etaald voetbal jgt over Filmnet „Loopgewoonten hebben te maken met karakter" PORT_ CeidaeSowcmt DINSDAG 26 NOVEMBER 1985 PAGINA 9 -tlockeyploeg c;rug naar Perth ebreid de ki dez NGAPORE De terugreis van nationale hockeyselectie naar iderland is gisteren ernstig ver- ^^Kagd Halverwege de vlucht van naar Singapore besloot de terug te keren naar het Au- IN Et aüsche vliegveld waar hij van- jetzelaa an kwam met een kapot ven- 300): R| r in de cockpit. De landing ver- 5 El p zonder problemen. Het duur- 14 o evenwe^ negen uur voordat het de of t ve' was verholpen en opnieuw o. Et n worden opgestegen. Het ge- revenj schap kwam veilig aan in Sin- °k 14.1 pore, waar de nacht wordt orgebracht. Vandaag wordt de ga* mi s voortgezet. NOP VOOR HELFT EIGENAAR SUNRISE DEN HAAG De Stichting het Nederlands Olympiade Paard (NOP) is voor de helft eigenaar geworden van de achtjarige, talentvolle merrie Sunrise. De oorspronkelijke bezitters Klaver (Schoorl) en Zoer (Echten) nemen voor de andere vijftig procent deel. De sponsors van het NOP ston den garant voor het forse bedrag, dat voorkomt dat Sunri se (nu Olympic Sunrise) aan een kapitaalkrachtige buiten lander wordt verkocht. Het paard komt pas ongeveer een half jaar uit op nationale en internationale concoursen en heeft in twee maanden tijd al een prijzenbedrag verdiend van 10.000 gulden. Rob Ehrens won onlangs met Sunrise de Grote Prijs van Leeuwarden. De Limburger zal het dier voorlopig blijven berijden en inzetten bij de wereldbeker- - wedstrijden in Brussel (28 november-1 december) en Bor deaux (6-8 december). Ehrens' belangrijkste troef tot nu toe - Oscar Drum, die eveneens door het NOP is vastgelegd - wordt toevertrouwd aan Toon Holtus. Zes landen geplaatst voor WK voetbal ZÜRICH Vier Europese en twee Zuidamerikaanse deelne mers zijn door de voetbalwereld- federatie (FIFA) geplaatst als groepsaanvoerder in de eerste ronde van het eindtoernooi om het wereldkampioenschap voet bal, dat volgend jaar in Mexico wordt gehouden. Italië, Polen, West-Duitsland, Frankrijk, Mexi co en Brazilië zullen elkaar daar om zeker niet in de eerste wed strijden ontmoeten. Italië is titel verdediger, Mexico gastheer. De andere vier danken hun bijzonde re positie aan hun sterke optreden tijdens het WK van 1982 in Span je. Daders Heizeldrama mogelijk voor rechter (Van onze correspondent Roger Simons) LONDEN Er wordt in juridische kringen in Engeland nog steeds overleg gevoerd over de vraag of 29 Britse voetbalhooli gans voor het gerecht zullen worden gedaagd op beschuldiging van moord op 39 voornamelijk Italiaanse supporters, die afgelo pen lente om het leven kwamen tijdens het Heizeldrama in Brussel. Onderzocht wordt of de verdachten dienen te worden aange klaagd wegens moord of doodslag. Als een besluit tot gerechtelij ke vervolging wordt genomen zal het Heizeldrama volgend jaar leiden tot een massaproces in Engeland, dat uniek zou zijn in de Engelse rechtspraak. Aangenomen wordt dat dit zou gaan ge beuren in de Old Bailey van Londen, een soort assisenhof (ge rechtshof met een jury) dat zeer ernstige (moord)zaken behan delt. Engelse rechtbanken kunnen uitspraak doen in processen betreffende moorden, die door Britse onderdanen in het buiten land werden gepleegd. VUFDE WERELDTITEL VOOR SQUASHER KHAN CAIRO Jahangir Khan heeft in Cairo zijn wereldtitel squash behaald. De Pakistani versloeg in de finale de Nieuwzeelander Ross Norman in vier games: 9-4, 4-9, 9-5, 9-1. Khan verdiende met zijn zege 27.000 galden. De 21-jarige Khan geldt al jaren als de nummer één van de we reld. Hij werd in Cairo de eerste squash-speler die vijf wereldti tels in serie op zijn naam bracht. In de eindstrijd tegen Norman verloor hij voor de eerste keer in vier en een half jaar weer eens een game. In de strijd om de derde plaats ging de zege naar de Brit Gawain Briars. Hij versloeg de Australiër Glen Brumby met 9-7,9-2,9-5. Zuid-Afrika blijft voorlopig lid van de internationale squashfe- deratie. Pogingen van eerst Zweden en in tweede instantie Groot-Brittannië het land uit te sluiten van het lidmaatschap, werden door de jaarvergadering bijeen in Cairo verworpen. He lemaal ongeschonden kwam Zuid-Afrika niet door de vergade ring heen. De internationale spelersbond besloot unaniem alle Grand Prix-toernooien in Zuid-Afrika van de kalender te halen. 5T De vergadering het Betaalde Voetbal, toch na is betrokken de ontwikkeling van nieuwe media, is vrij- zonder een woord >rbij gegaan aan de [ereenkomst met Film- De clubs die vóór zijn, Iden gisteravond in st niets te zeggen. De »enstanders (Feyenoord FC Den Haag bijvoor- ?ld) kunnen hun pijlen op de bondsvergade- van 7 december af- ieten. mediabeleid, dat volgens liorzitter Van der Louw de inheid in de bond niet zal logen verstoren, was een ha- jerstuk. De clubs die bereid uitzendingen van hun [uiswedstrijden toe te staan, jllen 700.000 gulden mogen ^rdelen. Voor de verenigin- die schade ondervinden litzendingen in de regio's iterdam, Rotterdam en Den Haag, is volgens een be paalde verdeelschaal 150.000 gulden beschikbaar. Dat laat ste bedrag zal aan de clubs als „recette" worden toebedeeld, waardoor voetballers die voor hun inkomsten voor een deel afhankelijk zijn van de toe schouwersopkomst ook enigs zins worden schadeloos ge steld. De vergadering liep met grote stappen door de agenda en stokte op zijn weg naar het einde alleen even bij de bedra gen die aan de strijkstok blij ven hangen bij contracten met anderen (zo'n 200.000 gulden), de tegenvallende opbrengst van de sponsorinkomsten en bij de winterstop. Gerard Bou wer (DS '79) vond dat de KNVB te veel geld door de vingers liet glippen en bepleit te een eigen aanpak. Penning meester Henk Hut gaf hem ge lijk, maar stelde dat in ieder geval tot in 1986 commissie aan bemiddelaars zal moeten worden uitgekeerd. In zijn openingswoord had Van der Louw gezegd dat de VARA aansprakelijk zal den gesteld voor financiële ge volgen van het niet doorgaan van Indoor-Soccer. Het door de Centrale Spelers Raad ge wraakte bestuurslid Hogewo- ning zal opnieuw kandidaat worden gesteld in zijn eigen vacature wanneer het advies van de arbitragecommissie po sitief zal zijn voor het sectiebe- stuur. Kerstmis Het sectiebestuur betaald voet bal besloot het oorspronkelijk voor Tweede Kerstdag vastge stelde programma uit te stel len. De wedstrijden van 26 de cember zullen het eerste pro gramma na de winterstop wor den, in het weekeinde van 1 en 2 februari dus. Alle volgen de programma's worden een week opgeschoven en het sei zoen zal daardoor ook een week later eindigen: 10 en 11 mei. Het nieuwe seizoen zal, doordat Nederland niet in Mexico speelt, beginnen in het derde weekeinde van augustus (16/17 augustus). Voorzitter Dé Stoop van FC Den Haag had bezwaren tegen de verlenging van de winter stop omdat de nacompetitie in de eerste divisie dan nog lan ger samenloopt met de eind ronde van het toernooi in Mexico. Zijn verzoek om twee weken van de winterstop te gebruiken voor wedstrijden uit de eerste divisie, werd slechts halfhartig gesteund. Er zal nog worden onderzocht of er één programma in de winterperio de kan worden ingelast. Interland Het Nederlands elftal zal in het voorjaar in ieder geval twee interlandwedstrijden spe len. Op het programma staan uitwedstrijden tegen de DDR (12 maart) en West-Duitsland Duitsland (14 mei). Bovendien ontmoet een jeugdploeg, spe lers tot 23 jaar, de Italiaanse leeftijdsgenoten op 8 januari in een uitwedstrijd. Maandagmiddag is er overleg geweest tussen de technische staf en de clubs PSV, Ajax, Feyenoord, Utrecht en Gro- Het sectia-bestuur van de KNVB was gisteravond snel klaar met vergaderen. V.l.n.r.: Jan Huybrechts, voorzitter Van der Louw en mr. Hogewoning. ningen, die de meeste interna tionals leveren. De verenigin gen waren in principe bereid, om de opbouw van het Neder lands elftal te kunnen voort zetten, een serie wedstrijden toe te staan. Wanneer er later nog aanbiedingen zouden ko men voor meer wedstrijden, zal daarover overleg met de clubs worden gepleegd. Die wedstrijden zullen, indien mo gelijk, worden vastgesteld op woensdagen waarop ook Euro- pees-bekervoetbal plaats vindt. De aanbiedingen voor januari, die er waren van Koeweit en Canada, zijn niet geaccepteerd. Volgens bondsmanager Mi- chels was het niet gewenst daarop in te gaan, omdat die uitwedstrijden op kunstgras of in een zaal zouden moeten worden afgewerkt. Het sectiebestuur heeft verder besloten in te schrijven voor de kwalificatieronden voor het Olympisch toernooi van 1988. In die kwalificatieronde zal worden gespeeld met een jeugdploeg van spelers tot 21 jaar. De technische staf van het betaalde voetbal achtte een dergelijke inschrijving van be lang voor de ontwikkeling van de jeugdige voetballers. Het besluit geldt alleen de kwalifi catieronde. Zou het elftal zich eventueel voor Seoel kwalifi ceren, dan zal de zaak op nieuw worden bezien. De Olympische Spelen van 1988 vinden namelijk plaats in de periode van 17 september tot 2 oktober, midden in het natio nale voetbalseizoen dus. De se lectie voor het Olympische kwalificatievoetbal zal ge schieden uit het betaalde voet- Het sectiebestuur zal binnen enkele weken de contractbe sprekingen beginnen met de bondstrainers. Renze de Vries, verantwoordelijk voor het technische beleid binnen het sectiebestuur, stelde dat het in de bedoeling lag de eerste be sprekingen te houden met Ri- nus Michels. Behalve de bondsmanager staan ook de trainers Leo Beenhakker en Dick Advocaat aan het einde van hun contract. IOC sluit gigantische overeenkomst met sponsor NEW YORK Juan Antonio Samaranch, de voorzitter van het internationaal Olympisch comité (IOC) heeft gisteren een vergaand plan geopen baard, dat een nieuw tijdperk inluidt voor wereldwijde sportsponsoring van de olym pische beweging. Het IOC sloot in New York een langja rig contract af met de fabri kant van Coca Cola. De enor me som geld die daarmee is gemoeid - de president van de Amerikaanse frisdrankgigant Donald McKough sprak over een orde van grootte van ten minste 350 miljoen dollar, het bedrag dat NBC betaalt voor de uitzendrechten van de Olympische Spelen van Seoel - komt volgens Samaranch ten goede aan de „gehele olympi sche familie". De Spaanse IOC-voorzitter zei tijdens een persconferentie, dat het project, dat bekend werd als Het Olympische Pro gramma, een betere verdeling van de sponsorgelden over alle aangesloten landen betekent en tevens de geldschieters voor het eerst garanties biedt. „Met dit programma zal elk lid van de olympische familie meer dan ooit profiteren van de opbrengsten van het spon soren van de Olympische be-» weging", zei Samaranch. CONDITIETRAINER KEES KOPPELAAR: In Aalsmeer konden wij honderd gulden krijgen. Voor Van Benthem werd een aparte sponsor gezocht en die meneer dacht dat wij het wel een appel en een ei zou den doen als kernploeg. Ik heb toen gezegd: ho even, dan komen we gewoon niet. Ik wil niet pretenderen dat eer ben dan Evert, maar ik ben zeker niet minder. Omdat hij nou toevallig een Elfstedentocht heeft gewon- dat zegt helemaal niets. Dan pas ik er gewoon voor. Ik wil best voor honderd gul den komen, maakt me niets uit, maar dan iedereen het zelfde bedrag. Al moet ik het voor niets doen". (Schaatser Hein Vergeer in de Volkskrant) „In de Verenigde Staten gaat het heel wat gemakkelijker. Daar vinden tennissers soms die rijke bejaarden die hen wel willen steunen, zo dat je in elk geval op reis kunt. Hier ben je veel meer afhankelijk van een agent en daar pas ik voor. In de Vere nigde Staten zit een agent r ik nog 30.000 gulden krijg. Al die managers „Afdalers hebben plaatst meerderwaardigheids gevoel in de skiwereld. Ik vind het dan ook schitterend als Pirmin de afdalingsspeci alisten in verlegenheid brengt. Zelf wil ik ook een zö compleet mogelijke skiër worden. De moeilijkheid ligt daarin, dat je op alle onder delen intensief moet trainen. En in de wedstrijden is het moeilijk om steeds weer de juiste dosering te vinden. Af daling vereist goed materiaal en lef, de slalom komt meer neer op vechten en de reu zenslalom is voornamelijk een kwestie van techniek". (Skiër Marc Girardelli in De Telegraaf) „Destijds was men nog niet rijp voor een wereldbeker. De roep om meer wedstrijden is sindsdien luider geworden. Ik vind het alleen jammer dat we ons bij de allrounders moeten beperken tot de af standen van een kleine meerkamp en niet de tien ki lometer op het programma kunnen zetten. Dat zou te lang duren. Al met al is het een mooie aanloop naar we reldkampioenschappen per afstand. Het seizoen wordt er langer door, maar als je het Europees allroundkampioen schap naar voren schuift, valt het met de kalenderpro blemen wel mee. Alleen in de jaren dat er Olympische Spelen worden gehouden, Hein Vergeer: „Desnoods voor niets". (Jan Charisiqs, lid techni sche commissie ISU, in Trouw) „Verder is het zo dat je van Ton Harmsen en mij. de an deren weet ik niet, in Zeist geen enkele declaratie zult vinden. Ja, hoogstens een etentje met derden. Geen auto, geen andere kosten. Niks. Ik wil vrij zijn. Een goedkopere arbeidskracht krijgen ze daar nooit. Ik ben zo gek om in Zeist te willen zitten om te proberen de za ken voor elkaar te krijgen. En dan is er een stelletje nit wits dat, alleen omdat ik af- en toe een grote bek heb, be gint te roepen, die man moet weg. De tuinkabouters. Dus denk ik deze dagen af en toe, ik kap ermee, ze bekijken het (Jacques Hogewoning, vice-voorzitter KNVB, in de Haagsche Courant) AMSTERDAM Het zijn donkere dagen, ook voor 's lands meest vermaarde conditietrainer Kees Kop pelaar. Binnen een week hoorde hij hoe zijn hoc- keyers-van-Oranje op Au stralische bodem driemaal op rij klop hadden gekre gen en zag hij met eigen ogen hoe zijn voetballers- -van-Oranje (de Ajacieden De Wit, Spelbos, Rijkaard en Silooy) door de Belgen werden overtroffen. Kop pelaar, de man die lopen tot kunstvorm heeft ver heven, zit aan een tafeltje in de ontvangstruimte van Ajax (één van zijn werk gevers) en wijst naar Rob bie de Wit, die aan de bar lusteloos voor zich uit- „Ik geloof dat ik er wel weer overheen ben. Maar ik vind het nog wel heel erg moeilijk om over te praten. Het is nog zo vers. Ik slik nu acht vali- umtabletten per dag en om dat ik van Jac. Hermans het restant Beaujolais Primeur dat voor het gezellig samen zijn na afloop naar aanleiding van de plaatsing voor Mexico bestemd was heb gekregen, lijkt het me beter dat ik voorlopig niet in een politie cel beland. Mijn psychiater heeft me heel goed opgevan gen. Hij had een kaart van België opgehangen met een cirkel om Nij vel en hij advi seerde mij de bal daar zo hard mogelijk tegenaan te trappen. In het begin vlogen de ballen alle kanten op. Maar ja, het vroor in de spreekkamer, de vloer was hard, ik had niet het juiste schoeisel aan en het woei. Daar komt nog bij dat België een merkwaardig land is. Het heeft niet echt een centrum en de kaart hing een beetje scheef. Neem even rust zei mijn psychiater". (Columnist Freek de Jonge in NRC/Handelsblad) „Over premies en zo mogen wij spelers niet praten. Maar als je prestaties neerzet, is de beloning extreem. Dat ligt in de natuur van de Fransen, ze zijn goed voor hun sterren. Als ik dit seizoen zo doorga, kan ik na één jaar al wel weer naar Limburg terug. Er ligt een driejarig contract. Ik heb wel begrepen, dat je je- kijkt. Naast De Wit staat Ronald Koeman, deze voormiddag ook al niet het toonbeeld van vrolijk heid. „Het zal niet een voudig worden die jon gens weer aan de gang te krijgen. De klap is hard aangekomen". Een mentale kwestie, zoals ook de loopgewoonten van de heren volgens Koppelaar vaak zijn terug te voeren op de in nerlijke mens. „De Wit is snel, maar hij loopt gespannen. Het kost me veel moeite om hem te laten ontspannen. Dat heeft alles met zijn karakter te ma ken. Koeman is looptechnisch gezien eigenlijk zijn tegenpool. Oogt een tikkeltje sloom, maar loopt relaxed. Alleen zijn han den houdt hij krampachtig. Wat Robbie te veel heeft. Pierre Vermeulen: „Belo ning extreem". zelf moet melden voor meer verdiensten. Dat liet de pre sident tenminste doorsche meren toen ik tekende. Als het goed is, moet ik doodziek van je worden, zei hij". (Pierre Vermeulen, voet baller bij Paris Saint Ger main, in de Volkskrant) „Als elftal voelen we ons da nig in de steek gelaten door het publiek. Zes jaar geleden organiseerden wij hier een sterk toernooi, dat we ook wonnen. Als we speelden, kon er in het stadion geen kip meer bij. Nii gaan we een negatief saldo van 100.000 dollar boeken, want meer dan 4000 mensen zijn hier nog geen dag geweest. Waar dat aan ligt? Ik zou het echt niet weten. Misschien zijn de mensen hier wat blasé ge worden van onze successen". (Australische hockeycoach Richard Aggis in De Tele graaf) heeft Ronald te weinig. Maar met individuele training kom je een heel eind". Kees Koppelaar blijft een at leet tussen de balsporters. Ne gen jaar was hij trainer in dienst van de Koninklijke Ne derlandse Atletiekunie (als voorganger van Scharn en Wassenaar), voordat hij zich in 1967 voor het eerst bij Ajax meldde, waar hij te maken kreeg met onder meer jeugd speler Ruud Krol en later met het sterrenteam van Rinus Mi chels. Sindsdien heeft hij ze zien komen en zien gaan, maar één ding is altijd over eind gebleven: de natuurlijke afkeer die de meeste voetbal lers koesteren tegen (duur)lo- pen. Werken zonder bal, wei nig spelers die daar echt dol op zijn. „Natuurlijk heb ik ze te gen elkaar horen zeggen: „We lappen 25 gulden, dan laat hij ons wel douchen", maar ik «J.'.UIiW.U.M TENNIS Open Australische kampioenschap- Herenenkelspel, eerste ronde: Glick- stein (lsr)-Bale (Eng) 6-3, 7-6, 7-6; Nelson (Vst)-Rasheed (Aus) 6-4, 6-1, 6-3; Doohan (Aus)-Sjesnokov (Sov) 6- Inoue (Jap)-E. Mlnter (Aus) 6-4, 7-6; R. White (Vst)-McNeil (Vst) 6-4, 5-7, 6-1; Potter (Vst)-Norton (Vst) 6-3, 6-2; Lindqvist (Zwe}-Marslkova (Tsj) 7-5, 6-2; Vanagi (Jap)-Moulton (Vst) 7-5, 6-2; Jolissaint (Zwi)-Burgin (Vst) 6-7, 6-4, 6-2; A. Brown (Eng)-Gerken (Vst) 6-2, 1-6, 6-0; K. Maleeva (Bul)-Walsh (Vst) 7-5, 6-4; Gomer (Eng)-Spain Short (Vst) 6-2, 7-6; M. Maleeva (Bul)- Antonoplis (Vst) 6-1, 6-1. SCHAKEN WK landen, Luzern Achtste ronde: Hongarije-China 2.5-3.5; Frankrlj- k-Roemenië 3-3; Argentlnië-West- Duitsland 4-2; Sovjet-Unie-Engeland 3-2 1 afg.); Zwitserland-Afrika 3-1 2 afg.). geland 28 2 afg.); 4. Roemenië 25.5; 5. Frankrijk 25 1 afg.); 6. Chi na 24.5; 7. Zwitserland 21 3 afg.); 8. Argentinië 21 2 afg.); 9. West- Duitsland 20 1 afg.); lO.Afrika 6 4 afg.). VOETBAL Engelse League-beker: heb me daar nooit iets aangetrokken". Tegenwoordig is hij behalve aan Ajax ook verbonden (als assistent-trainer) aan het na tionale hockeyteam en (als trainer/coach) aan hockey- overgangsklasser De Gooische. Sceptische geluiden hoort hij overal. Maar hij krijgt ook an- derere signalen. Zo zorgde Ruud Krol er persoonlijk voor dat Koppelaar werd terugge haald naar De Meer en kwam van Walter Meeuws het ver zoek binnen of de conditietrai ner de jeugd van Mechelen eens onder zijn hoede wil ne men. „Hoe ouder de spelers, hoe meer waarde ze aan mijn training lijken toe te kennen", stelt hij tevreden. Om er ver volgens nadrukkelijk op te wijzen dat hij liever niet al te diep ingaat op persoonlijke ge vallen. „Want ik moet morgen weer met die jongens wer ken". Verkeerd „Vaak heeft de buitenwacht ook een volledig verkeerd beeld van de instelling van voetballers. Piet Keizer zou lui zijn. Ik kan je wel vertellen dat hij altijd gewoon z'n werk deed. Cruijff niet, die wilde nog wel eens „pikken", dat was een spel voor hem. Een supertalent, ook wat het lopen betreft. Perfect startvermogen vooral. Of hij ook een goed at leet had kunnen worden? Nee, daarvoor hield hij te weinig van lopen. Gerrie Mtlhren was anders. Had een echte mara thonloper kunnen worden. En Suurbier een uitblinker op de 400 meter. Als hij tenminste een andere mentaliteit had ge had". Na een korte adempauze komt hij nog even terug op Nederland-België. „Heb je ge zien hoe vaak Jan Ceulemans voor het Nederlandse doel is opgedoken? Opvallend vaak, voor iemand met zo'n houterig postuur. Ceulemans zou moeite hebben met bewegen. Nou, hij heeft me verbaasd". Volgens Koppelaar wordt het begrip „conditie" vaak op een volledig onjuiste manier ge bruikt. Conditie is veel minder simpel dan het lijkt. Conditie training, dan denken de mees ten automatisch aan dom Kees Koppelaar: „De waardering komt als spe lers ouder worden". rondjes lopen. Maar het gaat om een complex van factoren. Zoals: algemeen uithoudings vermogen, snelheid, algemene kracht, lenigheid en bewe gingstechniek. „De voetballers konden blijven gaan", schrij ven jullie, om uit te drukken dat de spelers in kwestie con ditioneel sterk waren. Het is vaak veel meer een kwestie van slim-lopen". Gazelle De meeste Ajacieden staan be halve om hun balvaardigheid bekend om hun soepele ma nier van bewegen. De „hand van de meester" is wekelijks zichtbaar, wat niet wegneemt dat er volgens Koppelaar nog veel verbeterd kan worden. Zelfs bij een gazelle als Gerald Vanenburg. „Gerald heeft veel last van z'n liezen gehad en als gevolg daarvan tilt hij z'n be nen niet hoog genoeg op. Maar ook daarin komt nog wel ver betering". D$ voetballers hebben veel van hem opgestoken, maar hij ook het nodige van hen. Zoals een belangrijke dosis tactisch inzicht, waarvan hij als hoc keycoach optimaal gebruik kan maken. „Ik heb in het voetbal veel geleerd, wat ik in het hockey kwijt kan", bekent hij. Maar met een waarschu wend vingertje besluit hij: „Zowel het voetbal als het hockey in Nederland moet op passen. Als er niet snel meer uren worden gemaakt, dan gaan beide sporten kapot. Bondscoach Wim van Heumen heeft dat ook al eens gezegd. Ik ben het voor honderd pro cent met hem eens. In dit land wordt verkeerd omgesprongen met het woord „professioneel". Iemand is pas professional als hij z'n werk goed doet. En je kunt je werk alleen goed doen als je er veel uren in steekt". BERT DIJKSTRA Sportwereld Wielrennen De jonge Zwit serse Barbara Ganz heeft op de Oerlikon-baan in Zürich het werelduurrecord op over dekte banen verbeterd. Ganz reed in zestig minuten 42 kilo meter en 319 meter. Het oude record stond sedert 20 oktober 1982 op naam van de Russin Olga Sidorenko, die in Moskou 41,087. kilometer reed. Golf Canada heeft in de Verenigde Staten het 32e toer nooi om de golf wereldbeker gewonnen. Engeland eindigde als tweede voor de Ameri kaanse ploeg.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 9