Normale nederlaag Michiel Schapers Vroege „transfer van Rinus Israel roept vragen op Bemanning Dirk Nauta heeft accu opgeladen JAN TIMMANWEER STAP VERDER "fPQRT EfiidócSowuvnt DONDERDAG 5 DECEMBER 1985 PAGINA 9 STA 2 21.30. 2130. I jnsterdam vechtend it Europa Cup LAGENFURT Amsterdam heeft ft niet gered in Klagenfurt. De Neder- kdse ijshockeykampioen verloor gis- l-avond in een rumoerige wedstrijd, Et 9-5 (2-0, 5-4, 2-1) van de Oostenrijk- titelhouder KAC, waar de Neder- (ïdse international Tonny Collard in enst is. Twee weken geleden had Am- •rdam het eerste duel voor de tweede nde van het Europese toernooi van de ndskampioenen ook al verloren, met 2. In een massagevecht, dat rond de e minuut ontstond, brak Collard zijn tusbeen. De Amsterdamse doelpunten vamen van Hille (2), Klooster, Hunter i Berteling. KAC ontmoet in de vol- nde ronde Dulka Iglau uit Tsjecho- pwakije. Jan Tops sneller dan concurrentie ZUIDLAREN Jan Tops heeft woens dag op de eerste dag van het CSI van Zuidlaren een internationaal springcon cours tabel A met hindernissen van ten hoogste 1,40 meter gewonnen. Op Little Madam bleef hij net als zeven andere combinaties ook na de barrage nog fout loos maar was hij iets sneller dan de concurrentie. Tweede werd Piet Ray- makers met Tearco S. Een internatio naal springconcours met hindernissen van ten hoogste 1,50 meter, werd ver rassend gewonnen door Cees van Nieu- wenhuizen. Hij was op Santiago in de extra omloop ruim drie seconden sneller dan de andere vijf foutloze combinaties. Broers De Leeuw goed op dreef in Nootdorp NOOTDORP De broers Cees en Jan de Leeuw na men gisteren het leeuwenaandeel van de te behalen overwinningen op de drafbaan van Nootdorp voor hun rekening. Cees de Leeuw won met Zissy Siro, Ysland en Wallysien en John de Leeuw zegevierde met Vic Hanover. Het familiefeest was daarmee nog niet voor bij, want trainer Jan de Leeuw boekte nog een succesje met Yorki Helvetia. Eén van de personeelsleden van de familie uit de Haarlemmermeerpolder, Ronald Hauber, zegevierde met deze ruin. Er ging nog een overwinning naar deze omgeving, want Marian van Rooy won met Walele du Bois van trainer Jan Hoejenbos. Bij de rede lijk bezochte koersen in Nootdorp pakte Cees Imming ook de dubbele winst. Eerst met Yessy Beltiary en later op de middag met Wilfred. Vooral de laatste maakte een zeer sterke indruk. Drie spelers Real Madrid geschorst ZURICH Drie spelers van Real Madrid zijn voor de return in de derde ronde van het toer nooi om de UEFA Cup, woensdag tegen Borussia Mönchengladbach, geschorst. Het zijn Gordillo, Sanchez en Porlan. Gordillo kreeg een week ge leden in het eerste duel, dat Borussia met 5-1 won, een rode kaart, de andere twee Spanjaar den kregen geel. Ook de Westduitser Bruns, die eveneens geel kreeg, mist de return vanwege een schorsing. De tuchtcommissie van de UEFA legde voorts de volgende spelers een schorsing van een wedstrijd op: Icardi (AC Milan), Jordao (Sporting), Sikors- ki (Legia) en Burruchaga (Nantes). cEnroe al weer |lverwege ^uwe schorsing ELBOURNE Voor John jEnroe is de schade tijdens 1 ;open Australische titelstrijd i hiddels opgelopen tot 3750 liar (zon 11.000 gulden). Hij dus al weer halverwege een (uwe schorsing. gisteren in de kwart-fina- 1 uitgeschakelde Amerikaan peg na zijn partij tegen de geplaatste Joegoslaaf Zivoji- vic een boete van 1000 dol- L omdat hij niet op de pers- üferentie verscheen. McEn- is na „Kooyong" gedwon- n drie weken te pauzeren, ie 7500 dollar aan geldstraf- l aan de broek krijgt, wordt or die periode uitgesloten n het toernooicircuit. ichotland (laatst ach voor ilexico ELBOURNE Schotland »eft zich als 24e en laatste )elnemer geplaastst voor de hdronde om het wereldkam- penschap voetbal. De ploeg Sn bondscoach Ferguson jeelde in Melbourne gelijk te- tn Australië: 0-0. De Schotten edden het eerste treffen met (O gewonnen. i de eerste helft dreigde de walificatie van de Schotten avaar te lopen. De aanvallen 6n Australié ontbeerden ech- tr elk raffinement. Boven- ien stak doelman Jim Leigh- n in uitstekende vorm. Hal- trwege de eerste helft keerde Je keeper van Aberdeen een «Tassende kopbal van John josmina. Na de hervatting Dnden de Schotten, die zeven asisspelers misten, zich sim- ■^1 handhaven. Uitblinker was -middenvelder Graeme Sou- ess. De wedstrijd in het 'lympic Park in Melbourne ■erd bijgewoond door 30.000 ijkers, tienduizend van hen laren van Schotse afkomst. f|JEFA-jeugd °Jaat winst flippen 'ENLO Het Nederlandse iEFA-team is er gisteravond Venlo niet ingeslaagd een •orsprong van 2-0 op de Bel- ische leeftijdgenoten vast te Jouden. Oranje, met op de gpnk Leo Beenhakker als saj)ach, nam door twee treffers an spits Henk Viscaal (PSV) SMfn voorsprong. Philippe loux, elf minuten voor het Inde van het duel, en Mare H'uyts, negen minuten later, prgden voor de eindstand. De in de kwalificiatiegroep 1. Nederland 4-5; 2. Bel- 4-5; 3. Noord-Ierland 3-3; 4. trales 3-1. •ege nvaller Alfred Knippenberg ezorgde het Nederlands voet- nleftal voor spelers tot 16 jaar ;teren de zege in het kwalifi- itieduel voor de strijd om de iropese titel tegen de Zwit- leeftijdgenoten. Op het /an Zandvoortmeeuwen itte de speler van Daventria iventer) Nederland een voor tijd op 2-1. Bij rust leidde het elftal met door een treffer van Frans i (Cambuur). Een kwar- ïa de pauze maakte Lau- Breit uit een strafschop jk. Stand: 1. Portugal 2-3; 2. Ierland 3-3; 3. Zwitserland kei lasketbal Den Bosch heeft e wedstrijd uit de eredivisie jgen Weert met 99-88 gewon- frortprijsvragen Uitslag festduitse lottotrekking: li fe - 26 - 29 - 31 - 34 - 38; reser- pgetal 3. Spiel 77: 0578966. MELBOURNE Stefan Edberg heeft aan de spec taculaire opmars van Mi chiel Schapers in Mel bourne vanochtend een einde gemaakt. De 19-jari- ge Zweed, die vorig jaar in Rotterdam voor het eerst echt van deed spre ken door met een wild card op zak de halve eind strijd te bereiken en dit succes de week daarna nog verbeterde door in Milaan een grand prix- toernooi te winnen, ver sloeg de Nederlander in drie sets: 6-0, 7-5, 6-4. Waardoor de Rotterdam mer niet voor een nieuwe stunt kon zorgen en Ed berg de verhoudingen tot de juiste proporties terug bracht. kampioen Boris Becker, heef" daarmee met verloren van de eerste de beste. Edberg staat inmiddels hoog op de wereld- Michiel Schapers zag zijn op mars vanochtend gestuit door Stefan Edberg. ranglijst. De lange Zweed, die als één van de weinige spelers van zijn land een aanvallende speelstijl hanteert, veroverde als jeugdspeler grand slam, ze ges in de vier belangrijke toer nooien ter wereld. En daarmee kon Edberg op aanzienlijk meer palmares bogen dan de 27-jarige Rotterdammer, die als jeugdspeler nimmer grote potten kon breken en ook als senior weinig echt aanspre kende resultaten kon boeken. In 1983 won Schapers eens een 25.000 dollartoernooi in Nige ria en daarna bereikte hij ooit eens een halve finaleplaats in Stuttgart. Maar daarmee was het tot „Kooyong" wel op. Vandaar dat zijn triomf op Becker velen verraste, want Schapers had dit jaar vrijwel niets gepresteerd, op een zege in het dubbelspel in West- Duitsland na. De nederlagen in een eerste ronde regen zich aaneen tot een negatieve reeks, die hem dicht in de buurt van de 200e plaats op de wereldranglijst deed belanden. Persoonlijk Inmiddels neeft zijn serie ze ges in Melbourne hem niet al leen 40 mille opgeleverd, maar tevens een honderdtal plaatsen doen stijgen op de wereldrang lijst. Maar wat voor Schapers persoonlijk wellicht belangrij ker is, is het feit dat hij einde lijk tot de ontdekking is geko men iets te kunnen presteren tegen op papier sterkere spe lers. En daarvan kan hij tij dens de nog volgende optre dens gedurende zijn eerste trip in Australië nog profijt trek ken. Waarbij er zeker ook sprake zal zijn van enige druk, want de aandacht zal voorlo pig even op hem zijn gericht na zijn zege op Becker. In zijn partij vanochtend kreeg Schapers slechts in de tweede set kansen op een nieuwe verrassing. Nadat hij de eerste reeks kansloos met 6- 0 had verloren, kwam hij met 4-3 voor in de tweede. De rou tine van de Zweed gaf toch de doorslag. Edberg, die een ron de eerder tegen Masur nog verre van overtuigend had ge acteerd, greep de set en maak te het karwei vervolgens koel af in de derde. Edberg ont moet nu Ivan Lendl, die met 7-6, 6-2, 6-1, in de halve fina les. Botsing In de finale damesenkelspel komt het opnieuw tot een bot sing tussen Chris Lloyd en Martina Navratilova. Chris Evert Lloyd won vanochtend met 6-1 7-6 van Claudia Koh- de-Kilsch en Martina Navrati lova versloeg de Tsjechoslo- waakse Hana Mandlikova met 6-7 6-1 6-4. Chris Evert Lloyd, als eerste •geplaatst, beheerste de eerste set volkomen. De winnares van vorig jaar, die ook in 1982 triomfeerde, dankte haar winst in de tweede mede aan een aanvechtbare beslissing in de tiebreak. Een in haar ogen onjuiste beslissing van een lijnrechter beinvloedde het spel van de westduitsë. Ze werd nerveus en sloeg een fo rehand volley in het net. Ver volgens sloeg zij de bal uit waardoor de Amerikaanse de tiebreak en de partij naar zich toe trok. Claudia Kohde wei gerde na afloop de umpire te bedanken. „In de tiebreak ben ik beroofd", zei ze, „Maar wat kan ik daar aan doen. Ik heb verder nog kansen gehad maar ze niet benut. Open Australische kampioenschap- Damesenkelspel halve finales: Chris Lloyd (Vst)-Claudia Kohde-Kilsch (Wdl) 6-1, 7-6, Martina Navratilova (Vst)-Hana Mandlikova (Tsj) 6-1, 6-4. Damesdubbelspel kwartfinales Hobbs/Durie (Eng) - Lindqvist/Evert (Zwe/Vst) 6-4, 6-1. ROTTERDAM Het tijdstip, waarop Rinus Israel een twee jarig contract heeft getekend bij Feyenoord zou wel eens een bedenkelijke, „trendset tende" werking kunnen krij gen. Toen vorig jaar Theo Verlangen al in een dergelijk vroeg stadium zijn handteke ning zette onder een verbinte nis bij de nieuwe eerste-divi- sieclub Emmen werd er links en rechts slechts schouderop halend op gereageerd. Verlan gen was op dat moment ten slotte al de laan uitgestuurd bij SC Cambuur, nadat hij bij die club was terecht was gekomen door een mislukt staaltje bluf. Verlangen had net met FC Groningen een redelijke pres tatie neergezet, maar had al eerder met de nodige bravoure zijn vertrek aangekondigd. In de hoop dat zich wel een top club voor hem zou melden. Dat gebeurde niet en het Eu ropese beker-avontuur ging vervolgens aan de neus van Verlangen voorbij. Waarna zelfs een congé bij SC Cam buur volgde alvorens hij in Emmen werd gecontracteerd. Met Rinus Israel liggen de za ken anders. Israel (43), 47 in terlands, is in tegenstelling tot leeftijdgenoot Verlangen nog zeer succesvol bezig bij zijn huidige club, FC Den Bosch. Door verschillende omstandig heden heeft Feyenoord het echter nodig gevonden om de opvolger van trainer Ab Fafié al in een zeer vroeg stadium openbaar te maken, nadat ^le eerste contacten al begin no vember waren gelegd. Feye noord schermde met het argu ment dat er voor Israel meer kopers op de markt waren. Maar veel verder dan MVV, dat inmiddels de immer veel besproken Cor Brom op non- actief heeft gezet, lijken die berichten niet te gaan. Het verhaal van het bestuur van Feyenoord klopt in dat ver band dan ook niet. Het is niet erg aannemelijk dat Israel in de wetenschap dat zeer veel Feyenoorders zeer gechar meerd zijn van de vroegere-li bero ergens anders zijn hand tekening zou hebben gezet. Een signatuur, die een transfer van Den Bosch naar Rotter dam Zuid onmogelijk zou heb ben gemaakt. Weinig zaken In de voetballerij blijven wei nig zaken lang onbekend. De poging van het bestuur van Feyenoord om de transactie tot na de winterstop buiten de publiciteit te houden is dan ook wat kinderlijk. Een be stuurslid heeft gauw zijn mond voorbijgepraat tenslotte. Israel en Fafié, de twee nauwst betrokkenen, hadden op dat moment het minste be lang bij openbaarmaking van de aanstaande trainerswissel. De een doordat zijn positie voor de eerst komende twee jaar is zekergesteld, de tweede vanwege de onrust die de mu tatie in zijn huidige spelers groep teweegbrengt. Het bestuur van Feyenoord heeft Israel gecontracteerd zonder de spelers te raadple gen. Die zijn daarover onte vreden, te meer doordat zij achter Fafié staan. De man, die inmiddels vijfeneenhalf jaar bij Feyenoord werkt als oefenmeester en halverwege vorig seizoen de naar Grieken land vertrokken Thijs Libregts als hoofdcoach opvolgde, dwong bij velen sympathie en respect af. Maar een immer naar „grote namen" op zoek zijnd bestuur (en de achterban) deelde die achting niet. Met het buitenspel zetten van de spelers van Feyenoord is weer eens ten overvloede aan getoond, dat met deze geleding van een voetbalbedrijf slechts rekening wordt gehouden als dat in de kraam van de be stuurder of sponsor te pas komt. Zoals in het geval van het voortijdige vertrek van Aad de Mos bij Ajax. Die stond op het punt de landstitel in de wacht te slepen toen van enige negatieve geluiden in de spe lersgroep van de club door het bestuur gebruik werd gemaakt om hem uit te zwaaien. Over manipuleren gesproken. Dispensatie Maar terug naar Feyenoord en Rinus Israel. De verbintenis betekent een hereniging. Want in 1974 speelde Amsterdam mer Israel, die ooit bij DWS zijn imponerende carrière be gon, voor het laatst bij Feye noord. Daarna kwam hij een jaar uit voor Excelsior om ver volgens zeven jaar bij PEC Zwolle te verblijven, eerst als speler en vervolgens als assis tent-trainer. Nu is hij aan zijn tweede sei zoen bezig als hoofdcoach van FC Den Bosch, waarbij het feit dat hij aanvankelijk dispensa tie moest krijgen om in De Vliert aan de slag te kunnen hem nog wel eens achtervolg- Rinus Israel, wiens vertrek een wel erg vroeg stadium de. Een herexamen voor het hoogste trainersdiploma bleek overigens meer een gevolg van een wat dubieuze ma noeuvre van „Zeister exami natoren" dan van Israels mo gelijke onbekwaamheid. Te meer daar de inmiddels zo ge respecteerde oefenmeester zijn proeve van bekwaamheid moest afleggen op praktische gronden - het terrein waarop hij in zijn lange carrière zijn capaciteiten afdoende had be- Indicatie sfeer Ook dat was een indicatie van de sfeer, die in de voetballerij heerst: KNVB-officials, die de indruk wekken een oud-voet baller de kans op succes te misgunnen. Een sfeer ook, waarin de invloed van be stuursleden en de zogenoemde vrienden-clubs onevenredig groot is geworden. Het aanstaande vertrek van Fafié, die niet onrechte stelt dat hij uit dit team van Feye noord haalt wat er in zit, is vooral een gevolg van de „vrienden" van de club. Die niet alleen geld beschikbaar stellen, maar ook eisen stellen. En als het aantrekken van Ri nus Israel één van de voor waarden voor voortgezette en eventueel zelfs verhoogde fi nanciële steun aan de club be tekent is de keus voor een be stuur niet moeilijk. Dan wor den menselijke elementen op zij gezet, niet van zekere kwa liteiten gespeende personen Vervalsing Resteert nog het element van mogelijke competitie-verval sing. Uiteraard wordt dat risi co door alle betrokkenen hart grondig ontkend. Maar steeds vroeger bekend wordende trainersmutaties, straks ge voegd bij dito transfers van spelers, bergen het niet te mis kennen gevaar in zich van be ïnvloeding. Maar hoeveel zaken ook be kend worden in de voetballe rij, het merkwaardige is dat dit soort konsekwenties in ons land nimmer de openbaarheid halen. Omkoopschandalen spelen zich tenslotte slechts af in landen als België, Hongarije en Italië. Maar voetbal is uni verseel en dat zal ook wel voor de mentaliteit gelden. Dan is het zaak om op zijn minst kri tisch te staan tegenover be paalde risicovolle ontwikke lingen. Want nog even en trai ner X tekent een contract bij club A en maakt tegelijkertijd bekend voor het seizoen erop al een verbintenis bij club F te hebben gesigneerd. Ongewen ste belangenverstrengeling heet dat. En in het kader van imago verbetering van het voetbal, door menigeen belangrijk ge acht om het produkt beter aan de man te brengen, kan dit toch zeker niet worden gezien. FRANK WERKMAN MET INNOVATOR IN TWEEDE ETAPPE ZEILRACE ROND DE WERELD KAAPSTAD De deel nemers aan de vierde Whitbread-zeilrace rond de wereld zijn gisteren aan de tweede etappe be gonnen. De Philips Inno vator van Dirk Nauta heeft tijdens de tussenstop in het Zuidafrikaanse Kaapstad een nieuwe giek gekregen en ook is het jacht voorzien van een boegplaat. Die moet zor gen dat de Innovator in de tweede en derde etap pe zo weinig mogelijk wa ter schept. Alle appara tuur is terdege en zonodig gerepareerd. Alle lieren zijn grondig onder handen genomen en het jacht is van binnen en van buiten grondig schoongemaakt. Dirk Nauta en zijn be manning zien de tweede etappe, met als eindstation het Nieuwzeelandse Auckland, met veel ver trouwen tegemoet. „We hebben een uitstekende uitgangspositie. Tweede op handicap, een schip dat zijn kwaliteiten heeft bewezen, een bemanning die goed is gemoti veerd. Alles wat een schipper zich kan wensen. De eerste etappe is voor sommige sche pen uitermate moeilijk ge weest. Het zware weer en de technische problemen hebben er voor gezorgd dat er in feite nu al vier deelnemers zijn uit geschakeld voor de eindover- wining", vertelt Dirk Nauta, waarmee hij onder meer doelt op de tweede Nederlandse deelnemer Pleun van der Lugt die in de eerste etappe moest aanlopen in Liberia om een gebroken zaling te repareren en daarmee zo'n vijf dagen verloor. Een achterstand die alleen nog door een wonder kan worden ingelopen. De giek van de Innovator is vervangen uit voorzorg. Na meer dan 30.000 zeemijlen dienst te hebben gedaan, be gon dat belangrijke onderdeel vermoeidheidsverschijnselen te vertonen. Dirk Nauta oor deelde het beter geen risico te nemen en de giek te vervan gen door een nieuwe die ove rigens geheel gelijk is aan de eerste. „De komende etappes worden de zwaarste van de hele race. Het is belangrijk dat alles in perfecte staat is. Schip en bemanning krijgen het zwaar te verduren tijdens het traject naar Auckland en daar na van daaruit naar Punta del Este. Het zijn etappes voornamelijk voor de wind wordt gevaren met zeer hoge snelheden. We zullen moeten oppassen voor ijsbergen in de zuidelijke oceaan. De tempera tuur is daar maar een paar graden boven het vriespunt en we zullen veel water over ons heen krijgen". Geen plezierritje „Het zal echt geen plezierritje worden, maar gezien de eigen schappen van de Innovator maken we een zeer goede kans om opnieuw op een zeer hoge plaats op handicap te eindigen. Het is de kunst zo hard moge lijk te varen en tegelijkertijd je spullen heel te houden. De kans op brokken is in principe erg groot. Eén moment van onachtzaamheid kan je de mast kosten. Ik denk dat we tijdens deze etappe niet veel zullen slapen. Je vaart dag en nacht met hoge snelheid het geen betekent dat uiterste con centratie is vereist. Bovendien is er bij die snelheden een hoop herrie aan boord. Vooral in het begin valt het niet mee om aan voldoende rust te ko men. Maar nogmaals, we heb ben er allemaal veel zin in, al les is goed voor elkaar en dus hebben we het volste vertrou wen in een succesvolle tweede etappe". Behalve aan het schip heeft de bemanning van Nauta ook hard aan zichzelf gewerkt. Kort na aankomst heeft ieder een een gedegen medisch on derzoek ondergaan. Aan de hand daarvan is door sportarts Gordon Irving en marathonlo per Len Keating een uitvoerig fitnessprogramma opgezet. De bedoeling daarvan was om de lichamelijke conditie van de mannen op een zo hoog moge lijk peil te brengen zodat ze de ontberingen in de komende etappe zo goed mogelijk kun nen doorstaan. Gekoppeld aan de nodige plezierige avonden in een over het algemeen zeer zomers. Kaapstad is ook de accu bij de bemanning weer volledig opgeladen. De bemanning van de Innova tor is in de tweede etappe vrij wel gelijk aan die van de eer ste. Zoals gepland is de Ameri kaanse arts Jeff Nadler afge lost door de Nederlandse chi rurg Coen Kerbert. Het Au stralische bemanningslid Steve Chapman heeft om zakelijke redenen vroegtijdig moeten af haken. Zijn plaats wordt tij dens de tweede etappe ingeno men door de Deen Pierre Baad Jensen. Volgens plan is de be manning bovendien vesterkt met Jensen's landgenoot Palle Hemdroff. sportuitslagen id tefc wanti elden 2.70, koppel f. 29.70, trio f. da W.; 3. Ymir Guapa. Niet gestart: Your Legend. Wonder Maid. TOTO: winnend f. 4,70, plaats f. 1,50 1,50 1,40, koppel f. 16.80, trio f. 92,30. VIERDE KOERS. 2000 meter: 1. Yor ker W (M. Bouwhuis) 1.27,1; 2. Yon- ker Star; 3. Wendi Randalis. Niet ge- pel f 5,50, trio 1. 70,90. VIJFDE KOERS. 2000 meter: 1. Yorki Helvetia (R.G. Hauber) 1.25,7; 2. Yvette S; 3. Who's Afraid. Niet ge- ir Boy; 3. Yoke Special. Niet gestart: D 197, JERDE KOERS. 2000 meter: 1. Yessy Itiary (C.D. Imming) 1.24,8; 2. Wal- f. 29,20, trio f. 406,10. ZESDE KOERS. 1660 meter: land (C.J. de Leeuw) 1.25,9; 2. koppel f. 25,30, trio f. 511,10. ZEVENDE KOERS. 2000 meter: 1. Walele du Bois (mej. Y.M.J. van Rooy) 1.26,0; 2. Ulaine Sunshine; 3. Valeri Borzov. Toto: winnend f. 6,10, plaats f. 2,50 f. 1,30 t. 3,40, koppel f. 7.20. trio f. 157,30. ACHTSTE KOERS, 1660 meter: 1. Wilgen du 8ois (J.W.M. Engwerda) 1.23,4; 2. Vera Westlandia; 3. Unie Pride. Toto: winnend f. 5,40, plaats f. 1,90 f. 1,40 f. 2,50, koppel f. 12.20, trio f. 84,20. NEGENDE KOERS. 2380 meter: 1. Wallysien (C.J. de Leeuw) 1.28,4; 2. Ulino Buitenzorg; 3. Utopia N. Niet gestart: Wonder Boy en Upsala Thel- ma. Toto: winnend f. 2,30, plaats t. 1.70 f. 1.60 f. 3.80. koppel f. 13,00, nend f. 6,20, plaats 1,70 f. 1,40 f. 2,50, koppel f. 22,50, trio f. 223,30. ELFDE KOERS, 2380 meter: 1. Wyo ming (C.J.,de Leeuw) 1.26,2; 2. Ysa- 1,50, koppel f. 8.20. trio f. 62,00. Totalisator-omzet: f. 240.286,00. RUGBY Oistrietentoernooi om de Van Swol- beker (tweede ronde): 't Gooi/U- Noord-Holland 16-6; Zuid- 2-2, 3. Noord-Holland 2-2, 4. Studen- Timman lijkt op weg naar een plaats bij de laatste vier in het kandidatentoernooi voor het WK schaken. Dit moet wor den geconcludeerd na de remi se van gisteren in de herkamp tegen Misja Tal in Montpellier. Timman leidt na de derde par tij met 2-1. Deze partij eindigde na 23 zet ten en twee uur en een kwar tier op voorstel van de met zwart spelende Timman in re mise. Hij heeft uit de resteren de drie partijen - twee keer wit - nog één punt nodig om in de volgende ronde Arthur Joesoepov tegenover zich te vinden. Een match over twaalf partijen, waarvoor grote be langstelling bestaat van orga nisatorische kant. Tilburg, Rotterdam, Merano en zelfs Rio de Janeiro hebben er sta- Gelet op de huidige stand en het gegeven dat 3-3 voor Tim- man reeds voldoende is, heeft het er alle schijn van dat de tweekamp niet de volle zes partijen zal duren. De vierde partij zal overigens morgen worden gespeeld. Verloop derde partij (Tal- met wit): 1 e2-e4,e7-e5; 2. Pgl-£3. Pb8-c6; 3. Lfl-b5, a7-a6; 4. Lb5-a4, Pg8-f6; 5. 0-0. P£6xe4; 6. d2-d4. b7-b5; 7. La4-b3, d7-d5; 8 d4xe5. Le8-e6; 9. Lcl-e3, Lf8-e7; 10. c2-c3, Pe4-e5; 11. Lb3-e2, Pc5-d7; 12. Pf3-d4, Pd7xe5; 13. £2-£4, Pe5-c4; 14. Pd4xc6. Pc4xe3; 15. Pc6xd8, Pe3xdl, 16. Pd8xe6, Pdl-e3; 17. Pe6xe7+, Ke8-d7, 18. Pc7xa8, Pe3xc2; 19. Pbl-d2. Le7-c5+; 20. Kgl-hl, Pc2xal; 21. T£lxal. Th8xa8; 22. Tal-el, Kd7-d6; 23. g2-g3, Ta8-c8; remise op voorstel van zwart. i

Leidse Courant | 1985 | | pagina 9