Gave show Quick Boys F oreholte leider-af „vergissing" goed Noordwijk maakt DIOK haakt af |E Rijnsburgse H „bliksemstart" doet Marken de das om: 2-0 SPORTTRIBUNE LMHC onderuit Topscorers £eicbc6otvumt LEIDEN De heren van LMHC hebben de tweede ronde van het zaalhockey in de overgangsklasse verloren. In de vorige ronde hadden zij nog gelijk gespeeld tegen het Wasse- naarse Kieviten, ditmaal moesten de Oegsgeestenaren hun meerdere erkennen in Hurley uit Amstelveen. Tot de rust (4-4) ging het gelijk op. In de tweede helft deed veelvuldig balverlies in de"voorhoede LMHC de nek. Uiteindelijk bleek de voorhoede van Hurley zorgvuldiger met de kansen om te springen, zodat LMHC tegen een 7-9 verlies aanliep. Het beperkte programma kende verder alleen drie wedstrij den in de 3e klasse dames. De dames van Forescate, dit maal met een compleet team, hadden weinig moeite met Pijnacker (3-2 waarbij er vele kansen werden gemist) noch met Roomburg (4-2). Omdat deze laatste ploeg oorspronke lijk niet in de zaal zou spelen, trad zij aan met slechts drie basisspeelsters en kon zij ook tegen Nieuwkoop weinig in brengen: 3-4. Zware nederlaag dames Alkmania LEIDEN Alkmania verloor in de interregionale damesklasse met 3-0 van Groeneweg. Iduna was in de verste verte niet opgewassen tegen KFC '71: 0-9. Alkmania was niet op dreef tegen Groeneweg en leed een beschamende 3-0 nederlaag. Dat KFC '71, met enkele internationals in de gelederen, te sterk zou zijn voor Iduna stond vast, maar dat het verschil op zou lopen tot negen treffers was een verrassing. Trainer Ton Zwagerman vergeleek de wedstrijd met die van Ajax en Sparta. Het klasseverschil was simpelweg te groot. In de eerste klasse won koploper Kickers '69 met 3-1 van FC Lisse doordat Marinke van der Voort, Anneke de Jong en Carla van der Hoorn trefzeker waren. Anita Bakker deed wat terug namens de gasten. Foreholte verloor na een aardig duel met 0-1 van UDO. De Oegstgeestse dames hadden er zin in en speelden sterk. Na een vrije trap van Ria Juffermans passeerde Heieen Zandbergen de Voorhoutse goa lie. Een onvolledig SVLV werd weggespeeld door Teylingen, dat een telraampje nodig bleek te hebben: 11-2. Dorien van Nobelen (3), Els van Nobelen (2), Els van der Nouland (2), Linda Beuling (2) Sheila Torrance en Esther van Biezen tekenden de doelpunten aan, terwijl Maijolein Kraan de Voorschotense produk- tie voor haar rekening nam. Anoushka Adriaanse, Ciske van der Berg en een strafschop van Jolanda Kleverlaan bezorgden SJC de 3-0 zege op Alkmania 2. KNVB zaterdag: Leo Compeer (De Sleutels) 11; Theo van Rijn (Valken *68) 8. KNVB zondag: Wim Bouckaert (FC Llsse) 12; Harry van der Zwet (FC Lisse) 11. Afd. zaterdag: Leo van der Wetering (Wou- brugge) 21; Cees Kattenberg (Abbenes) en Jan Zoetemelk (LFC) 11. Afd. zondag: Theo van de Bosch (Stomp- wijkse Boys) 11; Johan Vaneman (MMO) 10. Regionale jeugd: Kees Guyt (Quick Boys) 13; Jacco van der Laan (Roodenburg) 9; Edwin Vurens (RKAVV) 8. LEIDEN „Wij kunnen de titel nu wel vergeten", reageerde coach Michael Patrick na de onverwach te nederlaag van DIOK tegen NFC. De Leidse rugbyers werden met 3-12 gestraft voor hun te laco nieke houding. Als excuus kan wel worden aange voerd, dat Patrick met erg veel geblesseerden te ma ken heeft. The Bassets was kansloos tegen Den Haag. In Sassenheim spra ken de cijfers 7-40 voor zich. Een zestal spelers van DIOK had twee weken lang gestre den voor de districtsbeker en die met ploeg „West" ook bin nengehaald. Erg bevorderlijk voor de eenheid binnen de ei gen club bleek dit niet te zijn, want er waren nogal wat mis verstanden in het veld. Boven dien waren Kees Kloots, Peter Smak Gregoor, Kees Koemans en Pieter Körver niet present door blessures. Veel fouten in ..11e lijnen van het Leidse vijf- rjo Fi iscoors fde pk tiental boden het veel agressie ^uitb; vere NFC de mogelijkheid oi assh0 kicks te verkrijgen. En me "sj® een goede „schopper" als ChriB bd Gale in de gelederen was di ™mn een buitenkans voor de bezoen huis kende club. Na de 3-3 tussen vepk stand Leidenaar Marc Mi0™ n chelse had een kick benut - nd ëe was het gebeurd met de MorsIV€r bewoners. In totaal vier vrij trappen van Gale waren vol "1 doende om het tegensputteren de DIOK op de knieën te kri gen. Ondanks het optisd overwicht zou DIOK met 3-1 ten onder gaan en elk uitziet op een Nederlands kampioen11 schap verliezen. The Bassets startte stroef tegï HRC. Halverwege stond het i 3-20. De Sassenheimse punte waren binnengebracht dot kicker Martin Groeneveld. D reet na de wisseling van speel erste helft kwamen de „hangoren >lfs c goed opzetten, maar veel ver ^LT( der dan een try van Frari Beers zou de thuisclub tod niet meer komen. Toen de Ha le£t i genaars het initiatief wet lasser overnamen liep de nummt at me vier op de ranglijst door naa een eindzege van 7-40. [tjarer KATWIJKERS OVERVLEUGELEN VALLEIVOGELS: 0-5 SCHERPENZEEL Het deed beslist niet overdre ven aan, de waarschuwing die Quick Boys-trainer Rob Theuns kort na de gave show tegen Valleivo gels (0-5 winst) liet horen. „Quick Boys moet nu wa ken voor onderschatting. Volgende week wacht in GVVV een hele lastige te genstander. Dan moet het elftal er weer helemaal staan. En niet nog met de gedachten bij deze wed strijd zijn". Een mogelijk heid die wel degelijk aan wezig is. Quick Boys speelde tegen de Scher- penzeelse nummer twee van de ranglijst immers een erg knappe partij voetbal. Het enige manco aan het Katwijkse spel was, voor de met een 0-1 score bereikte pauze, het niet voldoende benutten van de wel volop ge creëerde kansen. Een minpunt waaraan na rust overtuigend zou worden gesleuteld door de Kat wijkse formatie, die door deze belangrijke zege de aansluiting met de top be hield. Sleutelwerk dat gedurende de laatste tien minuten van de eerste helft en in het complete tweede deel tegen een tiental Vallei vogels kon worden ver richt, omdat Alex van Ginkel zo'n tien minuten voor de doelwisseling uit het veld was gezonden. Een even dappere als voor velen onbegrijpelijke beslissing van scheidsrechter De Ruijter uit Haarlem. Vol gens De Ruyter zou de Scher- penzeelse spits Katwijker Frank van der Kleij hebben getrapt. De meeste toeschou wers zagen in de onschuldig ogende botsing van beide op dat moment positie kiezende spelers echter hooguit een waarschuwing voor de Vogel. Ook Quick Boys-oefen meester Theuns vond de onmiddellijke uitsluiting van Van Ginkel wel een erg zware straf. „Aan de andere kant: als je als scheidsrechter iemand ziet trappen zonder dat de bal in de buurt is, is er maar een straf". Dat de ook zaterdag weer goed fluitende De Ruyter niet bang is voor papieren overwerk, wist Theuns overi gens al. „Thuis tegen Huizen waren Van der Kleij en Marco van der Plas al wegens teveel praten in zijn boek terecht ge komen". Quick Boys zou overigens sterk tekort worden gedaan als de even fraaie als broodnodige overwinning in Scherpenzeel als een logisch gevolg van de man-meer-situatie zou worden uitgelegd. Ook toen beide teams nog voltallig waren, im poneerde het aantrekkelijk of fensief voetballende Katwijkse team. Dat al in de tiende mi nuut gelukkig op voorsprong kwam. De zaterdag weer zeer nuttige Van der Kleij Theuns: „Een niet eenvoudig coachbare jongen, maar wel een voetballer met zeer speci fieke talenten" liet vanaf rechts een voorzet los. Via de rug van meeverdedigende Arie van de Broek, de vuisten van Vogels-goalie Adwout Groeneveld en de onderkant van de lat zag scheidsrechter De Ruijter de bal achter de Scherpen zeelse doellijn lan den. Het tikje van attente Arie van Duijn was niet meer no dig; de niet onlogische protes ten van de thuisclub baatten niet: 0-1. Hoewel ook Vallei vogels in dien ook maar enigszins moge lijk de aanval zocht, was het zeker na die openingstreffer slechts Quick Boys dat de klok sloeg. Met name door de acti viteiten van veel opkomende linkervleugel verdediger Hans van der Plas, kregen de Kat- wijkers kans op kans. Kees van Rooyen mikte echter net naast, Arie van Duijn (Theuns: „Een echte spits, heel nuttig voor het team") kwam centi meters tekort om vallend te kunnen inkoppen, Martin van der Plas „miste" een complete kopkans en zag Groeneveld nog een keer knap redden bij een wèl geslaagd schot, terwijl diezelfde Groeneveld ook nog eens een inzet van Van der Kleij nog maar net tot hoek schop kon verwerken. Na de doelwisseling hetzelfde beeld. Met dat verschil dat Quick Boys nu wel binnen tien minuten tweemaal het Quick Boys-spits Frank van der zo superieur gewonnen duel me Scherpenzeelse doel doorboor de. Eerst behandelde Vogels doelman Groeneveld een voorzet van Van der Kleij ui terst matig, een fout die door Floor van Duijn sterk on derdeel van een zaterdag heel sterk stuwend middenveld genadeloos werd afgestraft: 0- 2. Martin van der Plas klaarde even later het karwei defini tief door voorbereidend werk van Van der Kleij met de rechterwreef op waarde te schatten: 0-3. (leij (archieffoto) vertolkte een va Valleivogels. Het duurde tot de laatste vijf minuten van de wedstrijd die geen wedstrijd meer was, voordat de nu meer freew heelende Katwijkers nogmaals scoorden. Na wat mislukte, te solistische acties bewees Van der Kleij zichzelf weer eens dat het tijdig afspelen van de bal vaak betere resultaten geeft (Arie van Duijn doel puntte beheerst), waarna Mar tin van der Plas knap werk van Arie van Duijn en Hans van der Plas met een perfecte volley „beloonde": 0-5. Een passend slotakkoord van een gave Katwijkse voetbal show. GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 10. Van der Kleij 0-1, 49. Floor van Duijn 0-2, 54. Martin van der Plas 0-3, 86. Arie van Duijn 0-4. 90. Martin van der Plas 0-5. Quick Boys: Guyt, Teun van der Plas, Haasnoot, Jonker, Hans van der Plas. Van Rooyen. Rienks, Floor van Duijn, Frank van der Kleij, Arie van Duijn, Martin van der Plas. ÊIDEN is van tbalplt irt Li| npetit orlijk Bij Leidt chting t Blit de assho{ door draai» !V got tiediv $V had het iland ld bij ordwijl de tv uit 64.d Ar scoorsl t de tv met ee Martin tyglijst Louw was 2 terdag go~-. voor de com rdam plete Rijns rckhof burgse pro og tem ductie. u" se bij i (27-31 NOORDWIJK Slechts vijftien minuten heeft Noordwijk tegen Nun- speet nodig gehad om te bewijzen, dat het verlies in de openingswedstrijd van dit seizoen een vergis sing was. In dat kwartier tje, dat duurde van de 12e tot de 27e speelminuut, schoven de Noordwijkers koelbloedig en professio neel in vier van de vijf kansrijke posities de bal achter Nunspeet-goalie Gertie Fidder. Doordat Si mon van Beveren even na rust met een schitterende hoofdbeweging nummer vijf aantekende, werd de grootste seizoenszege een feit. Waarmee de Noord wijkers mede door het puntverlies van IJssel- meervogels de blik op de koppositie gericht kun nen houden. Hoewel het duizendkoppige publiek vijf treffers voorge schoteld kreeg, was van een glanzende vertoning geen sprake. Het moeilijk bespeel bare veld was daar voor een groot gedeelte debet aan, glib- berpartijen en doorschietende ballen kwamen veelvuldig voor. Het had ook maar wei nig gescheeld of er was voor de tweede achtereenvolgende keer helemaal niet gespeeld. Van gemeentewege werd, ge let op de conditie van de gras mat, bezwaar gemaakt tegen het verspelen van het duel. Het Noordwijkse bestuur, dat 's morgens nog alles in het werk gesteld had toch maar te spelen, bleef bij haar stand punt en kon de verantwoorde lijke ambtenaar uiteindelijk alsnog overtuigen van haar ge lijk. Het was het bestuur er daarom alles aan gelegen te spelen, omdat landelijke cijfers zouden leren, dat de vele afge lastingen in deze periode fnui kend zouden zijn voor het jeugdledenbestand, waardoor de levensader van de clubs zou worden aangetast. Daar het duel geen hoog waarderings cijfer haalde, kon na afloop met recht de vraag gesteld worden of die levensader niet juist door dat doorgaan wordt afgeknepen. Indien de gehele wedstrijd was verlopen als dat ene kwartier tje, dan had het bestuur zich verder geen zorgen meer hoe ven te maken. De Noordwijkse formatie speelde alert en di rect, daarbij tachtig procent van de mogelijkheden benut tend. John Marijt opende de rij vanaf de elfmeterstip, nadat een kappende Klaas Vink on deruit gehaald was. Beide Noordwijkers stonden drie mi nuten later aan de wieg van de tweede treffer. Vink zette voor, Marijt schoot in, Fidder was niet klemvast en Geert Jan Bakker schoof in. Een mi nuut later kreeg Nunspeet de beste mogelijkheid de eer te redden, maar Dortmundt was paraat bij een inzet van De Kuiter. Waarna Marijt en Vink hun stuk voor twee mannen wederom mochten opvoeren. De lange pass van Marijt be reikte de op snelheid liggende Vink, die mocht kiezen uit de vrijstaande Bakker en Ivan Hermans. Bakker werd de ge- MAANDAG 16 DECEMBER 1985 PAGINA RIJNSBURG Ofschoon de dóorgesprinte Rijnsburgse Boys er niet in slaagde tot hartverwar- en je geelzwarte format mend voetbal te komen, leidde met 2-0 Wim Tol, t< mocht de 2-0 overwinning scorer van Marken, miste op Marken gezien worden. Cupfighter Marken, enke le weken terug te sterk voor Heracles in de va derlandse bekercompeti- )EN - tijdens jioensch aid. Kat met d Den laar de competi rtet jeug kampio Dik va iout we remise jrunssui letitie h dat Daa tje van endelinj de ruim 1 dede-de a, -T 1 half uur dé kans op door een vrije trap van Mart 1 Boes op de paal te koppen. 1 Het tweede part was stukke minder dan de eerste editi Chaotisch voetbal, vaak onn» tie, draait immers hoog dig balverlies en te wein mee in de eerste klasse. In spectaculaire momenten in t >HEN zestien-meter. Het problee bij Rijnsburgse Boys zit hei j vooral in het middenveld, d Rijnsburg echter werden de gasten overdonderd door de uitstekende start te vaak overgeslagen wordt der op r»:- defensief kwetsbaar is. Pa S mot van der Blom dient de taaDik van Huug Aandewiel enigszii s zatei over te nemen, hetgeen eeweer ondoenlijke zaaak blijkt, Jac Manuputty werkt keihan maar verliest steeds duels en voegt weinig meée jaai toe, terwijl kilometervret» fleurcr Fred Arroyo het vuile wei ^oe naar behoren opknapt. mee Arie Lagendijk wilde ook r deze zege nog niet naar bove maar kijken:,,We zijn de competiti O ver met 3 uit 2 aardig gestart, kr< te, gel van Rijnsburgse Boys. Nauwelijks vijf minuten was het duel onderweg toen Wim Driebergen een vrije trap zag smoren in de Marker defensie, waar na Martin de Louw er als de kippen bij was om de bal langs de kansloze doelman John Koks te ja gen: 1-0. Enkele speldenprikken van Marken leverden vervolgens niets op, al moest Henk van Voorbergen éénmaal zijn capa citeiten aanspreken na een af standschot van Klaas Zeeman. De tengere Rijnsburger werd in de 12e minuut andermaal vervaarlijk bestookt, nadat scheidsrechter Wolthuis drie maal terugspelen op de eigen keeper terecht had bestraft. Van Voorbergen stelde zich echter goed op bij de schuiver van Martin Boes. Na exact twintig minuten an dermaal een opleving van Martin de Louw en wat voor één; een snelle counter werd zelf door de talentvolle vleu gelspeler ingeleid. Na een lan ge dribble tikte hij de bal op tijd naar de meegekomen Mar tin Toet, die een haarfijne voorzet afleverde op het hoofd toch nei lat- gen een terugslag omdat ploeg niet meer functioneerd jer maar het ploegverband is i weer aanwezig. We probere 1 na de winterstop een period PeL, Vi titel te halen en deze opgaan» ié Gu} lijn door te zetten". Markei wijze trainer Dick Alberts compl menteerde ziin collega met hi feit, dat dit de eerste wedstrij rai de was dat Marken niet tot score t was kwam. Maar of dat alleen ee vjjker verdienste van de Midde ;cjuj morsbewoners was? je JELLE RAA graaf Scoreverloop: 5. De Louw 1-0, 20. 0 Louw 2-0. Rijnsburgse Boys: Van Voorbergt I1CC| Toet, Driebergen, Aandewiel. Kroon; Arroyo, Paul van der Bic* r Manuputty: De Louw (Houtenk mer). Zwaan, Marcel in fi (Houtenki fti i der BlomLJClI Geert-Jan Bakker (rechts, archieffoto) was tegen Nunspeet goed voor twee Noordwijk treffers. lukkige. Hermans mocht het even later proberen maar diens fraaie kopbal werd ge stopt door Fidder. Het harde en efficiënte werken van Vink werd in de 27e minuut be loond met Noordwijk's vierde treffer toen Hermans na een corner goed doorging en Vink op de doellijn vond. De spanning was vervolgens uiteraard uit de wedstrijd en Noordwijk liet Nunspeet het spel maken. Doordat met name Dick Visscher en De Ruiter verliefd leken op de bal en de Noordwijkse defensie met een foutloze hoofdrol voor Simon van Beveren (diens lan ge tegenstrever Lokhorst mocht na rust niet eens meer terugkeren) solide opereer de, kwamen de kustbewoners vrijwel niet in gevaar. Aan de andere kant moest de Nun- speet-achterhoede voortdu rend op haar hoede blijven voor de snelle Noordwijkse aanvallers. Be. alve de klassie ke kopstoot vai Van Beveren werden de kansen echter niet uitgebuit. ARNOLD VAN DER CAPELLEN Scoreverloop: 12. Marijt 1-0, 15. Bak ker 2-0, 21. Bakker 3-0, 27. Klaas Vink 4-0, 55. Van Beveren 5-0. Opstelling Noordwijk: Dortmundt Wim Vink, Wendt, Van Beveren Sluys, Marijt. Nulkes, Smits (Bosma) Klaas Vink, Bakker, Hermans. LEIDEN Datateam Foreholte is door een 15-14 nederlaag van de top van de eerste divisie geduikeld. De Voorhoutsen gaven in het laatste kwartier tegen Bornerbroek een 8-14 voorsprong uit handen. HVS maakte in de slotfase tegen Verburch de 2 beslis sende doelpunten waardoor met 12-10 gewonnen werd. HVV be landde door het 11-6 verlies tegen Hollandiaan in de probleem zone. OASE hoefde tegen Snelwiek alleen in de eerste helft maar te scoren om met 5-7 te winnen. Saturnus verspeelde met 11-11 e§n punt bij DWS. Weer Bornerbroek. Foreholte heeft al jaren problemen met deze ploeg. Ditmaal heeft het de Voorhoutsen beide punten af gesnoept. Aanvankelijk zag het daar niet naar uit. Foreholte kwam bij rust al met 6-8 voor en vergrootte die voorsprong tot 8-14. Bornerbroek, dat het liefst vertragend speelt, had grote moeite met het hoge baltempo van Foreholte maar met nog een kwartier te spelen schakelde het terug naar een lagere versnel ling. Daarvan profiteerde met name de Bornse afstandschutters. Eén werd er nog door de verre Voorhoutse uitstap uitgescha keld, maar de nummer 10 scoorde wel 7 maal. Ook de arbiters mengden zich nadrukkelijk in de strijd. Foreholte stond 2 maal met maar 4 speelsters in het veld, terwijl er veel discutabele be slissingen waren (Wim Geerlings: „We mochten niet winnen- !").Dat alles neemt niet weg dat Foreholte 8-14 nooit meer uit handen had mogen geven. Twee strafworpen en een aantal vrije kansen werden gemist, zodat Foreholte met 15-14 de eerste ne derlaag opliep. HVS startte met drie doelpunten tegen Ver burch. Die snelle voorsprong werd aan het begin van de tweede helft (rust 5-4) geneutraliseerd toen Verburch ook 3 maal op rij scoorde. Via 2 strafworpen kwam HVS op 7-7. HVS scoorde in de slotfase vanaf de hoeken de beslissende twee doelpunten: 12- 10. OASE had aan 7 doelpunten, waaronder 3 van Helma van der Geest, in de eerste helft tegen Snelwiek genoeg om de wed strijd te beslissen. In die eerste helft was er snel aanvalspel waarbij de bal goed rondging. Na rust (2-7) verloor de door bles sures toch al gehavende ploeg ook Marleen Stipdonk met een zwaar gekneusde enkel. Daarna draaide de aanval niet meer. Met maar 2 wissels op de bank schoot ook de conditie tekort. Verdedigend zat de 6-0 echter zo dicht dat de Rotterdamsen nog maar drie keer scoorden: 5-7. HVV verloor in de tweede helft van het laag geplaatste Hollandiaan. Halverwege was de stand nog in evenwicht, 4-4, maar in de tweede helft tastte de defensie regelmatig mis. Hollandiaan won daardoor met 11-6 makkelijk. De heren van Saturnus misten tegen DWS telkens de kans om een veroverde voorsprong te vergroten. Regelmatig stonden er 3 doelpunten verschil op het bord, even regelmatig kwamen de mannen uit Schiedam terug. Zo werd het van 3-6 6-6 bij rust en van 7-10 11-11 aan het eind. Dat leverde een competitiepunt op waar Roy van Gurp uiteindelijk nog blij mee was. Saturnus rondde de aanvallen (gemiddeld 20 seconden) te snel af. De heren van HVV piekten tegen het hoger geplaatste Kwiek Sport. Het breekpunt kwam toen Hans Dockhoorn een straf- worp stopte en direkt daarop een break-out aanspeelde. In plaats van 10-9 werd het daardoor 11-8. Peter Innemee had met 7 treffers een groot aandeel in de 17-12 zege. Rijnstreek kwam niet los van SOS. Er had meer ingezeten dan de 16-16, maar de Alphnearen misten teveel kansen. Uitslagen: Dames: MMO-Olympia 6-11, Hercules 2-Faiiplay 9-6, HVV 2-Rijnsoever 6-7, MSV-Foreholte 2 8-13. Heren: Olympia- Velo 23-26, Olympia 2-Foreholte 7-17, Hermes 3-Fairplay 25-13, MSV-Saturnus 20-12. AD VAN FESSEM

Leidse Courant | 1985 | | pagina 16