~fohn Lennon herdacht in -,A Journey in the Life" R 198- 'ADIO/TELEVISIE Qaidó&Qowvard WOENSDAG 4 DECEMBER 1985 PAGINA 9 iy Channel rechtstreeks met 'Walt Disney's Kerstparade' ^^bNDEN Sky Channel zendt op 25 de- ^^jnber (Eerste Kerstdag) in een recht- eekse uitzending vanuit het Ameri- tet be>|anse Florida de „Walt Disney World's •ekendlry Merry Christmas Parade" uit. Deze r 1985derhalf uur durende parade, die om uur 's m'tIdags begint, wordt via de 43lTrght Star satelliet overgestraald. ewaar-!esentator is Joan Lunden, die Mickey tiuse en zijn vriendjes aan het publiek it voofi°rste^ aan hanc* van fragmenten uit «e ^assieke Disney-films, zang- en dans- miners uit „Magie Kingdom" en de Ep- I Centre Christmas shows. Mickey en jnnie Mouse paraderen ook in een door [arden getrokken wagen, die dertig jaar leden voor het eerst werd gebruikt tij- ■m^is Walt Disneys Kerstparade. Donald )ck. Pluto, Goofy, Sneeuwwitje en de zeven dwergen zijn aan het werk in de speelgoedfabriek van de kerstman terwijl Dumbo de vliegende olifant een groep cir cusartiesten begeleidt. Muzikaal wordt de show opgeluisterd door The Monk Band met Robin Hood en macheren de tinnen soldaatjes over het scherm. Aan deze kleurrijke parade wordt deelgenomen door zo'n 300 artiesten. Behalve deze kerstshow zendt Sky Chan nel op 21 december om zes uur 's middags ,,A Magical Disney Christmas" uit. Deze show, die wordt gepresenteerd door Linda de Mol, zal worden gevuld met fragmen ten uit Disney-programma's, een kijkje in Londen aan de vooravond van Kerstmis en een bezoek aan de The Wuzzles in het Croydon's Allders warenhuis. Nieuwe voorzitter Wereldomroep UTRECHT Het bestuur van Radio Nederland Wereldom roep heeft de 48-jarige drs. M. Dijkstra benoemd tot nieuwe voorzitter van de directie als opvolger van de in augustus vorig jaar overleden N. Bo- gaart. Minister Brinkman moet nog goedkeuring hechten aan die benoeming. Van 1973 tot mei dit jaar was Dijkstra lid van de raad van beheer van de NOS, belast met regio nale zaken, en in de laatste vier jaar van die periode te vens vice-voorzitter van de raad van beheer. Van 1967 tot eind 1972 zat hij voor D66 in de Tweede Kamer. VPRO BEGINT SERIE „HAMM HOPPA9 HILVERSUM De VPRO start vandaag op Ned. 2 om 17.17 uur de serie „Hamm Hoppa". Het betreft de creatie van Genio de Groot en Harry Piekema. De kijker ziet twee hartveroverende, door het leven struikelende zotten. Hoppa is een ex centrieke dagdromer, die zich heeft ontfermd over de zot Hamm. Hun vreemde relatie is aanleiding tot al lerlei komische en ontroerende ver wikkelingen. Het gesproken woord heeft plaats gemaakt voor de taal van de clownerie, waardoor het duo de serie universeel en leeftijdsloos maakt. De opnamen zijn gemaakt in de Voerstreek in Belgisch Limburg vlak onder ons eigen zuid-Limburg, waar in het verleden regelmatig confrontaties plaats hadden tussen de twee taalgroepen. De Voerstreek heeft evenwel een heel andere kant: die van het rustieke en landelijke. „Het was eigenlijk de bedoeling dat niemand kan zien waar werd ge filmd, ten einde extra vervreemding te laten optreden. Daarom wordt ook het Duits (de internationale clowns- taal) gebruikt", zo verduidelijkt re gisseur Frank Alsema. Van „Hamm Hoppa" zijn inmiddels zes afleve ringen gemonteerd. Voorlopig wor den er drie van uitgezonden. De tweede aflevering heet 'Het Concert' (11 december) en de derde en voor lopig laatste heet 'Artisten' (18 de cember). JOCHEM GREVEN 4 (LVERSUM Door de tod van John Lennon op ht december 1980, heeft e laatste maand van het jr nog meer betekenis h 'kregen. Vooral poplief- ibbers zien deze hekkes- iter veelal als de John ;nnon-maand. Radio, te- visie, maar ook platen- ^atschappijen hebben de fitste jaren handig inge steld op de sentimenten nd de moord op deze Éj-Beatle. Zo brachten de 0ee platenmaatschappij- (EMI en Polydor) aaraan hij met oud en euw materiaal was ver inden, de laatste paar ir in december langspe- r na elpee uit. ms waren de platen voor- n van heel schokkende hoe rt, zoals de bebloede bril van nnon op „Season of Glass". I deze elpee uit 1981 die pns vrouw Yoko Ono ter gedachtenis aan hem op- jm, verhaalt de componiste Ier haar liefde voor hem en hudt ze het rouwkleed van Ih af in een nummer zoals goodbye Sadness". Veelal érd er diep in het geluids-ar- |ief gedoken om nog niet uit bracht materiaal aan het vi- fl toe te vertrouwen. Een lorbeeld daarvan is de langs- ler „Heart Play - Unfinished jalogue" uit 1983. Een jaar ter ging Polydor zelfs zover bi het overgebleven materi- II van de „Doublé Fanta- sy"-studio-sessies op plaat vast te leggen. Zij hadden nooit de 33-toeren schijf gehaald als Lennon nog zou leven, want kritisch als hij was, vond hij de nummers te zwak. En dat zijn ze, naar John Lennon- -standaard, eigenlijk ook. Beperkt Dit jaar lijkt de Lennon-her- denking-op-plaat beperkt te blijven tot de prachtige single „Jealous Guy" van de in 1971 uitgebrachte solo-plaat „Imagi ne". De radio en televisie roe ren zich echter heviger dan ooit. Vooral in Engeland, Duitsland en Amerika. Als we ons beperken tot de televisie... In Amerika werd deze week het drie uur durende portret „John Yoko: A Love Story" uitgezonden met in de hoofd rollen Mark McGann (John) en Kim Miyori (Yoko). In Eu ropa draait het vooral om de documentaire „John Lennon: A Journey in the Life". Dit door regisseur Ken Howard vervaardigde portret wordt zo wel op BBC 1 (vrijdag om 22.25 uur) als op Duitsland 1 (zondag om 22.45 uur) uitge zonden. In deze 'levenswandel' gaat het niet om archiefmateriaal, maar ook om door acteurs na gespeelde scènes. Ken Howard had graag de echte Lennon ge portretteerd aan de hand van Beatles- en Lennon-films en videomateriaal maar de regis seur verwachtte grote proble men rond de rechten omdat van vele meters film nog steeds niet duidelijk is, wie nu precies de copyrights beheert Bovendien ging Ken graag de uitdaging aan een goed portret te schilderen van een van de meest spraakmakende en ge liefde personen uit de zestiger en zeventiger jaren. Lennon en zijn vrouw Yoko waren vóór velen de Romeo en Juliet van de jaren zeventig. Wie oud genoeg is, herinnert zich onge twijfeld de „Bed-In" in het Amsterdamse Hilton- hotel tij dens hun huwelijksreis en de veel besproken liefdes-foto's van John en Yoko. Ook de el pee „Two Virgins" wijst in die richting. Uitgesproken Beatle Lennon was de meest uitge sproken Beatle wat hem bij voorbeeld door de Amerikaan se immigratie-dienst niet in dank werd afgenomen. Het duurde jaren en heel veel geld voordat hij uiteindelijk zijn verblijfsvergunning kreeg. Lennon was ook zo verander lijk als een kameleon en die verschillende stadia zijn nu nog in zijn muziek terug te ho ren. Zo is hij een zoekende ziel op een elpee zoals „John Len non The Plastic Ono Band", een ontboezemende, heel eer lijke plaat, die voor een deel werd beïnvloed door de thera pie die hij op dat moment on derging bij psychiater Arthur Janov. Wie Lennon als geluk kige huisvader wil terughoren, zal naar „Double Fantasy" moeten luisteren, zijn laatste langspeler. Het leven van Lennon is ei genlijk een tragedie. De muzi- John Lennon en Yoko Ono tijdens de 'Bed-In' in het Amsterdamse Hilton-hotel. kant is zijn hele leven op zoek geweest naar het geluk, dat hij al op vroege leeftijd met onder meer de dood van zijn moeder op vijfjarige leeftijd, heeft moeten missen. Op het mo ment dat hij het gevonden dacht te hebben, na de geboor te van zijn zoon Sean, mocht hij er slechts even aan proe ven. Vijf jaar lang leefde hij als huisman in harmonie met zijn gezin en besteedde hij ook weer aandacht aan Julian Lennon, zijn zoon uit het hu welijk met Cynthia, die hem regelmatig kwam bezoeken. Toen werd hij voor zijn appar tement in New York door een gek doodgeschoten. Bernard Hill De belangrijkste rollen in „John Lennon: A Journey in the Life" worden gespeeld door Bernard Hill als John lennon, Tim McEvoy als kleu ter John en Benji Lawrence als teenager Lennon. Helen Shapiro speelt Johns eerste vrouw Cynthia, terwijl Megu- mi Shimanuki, Yoko portret teert. Behalve een kijkje in het leven van de ex-Beatle zoals vrienden zich dat herinneren maar ook zoals zich dat in in terviews en filmopnamen af speelde, zijn er optredens van onder andere Roy Orbison. Hij zingt „Help". Roger Waters van Pink Floyd brengt „Across the Universe", Linda Thompson zingt „Watching the Wheels", terwijl Helen Shapiro behalve als actrice ook als zangeres is te horen met het eerste Beatles-succes „Love Me Do". Zowel hoofdrolspeler Bernard Hill als regisseur Ken Howard zijn geen onbekenden. Ber nard Hill speelde eerder in het toneelstuk „John, Paul, Geor ge, Ringo... and Bert" de rol van de componist. Hill vertel de onlangs in een interview hoe hij in vier weken moest afvallen ,om de magere Len non uit 1980 gestalte te kun nen geven. De acteur denkt met enige weemoed aan de op namen terug. Bernard: „Het is de laatste keer dat ik de pop muzikant gestalte kan geven. Ik ben nu veertig, een volgend keer ben ik te oud". Regisseur Ken Howard heeft The Beatles en het hele muzi kale gebeuren in de jaren zes tig van nabij meegmaakt. Hij was onder meer mede-verant woordelijk voor de hits van Dave Dee, Dozy, Beaky, Mick Titch en werkte voor de BBC op het moment dat de Beatlemania zijn hoogtepunt bereikte en de groep te gast was bij de omroep in een van de programma's waaraan hij meewerkte. HANS PIËT NEDERLAND 1 VARA 15.20 Op Weg, tv-serie over de mannen van de grote weg. Afl. 10: Dodelijke dosis 16.10 Zo jong als je je voelt..., Engelse comedy-serie. Afl.: De Best-Seller 16.35 Sportlaan 80: American Football. Presentatie: Dolf Brouwers 17.05 VARA's Clipparade. Pre sentatie: Adeline van Lier NOS 17.30 '/^-Journaal VARA 17.46 Sportlaan 80, gasten en opvallende wedstrijdbeel- den gepresenteerd door Dolf Brouwers TELEAC 18.25 Engels voor Gevorderden (Follow Through), les 8 VARA 18.55 (SDe Fabeltjeskrant 19.00 De Snorkels, tekenfilmse rie 19.23 E Zeg 'ns AAA, comedy serie. Hans zit weer in Griekenland en Lydie in Nederland. Wanneer ze el kaar eindelijk ontmoeten, valt er heel wat uit te leg gen NOS 20.00 Journaal SOCUTERA 20.28 Kinderpostzegelaktie 1985 Kind en Verkeer VARA 20.35 De Speurder, Duitse serie. Afl.: Verkocht en verraden. Vrachtwagens vol met waardevolle inhoud ver dwijnen steeds vaker. Ie dere aktie van de politie om de daders te pakken mislukt. Zou er binnen het politie-apparaat een lek zitten? 21.25 Pisa, satirisch programma van Harry Vermeegen en Henk Spaan 21.50 Achter het Nieuws, actua liteitenrubriek met een portret van de nieuwe VARA-voorzitter Marcel van Dam als programma maker en politicus. Verder een reportage over de Westduitse journalist Gün- ter Wallraff, die volle zalen buitenlanders trekt na het verschijnen van zijn boek 'Ik (Ali)' en een blik op de politieke barometer van Maurice de Hond. 22.30 Sonja op woensdag, praatprogramma vanuit Rotterdam gepresenteerd door Sonja Barend NOS 23.35 Journaal 23.40 Nieuws voor doven NEDERLAND2 VPRO 15.30-17.30 VPRO's Weide We reld. Gevarieerd kinder programma met om 15.30 E Laurel en Hardy, afl.: Een fluitje van een cent (1930), 15.50 Blikskaters, 16.05 Punky Brewster. Afl. 10: Punky's pop, 16.30 Theo en Thea, 16.40 Ver halen van de Zwarte Kraai, griezelprogramma voor kinderen en om 16.50 Kleu terclips FEDUCO 17.40 TEMA: Omgaan met geestelijk gehandicapten NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.30 Sesamstraat 18.45 E Jeugdjournaal 19.00 Journaal PP 19.12 Uitzending van de PSP NOS 19.22 Van Gewest tot Gewest, regionaal magazine 20.10 Nederland C, cultureel magazine met aandacht voor het Franse plaatsje Barbizon. In het Haags Ge meentemuseum is binnen kort een tentoonstelling te zien van werk van de schil ders van Barbizon, dat van belang was voor de ont wikkeling van de Haagse School. Verder aandacht voor de schrijvers Hans Warren en Henk Hofland 20.40 Bastille, Nederlandse speelfilm uit 1984 van Ru- dolf van den Berg, naar het boek 'La Place de la Bastil le' van Léon de Winter. Met o.a. Derek de Lint, Loudi Nijhoff, Geert de Jong en Ischa Meijer. Een onbestemd gevoel van on rust beheerst het bestaan van Paul de Wit. Bij toeval komt hij op het spoor van een dubbelganger, die hij houdt voor zijn in de oor log gedeporteerd twee lingbroertje Philip NOS 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag 23.00 Studio Sport 23.30 Nieuws voor doven EUROPA TV Programma-overzicht Emilie. Kleuterprogramma Rexie Dog. Kinderprogramma The Thunderbirda Sportreportages Europees weerbericht World Watch The Archives of Time. Docu mentaire-serie Jason King, tv-serie World Watch. Nieuwspro gramma Programma-overzicht OMROEP RIJNLAND Uitzending op kanaal BRT 2 17.30-18.30 Regionaal programma, met aandacht aan de Sinter klaas-intochten in Voorschoten en Sassenheim. Verder een re portage over de actie „Houdt uw dorp schoon", die onlangs in Voorschoten werd gehou den. Ook is er een film over de Emilie Knappert Scholenge meenschap voor Beroepson derwijs in Leiden RT 1 -L30 De Trofee van de TV, basket- I balspel in veertien wekelijkse lessen met een wedstrijd tus sen scholen om de Trofee van de TV. Vandaag: Berchem, - Gent (finale meisjes) '.55 Journaal I.00 Tik Tak, kleuterprogramma |.05 Plons, kinderprogramma. Afl.: Plons en de nachtegaal |.10 Zeppelin, informatief kinder magazine. Presentatie: Rafaël I.35 BS Kapitein Zeppos, Vlaamse tv-serie. Afl.: De egelantier (4). Met o.a. Senne Rouffaer, Ray mond Bossaerts en Vera Ver- oft (herh.) I.00 Uitzending door derden. Pro- I gramma van de Katholieke Te levisie- en Radio-Omroep I.40 Mededelingen en program ma-overzicht I.45 Journaal 1.10 Kijk uitl Verkeerstips .15 Namen noemen, spelprogram- j ma waarin twee panels, sa mengesteld uit bekende perso- i nen, via cryptische omschrij vingen eigennamen raden. Presentatie: Kurt van Eeghem I.00 Leven met borstkanker, docu- mentaire-serie. Afl. 4: Nazorg. Na het ziekenhuis staat de pa tiënte nog een lang verwer kingsproces te wachten .45 Wie schrijft die blijft, boeken- magazine :40 Journaal en Coda: 'Zoals ik adem zal ik herhalen', van Ben RT 2 Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische tv-se rie. Met: Ann Henderson-Sti- res, Rowena Wallace, Alexan dra Fowler e.a. j Tijdrover Mededelingen en program- ma-overzicht Journaal i Videomatch, videospelletjes met Marleen Gordts i De gestolen misdaad (Ie vo- leur des crimes). Frans/ltali- 5 speelfilm uit 1969. Met i de hoofdrollen: Jean-Louis Trintignant, Robert Hossein, Florinda Bolkon e.a. Regie: Na- dine Trintignant. Jean is getui ge van een zelfmoord die hij niet heeft kunnen verhinderen. Hij is daar zo ondersteboven van dat hij gevaarlijke fanta sieën gaat bouwen 21.50-22.40 Wien, du nicht allein, muziek-uitvoering in het kader van het Festival van Vlaande ren. 'Lied der Waldtaube' uit 'Gurrelieder' van Schönberg en Suite 'Der Rosenkavalier', van R. Strauss. Uitgevoerd door het Filharmonisch Orkest van Vlaanderen o.l.v. Emil Tsjakarov, m.m.v. Jard van Nes, alt RTBF 1 16.50 Nouba Nouba, gevarieerd kin derprogramma. Presentatie: Claire Diez en Philippe Drecq 17.50 Carrefours, kinderprogramma. 19.00 Ce soir, regionaal magazine 19.27 Quick et Flupke, tekenfilmse- 19.30 Journaal 20.00 Demain la crise, documentaire serie. Afl.: Tsukuba, mon amour 21.00 Miami Vice, Amerikaanse poli- tie-serie. Afl.: Tout ce qui bril le. Met o.a. Don Johnson, Phi lip Michael Thomas en Michael Talbott 21.45 Coup de film, filmrubriek met de nieuwe films 21.55 Cargo de nuit, jongerenpro gramma met informatie en popmuziek 22.30 Laatste nieuws 22.55 Informations, reflexions et in terrogations laïques MUSIC BOX/TV 5 16.00 [^Muziekprogramma's. 'News flash' met Martin (16.00), 'Chart Attack' met Simon en Sunie (17.00) en 'Music Box Roadshow' met Edwina vanuit Nederland (18.00). 19.00 Cocoricocoboy, comedy-serie 19.30 Frangoise Fabian-cyclus: Bon anniversaire, speelfilm 20.55 Hauls de gamme, muziekpro gramma met aandacht voor pop, jazz en klassiek 22.00 Nieuws 22.30-01.00 [^Muziekprogramma's. Herhalingen. 'News flash' (22.30), 'Chart Attack' (23.00) en 'Music Box Roadshow' met Edwina vanuit Nederland (00.00). Tagesschau Auf der Suche nach der Welt von morgen. 'Strijd boven de wolken', reportage over de el kaar beconcurrerende vliegtui gen Airbus. Boeing en McDo nald Douglas en hun afnemen de landen Das Haus der Krokodile, mis daadserie voor kinderen naar het boek van Helmut Ballot. Afl.: Een nieuwe ontdekking Lilingo, een dorp in Afrika. Documentaire-serie. Afl.4: Ma- san daya - families Tagesschau Hier und Heute Levin und Gutman. Afl.: Het ontstaan van het gerecht Starker als alle Pferde. Afl.: De eerste jaren van het auto mobiel en Otto en de motor Heute im Ersten CüTagesschau Der ideale Lebenszweck, tv- -spel. Met Walter Fitz, Franzis- ka Stommer, Michael Fitz e.a. Regie: Bruno Jantoss. We ken nen allemaal de boterbergen, melkzeeën, appelbergen, etc Het is moeilijk te begrijpen hoe het ontstaat en waarom het dan niet goedkoper kan. Boer Huber begrijpt er helemaal niets meer van en ziet dat de partij waar hij jaren op ge stemd heeft, hem ook in de steek laat Brennpunkt, actualiteitenma gazine Tagesthemen Musikszene 85. Nieuws uit de showbizzwereld door Ron Wil liams Tagesschau Nachtgedanken, overweging DUITSLAND 2 16.00 Heute 16.04 lm katten Winter nach dem Krieg, aflevering uit de serie 'Bettkantengeschichten' (herh.) 16.35 Tao Tao, tekenfilmserie. Afl. Een lange trektocht 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte, gevarieerd magazine 17.50 Trio mit vier Fausten, tv-serie. Afl.: De miljoenenzwendel. Met: Perry King, Joe Penny, Thorn Bray e.a. 18.55 Mittwochslotto 18.58 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Direkt, een magazine met bij dragen van jonge kijkers 20.15 Kennzeichen D, Duitse repor tages uit Oost en West 21.00 Hotel, Amerikaanse serie ge baseerd op de roman van Ar thur Hailey. Afl.: Beslissingen. Met: James Brolin, Anne Bax ter, Connie Sellecca e.a. In het St. Gregory's worden de jaar lijkse wijnproeven gedaan. Vele prominenten zijn aanwe zig. Zo ook een ex-vriendinne- tje van hoteldetective Billy (D Ondertiteling via TeleTekst. 0 Uitzending in stereo. O Zwart/wit-uitzending. ■DZwart/wit-ultzending met on dertiteling via TeleTekst. 0 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. ■3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. De getalenteerde Suzanne Vega treedt op in „Musikszene 85", waarin de New Yorkse folkclub „Folk City" centraal staat. Duitsland 1 om 23.00 Griffin met haar man, die wei nig tijd voor haar heeft, wat het huwelijk in gevaar brengt 21.45 Heute-journal 22.05 „Wer den Boden verachtet, hört nicht auf seinen Bauch", reportage over de Nkululeko- -schoolfarm in Zimbabwe 22.35 Apropos Film, actuele zaken uit de filmwereld 23.20 Venezuela im Film: Die Hoch- zeit8gesellschaft (La Boda), Venezolaanse speelfilm uit 1982. Met Esther Orjuela, Car los Carrero, Antonieta Colon e.a. Regie: Thaelman Urgelles. José Diaz en Marlène Rodri guez treden in het huwelijk. De film gaat 30 jaar terug waar men José's moeder ziet die de vader van haar kind na de ge boorte laat gaan omdat hij van de geheime dienst is. Marlè- ne's vader, actief opponent van het militaire regime, moest ook alleen voor zijn dochtertje en gehandicapte zoontje zor gen 01.05 Heute DUITSLAND 3 17.00 Schooltelevisie 18.00 Telekolleg II: I've forgotten it, cursus Engels, les 27 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 Bürgerforum: Feinde bis aufs Messer? Het wel en wee van huurder en verhuurder 21.45 Hobbythek. 'Von Zartbitter bis Praline: Schleckereien selbst gemacht'. Er wordt getoond dat de allerlekkerste bonbons, meestal schreeuwend duur, ook eenvoudig thuis vervaar digd kunnen worden 22.30 D GroBe Vogel, kleine Vogel (Uccellacci e uccellini), Italiaan se speelfilm uit 1965. Met Toto, Ninetto Davoli, Femi Be- nussi e.a. Regie: Pier Paolo Pasolini. Een proletarische va der en zijn zoon lopen* door Italië, een niemandsland tus sen katholicisme en marxisme, gevold door een kraai die steeds links-intellectuele com mentaren geeft tot ze hem ver moorden en opeten 23.55 Laatste nieuws BBC 1 17.15 The voyages of Dr. Doolittle, kinderprogramma 17.35 Hartbeat, kinderprogramma 18.00 John Craven's Newsround, jeugdjournaal 18.10 Colour in the creek, kinderse- 18.35 Ma8terteam, spelprogramma 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus 20.00 Wogan, amusementsprogram ma met Terry Wogan 20.35 Carry on, girls, tv-serie 22.00 Journaal en weerbericht 22.25 Soldiers, serie documentaires over de mens in oorlog. Pre sentatie: Frederick Forsyth. Afl.: Commander 23.15 Sportsnight, met boksen en soccer vanuit de Royal Albert Hall BBC 2 18.25 Nieuwsoverzicht voor doven 18.30 The Allotment Show 19.00 The Vikings, Amerikaanse speelfilm uit 1958 van Richard Fleischer naar de gelijknamige roman van Edison Marshall. Met o.a. Kirk Douglas en Tony Curtis 20.50 Out of Court 21.20 Queens College, Cambridge, tv-serie. Afl.: Playing the game 22.00 Cyclus van de Australische film: Strikebound, Australi sche speelfilm met o.a. Chris Haywood en Carol Burns 23.40 Newsnight, actualiteiten 00.25 Weerbericht 17.15 The Krazy Kitchen, kinderpro gramma 17.40 Danger! Marmalade at Work, kinderprogramma 18.00 Alias the Jester 18.15 Voetbal. Interland Australië - Schotland 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia, regionaal maga- 19.35 Crossroads 20.00 This is Your Life 20.30 Coronation Street 21.00 Full House 21.30 Girls on Top, comedy-serie 22.00 Minder 23.00 Nieuws 23.30 Special Bulletin, speelfilm uit 1983 01.40 Healing the Wholeness SKY CHANNEL 16.45 Young, Freë Single, met Gary Davies 17.30 E3AII American hot 100, met Nino en Barbie 18.30 The Brady Bunch. Afl.: Getting Davy Jones 19.00 The Flying Nun. Afl.: This con vent is condemned 19.30 The Greenacres. Afl.: Lisa the helpmate 20.00 The Greatest American Hero. Afl.: A chicken in every plot 20.55 The Killer Likes Candy, Engel se speelfilm uit 1968 van Ri chard Owens en Maurice Clo che met o.a. Kerwin Mathews en Marilu Tolu 22.20 International Motor Sports 23.25 (SAII American hot 100 (herh.) 00.25-01.00 (ElYoung, Free Single (herh.) NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven 10.30 Schooltv 13.00 Nieuws voor doven EO 15.30 Naar de Hubbard Gletsjer, natuurfilm NOS 16.00 Sint Nicolaas- feest, Sinterklaasprogramma vanuit de Krakeling in Amsterdam EO 16.50 EO-Kinderkrant NOS 17.30 '/^-Jour naal EO 17.46 Tijdsein-Buitenland BRT 1 MUSIC BOX 07.00 (^Muziekprogramma's. 'Hear and now' (07.00), 'Altered Images- special (herh.) (08.00), 'Pop-back' (09.00), 'Musical Chains' (10.00), 'Time Out for Holland' (11.00) en 'Mu sic Box roadshow' met Edwina en Martin vanuit Nederland (12.00). 13.00 EIHerhalingen DUITSLAND 1 09.45 ZDF-lnfo 10.00 Heute 10.03 Der ideale Lebenszweck, tv-spel (herh.) 11.30 Wer den Boden verach tet, hört nicht auf seinen Bauch 12.10 Kennzeichen D 12.55 Perso verzicht 13.00 Heute 13.15 Teletekst 16.00 Tagesschau 16.10 Tiere vor der Kamera 16.55 Mission Terra (4) 17.25 Herr Rossi sucht das Glück 17.50 Tagesschau DUITSLAND 2 09.45 Zie Duitsland 1 15.56 Pro gramma-overzicht 16.00 Heute 16.04 Allahu akbar - Allah ist groB. Afl.: Die islamitische Stadt, reportage over de islam (herh.) 16.35 Ein Fall für TKKG, tv-serie. Afl.: Het geheim van de Chinese vaas 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte 17.45 De Pink Panther BBC 1 07.50 Breakfast Time 10.20-10.30 Write now 11.30-11.50 Play School 13.30 Nieuwsoverzicht voor doven 14.00 Pebble Mill at one 14.45-15.00 Hokey Cokey 16.52 Regionaal nieuws 16.55 Tea tv 17.10 Godzilla SKY CHANNEL 08.45 Dennis. Afl.: Dennis' Newspa per 09.15 EJSky Trax, herhalingen. 'Pat Sharp Show' (09.15), 'Young, Free Single' (10.00) en "All AMeri- can hot 100' (10.45) 11.45 ISSky Trax, herhalingen 14.15 Skyways 15.10 Learned Friends 16.00 SPat Sharp Show 16.45 0First run ITV 07.25 TV-AM 10.25 Sesame Street 11.25 Cartoon Time 11.35 Scottish Bands Spectacular 12.30 Land of the Dragon 13.00 The Giddy Game Show 13.10 Puddle Lane 13.30 The Sullivans 14.00 Nieuws 14.20 Regio naal nieuws 14.30 Falcon Crest 15.30 Daytime 16.00 Take the High Road 16.25 Regionaal nieuws 16.30 Sons and Daughters 17.00 The Gid dy Game Show RADIO 1 FM 88.4 MHz, AM 747 kHz Kabel: FM 88.4 (s) 89.5 (m) leder heel uur nieuws (NOS). 16.05 EO: Tijdsein. 19.02 NOS: Hobbyscoop. 19.30 Podium van de Nederlandse lichte muziek. 20.03 Langs de lijn, sport en muziek. 22.30 Akkoord. 23.02 Met het oog op morgen. 00.02 NCRV: Late Date. 01.02 Romance. 02.02 Nachtexpress. 06.02 In 't voorbijgaan. 06.07 Wakker met muziek. RADIO 2 FM 92.6 MHz Kabel: FM 88.9 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 NCRV: De nieuwe rozengeur. 18.03 Hier en nu. 18.54 In 't voorbijgaan. 19.00-07.00 Zie Radio 1. RADIO 3 FM 96.8 MHz Kabel: FM 90.6 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 VPRO: Ronflonflon. 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 VPRO: The John Peel Show. 20.02 Frontlijn. 21.02 Backline. 22.02 Gonzo Radio. 23.02 Heartlands. RADIO 4 FM 98.9 MHz Kabel: FM 91.9 17.00 AVRO: Muziektheater. 18.00 Nieuws. 18.02 AVRO: Het betere werk. 19.00 Muzenmarkt 1985. 20.00 Nieuws. 20.02 Moderne muziek. 22.00 Zeg luister 's... RADIO 5 AM 1008 kHz Kabel: FM 89.9 (m) 17.46 Overheidsvoorlichting. 17.56 Mededelingen en Nieuws. 18.10 TROS Kinderforum. 18.20 PP: RPF. 18.30 TROS: Tempo Doeloe. 19.00 NOS: Migrantennieuws. 20.30 FEDUCO: Medelanders Neder landers. 21.00 NOS-Cultuur. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: (Alleen op de Leidse kabel) Non-stop muziek met om 16.30 Leiden Lokaal. 17.30 Nieuws en Actualiteiten. 18.30-19.30 Geeste lijk leven. BRT 1 16.05 Neem je tijd. 18.10 Actueel. 18.30 Gitaarintermezzo. 18.45 Prot.-godsd. uitzending. 19.10 Actueel. 19.31 Incontro, voor Italianen. 20.03 Crooners en soft music. 21.30 Op de Mengelberg - concert. 22.05 BRT 1 's avonds. 23.30 Twee tot Twee. BRT 2 17.10 Radio Twee. 22.05 Radio Tropical. 23.30 Twee tot Twee. BRT 3 14.35 Bayreuther Festspiele 1985: 'Siegfried', opera van Richard Wagner. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.30 Symposium. 20.30 Musica Antiqua. MORGEN RADIO 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 AVRO: AVRO's Radiojournaal. 09.05 Arbeidsvitaminen. 09.50 Snotneus Ahoy. 12.05 De Burgemeester is jarig. 13.08 AVRO's Radiojournaal. 14.05 Toppers van toen. 15.05 Hilversum 3 bestond nog niet. 16.03 KRO: Zestig jaar lief en leed. RADIO 2 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Het levende woord. 07.10 Vandaag... donderdag. 08.03 Hier en nu. 08.54 Ontmoeting. 09.03 Plein publiek. 10.30 Kletsmajoor. 10.40 Het blijft Hollands. 11.30 Twaalfuurtje. 12.40 Middagpauzedienst. 13.03 Hier en nu. 13.20 NCRV Globaal. 16.03 Studio 55. RADIO 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 TROS: De Havermoutshow. 09.03 De Nederlandstalige top tien. 10.03 De Polderpopparade. 11.03 De Europarade. 12.03 50 Pop of een envelop. 14.03 De Nationale Hitparade. RADIO 4 08.00 Nieuws. 08.02 VOO: Meesterwerken op CD. 11.00 Muziek voor miljoenen. 13.00 Nieuws. 13.02 Bach-Solisten. 14.00 EO: Metronomium. 15.30 Cultureel magazine. 16.00 VPRO: Dirigentenportret. RADIO 5 09.00 Nieuws. 09.02 NOS: NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 RVU: Nou en... 10.00 KRO: Cardijn. 10.30 De zonnebloem. 11.00 50+ (12.00 Nieuws). 12.05 Sporen in het achterland. 12.30 De derde wereld. 13.00 Nieuws. 13.10 Kruispunt. 13.40 Volwassenenkatechese. 14.00 Schoolradio. 14.50 Drempelvrees. 15.05 Glas in lood. 16.00 AVRO: 50-jarige burgemees ters. REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30 Aktualiteiten- magazine. 16.30 Middagmagazine. Omroep Rijnland: (Alleen op de Leid se kabel) Non-stop muziek met om 11.00-12.00 Ouderen. BRT 1 05.30 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.30 Tussendoor. 14.03 Van Minne- en zinnestrelend. 15.03 Zo d'ouden zongen. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 De eerste ronde. 09.00 Kunstkrant. 09.15 Belletjes. 10.03 Parkeerschijf. 12.00 Regioprogr. 13.10 De Middagpost. 14.00 Hitbox. Top 30-hits. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert (1), 1. Hoorn trio's uit opus 82, Antonin Rei- cha.. 2. Concerto in G voor twee fluiten en orkest, Domeni- co Cimarosa. 09.15 Ochtendconcert (2). 10.00 Schoolradio. 11.00 Concertinetto. 12.00 Tafelmuziek. 13.10 Actueel. 13.30 Mozart en zijn tijd (14). 14.30 In een romantische bui. I

Leidse Courant | 1985 | | pagina 9