Plannen voor bouw hotel aan Katwi jkse boulevard Belemmeringen export opheffen Apostolisch Genootschap tegen uitbreiding Zilveren Kruis Voorschoten wil extra kosten bibliotheek betalen Bezwaar tegen woningbouw aan Kagersingel luishornlaan wordt door gaande route n Eerste paal Vinheveld II Nieuw clubhuis voor Warmondse IJsclub Inbrekers slaan slag in Alphen ;ina „EIDEN OMGEVING CcidócGommit donderdag 5 december 1985 pagina 13 doorschoten wil geld pan Dierenpark terug Het Dierenpark Wassenaar -JBioet 8.000 gulden terug betalen aan de gemeente ^^VoorschotenBurgemeester en wethouders van ■■^Voorschoten kregen gisteravond van de commis- 1 mme welzijn de opdracht dat bedrag terug te vorde- 1 Hn van het Dierenpark. Die 8.000 gulden was de ^^Rerentuin onlangs toegekend werd om te kunnen HÜLioveren. Uitdrukkelijk was bij de schenking lerklaard dat het bedrag teruggevorderd zou wor- jen indien de restauratie niet door zou gaan. Wet- ouder L. Marselis (CDA) zei gisteravond de kans 'niginJp het teru6€ave van het geld echter gering te ?r^orpfchten. Waarop VVD-fractievoorzitter J. Willem- 1 jn vanaf de tribune opmerkte dat het Dieren- ,njark dan maar een kameel moest afstaan: „Die sjunnen we aan de burgemeester meegeven als ca- .„jeau op zijn reis naar Kita in Mali". voude, gehe- rsisten ulp te eft die 16 bij- twee en be- Le- bellen r. 110 251 3j i één ieuwe nstru- emaal un, of De 34 le jaar Inbraak in benzine station HAZERSWOUDE Uit een benzine station aan de Da Costasingel in Ha- zerswoude is van nacht voor een on bekend bedrag aan rookartikelen gesto len. De diefstal werd gepleegd, na dat met enkele ste nen de ruiten wa ren ingegooid. Botsing op Aardamseweg TER AAR Een 20- jarige inwoner van Ter Aar is gisteroch tend gewond geraakt bij een ongeval op de kruising van de Aardamseweg en de Langeraarseweg. De jongeman reed op een bromfiets en bot ste tegen een perso nenauto. Met een beenbreuk is hij in het Academisch Zie kenhuis Leiden opge nomen. Auto van de weg geraakt HOOGMADE/WOUBRUGGE Eeen 22-jarige vrouw uit Woubrugge raakte gisteren op de provinciale weg 20 ter hoogte van de begraafplaats in Woubrugge de macht over het stuur van haar auto kwijt, ramde twee bomen en een lichtmast en kwam in een sloot tot stilstand. De 22-jarige vrouw en een plaatsgenoot die bij haar in de auto zat zijn voor onderzoek naar het Aca demisch Ziekenhuis Leiden gebracht. De auto is totaal ver nield. Wegenzout voor Voorschotenaren VOORSCHOTEN De ge- meente Voorschoten geeft morgen en volgende week vrijdag gratis wegenzout aan haar inwoners. Het strooigoed is 's middags tus sen één en vier uur te krij gen bij het gemeentelijk op slagcentrum aan de Hof weg-Oost, naast de ingang van het garagebedrijf Kam steeg. Gegadigderi moeten wel zelf een ernmer of vat meenemen om het zout in te vervoeren. CATWIJK Het cen- •um van Katwijk krijgt aar alle waarschijnlijk- eid toch een hotel, zoals at al jaren past in de lannen van het Katwijk- e college van burgemees- er en wethouders. Op de ïoek Boulevard-Waaigat errijst, mits alle partijen ïstemmen en geen waarwegende bezwaren /orden ingediend, ko tende zomer een com- lex, dat uiteindelijk aan laximaal 250 hotelgasten ruimte zal bieden. Wet houder Bergman, die tij dens de gisteren gehouden commissievergadering van ruimtelijke ordening en grondbedrijf opening van zaken deed, hoopt dat het hotel op 2 april 1987 in ge bruik genomen kan wor den. Na diverse pogingen van het gemeentebestuur om een hotel te realiseren op het nog steeds braakliggende gedeelte van het Centrumplan aan de Kat- wijkse Boulevard, lijken de onderhandelingen met Beijer Bouw Consulting b.v. uit Amersfoort kans van slagen te hebben. Het geplande hotel bestaat uit een koffiebar, res taurant en keuken op de bega ne grond plus een aantal win kels aan de Waaigat-kant. Voor de kelder bestaan plan nen voor onder andere een fit nesscentrum. Het in de vorm van een piramide gebouwde complex biedt op de verdie pingen ruimte aan suites met terras. De terrassen springen zo in, dat de suitegrootte op de hogere etages steeds kleiner wordt. In feite zal het complex uit twee gedeelten bestaan, die via glazen loopbruggen aan elkaar verbonden zijn. Naast hotelka mers krijgt het complex 28 ho telsuites, die vermoedelijk door de initiatiefnemer Beijer Bouw Consulting b.v. verkocht gaan worden. Het voorste ge deelte van het complex, gele gen aan de Boulevard, krijgt op de eerste verdieping ook een aantal zalen. Deze vier za len variëren in grootte van 45 tot 65 vierkante maar kunnen met elkaar worden verbonden indien dat nodig is. Het streven is dit complex in april 1987 in gebruik te ne men. De bouw van dit com plex dienst dan uiterlijk, aldus de heer Van de Griend, hoofd openbare werken, 1 juni 1986 te starten. De raad dient vol gens hem op 19 december groen licht te geven, zodat in de periode van 6 tot 20 januari 1986 eventueel bezwaren tegen het plan ingediend kunnen worden. Eind februari moet er dan goedkeuring aan Gedepu teerde Staten gevraagd wor den, wil men op tijd kunnen starten met de bouw. De bouwtijd en de inrichting van het hotel wordt geschat op cir ca tien maanden. LISSE De Ruishornlaan wordt doorgetrokken en de Jozef Israëlstraat en de Frans ialsstraat moeten helpen bij iet opvangen van de te ver wachten verkeersstroom. Dit staat in het bestemmingsplan poelpolder Zuid I dat woens- aan de gemeenteraad van ii<isse wordt voorgelegd. Op de Inplannen zijn veel negatieve re- ekendacties gekomen, die inmiddels beeldteijn behandeld en wat het col lege betreft ook afgehandeld. De bezwaren richten zich niet in de eerste plaats tegen de et prikoorgenomen bebouwing in de Poelpolder zuid (1800 wonin- d kJ>en)' maar tegen de wijze 1 nai'aar0P w'j^en (Poelpolder J en II) met elkaar moeten Tworden verbonden, bewq Provinciale Planologische !ommissie vindt dat bij de voor dorpsuitleg re kening moet worden gehou- ;n met de voorbereiding op 'oelpolder zuid II. Dat is ge wenst, aldus de commissie, ongezien zonder duidelijke litspraken van de .raad over le hoofdopzet en de fasering ran de toekomstige dorpsuit- ;g een goede beoordeling van ;gen een vastgesteld plan in- [ediende beroepsschriften niet ;oed mogelijk is. Het Lissese illege is het daar niet mee De gesprekken over 'oelpolder II starten in 1986. De PPC acht ook tweeontslui- tingswegen voldoende, name- DijkeMjk de reeds aanwezige Roo- i ha^erbroekdijk en de verlengde /an dftuishornlaan. De opgenomen eggeipntakking van de Frans Hals niftraat wordt door de PPC ont- iet college stelt dat deze reac- be ie niet aansluit op de wens om timaj leide wijken optimaal met el- heblcaar te verbinden. Men is er- nieran overtuigd dat de gestelde Dobiormen (geluidshinder) zullen ijftiei vorden overschreden als aan Vaileze bezwaren gehoor wordt Maasjegeven. Wel eens is het colle- het met de „garantie" die PPC vraagt met betrekking 1 •i ot het aantal motorvoertuigen iijkeilat per etmaal zal passeren. In luêteiet raadsvoorstel wordt ver- it ge claard dat het aantal motor- nade 'oertuigen per etmaal op de luishornlaan, de Gerard Dou- itraat en de Jozef Israëlstraat tussen de Van Ostadestraat en j. Doustraat) op grond van re- lelijke schattingen binnen een >eriode van 10 jaar minder lan 5000 zal bedragen. -lege NOORDWIJK Hoewel de fundering er al ligt en er volop wordt gewerkt in de bouwput, probeert het Apostolisch Genootschap in Noordwijk nog steeds te voorkomen dat de ziekte kostenverzekeringsgigant het Zilveren Kruis een ge bouw neerzet op de Hout krocht waar voorheen een kleuterschool stond. Gedeputeerde Staten (GS) van Zuid-Holland hebben een ver klaring van geen bezwaar voor de bouw afgegeven. De situering, hoogte en bouwmas sa van het kantoor schuin te genover het hoofdkantoor aan de Van de Mortelstraat achten GS aanvaardbaar. Het Aposto lisch Genootschap is het daar echter niet mee eens. Dit kerkgenootschap vindt dat de nieuwbouw voor het Zilveren Kruis zowel wat betreft ka rakter als de situering, hoogte en massaliteit de omgeving aan de St. Jeroensweg zeer ne gatief zal beïnvloeden. „De be staande omgeving wordt ge kenmerkt door kleinschalige woningbouw. De tegenoverge legen begraafplaats geeft aan deze wijk ook een specifiek karakter. Terecht heeft het ge meentebestuur hieraan in het verleden aandacht geschon ken, hetgeen duidelijk terug te vinden is in de ruimtelijke re latie tussen de begraafplaats, het voormalige schoolgebouw, de woningen en onze Plaats van Samenkomst. Door de bouw van het kantoorgebouw wordt deze relatie grondig verstoord", aldus het bezwaar schrift dat bij de commissie- AROB is ingediend. Het Genootschap acht het hoogteverschil tussen de ge bouwen te groot (8.30 meter en 4.50 meter), stelt dat de rooilijn wordt overschreden en het kantoor mede daardoor te dicht bij de woonbebouwing komt te staan en er te weinig groenvoorzieningen worden gerealiseerd. Grote bomen, zo als in het tuinontwerp bij het kantoor gedacht, zullen vol gens het Apostolisch Genoot schap nooit zo groot kunnen worden als gevolg van de zandgrond. Het kerkgenoot schap voert bovendien aan dat een computercentrum voor het Zilveren Kruis niet een plaats gebonden voorziening is, zeker niet omdat buiten het hoofd kantoor in Noordwijk ook nog 17 vestigingen elders in Ne derland te vinden zijn. NOORDWIJK Erwten soep en brood met spek. Dat was aangerukt door bouwer Noorlander om het officiële startsein van de bebouwing in deelplan II van het Vinkeveld in Noordwijk te vieren. De officiële eerste paal rondom de heistelling staken echter triomfantelijk al tien tallen betonnen kopjes boven het zand uit en op vragen van de burgemeester ant woordde S. Noorlander schalks dat dat „tuinhekjes" moesten worden zou giste ren worden geslagen door staatssecretaris mr. G.Ph. Brokx van volkshuisvesting. Deze bleek echter door ziek te geveld en werd daarom vervangen door drs. J.L.P. Post, de hoofdingenieur-di recteur van de volkshuisves ting in Zuid-Holland. Zijn komst sloeg gelijk de hoop op leuke toezeggingen de bodem in bij burgemees ter mr. J.M. Bonnike van Noordwijk. „Als er staatse cretarissen komen, betekent dat vaak dat ze nieuwtjes, of in Sinterklaastijd surprises en cadeautjes, meebrengen". De hoofdingenieur las de toespraak van de staatsecre taris voor, maar die bevatte geen toezeggingen voor meer Drs. J.L.P. Post, hoofdingenieur-directeur volkshuisvesting in Zuid-Holland, feliciteert aannemer S. Noorlander met de start van Vinkeveld II. Burgemeester J.M. Bonnike houdt het droog. gesubsidieerde woningbouw in Noordwijk. De staatssecre taris liet via zijn plaatsver vanger weten dat gemeenten voor de sociale woningsector niet alleen hun hoop moeten vestigen op nieuwbouw. „Die maakt maar twee procent van de woningvoorraad uit. Veel belangrijker is een goed beheer en een goede verde ling van de woningvoor raad", ofwel mensen die zich iets beters kunnen permite- ren moeten doorstromen en sociale woningen voor ande ren vrijmaken, luidt het mot to van de staatssecretaris. Ruim zeventig procent van de eerste 173 woningen in Vinkeveld II is al verkocht. Overigens waren er tweeë neenhalf keer zoveel gega digden als er woningen wa ren. De stichtingskosten van de1 koopwoningen liggen tussen de 119.000 en 155.000 gulden en de huren van de etagewo ningen tussen de 440 en 490 gulden per maand. Met deel plan II gaat het Vinkeveld in totaal een 850 woningen tel len. De eerste fase telde 378 woningen en de tweede on geveer 450. VAKBOND BLOEMBOLLENKWEKERS LTB: HAARLEM HILLEGOM De overheid moet zich inspannen om belemme ringen voor de expori van bloembollen op te heffen. Zo moeten de Ja panse grenzen binnen vijf jaar voor de Neder landse bloembol geopend zijn. Dat schrijft het be stuur van de vakbond Bloembollenkwekers van de Katholieke Land en Tuinbouwbond (LTB) in het beleidsprogramma voor volgend jaar. Het bestuur dringt er op aan dat nieuwe markten in het buitenland sterk ontwikkeld worden. De LTB noemt lan den als Japan, China, Korea, Australië en de OPEC-lan- den. Quarantainebepalingen zoals die in Japan en Austra lië bestaan moeten worden opgeheven. Overheid en bedrijfsleven moeten zich in spannen om de concurrentie van het buitenland en de stagnerende inkomensont wikkelingen het hoofd te bie den, aldus het vakbondsbe- stuur. De vakbond is bezorgd over de plannen om meer bossen in Nederland te planten. Die zouden dan met name op agrarische gronden terecht komen. Virus, vlieg en bacte- riezieketen kunnen ernstige gevaren voor de bloembol lensector opleveren, aldus het bestuur. De bloembollenkwekersvak- bond waarschuwt ook voor de gevolgen van arbeidstijd verkorting (ATV) bij kleine bloembollenondernemingen. ATV leidt niet tot meer ar beidsplaatsen, maar eerder tot verslechtering van de ar beidsomstandigheden. De on dernemer en zijn gezin zullen namelijk een langere werk dag krijgen, zo voorspelt het bestuur. Het bestuur wil irr de toe komst ook een betere voor lichting over de bloembollen sector bewerkstelligen. Met name bij het gebruik van be strijdingsmiddelen is dat no dig, meent het vakbondsbe- stuur. Bij zowel burgers als werknemers in de sector be staat er onbegrip over de ge varen en gevolgen van het werken met „gewasbescher mingsmiddelen", zoals het vakbondsbestuur ze om schrijft. Maandag 9 december houdt de vakbond de jaarlijk se ledenvergadering in Tres long in Hillegom. Daar ko men onder meer het jaarver slag over 1985 en het beleid sprogramma voor 1986 aan de orde. Het nieuwe clubgebouw van de Warmondse IJsclub in de Veerpolder. WARMOND, De Warmond se IJsclub heeft sinds kort de beschikking over een fraai clubhuis. Vorig jaar werd de nieuwe landijsbaan in de Veerpolder al in gebruik geno men, nadat er vele winters op de Poel achter de Oranje Nas- saulaan was geschaatst. Door veel zelfwerkzaamheid heb ben de leden van de ijsclub nu ook een behaaglijk onderko men laten verrijzen bij baan achter de Dekker-tennishal len. De laatste jaren deed zich het euvel voor dat in alle omrin gende gemeenten al volop werd geschaatst, terwijl de Poel nog steeds niet goed was dichtgevroren. De oorzaak van dat late dichtvriezen was on der meer het lozen van pomp water vanuit een naastgelegen zandwinput. Bovendien kwa men er bij sterke wind veel windwakken voor. Vorig jaar werd in de Veerpolder de lan dijsbaan aangelegd. De baan is groot genoeg om officiële wed strijden op te houden. Voorzie ningen als licht en geluid en een clubhuis konden echter pas dit jaar worden gereali seerd. Als clubhuis werd aan vankelijk een schuur gekocht die moest wijken voor de bouw van de wijk Lommer- lust. Nadat deze in Warmond be kende „schuur van Ramb" uit elkaar was genomen, bleek hij toch minder geschikt om weer op te bouwen. Door de ver koop van obligaties werd snel een bedrag bijeen gebracht om een direktiekeet aan te kopen die nu als clubhuis in de Veer polder is geplaatst. ALPHEN AAN DEN RIJN Enkele woonhuizen in Alphen zijn gisteren en vannacht het doelwit van inbrekers geweest. Uit een woning aan de Saffier- straat is vannacht een mun tenverzameling weggenomen. Deze had een waarde van on geveer 15.000 gulden. De da ders kwamen binnen door een klapraampje te forceren en daarna de keukendeur open te maken. Op klaarlichte dag hebben on bekenden gisteren een schuif pui van een huis aan de Groe- noord geforceerd en vervol4 gens vijf girobetaalkaarten, zes Eurocheques, een bankcheque en gouden sieraden gestolen. De goederen hebben een waarde van vijfduizend gul den. Andere bewoners van de wijk Groenoord misten na een in braak een hobo. Deze is zes duizend gulden waard. Een ge forceerd bovenlichtje ver schafte hen toegang ^tot het pand. VOORSCHOTEN De gemeente Voorschoten moet de extra kosten betalen van de Openbare Bibliotheek zodat deze dezelfde service kan ijven verlenen aan het publiek. De boeke- mitleen op zaterdag en in de avonduren kan an bijvoorbeeld blijven bestaan. Tot die con- löclusie kwamen gisteravond de commissies wei- lijn en financiën. Het rijk heeft de geldkraan jedeeltelijk dicht gedraaid en daarom zal de ge- uitleen te Voorschoten zelf een deel van de perso neelskosten moeten financieren. ?eMbli [De commissies welzijn en financiën menen dat ,^de huidige financiële toestand van de gemeente deze extra financiële lasten wel kan dragen. Uit en overzicht blijkt dat de Voorschotense bi- iliotheek erg zuinig werkt. De automatisering en het invoeren van de computer is noodzaak en daarnaast is er extra ruimte nodig om de leeszaal te vergroten. Het bestuur van de biblio theek verliet gisteravond na deze toezeggingen zeer tevreden de vergadering. Het zakgeld voor de bewoners van de bejaar dentehuizen wordt door de gemeente Voorscho ten tijdig overgemaakt naar de betrokkenen. Die mededeling deed wethouder L. Marselis gisteravond naar aanleding van klachten van bejaarden. Er is volgens de wethouder een sto ring in de uitbetaling geweest omdat een door de bewoners van het Hofflant Huys aangewe zen bankinstelling erg traag is. Direkt na de ontvangst van de brieven fran de bejaarden over het uitblijven van hun zakgeld, is contact opgenomen met de betrokkenen. De PvdA/PPR-fractie was behoorlijk negatief over de bereikte resultaten in het beleid van het ouderenwerk. Volgens het beleidsplan 1985 hadden diverse voorzieningen getroffen moe ten worden zoals uitbreiding van „Tafeltje Dekje" van twee naar drie maal per week. Vol gens wethouder Marselis had dat te maken met veranderde omstandigheden en het langdurige overleg met de bejaardentehuizen. De uitbrei ding van de taak van een bejaardentehuis bui ten de eigen muren kan uitsluitend worden verzocht en niet worden afgedwongen, aldus wethouder L. Marselis. „Wanneer er dan nog moeilijkheden ontstaan binnen de direktie van het bejaardentehuis in de wijk Noord-Hofland dan wordt het allemaal erg moeilijk", merkte hij op. De commissie welzijn bleek gisteravond niet bereid om zo maar meer dan een miljoen gul den te storten in de pot voor sportvoorzienin- gen. Er zal eerst overlegd moeten worden over de plannen, aldus de commissie. In Noord-Hof land-zijn inmiddels drie grote sportverenigin gen op één lijn gekomen ten aanzien van multi functionele sportvoorzieningen. Daarin passen een eenvoudige sporthal en twee kunstgrasvel den voor hockey. In de wijk Bijdorp willen de sportverenigingen die vaste huurders van de sporthal de Vliethorst zijn, uitbreiding met een tweede sporthal omdat veel spelers moeten uit wijken naar elders om hun sport te bedrijven. Voor het basisgymnastiekonderricht dient de J. W. Fnsohal opgeknapt te worden. In 1976 waren daar al plannen voor, de kosten waren toen geraamd op 400.000 gulden. Getracht zal worden alles op een rijtje te zetten en daarover begin volgend jaar een beslissing te nemen. GS: OVEREENKOMST OVER OOSTHOUT RECHTSGELDIG VOORHOUT/DEN HAAG Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland vinden dat de exploitatieovereenkomst tussen gemeente Voorhout en het bouwbedrijf Noorlander met betrekking tot de wijk Oosthout rechtsgeldig is. Zij antwoorden dit op vragen van PSP/CPN/PPR-statenleden E. Kohier en E.Th.M. Meijer. GS menen dat de overeenkomst een afgewogen bouwplan garan deert. De statenleden vonden dat door de gang van zaken rond het bouwplan diverse delen van Oosthout via artikel 19-proce- dures vooruitlopend op het bestemmingsplan gaan worden gere aliseerd. Zij vinden dat ongewenst omdat er dan geen afweging meer plaats vindt op basis van het grote geheel, maar eerder ad hoc-beslissingen worden genomen. GS stellen dat dit op zich niet ongeoorloofd is, maar geven toe dat deze werkwijze een kri tische benadering vraagt. De exploitatieovereenkomst was dit voorjaar een heet hangijzer in de Voorhoutse gemeenteraad. De overeenkomst werd met een zeer krappe meerderheid bekrach tigd door de raad. DEN HAAG/SASSENHEIM „Provinciale bestuur ders en stedebouwkundigen bepalen wat goed en mooi is voor een ander, maar zijn achteraf helaas niet ver antwoordelijk te stellen voor hun keuzes". Dat vindt Sassenheimer J.W. van 't Spijker. Zijn bezwaarschrift tegen de bouw van negen woningen aan de Kagersin gel werd gistermorgen behandeld bij de commissie- AROB. Hij vindt dat de bouwplannen niet passen in de strakke, rechtlijnige en deels met flats gevulde woon wijk. Van 't Spijker pleitte voor een ander plan: het bouwen van zoge naamde Meanderwoningen, die ook elders in de wijk in rijtjes van tien te vinden zijn. Volgens hem zou dat niet alleen goedko per zijn, maar voor ae nieuwe bewoners ook een gunstiger tuin- situatïe opleveren. Ook protesteerde hij tegen het feit dat zes ga rageboxen deel uit maken van het bouwplan. Een verzoek van hem om daar een garage te mogen bouwen was door B en W van Sassenheim afgewezen omdat dan het trottoir gekruist moet worden. Tot slot achtte de bezwaarmaker het volkshuisvestingsbelang in deze kwestie niet al te groot omdat in de buurt regelmatig diver se Meanderwoningen leeg staan en een deel daarvan is betrok ken door mensen die niet aan Sassenheim gebonden zijn.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 13