die karaktereigenschap voortdu rend blijk moesten geven. Het geen Edberg vooral in de vier de set van het meer enerver ende dan kwaliteitvolle ge vecht demonstreerde. Becker liep tot 5-2 uit, kreeg zelfs een matchpunt, maar kon niet doordrukken. Edberg bewees zijn mogelijkheden door tot 5-5 terug te komen, waardoor de temperatuur in de hal letter lijk en figuurlijk tot het kook punt steeg. Becker hield echter het hoofd koel en sloeg ten slotte bij 8-6 toe op het vierde matchpunt. Zoals tevoren getaxeerd bleek Michael Westphal niet in staat het Duitse chauvinisme te be antwoorden met een stunt te gen Mats Wilander. De lang harige speler uit het nabij Hamburg gelegen Pinneberg, die zich een reputatie heeft ei gen gemaakt in marathonpar tijen nog wel eens voor een uitschieter te kunnen zorgen, bleek vooral in de eerste twee sets niet in staat Wilander ern stig te verontrusten. Pas in de derde reeks kwam perkte zijn aanvankelijk ruime getalen geproduceerde afzwaaiers tot een minimum en brak zelfs in de achtste game door de opslag van de Zweed. De favoriet werd ver volgens zelfs aan het wanke len gebracht, maar bleef uit eindelijk toch nog overeind: 6- 3. 6-4, 10-8. Na de evenwichtige 1-1 van de eerste dag wordt het dubbel spel van vanmiddag bijzonder interessant. Waarbij wel erg optimistische Duitsers wellicht hopen dat in de weer aange wakkerde Becker-roes ook een stuntje tegen een Zweeds duo misschien nog best haalbaar is. Geen windeieren Hoe de ontmoeting in Mün chen ook zal aflopen, in de Westduitse tenniswereld be staat bij velen op voorhand een grote tevredenheid over het evenement. De roes, waar in Boris Becker eerder dit jaar zijn landgenoten stortte door op Wimbledon te zegevieren en vervolgens in het Davis- Cuptoernooi de nationale ploeg naar de eindstrijd te lei den, heeft de Westduitse ten- nisbond (DTB) geen windeie ren gelegd. De DTB, die in elk geval de populariteit van tennis in het land tot buiten proportionele omvang heeft zien stijgen, houdt aan de finale op zijn minst een kleine twee miljoen gulden over. En de stellige verwachting dat in de Bonds republiek in navolging van Björn Borg in Zweden een soort Becker-effect op de jeugd zal ontstaan. Ondertussen is overigens ook links en rechts kritiek ontstaan over de ma nier waarop de DTB het orga nisatorische en commerciële gedeelte van de eindstrijd heeft verzorgd. Op persoonlijk initiatief van voorzitter Claus Stauder werd nota bene de manager van Boris Becker, Ion Tiriac, in huis gehaald om de hele zaak in de Olympia Halle op poten te zetten. Tiriac, wiens voornaamste re putatie tegenwoordig is dat hij niets voor niets doet, slaagde er inderdaad in de „tennis wedstrijd van de eeuw" goed te verkopen. Maar de Roe meen, die van Becker's prij zengeld al tien, en van diens reclame-inkomsten zelfs dertig procent in de eigen zak steekt. de ung de achterban in de DTB Davis Cup-finale teveel voor zichzelf over houden. Sommi ge cijferaars komen uit op een bedrag van ongeveer één mil joen Mark waarop Tiriac recht zou kunnen doen gelden. En de voorbereidingstijd mag dan met tweeëneenhalve maand wat aan de korte kant zijn ge weest, sinds West-Duitsland zich van Tsjecho-Slowakije ontdeed in de halve finale, een dergelijk bedrag voor organi sator Tiriac vindt menigeen een wel wat al te vorstelijke beloning. FRANK WERKMAN Hoofdprijs voetbaltoto kan omhoog DEN HAAG Na de winter stop in het betaald voetbal zal de Stichting Nationale Sportto- talisator een ander uitkerings schema hanteren voor de voet baltoto. Dit heeft, mits de goedkeuring van WVC word) verkregen, tot gevolg dat eeO aantal keren per seizoen df eerste prijs in de toto aanzien* lijk groter wordt. Tot nu toé was het gebruikelijk dat he) bedrag van een met-voorspel^ de eerste prijs werd verdeeld. Het merendeel werd gevoeg# bij de tweede- en derde prijs, het restant ging als jackpot naar de eerste prijs van de vol gende toto. Na het eerstg weekeinde in februari zal eer), eventuele „jackpot" uit het volledige bedrag bestaan en overgaan naar de volgende toto, waardoor dan in die week de eerste prijs wordt verdubbeld. Volgens directeur Jos Zwartjes van de SNS kon# het acht tot tien keer per sei zoen voor dat er geen wiiV- naars van de eerste prijs in dè toto zijn. Hij acht de kartf groot dat de nieuwe maatregel, die met zekerheid een aantal keren voor een hogere eerste prijs zal zorgen, een stimulans voor de inzet in de toto zal zijn. Swansea bedreigd met faillissement SWANSEA Het voortb<* staan van Swansea City is ui terst onzeker nadat een rech ter de vereniging geen verder uitstel van betaling heeft toe gestaan. De 85-jarige club uit Wales, twee jaar geleden nog actief in de eerste Engelse di visie en zelfs korte tijd lijst aanvoerder, mag ook geen be> roep aantekenen tegen het be sluit. De maatschappij, die ei genaar is van de vereniging, is verboden zaken voor Swansea te doen. Dat is voorlopig het alleenrecht van de curator die moet proberen de schuld van 6 miljoen gulden te saneren. Het besluit van de rechter in Lon den betekent niet automatisch het einde van Swansea City dat momenteel de derde plaats van onderen in de derde divi sie inneemt. De dreigende on dergang bij Bristol City, Wol verhampton en Charlton werd afgewend doordat de vereni gingen door andere eigenaars werden opgekocht. LVERSUM Na alle hotel a iffiktakel °P de voorgaan- 60.-// 75dagen hebben Jan Uit'g. mogïmman en Gari Kaspa- )v gisteren ieder een vol "int op hun conto bijge- jhreven. Hilversum eindigde voor record aantal toeschou- 'ers zowel de afgebroken S. Geheellerde partij als de vijfde in Tel. 034$mise. Door die ontwikkelin- _en begint de wereldkampioen torgen met dubbel voordeel ïn de slotpartij. Kasparov heeft wit en een punt voor sprong (3-2). Nog voordat er gistermiddag een zet was ge daan, wist Kasparov dat hij zijn hachelijke avontuur van donderdag had overleefd. Timman gaf het toren eindspel met een pion meer, waarin de hoogst opwindende partij re sulteerde, zonder verder spe len remise. In de vijfde partij opende Tim man voor de derde keer met de koningspion. Weer kwam het Spaans op het bord, zij het dat Timman op de vierde zet voor zijn jeugdliefde, de ruil- variant, koos. Op de de zet introduceerde Kasparov met c5 een nieuwtje, waarop Timman twee zetten later een gevaarloze pion offerde om de stelling enigszins open te bre ken. De partij dreigde rustig remise geschoven te worden, als Timman op de 23e zet met f4 de strijd niet weer had doen oplaaien. Er kwam een scher pe stelling op het bord, waarin zwart moest oppassen voor een witte aanvalsgolf. Kasparov koos ogenschijnlijk de moeilijkste weg door een kwaliteitsoffer in te lassen. Op de 24e zet gaf hij een toren voor een loper met twee pion nen als compensatie. Na die ontwikkeling had wit een to ren met drie pionnen en zwart een paard met vijf pionnen plus een onneembaar bolwerk. Timman probeerde nog wat complicaties aan te brengen, maar Kasparov omzeilde alle ingewikkelde stellingen. Hij ontmantelde de koningsvleu gel, gaf een pion terug en dwong wit daarna zijn toren te ruilen voor paard en pion, waarna de stand in evenwicht was en de remise onontkoom baar. e2-e4, e7-e5; 2. Pgl-f3. Pb8-c6; I 8. Tflxdl, f6xe5; 9. Tdl-d3, Lf8-d6; 10. Pbl-d2, b7-b5; 11. b2-b3, Pg8-e7; 12. Lcl-b2, Pe7-g6; 13. g2-g3, 0-0; 14. Kgl-g2, c6-c5; 15. c2-c4, Ta8-b8; 16. a2-a4, b5xc4; 17. Pd2xc4, Lg4xf3+; 18. Td3xf3. Tf8xf3; 19. Kg2xf3, Tb8xb3+; 20. Kf3-e2, Kg8-f7; 21. Ke2-d2, Kf7- e6; 22. Lb2-c3, Pg6-e7; 23. f2-f4, e5xf4; 24. Kd2-c2, Tb3xc3+; 25. Kc2xc3, f4xg3; 26. Pc4xd6, c7xd6; 27. h2xg3. h7-h5; 28. Tal-fl, Pe7- ;3-e3. Ke5-f4; 34. Te3-d3. Pc6- j Hollanders I voldoen niet Zo lovend de verhalen over e-Bemjrtfe verrichtingen van de Ne- flliaal if derlanders Michael van der Horst en René Aubrun (ex- Telstar) waren aan de voora vond van de Zwitserse com petitie, zo genadeloos kritisch 91 :n deze nu zijn. Hun club, FC Baden, is debutant in de hoogste afdeling van het Zwitserse voetbal en als zo- m, danig ook een kansloze hek- kesluiter. Aanvankelijk werd jpQ| aangenomen, dat het Hol- landse duo de club wel door de moeilijke eerste periode p het hoogste niveau zou fepen. Veronderstellingen, die waren gebaseerd op wat iqcar oeten wedstrijdjes in de voor- y V bereiding op het seizoen. In- middels is de opinie geheel AA anders. De Hollanders blij- 99sa ken niet te voldoen, de IJs- lander Thorbjörnsson wel. IQCar Daar drie (buitenlanders) te veel is volgens de Zwitserse voetbalregels, zal het Hol landse duo wel vertrekken aan het einde van het sei- zoen. 99. 99. clubs, tien Schotse clubs uit de Premier League en de kampioert en de bekerwin naar van Noord-Ierland moe ten meedoen. De finale van de strijd om de British Cup zou afwisselend moeten plaats hebben in Londen (Wembley), Edinburgh en Belfast. Trein genoemd naar Stanley Matthews In Engeland bestaat een ge- I Plannen voor I British Cup Er is een zeer ambitieus plan gelanceerd om een toernooi om de British Cup te organi seren. Hieraan zouden twin tig Engelse eerste-divisie- van een bekende landgenoot te geven. Niet lang geleden is de eerste trein genoemd naar een (oud-)voetballer. Sir Stanley Matthews, die tot na zijn vijftigste aan topvoetbal deed, viel deze eer ten deel. De Britse spoorwegen hoopt dat veel sportief ingestelde voetballiefhebbers met deze trein zullen reizen. Scheidsrechter in rolstoel Bij de Engelse voetbalbond staat een scheidsrechter op de lijst, die zijn wedstrijden leidt vanuit een rolstoel. Het is de 76-jarige Steve Finlay. Zijn spelregelkennis is bijna perfect en de wijze waarop hij de wedstrijden leidt, geeft de bond geen aanleiding zijn naam van de lijst te schrap- Sir Stanley Matthews: eer. pen. De rolstoel is van zoda nige kwaliteit, dat het Steve Finlay geen enkele moeite kost de wedstrijd van nabij te volgen. De ervaring heeft ge leerd, dat hij dat zelfs beter doet dan zijn valide collega 's. Onverstandige uitdrukking Ook de Westduitse voetbal bond lijkt met een soort af faire-Van Ettekoven te zit ten. Kreeg Van Ettekoven afgelopen zondag veel kritiek naar aanleiding van een uit lating in de richting van Aziz Doufikar van PEC Zwolle tij dens de wedstrijd tegen FC Den Haag, in West-Duitsland hebben twee spelers van For- tuna Düsseldorf zich be klaagd over uitdrukkingen die scheidsrechter Werner tijdens de wedstrijd SFIV Mannheim-Fortuna Düssel dorf zou hebben gebezigd. Hij zou de spelers Bockenfeld en Holmquist hebben gezegd, dat zij in een uitwedstrijd zo zwak speelden dat zij wel moesten worden benadeeld. Werner ontkent zoiets te hebben gezegd. „Dat zou een onverstandige uitdrukking van mij zijn In ieder geval is de zaak in handen gegeven van de voor voetballers als „berucht" bekend staande of ficier van justitie van het Westduitse voetbal, dr. Hans Kindermann. Aanklacht ingetrokken In een poging dezelfde Kin- dermann gunstiger te stem men, heeft Manfred Tripba- cher zijn aanklacht tegen as sistent-trainer Rolf Grünther van VfL Osnabrück inge trokken. De speler van Ein- tracht Braunschweig had na de wedstrijd een stomp ge kregen van Grünther naar aanleiding van een overtre ding die hij tijdens de wed strijd had gemaakt. „Een zware overtreding", vond Tripbacher enkele dagen la ter toen hij de videobeelden van het duel had gezien. „Omdat ik tot de conclusie ben gekomen, dat mijn over treding heeft geleid tot hekti- sche toestanden, heb ik de zaak uitgepraat met Grün ther en mijn aanklacht tegen hem ingetrokken". Zowel Tripbacher als Grünther wacht nog wel een fikse straf. Kindermann had toen al laten weten, dat de hoofd rolspelers zich voor hun op treden moeten verantwoor den. Hrubesch: einde loopbaan in zicht Horst Hrubesch, jaren een bekend stormram van Rot Weiss Essen, Hamburger SV, Standard Luik en het Wesf- duitse elftal, heeft toegege ven dat het einde van zijn voetballoopbaan in zicht is. De momenteel bij Borussia Dortmund onder contract staande oud-international verklaarde onlangs: Vroeger kon ik geen stap buiten de kleedkamer doen, of er kwam een hele horde journa listen op mij af. Tegenwoor dig kan ik op mijn gemak naar het spelershome wande len, blijkbaar omdat de din gen die ik op het veld doe te genwoordig niet meer zo in teressant voor die journalis ten zijn. Rouwig ben ik er niet om, hoor. Aan al het moois komt eens een eind. Enzei hij schertsend, „aan alle overlast met die journa listen. Dat lijkt een voordeel van het einde van mijn loop baan te worden". Tilburg favoriet DEN HAAG Tilburg is fa voriet voor het organiseren van de tweekamp in de halve finales van het kandidaten toernooi tussen Jan Timman en de Rus Artur Joesoepov. De FIDE, de internationale schaakfederatie, heeft echter nog niet definitief besloten tot aanwijzing van de Brabantse stad als plaats van handeling. Tilburg heeft zich namelijk voor 120.000 gulden kandidaat gesteld onder de uitdrukkelij ke voorwaarde dat het duel in februari moet worden gehou den. Tegenkandidaten voor het duel Timman-Joesoepov zijn Rotterdam, Merano (Italië) en Rio de Janeiro (Brazilië). Verwacht wordt dat de FIDE maandag een beslissing neemt. Sportwereld Tennis Simone Schilder en Ingelise Driehuis verloren bij de Orange Bowl in Miami, het officieuze WK voor junioren, van respectievelijk de Ameri kaanse Kerry Reiter (3-6, 6-4, 6-2) en de Argentijnse Mariana Perez-Roldan (2-6, 7-6, 6-2). Boksen De in Oeganda ge boren Deen Ayub Kalule be hield zijn Europese titel in het middengewicht door een pun- tenzege op de uit Zaïre afkom stige Italiaan Sumbu Kalam- bay. Honkbal Staatssecretaris Joop van der Reijden (WVC) heeft een bijdrage van 240.000 gulden verleend voor de reno vatie van het Pim Mulier-sta- dion in Haarlem waar volgend jaar het wereldkampioenschap zal plaatsvinden. Tennis Michiel Schapers plaatste zich met zijn Oosten rijkse partner Alexander An- tonitsch voor de halve finales van het dubbelspel in het toer nooi in Adelaide. Wielrennen De Friese Elf stedentocht voor profs zal vol gend jaar op woensdag 2 april worden verreden. Ook buiten landers in Nederlandse dienst mogen meerijden. Van Venetiën treedt af LEIDEN Voorzitter Carel van Venetiën van de atletiek vriendenkring Holland is tij dens een bijzondere algemene ledenvergadering afgetreden. Donderdag kwamen de leden van Holland bijeen in een be sloten vergadering om duide lijkheid te brengen in de me ningsverschillen binnen dat bestuur. De Ledenvergadering bracht, met tegenzin, de ge vraagde- klaarheid, waardoor Van Venetiën opstapte. DEN HAAG De natio nale ijshockeyploeg is de oefencampagne voor de wereldkampioenschappen, die in maart in Eindhoven worden gehouden, gister avond begonnen met een overwinning van 7-3 op HYS. De periodestanden op de Haagse Uithof wa ren: 4-1, 1-0, 2-2. Vanavond komt het nationale team in Eindhoven in actie te gen Kemphanen. Op Tweede Kerstdag staat in Groningen de eerste ontmoeting Neder land-Sovjet Unie op het pro gramma. Zaterdag 28 decem ber volgt Nederland-Praag in Eindhoven en op 29 december speelt de formatie van coach Cliff Stewart in Groningen te gen de gelijknamige club. De oefenreeks wordt op maandag 30 december in Den Haag be sloten met een tweede duel met de Russen. Tegen HYS stond Oranje door doelpunten van Ben Tijnagel (2x), Ruud Molenaar en Leo Koopmans en een tegentreffer van Collins na de eerste perqif de al met 4-1 voor. In de twee de periode zakte het peil be denkelijk en kon slechts eep- maal het net worden gevoft- den, door Peter van Ooyen: 5- 1. In de laatste periode was èe wedstrijd nauwelijks het aan kijken meer waard. Door de Haagse gastspeler Phül McKenzie werd het 5-2, daar na voerden Koopmans en Hil- le de stand op tot 7-2 en vlak voor tijd bepaalde Collins mét een tegentreffer de eindstarid op 7-3. Stewart heeft de komende tijd nog werk genoeg om van de nationale ploeg een goed ge heel te maken. Gisteravond had het op de Uithof, voor zo'n 400 toeschouwers, weinig te betekenen. 49/67; De Jong-Vi 39/63; Velthuis-Van der Ven 50- Poule C: Van der Smissen-De Wilde 50-40/41; Van Straalen-Arnouts 50- 35/44; Van der Smissen-Van Kuijk 50-29/32; Van Kuljk-De Wilde 50- Poule D: Van de Looy-Doggen 50- 32/41; Gieskens-Doggen 50-41/40; Van de Looy-Burgman 50-37'62; Van de looy-De Vries 50-34/50. (Zwe) afg.; Kuczynski (Pol)-Arlandi (Ita) 0-1; Zysk (Fra)-Howell (Eng) 1-0; Kelli (Fin>-Blatny (Tsj) 0-1; Schlosser (Oos)-Djurhuus (Noo) 1-0; Olafsson (IJsl)-Burgess (Sch) 0-1; Erdogan (Tur)-M. Piket (Ned) afg.; Bruin (Ned)- Calinescu (Roe) 0,5-0,5; Ribeiro (Por)- Miralles (Fra) 0-1; Dimitrov (BulJ-O'N- eill (Wal) 1-0; Wets (Bel)-David (Lux) 0,5-0,5; Nikolic (Joe)-Hynes (Ier) 1-0; Lev (lsr)-Hansen (Den) 0-1. Stand: 1. Khalifman 3 punten; 2. Ar- (Ned) 1-1; Roethof (Sur>- Manzana (Ita) 2-0. Valneris 24 punten; 2. 3e ronde: Khalifman (SovKJ. Piket 46; 8. Stenmark Schlosser, J. Piket, Blatny 2. Strolz (Oos) 2.17,42; 4. Girardelli (Zwe) 2.18.05; 8. Krizaj (Joe) 2.18,33. Stand wereldbeker reuzeslalom: 1. Gaspoz 36 punten; 2. Strolz. Erlacher 35; 4. Stenmark 34; 5. Girardelli 22; 6. Krizaj, Gaidet 15; 8. Tonazzi 13, Stand wereldbeker combinatie: 1. Girardelli 80: 2. Müller (Zwi) 70; 3. Wirnsberger (Oos) 65; 4. Krizaj. Alpi- ger (Zwi) 55; 6. Erlacher 53; 7. Strolz

Leidse Courant | 1985 | | pagina 13