Frank Arnesen: „De mensen weten wat ik kan" Schapers opnieuw uit anonimiteit Joegoslavië straft basketbalploeg af Borussia wervelt langs Real Madrid PORT CeiddeGowant DONDERDAG 28 NOVEMBER 1985 PAGINA 9 /an der Reijden wil Europees iverleg over voetbalvandalisme (Van onze parlementaire redactie) (EN HAAG De bewindslieden van de EG-landen, die ch bezighouden met sportzaken, zullen begin 1986 bij Ikaar komen. Het initiatief tot deze unieke bijeenkomst uitgegaan van staatssecretaris Van der Reijden (WVC). )ns land is in de eerste zes maanden van 1986 voorzitter an de EG. Van der Reijden wil met zijn collega's onder- ieer praten over de aanpak van het voetbalvandalisme, i samenwerking met zijn collega's uit West-Duitsland, rland. België en Luxemburg heeft Van der Reijden er ok bij de Europese Commissie, het dagelijks bestuur van e EG, op aangedrongen dat zij een EG-richtlijn voor de anpak van het voetbalvandalisme maakt. Een richtlijn, varaan inmiddels door commissaris Sutherland wordt ewerkt, is bindend voor alle EG-lidstaten. De nationale etgeving dient in de zin van de richtlijn te worden aan- epast. Het niet nakomen van de richtlijn kan een proce- ure het Europese Hof opleveren. Hongaarse tafeltennisser blijft achter HAZERSWOUDE De Hongaarse tafel tennisploeg is vorige week na de interland tegen Nederland zon der de jeugdige An dres Podpinka naar huis teruggekeerd. De 18-jarige Hongaar, die op donderdag van een hotel in Hazerswoude werd afgehaald door een relatie, verscheen niet in Leiden om vandaar naar Schip hol te reizen. Karpov gaat zich voorbereiden op revanche-match LUZERN Oud-wereldkampioen Anatoli Karpov heeft na afloop van het schaakwereldkampioen schap voor ploegen in Luzern - door de Sovjet- Unie gewonnen - gemeld dat hij zich gaat voorbe reiden op de revanche-match tegen de nieuwe ti telhouder Kasparov. „Eerst ga ik de afgelopen match uitgebreid analyseren en dan komt de voor bereiding op de komende match aan de beurt", al dus Karpov. Deze verklaring staat haaks op het geen Kasparov enkele dagen geleden in Moskou naar buiten heeft gebracht. De nieuwe wereldkam pioen veronderstelde dat Karpov net zo min als hij zirf zou hebben op korte termijn voor de derde keer tegenover elkaar te gdan zitten. Kasparov vindt bovendien dat Karpov in het verleden door toedoen van FIDE-voorzitter Campomanes al zo veel voordelen heeft genoten, dat hij moreel ge sproken geen recht op een revanche-match heeft. WIMBLEDON GAAT MET GELE BALLENSPELEN LONDEN Wimbledon verliest weer een traditie. Voor het eerst in de geschiedenis van het vermaarde tennistoer nooi zal er worden gespeeld met gele ballen. Drie jaar gele den week de organisatie voor de eerste keer af van een traditie door het toernooi te laten eindigen op een zondag. Net als in 1982 kwam het huidige verzoek voor een wijzi ging van de tv-maatschappij. Proeven wezen uit dat de gele ballen veel beter op het scherm te volgen zijn dan wit te. De beelden werden dit jaar uitgezonden door 85 maat schappijen en bekeken door 350 miljoen mensen. Voordat de toernooileiding overstag ging, werd de mening gevraagd van de spelersbond en de officials. Toen ook zij geen be zwaar hadden, stond vast dat Wimbledon zijn tweede tra ditie binnen drie jaar kwijtraakte. Om te laten zien dat niet alle waarden van vroeger zullen worden los gelaten, werd benadrukt dat de spelers en speelsters nog steeds netjes, dat wil zeggen in het wit, gekleed moeten gaan. IS Roma jeschuldigd ran omkoping OME De voorzitter van de aliaanse voetbalclub AS oma, Dino Viola, is beschul- igd van omkoping van de iheidsrechter in de halve fi- ale van het toernooi om de luropese beker voor lands- ampioenen in het seizoen 983 -1984. De beschuldiging -erd geuit door Corrado de liase. de voorzitter van het nderzoeksbureau van de Ita- aanse voetbalbond. De voor- van Roma zou gepro- leerd hebben de Franse arbi- Michel Vautrot om te ko- voor een bedrag van ruim 50.000 gulden. Volgens De Bi- u Viola dat bedrag aan en tussenpersoon ter beschik ing hebben gesteld. In de lalve finales speelde AS Roma e tweede wedstrijd tegen Jundee United thuis. De Ita- anen hadden de eerste ont- noeting met 0-2 verloren en egevierden in de return met -0. AS Roma plaatste zich laardoor voor de finale, waar- Liverpool in Rome met 1-0 egevierde. lichel Vautrot. de Franse cheidsrechter, verklaarde gis- eravond, dat nog nooit een «ging is ondernomen hem om e kopen. Ik vind het reemd dat men in Italië niet Ie moeite heeft genomen con- et mij op te nemen. Mijn wordt tenslotte ge- loemd. Wanneer ik wel bena- ou zijn, dan had ik on- niddellijk contact opgenomen net de UEFA". /autrot vindt de beschuldigin gen zo schandalig, dat zij ei genlijk niet eens ontkend be hoeven te worden. „Men zou er zelfs om kunnen lachen", aldus de Fransman, „wanneer het scheidsrechterscorps niet \n een kwaad daglicht zou zijn ffesteld. Ik behoef me niet te rontschuldigen. WELKE PSV'ER SNEUVELT VOOR DUEL MET FEYENOORD? EINDHOVEN Op de kop af tien jaar nadat hij zich samen met Sören Lerby meldde voor zijn eerste training bij Ajax, debuteert Frank Arnesen zondag - wanneer de weersomstandigheden dat tenminste toelaten - voor PSV. Terwijl Ajax de hoop nog altijd niet had opge geven hem voor de rest van dit seizoen te mogen huren van Anderlecht, werd de Eindhovense club het met zijn werkge ver eens over een trans ferbedrag van zes ton. Ar nesen dus niet terug in De Meer, maar ingelijfd door een concurrent van de Amsterdammers, die nu eenmaal over meer finan ciële armslag beschikt. De 29-jarige Deen maakte er gisteren geen punt van. Nadat hij na een „normale" keuring ook nog eens uitgebreid was onderzocht in Philips Medical Systems deed hij ontspannen zijn verhaal. „PSV heeft snel gehandeld* en ik ben daar blij mee. Ik wilde in elk geval graag terug naar Nederland, waar het me in het verleden prima is bevallen. PSV is een topclub met ambitie en eer zuchtig ben ik zelf ook nog al tijd. Wat me vooral deugd doet, is dat de technische staf van PSV op mijn komst heeft aangedrongen en ik niet door het bestuur ben gekocht"." Bij Anderlecht was hij op de reservebank verzeild geraakt, een positie die hem begrijpe lijk niet erg aansprak. „Ik ben een voetballer in hart en nie ren en wil dus spelen. Al heb ik er best begrip voor dat de trainer (Pol van Himst, red.) voor een ander koos. Tenslotte ben ik geen geboren aanvaller, in die rol heb ik me eigenlijk ook nooit echt op mijn gemak gevoeld". Bij PSV zal hij weer als spel verdeler op het hem veel meer vertrouwde middenveld mo gen acteren. Wie voor hem zal moeten wijken is nog niet dui delijk. Technisch manager Hans Kraay wilde dat gisteren niet zeggen. „Dat blijkt vrijdag wel tijdens de bespreking", al dus Kraay, die zondag na Fey- enoord-PSV liet weten dat Frans van Rooy aan een vaste plaats toe is. Onbekend met PSV is Arne sen in ieder geval niet. Ander lecht speelde voor het seizoen in het toernooi van de Eindho- venaren en werd toen in de fi nale verslagen. „Ik kende ze eigenlijk allemaal al, op een paar jongeren na, ook al omdat ik het Nederlandse voetbal al tijd goed ben blijven volgen". Frank Arnesen voelt zich thuis in Nederland. PSV heeft er dus weer een topspeler bij en kan zich dus alvast opnieuw voorbereiden op veel kritiek in den lande. Het verwijt dat de Brabanders ook kopen om de concurrentie zwakker of in ieder geval niet sterker te maken, zal opnieuw opklinken. Dat was met Ruud Gullit het geval en met de komst van de ook door Ajax begeerde Frank Arnesen zal het niet anders zijn. „Dan ver geten de mensen toch te gauw dat we ook voor ruim twee miljoen verkocht hebben het vertrek Kenneth Brylle, Glenn Hysen, Erik-Jan van den Boogaard en Hans Se- gers", trachtte Hans Kraay die mening tegengas te geven. „En dat Ruud Gullit en Eric Gerets en nu ook Arnesen voor een redelijke prijs te koop waren". Commercieel manager Kees Ploegsma sprong bij. Hij: „We hebben pas actie ondernomen toen bleek dat de komst van Arnesen voor Ajax niet moge lijk was. Wij wilden wel ko pen. We zochten voor volgend seizoen een topper voor het middenveld. Door omstandig heden is die nu wat eerder ge komen". De tot medio 1988 vastgelegde Frank Arnesen krijgt in elk geval geen tijd om rustig te wennen bij PSV. Zijn debuut beleeft hij immers tegen de momenteel grootste concur rent voor de landstitel, die zondag met de bekerwinst een morele voorsprong nam voor de botsing in Eindhoven. „Maar daar lig ik absoluut niet wakker van", aldus Arnesen, die het voor PSV een goede zaak vindt dat hij, Eric Gerets en mogelijk ook Jan Heintze naar het WK in Mexico gaan. „Het is natuurlijk een aparte wedstrijd tegen Feyenoord, maar ik denk dat de mensen weten wat ik kan en dat ik me niet meer zo nodig hoef te be wijzen. Ik heb trouwens niets te maken gehad met die 4-1 van zondag". En alsof hij al ja ren PSV'er is: „Bovendien staan we drie punten voor". WILLEM PFEIFFER (Vervolg van voorpagina) MELBOURNE Eens in de paar maanden heeft Michiel Schapers een be vlieging en treedt hij uit de rij van anonieme ten nissers. De laatste keer dat de lange Rotterdam mer er in slaagde in het internationale voetlicht te treden, was afgelopen zo mer bij de open Neder landse kampioenschappen in Hilversum. In de twee de ronde versloeg hij de toen nog op de achtste plaats op de wereldrang lijst staande Zweed Hen- rik Sundström in drie sets. Het was niet zijn eerste over winning op een speler uit de top-tien. Eerder had hij de vroegere Zuidafrikaan Johan Kriek al verrast. De twee ze ges vallen echter in het niet bij de stunt die Schapers vandaag in Melbourne uithaalde. In vijf sets schakelde hij de Wimble- don-winnaar Boris Becker in een marathonpartij over vijf sets uit. De nummer vijf van de wereldranglijst was in Mel bourne als vierde geplaatst na Lendl, McEnroe en Wilander. In de eerste ronde van het laatste Grand-Slam toernooi van het seizoen bleef de Ne derlander moeizaam overeind tegen de vrij onbekende West duitser Wolfgang Popp. Scha pers had vijf sets nodig om de volgende ronde te bereiken. Voor de Rotterdammer bete kende de winst op Becker het einde van een serie van uiterst ongelukkige nederlagen. In de Westduitse competitie verloor hij veel wedstrijden in drie sets. Die negatieve reeks zette zich in de toernooien door. In Frankrijk verloor hij met 7-5 in de derde set van de thuis- spelende Guy Forget. Bij een toernooi in West-Duitsland was de Brit John Lloyd even eens in de derde set net iets gelukkiger. Ook bij het Euro pese kampioenschap der kam pioenen in Antwerpen, vorige maand, liep de Nederlander tegen een onnodige en niet verdiende nederlaag op. De Menno Oosting. Amerikaan Mark Dickson leek anderhalve set kansloos tegen de bijna perfect spelende Schapers. Een paar ongelukki ge beslissingen van de arbiter, een plotselinge opvlieging van zijn tegenstander en de Rotter- - dammer stond na twee en een half uur spelen andermaal met legen handen. Oost ine Menno Oosting heeft zich gis teren in Melbourne niet ge schaard bij zijn twee Neder landse collega's. In tegenstel ling tot Michiel Schapers en Huub van Boeckel bleef Oost ing steken in de eerste ronde van het herenenkelspel van het tennistoernooi om de open Australische tenniskampioen schappen. Op de vierde toer- nooidag maakte hij het Wally Masur niet moeilijk genoeg. Oosting versloeg de Australiër in de eerste set met 7-6, maar verloor vervolgens drie keer op rij: 3-6, 0-6, 0-6. In déze tweede ronde kwam wel een einde aan het optre den van de geplaatste spelers Scott Davis (9) en Tomas Smid (11). Davis verloor van Slobo dan Zivojinovic, Smid van John Lloyd. DEN HELDER Drie minuten voor het einde van de wedstrijd tegen Nederland werd Drazen Petrovic naar de bank ge haald. Onder applaus van de kenners onder de 1900 toeschouwers in de Hel- derse Sporthal De Slenk mocht de vedette van de Joegoslavische basketbal- ploeg het afmaken van het karwei overlaten aan zijn minder gereputeerde teamgenoten. Die daar mee nauwelijks minder moeite hadden, want ook zonder Petrovic kon de score onaangetast blijven. Waardoor Nederland met een nogal stevige afstraf fing (110-73) met de neus op de realiteit werd ge drukt. Stand groep 2 Joegoslavië .5 5 0 8 475-376 Nederland 5 3 2 6 351-379 Hongarije 4 1 3 2 282-311 België 4 0 4 0 312-354 Bourne (Vst)-Edmondson (Aus) 6-1, 6-3. 7-5; Gonzalez (Par)-Svensson (Zwe) 6-2, 6-4. 6-2; Shiras (Vst)-Forget (Fra) 6-4. 1- 6. 6-3, 6-2; Wilkison (VSt)-Sverev (Sov) 6-2. 6-3, 7-5; Teacher (VSt)-Everden INZI) 7-6. 6-2, 4-6, 3-6, 15-13; Denton (VSD-Layendecker (VSt) 6-3, 6-4, 5-7, 3- 6-3; Youl (Aus)-Alexander (Aus) 7-6, '•6, 6-7, 6-3; Leach (VSt)-Carter (GBr) '-5, 7-6. 5-7. 3-6. 6-4; Masur (Aus)- Oosting (Ned) 6-7. 6-3. 6-0. 6-0. Hlasek (Zwi)-Limberger (Aus) 6-4. 6-2, 6-4, Ca- (Aus)-Benhabiles (Fra) 6-4, 6-4, 4-6. 6-2. Schultz (VSt)-Miller (Aus) 6-4, 7-6, 3 6-0. 2-6, 8-6; Drewett (Aus)-Wooldridge (VSt) 7-6. 6-3. 7-6; DePalmer (VSt)-Fitz- (Aus) 7-5. 6-4. 4-6. 5-7. 14-12; Frawley (Aus)-Bonneau (Can) 6-4, 6-4, 7-6. Tweede ronde: Lendl (Tsj>- Lavalle (Mex) 6-4, 0-6, 6-4, 6-2.Zivojinovic (Joe)- S. Davis (VSt) 7-5, 3-6, 6-1. 6-3; Lloyd (GBr)-Smid (Tsj) 7-5. 6-7. 7-6. 6-3. Sayers (Aus)-Suire (Fra) 6-2. 4-6. 6-3; Bonder (VSt)-Field (Aus) 6-3, 6-3. Navra- <a (VSt)-Hansel (VSt) 6-2. 6-1. Shri- (VSt)-Holikova (Tsj) 6-2. 6-3. Turn- bull (Aus)-Leo (Aus) 6-0. 6-0, Mandliko- va (Tsj)-Benjamin (VSt) 6-2. 6-2. Skrons- ka (Tsj)-Holladay (VSt) 6-3. 6-3. Sukova (Tsj)-Thompson (Aus) 6-4. 6-4. Kohde- •Kilsch (WDI)-Croft (GBr) 7-5. 6-3; Na- m (VSt)-Reynolds (VSt) 4-6. 6-3, En de werkelijkheid is, dat de vaderlandse basketballers nog een straatlengte achterliggen op de Joegoslaven, die overi gens niet voor niets in 1978 de wereldtitel veroverden. De kwalificatie van Nederland voor het toernooi om de mon diale titel volgend jaar juli in Spanje mag dan een succesje zijn voor bondscoach' Heger, de afstand tot de toplanden is er geen stap kleiner door gewor den. Joegoslavië, dat onbedreigd als winnaar uit de kwalificatie poule is tevoorschijn gekomeh, wenste gisteravond geen halve maatregelen te nemen. De Joegoslaven startten met hun sterkste spelers. Nadat Neder land nog wel de eerste score voor zijn rekening mocht ne men, liep de opponent vrijwel ongehinderd weg. Via tussen standen van 2-11, 7-26 en 18-45 werd het 32-56 bij de rust. Vooral in het begin van de ontmoeting, die nooit een ech te krachtmeting werd, schortte het bij de équipe van Heger aan alle kanten. Het schieten liet te wensen over en aanval lend en verdedigend toonden de Joegoslaven zich gretiger en vasthoudender in de re bound. Een handicap voor Ne derland was, dat de onlangs weer opgeroepen Bert Kragt- wijk niet in goede doen was De center van BS Leiden had twee dagen ziek in bed gele gen, kreeg van Heger wel een basisplaats, maar kwam kracht tekort om veel inbreng te heb ben. Hij scoorde in de eerste helft slechts 2 punten en kwam na de pauze niet meer in het veld. Dat betekende een geduchte aderlating voor het Neder landse team, dat na 10 minuten al tweemaal door Heger naar de kant werd gehaald. Die rustpunten hadden ondanks omschakeling van man-to- man-verdediging naar een zone-dekking nauwelijks re sultaat. De Joegoslaven bleven superieur, hoewel de Neder landse ploeg gaandeweg wel wat meer felheid in de acties legde. Waarbij Ronald Schilp, die een „thuiswedstrijd" speel de, zich na de pauze het meest onderscheidde. De jonge for ward, die in de eerste helft niet eenmaal scoorde, bracht in het tweede bedrijf niet min der dan 15 punten op zijn naam. En werd daarmee voor Jelle Esveld (13) en Rob van Essen (13) topscorer voor zijn ploeg. Na de pauze trachtte coach Heger met 2 guards, De Waard naast Hagens, wat meer balans in zijn ploeg te brengen. Maar ook deze manoeuvre leverde tegen de soms knap combine rende Joegoslaven nauwelijks rendement op. Onder aanvoe ring van uitblinker Petrovic, die zelf met 26 punten topsco rer van de wedstrijd werd, bleef de marge voortdurend schommelen rond de 30 pun ten. Het nu agressief spelende Nederlandse team kon zelfs dat verschil niet intact hou den. Terwijl de Joegoslavische coach gaandeweg zijn tweede keus in het veld bracht, moest Nederland zelfs met lede ogen aanzien, dat de marge tot bijna 40 punten uitgroeide. Waarbij het feit, dat de Oost- Europeanen zich ook nog eens soms wel heel speelse patro nen veroorloofden, het verlies extra pijnlijk maakte. Zodat bondscoach Heger met nog één kwalificatieduel met België (in februari) te gaan, zich kan gaan richten op een druk 1986. In mei wordt eerst het Euro pese B-kampioenschap in Bel gië afgewerkt, waarna in juli in Spanje dient te worden aan getreden in het wereldkampi oenschap. Hoe de Nederlandse ploeg er dan gaat uitzien is nog een belangrijk punt van be spreking. Waarbij het niet on mogelijk is, dat bijvoorbeeld de bij twee duels teruggehaal de Emill Hagens gisteravond zijn laatste interland-wedstrijd heeft gespeeld. „Als de wedstrijd tegen België wordt beschouwd als begin van de aanloop naar het EK en WK zou dat wel eens zo kunnen zijn", reageerde de Haarlemse speler van BS Lei den. Hagens zal als Joegoslavië gisteren in Den Helder zijn laatste internationale tegen stander is geweest, zich zijn af- scheidsduel wat plezieriger hebben voorgesteld. FRANK WERKMAN Uwe Rahn (rechts) namens Borussia Mönchengladbach in duel met de Spanjaard DUSSELDORP Met een wervelende show heeft Borussia Mönchen gladbach gisteravond be kerhouder Real Madrid van de grasmat gespeeld. In het uitverkochte Rheinstadion (65.000 toe schouwers) gaven de Westduitsers voor het UEFA-bekertoernooi de Spanjaarden een lesje in modern voetbal: 5-1. De return over veertien dagen in het Bernabeu-stadion lijkt een formaliteit. Vooral omdat bij Real topscorer Hugo San chez en international Gordillo zullen ontbreken. Sanchez liep tegen zijn tweede gele kaart op. Gordillo vergreep zich vijf jr het einde aan Rode Ster in kwartfinales BELGRADO Rode Ster' heeft zich in Belgrado als achtste club geplaatst voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese be ker voor bekerwinnaars. De Joegoslaven wonnen voor 40.000 toeschouwers de uitge stelde tweede wedstrijd uit de" tweede ronde tegen het Deense Lyngby met 3-1. De eerste ontmoeting was in een gelijkspel (2-2) geëin digd. invaller Krisp en kreeg rood. Bij Borussia is aanvoerder Bruns niet van de partij in Madrid. De libero kreeg zijn derde gele kaart in dit toer nooi wegens tijdrekken. Ondanks deze handicap mag Borussia zich op basis van zijn sprankelende voetbal zeker wanen van een plaats in de kwartfinales. Het zinderende duel in het Rheinstadion, dat sportief en financieel voor Bo russia dikke winst opleverde, had een benauwde opening voor de thuisploeg. De kopbal van Macedo in de derde mi nuut kon door doelman Sude van Borussia nog maar net on schadelijk gemaakt worden. De gevaarlijke Spaanse actie maande de Borussen tot be hoedzaamheid. In de 36e minuut opende Mill de score op aangeven van Criens, nadat doelman Ochoto- rena vlak daarvoor een doel poging van Rahn had verijdeld (1-0). De treffer versterkte de aanvallende dadendrang van de Westduitsers. Vier minuten later was het opnieuw raak. Frontzeck werd langs de zijlijn weggestuurd, zette laag voor, waarna Rahn de bal nauwe lijks beroerde. Juist voldoende om Real-verdediger Salguero zodanig uit zijn evenwicht te brengen, dat hij de bal in eigen doel deponeerde (2-0). Onder druk Na de rust hield Borussia de gerenommeerde tegenstander onder druk. Uit een ingestu deerde hoekschop van Rruns kopte Hannes in de 55e mi nuut de bal door, waarna Rahn eenvoudig 3-0 intikte. Vier minuten later volgde een doelpunt uit het leerboekje. Een zeldzaam fraaie combina tie met drie een-twee combi naties werd zonder dat er een Spaanse voet tussen gezet kon worden door Rahn van dicht bij verzilverd (4-0). Op die stand greep Real-trai- ner Molowny in. Hij haalde twee verdedigers (Macedo en Vdsquez) uit het veld voor de aanvallers Butragueno en San- tillana. Borussia kreeg het even benauwd en Gordillo profiteerde door met een prachtige volley 4-1 te maken. Een belangrijke treffer omdat Real bij die eindstand in de thuiswedstrijd aan drie doel punten voldoende zou hebben. Borussia voelde het gevaar en ontworstelde zich aan de druk van de Spanjaarden. Zeven minuten voor het einde ver grootte Lienen de marge tot 5-1 UEFA CUP Spartak Moskou (Sov) - FC Nantoa (Fra) 0-1 (0-0): 77. Maurice 0-1 (straf schop). Scheidsrechter: Midgley. Toe- Hadjduk Split (Joe) 0-1 (0-0): 78. Poetsjkov 0-1 (eigen doel). Scheids rechter: Igna (Roe). Toeschouwers: 35.000. Hommarby IF (Zwe) - 1. FC Köln (Wdl) 2-1 (0-1): 32. Gellenkirchen 0-1. 70. Holmberg 1-1, 88. Holmberg 2-1. Scheidsrechter: Ravander (Fin). Borussia Mönchengladbach (Wdl) - Real Madrid (Spa) 5-1 (2-0): 36. Mill 1-0, 40. Salguero 2-0 (eigen doel), 55. Rahn 3-0, 59. Rahn 4-0. 69. Gordillo 4-1, 85. Lienen 5-1. Scheidsrechter: Agnolin (Ita). Toeschouwers: 65.000. Rood: Gordillo (Real Madrid). Geel: Bruns, Krisp (Borussia), Sanchez, Chendo (Real Madrid). Athletic de Bilbao (Spa) - Sporting Lissabon (Por) 2-1 (1-0): 14. Sarabia 1-0, 57. Salinas 2-0, 73. Meade 2-1. Rood: Jordao (Sporting). Scheids rechter: Daina (Zwi). Toeschouwers: 45.000. Inter Milan (Ba) - Legia Warschau (Pol) 0-0. Scheidsrechter: Prokop (DDR). Toeschouwers: 40.000 Dundee United (Sch) - Neuchatel Xamax (Zwi) 2-1 (0-1): 21. Stieleke 0-1, 53. Dodds 1-1, 75. Redford 2-1. Scheidsrechter: van Langenhove (Bel). Toeschouwers: 20.000. 273,90. TWEEDE KOERS, 2000 1. Zsa Zsa Medoc (R. Pools) 1.28,3; 2. ■farn Spinne; 3. Zigzag Geluk en Zilma 0,50, PI. f. 12,70 f. 5,00 f. 3,30, Kopp. t 2.40. PI. f. 2,30 1.-4,00 f. 3,40, Kopp. f. 25,90, Trio f. 423,00. ZESDE KOERS. 1660 meter: 1. Umeerman Spaland (S.Hanselaar) 1.26,5; 2. Ygona Albp; 3. Winni First. Niet gestart: Ylja Dorado. 175,50. DERDE KOERS. 2000 meter: 1. Yes Corosa(C. Imming) 1.27,8; 2. Yoyo Melodie; 3. Ygor Westlandia. Sprookjeshof; 3. Walter Signal. Winn, f f. 6,90, PI. f. 2.2 Trio f. 244,20. NEGENDE KOERS. 2000 meter: 1. Valeureux (R. Pools) 1.24,3, 2. Ulino Buitenzorg, 3. Vonny Albo. Winn. 12,90, PI. f. 1,90 f. 2,90 1. 2,20, Kopp. 1 Trio f. 209,60. OMZET TOTALISATOR: f. 225,240,00.. SCHAKEN WK landenploegen, Luzern Negende ronde: West-Duitsland - Sov- let-Unle 2.5-3,5; Afrika - Hongariie 1-5; Groot-Brittannië - Zwitserland 2-4; Chi na - Frankrijk 2.5-3,5; Roemenië - Ar gentinië 3-3. Eindstand: 1. Sovjet-Unie 37,5 punten; 2. Hongarije 34,5; 3. Groot-Brittannië 30,5; 4. Frankrijk 28.5; 5. Roemenië 28,5; 6. Zwitserland 27.5; 7. China 27,0;

Leidse Courant | 1985 | | pagina 9