iAmadeuS historische en eigentijdse kijk op 60 jaar KRO ADIO/TELEVISIE £eUlóc6omxmt VRIJDAG 22 NOVEMBER 1985 PAGINA 17 rnst Jansz van Doe aar op de leeslijst jVERSUM „Gideons droom" >kende in 1983 het literaire de- van Ernst Jansz. Jansz heeft ja- lang deel uitgemaakt van de in- dels opgeheven populaire pop- Doe Maar. Lezen voor de lijst, RO-radioprogramma over lite- iur dat zich in de eerste plaats op geenBdelbare scholieren richt, geeft dacht aan dit gebuut. Naast een rview met de schrijver zal Jansz voorlezen uit „Gideons droom". ien voor de lijst wordt uitgezonden maandag 25 november van 21.30 meer 22.00 via Hilversum 2. WAARNEMEND-VOORZITTER H. VAN WIJK: „Marcel van Dam wil teveel bij de VARA' HILVERSUM Op een goed bezochte verga dering van de ondernemingsraad van de VARA is met grote meerderheid gekozen voor Marcel van Dam als voorzitter van de VARA. Het bestuur werd opgedragen bij de hogere be stuurlijke organen alle stappen te nemen om dat te bewerkstelligen. Waarnemend voorzitter H. van Wijk liet in antwoord hierop weten, dat het enige wat het voorzitterschap van van Dam in de weg staat zijn eis is, dat hij het volledige zeggen over radio en tv krijgt. Zo niet, dan blijft hij actief in de politiek. ,,Het beheer van de media-portefeuille bij de VARA moet thuis horen bij de directe mediadi recteuren, bij de dagelijkse programmaleiding. Als op de wens van Van Dam was ingegaan, zou er een ongewenste vermenging zijn opge treden van functies in onze omroepleiding'al dus H. van Wijk. „Daar voelde eigenlijk nie mand voor, hoewel we beseffen dat de figuur van Van Dam naar binnen en buiten toe zal aanspreken". Als bekend viel van Dam vorige week af als kandidaat voor het voorzitterschap, omdat naar hij zelf zei, „ik binnen de VARA die functie niet optimaal zal kunnen vervul len". Volgende week vrijdag neemt de vereni gingsraad van de VARA een beslissing over het voorzitterschap, waarvoor Van Wijk de enige kandidaat is na het afvallen van van Dam. Het personeel zou echter minder op van Wijk ge steld zijn. Bovendien wenst het personeel, dat T. Verberne, secretaris/penningmeester van de VARA, uit zijn functie wordt gezet. Deze zou de financiën tot een rommeltje hebben laten ver worden en bovendien niet met personeel kun nen omgaan. Particulier tv-station in Frankrijk PARIJS De Franse omroepmaatschappij Antenne 2 heeft toestemming gekregen voor de oprichting van een algemeen en particulier commerciëel tv-net. De regering zou een licensie geven aan dit consorti um waarin de Italiaanse tv-magnaat Silvio Berlusco ni voor 40 procent deelneemt. President Francois Mitterrand heeft eerder dit jaar aangekondigd dat hij een einde zal maken aan het staatsmonopolie op televisie. De drie openbare en algemene tv-stations zijn in staatshanden. Het commerciële net Canal Plus kan alleen via een decoder worden ontvangen. Volgens Antenne 2 mag het nieuwe net reclame boodschappen uitzenden door de programma's heen. De enige restrictie die het nieuwe net heeft is dat er 's woensdags, zaterdags en zondagsmiddags geen speelfilms mogen worden uitgezonden. Dat uitzend- verbod geldt voor alle tv-stations in Frankrijk ter bescherming van de bioscopen. 'n hij .VERSUM KRO-tv ende int de viering van haar 3ti)e* jarig bestaan a.s. zon- laaf °P ^ec'" om aar" met een eucharistie- ing vanuit de kerk de omroepparochie in eken ersfoort. Hierna volgt 12.00 uur het oratori- „De twee werelden", il de dag en avond rké- >r worden voorts terug- eken geboden in afwis- ng met eigentijdse pro- ;"Jmma's. dat erc^ n Helder Camara, een klei- rwijl innemende man was mid- lunt in de volle Sint Jans- ïedraal in Den Bosch en ;even door een groot orkest wee koren, toen op 5 juli oratorium „De twee werel- werd uitgevoerd. Camara eef hiervoor de tekst, die bij de uitvoering ook zelf imeerde. De opnamen van worden nu uitgezonden, werk bestaat uit zes delen behandelt de durf van de iper en de mogelijkheden mens laat liggen. De ge- rte van de Verlosser wordt teken van hoop en verzoe- gesteld. E Rïunrl of Music j KRO is, er in geslaagd voor lp jubileumviering de hand Heggen op de in 1965 ge lakte, bijna drie uur duren- iftlm „The sound of music", ize volgt om 13.30 uur. Toen (film pas uitkwam, spraken I filmcritici in eerste instan- I over „een honingzoet gege- n, waar de romantiek vanaf jop". Het verhinderde het bliek niet met miljoenen te Ti kijken naar deze filmmu sical, die uiteindelijk bekroond werd met tien academy awards. Het verhaal handelt over een non die zich in het klooster minder goed thuis voelt dan in het moederloze gezin van een baron. Nostalgisch amusement Het KRO Jubileum Orkest o.l.v. Tonny Eyk begeleidt vervolgens in een nostalgisch amusementsprogramma een aantal artiesten, die bekende liedjes uit de afgelopen zestig jaar ten gehore brengen (16.15 uur). Gerard Cox zingt een medley uit het repertoire van Lou Bandy. Perry Cavallo en Dorien Mijksenaar zingen be kende wijsjes van Louis Da vids. Verder tal van artiesten, onder wie Gerard Joling. Brandpunt Al 25 jaar komt Brandpunt op het scherm, in verschillende vormen maar steeds met de zelfde intentie: nieuwsvoorzie ning. In een speciale uitzen- PJay back ding om 17.35 uur is een docu- J mentaire te zien die Joost Tho- lens maakte over de totstand koming van een uitzending van Brandpunt Zondag-editie. Verder wordt gesproken met diverse betrokkenen over he den, verleden en toekomst van Nederlands oudste actualitei tenrubriek. Dit gebeurt o.m. aan de hand van fragmenten van oude Brandpunt-uitzen dingen. Vanaf 1961 komt Brandpunt niet meer maande lijks maar wekelijks op het scherm. Brandpunt wordt een actuele nieuwsrubriek. „Een programma met springstof", zoals men in die dagen zei. Achter de jurytafel van KRO's Soundmix/Playback Show zit ten zondagavond (20.15 uur) het echtpaar Sandra Reemer en Ferdy Bolland (de helft van het duo Bolland en Bolland) en de vaste juryleden journa list Jacques d'Ancona en cho reograaf Barrie Stevens. Zij beoordelen de zang- en pre sentatietalenten van een Linda Ronstadt uit Voorburg, een uit het Limburgse Born afkomsti ge Elvis Presley, Willeke Al- berti uit Arnhem, Neil Young (Veendam), Marilyn Monroe (Almere) en de „Oh happy day" les Humphrey Singers uit Etten Leur. Deze „sound- mix"-kandidaten zingen zelf met de muziekband mee waar op de stem van hun idool is uitgewist. Geplaybackt wordt er door de leden van Ballet school Crielaars uit Den Bosch in het nummer „There's no business like showbusiness". Hemel en aarde Prof. A. F. Manning schreef het boek „Zestig jaar KRO: uit de geschiedenis van een om roep" en hij praat erover dóór in een speciale aflevering van „Er is meer tussen hemel en aarde", om 21.10 uur. Hij zal vertellen wat hem in die 60-ja- rige geschiedenis het meest is opgevallen. Verder bevat „Er is meer..." een terugblik op be langrijke ontwikkelingen in de KRO: godsdienstige pro gramma's, de discussie over de ,K'; de „identiteitsdiscussie" en de media-problematiek. Prof. Manning zal voor die terug blik zorgen, terwijl huidige KRO-medewerkers, onder wie voorzitter B. Schmitz, vertel len hoe het nu gaat. De pro gramma-onderdelen worden afgewisseld met liedjes op tekst van Ivo de Wijs en frag menten uit de film „uw onbe kende huisgenoot". „Die Pfeffermühle" „Die Pfeffermühle" was de naam van een anti-fascistisch cabaret waarmee Erika Mann in de jaren 1933-1936 in Zwit serland optrad, na uit Duits land te zijn verjaagd. De Ne derlandse cabaretgroep Don Quishocking, voor deze gele genheid herenigd, heeft een reconstrucfie gemaakt van Die Pfeffermühle en trad daarmee in de afgelopen weken een aantal malen met veel succes op. KRO-tv heeft van dit op treden opnamen gemaakt, die worden uitgezonden om 22.00 uur. Hierna volgen nog de bijzon dere bisschoppensynode en een terugblik op het Tweede Vaticaans Concilie. NEDERLAND 1 AVRO 16.00 Ik zag twee beren, kleu terprogramma 16.15 Bas Boris Bode (3), twaalf delige tv-serie 16.40 Wordt vervolgd, strip- en tekenfilmmagazine 17.10 Ontdek je plekje, afl.: Bolsward 17.20 AVRO'# kiesclip NOS 17.30 1/26-Journaal AVRO 17.46 AVRO's Toppop, met Kas van lersel 18.15 AVRO's Bridgecursus (4a) TELEAC 18.25 De personal computer, voorlichtingsprogramma 18.40 Ni Hao, Chinese taal en cultuur, voorlichtingspro gramma AVRO 18.55 CD De Fabeltjeskrant 19.00 AVRO's TopScore 19.15 Ruud en Leonie, praatpro gramma gepresenteerd door Ruud ter Weyden en Leonie Sazias met o.m. aandacht voor de uitrei king van de 'Oog, Oor en Pen Prijs' van de Stichting Nationale Platenbon NOS 20.00 Journaal AVRO 20.28 AVRO's Dansgala, repor tage van de EK Ballroom- dancing 20.55 Het Gouden Sleutelfesti val 1985, reportage lande lijke Nederlandstalige lied jes-competitie 22.10 AVRO's Actualiteiten. Met om 22.10 AVRO's Televi- zier met het wekelijkse ge sprek met de Minister-pre sident, een gesprek met minister De Koning (Socia le zaken en Werkgelegen heid), minister Winsemius (VROM) beantwoordt vra gen over de invoering van „schoon autorijden" en de maximumsnelheden, een portret van Dick Faase, ka merbewaarder van de Tweede Kamer en een de bat tussen een kijker en minister Brinkman van WVC. Om 22.50 AVRO's Sportpanorama 23.00 M.A.S.H. Amerikaanse se rie. Afl.: Beste Kameraad 23.25 Karei van de Graaf, praat programma 23.55 Tine, gedichten en verha len door Tine Ruysschaert NOS 00.02 Journaal NEDERLAND 2 RVU 17.00-17.30 Vloedlijn, afl.: Bol- woningen NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.20 Paspoort 18.30 Sesamstraat 18.45 HJJeugdjournaal 19.00 Journaal TROS 19.12 De eerste de beste. Walter Tiemessen en Tom Blom presenteren nieuwe re cords en opmerkelijke prestaties 20.00 Ticket to the Tropics, spe cial rond zanger Gerard Joling opgenomen op de Malediven 20.20 Geen gedonder in het vooronder, klucht van John Lantings Theater van de Lach. Elke zomer no-, digt de eigenaar van een plezierjacht wat mensen uit om een gezellig ont spannen tochtje op het schip te ondernemen. Ook nu is het weer zover. Het wordt echter een tochtje met hindernissen 21.50 De Benny Hill Show (slot). Laatste aflevering uit een serie comedy-shows NOS 22.30 Journaal IKON 22.45 De eeuwige zonderbok, portret van de Franse lite ratuuronderzoeker René Girard door Henk Bierste ker 23.28 Wilde ganzen NOS 23.30 Nieuws voor doven TROS 23.35-01.10 E Vrienden voor het leven (Angels with dir ty faces), Amerikaanse speelfilm uit 1938 van Mi chael Curtiz. Met in de hoofdrollen: James Cag- ney en Humphrey Bogart. Rocky en Jerry groeien sa men op in de sloppen. Wanneer Rocky door de politie opgepakt wordt verdwijnt hij naar een op voedingsgesticht. Jerry weet te ontsnappen. Wan neer zij elkaar jaren later weer ontmoeten, is Rockey uitgegroeid tot een harde gangster, terwijl Jerry priester geworden is EUROPA TV Programma schema Emilie. Kinderprogramma Rexie Dog. Kinderprogramma The Thunderbirds Sportreportages Europees weerbericht World Watch. Nieuwspro- Sramma ason King, drama-serie Barbara. Muziekprogramma Triple Cross, speelfilm World Watch. Nieuwspro- 00.35 Programma-overzicht 17.00 The Professionals, herh. 17.50 Diff'rent Strokes, afl. The Bi cycle Man (1) 18.15 Hollywood Classic: Hans Christian Anderson 20.05 Who's the Boss, afl.: Angela's Ex (2) 20.30 The Man who Loved Cat Dan- kje TijSj Schooltelevisie Journaal Tik Tak, kleuterprogramma (herh.) Plons, kleuterserie. Afl.: De Prikbalton, magazine voor kleuters over het maken van allerlei voorwerpen afgewisseld met tekenfilms. Presentatie: Francis Verdoodt (herh.) Bassie en Adriaan, kleuterse rie (herh.) Star Trek, science-fictionserie. Afl.: Koningen tegen wil en dank. Met: Leonard Nimoy, William Shatner, Deforest Kel- ley e.a. Uitzending door derden. Pro gramma van de Liberale Ra dio- en TV-omroep Mededelingen en program ma-overzicht Journaal Weerbericht De Collaboratie, documentai re-serie. Afl.: Oude wijn in nieuwe vaten. De Duitse lei ders hadden met bezet België een aantal voornemens die ze niet aan de grote klok hebben gehangen. Wat waren de mo tieven waarom sommige Bel gen tot politieke collaboratie met Duitsland bereid waren? Presentatie: Maurice de Wilde. Aansluitend om 21.55 Discus sie. met Jan Brans (oud-hoof dredacteur van 'Volk en Staat'). Maurits Coppieters (oud-senator), Walter de Broek (verzetsbeweging), Francis Ba lace (professor universiteit Luik). Frans Pétry. (Duits-Frans militair bestuur), Jean Vermei- Journaal en Coda: 'Liquid Pa per' van Tom Lanoye IT 2 de >ver M 1 Week sport, sportmagazine met de hoogtepunten van de afgelopen week 30 Juke Box 12 Mededelingen en program ma-overzicht 15 Journaal luil 10 Weerbericht erij '5 Videomatch, videospelletjes met Marleen Gordts Première, filminformatie met Jo Rbpcke 15-22.50 De Rode Zon (The Red Sun). Frans-Italiaanse speelfilm van Terence Young met o.a. Charles Bronson, Alain Delon en Ursula-Andress BF 1 20 Nouba Nouba, gevarieerd kin- Ursula Andress is vanavond te zien in de film 'The red sun'. BRT 2 om 21.15 uur. derprogramma. Presentatie: Claire Diez en Philippe Drecq Carrefours, kinderprogramma Ce soir, regionaal magazine Quick et Flupke, teke'nfilmse- Journaal Espionne et tais-toi (5). komi sche serie over spionage Le casse, Franse speelfilm uit 1971 van Henri Verneuil met o.a. Jean-Paul Belmondo en Omar Sharif Journaal en sport MUSIC BOX/TV 5 16.00 ^Muziekprogramma's. 'Ed's Elite' met Edwina (16.00) en 'First Sight' met Simon en een popartiest (17.00) en 'Gaz Bag' (18.00). 19.00 Kinderprogramma 19.21 Le dernière amour, Franse tv- film. Als de moeder van Jean ne overlijdt komt haar zwager op het idee het familiehotel te verkopen 20.13 Le pasteur et la vanille, docu mentaire over een Polynesisch 21.05 Alan Stivell, muziekspecial 21.55 Prelude a la nuit, dagsluiting 22.00 Nieuws 22.30-01.00 ^Muziekprogramma's. Herhalingen. 'Ed's Elite' met Edwina (22.30), 'First Sight' (23.00) en 'Gaz Bag' (00.00). (ADVERTENTIE) DUITSLAND 1 16.00 Tagesschau 16.10 Huey Lewis And The News, fragmenten uit een concert van deze popartiest 16.20 Pogo 1104 (1). tv-film in twee delen. Met Ralph Richter. Ri- chy Müller, Erich Bar e.a. Re gie: Wigbert Wicker. Vier jon geren besluiten een piraten zender te beginnen en gaan op zoek naar een schip en anker- 17.50 Tagesschau 18.00 Hier und Heute 18.25 EJWWF-Club, amusements programma 19.58 Heute im Ersten 20.00 CETagesschau 20.15 Die Zauberbogen (The archer, fugitive from the empire), Ame rikaanse speelfilm uit 1981. Met Lane Caudell, Victor Cam pos, Belinda Bauer e.a. Regie: Nick Corea. Koningszoon To- ran is na de dood van zijn va der omringd door verraders. Hij vlucht en gaat op zoek naar de tovenaar Lazar-Sa 21.45 Plusminus, economisch maga- 22.30 Tagesthemen, met een repor tage uit Bonn 23.00 Die Sportschau, met o.a. In ternationaal rij- en springcon- 23.25 Moment mal, discussiepro gramma vanuit Stuttgart waar in kijkers zelf aan het woord komen. Aansl.: Tagesschau en Nachtgedanken, overweging door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 14.45 Martin Luther (slot), tv-film in twee delen. Met Lambert Ha mel, Jörg.Pleva, Mathias Einert e.a. Regie: Rainer Wolffhardt 16.30 Freizeit... und was man da- raus machen kann, vrijetijds- magazine 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte, gevarieerd programma 17.45 D Vater der Klamotte, kinder serie. Afl.: Het niet zo mooie leven van een speler 18.20 Der Apfel fallt nicht weit vom Stamm, quiz met Hans-Jürgen Baumler 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 Auslandsjournal, reportages van buitenlandse correspon denten 20.15 Die Drombuschs, tv-serie. Afl.: De gemanipuleerde kans. Met Hans-Peter Korff, Witta Pohl, Grete Wurm e.a. Terwijl Sieg fried in het ziekenhuis herstelt van een hartinfarct, zegt Vera de contracten met het theehuis en de sigarenhandel op. Lud- wig brengt Siegfried hiervan op de hoogte, maar heeft geen idee wat voor schade hij hier mee aanricht 21.20 Tele-Zoo, natuurmagazine 21.45 Heute-Journal .22.05 Wozu das ganze Theater? Af levering van het cultureel ma gazine 'Aspekte' 22.50 Der Mann aus den Opiumber- gen (Mountain People). Thaise speelfilm uit 1979. Met Montri Janeaksorn, Valaikorn Paova- rat, Suphavadee Tiensuwan. Regie: Vichit Kounavudhi. Twaalf jonge mensen beginnen aan een grote reis, nadat ze uit hun stam verstoten zijn. Dit gebeurde omdat een vrouw het leven schonk aan een tweeling, wat een onheilspel lend teken is in hun religie' 01.00 Heute DUITSLAND 3 17.00 Schooltelevisie 18.00 Telekolleg II: Motivation, cur sus psychologie les 6 18.30 Hallo Spencer, tv-serie 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws, sport en weekend-weerbericht 20.00 Tagesschau 20.15 Abenteuer Natur, magazine over milieubescherming. Afl.: Das Vermachtnis der Walder 21.00 Die Erde lebt (The Living Pla net), documentaire-serie van David Attenborough. Afl. 9: Tussen water en land 21.45 Landesspiegel. 'Schutzfrau Oder Emma Peel', portret van een jonge politie-agente 22.15 August Strindberg, ein Leben zwischen Genie und Wahn, zesdelige drama-serie. Afl. 2: Aufbruch 1882 - 1884. Met Thommy Berggren. Stina Ek- blad, Thomas Bolme e.a. Re gie: Johan Bergenstrahle. Strindberg is inmiddels zeer succesvol met zijn boeken. Een toneelstuk volgt, waar zijn vrouw Siri de hoofdrol speelt. Dit valt niet in goede aarde en Strindberg vlucht naar Parijs 23.15 Rockpalast. Optreden van Ulla Meinecke 00.45 Laatste nieuws Thommy Berggren als i I August s Strindberg en Stina Ekblad als zijn vrouw Siri in de drama-serie 'August Strindberg', op Duitsland 3 om 22.15 uur. BBC 1 Spy trap The family Ness Record breakers Grange Hill, kinderprogramma Masterteams, spelprogramma Journaal en weerbericht London Plus Children in Need, marathon uitzending ten behoeve van Engelse kinderen in nood. Centrale presentatie: Terry Wogan, John Craven, Sue Cook, Joanna Lumley e.a. In de diverse BBC radio- en tv- studio's treden o.a. op Les Dawson, Vince Hill, Colin Ba ker en Lenny Henry Blankety Blank, amusements programma Journaal Children in Need, vervolg Children of Courage, docu mentaire Children in Need Weerbericht BBC 2 17.45 Monkey, tv-serie 18.30 Nieuwsoverzicht voor doven 18.30 Tarzan and the Great River, Amerikaanse speelfilm uit 1967 van Robert Day. Met in de hoofdrollen: Mike Henry, Jan Murray en Manuel Padilla Jr. 20.00 Micro live, informatieve serie 20.30 Ebony (2) 21.00 Zoo 2000. Afl.: Watery Worlds 21.30 Going to pot, informatieve se- England 23.10 Did you see, herh. van frag menten van BBC-programma's 23.55 Newsnight, actualiteiten 00.40 Weerbericht 00.45-01.20 The Maids, Engelse speelfilm uit 1975 van Chris topher Miles. Met in de hoofd rollen: Glenda Jackson, Susan nah York en Vivien Merchant ITV Worldwise, spelprogramma Your Mother Wouldn't Like It Blockbusters Nieuws About Anglia Albion Market Me and my Girl T.J. Hooker: sanctuary The Black Tower (2), misdaad serie naar P.D. James Cross Question Hammersmith is Out, Ameri kaanse speelfilm met o.a. Pe ter Ustinov I Didn't want to do it SKY CHANNEL 16.45 [SBacktrax 17.30 (SLive on friday 18.30 The Brady Bunch 19.00 The Flying Nun 19.30 The Applicant, korte Australi sche film uit 1981 20.00 The New Candid Camera Show 20.30 Starsky and Hutch. Afl.: Gillian 21.25 Vegas 22.15 The Deadly Ernest Horror Show: Blood of the Vampire, Engelse horrorfilm uit 1958 van Henry Cass 23.55r00.45 SBacktrax (herh.) NEDERLAND 2 NOS 12.00 Intocht Sint Nicolaas. Dit jaar zal de Sint, samen met zijn ge volg. in Heusden het Nederlands grondgebied betreden. Aart Staartjes is daar ook om de Sint namens alle kinderen welkom te heten 13.00 Nieuws voor doven 08.30 Nouba-Nouba, gevarieerd kin derprogramma 09.30 Cursus Neder lands 10.00-10.10 Allo? Bonjour! Lees- en schrijfcursus 10.30-11.00 Prësence protestante 11.50 Inter- wallonie: Zdravo, Zdravo, Zdravo, programma voor Joegoslaven in Bel gië 12.30 Interwallonie: Ciao amici, programma voor Italianen in België MUSIC BOX 07.00 ^Muziekprogramma's. 'Chart Attack' (herh.) (07.00), 'GTRTQ!' met Gaz (08.00), 'Non stop dance hour' met Julie (09.00). 'One night stand': Big Country live (10.00). 'Videopix 2' met Simon en Martin (11.00) en 'Rox Box', met Ray Cokes (12.00). DUITSLAND 1 10.00 Heute 10.03 Die Sportschau 10.40 Der Zauberbogen 12.10 Wozu das ganze Theater? 12.55 Persover zicht 13.00 Heute 13.15 Programma- -weekoverzicht 13.45 MEDICA und REHA 1985, nieuwe technische hulp middelen voor gehandicapten vanaf de internationale medische beurs in Düsseldorf DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1 11.00 Pro gramma-weekoverzicht 11.30 Che mie, informatieve serie. Afl.: Partner für den Wasserstoff 12.00 Nachbarn in Europa, informatie en amusement voor buitenlanders en Duitsers (12.00 Spanje, 12.40 Joegoslavië en 13.20 Griekenland) BBC 1 09.30 What a mess, kinderserie 09.35 Children of Fire Mountain, kinderse rie 10.00 Saturday Superstore, kin derprogramma 13.15 Grandstand, sportprogramma met o.a. Paardera- ces te Newburry, Britse Kampioen schappen Snooker vanuit de Guild Hall in Preston en Rugby SKY CHANNEL 08.00 Fun Factory. Gevarieerd kin dermagazine gepresenteerd door Paul Henley met de assistentie van Snoot de zeehond en Crocker de kro kodil. Met o.a. 'Black Star', 'Roger Ramjet', 'Inspector Gadget' en een aflevering van de serie 'Ivanhoe' met o.a. Roger Moore 12.00 HPat Sharp Show 12.45 ElYoung, Free Single (herh.) 13.35 SAII American hot 100 HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws (NOS). 17.03 TROS: Hugo van Gelderen. 17.55 Mededelingen (NOS). 18.05 TROS-Aktua. 19.02 TROS Country. 20.03 Muziek uit duizenden. 21.02 Coulissen. 22.02 Sesjun. 23.02 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VOO: Stemband. 02.02 In the mix. 03.02 Peter Teekamp. 05.02 Ook goeiemorgen. HILVERSUM 2 16.33 VPRO: Welingelichte kringen. 17.30 Nieuws. 17.36 VARA: Dingen van de dag. 18.00 Nieuws. 18.10 BZ. 18.30 Overheidsvoorlichting. 18.40 HV: Het voordeel van de twijfel. 19.40 NOS: Tussen Wadden en Wuustwezel. 20.00 Nieuws. 20.03 VARA: VARA vrijdagavond. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 VOO: Curry en van Inkel. 22.02 Countdown Café. HILVERSUM 4 17.00 EO: Crème du baroque 19.15 De cantates van Bach. 20.00 NOS: Europees concertpodi- HILVERSUM 5 17.30 VPRO: Ahum Yum Yum. 18.20 PP: Uitzending van de PPR. 18.30 KRO: 60 jaar lief en leed (6). 19.00 NOS: Migrantennieuws. 19.40 Homonos. 20.10 Hobbyscoop. REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: Non-stop mu ziek met om 17.30 Kunst. 18.30-19.30 Leiden Lokaal. BRT 1 16.05 Neem je tijd. 18.10 Actueel. 18.30 Kioskmuziek. 19.10 Actueel. 19.36 Beraber, voor Turken. 20.03 Akkordeonmuziek. 21.03 BRT Jazzorkest live. 22.05 BRT 1 's avonds. 23.30 Twee tot Twee. BRT 2 17.00 Focus. 17.10 Radio twee. 22.05 Relax, non-stop muziek. 23.30 Twee tot twee. BRT 3 17.20 Operafragmenten. 18.15 Muziek van de 20ste eeuw. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.30 Kroniek 2. 1. Symfonie nr. 1 in C, opus 21, Ludwig von Beet hoven. 2. Concerto voor piano en orkest in Es, opus 31, Hans Pfitzner. 1. Prëludio en fuga, het Haydnkwartet van Berlijn. 22.00 Cebedem en het jaar van de muziek (4). 23.00 Jazz in Europa. MORGEN ITV 07.25 TV-AM, ontbijttv 10.25 TX 12.05 Otherworld, tv-serie 13.00 Nieuws 13.05 Saint and Gravsie 13.30 Worstelen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VARA: Radio Sterrebos. 07.30 Hallo hier Hilversum! 10.03 De stand van zaken. 11.03 Tussen Barend en Van Dorp. 12.03 De Rooie Haan. 14.03 Wie in 't Nederlands wil zingen. 15.03 VARA-Cityland. HILVERSUM 2 07.00 Nieuws. 07.06 TROS: TROS Nieuws Show. 11.30 Nieuws. 11.33 TROS Aktua kamerbreed. 12.30 Nieuws. 12.36 TROS Nieuws Show, vervolg. 13.30 Nieuws. 13.33 AVRO: Pim Jacobs. 14.30 Nieuws. 14.33 Crossen op een omafiets. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 NCRV: Vroegop. 07.30 Rabarbara. 08.03 Pop non stop. 09.03 Gospelrock. 10.03 Popsjop. 12.03 Los Vast Superband Show. 14.03 Tussenuur. 15.03 Popstation. HILVERSUM 4 07.00 AVRO: Het vroege werk. 08.00 Nieuws. 08.02 Mooi zo. 09.00 Leggiero. 10.30 Concerto Mattinale. 12.00 VOO: Strauss en Co. 13.00 Nieuws. 13.02 Veronica Klassiek. 14.55 Club Veronica Klassiek. HILVERSUM 5 09.03 NOS: NOS-Sportief, 09.25 Waterstanden. 09.30 FEDUdO: Tema: Zelfmoord bij jongeren. 10.00 Taal van alledag. Les 4. 10.15 Ruim baan. Les 5. 10.30 Vluchtelingenproblematiek. 11-00 Programma voor Turkse vrou- REGIONAAL Radio Rijnmond: 10.00 Nieuws. 10.03 Cultureel magazine. 11.00 Nieuws. 11.03 Het onderwerp van de week-: De gokwereld. 12.00 Nieuws. 12.03 Wat Nu Weër? Omroep Rijnland: Non stop muziek met om 11.00 Nieuws en actualiteiten 12.00-12.10 Weerpraatje. BRT 1 05.30 Met 1 wakker. 08.20 Voel je thuis. 10.03 Onze keuze. 11.03 Het Kraaienest. 13.15 Matinee: BRT Big Band. 14.03 BRT Filharmonisch Orkest. 15^)3 Nordring rendez-vous van BBC BRT 2 05.30 Welkom weekend. 08.12 Te bed of niet te bed. 10.03 Buitenspel: sport en muziek. 11.00 Vlaamse top tien. 11.30 Tips voor de top. 12.00 Top 30: De nationale hitparade. 14.00 Radio Rijswijck: popradio. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert. 1 A way a lone, en Rivierrun (teksten van James Joyce), Alvin Curran, 2 Fratres, Arvo Paert, 3 Tweede strijkkwartet (1961), Giacinto Scelsi. 09.15 Uit het grote muziekrepertoire (1). 1 Matinees musicales, opus 24, Benjamin Britten naar Ros sini. 2 Symfonie nr. 4 in A, opus 90 (De Italiaanse), Felix Mendelssohn-Bartholdy. 10.00 Woord: Oorlog en vrede (1). 11.00 BRT-keuze voor discoflelen. 12.30 Europees muziekfestival voor de jeugd, Neerpelt. 13.15 Voor Mozart. 1 Twaalf kleine stukken voor 2 fluiten, 2 violen en basso continuo, Carl Philipp Emmanuel Bach. 13.30 Mozart en zijn tijd (2). 14.30 Pianomuziek. NU OP VIDEO IN HI-FI STEREO HUUR 'M NU BIJ UW VIDEOTHEEK I HET BESTE OP VIDEO KOMT VAN TH0RN-EMI.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 17