De Zijl/LGB weer te sterk voor AZC CeidócSomant Fides Pacta vindt draai Lisse op wegnaar titel Dames Leython verspelen positie Pernix is spoor bijster Vr Knoop wint opnieuw MAANDAG 16 DECEMBER 1985 PAGINA 18 UTRECHT Fides Pacta heeft haar draai in de hoofdklasse helemaal gevonden. De fusieclub boekte bij Samos met 5-6 haar tweede opeenvolgende over winning en neemt nu na vier speeldagen een knappe (gedeelde) derde plaats in op de ranglijst. Het viel Fides Pacta in de eerste helft aan te zien, dat de goede prestaties tegen LDO en DKOD het zelfvertrouwen danig ver strekt hebben. De ploeg speelde verdedigend erg sterk, waarbij de heren steeds goed terug vielen naar de eigen paal om de schoten van de thuisclub af te vangen. Dit demoraliseerde Sa- mos dermate, dat zij niet verder kwam dan één treffer en op de valreep ook een strafworp miste. Zelfs was de Leidse hoofdklas ser door Nico Pikaar (2), Henny Piket (2) en Wilma Neuteboom naar een ruim ogende 1-5 uitgelopen. Niettemin kwam Fides Pacta in het vervolg alsnog in moeilijk heden, omdat de aanval aan agressie en schotkracht inboette. Scoor je, dan speel je de wedstrijd simpel uit, maar we missen kennelijk nog de kracht en de overtuiging om twee helften lang te blijven scoren", verklaarde coach Berendes die terugval, die ook tegen DKOD na de rust merkbaar was. Binnen acht minuten kwam Samos tot 4-5 terug, maar Dick On derwater stuitte de opmars met wat zijn coach later, „een gou den treffer" noemde. Berendes probeerde in de 52ste minuut met het inbrengen van Mieke Selier meer lengte en meer ge vaar in de verder succesjoze aanval te brengen, evenwel zonder tastbaar resultaat. De Leidenaren begonnen na 5-6 het spel te bevriezen, maar raakten de bal zo vaak kwijt, dat de slotminu ten nog ijzig spannend werd. LEIDEN Door twee over winningen gaan de beide hoogste Lisser badminton- teams op voor een kampioen schap. In de derde klasse heeft de strijd tussen Flair 2 en BC Leiden zelfs gevolgen voor Flair 1 dat dan ook prompt verloor. Zowel Lisse 1 als 2 staan in de top van de ranglijsten in hun klasse. Dit weekeinde verste vigde het eerste de tweede plaats achter Amersfoort door met 8-0 van Martinus te win nen. Amersfoort won ook zo dat de wedstrijd van aanstaan de zondag in Lisse de beslis sing moet brengen. Lisse 2 heeft geen enkele tegenstand en staat nog steeds ongeslagen op kop. Met 7-1 werd Polisport terug gewezen. In de derde klasse gaat de strijd om het kampioenschap tussen Flair 2 en BC Leiden 1. Beide teams staan precies ge lijk zodat ieder partijverlies funest is. Optimaal gemoti veerd proberen de teams steeds weer de maximale score te halen wat ook dit weekein de lukte. Met 8-0 werd Velzen 4 door BCL verslagen en ver loor Slotermeer van Flair. Al- phenaar Henk Tija speelt een centrale rol in de „oorlog". Hij mag niet meer als invaller in het eerste optreden om zijn plaats in het tweede niet kwijt te raken. Daardoor moet het eerste gebruik maken van een speler uit het derde, die het nivo verschil (hoofdklasse re gionaal tegen eeste klasse lan delijk) niet aankan. Flair 1 verloor dan ook tegen Van Zij- derveld 3 met 7-4 en heeft daardoor geen enkel uitzicht op promotie. Tija kan vanaf nu gemist worden in één, wat in Leiden met argusogen be- kenen wordt. De tweede eerste klasser uit de regio, Vlietwijk, won van Shuttle Up met 7-4 en zag vooral een sterke Ron Lapré punten vergaren. Het tweede van Vlietwijk verloor bijna traditiegetrouw met 6-2, maar ditmaal doorbrak Marion den Dien de traditie door haar single te winnen. Vlietwijk 3 haalde een huzarenstukje uit door kampioenspretendent DKC 2 beentje te lichten. Met moeite maar zeer voldaan stuurden de Voorschotenaren de Hagenaren met 5-3 naar huis. Tegenover het goede spel van Rick Pielaat stelde vooral Sandra Kroon teleur. Het vier de is nog steeds niet van de laatste plaats. Ook de 4-4 tegen Aristo hebben Jaap de Zwart c.s. weinig voordeel opgele verd. Weinig voordeel ook haalde Veglo uit het duel met Van Zijderveld 13. In Amster dam verrekte Sonja Steenber gen haar kniebanden al vroeg in de wedstrijd zodat de reste rende partijen opgegeven moesten worden. Dit beteken de een 6-2 nederlaag, het te rugkeren op de laatste plaats en het lange tijd uitgeschakeld zijn van Steenbergen. Meren- wiek liet in dezelfde afdeling een punt liggen tegen Lotus waardoor ze weer met beide benen op de grond staan. Ve derlicht heeft na de 7-1 winst op koploper SIO die kop over genomen. Slechts Monique van Zanten verspeelde een punt. Spotvogels verloor on danks het inzetten van Alma van Winkel het duel tegen Van Zijderveld 10 met 5-3. Spannend was het wel (liefst 6 partijen gingen in drieën), maar het grootste verlies leed Lidia van Roodenburg die al na twee slagen de partij op moest geven wegens een knie blessure. Kampioensaspiratie hoeft BC Leiden 2 niet meer te hebben. Door een slechte voorbereiding kwamen de Leidse reserves tot 4-4 tegen Florida, waardoor de achter stand op koploper Morgen stond opliep tot (een onover- brugbnare) 3 punten. LEIDEN De Zijl/LGB won zaterdagavond met duidelijke cijfers (16-10) van AZC en bewees hier mee dat de bekeroverwin ning tegen diezelfde Al- phenaren afgelopen don derdag geen bevlieging geweest is. LZ'86 verloor in een wisselvallig duel in Rotterdam met 14-10 van ZPB/Unico. Ook in het competitieduel kwam het Alphense AZC er niet aan te pas tegen de mo menteel op volle toeren draai- t de Leidse ploeg, zodat de i *>r-equipe het geschonden .estige niet kon opvijzelen. Natuurlijk was de ploeg van aanvoerder Eric Noordegraaf ernstig gehandicapt door het ontbreken van doelman Ruud Misdorp, die alvast vooruitlo pend op de uitspraak van de tuchtcom missie deze wedstrijd aan de kant bleef. Maar het 16-10 verlies is toch meer als aan excuses aangedragen kan worden door de Alphense ze ven. Het AZC-bestuur hoopt dat de KNZB de wedstrijden die Misdorp alvast uitzit voor dat de tuchtcommissie op 30 december een uitspraak over deze zaak doet, laat meetellen zodat AZC in de play-offs eer der over zijn doelman kan be schikken. De eerste twee pe riodes kon AZC de Leidse for matie van de momenteel op handen gedragen trainer- /coach Jan Evert Veer goed blijven volgen zbdat de tweede periode met 7-6 werd afgeslo ten. Maar in de derde periode walste de Leidse equipe volle dig over Noordegraaf c.s. heen en nam De Zijl met 12-7 de lei ding. In de vierde periode ver kleinde Remco Pielstroom met een fraai afstandsschot nog éénmaal de marge tot vier doelpunten, maar verder kwam de duidelijk aangesla gen Alphense formatie niet. Uitblinker Mare van Belkum die maar liefst zesmaal tot sco ren kwam, onderstreepte door notabene met een man minder de eindstand op 16-10 te bepa len nogmaals duidelijk de Al phense onmacht. Jan Evert Veer was na de wedstrijd erg te spreken over zijn ploeg die bewezen had tot tweemaal toe in drie dagen tot een toppres tatie in staat te zijn. Aangezien constant presteren in de play offs straks een vereiste is, werd deze dubbele overwin ning op de landskampioen door de Wassenaarse coach als een soort geslaagd examen ge zien. Scoreverloop: eerste pe riode: 1-0 Redegeld; 1-1 Ver boom; 1-2 Pielstroom; 2-2 Stan van Belkum; 3-2 Nieuwen- burg; 3-3 Jansen. Tweede pe riode 3-4 V.d. Zeeuw; 4-4 Mare van Belkum; 5-4 Mare van Belkum; 5-5 Pielstroom; 6-5 Stan van Belkum; 7-5 Nieu- wenburg; 7-6 Verboom. Derde periode: 8-6 Stan van Belkum; 9-6 Mare van Belkum; 9-7 Noordergraaf; 10-7 Alex van Belkum; 11-7 Redegeld; 12-7 Marc van Belkum. Vierde pe riode: 12-8 Pielstroom; 13-8 Marc van Belkum; 14-8 Rede geld; 15-8 Stan van Belkum; 15-9 Pielstroom; 15-10 Ver boom; 16-10 Mare van Belkum. LZ'86 kwam in de eerste pe riode tegen ZPB uit Baren- drecht erg veel tekort en liep in deze periode tegen een rui me 5-1 achterstand aan. Ook in de tweede en derde periode kwam de Leidse ploeg er niet aan te pas zodat De Graaf c.s. de derde periode afsloot met een uitzichtloze 12-3 achter stand. Toen in de vierde perio de de LZ-equipe deze ruime achterstand wist om te zetten in een aanvaardbare 14-10 einduitslag kreeg deze wed strijd een wel erg vreemd sco reverloop. In die vierde perio de werd bewezen dat wanneer de ploeg de gehele wedstrijd zo geconcentreerd gespeeld had er waarschijnlijk meer als de overigens geflatteérde 14-10 einduitslag in gezeten had. Aan Leidse zijde was wederom Frans v.d. Brink goed op dreef en wist in totaal 4x het Baren- drechtse net te vinden. Set standen: 5-1; 2-2; 5-0; 2-7. Doelpuntenmakers: V.d. Brink 4x; René v.d. Zeeuw en Michel v.d. Zeeuw beideiv 2x; De Graaf en Hek beiden lx. Overige uitslagen heren: tweede klas se Koudekerk-De Amer 7-20; MZ&PC-Vivax 10-6; derde klasse: DKD-SVH 5-7, Wielslag-Katwijk 3-11. Dames eerste klasse: DSZ-LZ'86 5-7. Dames tweede klasse: DAW/VI. Vis- sen-De Zijl/LGB 4-3. Remco Pielstroom (zwarte cap) scoort voor AZC. LEIDEN Pernix lijkt als kampioenskandidaat afgedaan te hebben, nu er tegen Blauw Wit '51 ver rassend ruim verloren werd. TOP bleef wel zon der nederlaag, net als De Danaïden, dat de derby tegen Zuiderkwartier even verrassend ruim won. Op lager niveau voe ren Fiks en Tempo onge slagen de ranglijst aan. Direkt na rust raakte Pernix het spoor volkomen bijster te gen Blauw Wit '51, dat met vertragend spel van 4-7 (rust) tot 5-13 wegliep. De formatie van Engel miste in deze perio de een strafworp en andere uitgesproken kansen en kon enkel door een opleving in de slotfase de nederlaag dragelij ker cijfers meegeven: 10-14. Erica Hardam (3), Kees Bro- kaar. Kees Hortensius, Peter Kuipers (2) en Carla van Evert konden even de Leidse mach teloosheid doorbreken. Zelfs de meest fanatieke sup porter van De Danaïden kon niet voorspeld hebben, dat er met 4-12 zo ruim van Zuider kwartier gewonnen zou wor den. „Dit is een leuke opste ker", glunderde coach Van Huis dan ook, „vooral omdat w,e steeds goed ons eigen spel zijn blijven spelen." Dat eigen spel kwam simpelweg neer op het koel benutten van de kan sen, iets waarin Zuiderkwar tier te kort schoot. De blauw gelen waren al vroegtijdig kansloos, omdat zij in drieën vijftig minuten niet verder kwamen dan één benutte strafworp van Erik van Lun- teren (1-11). Hennie van der Top (4), Leon Brouwers en Eric Kromhout (3) onder streepten de grotere slagvaar digheid van de bezoekers, die verder enkel Kitty van de Mark, Rens Henzen en Wil de Wit iets terug zagen doen. Alleen in de eerste helft had TOP moeite met Animo, dat van 3-6 tot 6-7 (rust) kon op halen. De Sassenheimers ver dedigden nadien zó goed, dat zij geen enkele tegentreffer hoefden te incasseren. Anne van der Zaag (4), Gerco Lan- gelaan (3) en Gert Jan Natzijl (2) maakten van het tweede half uur een eenzijdig gebeu ren: 6-11. Even leek Crescendo tegen De Regenboog op te leven, toen Alphons Cornelissen (2), Marlies Brouwer, Carolien van Noort en John Huigsloot de achterstand van 2-6 (rust) tot 7-8 verkleinden. De eerstvol gende tegenaanval leverde echter 7-9 op en dat werd ook meteen de eindstand. Gezien de 9-5 tussenstand boekte De Algemene tegen Quick met 11-7 een te bescheiden zege. Marco Mud (3), Annemieke Keereweer, Martin Filippo en Bert Molloy (2) joegen uit vlot te aanvallen de score snel om hoog, maar in het vervolg zorgden enkel invaller Alfred Lambooy (2) en nogmaals Fi lippo in de laatste vijf minuten voor enig spectakel. Ondanks een fanatiek publiek en een warrige arbitrage bleef Ons Eiland doordacht korf ballen bij GKV (G) wat in de slotfase de volle winst oplever de: 9-10. Barrie van Duyn, die haar rentree met vier treffers omlijstte, Huib Hasselbach (3) en René Arnoldus (2) zorgden voor 7-10, maar twee dubieuze strafworpen brachten de span ning nog weer helemaal terug. Veel te vaak verspeelde Fluks na één schotpoging al de bal aan IJsselvogels, dat veel ef fectiever opereerde (rust 4-7). Ada van der Meulen, Dorith Passchier en Kees Zwanen burg (2) konden dan ook niet voorkomen, dat de bezoekers vroegtijdig hun 7-12 winst bin nensleepten. Voorlopig valt de scoringsdrift van Fiks niet te stuiten, zoals ook Bolnes moest ervaren: 7- Monique Slingerland van De Danaïden heeft vrije doorgang naar de paal van Zuiderkwartier en gaat één van de twaalf doelpunten voor haar club vervaardigen. Dirk Jan de Kreek kan enkel toekij ken. 15. De acht van Steelink, waarbij junior Frank Jan van Veen verdienstelijk debuteer de, was door Reinetta de Mooy, Robert van der Kraan (4), Theo Vreeken (3) en Die- derick van Veen (2) al na een kwartier op 1-8 en kon al ver vóór tijd gas terugnemen. Daarentegen miste Velocitas alle stootkracht en variatie bij Merwede, waardoor er met 9-7 verloren werd. Ron Goudsmit, Rien van Poelgeest (3) en Jan Scheffers waren de enige schutters en het was tekenend, dat er in hun produktie nog vier strafworpen zaten ook. Met tien minuten te gaan leek Temno bij SEV een geslagen ploeg, maar onder impulsen van routinier Aad Haagsman volgde een complete omme keer. Hij droeg met Joke Boot, Edwin Velthuis en Tom de Vries de doelpunten aan, die de 6-4 nog in de winnende 6-8 cijfers deden veranderen. „Het beste duel tot nu toe", noemde trainer Van Geenhui zen van KNS het gelijkspel te gen WION: 10-10. De Oegst- geestenaren, met Peter Zitman (3) en Yvonne van Dam (2) als beste schutters, hadden steeds een kleine voorsprong, maar de puntendeling gaf de krachtsverhouding toch wel LEIDENIn de verschil lende volleybaldivisies le den bij Gemini/Kangeroes zowel de dames als de he ren een nederlaag. In sporthal Op Dreef in Lei derdorp waren de gevoe lens gemengd: de heren van Leython overwonnen Riva, maar de dames ver speelden hun vierde plaats in de wedstrijd te gen Ekspalvo. NOVO, ten slotte verloor in de da- mes-, maar won in de he rencompetitie. Teleurstelling in Leiderdorp, waar de dames van Leyton in de derde divisie de concurren tieslag met Ekspalvo verloren met 0-3. Ekspalvo tot zater dag nog een punt achter op Leython kwam in de eerste set snel op voorsprong. De Leiderdorpse dames, die slecht passten en moeilijkheden had den met de verdediging van het achterveld, lieten Ekspal vo via 1-5 komen tot 5-11. Bij die stand en met Femmie La gerwaard aan serve leek de wedstrijd een ander verloop te krijgen. Leython vocht zich met een gevarieerde aanval te rug tot 12-12, maar de vele wissels van Ekspalvo misten hun gewenste uitwerking niet. Leython verloor haar even wicht en de set met 12-15. Ook in de tweede set keek Leython snel tegen een achterstand aan. Er vielen gaten achter het blok en maar weinig offensie ve acties slaagden; 1-9. En weer werd de inhaalrace ge start. Tot 5-10 liep het soepel en zelfs toen Ekspalvo met 6- 14 de knoop kon doorhakken, bleef Leython knokken. Om dat echter de fel bevochten opslag nauwelijks werd omge zet in punten, ging ook deze set naar Ekspalvo. De derde set eindigde met dezelfde cij fers. Wederom kwam Leython terug van 1-11 en speelde het ook bij vlagen subliem. Geen enkel moment echter vormden de dames echt gevaar voor de tegenstander. In de tweede divisie verloren de Gemini-dames thuis met 2- 3 van RVC/Libanon. RVC was in de eerste twee sets duidelijk de betere ploeg, hoewel Gemi-, ni zich zeker kansen creëerde. Het ongenoegen van coach Karei Wattimury gaf de Voor- schotense dames in de derde set vleugels: het blok sloot, de verdediging was sterk en de passes zuiver. De ommekeer resulteerde in een 15-12 winst. Het geloof in eigen kunnen laadde de Gemini-dames zo zeer op dat RVC in de vierde set totaal weggespeeld werd met 15-3. In de beslissende set kwam de desillusie. De com municatie in het achterveld liet alles te wensen over en op louter serveren kwam RVC op 1-8. Hoewel de zenuwen de Rotterdamsen parten speelden (6-11) sloten ze de laatste set met 9-15 af. De service stond centraal in de derde divisie-wedstrijd Polis- port-NOVO. NOVO kon alleen •de derde set naar zich toetrek ken met 3-15. Tegen de sterke service van Polisport had men in de eerste set geen verweer en de tweede set werd on danks een 14-15 voorsprong verspeeld: 17-15. Persoonlijke fouten deden NOVO in de laatste set de das om (15-9). In de promotieklasse ging Leython 2 ten onder bij DVC. In een spannende en leuke wedstrijd kwam het niet ver der dan 3-2. Gemini 2 versloeg thuis hekkesluiter Jodan Boys met een ruime 3-0. Heren Leython hoefde in de tweede divisie slechts een set prijs te geven. RIVA benutte alleen in de tweede set het slechte pass- werk van de Leiderdorpers, maar kwam er verder niet aan te pas: 15-8, 9-15. 15-13. 15-5. De heren van Gemini speel den in de wedstrijd tegen To- negido beter dan de voorgaan de weken het geval was en hadden dan ook meer ver diend dan een 1-3 nederlaag. Na de eerste twee set verloren te hebben, was de derde voor Gemini. Helaas kon het de 6- 13 voorsprong in de vierde set niet vasthouden en won Tone- gido thuis de vierde en laatste set met 16-14. NOVO set de successtory met het verjongde eerste herenteam voort. Tegen Amsterdam verloor Noordwijk de eerste set na een 8-1 voor sprong en moest coach Ronald van Nierop teruggrijpen naar het 2-4-systeem. De gescheur de enkelbanden van Karst Breman maakten deze impro visatie nodig, maar NOVO kwam ouderwets terug. Er werd slim aangevallen en de zwakke Amsterdamse stop werden tijdens de opslag goed opgezocht. De volgende drie sets waren met overmacht voor NOVO: 15-5, 15-2 en 15-5. De streekderby NOVO 2 - Ge- mini 2 bracht in de promotie klasse de verwachte winst voor NOVO. Gemini, dat nog steeds de laatste plaats bezet, werd naar huis'gestuurd met 3-1. Leython 2 versloeg Punch in eigen huis. De eerste twee en de laatste set gingen naar Leython dat de krachtige mid- denaanval met Gijs Walrave ten volle benutten. Donar, ten slotte, hield verrassend de winst thuis tegen Skania 1. Ook ex-international Wim Bannink van Skania kon geen vuist maken: 3-0. CORIEN BOTMAN Goede prestaties spitsi 73-jc bekei >nd macht Gamb Maaike PamTi'^ rale re irk. I LEIDEN Tijdens Sp ititie voorrondewedstrijden hel^n de le Maaike Parrel (Zijl/LGB n autot Nancy Kijk in de Vegte maakt goed gepresteerd. Parrel :n bera bij de meisjes geboren in llotti p verreweg de snelste op de immer m vrij. Aantikkend in 1 ootste bleef zij slechts 0.6 sekorewYor verwijderd van het krir famili cord voor m.o. 12. Ook in aand a komende jaar mag zij noen des! deze leeftijdsklasse uitkot misda en zal er dus ongetwijfel ÏI verl slagen om het record wat :nde-oc te scherpen. Kiik in de V finishte als derde. Op de 1( vlinderslag zegevierde Kij de Vegte in 1.14.7. Zij on p vond van geen van de an deelneemsters enige con rentie van betekenis. flF*l Maaike Parrel legde in 1 JM. 1 beslag op de tweede p' Mike v^n Beukej (Zijl/LGB) viel ook tweei "a"I in de prijzen. De 100 m ruA* C' 1 j. geb. 74 was in 1.21.8 voor goud. Op de zware 21 wisselslag tikte hij in 2 zijn tweede persoonlijke EN Hi cord, als tweede aan. |»uk V Richard Snoeker en Chris/net Jan vensbergen (beiden LZ) videze wé ook in de prijzen. Nog fan prir LZ-zwemmers wisten een Juliana. gramma-onderdeel op lag var naam te brengen. Jeffrey iet de tekaas was de beste school oningii zwemmer bij de j. geb. 71 ïlefoon Bianca Hoeks moest op d< ade die m vrij de eer aan Bianca 'orden geling laten. De laatste bei arade te in 6.15.2 bijna twintig e actr konden eerder de eindsti eren i Karin Stastra tenslotte uliana. oppermachtig eerste op de ader m vrij m. geb. 75. In 5.25.5 eid va te zij de nummers twee etitelt drie, Danny Dubbelde moe. (Zijl/LGB) en Angeliel". Hoogenboom (LZ), op eeiyredelii sekonden grote achterst ainistei De laatste medailles w Jyl toe voor Dennis en Mark Sclnet de ten (LZ) Op de 100 m scht en geb. 75 bereikten zij een t\ luis tei de en derde plaats. Tijiegen p doordeweekse limietwedi oen ee den hebben Robbie Dubtx an gei man en Onno Regensburg toon bij de AWK-afvaardiging zant d< De Zijl/LGB weten te voe latuurl Dubbeldeman realiseerde fredeli de 100 m vrij een zeer si'ervolg 1.04.4 en bleef zo 0.6 sekoi lering onder de vereiste tijd. Reg ien tel burg kwam op de lOökoning: schoolslag exact op de linflat de tijd van 1.17.0 uit en wist jvaarde zodoende (in een goede veer: overigens) nipt te plaatsenjnaar reille Correljé (Zijl/LGB)^ reeds geplaatst op de 201 'rins B schoolslag. Zij wist zich ec egen I ook nog een startbewijs er wel de 100 m te verwerven, 'en n 1.18.9 dook zij 0.1 sek. oiflebber de limiet. Zondag wist I 'iele i rens van Kampen in 1.13. »jn du 100 m vlinderslag af te r2U wat 1 len. Zijn tijd was met 0.2 twee it konde sneller als de te beh dat ik limiettijd. ders". LEIDEN Willem K (Valkenburg) is zaterdag de derde achtereenvolg maal (ongeslagen) winnaai worden van het vijftiende Gong-toernooi, dat werd ganiseerd door de Leidse Club. Sterke Leidse speler Hungerink en Groen strandden respectievelijk de vierde en vijftiende pl Geen krant ontvangen tussen 18.00 en 19.00 uur, terdags tussen 14.00 en 11 uur, telefoonnr.071-122248 uw krant wordt nog deze avond nabezorgd. AMS aantc zal tc neen word 370.0 sen kiest sterk wore terer bijee heid staar

Leidse Courant | 1985 | | pagina 18