Documentaire over vrouwenkamp gedurende Japanse bezetting gekleurd gezien IDIO/TELEVISIE fiiklaeSomant DINSDAG 17 DECEMBER )985 PAGINA 17 - oordop leven en dood een vrolijk intermezzo belangrijkste sportnieuws in deze uitzen- komt uit Mexico", kondigde Mart Smeets jagavond aan bij het begin van 'Studio rWat was dat dan wel, dat belangrijkste (nieuws? Dat was de loting voor het we- kampioenschap voetbal, die simultaan tshad in de door armoede en vernietiging isterde hoofdstad van Mexico. ■aagt je toch in gemoede af, wat de criteria bij de redactie van 'Studio Sport' om iets \ngrijk' te vinden. Het ging niet eens om tres uitat en, maar om een toernooi dat vol- jaar pas zal worden gespeeld en dan was aider werp van de loting alleen nog maar essant om te zien wie tegen wie gaat spe- ik bedoel, dat is toch geen onderwerp om Ie uitzending aan op te hangen? Het aar- digste was dan nog dat ze daar in Mexico niet eens gereedkwamen met die loting, zodat Smeets de eventueel belangstellende kijker aan het eind min of meer gegeneerd moest doorver wijzen naar de collega's van het 'gewone' Jour naal. Wat ook opvalt is dat 'Studio Sport' pas in actie komt als aan de sport een bal, een schaats of een fiets te pas komt. Dat op een andere plaats in Hilversum de wereldkampioen scha ken een tweekamp uitvecht tegen Jan Timman, dat komt bij Smeets en de zijnen niet in de pro grammering voor en zeker niet bij het 'belang rijke' sportnieuws. Oké, die tweekamp wordt georganiseerd door de KRO. Maar dan moet er, althans in mijn ogen, toch wel een verwijzinkje afkunnen naar de uitzendingen die de KRO aan de match besteedt. Maar ja, het is maar schaken... Over de criteria die sportredacties bij de diverse omroepen erop na houden, valt trou wens nog een kanttekening te plaatsen. Vrij dagavond zagen we de onbenullige galavoor stelling rondom de verkiezingen van de sport lieden en -ploeg van het jaar. Met alle respect voor de winnaars natuurlijk („kom niet aan Jo- pie...kon ik het niet nalaten boos te worden over het intermezzo, waarin zogenaamde 'leu ke' momenten uit de sport werden samenge voegd. Wat is er eigenlijk leuk aan het verto nen van sportlieden die op leven en dood op el kaar inhakken en inslaan bij sporten die daar niet voor bedoeld zijn? In elk geval geeft het te denken over het gevoel voor humor en over het onderscheidingsvermogen van de redactie van 'A VRO 's Sportpanorama De journaliste Bibeb is bekend geworden met haar diepte-interviews in het weekblad 'Vrij Nederland'. Beroemd daarin zijn de beschrij vingen van uiterlijk en gedragingen van haar 'slachtoffers'; daarbij komt nogal eens het woord 'onbeschrijflijk' (...„een onbeschrijflijke blik"...) voor. Nooit heb ik precies begrepen wat ik me daarbij moet voorstellen, tot ik zondag in 'Brandpunt' de reportage zag van het congres van de PSP. Daarin hield een camera het ge zicht van fractievoorzitter Fred van der Spek in beeld tijdens het voorlezen van de uitslag van de stemming over het lijsttrekkerschap. En jawel: wat daar heel even over Van der Speks lippen zweefde, bij het vernemen van zijn ver pletterende nederlaag, ik kan het niet helpen, dat was een 'onbeschrijflijk' glimlachje. Prach tig om te zien. Tenslotte de signalering van een waarlijk schokkend stukje televisie, een beetje 'verstopt' in het buitenlandmagazine 'Diogenes' van de VPRO, zondagavond. Een video-opna me waarin een zeventienjarig meisje als geher senspoeld een politieke rede afsteekt, vlak voor ze met een auto volgeladen met explosieven in rijdt op een Israëlische militaire post ergens in Zuid-Libanon en daarmee een eind aan haar ei gen leven maakt. Gruwelijk om te zien, dat toe spraakje; politiek en religieus fanatisme ten top. Maar wel erg leerzaam. RENË DE COCQ ,0N mag gezicht jofdrolspeler ;t tonen in igerenfilm /|tERDAM De ikon. i de tv-film „Laat maar n" geen beelden uitzenden ■op het gezicht van de rige Richard Langerak uit Haag te zien is of zijn te horen is. De vice-pre- it van de Amsterdamse tbank, mr. R.C. Gisolf, t dat gelast bij uitspraak in kort geding dat de ouders de jongen tegen de IKON len aangespannen, isten dat uit het driedelige verslag -waarvan van- id de eerste aflevering is ogrammeerd- de fragmen- met hun zoon erin wordt hrapt. De ouders zijn van ing dat de film, waarin het strafrechtelijk verle- van Richard aan de orde t, stigmatiserend werkt hun zoon, dat dit een pel op hem drukt. Zij len daarmee mr. Gisolf hun zijde. Hij stelt in zijn nis dat de uitzending van mige delen van de film, lede enkele uitlatingen die Dngen daarin doet, schade Richard kunnen berokke- De film gaat over een tocht van zes jongens met i begeleiders naar Noorwe- Deze tocht was bedoeld alternatieve hulp aan jon- die zeer veel problemen en voor wie andere hulpverlening niet >en. De IKON heeft een gemaakt van de reis, als doel de positieve uit- jking ervan op de jongens lonen. De IKON heeft de S voorlopig geschrapt. Hier- r in de plaats komt een haling van het Snuiters- gramma 'Niet thuis op dien', met muziek van Her- 1 Vinkers. HILVERSUM In april 1942 voerden Japanse militairen in het toenmalige Ned.-Indië een paar honderd Europese vrou wen en kinderen uit Palem- bang en omstreken op het eiland Sumatra naar een stuk bos, dat door prikkeldraad was afgezet. Ze werden onderge bracht in het kamp Balalau. Een van hen was Helen Colijn. Zij nam het initiatief tot een documentaire over deze perio de die vanavond op Ned. II om 21.30 uur door de NOS wordt uitgezonden en tot stand is ge komen door een co-produktie met de Amerikaanse maat schappij Variation Films. Mevr. Colijns grootvader was premier van vier vooroorlogse kabinetten en stierf in 1944 in een concentratiekamp in Thü- ringen. De vrouwen die gevangen wa ren gezet waren afkomstig uit Nederland, Engeland en Au stralië. Ze werden gedurende 3,5 jaar onder de meest primi tieve omstandigheden v^tge- houden. Er waren religieuzen bij en onderwijzeressen. Ook echtgenotes van Nederlandse koloniale ambtenaren, van za kenlieden, militairen en plan ters. Sommigen hadden nauwe betrekkingen met de grote Ne derlands-Engelse oliemaat schappij, die daar in de buurt was gevestigd, zoals de vader van Helen Colijn, Anton Co- lijn, die in 1937 met zijn vrouw Zus en drie dochters naar Su matra kwam. De Engelse en Australische vrouwen werden pas later aangevoerd. Ze waren voor een deel af komstig van een schip dat in de buurt van het eiland Banka door Japanse vliegtuigen was gebombardeerd. De leefom standigheden werden steeds slechter. Voedselgebrek, mala riamuggen, gebrek aan ge zondheidszorg en hygiëne be gonnen slachtoffers te maken onder de geïnterneerden. Vooral ook onder de kinderen. De mannelijke bevolking was in andere kampen onderge- bracht of tot dwangarbeid ver oordeeld. De Japanse bewa kers gedroegen zich onvoor stelbaar en onvoorspelbaar hard. Soms sloegen ze er op los en negeerden klachten en wensen. Enkele malen werd de gehele kampbevolking op transport gesteld en in andere kampen opgesloten. Onder aanvoering van twee muzikaal geschoolde Engelse vrouwen kwam in het kamp een zangkoor tot stand dat een eigen repertoire uit beroemde klassieke „hits", afkomstig van Bach, Beethoven, Chopin, Dvorak etc. ten gehore bracht. Het waren meestal orkeststuk ken of pianowerken die een vaardige hand in meerstemmi ge koorstukken omzette. He len Colijn vond niet alleen tal van vroegere medegevange nen terug maar ook de muziek van die tijd. Een hedendaags vrouwenkoor uit Californië (waar Helen Colijn thans woont en werkt) heeft de koorbewerkingen van toen in- ièiiË«ËïÉi gestudeerd en ten behoeve van de documentaire „Lied ter overleving" uitgevoerd. Helen Colijn is momenteel redactrice van het maandblad Sunset Magazine. Dit blad schrijft over zaken als reizen, wonen, tuinieren en koken en komt in vier edities in de V.S. uit. JOCHEM GREVEN NEDERLAND 1 15.35 16.35 17.30 17.46 20.00 20.28 NCRV 'n Dik uur Dick, gevarieerd magazine gepresenteerd door Dick Passchier NCRV Jeugdmatineo, met om: 16.35 Vrouwtje Theel epel, tekenfilmserie, 16.50 Michiel van de Hazelhoe- ve, jeugdserie. Afl.3: Feest op de Hazelhoeve en om 17.15 Egeltje, Oost-Duitse tekenfilm NOS 1A6-Journaal NCRV Popsjop TV, popprogram ma met Jaap de Groot TELEAC CE Nederlandse literatuur na 1830(2) NCRV mDe Fabeltjeskrant De zonen van de Roze Panter, tekenfilmserie The. Cosby Show, Ameri kaanse comedy-serie met o.a. Bill Cosby, Phylicia Ayers-Allen en Lisa Bonet. Pa Huxtable klaagt dat hij altijd van die onzinnige ca- deau's krijgt. Zijn kinderen besluiten daar tijdens de kerstdagen verandering in te brengen NOS Journaal NCRV It's all in the game, com puterquiz voor middelbare scholieren. Presentatie: Hans Brian Hill Street Blues, Ameri kaanse politieserie. Furillo is erg begaan met het lot van de zoon van Perez, de agent die per ongeluk een kind gedood heeft (herh., bekroond met een Emmy Award) Cheers, Amerikaanse co medy-serie. Woody, de nieuwe barkeeper mist zijn vriendin Beth. Ze besluiten hem te verrassen en laten Beth onverwachts overko men. Dan komen de twee geliefden in de problemen Hier en nu special: Het Palestina-Spiel, het over levingsverhaal van 222 Ne derlandse Joden, die in 1944 in het geheim werden uitgewisseld tegen een groep gevangen Duitsers in het toenmalige Palestina Meditatief moment. Door ds. L.A.C. vanGinkel NOS Journaal Nieuws voor doven NEDERLAND2 RVU 17.00 Ze wordt zo vergeetach tig (4), documentaire-serie over clementie FEDUCO 17.30 Voorlichting TEM A 17.40 Open Universiteit NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.20 Paspoort voor Italianen 18.30 Sesamstraat 18.45 mJeugdjournaal 19.00 Journaal IKON 19.12 Snuiteta, jongeren praat programma met Cees Grimbergen en Johnny Kraaykamp jr. Afl.: Niet thuis opgroeien, over ver blijf in pleeggezinnen (herh.). N.B.: Dit program ma komt in de plaats van 'Laat maar lopen' (zie el ders op dezepag.) 19.38 Kenmerk, actualiteiten magazine ditmaal geheel gewijd aan de mogelijke onafhankelijkheid van de Antillen. Daarover een ge sprek met formateur Eman en een discussie tussen minister Jan de Koning, de jurist Hein Hanen en drs. Anco Ringeling van het POA NOS 20.00 Allemans Recht, informa tief programma over juridi sche zaken. Afl.: Huwelijk en scheiding 20.55 Panoramiek, achtergrond informatie bij actuele ont wikkelingen in de interna tionale politiek. Ditmaal een reportage onder de ti tel: Chili, een dictatuur on der slijtage 21.30 Lied ter overleving. Docu mentaire over een vrou wenkamp op Sumatra tij dens de Japanse bezetting van Indonesië (zie elders op deze pag.) 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag KRO 23.00 KRO schaaktweekamp Timman - Kasparov, ana lyse door Hans Böhm NOS 23.10 Nieuws voor doven EUROPA TV 17.55 Programma overzicht 18.03 Emilie. Kleuterprogramma 18.10 Rexie de Hond. Kinderpro gramma 18.25 Tekenfilmpjes 18.55 Sportreportagee 20.30 Europees weerbericht 20.32 World Watch. Nieuwspro- 20.40 Current Affaires, actualiteiten 21.15 Archives of Time. Documen taire-serie 21.45 E The 39 Steps, speelfilm 23.25 World Watch. Nieuwspro gramma 23.30 Programma overzicht FILMNET 17.00 Diffrent Strokes herh. afl.: The Job 17.25 Paternity 19.05 Who's the Boss herh. afl.: To ny's Father in Law 19.30 Tekenfilm Stripy 19.40 Other World afl.: Paradise Lost 20.30 Catch 22 22.25 The Tenth Victim 23.55-01.50 The Man Who Loved Cat Dancing Journaal Tik Tak, kleuterprogramma (herh.) Plon9, kinderprogramma. Afl.: De Zonnebloem (herh.) Prikballon, kleutermagazine over het maken van allerlei voorwerpen De Smurfen, tekenfilmserie Uit je doppen, jongerenmaga zine. Afl.: Biotechnologie. Ge netische manipulatie, nieuwe rassen en gewassen kweken is het werk van de biotechno- loog: een kruising van land bouwwetenschappen. biologie; chemie enz. (herh.) Kopen zonder kater, consu mentenmagazine. Afl.: 3 ster- Mededelingen en program ma-overzicht Journaal Weerbericht Kunstzaken I.Q., spelprogramma met denk en weetvragen gepresenteerd door Herman van Molle Labyrint: 1, 2, 3. Wie niet weg is, is gezien, serie over per soonlijkheidstrainingen. Deel 3: In welke mate kunnen per- soonlijkheidstralningen aange wend worden om mensen zo te manipuleren en te brainwas- hen dat ze sektair gaan den ken? Een gesprek met ex-sek- teleden en deskundigen Uitzending door derden. Pro gramma van de Socialistische Omroepvereniging Journaal en Coda: "Prélude et mènuet pour cenrlllon', van Henry George d'Hoedt door Catherine Mertens (piano) IT 2 0 Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische serie. Met: Tom Richards. Stephen Comey, Peter Phelps e.a. Gor don wordt geconfronteerd met de gewelddadige woede van zijn arbeiders. Beryl is bezorgd om David's beslissing naar Sydney te verhuizen 5 Tjjdrover. Doe-het-zelf 2 Mededelingen en program ma-overzicht 5 Journaal '0 Weerbericht 15 Videomatch, videospelletje met Marleen Gordts !5 mDe kleine waarheid (14). Nederlandse serie van Willy van Hemert naar de triologie van Jan Mens. Met: Wllleke Al- berti, Emmi Lopez-Dias, Jac ques Commandeur e.a. (herh.). Marleen Is niet te genieten en is gefrustreerd dat ze niemand in vertrouwen kan nemen. Jan Engelmoer weet inmiddels dat hij in staat is kinderen te ver wekken. Marleen wil van de ra riteitenwinkel een expositie ruimte maken 21.20 Hulde aan Sevilla (Hommage Sevilla), met o.a. Placido Do mingo, Victoria Vergara, Virgi nia Alonso en de Wiener Symphoniker o.l.v. James Levi- ne. Fragmenten uit o.a. Don Giovanni, Carmen. De Barbier van Sevilla en Fidelio 22.35 Handel en wandel, informatie ve srie. Afl.: Samen en toch zelfstandig. Om de mogelijkhe den van hun beroep beter te benutten, werken een aantal zelfstandigen samen. Presen tatie: Viona Westra (herh.) RTBF 1 17.20 Nouba Nouba, gevarieerd kin derprogramma. Presentatie: Claire Diez en Philippe Drecq 17.50 -Carrefours, kinderprogramma 19.00 Ce soir, regionaal magazine 19.27 Quick et Flupke, tekenfilmse- 19.30 Journaal 20.00 Billet de faveur: Peau de va- che, toneelstuk van Barillet en Credy. Met Sophie Desmaret, Jean Bretonnière, Genevléve Kervine e.a. Regie: Pierre Sab- 21.40 II etait une fois la télé. Herha ling van oude tv-programma's gevolgd door een discussie. Ditmaal aandacht voor de rechtstreekse reportage van de huwelijksvoltrekking van koning Boudewijn en koningin Fabiola op 15 december 1960 22.25 Journaal 23.20 Tribune èconomique et socia le: La C.S.C MUSIC BOX/TV 5 16.00 (^Muziekprogramma's. 'Home movies' met Martin (16.00) 'Eurochart', de Europarade van Music Box met Edwina en Gaz (17.00) en 'Sunie hits the screen' (18.00). 19.00 Studio 4, amusementspro gramma 20.00 Folklore en tradities, verslag van de festiviteiten aan de oevers van het Meer van Luga no, die op 1 augustus j.l. plaatsvonden 21.30 De alpenhoorn, documentaire over dit Zwitserse muziekin strument 22.00 Nieuws 22.30 E Les bonnes causes, Franse speelfilm van Christian Jacque uit 1963. Met o.a. Marina Vlla- dy, André Bourvil en Pierre Brasseur 00.30-01.00 IDMuziekprogramma's. Herhaling. 'Sunie hits the screen' (00.30). DUITSLAND 1 16.00 Tagesschau 16.10 Frauengeschichten. Afl.: Ulla Meinecke, rockzangeres en tekstdichteres 16.55 SpaB am Dienstag, kinderpro- 17.25 Da schau her! Een programma voor nieuwsgierige kinderen 17.50 Tagesschau 18.00 Hier und Heute 18.25 Kontakt bitte... Afl.: Besluitelo- 19.00 Falcon Crest, Amerikaanse se rie. Afl.: Gifproeven 19.58 Heute im Ersten 20.00 (STagesschau 20.15 Alles Oder Nichts, spelpro gramma met Max Schautzer. Thema: Edith Piaf 21.00 Report, actualiteitenrubriek 21.45 Dallas, Amerikaanse serie. Afl.: Gebroken harten. Met: Patrick Duffy. Linda Gray. Larry Hag- man e.a. Op haar huwelijksdag verdwijnt Jenna. Voor Bobby is het duidelijk dat Waldo hier achter zit. JR laat Jenna en Charlie opsporen. Het blijkt dat Jenna door Waldo gechan teerd wordt 22.30 Tagesthemen 23.00 Kulturweltspiegel, cultureel magazine met aandacht voor het culturele leven in de Noordierse hoofdstad Belfast, de terugkeer naar Argentinië van verbannen schrijvers en aandacht voor de nieuwe Ar gentijnse film, die als hoofd thema de overwinning op de militaire dictatuur hebben 23.45 Tagesschau 23.50 Nachtgedanken, overweging door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 15.56 Programma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Computer-Corner, magazine voor computerfreaks 16.20 Wie Hund und Katz, program ma over politie en jongeren. Aflevering van het jongeren magazine Schüler-Express 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte, gevarieerd magazine 17.50 Silas, jeugdserie naar de ro mans van Cecil Bodker met in de hoofdrotlen Patrick Bach, Luckl Molocher, Shmuel Ro- densky e.a. 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Es bleibt der Tod für Allah. Reportage over zeven jaar oor log in Afghanistan 20.10 Palast der Winde (The far pa vilions, slot), driedelige Engel se tv-film. Deel 3: Wally en An- juli. Met in de hoofdrollen: Ben Cross, Amy Irving, Omar Sha- riff e.a. Ashton verliest zijn beste vriend Wally tijdens de strijd in Kabul. Hij verneemt dat de Rana op sterven ligt en dat na zijn dood Anjuli en Shushila, de weduwes, ver brand moeten worden 21.45 Heute-journal 22.05 Der Park, toneelstuk van Bo- tho Strauss met in de hoofd rollen Libgart Schwarz, Peter Simonischek, Martina Krauael e.a. Oberon en Titania, het el- fenpaar uit Shakespeare's 'Een Midzomernachtsdroom', ver schijnen voor een missie-op dracht in ons dagelijks leven: ze willen de mensen aan meer liefde en lust helpen 00.55 Heute DUITSLAND 3 17.00 Schooltelevisie 18.00 Telekolleg II: Hauptsatz der Differenthal- und Integral- rechnung. Cursus Wiskunde 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 Anders als die Anderen. 20 jaar WDR, terugblik op de eer ste jaren met Werner Höfer. Op 17 december 1965 begon de WDR In Keulen met haar eerste uitzendingen, waarvan vanvond gedeeltes worden herhaald 00.00 Laatste nieuws CD Ondertiteling via TeleTekst. El Uitzending in stereo. E Zwart/wit-uitzending. ■1 Zwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. [3 Bij niet-Nederlandstallge zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. K3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. BBC 1 Super Ted, tekenfilm Jonny Briggs, kinderserie Spy trap, kinderserie So you want to be top, kinder programma John Craven's Newsround Grange Hill, kinderserie Masterteam, spelprogramma Journaal en weerbericht London plus Telly Addicts, spelprogramma EastEnders, tv-serie Hold the back page! Tv-serie. Afl.: Running feuds Points of view Journaal en weerbericht Cagney and Lacey, politie-se- rie. Met: Sharon Gless, Tyne Film '85, filmmagazine Your mind in their hands, in formatieve serie. Afl.: Schi zophrenia The Rock gospel show. Pre sentatie: Sheila Walsh Weerbericht BBC 2 18.25 Nieuwsoverzicht voor doven 18.30 Distracted tymes 19.00 Tuckers luck 19.25 Vooruitblik op het kerstpro- gramma 19.30 Living by design 20.00 The Old Grey Whistle Test, popprogramma 21.00 Call my Bluff, amusements programma 21.30 Food and drink, culinaire ru briek 22.00 Ties of blood, tv-serie. Met: Kenny Ireland, Jonathan Phil lips, Steve Delaney e.a. 23.00 Arena: Apollo Theatre (2) 00.00 New8nlght, actualiteiten 00.45 Weerbericht ITV 17.10 Thomas the Tank Engine and Friends 17.20 Dangermouse 17.45 Splash 18.15 Emmerdale Farm 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia, regionaal maga- 19.35 Crossroads 20.00 Bygones 20.30 Name that Tune 21.00 Des O'Connor Tonight 22.00 Heart of the High Country 23.00 Nieuws 23.30 God Knows where and Port Talbot 00.30 Elton John in Central Park, muziekprogramma (herh.) 01.40 Waite Around SKY CHANNEL 16.45 ElMonsters of rock, met Amanda Redington 17.30 EEngelse top 50, met David Jensen 18.30 The Brady Bunch. Afl.: Pass the Tabu 19.00 The Flying Nun. Afl.: Armando and the Pool Table 19.30 Green Acres 20.00 Charlie's Angels. Afl.: Game, Set, Death 20.55 A Country Practice 21.50 The Deputy. Afl.: The Lucifer Urge 22.20 NFL American Football 23.40 Roving Report, actualiteiten 00.10-00.55 ElMonsters of rock NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven VARA 14.30 Gil en Julie 14.35 Bojan 14.40 Doris 14.45 Marcelko en Opa Bonifac 14.55 Pippi Langkous 15.20 Op Weg 16.10 Zo jong als je je voelt 16.35 Sportlaan '80: American Football NOS 17.30 'A6-Journaal VARA 17.46 Büch NEDERLAND 2 VPRO 15.30-17.30 De weide wereld, met om 15.30 E Laurel Hardy, 15.49 Blikskaters, 16.04 Punky Brew ster, 16.29 Theo en Thea, 16.39 Ver halen van de Zwarte Kraai, 16.49 Hoogspanning, en om 17.17 Hamm Hoppa MUSIC BOX 07.00 [^Muziekprogramma's. 'Sound vision' (07.00), 'Sit tight' (o.a. Australische muziek) (08.00), 'The Blues and Soul Show' (09.00), 'News flash' (10.00), 'Chart Attack' (11.00) en Gaz en Edwina (12.00). 13.00 EIMuziekprogramma's. Herh. DUITSLAND 1 09.45 ARD-Ratgeber 10.00 Heute 10.03 Diese Drombusch 12.10 Re port 12.55 Persoverzicht 13.00 Heu te 13.15 Teletekst 16.00 Tagesschau 16.10 Filmprobe 16.55 Das Haus der Krokodile 17.25 Lilingo, een dorp in Afrika 17.50 Tagesschau DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 15.56 Pro gramma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Alles für die Katz. Afl. uit de serie 'Bettkantengeschichten' 16.35 Tao Tao, tekenfilm 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte 17.50 Silas BBC 1 07.50-10.20 Breakfast Time 11.30 Play school, kinderprogramma 11.50- 12.15 Gharbar 13.30 Journaal 13.55 Nieuwsoverzicht voor doven 14.00 Pebble Mill at one 14.45-15.00 Mop Smiff 16.52 Regionaal nieuws 16.55 Paddington 17.00 Fingermou- se 17.15 The voyages of Dr. Doolittle SKY CHANNEL 08.45 Dennis. Afl.: Mr. Wilson's Safe 09.15 ElSky Trax. Herhalingen 14.15 Skyways. Afl.: Flight 89 15.10 Family Hours. Afl.: Pssst! Hammerman's af ter You! 16.00 EPat Sharp Show 16.45 (SYoung, Free Single ITV 07.25 TV-AM 10.25 Sesame Street 11.25 Cartoon Time 11.40 Spread your Wings 12.05 Captain Scarlet and the Mysterions 12.30 That's Hollywood 13.00 The Little Green Man 13.10 Our Backyard 13.30 Whiskers and Wet Noses 14.00 Nieuws 14.20 Regionaal nieuws 14.30 A Country Practice 15.30 On the Market 16.00 Short Story Thea tre 16.25 Regionaal nieuws 16.30 Sons and Daughters 17.00 The Little Green Man RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.05 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.05 VPRO: Boeken. 21.02 EO: Kerstconcert vanuit de Doelen. 22.45 KRO: Man en Paard extra. 23.02 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 01.02 Muziek in de nacht. 05.02 Werklicht. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 VPRO: Het Pandemonium. 18.03 Buiten Beeld. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 Moondogs. 23.02 Tracks. RADIO 4 17.30 NCRV: Populaire soloconcerten 18.00 Nieuws. 18.02 Lied van de week. 18.15 Leger des Heilskwartier. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.30 Pianowerken v. Schubert. 20.00 Nieuws. 20.02 Kerstzangdienst. 21.30 Literama. 22.30 Orgelconcert. 23.10 Schubertiade Hohenems 1985. RADIO 5 17.46 Overheidsvoorlichting. 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 NCRV: Literama-poëzie. 18.20 PP: Uitzending van D'66. 18.30 NOS: Radio Thuisland. 19.00 Programma voor buitenlandse werknemers. 20.30 TELEAC: Biotechnologie over DNA en genetische manipula tie. 21.00 Nederlandse literatuur na 1830. 21.30 Leidinggeven. Les 2 extra. 22.00 Grafische technieken. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: (Alleen op de Leidse kabel) Non-stop muziek met om 17.30 Politiek en economie. 18.30 De Tussenfase. 19.00-19.30 Regionale muziek. BRT 1 16.05 Neem je tijd. 18.10 Actueel. 18.30 Accordeonmuziek. 18.45 Beroepsbelangen van de Mid denstand: het NCMV. 19.10 Actueel. 19.34 Voel je thuis. 20.03 Welkom in Vlaanderen. 21.03 Op de Mengelberg Tropical. 22.05 BRT 1 's avonds. 23.30 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio Twee. 22.05 Je weet het maar nooit. 23.30 Twee tot Twee. BRT 3 17.15 Liederen, Gustav Mahler. 17.45 De Rommelpot (12). 18.15 Home-Made. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.30 Essay: Middeleeuwse epiek. 20.30 Concert uit Donauesching. 22.00 Mozart op reis naar Praag. 23.00 Blues en jazz. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: De Rode Draad. 13.08 TROS: TROS aktua. 13.20 Journalistenforum. 14.05 TROS Klantenservice. 15.05 Helpers weg. 16.02 EO: EO-Metterdaad. 16.05 Tijdsein. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.00 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 Terug in de Tijd. 15.03 Nederland Muziekland. 17.03 NCRV: De nieuwe rozengeur. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit music-time. 09.03 Muziek motief. 10.03 Gospelsound. 11.03 Country Trail. 12.03 Rond-uit op drie. 13.03 VPRO: Togaparty. 14.03 De Wilde Wereld. 17.03 Ronflonflon. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 NCRV: Het levende Woord. 08.10 Preludium. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de Hoogtezon. 10.00 Kamermuziek uit de barok. 10.30 Orkestpalet. 11.45 Contrabasconcert. 12.05 De Orkestmuziek van Bach. 12.20 Promenade. 13.00 Nieuws. 13.02 EO: Lunch Concert. 14.00 Songs of Praise. 14.30 Solisten. 15.00 AVRO: Telefoonnummer 39211. 17.00 Muziektheater. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.03 NOS: NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: RVU Taairevue. 10.00 TROS: Café chantant - Non stop. 10.30 De duvel is oufi. 11.00 Geachte jubilaris. 12.00 Nieuws. 12.05 IKON: Het oog van de naald, actualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.10 NOS: NOS Midweekmagazine. 16.00 TROS: De Pina Colada Show. REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30 Actualiteiten- magazine. 16.30 Middagmagazine. Omroep Rijnland: (Alleen op de Leid se kabel) Non-stop muziek met om 16.30 Leiden Lokaal. BRT 1 05.30 Met 1 wakker. 08.20 Uit de Band. 11.30 Het Vermoeden. 13.10 Actueel. 13.30 Tussendoor. 14.03 Van kattekwaad tot erger. 15.03 Imago. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Goede morgen, morgen. 07.12 Klaproosters, ontbljtradio. 08.12 Servicetelefoon. 10.03 Met de deur in huis. 11.55 Mediatips. 12.00 Regioprogr.. 13.10 Made in Germany. 14.00 Vrijaf, Jong geluid. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Matinee. 11.00 Frederick Delius (5). 12.05 Tafelmuziek. 13.10 Aktueel. 13.30 Mozart en zijn tijd (27). 14.35 Bayreuther Festspiele 1985. Götterdammerung, tweede en derde bedrijf, Richard Wagner.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 17