oofdstraat na reconstructie onveilig LOK OP ZOEK NAAR SPONSORS ,Eén tegenslagen we kunnen Van Leeuwen verdwijnt uit Voorschotense politiek Saidóa^owumt Lift in Valkenburg weer ter discussie Dwangsom voor Katwijkse slachter NA12EIDEN ft OMGEVING WOENSDAG 4 DECEMBER 1985 PAGINA 13 [jft'öeh kans op WV in Warmond 'ARMOND Alle mislukte pogingen tot op- :hting ten spijt lijkt er nu toch een VVV, Ver- iging voor Vreemdelingen Verkeer, in War- ond van de grond te komen. Op 18 december imen op aandringen van Turf- en Strontrace- ïaat Hylke Tromp de drie Warmonders J. de nter, L. Bunck en J.W.H. de Neef bijeen om gen een plaatselijke VVV op te richten. Al wil men in Warmond een eigen VVV die zorgen voor cdördinatie en eventueel de ;anisatie van diverse evenementen en het ipageren van de toeristische mogelijkheden en om het dorp in handen kan nemen. Ook Turf- en Strontrace zouden daardoor beter iresenteerd kunnen worden. Dat laatste is belang omdat de gemeente Leiden op het ketouw zit om deze evenementen naar zich te trekken. Wassenaarse raadhuiskrant WASSENAAR De halfjaarlijkse raad huiskrant wordt deze week weer huis-aan- huis in Wassenaar bezorgd. Het blaadje geeft een overzicht van hetgeen het afge lopen half jaar is ge beurd in de gemeen te. Samensteller is gemeentevoorlichter Wim Kan, die zich voor de tiende keer met de raadhuiskrant heeft bezig gehouden. Lisse wil kunstwerk bij Berkhout LISSE De gemeente Lisse wil een kunstwerk van de Lissenaar Frans van der Velden bij het bejaardencen trum Berkhout plaatsen. Het kunst werk kost 40.000 gulden. Lisse heeft bij de provincie om 30.000 gulden subsidie gevraagd. B en W stellen de gemeenteraad voor om de resterende 10.000 gulden bij te passen. Het in brons gegoten beeldhouwwerk van Van der Velden is getiteld „Onder weg" en wordt momenteel op kwali- titeit beoordeeld door de Kulturele Raad van Zuid-Holland. Volgende week woensdag beslist de gemeente raad over het voorstel. Gewond na slippartij HAZERSWOUDE Een 24-jarige automo bilist uit Benthuizen is vannacht licht gewond geraakt. De man raak te in de Dorpsstraat in Hazerswoude-dorp in een slip, botste tegen de schuur van een woonhuis en raakte vervolgens twee ge parkeerde auto's. Het slachtoffer liep letsel aan zijn rechterarm en linkerbeen op. Hij is naar het Diaconessen- ziekenhuis vervoerd. Bejaarde gewond HILLEGOM Een 78-jarige inwoonster van Hillegom is gis termiddag omstreeks twaalf uur met een ernstige hoofdwond naar het Diacones- senhuis in Heemstede overgebracht. De vrouw stak plot seling de Hoofdstraat over en werd aange reden door een 13-ja- rige fietser. Lisse wil beroepen- manifestatie subsidiëren LISSE De gemeente Lisse wil de beroepenmanifestatie die volgend jaar in de Leidse Groenordhallen wordt gehou den subsidiëren. De Kamer van Koophandel in Leiden orga niseert die manifestatie in maart volgend jaar. Doel van het evenement is informatie geven over de mogelijkheden van het lager en middelbaar beroepsonderwijs in de Rijn- en Bollenstreek. De informatie betreft zowel de inhoud van het geboden on derwijs, als de diverse beroepen die na het volgen van die opleidingen kunnen worden beoefend. Omdat in Lisse een aantal scholen voor het lager- en middelbaar beroepsonder wijs zijn gevestigd, vinden B en W van Lisse die subsidië ring gerechtvaardigd. Het college stelt de raad dan ook voor om een subsidie van duizend gulden beschikbaar te stellen. Dat ligt ruim boven het gevraagde bedrag van 200 gulden. Volgende week woensdag buigt de raad zich over het voor stel. Staatssecretaris opent Hotel Wassenaar WASSENAAR Het heeft even geduurd, maar binnen kort is het zover: het nieuwe Hotel Wassenaar wordt op vol gende week donderdag 12 de cember officieel geopend door staatssecretaris P. van Zeil (economische zaken). Het am bitieuze vijfsterrenhotel aan de Katwijkseweg is sinds okto ber in gebruik. Het is gebouwd door beleggingsmaatschappij Hagee B.V. volgens een for mule waarbij bezoekers appar tementen konden kopen. LACHT VAN CDA EN GPV VALKENBURG: mtrurr Plat- VLKENBURG De jofdstraat is prachtig ge- /iteheijconstrueerd, maar on- ilig. Dat is kortweg de lacht die de fracties van k"sjJ)A en GPV gisteravond tten bij hun algemene schouwingen over de draailkenburgse begroting pnieuvor 1986. GPV-raadslid teleur- de yries stelde voor om ent d t0_aPParatuur aan te -'engen bij de verkeers- hten om overtreders i^ter te kunnen betrap- CDA-fractievoorzit- il|r H. Dijkhuizen wilde hter dat er ingegrepen ordt tegen „maniakken de vluchtheuvels ichts rechts passeren als gemoet komend verkeer n daartoe dwingt". Hij aagt zich bovendien af ei'en'df af *nen kan doen als en ge elfs een NZH-bus drie melijli irkeersheuvels op rij aan verkeerde kant pas- ert". Flinke boetes uit- dezeHen *s daarop zijn eigen itwoord. algemene beschouwingen achten gisteravond niet ?el vuurwerk: alle fracties er verheugd over t feit dat de Valkenburgse iishoudens ongeveer 22 i'timis- dden minder hoeven op te oesten. Toch bleven er hier ndaar kanttekeningen. Alle tpcties willen dat er stappen er^orden ondernomen om be- diep- dat di jaarden te kunnen huisves ten in het eigen dorp. Het CDA pleitte bij monde van Dijkhuizen voor de bouw van bejaardenwoningen, bij voorbeeld aan het Castellum- plein in de buurt van het Ge zondheidscentrum. Dat zou den dan appartementen moe ten worden met lift voor ou deren en eventueel ook voor gehandicapten. Verder stelde de CDA-spre- ker dat in overleg met Kat wijk en Rijnsburg gezocht moet worden naar mogelijk heden voor bejaardenhuis vesting want in die interge meentelijke driehoek is ruimte voor nog een bejaar denhuis. „De Stichting Val kenhof (die zich beijvert voor de realisering van een bejaardencentrum in Val kenburg) moet bereid zijn sa men te werken, ook met an dersdenkenden", aldus Dijk huizen. VVD-fractievoorzit- ter P.T. Mizee toonde zich verbaasd over het feit dat B en W verregaande afspraken hebben gemaakt met Rijns burg (over uitbreiding ook voor Valkenburgers van be jaardenhuis De Vlietstede) en daarbij Katwijk niet heb ben betrokken. „Daardoor zijn de door u voorgestelde mogelijkheden (een bejaar denhuis in Valkenburg) de eerstkomende jaren ons in ziens absoluut onhaalbaar ge worden". Ook waren de fracties niet even gelukkig met het voor stel nog eens 120.000 gulden Gisteravond werd er opnieuw gediscussieerd over een lift of aan- VALKENBURG Het kon bijna niet uitblijven. De gemeen teraad van Valkenburg moest tijdens de algemene beschou wingen over de begroting voor 1986 wel „de lift" ter sprake brengen. Voor de lift, die centraal in het raadhuis zou moeten komen, had de raad verleden jaar al na jaren van discussie gekozen omdat uitbreiding van het raadhuis in de vorm van een raads- annex trouwzaal op de begane grond te duur was. Volgens mevrouw A. van den Broek (PvdA/PPR) zouden kleine aanpassingen aan het raadhuis wel kunnen, maar zij vond terughoudendheid geboden wanneer er meer geld in het geding komt, zoals het geval is bij de bouw van een lift. VVD-fractievoorzitter P.T. Mizee constateerde „met enige verbazing" dat het hoofdstuk lift weer „pro memorie" in de begroting voorkwam en het college nog steeds niet met voorstellen was gekomen ondanks alle gegeven adviezen. Ook het CDA gaf bij monde van H. Dijkhuizen te kennen nog steeds liever een lift te willen dan een aanbouw aan het raad huis van vier ton. „We willen alle ruimten in het gemeente huis toegankelijk maken voor iedereen. Technisch gesproken: de lift kan er in en het gemeentelijk apparaat ook. Er is geld, dus: nu doorzetten", was zijn advies. Ook GPV-spreker A. de Vries toonde zich verbaasd over deze gang van zaken omdat de raad zich over de lift duidelijk heeft uitgesproken. Hij wil echter het college steunen wanneer die eerst de totale ruimte lijke situatie in het raadhuis opnieuw wil bezien. uit te trekken voor automati sering. zeker omdat B en W ook 60.000 gulden op de be groting willen hebben voor uitbreiding van het gemeen- tepersoneel. „Door uitbrei ding van de automatisering zou er nog efficiënter en ar- beidsbesparender kunnen worden gewerkt. U conclu deert echter dat de perso neelsbezetting door arbeids tijdverkorting en toenemen de arbeid niet meer is afge stemd op het takenpakket. Besteedt dan bijvoorbeeld verslag-werk uit. Of zit het probleem dieper. Missen we simpel mankracht of eigen lijk kwalitatieve kennis?", aldus woordvoerder Dijkhui zen. Voor het CDA moet het college meer argumenten aandragen wil die fractie in stemmen met het uitgeven van die 60.000 gulden. Mevrouw A. van den Broek (PvdA/PPR) echter ziet nu de kans om de bezuinigings maatregel van voor de oorlog ongedaan te maken en de functies van burgemeester en gemeentesecretaris overigens per 1 januari een unicum in Nederland weer te scheiden, „zeker nu Valkenburg een riante fi nanciële positie heeft en per soneelsuitbreiding wenst". Met de 120.000 gulden voor automatisering gaat zij niet zonder meer akkoord. Haar fractie wil nu eindelijk de al eerder gevraagde automati seringsnota op tafel hebben waarin staat wat er allemaal kan en gewenst is met die apparatuur. Het voorstel van B en W om parkeerterrein voor 23 vrachtwagens bij de Zonne veldslaan aan te leggen kosten ongeveer 400.000 gul den wekte weerstand bij alle fracties. GPV-raadslid A. de Vries wil de gebruikers helpen en het terrein dichter bij de bebouwde kom realise ren. VVD-spreker A. Ooster- lee pleitte, gesteund door A. Bremer (PvdA/PPR) ook voor een andere oplossing en wil afwachten of hiervoor wellicht bij de provinciale weg 4 een stuk grond voor delig van de provincie ge kocht kan worden. Ook het CDA meende dat er redelijke alternatieven te bedenken zijn, bijvoorbeeld bij de Joghtlaan, in het Buitenjoght of in de buurt van het huidi ge parkeerterrein. Het Castellumplein is zowel GPV en CDA een doorn in het oog. De eerste fractie wil dat daarop meer parkeerge legenheid komt om de ver mindering van plaatsen aan de opgeknapte Middenweg op te vangen. Het CDA wil juist dat er niet meer op het hele terrein geparkeerd kan worden. Deze partij wil het plein aankleden met bomen, een kiosk, een muziektent, een ruimbemeten bloem perk, een gedenkteken aan de Valkenburgse geschiede nis en als het kan een week markt. Dit alles in overleg met de middenstand en paar denmarkt- en oranjecomité. n blij- nendi itfori 2.500,- AT WIJK De Vereniging I voorokale Omroep Katwijk is op >ek naar sponsors. Nadat de ereniging in april 1985 van i Katwijkse gemeenteraad :oen licht had gekregen en idert mei officieel een zend- iachtiging heeft, werd het ;n tijdje stil rondom de lokale mroep. De gemeente, die be id is voor' de eerste drie jaar n startsubsidie te geven van itaal anderhalve ton, zorgde dat de VLOK op het atwijkse televisiescherm te met haar lokale kabel- rant. De belofte ook dit na- W nbaai lei l vare nder- jaar met radio- of televisiepro gramma's te starten kan de vereniging echter nog niet waarmaken. Het reclameverbod van de mi nister L.C. Brinkman van WVC op de lokale televisie speelt veel regionale omroep verenigingen parten. Ze zijn wel gemachtigd uit te zenden, maar hebben financieel niet voldoende middelen om daad werkelijk op de beeldbuis of radio te verschijnen. Dat geldt ook voor de Lokale Omroep Katwijk. Voor de eerste jaren is er weliswaar geld dankzij gemeentelijke subsidie, aldus VLOK-bestuurder J. van der Beek. Volgens hem mag een lokale omroep echter pas uit zenden, als ook na die subsi dieperiode uitzendingen finan cieel haalbaar zijn. Om dit laatste te garanderen probeert de Lokale Omroep Katwijk geld los te krijgen van diverse Katwijkse instanties, zoals kerken, banken, politie en Katwijkse bedrijven. „Als VLOK zijn we afhankelijk van de geldelijke bijdrage van Katwijkse instellingen", aldus Van der Beek, die er van overtuigd is dat door het en thousiaste optreden van het bestuur de genoemde instellin gen over de brug komen. „Fi nanciële steun van wie dan ook is op dit moment van har te welkom. Met deze steun en gemeentelijke subsidie kunnen de benodigde zestig vrijwillige medewerkers gerecruteerd worden, die nodig zijn om uit te zenden. Ook kan er dan hard gewerkt gaan worden aan de ledenwerving", aldus Van der Beek. Auto botst op trekker HAZERSWOUDE Een 21- jarige automobilist uit Rijpwe- tering is vannacht in Hazers- woude tegen een trekker met oplegger gebotst. De bestuur der van het gevaarte was bezig om op de Hogeveenseweg ach teruit een inrit in te rijden. Daarbij stond hij op een gege ven moment dwars over de weg. De bestuurder van de personenauto, die uit de rich ting van Benthuizen kwam, zag het obstakel te laat en kon niet meer op tijd remmen. De man is met verwondingen aan het gezicht opgenomen in het Rijnoord ziekenhuis. FILMHUIS LISSE IN DE PROBLEMEN JSSE „Het is echt sappe- in. Eén kleine tegenslag en w kunnen de vereniging op oeken. We doen heel veel elf, bijvoorbeeld het onder- oud van de projector. Maar igenlijk moet er een profes- ionele instrumentmaker naar lijken". Sjoerd Heeringa ihetst een somber beeld van e financiën van het Filmhuis isse. Het zit het bestuur van et Filmhuis de laatste tijd mee. Een verzoek om sub- idie werd onlangs afgewezen W van Lisse, terwijl egin vorige maand onrust on- het bestuur ontstond, om- at de stichting VJV Bollen- Ireek zich plotseling ook op e „alternatieve" films stortte, let Filmhuis Lisse maakt inds vijf jaar deel uit van het ogenaamde „alternatieve ilmcircuit": in een eenvoudige aal in kunstcentrum Artopa n de Grevelingstraat wor- n films vertoond die de gro- bioscopen meestal niet ha- n omdat het „grote publiek" niet de moeite waard vindt, ak draaien er films die al in grote commerciële biosco- ;n zijn geweest. „Het zijn ch goede films. We moeten n beetje opboksen tegen het mago dat het alternatieve cir- •uit heeft: een elitair clubje geiteharen sokken dat op ens naar moeilijke films it te kijken", legt Heeringa Zestig leden vereniging Filmhuis Lisse legon vijf jaar geleden met het 'ertonen van films en telt op ogenblik 60 leden. Die be- alen 30 gulden om zeven van acht films die per worden vertoond te mogen zien. „Zestig leden is eigenlijk te weinig", aldus Sjoerd Heer inga. „Met 80 leden zouden we redelijk kunnen draaien. We teren nu nog op de klapper die we enkele seizoenen geleden maakten. We hadden toen een reeks populaire films op het programma staan en trokken prompt meer dan 200 leden". Zoals het er nu naar uitziet kan het Filmhuis met die re serve tot het eind van volgend jaar uit de voeten. „Maar dan moeten er zich tot die tijd geen tegenvallers voordoe#n", aldus Heeringa. De Vereniging Filmhuis Lisse doet er al het mogelijke aan om „goodwill" te kweken bij leden en andere Lissenaars. De vereniging geeft elk half jaar een boekje uit waarin de films besproken worden die op het programma staan. De afge lopen weken werd er een en quête gehouden om en verlangens van leden oud-leden te peilen. Tijdens de najaarsfeesten van de Hard draverijvereniging Lisse ver toonde het Filmhuis kinder films. Verenigingen die een keer een film willen draaien kunnen ook op medewerking rekenen. Verder adviseert het Filmhuis ook bij de bouw van het nieuwe Poelhuys in de Poelpolder, in de hoop daar een geschikte ruimte te krij gen. Om de activiteiten wat uit te kunnen breiden en eventue le tegenslagen het hoofd te kunnen bieden vroeg het Filmhuis dit najaar 2000 gul den subsidie aan bij de ge meente. „Niet van harte, want je wordt toch een beetje afhan kelijk. Maar om bijvoorbeeld eens een themaweekend met een paar films te kunnen orga niseren hebben we wat extra's nodig. En als de projector ka pot gaat kunnen we het verge ten. We hebben niets om te genvallers op te vangen", al dus Sjoerd Heeringa. De subsi dieaanvraag werd door B en W echter niet gehonoreerd. „Ze vonden dat we te weinig leden hadden. Ook hebben we een paar mensen van buiten Lisse als lid en B en W wilden ook daarom niet subsidieëren. Een paar raadsleden hebben echter al laten blijken dat ze het met de afwijzing niet eens zijn. Hopelijk bereiken die wat", legt Heeringa uit. Q-Bus Het bestuur van het Filmhuis kreeg nog een teleurstelling te verwerken toen bleek dat het Vormingscentrum Jong Vol wassenen Bollenstreek QBus aan de Vivaldistraat plotseling ook films uit het alternatieve circuit ging vertonen. „Boos en verdrietig", zo omschrijft Heeringa de reactie van het bestuur van het Filmhuis. „We hebben al moeite om liefheb bers te trekken en dan begin nen zij zonder enig overleg ook alternatieve films te draai- Coördinator Laurens van Schie van het VJV ontkent echter dat Qbus wil concurre ren. „De Provinciale Culturele Raad van Zuid-Holland bood in het kader van een proef een paar films aan, die we gratis konden vertonen. Dat hebben we gedaan. Op het ogenblik wordt die proef geëvalueerd. Maar we zijn zeker niet van plan ook een soort Filmhuis te beginnen. We draaien al jaren films, maar die zijn bestemd voor de aparte groep van Qbus. Dat zijn meestal meer informatieve films", aldus Van Schie. Hij geeft wel toe dat er weinig overleg is geweest, maar volgens hem wordt er binnenkort een gesprek met het bestuur van het Filmhuis georganiseerd. Sjoerd Heeringa is momenteel druk bezig met de voorberei dingen voor de films in het komende half jaar. „Aan de hand^ van de enquête hebben we een zo gevarieerd mogelijk pakket samengesteld. Ameri kaans, Italiaans, Nederlands, Oost-Europees, het zit er alle maal bij, ook verschillende genres". Vanaf 20 januari ver toont het Filmhuis onder meer „Los Santos Innocentos", „Terms of Endearment", „The Hotel New Hampshire" en „Pervola". Inlichtingen over films en lidmaatschap zijn ver krijgbaar bij Sjoerd Heeringa, Heereweg 440 in Lisse, tel. 02522-13458. PAUL VAN DER BIJL VOORSCHOTEN De Voorschotense PvdA-wet houder van openbare wer ken ir. J. van Leeuwen heeft besloten om aan het eind van deze raadsperio de niet terug te keren in de politiek. Jan van Leeu wen (37) is dan 8 jaar raadslid en 6 jaar wethou der van openbare werken geweest. Zijn vertrek uit de Voorscho tense gemeenteraad houdt ver band met zijn werkzaamheden als directeur van een bedrijf in computers. Mede door de in voering van arbeidstijdverkor ting is een combinatie van wethouder en directeur niet meer mogelijk. De laatste twee jaren is Van Leeuwen vooral in het nieuws geweest door de perikelen rond de Schoolstraat. Met het vertrek van de PvdA-wethou- der Van Leeuwen verdwijnt ook de laatste echte Voorscho tenaar binnen het college van burgemeester en wethouders. Voor de VVD zal wethouder J.D. van Dalen de lijst aanvoe ren tijdens de gemeenteraads verkiezingen in maart 1986. De enige „verrassing" op de rest van de lijst prijkt op de vierde plaats. Het is de nieuw komer mr.drs. J.W.E. van de Poel. Mr. S.A.C. Begeer heeft zoals bekend al afscheid geno men van de politiek en ook het huidige raadslid mevrouw W.L. ten Hoopen wil na de verkiezingen niet meer in de gemeenteraad terugkeren. Na Van Dalen volgen respectieve lijk op de lijst drs. H.J. Wil- lemsen, mevrouw M.C. van der Kloes-Kamsteeg, de al ge noemde Van de Poel, mr. H. van Gogh, ir. J.W. Aeijelts Averink, mevrouw J.B. Hul- scher-Boezeman, P.J. Ver schoor, mr. T.G. Tan, dr. C.J. Wansbeek, mr. N. Zandber gen. De VVD bezet momenteel acht zetels in de gemeente raad. DEN HAAG/KATWIJK Een dwangsom van tiendui zend gulden per dag indien de firma Ballering zijn verplich tingen niet nakomt. Dat heeft de Haagse rechtbank besloten naar aanleiding van het kort geding dat de vleesgrossier en slachterij J.M. van den Berg's Zonen n.v. aan de Lageweg in Katwijk had aapgespannen te gen zijn collega H.H. Ballering en Zonen b.v. die gevestigd is aan het Slachthuisplein in Den Haag. Van den Berg eiste dat Ballering zijn verplichtingen zou nakomen. De Hagenaar zou de Katwijker wekelijks ongeveer 700 slachtvarkens le veren en beroept zich nu op overmacht waardoor hij die afspraak niet kan nakomen. Van den Berg had juist de af gelopen zomer zijn koel- en opslagruimte uitgebreid na het sluiten van de overeenkomst met de Haagse firma. Hij stel de voor de rechtbank dat zijn collega zich aan zijn verplich tingen wil onttrekken omdat hij een Noordbrabantse firma bereid heeft gevonden zijn zeugen voor hem te slachten. Ballering daarentegen stelt dat hij zijn zeugen betrekt van de Noordbrabantse Coöperatie en die heeft gesteld dat varkens voortaan niet meer buiten de eigen provincie geslacht mo gen worden. De Haagse firma legde contact voor de slachto- vereenkomst met het Katwijk se bedrijf nadat het openbare slachthuis het afge lopen jaar gesloten werd. Volgens Van den Berg kan Ballering de zeugen ook op de vrije markt betrekken en kan hij dus normaal de overeen komst nakomen. Conform werd de Hagenaar ook door de rechtbank veroordeeld. Als hij in gebreke zou blijven zou hij een dwangsom van 10.000 gul den per dag moeten betalen. Het kort geding, waarin de rechter zich nu eensluidend heeft uitgesproken, was aange spannen om te bereiken dat de Haagse firma de eerder gedane rechtbankuitspraak ook na komt.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 13