een misgrepen bij loting >0 Nielsen bezorgt Feyenoord afgang Ajax scoort „slechts" drie keer Beenhakker gaat door cidóaOowiant u Schone lei Bokszege ondanks beenprothese MAANDAG 16 DECEMBER 1985 PAGINA 11 I ngeland twijfelt n deelname EK IDEN De Engelse voetbalbond zal spelen in het toernooi om het Europese pioenschap van 1988 afhankelijk stel- van het gedrag van de voetbalsuppor- De Engelse pers heeft gisteren una- 'ïet gedrag van de voetballers in de veroordeeld. Volgens de statistici f de discipline van de spelers, net nadat 'IFA het de Engelse clubs weer had estaan op het vasteland van Europa aan eden, zaterdag het slechts sinds 97 jaar. cheidsrechters deelden in de vier divi- recordaantal van dertien rode lit, waarmee het totaal dit 118 uitsluitingen is gekomen. Haan neemt ontslag ANTWERPEN Arie Haan heeft ont slag genomen als trainer van FC Ant werp. De ongediplomeerde oefenmees- ter gaf zijn ontslagbrief af bij de raad van beheer van de Antwerpse club. Die ging zaterdag na een bestuursvergade ring en overleg met de spelersgroep ak koord met het tussentijds vertrek van de 37-jarige oud-international. Haan zal zaterdag in de uitwedstrijd tegen SK Beveren voor de laatste keer bij FC Antwerp als trainer op de bank zitten. Door deze ontwikkeling heeft Haan de handen vrij voor het aanvaarden van een functie bij Anderlecht. De Brusselse club ontsloeg deze week trainer Pol Van Himst. FRANKFORT Een 25-jarige speler van de Westduitse voetbal club 05 Oberrad is gisteren tij dens een wedstrijd door een te genstander in zijn lid gebeten. De politie van Frankfort ver klaarde dat de speler tijdens de wedstrijd tegen de club FSV in botsing was gekomen met een te genstander. Toen de twee weer overeind krabbelden, beet de FSV'er zijn tegenstander door de witte broek heen in dat deel van het lichaam dat de man van de vrouw onderscheidt. De getroffen voetballer speelde de wedstrijd uit, maar ontdekte later hoe groot de schade was. Hij Voetballer bijt tegenstander door broek heen waarschuwde de scheidsrechter, die op zijn beurt de voetbalbond en de politie verwittigde. De ge beten speler is intussen opgeno men in de universiteitskliniek van Frankfort. XICO STAD In de «1 buwen van de televi- SMI haatschappij Televisa, ftfv letterlijk en figuurlijk Vpf lit denkt te slaan uit eindtoernooi om de feldkampioenschap kbal, vonden dit week je bij de loting geen grepen plaats zoals r jaar geleden, toen er Dot moest worden voor z®'nJ eindronde van het Het o000* *n Spanje, van n mocht niets misgaan, "jat de FIFA en het organi- rb'êeli comit® om ^et hardst had- verklaard, dat Mexico in opzichten in staat is het nooi te doen afwerken op manier, die mag worden k vacht. Het buitengebeuren e hoofdstad van het groot- Middenamerikaanse land even naar de achtergrond Irongen. jporl mboli ook RAN Indeling WK Groep A: Italië, Bulgarije, Ar gentinië en Zuid-Korea, Groep B: Mexico, België, Para guay en Irak, Groep C: Frankrijk, Canada, Sovjet-Unie en Hongarije, Groep D: Brazilië, Spanje, Al gerije en Noord-Ierland, Groep E: West-Duitsland, Uruguay, Schotland en Dene marken, Groep F: Polen, Marokko, Portugal en Engeland. Uit de zes groepen plaatsen zich de nummers één en twee voor de achtste finales, twaalf ploegen dus. Het twaalftal zal worden aangevuld met de vier sterkste nummers drie uit de groepen. De eerste twee we ken van het toernooi zullen dus worden gebruikt om acht van de 24 deelnemende landen te elimineren. Het toernooi, dat als een halve competitie begint, gaat van de achtste fi nales verder volgens afvalsy- steem. Programma 1/6 Leon 20.00 uur Frankrijk-Canada (C) Guadalajara 24.00 uur Brazilië-Spanje Sovjet-Unie - Hon- h :haos van de aardbeving is steeds zichtbaar, hoewel e grave er^t wordt om de puinho- officieel ongeveer 10.C p htoffers heeft geëist, minste het drie- o elk ^'6e daarvan. Tussen bui en binnen was een scherpe liding aangebracht. De po- controleerde ieder van de uitgenodigden, die in het waren van de noodzake- i papieren om binnen te Jwn, uiterst scherp. Er wer- n bijvoorbeeld spiegels ge likt om onder de auto's te ken van de meest bevoor- hten. In de omgeving klonk rtdurend het geronk van ichroefvliegtuigen, waar de lucht tientallen urogen onafgebroken ge- inde etale n wcfk I/|6 het gebouw van het >tste TV-imperium van de ins sprekende wereld ston- echter de demonstranten. neerderheid vrouwen, die kleine spandoeken lieten dat wat hen betrof de Iers niet naar Mexico komen in de zomer volgend jaar. Zij vroegen middelen, die het bestaan ^en kunnen verbeteren, voetbal. MEXICO-STAD De 528 spelers die kunnen uitko men in het WK beginnen met een schone lei aan de strijd in Mexico. Dat wil zeggen de spelers, die gele kaarten met zich zouden meedragen naar Mexico. Zij krijgen van de FIFA De Coupe Jules Rimet, die in 1966 werd gestolen, is voorlopig onbereikbaar. Dat hopen de Mexicanen tenminste. Nadat Federico Sordillo, de voorzitter van de Italiaanse bond, de be ker had overhandigd aan het organisatiecomité is hij Er is bovendien een verze kering van bijna zes mil joen gulden afgesloten op de gouden beker. Irapuato 20.00 uui garlje (C) Monterrey 24.00 Guadalajara 20.00 uur Algerije Noord-Ierland (D) Monterrey 24.00 uur Portugal-Enge- land (F) 4/6 Toluca 20.00 uur Paraguay-Irak (B) Mexico Neza. 24.00 uur Schotland- Queretaro 20.00 uur West-Dultsland - Uruguay (E) 5/6 Mexico Univ 24.00 uur Bulgarije - Zuid-Korea (A) Puebla 20 00 uur Italië-Argentinië (A) Leon 20.00 uur Frankrijk - Sovjet- Unie (C) 6/6 Irapuato 20.00 uur Canada - Hon garije (C) Guadalajara 20.00 uur Brazilië -Alge rije (D) Monterrey 24.00 uur Marokko-Enge- Monterrey 24.00 i r Canada - Sovjet- - Italië - Zuid-Korea (A) 11/6 Mexico Azteken 20.00 uur Mexi co-Irak (B) Toluca 20.00 uur België-Paraguay (B) Monterrey 24.00 uur Marokko-Portu- gal (F) 12/6 Guadalajara 20.00 uur Brazilië - Noord-Ierland (D) Monterrey 24.00 uur Polen-Engeland JDe 24-jarige Craig .Alligator" Bodzianowksi is er dit weekeinde in geslaagd op één been een |bokspartij in het halfzwaargewicht te winnen. De profbokser, bij wie vorig jaar na een motor ongeluk het rechteronderbeen werd geamputeerd, sloeg zijn tegenstander Francis Sargent i de tweede ronde knock-out. De van een beenprothese voorziene Bodzianowski vierde feijn unieke triomf op de schouders van zijn dolgelukkige broer Howard. ROTTERDAM Trainer Ab Fafié van Feyenoord verklaarde vóór de wed strijd tegen VVV dat zijn club zou trachten een gro te overwinning neer te zetten. Na afloop van de strijd met een verlies van 3-2 tegen de Noordlim burgers moest de oefen- meester als een brok wan hoop erkennen dat zijn ploeg ongelooflijk slecht, zonder enige inzet, had gespeeld. Zijn verwijten gingen vooral in de rich ting van Nielsen. De Deense international, die een paar dagen daarvoor had verklaard dat hij bij Feyenoord wegging om fi nancieel alsnog een enor me „klapper" te maken, had schuld aan twee doel punten van de uitblinken de Verbeek. Monkou raakte door de ver richtingen van de ongeconcen treerde voorstopper totaal van slag en stapelde eveneens de ene fout op de andere. In de tweede helft keerde hij niet meer terug. Troost, die VVV's derde doelpunt inschoot, faal de als een beginneling en Wijnstekers, die na zijn arm- blessure weer meespeelde, ac teerde eveneens zwak. Voorin klopte het ook niet bij Feye noord. Been zocht veel te moeilijke oplossingen en Ling pingelde vruchteloos zonder enig effect. VVV-trainer Sef Vergoossen had een uitsteken de tactiek uitgestippeld met een vijfmans middenveld. Dat lietFeyenoord meestal niet ver/jer komen dan de zestien- -meterlijn. Wanneer het echt gevaarlijk werd, bleek doel man Roox in uitstekende vorm. Het zwoegende VVV kreeg loon naar werken en ontregelde in de tweede helft de golf van Feyenoord-aanval- len met succes en een enorme werklust. Reeds in de tweede minuut scoorde Verbeek nadat zowel Monkou als Nielsen na tastten (0-1). Een minuut later profiteerde Hoekstra van een voorzet van Ling (1-1). Ver beek kon voor zijn tweede treffer vertrekken toen Niel sen tegen hem aanschoot (1-2) maar Molenaar bracht Feye noord op slag van rust op nieuw langszij uit een fraai schot nadat Tahamata hem uit een vrije trap had bediend: 2-2. Kort na de rust voltrok zich het drama van de stadion- ploeg. Nielsen was onattent en Troost leverde een vuurpijl in de richting van het eigen doel af. Hiele beoordeelde die inzet totaal verkeerd en de bal waaierde tegen het net (2-3). Een fel aanvallend Feyenoord en een fantastisch verdedigend VVV met gevaarlijke counters brachten geen wijziging in de stand. Bij Feyenoord ontbra ken Duut, hij wordt dinsdag geopereerd, en de eveneens gebleesserde Sörensen. Feyenoord-VW 2-3 (2-2). 2. Verbeek doel) 2-3. Scheidsrechter: toeschouwers: 8.660. Gele kaarten voor Been en Wijnstekers (Feye noord), Coort en Rutten (WV). Feyenoord: Hiele; Nielsen, Troost, Monkou (Rep), Wijnstekers, Mole- Hoekstra, Been, Ling, Eriksen Nljssen, Coort, Rutten. Valckx, Rey- nierse. Van Rosmalen. Ringels, Ver- beekfverlijsdonk), Corbijn (Taihuttu). AMSTERDAM De ope ningsminuten van Ajax-Excelsior (3-0) waren veelbelovend. „Tien, Tien", schalde het giste ren al na nog geen hon derd tellen in De Meer. Achteraf bleek dat veel te voorbarig, want Ajax moest vijf kwartier wach ten voordat het snelle doelpunt van Koeman een vervolg kreeg. In de tussenliggende fase kreeg het allerminst briljant spelende Ajax weliswaar een hand vol mogelijkheden, maar weggespeeld werd Excelsior nooit. Integendeel: de verras sende gelijkmaker hing zelfs nadrukkelijk boven De Meer. Jalink strandde echter bij een uitbraak op doelman Menzo en Ridderhof mikte buiten bereik van de Ajax-doelman op de paal. Gebrek aan inzet en concen tratie viel Ajax niet te verwij ten. Technisch-directeur Jo- han Cruijff wilde na afloop dan ook niets weten van een „tegenvallend Ajax". Cruijff: „Het zat gewoon tegen. Vorige week tegen Sparta lukte alles, nu ging het steeds op het be slissende moment mis. Niet de verdienste van Excelsior, want voor het zelfde geld maken we tussen de tien en de vijftien doelpunten". Een analyse waarmee Cruijff Excelsior onrecht aandeed. De bescheiden pupillen van trai ner Rob Jacobs verweerden zich vakkundig. Met doelman Stroomberg en Van Eek, die topscorer Marco van Basten bijna de gehele wedstrijd aan banden legde, als uitblinkers, verstoorde Excelsior zonder ooit over de schreef te gaan de Ajax-machine. Pas in de laatste tien minuten kwam Ajax definitief los van Excelsior. Eerst invaller Mtlh- ren en later Van Basten von nisten Excelsior, dat echter met opgeheven hoofd het veld af kon. Ajax-Excelsior 3-0 (1-0). 2. Koeman 1-0. 79. Mühren 2-0, 90. Van Basten 3-0. Scheidsrechter: Hobé, toeschou wers: 14.500. Gele kaart: Van der Padt (Excelsior). Ajax: Menzo; Ophot, Spelbos, Koe man, Boeve, Rijkaard, Van 't Schip (Mühren), Vanenburg, Silooy, Van Basten en De Wit. Stroomberg; Leenheer, Beukers. Van Goozen (Latuheru) Arnold Mühren brengt de stand op 2-0 voor Ajax. ZEIST Leo Beenhakker blijft vrijwel zeker ook de komende twee jaar coach ADVERTENTIE Veiligheid naast de deur. Sloten, kluize.i, elektronische beveiligings systemen, van Blijswijk heeft alles in huis voor een veilig thuis. En zit plezierig dichtbij. ü'iii Jupiterkade 10.070-471791 Hogewal 1-9, Neptunusstraat 60. van het Nederlands voetbal elftal. Ook bondsmanager Rinus Michels en Beenhak kers assistent Dick Advocaat gaan vermoedelijk nog twee jaar door bij de KNVB. Het drietal heeft samen besloten de samenwerking voort te zetten als de voetbalbond be reid is op basis van de huidi ge voorwaarden verder te gaan. Zoals bekend heeft Beenhakker afgelopen week ook besprekingen gevoerd met de Spaanse topclub Real Madrid. Michels is één van de kandidaten voor de nieu we post van technisch direc teur bij FC Twente, waar voor evenwel Kees Rijvers de voornaamste gegadigde lijkt.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 11