ISPRAAK Het verdriet van Hilversum tr is DIO/TELEVISIE ËeidócSouMMit MAANDAG 9 DECEMBER 1985 PAGINA 9 ZIEK EEN MNINENWERELD LVERSUM „Muziek is j mannenwereldje. Vrou- die zich proberen waar te |cen als instrumentaliste of iponiste. worden weinig se is genomen." Deze uit pak komt van Vera Vinger- )ds, saxofoniste en compo- 'je. Zij is te gast in het KRO- loprogramma M/V-Magazi- ivan dinsdag 10 december DO-11.00 uur, Radio 1). On- tarerp van deze uitzending k Vrouwen en componeren I [wel steeds meer vrouwen II toeleggen op componeren, lun aandeel in de muziek- |fluktie in verhouding nog ids gering. In de uitzending fdt gesproken met gaste •a Vingerhoeds over de its van vrouwen in de mu- twereld en kunnen luiste- js kennis maken met haar •tikale werk. ravinsky's Ie geschiedenis jn een soldaat' LVERSUM Op woensdag december zend de NOS-tv 20.35 uur) „l'Histoire (de geschiedenis uit, een tv-re- Id. II, 2( Ij'- soldat" m een sol fatie van een Holland Fes- Jl-productie uit 1984 van f Stravinsky's stuk muziek je iter over het tragische ver- f '5 van een deserteur die niet - i .de duivel kan ontsnappen, i s# slachtoffer van de oorlog. V het ontstaan van dit stuk I Stravinsky destijds: „Het i om een stuk voor een am ant theater te componeren sinds het begin van de te) Wereldoorlog meer eens bij me opgekomen. me voor ogen stond was i bezetting klein gej zou zijn om mee op tour- te gaan langs Zwitserse Jpen en waarvan de grote i van het verhaal eenvoudig jioeg zou zijn om makkelijk [[repen te worden. Mijn on- iverp vond ik in een van nasjevs' verhalen over een laat en de duivel. De solda- Iverhalen van Afanasjev Jren afkomstig van boeren I voor de Russisch-Turkse logen waren gerecruteerd. verhalen zijn daarom istelijk en de duivel is de 'ibolus". Voor •ol van verteller (Ton Lutz) 1 gekozen als com- Ihtator tussen podium en f(>liek. De rol van de duivel vertolkt door John ibaykamp sr. Porgy Frans- I speelt de rol van de sol- Ijt, terwijl Susan Pond de rol de prinses op het toneel ingt- Van je vrienden moet je het hebben. Zodoende kreeg Erik Jurgens in mei van dit jaar een liber amicorum, vrien denboek, aangeboden bij zijn afscheid uit zijn functie van NOS-voorzitter. Dit kreeg als titel mee „Het verdriet van Hilversum", een lichtelijk vi- laine verwijzing naar het boek waarin Hugo Claus de Vlaamse mens onheus'in taal schilderde. Een boek alleen voor Erik, maar gezien de wijdere strekking op verzoek van die vrienden nu ook in druk verschenen. Die vrien den sparen Erik niet. Zij to nen een open oog voor zijn feilen, zoals onder goede vrienden gebruikelijk is en ook wel gemakkelijk. Men weet wat men aan elkaar heeft. Dit „liber" zou zelfs „eeuwig heidswaarde" bezitten inzo- verre KRO-voorzitter Ben Schmitz zijn licht niet ondec de korenmaat steekt, inte gendeel, het laat schijnen over de omroep in de komen de jaren. Het gaat hierin om niet minder dan de vrijheid van de omroep, vrij van com merciële en overheidsdruk. Maar de auteurs beginnen wel over Jurgens heen te vallen. Bij zijn afscheid op ei gen verzoek gaf hij een inter view aan weekblad „De Tijd", waarin hij meedeelde in de NOS een zinkend schip te zien, dit mede met het oog op de toen pas uitgekomen Medianota. Hoe nu? Verlaat een kapitein na tien jaar een zinkend schip? Met achterlating van enkele duizenden opvarende medewerkers. Past het de kapitein niet veeleer tot het laatst aan boord te blijven, het schip weer in gunstig ge tij te brengen? Jurgens trad onder die kritiek een paar passen terug aangaande zijn eigen woorden. Hij zelf vond de woordkeus niet helemaal gelukkig. Zo kon hij het niet hebben bedoeld. Daar rolden opnieuw vragen over heen. Kon hij als voorzitter van toch een informatiemedium bij uitstek de draagwijdte van •Imam Tan (lliniMiilInn ■«y zijn woorden niet bevroeden? Het zal je maar zwart op wit gezegd worden in een gra fisch feestelijk opgemaakt li ber amicorum, nu wijd en zijd verkrijgbaar, toch nuttig omdat Jurgens' activiteiten voor de NOS ook verdienste lijke kanten kent. OVERTUIGING Die laatste worden geschetst door drs. Herman van Run, zijn leven lang in pers en omroep werkzaam. Hij haalt de geschiedenis nog eens op van „De dood van een prin ses", een omstreden docudra ma in april '80, de ellende van een Saoedisch-Arabische prinses, die standrechtelijk werd gedood, omdat zij vluchtte met een jongen van wie zij hield om niet te hoe ven huwen met de man die haar vader voor haar had uitgekozen. Het ging om een BBC-produktie, een nage speeld verhaal rond een ge beuren voor de echtheid waarvan de maker kon in staan. Op hoog niveau ont stond daar stampij over. Mi nister-president van Agt be moeide zich ermee, en Wie gel, staatssecretaris Smit- Kroes, een handvol Kamerle den en vooral ook te goeder naam en faam bekend staan de zakenlieden, onder wie dr. Dekker van Philips en Or- landini van de KLM. De zaak lag zo, dat men in Saoe- die-Arabië niet blij was met dit verhaal en dat uitzending ervan zou kunnen leiden tot verstoring van de handelsbe trekkingen. Hiermee hing weer samen de gevaar lopen de werkgelegenheid. Een en ander leidde tot een buitengewone vergadering van de NOS, die onder druk werd gezet om niet uit te zenden. Op die vergadering was aangedrongen door de TROS, waarvan de heren Landré en Minderop stonden op niet-uitzenden, evenals de woordvoerders van AVRO en VOO, uitgerekend de om roepen die zich beroemen op hun vrijheidsliefde. Jurgens nam toen een ferm standpunt in, dat hij liet bepalen, door wat in zijn eigen woorden heette „rationele overtui ging". Die woordkeus acht schrijver van Run typerend voor de toen scheidende voorzitter. Hij handelde uit overtuiging, een zaak van het hart, en dit geleid door zijn ratio, een zaak van het ver stand. Dit tekent de mens Erik. SCHIP LEK KRO's Ben Schmitz ziet geen zinkend schip, wel een vaar tuig, dat door de Medianota dreigt te worden lek gesto ten. Dat gaat volgens hem als volgt in zijn werk, een ge beeldhouwde volzin: „In een situatie waarin de publieke omroep een sterke tegenspe ler moet zijn tegen de com merciële krachten uit bin nen- en buitenland, brengt het wetsvoorstel het eerste rangs publieke stelsel terug tot een tweede rangs-systeem van met elkaar concurreren de organisaties, die niet meer over eigen produktiemidde- len bechikken en waarvan de minimaal getoleerde sa menwerking ook nog door de overheid wordt gecontro leerd". Reden voor Schmitz om in elk geval aan boord te blijven, al maakt het schip water. „Met alle hens aan dek en met stuurmanskunst is het denkbaar op tijd in een veilige haven te komen. Ik laat me in elk geval nog niet in de sloepen zetten". Ex-Kamerlid Hein Roethof van de PvdA brengt het nog steekhoudender onder woor den met een verwijzing bo vendien naar de eerdere om- roepminister van Doorn: „Na de publicatie van de nota over het massamediabeleid van diens hand zijn geen nieuwe omroeporganisaties tot het bestel toegetreden. Het kwaad was al geschied". Een midscheepse voltreffer voor de man Jurgens die mede door partijgenoot (PPR) van Doorns toedoen in het nOS-bestuur terecht was gekomen. Kort nadien stelde Jurgens zelf vast, dat hij in Hilver sum met twee soorten om roep te doen had, t.w. de pu blieke omroep en de publiek- somroep. De eerste zet zijn krachten in om kijkers en luisteraars breed te informe ren, de tweede haalt het ar chief leeg om gekend werk op te dissen onder het motto: U vraagt en wij draaien wel door. Dit boek met „verdriet" in de tekst en de titel kreeg Jur gens in handen gestopt. Een steek onder water, een lichte vingerwijzing, doorhalen wat niet verlangd wordt, aange reikt met een feestelijke glimlach. Raakte Jurgens in zijn wiek geschoten of van zijn stuk? Nee, Jurgens bleef Jurgens, joyeus. 17.30 17.46 18.55 19.00 19.05 20.00 20.28 21.25 TROS Rosco leest voor, kinder programma Bassie en Adriaan en het geheim van de sleutel, kinderserie. Afl.: De ont voering TROS Computerwereld. Het laatste nieuws op het gebied van huiscompu ters, software en micro-e- lectronica Ticket to the Tropics, her haling van een gedeelte van de special rond Gerard Joling, opgenomen op de Malediven TROS-sport, met een sa menvatting van de Itali aanse voetbalwedstrijd In- ter Milan tegen AC Torino, de presentatie van de wie lerploeg van Peter Post en 'Gouden momenten' met Joop Zoetemelk NOS 'AQ-Journaal TROS TROS Pop Formule, met Erik de Zwart TELEAC Engels in basisonderwijs (9) TROS m De Fabeltjeskrant Jan, Jans en de kinderen De Showbizzquiz (1), spelprogramma rond de AVRO/TROS Telelot-actie vanuit Aalsmeer, gepre senteerd door Ron Brand- steder. Thema: Televisie. Muzikale medewerking verlenen o.a. Bonnie en José. Ted de Braak, Wil lem Duys en vijf voormali ge televisieomroepsters: Tan ja Koen, Elisabeth Mooy, Maud Gieske, Mary Schuurman en Loes Haas- dijk. De 'meezingartiesten' zijn ditmaal de groep Pus sycat en de Udo Jürgens NOS Journaal TROS De Showbizzquiz (2). ver volg De TV-Show. Ivo Niehe presenteert opvallende gasten uit binnen- en bui tenland. Muziek van de Midland Bigband, het or kest van André Serban met 12 Roemeense dan sers, The Three Degrees én Billy Preston TROS Aktua, actualitei tenrubriek met aandacht voor de ontvoeringszaak Heineken. Een gesprek met de twee hoofdver dachten, die door Frank rijk worden uitgewezen TROS Tele-thriller: Der rick, Duitse politieserie. Afl.: Rasko's kinderen. Voor de spaarzaam ver lichte nachtkluis van een bank wordt een man dood geschoten. Het blijkt een geldkoerier van een grote supermarkt te zijn 18.30 18.45 19.00 22.30 22.45 23.00 FEDUCO Taal van alledag (8) Ruim Baan (8) NOS Nieuws voordoven Paspoort voor Joegosla- ven Sesamstraat (D Jeugdjournaal Journaal HV Van God los. Joop van Tijn praat met mensen die hun godsdienstig verleden op zij hebben gezet. Vandaag Helene Weijel over haar Joodse opvoeding AVRO De grijze plaag en de boze wereld. Gerard Cox en Rients Gratama belich ten de actualiteiten Jonge mensen op het concertpodium. Cees van Drongelen presenteert klassiek geschoold jong talent. Roland Pöntinert, piano, Hedwig van Son, fluit en Cheng Kam Lung, viool. Werken van Chopin, C. Ph. E. Bach en Tsjaikov- sky. De solisten worden begeleid door het Radio Symfonie Orkest o.l.v. Jan Stulen i CD De sprong, toneelstuk van Larry Fineberg in een bewerking van Mary Dres- selhuys. Regie: Walter van der Kamp. Met o.a Mary Dresselhuys, Ramses Shaffy en Jules Hamel. Vera besluit, na zich haar hele leven voor haar gezin te hebben ingespannen, eindelijk eens te gaan le ven zoals zij dat wil NOS Journaal Den Haag Vandaag Nieuws voor doven TELEAC Supermachten I: VS (10) EUROPA TV 17.55 Programma overzicht 18.03 Emilie. Kleuterprogramma 18.10 Rexie de Hond 18.20 The Thunderbirda 19.10 Sportreportagea 20.30 Europees weerbericht 20.32 World Watch 20.40 Lebensraum in gefahr, Docu mentaire 21.30 The Persuaders, tv-serie met Roger Moore en Tony Curtis 22.25 World Watch. Nieuwspro gramma 22.30 Programma overzicht FILMNET 17.00 Hardcaatle MeCormick herh. afl.: Angie's Choice 17.50 Fame 20.00 Patrol Boat afl.: Another Bunch of Reffos 20.30 The Warriors 22.20 Psycho II 00.10-01.40 The Tenth Victim 5 Nieuws Tik Tak, kleuterprogramma (herh.) 15 Merlins, detective-serie voor kinderen. Afl.: Achilleshiel 15 Meester, hij begint weer... Hoogtepunten uit 'Toets' en 'PVBA Elektron' IE BO£° Toerisme. Afl.: Gelderland (1) ^10 Mededelingen en program- i ma-overzicht 554(5 Journaal 10 Hart (Cuore, slot), zesdelige Italiaanse serie van Luigi Co- menclni naar de roman van Edmondo de Amicis. Met o.a. Johnny Dorelli, Bernard Blier en Giuliana de Sio. Enrico keert voor verlof terug naar Turijn waar vader Bottini zich met zijn familielelden heeft te ruggetrokken in het huis. Tij dens het diner valt Enrico on verwacht zwaar uit tegen de oorlog |0 Sjo-Bis-Time, amusements programma gepresenteerd door Luc Appermont 10 Uitzending door derden. Pro gramma van Het Vrije Woord 0 Journaal en Coda: 'Brak' van Hubert van Herreweghen »T 2 0 Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische tv-se rie. Met: Rowena Wallace, Pat McDonald, Peter Phelps e.a. 0 Tijdrover. Lieve plantjes 12 Mededelingen en program ma-overzicht Journaal 10 Videomatch. Videospelletjes met Marleen Gordts 0 Extra Time, sportmagazine 5 Vizier, programma voor smal film- en video-amateurs. Pre sentatie: Nadine de Sloovere. Ditmaal aandacht voor komi sche amateurfilms 15-23.00 Opus Ultimum (1), con cert in het kader van het festi val van Vlaanderen. Motetten op psalm 118 van Schütz ter herdenking van zijn geboorte 400 jaar geleden. Uitgevoerd door het Jongenskoor uit Han nover. het Hilliard Ensemble. 17.20 Nouba Nouba, gevérieerd kin derprogramma. Presentatie: Claire Dlez en Philippe Drecq 17.50 Carrefoura, kinderprogramma 19.00 Ce soir, regionaal magazine 19.27 Quick et Flupke, tekenfilmse- 19.30 Journaal 20.00 Ecran-témoin: Le bon plaisir, Franse speelfilm uit 1984 van Francis Girod met o.a. Catheri ne Deneuve, Michel Serrault en Jean-Louis Trintignant. Op een dag wordt Claire's tas ont vreemd. Geen ernstige mis daad, ware het niet dat Claire er al sinds jaren een belangrij ke brief in bewaart. Het belang van die brief blijkt wel uit het feit dat zij onmiddellijk de Pre sident inlicht omtrent dit ver lies. Aansl.: Discussie over po litiek en privé leven 23.05 Journaal MUSIC BOX/TV 5 16.00 [^Muziekprogramma's. 'The gazette' met Edwlna (16.00), 'Videopix' met Simon en Mar tin (17.00) en 'Hear and now' met Julie (18.00). 19.00 Le grand echiquier, amus- mentsprogramma 20.30 Jeu, set et match (3), tv-serie 21.30 Les carnets de l'aventure, re portage over tien mensen die een overlevingstocht door de Westerse El Erg woestijn ma- 22.00 Nieuws 22.30-02.00 [^Muziekprogramma's. Herhalingen. 'The gazette' (22.30), 'Videopix' (23.00) en 'Hear and now' (00.00). DD Ondertiteling via TeleTekst. O Uitzending in stereo. E Zwart/wit-uitzending. ■3 Zwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. 0 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■D Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. DUITSLAND 1 16.00 Tagesschau 16.10 Ein Treffen nach 20 Jahren. Teruyblik op de 'Internatlonlen Chanson und Folklore Jambo ree 1965' 17.20 Kater Mikesch, poppenspel. Afl.: Het slagroom potje 17.50 Tagesschau 18.00 Hier und Heute 18.25 Benny Hill, comedy-show 19.00 Das Ratsel der Sandbank, tv-serie naar een roman van Erskine Childers 19.58 Heute im Ersten 20.00 CDTagesschau 20.15 Marktplatz der Sensationen, tv-serie. Met Josef Laufer. Frantisek Filipovsky, Sona Ti- chackova e.a. Regie: Martin Holly. Afl.: Het getatoeeerde 21.15 Bilder einer Jugend. Docu mentaire over de socialistische opvoeding in Tsjechoslowakije 21.45 Bitte umblëttern, amuse mentsmagazine met o.a. Roger Whittaker, Louis Gosset en een kijkje in de Disney-studlo's 22.30 Tagesthemen 23.00 Das Nacht Studio: In den Stromschnellen (Melyou hangbiao de helui), Chinese speelfilm uit 1984. Met Li Wei, Hu Ronghua, Tang Quingming. Regie: Wu Tianming. De oude Pan Lao-Wu werkt samen met twee andere vlotters. Hun vlot wordt toevluchtsoord voor de willekeur van de Rode Garden tijdens de cultuurrevolutie. Op een avontuurlijke vaart ont moet Pan Lao-Wu zijn onge lukkige jeugdliefde weer 00.25 Tagesschau 00.30 Nachtgedanken, overweging door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 16.00 Heute 16.04 Die Zukunft im Visier. Rüdiger Proske in gesprek met profes sor Dr. Werner Dostal, verbon den aan het instituut voor ar- „beidsmarkt- en beroepsonder- zoek in Nürnberg 16.35 Verkehrarena. Programma waarin de moeilijkheden die pas beginnende vrachtwagen chauffeurs kunnen hebben centraal staan 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte, gevarieerd magazine 17.50 Ein Colt für alle Falie, Ameri kaanse serie. Afl.: Om een hoofd en een wagen. Met Lee Majors. Douglas Barr, Heather Thomas e.a. 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Suche Familie - zahle bar, ko medie van Marcus Scholz. Met Inge Meysel, Siegfried Kernen, Sabine Postel e.a. Regie: Mar cus Scholz. Tante Wilma heeft jaren In Zuid-Amerika ge woond en wil haar oude dag bij haar familie in Hamburg doorbrengen. Daar zijn ze ech ter alleen maar in haar erfenis geïntresseerd 21.05 Ratschlag für Kinoganger, ac tuele filmbesprekingen 21.12 Mach mit, der Umwelt zulle- be, milieumagazine 21.15 WISO, sociaal-economisch ma- 21.45 HeutHournal 22.05 Klassik aktuell, nieuwtjes van de platenmarkt 22.35 Neue deutsche Filme: Eine Liebe in Deutschland, speel film van Andrzej Wajda naar de gelijknamige roman van Rolf Hochhuth. Met Hanna Schygulla, Plotr Lysak, Daniel Olbrychski e.a. Hoewel kolen boer Melchior de Pool Stanis- law als dwangarbeider heeft, behandelt hij deze niet zo. De man gaat zelfs een gevaarlijke relatie met de Duitse Pauline aan. Als dit ontdekt wordt moet Stanislaw gelyncht wor- 01.10 Heute DUITSLAND 3 Schooltelevisie Telekolleg II: Chemie 1: Mo- dellvorstellungen Sesamstraat Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport Tagesschau LindenstraBe, tv-serie. Afl. 1: Hartelijk welkom. Met: Silke Wülfing, Marie-Luise Marjan, Joachim Luger e.a. (herh.) Kopf um Kopf. Spelen met we tenschap Ratselhafte Funde, weten schappelijke reportage Landesspiegel. 'Stallach Nr. 326-VI-K', reportage Alle Geister kratsen, tv-film van Peter Przygodda naar het boek van Gerd Weiss. Met: Gila von Weiterhausen. Helma, een Duitse filmmaakster, gaat met een team naar Brazilië om daar een documentaire te ma ken. De meningen lopen uiteen in het team en ze gaan uit el kaar. Dan ontmoet Helma een oude man die haar zijn levens verhaal vertelt. Helma besluit dit met haar ploeg te verfilmen Laatsto nieuws Deutschland' met Hanna Schygulla. Duitsland 2 om 22.35 uur. BBC 1 17.20 Spiderman, kinderserie 17.40 Jonny Briggs, kinderserie 17.55 John Craven's Newsround 18.05 Blue Peter, kinderserie 18.35 Masterteam, spelprogramma 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London Plus 20.00 Wogan, amusementsprogram ma met Terry Wogan 20.40 Starsky Hutch, Amerikaanse tv-serie 21.30 Don't wait up, tv-serie 22.00 Journaal en weerbericht 22.25 Panorama 23.05 The Monday Film: The Jeri cho Mile, Amerikaanse speel film uit 1979. Met: Peter Strauss. Roger E. Mosley, Bri an Dernehy e.a. Regie: Michael Mann. Een man is tot levens lang veroordeeld. Hij wil echter als snelste hardloper van de wereld meedoen aan de Olym pische Spelen 00.40 Weerbericht BBC 2 18.25 Nieuwsoverzicht voor doven 18.30 Micro live, informatieve serie 19.00 E Nick Carter, master detec tive, Amerikaanse speelfilm uit 1939. Met: Walter Pidgeon, Rita Johnson, Henry Hull, e.a. Regie: Jacques Tourneur. Een detective volgt het spoor van een industriële spion 20.00 100 Great sporting momenta 20.15 Open apace 20.45 Jazz: Club 11 reunion 22.00 The fall and rise of Reginald Perrin, tv-serie 22.30 Edge of darkness, tv-serie 23.25 Jazz: The street 23.55 Newsnight, actualiteiten 00.40 Weerbericht 00.45-01.15 Telejournal ITV 17.10 Thomas the Tank Engine and 17.20 She-Ra, Princess of Power 17.45 Murphy's Mob 18.15 Emmerdale Farm 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia, regionaal maga- 19.30 Movie Memories: lan Carmi- 20.00 Nature Watch 20.30 Coronation Street 21.00 Troubles Strife, comedy-se- rie. Afl.: Chills and thrills 21.30 World in Action 22.00 The Bill, politie-serie. Afl.: Hostage 23.00 Nieuws 23.30 Snooker 01.15 A 'Peculiar' People SKY CHANNEL 16.45 EJenaen'a dimensions, met David Jensen 17.30 CSSoul spectacular, met Tony Blackburn 18.30 The Brady Bunch. Afl.: Jan's aunt Jenny 19.00 The Flying Nun. Afl.: A fish story 19.30 Greenacres. Afl.: Parity begins at home 20.00 The Quest. Afl.: Dynasty of evil 20.55 Police Woman. Afl.: The Shoefly days .21.50 E The Untouchables. Afl.: The Jake Lingle Killing 22.40 NHL Ice Hockey 23.45-00.45 EISoul spectacular NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven 10.00-12.00 Schooltv 13.00 Nieuws voor doven NCRV 14.30 De Carsons, tv-serie. Er is gelukkig niemand ern stig gewond geraakt bij de brand in een filmmagazijn, die aangestoken werd om de speelfilmproductie te sa boteren. Maar voor Godfrey Carson heeft het ernstige financiële gevolgen 15.15 Wijzer, informatief programma voor ouderen 15.40 Welles nietes, discussieprogramma o.l.v. Legien Kromkamp 16.20 NCRV Jeugdmati- nee NOS 17.30 ttC-Journaal NCRV 17.46 Los Vast, met Jan Rietman MUSIC BOX 07.00 EIMuziekprogramma's. "Hear and now' met Julie (07.00), 'First sight' met Simon (herh.) (08.00), 'Sound and vision" met Gary (09.00), 'Off beat' met Martin (10.00), 'Euro- chart', de Europarade van Music Box met Edwina (11.00) en "Sunie hits the sceen' (12.00). 13.00 EHerh. DUITSLAND 1 09.45 ZDF-lnfo Gesundheit 10.00 Tagesschau und Tagesthemen 10.23 Marktplatz der Sensationen (2, herh.) 11.25 Suche Familie - zahle bar (herh.) 12.55 Persoverzicht 13.00 Wir werden euch nicht helfen kön- nen, uitreiking van de nobelprijs voor de vrede 1985 aan de int. vereniging van artsen ter voorkoming van een atoomoorlog 14.15 Den leben ver- plichtet, artsen en atoomoorlog 15.00 Liebe, Schmerz-und Tod 15.45 Die Spielbude 16.15 Tagesschau 16.25 Nobelprijs '85, uitzending van uit Stockholm 17.50 Tagesschau DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 15.56 Pro gramma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Pinnwand 16.20 Pfiff, sportpro gramma voor jonge kijkers 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte 17.45 Mein Name ist Hase BBC 1 07.50-10.20 Breakfast time 11.30- 11.50 Play School 13.30 Journaal 13.54 Nieuwsoverzicht voor doven 14.00 Pebble Mill at one 14.45 Mr. Benn, kinderserie 14.55.-16.35 Rugby Union 16.52 Regionaal nieuws 16.55 Postman Pat 17.10 Super Ted SKY CHANNEL 08.45 Dennis. Afl.: The Pioneers 09.15 G3Sky Trax, herhalingen 14.15 Skyways. Afl.: Little Boy Blue 15.10 Learned Friends. Afl.: Star Cross'd Loving 16.00 iSPat Sharp Show 16.45 SMonsters of rock ITV 07.25 TV-AM 10.25 Sesame Street 11.25 Cartoon Time 11.35 Georgia 12.30 Judi goes on Holyday 13.00 Flicks 13.10 Rainbow 13.30 Gardens for All 14.00 Nieuws 14.20 Regionaal nieuws 14.30 Gems 15.30 Daytime 16.00 That's my Dog 16.25 Regio naal nieuws 16.30 The Young Doc tors 17.00 Flicks 17.10 Thomas the Tank Engine and Friends RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 14.03 VOO: Veronica Nieuwsradio. 19.03 Veronica Sport. 20.03 Club Veronica Trend. 21.02 KRO: KRO's Jazz Connection. 22.02 Goal. 22.50 Momenten om te vieren. 23.02 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 AVRO: Easy listening. 02.02 AVRO's Service Station. 06.02 Auto In? AVRO aanl RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 EO: Ronduit 18.03 Tijdsein. 18.25 Hallo Nederland. 18.30 Kom er es uit. 19.00-07.00 Zie radio 1. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 AVRO: De zwevende hemel. 20.03 Nationale L.P. Top 50. 22.02 Candlelight. RADIO 4 16.50 KRO literair: over pöezie. 17.00 VARA: Van Middeleeuwen tot klassicisme. 18.00 Nieuws. 18.02 Blazers magazine. 18.30 Klassieke muziek voor strijkers, piano en orkest. 20.00 Nieuws. 20.02 De Vara Matinee. 22.00 Jazz op vier. 23.00 Het zout in de pap. RADIO 5 16.45 NOS: Kindermagazine. 17.15 Wat een taal. 17.46 Overheidsvoorlichting. 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 VARA: Zwart op wit. 18.20 PP: Uitzending van het GPV. 18.30 NOS: Dichter bij de dichter. 18.40 KZG: De Vrije Gedachte. 19.00 NOS: Migrantennieuws. 20.30 TELEAC: Follow through (7a) 21.00 De Supermachten I: de VS (12). 21.30 Biotechnologie over DNA en genetische manipulatie (B). 22.00 EIBO (9). REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: (Alleen op de Leidse kabel) Non-stop muziek met om 17.30 Migranten cultuur 18.30- 19.30 Leiden Lokaal. BRT 1 16.05 Neem je tijd. 18.10 Actueel. 18.30 Lekenmoraal en filosofie. 19.10 Actueel. 19.31 Mohajlrin, voor Marokkanen. 20.03 Avondmelodie. 21.03 Op de Mengelberg-folk. 22.05 BRT 1 's avonds. 23.30 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio Twee - Hitikatessen. 22.05 Maneuvers in het donker. 23.30 Twee tot twee. BRT 3 17.00 Symfonische muziek. 17.45 In the Folkgroove (9). 18.15 Muziek van deze tijd. 19.10 Actueel. 19.30 Kroniek 1. 20.30 Concert door het Nationaal Or kest van Frankrijk. 22.30 Etnische en volksmuziek. 23.00 Serenade. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 KRO: Echo. 07.15 Het levende woord. 07.25 Echo. 09.05 Postbus 900. 09.15 Even bijkomen... 10.05 M/V Magazine. 11.05 Met de KRO, met Anne. 12.05 KRO's Schone Kunsten. 13.08 Echo. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: Auto in? AVRO aan. 08.03 AVRO's Radiojournaal. 08.15 Uit Studio en Theater. 09.03 EO: Muzikale Fruitmand. 10.03 Vrouw zijn. 11.30 Ik zou wel eens willen weten. 11.58 EO-Metterdaad Hulpverlening. 12.03 Lunchtime magazine. 13.03 Tijdsein. 13.30 VPRO: Het Gebouw. 16.03 Een uur Ischa. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Gesodemeurders. 09.03 Angelique. 10.03 Twee meter de lucht in. 12.03 De Steen Beenshow. 14.03 Hollands Handwerk. 16.03 De verrukkelijke vijftien. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 TROS: Een goede morgen met Ina van der Beugel. 10.00 Continu klassiek. 11.00 TROS Concertzaal. 12.30 Nieuwe klassieke platen. 13.00 Nieuws. 13.02 De klassieke top tien. 13.30 Belcantorium. 16.00 NCRV: Literama. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS: NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Allemans Veren. 10.00 TELEAC: Follow through (8). 10.30- NCRV: Steen in de vijver. 11.30 In beweging. 12.00 Nieuws. 12.05 NOS: Kijk op kunst. 13.00 Nieuws. 13.10 NCRV: Nederland en zijn bu ren. 13.30 Anders vlieg je eruit. 13.50 Kijk op het weer. 14.04 Schoolradio. 14.20 Oog voor postzegels. 14.35 Van binnenuit. 14.50 Woord in de middag. 15.00 De wereld zingt God's lof. 16.00 NOS: Op de rand van het recht. REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30 Aktuallteiten- magazine. 16.30 Middagmagazine. BRT 1 05.30 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.30 Tussendoor. 14.03 Van minne- en zinnestrelend. 15.03 78 Toeren tijd. BRT 2 05.30 Sjapoo. 08.12 Pluche Palace. 10.03 Mattinata. 12.00 Regioprogramma. 13.10 Toemaat. 13.15 Orgelrecital Ivan Guillni. 13.30 Onvergetelijk. 14.00 Jazzkaffee. 15.00 Poeskaffee Americain. 16.00 Rockkaffee. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert. 10.00 Matinee. 12.00 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 13.30 Mozart en zijn tijd (19). 14.30 Krenek, Haydn en Strauss.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 9