Voetballende jeugd moet ^allerbeste coaches krijgen BBiJSBS ^>[ynië (U kfefaxL] dfö AANGESLAGEN ,En nou nog wat van die indringende rollen graag HP DE TIJD deQUDENE Drie x Drie praktische pennen vooru J Adres: §*£eicLeSommvt BINNENLAND/BUITENLAND SaidóaQowvant DONDERDAG 28 NOVEMBER 1985 PAGINA 11 ;verg< ie bui uweli nogeli 3 s e Haagse Post voert een nt on Wggesprek met de schrijf- V( f <van de biografie over rde K oonprins Willem Alexan- •n. 0 r) Henate Rubinstein, jnlijk Matrix maakte een zeer in- in de ll»gente indruk op me. n sed aus trouwens °°k Een heel I kieze jzondere en musische man, iee h 'ens 'even n'et gemakkelijk conci 1 z'Jn- want bij za' ta* van sen K fieiele dingen moeten doen Dat e voor een levendig brein schille omvervelend zijn. Of ze /an v< nzaam zijn. weet ik niet. Ik ?demo in^ dat ze beel er? 'n het a kie 'z'n leven, in het eigen ge- de En en in het ouderlijk en tchbai hoonouderlijk milieu". El- id is li 'rs ze6l acteur en regisseur •wijl er Thijs: „Er is nu weer een venve ndens naar een helder soort aan pertoire-toneel. Dat vind ik tstekend. En naar duidelij- er geprofileerde gezelschap- jist g ?n ten °Pz'chte van elkaar, sedt dat er ook weer een ver in ita nding kan ontstaan tussen chbac!n publiek en de acteurs die jat al gens spelen". Ook een re- ant v >rtage uit het Rusland van ek rr orbatsjov. „Onder hem lijkt tuss Sovjet-Unie meer dan ooit elk i?n modern land. Maar in erkelijkheid blijkt de geest de joan het oude Rusland van en Dor de Revolutie te herle- lere pen- De Russen en hun ïg is 2 iede-slaven hebben les ge- wink ercl- Ret 'and w'l n'et lan' n voo?r een toekomst zonder ver- /erzie den". sevier heeft de Amster- amse burgemeester Van ijn op de voorplaat. „Het koord sterke man, daar gruw je van Daarvoor ben ik veel »C veel een democraat. Trou- >0|vens. een sterke man zou in Imsterdam zo onderuit ge- mpla-jaald worden. Ik heb de tijd ir, zalfde. Als ze me in Den Haag id döjodig hebben voor een kabi- izda'Snet-Van Thijn zeg ik: Pech naan^ehad. Ik heb voor Amster- gekozen". Elders aan- de ontwikkeling Renate Rubinstein in de Haagse Post: „Claus is een heel bijzondere en musische man, wiens leven niet ge makkelijk zal zijn". dat vanwege bezuinigingen steeds meer ongeneeslijke pa tiënten naar huis worden ge stuurd. De psychologe Lies- beth Spekman: „Zulke pa tiënten worden door de fami lieleden ontzien. De normale communicatie raakt daardoor verstoord. Als de zieke dan ook nog ontheven wordt van allerlei taken, komt hij volle dig in de patiëntenrol te recht, voelt zich nutteloos, wordt onverschillig en vaak egocentrisch. Als patiënt word je daar eerder zieker van". Ook wordt gepraat met voetbalbestuurder Hogewo- ning over de heersende ma laise: „De jeugd moet de al lerbeste coaches krijgen, die het besef is bijgebracht dat het natuurlijk gaat om de knikkers, maar dat het niet verstandig is die met alle ge weld binnen te halen door al leen maai bomen van kerels op te stellen. Voetbal moet voor de jeugd weer ontspan ning en spelvreugde opleve ren". Een interview ten slot te met het voormalige gezicht van D66, Jan Terlouw. „Als ik nog actief zou zijn in de partijpolitiek, zou ik in die politieke vernieuwing geen energie steken. Ik geloof niet in het resultaat. Ik vind het vervelend om voor Van Mierlo af te breken waarmee hij nu bezig is, maar ik zeg eerlijk: Met tien zetels red je het niet". Vrij Nederland beschuldigt de regering ervan dat ze de nieuwe kerncentrales op de gevaarlijkste plaatsen wil neerzetten. „Bij een ernstig ongeval kan het IJsselmeer- water circa drie jaar onge schikt worden voor de drink watervoorziening. En een nucleair ongeluk bij Moerdijk betekent dat van Haring- vlietwater geen drinkwater is te maken". Aandacht ook voor de Nederlandse inlich tingendiensten. Advocaat mr. Pen van de anti-militaristi sche organisatie AMOK, waar een inval is gedaan: „Volgens mij had de inbe slagneming van de admini stratie een politieke reden. Men wil actievoerend Neder land platleggen. Deze inval is een politieke zaak. De kaar tenbakken van de inlichtin gendiensten zijn in één klap tot in de puntjes bijgewerkt voor het geval er acties van burgelijke ongehoorzaamheid komen". De sportrubriek wijdt het falen van het Ne derlands voetbalelftal aan coach Beenhakker. Een niet met name genoemde speler: „Hij is een aardige man, echt waar, maar ik luister niet. Ik zit soms een kwartier en dan denk ik: Verrek, waar heeft hij het over gehad?" Voorts wordt gepraat met Kees Lunshof, die onlangs door le den van de Tweede Kamer is uitgeroepen tot politiek jour nalist van het jaar. „De nacht van Schmelzer heeft niet al leen bij gratie van de alcohol plaatsgevonden, maar door sommigen wordt de val van het kabinet-De Quaay toch wel toegeschreven aan pure ballorigheid door overmatig alcoholgebruik. Nu is ook in dat opzicht de politiek zake lijker geworden. De borrel tijdens en na afloop van een Kamerdebat komt veel min der voor". Ook De Tijd wijdt zijn om slagartikel aan de Amster damse burgemeester Van Thijn. „Het pure feit dat ik voor mezelf ben begonnen, geeft iets aan. Ik ben weg uit de schaduw van Den Uyl. Die nieuwe situatie is wel een verfrissing voor me ge weest". Met burgemeester Bandell van Moordrecht wordt gepraat over de Mo- Ze Ed van Thijn in De Tijd: Ik ben weg uit de schaduw van Den Uyl. Die nieuwe situatie is wel een verfrissing voor lukse gemeenschap. „Ik ken jongeren die buttons dragen met de tekst: Blijf van m'n makker, en die fijn progres sieve taal uitslaan, want dat is mode, maar in de praktijk doen ze niks met Molukse leeftijdgenoten. De situatie is nu zo dat ik me meer zorgen maak over de jeugdcriminali teit onder blanken dan onder Molukkers". Kritische aan dacht ook voor de Bisschop pensynode in Rome. Een niet met name genoemde deelne mer: „Het feit dat er toch nog veel collega-bisschoppen blij ven geloven in een positieve afloop van de synode, be schouw ik als het beste Gods bewijs". De Groene Amsterdammer over de veranderde situatie in Suriname: „Zes jaar wan beheer onder Bouterse heeft het vertrouwen in de nieuwe oude politici weer geheel hersteld, zodat ze weer op een brede, vertrouwde, naar etnische lijnen ingedeelde achterban kunnen rekenen. Een meer zinloze revolutie is bijna niet denkbaar". Het dubbelartikel gaat over de leegloop en de toekomst van" de vakbeweging. Piet Vos van de industriebond: „We moeten de bedrijven weer in. Die gedachte is algemeen. De Nederlandse vakbeweging heeft wat dat betreft een flinterdunne traditie. Alle aandacht was 35 jaar lang ge richt op het overleg aan de top. Maar nu moet het er dus van komen. Als we die aan passing niet weten te maken, gaat de vakbeweging naar de Filistijnen. De fotograaf Wil lem Diepraam praat over zijn nieuwe fotoboek. „Zes mil joen Nederlanders fotografe ren of doen pogingen daar toe. Fotografie is iets gewor den voor iedereen. Je kunt het heel goed zien als volks kunst, de enige levende volkskunst in de westerse wereld. Als expressiemiddel is fotografie toegankelijker dan welke kunstvorm ook". Hff Jan Terlouw in Elsevier. „Ik vind het vervelend om voor Van Mierlo af te breken waarmee hij nu bezig is, maar ik zeg eerlijk: Met tien zetels red je het niet". man Sjeng Tans, die als een der eersten in Katholiek Ne derland de doorbraak tot stand heeft gebracht. „In de kerk worden socialisten niet meer verduiveld. Althans, op dit ogenblik niet. Maar als je de ontwikkeling in de kerk ziet, zou het niet verbazen als ook in dit opzicht veel wordt teruggedraaid". Elders zegt Hendrik Berghuis van de werkgroep Beter Zuivelbe leid: „Het onredelijke is dat ook de kleinere melkveehou ders minder mogen produce ren, terwijl de grotere boeren juist verantwoordelijk zijn voor de overschotten. Of be ter gezegd: Het gevoerde be leid dat subsidies heeft ver strekt wanneer boeren hun bedrijf wilden uitbreiden, is verantwoordelijk. Voorts een gesprek met het dwarse SGP-kopstuk Jan van Heil. „Kernwapens zijn zelfmoord- wapens en dat die nodig zou den zijn om het communisme een halt toe te roepen, wil er bij mij niet in. Wanneer de kerk haar roeping had ver staan, zouden er nooit socia listen en communisten zijn geweest. Zelfs samenwerking met het IKV vind ik aan vaardbaar. In de oorlog werkten gereformeerden toch ook met communisten samen?" Een interview ten slotte met bisschop Ernst van Breda over de positie van de vrouw. „De vredesbeweging staat nog te veel onder de in vloed van de mannen, te zeer ook eenzijdig onder manne lijke leiding. Ik zou wensen dat enerzijds de eigenheid van vrouwen onderling wordt ontwikkeld, maar dat tegelijkertijd dit ook een rol speelt in de gezamenlijke v redesbe wegi ng". Dubbele beglazing, dubbele aftrek? Jan Slimminga werkte bij een grote firma in huishoudelijke apparaten als technisch ontwerper. Bij dit bedrijf was hij al jarenlang in loondienst, en daar het er niet naar uitzag dat hij voor overplaatsing in aanmerking kwam of zelf genoeg kreeg van zijn baan, hadden hij en zijn vrouw een jaar of tien terug een aardig nieuwbouwhuis gekocht onder de rook van dit bedrijf. Jan was iemand die plezier had in zijn bezigheden en gere geld werk van kantoor mee naar huis nam. Voor dat werk had hij echter niet alleen een schrijfbureau, maar ook een tekentafel nodig: een nogal ruimteverslindend meubel dus. Om het gezin niet te belasten met zo'n meubel,, hadden de Slimminga's besloten dat één van de kamers op de boven verdieping zou worden ingericht als Jans studeerkamer. Zo gezegd, zo gedaan en jaar in jaar uit voerde Jan de kosten die bij het hebben van een studeerkamer horen, zonder enig probleem op als aftrekbare kosten. Omdat hij eigenaar was van het huis, behelsden die kosten ten eerste een evenredig gedeelte van het huurwaardefor fait. Het huurwaardeforfait „staat" immers voor een regulie re betaling van woongenot en door een der kamers te ge bruiken voor werkzaamheden die voortvloeien uit een dienstbetrekking, offert men in wezen een deel van zijn Woongenot daaraan op. Ten tweede waren het de gebruikelijke kosten, zoals die voor verlichting en verwarming, verzekering en onderhoud. „Gebruikelijk", omdat hier de overeenkomst tussen de eige naar en de huurder van een woning zich openbaart: huur ders met een studeerkamer moeten óók verlichting, verwar ming, verzekering en onderhoud betalen, en kunnen de kos ten daarvoor óók aftrekken. In 1979 bemerkten de Slimminga's dat de stookkosten in hun huis wel erg aan de hoge kant waren. Na zich geïnfor meerd te hebben, besloten ze over te gaan tot het isoleren van de woning. Dat hield in dat onder andere alle stalen ra men vervangen moesten worden door aluminium ramen met dubbel glas. Alle ramen, dus ook die van de studeerka- Bij zijn aangifte in 1980 stelde Jan derhalve op het stand punt dat de vervanging van de ramen van zijn studeerka mer tot kosten had geleid die aftrekbaar waren. Aftrekbaar, omdat ze op één lijn te stellen zouden zijn met alle andere, n.l. de hierboven weergegeven, aftrekbare studeerkamer- kosten. Maar daar zat nu juist de adder onder gras. Noch de belas tinginspecteur, noch het Gerechtshof of de Hoge Raad ac cepteerden de dubbele beglazing van Jans werkkamer als aftrekbaar. Alle drie erkenden dat de studeerkamer nodig was, dat hij gebruikt werd voor Slimminga's werk, en dat het bestaan van de kamer afbreuk deed aan het woongenot van de hele woning. Dat deel was daarom zeker aftrekbaar. Niet aftrekbaar was daarentegen het deel dat sloeg op de raamvervanging. Waarom niet? Omdat het vervangen van de ramen op zichzelf niet direct iets met de werkzaamheden van Slimminga te maken had. Het gebruik van zijn kamer werd, anders gezegd, door die veranderde vensters niet be ïnvloed. En ook, tweede reden, omdat huurders in het alge meen het vervangen van ramen ter meerdere isolatie, niet zelf hoeven te betalen. Aftrekbaar zouden die kosten zijn geweest, als ook een huurder ze had moeten maken. De fis cale positie van huurder en eigenaar was wat dat betreft door de wetgever volstrekt gelijk gesteld. Op de lange termijn gedacht en zo doet de wetgever in deze zaak hoort namelijk het isoleren van een huis waar van men eigenaar is, tot de kosten die al zijn ingecalculeerd in het forfaitair voorgeschreven huurwaardebedrag. Dat be drag is vast, zoals we de vorige keer zagen en in dat bedrag zijn dit soort kosten al begrepen. Nog eens afzonderlijk de dubbele beglazing aftrekbaar stel len zou betekenen dat naast het al (fictief) in mindering ge brachte part kosten op de huurwaarde de vaste eigenaar- slasten ook de feitelijk gemaakte kosten weer in minde ring werden gebracht. Een dubbele aftrek dus, waar inspec teur, Hof en Hoge Raad geen van drieën mee konden in- [i Keulen, belastingad UNST 'ENK VAN ULSEN ALS HOTELBAAS IN LEOCADIA ^STERDAM Henk Ulsen, 58 jaar inmid- lls maar nog steeds de pitterende personificatie i Gogols „Dagboek van gek", meer nog dan (ens „Mijn held Tsjitsji- kan zijn ogen als |arte kooltjes laten nden. Dat kon hij jaren [leden al en hij kan het achter die gloed is rust kropen en een groeiend ge- relativiteit en iets berusting. „Publiek is bral gelijk", zegt hij. „Het fhaal dat ze bezuiden de ïvieren alleen grappen- 5 op prijs stellen moet je geloven; het tegendeel is ar. Als je een slechte forstelling hebt gegeven, kun |je achter je publiek ver- fiuilen; dan heeft Veendam 1 publiek, of welke lats dan ook. En heb je ze in ïaantjelek laten lachen, dan ten daar de juiste mensen. Als je het slecht doet, je nergens een band met t publiek, waar dat ook is. het omgekeerde is ook Henk van Ulsen is morgen avond in de Koninklijke Schouwburg te zien als hotel baas in „Leocadia" van Jean Anouilh, in de vertaling en be werking van en mét Mary Dresselhuys. „Ik heb er een bescheiden rol in, alleen in het derde en vierde bedrijf. Maar dat geeft niet, dat is ook wel eens goed en ik vind het ook prettig te spelen in een stuk waarvan je kunt zeggen dat je weer eens ouderwets naar de schouwburg gaat; zo'n stuk is het. Waardevol Maar als ik de komende jaren overweeg, dan denk ik aan wat meer belangrijke rollen in indringende stukken. Ik be doel daarmee stukken, waarin ik kan spelen wat ik nu beleef, wat ik in m'n leven heb ont dekt als waardevol. Ik kan daar niet zo gauw een voor beeld van geven". Toch is duidelijk wat Henk van Ulsen bedoelt. Niet alleen door de indringende rollen die hij al heeft gespeeld, maar meer om de wijze waarop hij om zich heen heeft leren kij ken. Gedeeltelijk als eenling, gedeeltelijk als de acteur die de groep niet schuwt. „Dat is bij mij altijd een golfbeweging geweest. Als ik een tijdje solo had gespeeld kreeg ik weer een rol bij een gezelschap en zo vervolgens". Maar er is meer. Van Ulsen ziet niet alleen kans als acteur in de huid van anderen te kruipen, hij zou ook in elk an der beroep een uitstekend waarnemer zijn geweest, ie mand die zelfs zijn vijand pro beert te begrijpen om erachter te komen waarom die ander een vijand is. Hij observeert geduldig en kan daarbij zoveel identiteit van een ander opzui gen dat hij die ander niet al leen kan begrijpen, maar ook tijdelijk kan worden. Dat maakt Henk van Ulsen tot een prima medemens en tot de unieke acteur die hij is gewor den. En daardoor bereid ook rollen te accepteren van on dergeschikt belang, zonder een spoor van jaloezie. Het is de waardering voor de grote prestaties van anderen, die Henk van Ulsen typeert: „Charlotte Kohier was een groot soliste, Nel Oosthout ook, zij het wellicht in iets mindere mate. Ik heb hun werk min of meer voortgezet. Want wat was het knappe van hun spel... Ik herinner me dat Charlotte enkele jaren niet had gespeeld en opeens met een oud stuk kwam. Op haar spel maakte niemand aanmerkingen; wel vroeg men zich af, waarom zij de oude decors niet had ge bruikt, dat was toch jammer. Het mooie is, dat Charlotte Kohier nooit decors gebruikte; dat is zuiver suggestie ge weest". Uniek Deze waardering, gevoegd bij zijn eigen vaak unieke spel, maakt hem uniek. Zelden zal geestelijke eenzaamheid zo duidelijk zijn gespeeld, als door Van Ulsen in „Dagboek van een gek". Maar ook de zielenhandelaar Tsitsjikow uit Gogols „Dode zielen" kreeg van deze Amsterdamse acteur een warmbloedige verpak king. Het ligt dan ook in de zelfde lijn, dat Van Ulsen de rol van de meester-vervalser Han van Meegeren perfect speelde. En daar zijn later „Prediker" en „Het boek Job" bijgekomen; om duidelijk te maken in welke richting de belangstelling van Van Ulsen zich begeeft. Leocadia En dan nu een tamelijk gering rol naast Dresselhuys in Leo cadia, waarvan de première in Den Haag wordt gespeeld. Le ocadia gaat daarna het land in, om met de Kerstdagen in Den Haag terug te keren. De in houd van het stuk is niet aan tijd gebonden en is herkenbaar voor ieder die iets onvervang baars stuk heeft zien gaan. Van Ulsen: „Het gaat over een jonge prins die een paar dagen van geweldige liefde voor een beroemde zangeres heeft be leefd. De zangeres gaat dood en de prins is ontroostbaar. Maar tante, een goede fee en gravin heeft er hetvolgende op gevonden: zij laat alle plaatsen nabouwen waar de jonge prins zijn liefde heeft gekend en zij laat zelfs een goedgelijkende persoon opdraven, die de zan geres moet vervangen. En dat loopt natuurlijk heel mis. Er lopen wat verzuurde kerels rond die goed betaald worden om het verleden te laten her leven, maar dat kan natuurlijk niet lang goedgaan. En het meisje dat op de zangeres moet lijken, drinkt geen champag ne, maar iets heel anders en ze houdt er ook heel andere me- Henk van Ulsen als ho' jonge prins en Manouk van Amanda. ningen opna dan de zangerers. Op deze manier moet het sprookje in duigen vallen en zou de jonge prins zich in spijt en wanhoop moeten afwen den. Dat doet hij aanvankelijk ook, tot hij tot de ontdekking komt, dat die plaatsvervang ster eigenlijk heel mooie ogen van zichzelf heeft en meer van dat fraais. Nou ja, en zo komt alles uiteindelijk dus toch dik in orde". Dubbele bodem Hoe luchtig het stuk ook is, er zitten een paar mooie dubbele bodems in en Van Ulsen moet er af en toe om grinniken. „Ja ja, als een kind gehecht is aan een huisdier en dat dier gaat dood, kun je als volwassene wel roepen dat het wel een an der katje kan krijgen, maar het helpt niet. Geen enkele verse kat kan de dode Poekie vervangen. Pas veel later krijgt Maupie, of welke andere kat dan ook een kans". bedient Huub Stapel als der Meulen als de lieve Direct contact met het publiek heeft Henk van Ulsen altijd gehad. „Dat is voor mij niet iets van specifiek de laatste tijd, al weet ik, dat het publiek van nu meer dan ooit bij het toneel betrokken wil worden. Daarom spreekt het solotoneel van Jozef van den Berg, nog een leerling van mij, de laatste. tijd zo aan. Misschien loopt de. belangstelling voor het reper toiretoneel nu wat terug, maar dat zal niet gelden voor Leoca dia. Oké, het heeft duidelijk het element van gezellig ou-~ derwets naar de schouwburg gaan. Maar dat is dan ook het enige ouderwetse. Mary Dres selhuys is nog zo vitaal als wat en het stuk zal jong en oud aanspreken. Dat ik er niet zo indringend in voorkom stoort me allerminst; het stuk is om van te genieten en dat vind ik belangrijk. Later zal ik wel weer iets solo gaan spelen. Wat? Ja hoor, dat weet ik nu nog niet. Tsjechow... Van hem heb ik niet zo veel gelezen. Het verhaal Depressie "is goed, misschien iets voor mij, maar dat weet ik nog niet. Misschien kom ik er in de auto achter, want ik rij veel en graag ook nog. In de besloten ruimte van i'n auto kom ik vaak op goeie ^eino wint proces tegen inkpersoon Een rechtbank in Bonn heeft een punk-rocker opgedragen [000 mark smartegeld te betalen aan populaire zanger Heino, op straffe 20 dagen gevangenisstraf wegens it veronachtzamen van een gerechte bevel om de artiest niet te imiteren, •rbert Hahnel treedt regelmatig op met groep „Tote Hosen" (Dode Broek), ge- d als Heino, wiens platinablonde r, donkere bril en witte coltrui zijn idelsmerken zijn. Hahnel, die niet in rechtszaal was, heeft tijdens het pro- s gezegd dat hij de enige „Heino Hah- is en hij beschuldigde de zanger - eigenlijk Heinz-Georg Kramm heet - van geen gevoel voor humor te heb- Van Abbemuseum exposeert eigen collectie EINDHOVEN Het Stedelijk Van Abbemuseum in Eind- noven exposeert volgend jaar voor het eerst de complete eigen collectie. Dat gebeurt in het kader van het vijftigjarig bestaan. De ruimte in het museum is daarvoor overigens te krap. Daarom wordt voor een deel uitgeweken naar een leegstaand kantoorgebouw, dat op kosten van twee spon sors tijdelijk als museum wordt ingericht. De eigen collectie bestaat uit ruim duizend werken van vooraanstaande kunstenaars uit de 20ste eeuw. Door ruim tegebrek is het nooit eerder mogelijk geweest alle werken gelijktijdig te exposeren. Het tijdelijk inrichten van een kantoorgebouw als expositieruimte betekent een verdubbe ling van de vloeroppervlakte. Directeur Fuchs beschouwt de tentoonstelling van de eigen collectie tevens als een aanzet om te komen tot een complete nieuwbouw. Plannen daarvoor staan al op papier. Concreter dan dat zijn ze nog niet. 5 Hunebelle overleden NICE Na een langdurige ziekte is in Nice op 89-jarige leeftijd de Franse regisseur Andre Hunebelle overle den. Hunebelle maakte 38 films, waaronder Le Bos- su (de gebochelde), Le Capitan en Fantomas. Hoofd rolspelers in zijn films waren onder anderen Jean Ma rais, Louis de Fu- nes en Bourvil. Gestolen kunstwerk in België weer te bezichtigen BRUSSEL „Ecce homo" (ziet de mens - Jezus voor Pilatus) een beroemd kunstwerk van de 16de-eeuwse Vlaamse schilder Juan de Flandes dat vorige week uit het museum in het Belgische Louvain-la- -Neuve werd ontvreemd is van vandaag af weer in datzelfde museum te bezichtigen. Het unieke kunstwerk is in het afgelopen weekeinde onbeschadigd teruggevonden in een onbewoond gebouwtje in een doodlopende straat in Louvain-la-Neuve. Enkele dagen eerder was het uit het museum ontvreemd. De rijkswacht heeft het schilderij teruggevonden na een anonieme te lefonische tip. „Ecce homo" is geschilderd op een 30 bij 21 centimeter metend pa neeltje. Het kunstwerk is eigendom van het kartuizerklooster van Mi- raflores bij Burgos in Spanje. Het was aan België uitgeleend in het kader van de „Europalia"-manifestatie die aan Spanje is gewijd. Het paneeltje is in de afgelopen dagen door het Belgische instituut voor het kunstpatrimonium nauwkeurig onderzocht. wanneer u ons een nieuwe abonnee opgeeft. Een set van drie balpennen, driejollerballs en drie fineliners. Dat komt altijd van pas! De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk verwelkomd: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. I Noteer als nieuwe abonnee ingaande. I Naam: J Postcode/plaats:_ I Telefoon: I I Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis I Daarna wordt het abonnement betaald per: I Q maand (per automatische betaling) Q kwartaal per acceptgiro I Stuur als dank de pennenset aan: I Naam: Adres Postcode/plaats: Stuur deze bon ingevuld aan de Leidse Courant, Antwoordnummer 998, I 2500 VD Den Haag (postzegel niet nodig).

Leidse Courant | 1985 | | pagina 11