CDA- Oegstgeest: tarieven niet drie procent omhoog Ri jnkanters nemen tenniscomplex over RANG Eerste corsowagens weer uitgekozen W. Glasbergen bovenaan CDA- verkiezingslijst Katwijks raadslid De Vries overleden Yoorschotenaren en woonwagen bewoners gelijk behandeld slleer, I stisch I VER: dat ncielt elevi Onze ervaring berust op bonderden Poggenpohl- keukens. Voor u betekent deze Poggenpohl-dege- lijkheid: zekerheid, even als kwaliteit, een maxi male montageservice, perfekte planning en ad vies. Vërliest u deze voor delen niet uit het.oog poggenpohl] TrSOtLISFkeukens i I Industrieweg 14 De Grote Polder, i I Zoeterwoude-Rijndijk f I Tel 071-899206 LEIDEN OMGEVING Bouw raadhuis vordert snel NOORDWIJK De bouw annex uitbreiding van het Noordwijkse raadhuis vordert goed. Niet alleen het nieuwbouwgedeelte op het parkeerterrein aan de Heili ge Geestweg neemt vaste vormen aan, ook met de zoge heten derde fase loopt het vlotjes. De gemeenteraad behandelt vanavond het voorstel twee panden in de Voorstraat aan te kopen. Het gaat om de huisnummers 32 en 34 die grenzen aan al eerder door de gemeente aangekochte panden waarin de secre tarie-afdelingen sociale zaken en personeelszaken en de offsetdrukkerij zijn gevestigd. Over de aankoop is over eenstemming bereikt met de eigenaren. De Voorstraat- panden woren afgebroken en ervoor in de plaats komt een nieuw gebouw. Met dat werk zal overigens pas worden begonnen wanneer de bouw van de vleugel op het parkeerterrein is afgerond en het huidige raadhuis is gerenoveerd. Verder onderzoek vervuilde grond SASSENHEIM Op het ter- rein Molenstraat 2-3 in Sassen- heim wordt volgend jaar een saneringsonderzoek gedaan, een onderzoek dus naar hoe de vervuilde grond kan worden opgeruimd. Eerdere onderzoekingen heb ben aangetoond dat de grond ter plekke verontreinigd is met aromaten en olie. Later is gebleken dat de vervuiling zoch hoofdzakelijk op het ter rein bevindt, want erbuiten genomen monster hebben nau welijks sporen van verontrei niging opgeleverd. ga- Voorzitter Bonkenburg (rechts) kondigde gisteravond enige veranderingen in het corso aan. LISSE/STREEK De eerste praalwagen voor het Bloemen corso van de Bollenstreek van volgend jaar zijn gisteravond weer uitgekozen. Dat gebeurde tijdens de zogenaamde „Keu ze-avond" in De Nachtegaal, waarvoor vele potentiële deel nemers naar Lisse waren ge komen. Voorzitter J. Bonkenburg me moreerde in een korte inlei ding dat het corso in het afge lopen jaar als een geslaagd ge beuren mag worden be schouwd. „Dit jaar komen er enige veranderingen", aldus Bonkenburg, die daarmee vooral doelde op de wijzigin gen die de Lions Club Bollen streek gaat aanbrengen in het Corso-Festival. Als voornaam ste verandering geldt dat de donderdagavond als Festival avond van het programma wordt geschrapt. „Dat neemt echter niet weg dat het pu bliek van harte welkom is om op die dag naar de Hobaho- hallen in Lisse te komen en het corso in opbouw te bewon deren", aldus de heer Bonken burg. De "ontwerpen met het motto „De Dierentuin" werden ver volgens „onthuld" en de vele aanwezigen maakten een keu- Het 39ste Bloemencorso van de Bollenstreek rijdt op zater dag 26 april tussen Haarlem en Noordwijk, voorafgegaan door twee dagen expositie in de Ho- baho-hallen in Lisse. Begin april rolt het boekje van Her man van Amsterdam en Peter van der Voort van de persen, dat gaat over de corso's door de jaren heen. Geen Rijnsburgse bijdrage aan verzetsmuseum RIJNSBURG B en W van Rijnsburg zijn niet van plan om het Zuid- Hollandse verzetsmuseum in Gouda een eenmalige subsidie te verlenen. Het museum is nog in oprich ting. De gemeentelijke commissie welzijnszaken kon gisteravond het standpunt van B en W de len. Het gaat om een zogenaamde startsubsidie. Al eerder wei gerde de gemeente Rijnsburg om diverse redenen een der gelijke subsidie te verlenen. En ook een herhaald subsi dieverzoek zal hoogstwaar schijnlijk hetzelfde lot be schoren zijn. Een belangrijke reden voor de subsidieweige ring vormt de gevreesde pre cedentwerking ten opzichte van het eigen oudheidkundig museum van het bloemen- dorp. Dit wordt gerund door het Genootschap „Oud Rijns burg". Daarbij komt dat de financiële situatie van de ge meente van dien aard is dat een dergelijke subsidieverle ning niet haalbaar wordt ge acht door het college. Voorstraat melkwit KATWIJK De Voorstraat in Katwijk bood gisteren een witte aanblik nadat uit een melkauto twee containers met flessen en pakken melk waren gevallen. De gemeentereini ging heeft de ravage opge- Vissloot wordt uitgebaggerd NOORDWIJKERHOUT De Guldemondsloot. bekend als „dé visstek" van de Hengel sportvereniging De Arnoud en diverse omwonenden, wordt uitgebaggerd. De gemeente raad van Noord wijkerhout krijgt althans donderdagavond een besluit van die strekking ter goedkeuring voorgelegd. De bagger uit de tussen de Victoriberg en Maandagsewe- tering gelegen sloot, zal op schadelijke stoffen worden ge controleerd. De sloot is ondiep en door de modderlaag en de vergassings processen in de sloot is het wa ter niet ideaal voor vissen. Uitbaggeren komt de visstand derhalve ten goede. Daarnaast kan na de werkzaamheden worden voldaan aan de diepte- eis die het Hoogheemraad schap van Rijnland aan de sloot stelt. Het uitbaggeren kost 71.000 gulden en voor het werk kan een rijksbijdrage van maximaal 41.790 gulden worden verkregen. Overigens is de verwachting gerechtvaardigd dat het Gul- demond-bagger geen schadelij ke stoffen zal bevatten omdat de sloot uitmondt in de Leidse Vaart. In het bagger dat daar uit afkomstig is zijn ook geen kwalijke stoffen aangetroffen. De baggerspecie wordt opge borgen in de wijk Zeeburg en komt na uitdroging ter be schikking van Banero Spaar- neveste BV, de bouwer van Zeeburg. RIJNSBURG CDA wethou der W. Glasbergen (38) is ge kozen tot lijstaanvoerder van de Rijnburgse CDA-afdeling voor de komende gemeente raadsverkiezingen. Dat ge beurde tijdens een besloten le denvergadering in „De Voor hof". Wethouder C. Vianen (49) werd door de leden op de tweede plaats gekozen. Het CDA vormt met haar 8 ze tels verweg de grootste partij in de Rijnsburgse gemeente raad. De nieuwe verkiezings lijst vertoont weinig opzienba rende verschuivingen ten op zichte van de huidige fraktie- samenstelling. Alleen het hui dige gemeenteraadslid G. J. den Heijer stelde zich niet meer voor de komende perio de beschikbaar. Hij heeft het ondermeer door zijn bestuurs lidmaatschap van de coöpera tieve bloemenveilingvereni ging „Flora" te druk gekregen. In zijn plaats kwam een nieuw gezicht, in de persoon van P. J. van den Burg (45). Van den Burg is bloemist-hovenier van beroep en is verder onder meer voorzitter van de beken de Rijnsburgse bloembindcur- sus. Hij staat op de zesde plaats op de nieuwe lijst. Derde op de verkiezingslijst staat de huidi ge CDA-fraktievoorzitter drs. G. Verheij. Hij wordt gevolgd door J. Bleichrodt en me vrouw E. M. Bubbers-Reime- ring. Op de zevende plaats komt het huidige raadslid A. J. C. van Dijke, gevolgd door de heer J. P. Tensen. De negende plaats wordt ingenomen door G. C. Spierenburg. De hele lijst telt twintig namen. KATWIJK Het Katwijkse raadslid M.A. de Vries is afge lopen vrijdag overleden. De sinds 1966 in de gemeenteraad zitting hebbende Luitenant ter Zee B.D. bekleedde naast zijn raadslidmaatschap tal van maatschappelijke functies. De Vries is 54 jaar oud geworden. tievoorzitter van de door hem opgerichte Vrije Lijst in Kat wijk. Als eenmansfractie al leen gedurende de periode 1970-1974 telde de fractie twee afgevaardigden in de raad maakte hij deel uit van vrijwel alle commissies van advies en bijstand van de gemeente Kat wijk. Daarnaast was hij voor zitter van de School voor de Algemene Bejaardenhuisves ting (beide sinds 1982) en van de toeristenmarkt. Hij was te vens mede oprichter van de zwem- en poloclub Katwijk en het Comité Visserijdagen. Marius Adriaan de Vries (1931) werd in Dordrecht ge boren en trad na zijn middel bare schoolopleiding in dienst van de Koninklijke Marine. onder andere werkzaam als voorlichtingsofficier. Bij zijn uittreding uit de actieve dienst werd hij benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. De begrafenis is aanstaande woensdag op het kerkhof de Kerklaan in Katwijk den Rijn. Hieraan voorafgaand is er een rouwdienst in EZP houdt referendum DE ZILK Een Zilker Par tij (EZP) gaat op 16 december een soort volksreferendum houden in het kerkdorp. Dat heeft het bestuur van de par tij gisteravond besloten. De reden daarvan: er zijn geen kandidaten die na de verkie zingen in maart 1986 plaats willen nemen in de Noord- wijkerhoutse gemeenteraad. Als dat zo blijft, zal de EZP niet deelnemen aan de ver kiezingen. De zittende raadsleden de EZP heeft eigenlijk in de loop der jaren altijd twee ze tels bezet in de Noordwijker- houtse gemeenteraad willen namelijk niet terugkeren na de verkiezingen. Het bestuur vindt dat de Zilker bevol king nu maar moet zeggen of zij vindt dat de EZP de „waakhond" voor de beharti ging van de Zilkse belangen in de gemeenteraad moet blijven. Als men dat vindt, moeten er vanuit de bevol king ook kandidaten worden aangedragen die bereid zijn op een verkiesbare eerste of tweede plaats te gaan staan. Huis aan huis zijn in De Zilk brieven verspreid met een oproep om 16 december van af 20.00 uur in De Duinpan VOORSCHOTEN „Tegen ontoelaatbaar gedrag van woonwagenbewoners wordt op dezelfde manier opgetreden als tegen dergelijk gedrag van andere burgers". Dat is de re actie van B en W van Voor schoten op de bezwaarschiften die zijn ingediend tegen de uit breiding van het woonwagen kampje Leidseweg-Noord. In juli besloot de raad om de voorgenomen drie plaatsen uit te breiden tot vijf. Voorschoten zit nogal omhoog met de woonwagens. Volgens plannen van provincie en rijk moet de gemeente voor 1 janu ari 1988 twaalf woonwagen standplaatsen aanleggen. Om dat standplaatsen aan de Korte Vliet en in het gebied Starren- burg om verschillende rede nen niet door kunnen gaan, is het gemeentebestuur naarstig op zoek naar andere plaatsen. De raad besloot daarom het woonwagenkampje dat aan de Leidseweg-Noord bij de Noord-Hoflandbrug komt van de voorgenomen drie plaatsen uit te breiden naar vijf. Tegen dat besluit kwamen vijf be zwaarschriften binnen. Eén van de punten van kritiek was dat er tegen woonwagen bewoners die zich misdroegen vaak geen maatregelen wer- woonwagens niet aan estheti sche eisen worden onderwor pen, terwijl huizen daar wel aan moeten voldoen. Verder zouden huizen in waarde ver minderen en bedrijven met omzetdaling te kampen krij gen. Ook werd de gemeente verweten de zaak „erdoor ge drukt" te hebben, omdat de termijn waarbinnen bezwaar gemaakt kon worden in de schoolvakantie viel. B en W antwoorden hierop dat de woonwagenbewoners het- zelfde behandeld worden andere Voorschotenaren, woonwagens moeten voldoejj aan het Reglement op wagens en woonschepen, hef Zo' geen betekent dat ze goed on dai derhouden en solide moetej zijn. Het college vindt het ors ijj< juist om er bij voorbaat al varÈ Me uit te gaan dat er waardever mindering van gebouwen ej] omzetdaling bij bedrijven oft vid treedt. Die ontstaat volgens 1 me en W zeker niet door de uitP El breiding van drie naar vijf. tv_- (ADVERTENTIE) VéMMAmïckjM WAmvten&mfy yn&Mtwt $Ah/6. ENT-HOL IUCALYPTU& PROPS Nep-CV-monteur actief in Katwijk KATWIJK Een Katwijkse vrouw is afgelopen vrijdag in haar woning aan de Duin doornlaan bestolen door een man die zich voordeed als CV- monteur. Gisteren heeft zij daarvan aangifte gedaan. De man vroeg aan de vrouw of zij het waakvlammetje van de verwarmingsketel in de gaten wilde houden. Terwijl de vrouw de wacht hield, haalde de nep-monteur een klein be drag aan geld uit een porte monnee in de huiskamer. Af gelopen vrijdag waren in Noordwijk nep-gascontroleurs actief. Jazz Jamboree gaat niet door NOORDWIJKERHOUT De grote Jazz Jam boree 1985 die op initiatief van Ted Easton op 30 november en 1 december zou worden gehou den in het Leeuwenhorst Congres Center in Noord wijkerhout gaat niet door. Reden voor het afgelasten van deze tweedaagse happening is het gebrek aan belangstelling van publieks- zijde. Er zijn tot op heden slechts enkele kaar tjes verkocht. De contracten met uitgenodigde artiesten en groepen zoals de Dutch Swing Col lege Band, Beryl Bryden, Frits Katee en de Harbour Jazzband worden ongedaan gemaakt. Of er binnenkort elders in de regio weer een groot jazzevenement wordt gehouden, kon door de organisatie nog niet worden gezegd. Eerdere grootse jazz-happenings van Ted Easton in Ho liday Inn in Leiden trokken wel duizenden be zoekers. Nieuwe activiteit Flora veiling RIJNSBURG De Flora Veiling in Rijnsburg stari weer een nieuwe handelsactiviteit. Per 1 januari wordi onder de naam Assortiflor b.v. een handelscentrum ge creëerd waarin een cash and carry in pot- en perkplan- ten zal worden geëxploiteerd. De activiteiten van het .bemiddelingsbureau potplanten worden onder verantwoordelijkheid van Flora daar naast voortgezet. De huidige potplanten cash and carry in de veiling, die in beheer is bij Jac. van Zuylen b.v., staakt per 1 janua ri zijn activiteiten. Zowel de Flora als Jac. van Zuylen b.v. zullen aandelen van de nieuwe b.v. Assortiflor heb ben. Met de nieuwe activiteit hoopt de Flora de hande laren een maximale service op het terrein van pot- en perkplanten te verlenen. Door middel van een uitgebreid assortiment moet de nieuwe cash and carry gaan voorzien in een behoefte van de handel. £ektóe6oivumt DINSDAG 26 NOVEMBER 198S PAGINA ■LDI I de actie „Redt de berggo Ane, la" signeert prins Bernhard terdag in de Panda-boetiek de Langestraat 26 in Wassen f de tweede druk van het bif \/cu „Leo", geschreven door I Funcke-Bordewijk. De P schreef enkele jaren geleden voorwoord in het boek. De et druk is niet meer verkrijgbi De baten van de tweede d: (500 exemplaren) gaan naar Wereld Natuurfonds, dat het wil bestemmen voor acties bate van de bedreigde berggo la. Prins Bernhard is van 2 tot 5 aanwezig. PVDA VERWIJT B EN W GEBREK AAN VOORLICHTING OEGSTGEEST De CDA-fractie in Oegstgeest vindt dat de gemeentelij ke tarieven voor 1986 niet met drie procent mogen stijgen. De hondenbelas ting, gemeentelijke leges, de tarieven voor zwemba den, sporthallen en -vel den gaan volgens een voorstel van B en W met dat percentage omhoog. Het CDA wijst erop dat het college ten onrechte is uitge gaan van een inflatiepercenta ge van drie procent de ver wachte inflatie bedraagt één en een kwart procent. Dat bleek gisteravond tijdens de algemene beschouwingen over de gemeentebegroting voor 1986. De gemeenteraadsverkiezin gen in maart 1986 wierpen gis teravond hun schaduw al vooruit. De PvdA vond dat grote investeringen alleen voor 1986 vastgesteld moesten worden. Voorgenomen uitga ven voor latere jaren moeten aan de nieuwe gemeenteraad overgelaten worden, aldus de socialisten. De PvdA vroeg zich ook af of de De Kempe- naerstraat in zijn huidige lang gerekte vorm wel rendabel is. Kan men het winkelgebeuren niet beter verleggen naar de driehoek Geversstraat, Markt- hof, Kempenaerstraat met een uitloop naar de Digros, liep de PvdA vooruit op de vestiging van deze supermarkt in de Kamsteeggarage tussen de Ge versstraat en de Rhijngeester- straatweg. Het CDA pleitte voor het tot standkomen van meer twee- en driekamerwoningen in Haaswijk. Volgens de christen democraten is daar grote vraag naar. D'66 wierp zich op voor een gemeentelijk informatie punt in Haaswijk om de (ma gere dan wel gebrekkige) voorlichting in die wijk te ver beteren. De PvdA stelde eveneens dat de huidige voorlichting niet aan de verwachtingen voldoet. De socialisten noemden de Di- grosvestiging, de invoering van minicontainers en de kwestie van geluidswagens bij het volkspetitionnement als voorbeelden van onderwerpen waarbij het aan een goede voorlichting schortte. „Oegst geest kwam in publicaties niet altijd even gunstig tevoor schijn" aldus de PvdA, dat vroeg om de aanstelling van een part-time voorlichter. Ook het veld voor de voetbal vereniging ASC kwam gister avond ter sprake. „Het is best wanneer ASC een veld erbij kan krijgen op het complex De Voscuyl, maar dan alleen als het geen schade berokkent aan de gevestigde verenigingen daar", merkte het CDA op. De fractie is van mening dat de gemeente een bijdrage moet teven in de renovatie van het antinegedeelte en het club huis en dat er met ASC duide lijke financiële afspraken ge maakt moeten worden. Eerste exemplaar Rijnsburgs boekje Burgemeester F. Jonkman (links) kreeg gistermiddag het eerste exemplaar van hi^a boekje „Uit Rijnsburgs oude schoenendoos" overhandigd. Het werkje is geschreven ze: door Jan van der Plas (midden) die eerder boeken over zijn woonplaats Katwijk harsstr licht liet zien. Het boek beschrijft de geschiedenis van Rijnsburg en is verluchtigd më van vele foto's, 's Morgens werd in het gemeentehuis in Katwijk aan het college van B ei W het eerste exemplaar van het boekje „Groeten uit Katwijk" uitgereikt. Het is htfven negende deel in een door Van der Plas geschreven serie over de historie van Katwijk,lnc De boekjes kosten 32 gulden 50 en zijn verkrijgbaar bij de plaatselijke boekhandels Regi (ADVERTENTIE) RIJNSBURG Het ziet er naar uit dat de Rijns burgse tennisvereniging De Rijnkanters het ge meentelijk tenniscom plex zal overnemen. Het bestuur van de tennis vereniging is dit voorlo pig met het college van B en W overeengeko men. Zowel de gemeen teraad als de leden van de tennisclub moeten echter nog hun toestem ming aan de plannen ge ven. Met de overdracht is een bedrag van 125.000 gulden gemoeid. Wan neer alles meezit zal een en ander begin 1986 ge realiseerd worden. Gisteravond deed wethouder W. Glasbergen tijdens de commissievergadering wel zijnszaken verslag van de plannen. Er zijn nogal wat problemen ontstaan rond on derhoudswerkzaamheden. De gravelbanen van het complex kampen met een slechte af watering. Oorzaak hiervan is de slechte waterdoorlating van de zandlaag onder de baan. Ook met de matecoba- nen zijn problemen ontstaan. Door een slechte drainage bleven deze banen te nat, waardoor afgelopen winter aanzienlijke vorstschade ont stond. Al met al zijn aanzien lijke investeringen nodig om de banen weer in een goede staat te krijgen. De tennisvereniging heeft geld voor reparaties van de toplagen van de diverse ba nen beschikbaar. De vereni ging stelt echter dat dergelij ke reparaties weinig zin heb ben als de ondergrond van de banen niet eerst wordt opge knapt. Gebeurt dat niet, dan zal binnen korte tijd bij voorbeeld na een strenge winter wederom het een en ander gerepareerd moeten worden. De gemeente Rijns burg heeft echter niet het geld om deze investeringen te plegen. Geschat wordt dat dit zo'n 60.000 gulden kost. Het bestuur van de vereni ging is uiteindelijk met het bod gekomen van 125.000 gulden. Prins Bernhard signeert boek

Leidse Courant | 1985 | | pagina 16