Willy van de Kerkhof ipmerkelijke afwezige BELGISCHE VOETBALBOND MAAKT TWEE BEGROTINGEN Wijnstekers gaat niet mee in optimisme Extra maatregelen tegen valse kaartjes ALKE OF VAN LOEN ELFDE MAN IN NEDERLANDS ELFTAL Us ORT Ceid-M<Bowiant DINSDAG 19 NOVEMBER 1985 PAGINA 9 Wolf vervangt ichel Renquin [JSSEL Michel Renquin ikt morgenavond geen deel van het Belgische voetbal- jl. De linksachter liep zon- in de competitiewedstrijd zijn Zwitserse club Ser- e bij Lausanne een enkel sure op. Renquin wordt vangen door Michel de f van AA Gent. Guy Thijs gisteren Michel de Groote derlecht) op als zestiende i. Renquin verwacht twee en niet te kunnen spelen, kapsel van de rechter-en- ianden is beschadigd, con- eerde de medische staf van lelgische voetbalbond. BRUSSEL Het vooruitzicht eind dit jaar in het vakblad France Football de koppositie in het landenklassement over 1985 in te nemen, trekt Guy Thijs wel. Indien het Belgische elftal morgenavond in Rotter dam geen doelpunt incasseert, is het zo ver. „De vraag of we die plaats ook werkelijk verdienen, wil ik dan niet stellen", zegt de bondscoach. Het gesuggereer de resultaat zou België tevens een plaats in de eindronde om het wereldkampioenschap in Mexico opleveren. Dat spreekt Albert Roosens zeer aan. Uit schakeling scheelt de Belgi sche voetbalbond 25 miljoen frank (1,3 miljoen gulden). „Dat zou niet veel minder dan een sportieve en een financiële ramp zijn", zegt de algemeen secretaris van de KBVB. Hoewel de uitgangspositie re delijk gunstig lijkt, valt bij de leiding van de Belgische bond nauwelijks een positieve prog nose te vernemen. Alleen technisch leider Thijs is er stellig van overtuigd dat zijn ploeg na de Europese toernooi en van 1980 en 1984 en de mondiale eindronde van 1982 ook Mexico bereikt. Niettegen staande de nieuwe tegenslag - gisteren viel verdediger Ren quin geblesseerd af - is het zelfvertrouwen van de zestiger niet aangetast. De inmiddels bejaarde Roosens (68) taxeert de situatie anders. Voor de ze kerheid heeft de KBVB twee begrotingen voor het komend jaar gemaakt. Thijs deed gisteren nogal luchthartig over de gedwon gen afwezigheid van de Waal Renquin: „Welnu, dat is geen reden om te paniekeren". Dat zal de Antwerpenaar zeker worden verweten. Maar de er varen oefenmeester moet daar nu wel aan gewend zijn, te meer daar dezelfde reactie te horen was toen zaterdag het duo van Standard Luik, Alex Czerniatynski en Nico Clae- sen, uit de selectie viel. „Frans- of Nederlandstalig, ik kies ook een Chinees spreken de Belg, als hij maar goed voetbalt", is het antwoord dat critici steevast te horen krij gen. De selectie van Filip Desmet is echter een aardige zege van de Westvlaamse lobby om spelers van Waregem tot Rode Duivel te promoveren. Het debuut van de 27-jarige Desmet is min of meer afgedwongen door de verdienstelijke prestaties van Waregem in nationale- en Eu ropese competitie. Met Ander- lecht mag ook Waregem in de derde Europese ronde nog een optreden verzorgen. De veel veld bestrijkende nieuweling Desmet paste zich vlot aan. Hij verscheen op de training in een wagen van in ternationale allure en schijnt hoge ogen te gooien bij onder linge kaartspelletjes. Morgen avond in de Rotterdamse Kuip zal Desmet een eenzame aan valler zijn. „Ik ga er van uit wat hij in zijn club speelt. En ik beoordeel de vorm van de week", zet Thijs het keuzebe- leid uiteen. De Heizdl-ramp, zwart-geldaf- faires en de teloorgang van de Belgische toto hebben het ver trouwen in de Belgische voet balbond geschonden. „Ik be treur dat de voetballeiders voor deze ontwikkelingen ver- wantwoordelijk worden ge steld". Roosens lijkt onder zijn verantwoordelijkheid gebukt te gaan. „Mexico bereiken is geen levensvoorwaarde. Het voetbal gaat door. Maar wij kunnen onze jeugdpolitiek goeddeels vergeten als wij ons niet kwalificeren. Dan ver gooien wij dus de toekomst van het Belgische voetbal". 1ST Willy van de rkhof is de opmerkelij- afwezige in het Neder- ids elftal zoals dat mor- lavond begint aan het iciale treffen met Bei- om plaatsing voor de idronde van het WK etbal in Mexico. De met interlands meest erva- i international uit de ectie van zestien spelers prileeg gisteren van bonds- lach Leo Beenhakker illy is een type voet lier om niet te verliezen wij moeten winnen") te Me*iren hij een plaatsje de bank moet zoeken. enhakker somde twaalf na- :n op waaruit hij de forma- voor de wedstrijd in de itterdamse Kuip zal kiezen. pan. en spelers zijn zeker van ver. m plek, de elfde wordt Mi- tieff el Valke of John van Loen. in minste, volgens de officië- „H* lezing van de keuzeheer die 'ónzê tegenstander blijkbaar nog i eer#1 ra<l voor ogen hoopt te aat. Wen draaien. Gevoeglijk ,Jk worden aangenomen dat ^IRe de toezegging, dat hij in ^^Basisopstelling staat, al lang «tak heeft. 'lly van de Kerkhof, die en- je dagen geleden zijn af leid aankondigde, heeft dus jgelijk zijn laatste interland or Oranje reeds gespeeld, it zal het geval zijn wanneer 3 Tl I morgen niet als invaller inen de lijnen komt en Ne tland er niet in slaagt de hterstand van 1-0 uit de eer- >okd confrontatie met de Belgen ^er eg te werken. De PSV'er Jeder rwerkte de ongetwijfeld ru*j nwezige teleurstelling even- :oord 1 manmoedig. Hij toonde e SP® :h bij de laatste training zeer et 0,1 motiveerd en toonde begrip - aan or de beslissing van Been- :kker. en o |et is een heel logische keus. s België nou met twee spit- n zou gaan spelen, had het jers gelegen, maar het is nu Pron tuurlijk onzin om met vijf nutei rdedigers te beginnen. Bo- m ndien komt Michel Valke 10 iks op het middenveld veel ter tot zijn recht dan ik". John van Loen (links) of Michel Valke, wie wordt de elfde man? lichtte hij meteen de sluier over het al dan niet meespelen van zijn PSV-ploegmakker op. „Ik vind het helemaal niet erg dat ik reserve ben. Als we Mexico maar halen, daar gaat het om". Buikspreker Dat doel heiligt voor Leo Beenhakker blijkbaar bijna alle middelen. Ondanks de vrijdag door hem gedane toe zegging gistermiddag rond half zes zekerheid te verschaf fen over de opstelling, weiger de hij zich op dat tijdstip volle dig bloot te geven. In de we renschap dat bij succes tegen België vermoedelijk een was sen kopie van hem in Madame Tussaud zal worden bijgezet en hij bij verlies wel eens het Zeister bos zou kunnen wor den ingestuurd, heeft de rossi ge Papendrechter lak aan alles en iedereen. Als een volleerd buikspreker voert hij haarfijn uit wat bondsmanager Rinus Michels hem zo niet opdraagt, dan toch in ieder geval influis tert. De voormalige „generaal" meldde zondag in een televi sie-interview dat hij de opstel ling voor een zo kapitaal tref fen pas op het ultieme moment zou verstrekken en wees gis termiddag „zijn pupil" op de mogelijkheid geheimzinnig te blijven doen over een keus tussen Van Loen en Valke, te meer daar de Utrechtse spits nog altijd niet geheel klach- tenvrij is. „Van Loen naast Houtman is me zaterdag in de oefenwedstrijd tegen Excelsior heel goed bevallen. Hij was toch steeds heel gevaarlijk. Ook in de clubs zat hij er steeds goed bij met die grote zeildrijvers van hem. En hij kan met pijn spelen, iets wat je niet van iedereen kunt zeggen. Een aardige bijkomstigheid nu is dat ook de tegenstander op deze manier onzeker blijft". Concessies Dat de Belgen toch al aller minst gerust aan de slijtageslag in het Feyenoord-stadion be ginnen, staat voor Beenhakker vast. „Ze doen consessies die ze jaren niet gedaan hebben. De laatste jaren waren er altijd een vaste groep, een vaste speelwijze en vaste uitgangs punten. Ze hadden wat staan; zo speelden ze en dat was het dan. Veel meer dan gebruike lijk hebben ze nu gekeken naar wat zich in het andere kamp afspeelt, stemmen ze daarop hun werk- en handel wijze af. Het is toch bijzonder dat ze die Broos weer van stal hebben gehaald. Dus is er mis schien wat voor te zeggen om die Belgen nog maar lekker te laten wachten". En zo geschiedde dus. Kort voor de training mocht voor lichter Wim Jesse van de KNVB meedelen dat nog één plaats ter discussie stond. En de pers kreeg na uren wachten geen verdere toelichting meer van de bondscoach dan dat „ik me het recht voorbehoud er nog een nachtje over te sla pen". Dat zal evenwel niets veranderen aan de opstelling van Valke. Want door met Van Loen naast Houtman te beginnen, zou meteen het logi sche alternatief ontbreken als er voorin iets geforceerd moet worden. Bovendien is Michels nogal gecharmeerd van Michel Valke. Bondscoach Leo Beenhakker noemde gisteren de namen van tien spelers, die morgen avond zeker in aktie zullen komen tijdens Nederland-Bel- gië. De elfde plaats wordt in genomen door of Michel Valke (PSV) of John van Loen (FCV Utrecht). De tien uitverkore nen zijn: Van Breukelen' (PSV); Wijnstekers (Feye noord), Van de Korput (FC Köln), Spelbos (Ajax), Van Tiggelen (FC Groningen); Rijkaard (Ajax), Gullit (PSV). Tahamata (Feyenoord); Hout man (FC Groningen), De Wit (Ajax). Wisselspelers zijn: Hie- le (Feyenoord), Siloöy (Ajax), R. Koeman (Ajax), W. van de Kerkhof (PSV). WILLEM PFEIFFER Ben Wijnstekers. ROTTERDAM Een dag voordat Feye noord tegen de lamp liep tegen AZ '67 maak te Ben Wijnstekers een allesbehalve fitte in druk. Tijdens de ochtendtraining kreeg hij een knietje in zijn dijbeen. Reden voor zelf kritiek. „Als je voluit gaat, gebeurt zoiets niet. Gek, maar toen al hield je je onbewust in met België in het achterhoofd. Met die wedstrijd van morgen ben ik eigenlijk al druk sinds Brussel. Je wqrdt er elke dag mee geconfronteerd, omdat iedereen er over praat en er hangt natuurlijk ook verschrikkelijk veel van af". Met uitzondering van het in sportief opzicht matig verlopen Europees kampioenschap van 1980 heeft de aanvoerder van het Nederlands voetbalelftal nog nooit een groot internatio^ naai toernooi als speler mogen meemaken. Hij acteerde nog wel samen met een aantal exponenten van het grote Oranje van weleer, maar toen was de weg terug al ingeslagen. Dertig jaar is hij nu, Ben Wijnstekers, dus de tijd dringt. Al is hij wel degelijk verguld met het verloop van zijn carrière. „Ik ben hartstikke tevreden hoe het met mij als voetballer is gelopen, op tijd geboren en ontzettend dankbaar dat ik het al tot 35 inter lands gebracht heb. Zou heel ondankbaar zijn als ik het niet was. Alles wat er nu nog bij komt, is meegenomen. Zelf had ik nooit ge dacht dat ik het zo ver zou schoppen. Mijn ambitie gaat trouwens ook niet zo ver dat ik mijn hele carrière van tevoren uitstippel. Ik is gebeurd en wat morgen komt, zien we wel weer. Ik heb nooit het idee gehad prof te worden of de top te halen". „Maar op een gegeven moment zit je dan in de hoogste jeugd bij Feyenoord en gebeurt het ineens met je. Dan besef je pas dat je bij Feyenoord één hoort. En inmiddels heb ik tien jaar betaald voetbal gespeeld. Waarin ik drie wedstrijden heb gemist doordat er een stukje van mijn elleboog af was en elk sei zoen twee door schorsingen. Maar inderdaad, sportief kan er nog wat bij. Zo'n wereldkam pioenschap halen lijkt me geweldig, het win nen zal nog wel wat moeilijker zijn". Met de van 16 oktober daterende achterstand van 1-0 tegen België is Oranje nog allerminst zeker van plaatsing voor Mexico, weet ook Wijnstekers. In een vergaand optimisme gaat hij niet mee. „We zullen een beetje reëel moeten zijn. Het wordt veel moeilijker dan veel mensen denken. België heeft een ploeg die beter dan welk team ook vanuit een ge sloten verdediging kan spelen. En we zullen er toch twee moeten maken. Dat is geen sim pele opgave, want je zult de eigen verdedi ging ook nog eens potdicht moeten houden. Dus zelf vanuit een gesloten defensie moeten werken. De kansen krijg je normaal gespro ken toch wel en daarop zul je moeten gok ken. Je mag nu niet weer, zoals tegen Honga rije en Oostenrijk, je eigen glazen ingooien door blind de aanval te blijven zoeken". Tendens Wijnstekers vindt deelneming aan het mon diale titelgevecht in Mexico bittere noodzaak. „Voor het Nederlands elftal, het hele voetbal hier, voor de publieke opinie moeten we er gewoon naar toe. Natuurlijk zal de teleurstel ling een half jaar later wel weer voorbij zijn als je het niet haalt en de aandacht dan weer op de competitie gericht zijn. Maar de mensen zullen nog meer dan nu al het geval is de wedstrijden uitzoeken. De hele tendens is dat het allemaal minder is dan enkele jaren gele den. Haal je Mexico, dan draai je de situatie weer terug. Dan zal vanaf morgen ook elke competitiewedstrijd met meer optimisme be keken worden, het voetbal weer heel anders benaderd worden". De aanvoerder van Oranje mag er niet aan denken dat het Nederlands elftal opnieuw op de valreep afhaakt voor een groot evene ment. Zoals voor het laatste Europees kampi oenschap in Frankrijk, toen Spanje en Malta gezamenlijk het feest bedierven. „Iedereen dacht dat we er waren, nu kunnen we het weer op het laatste moment redden. Al moet je natuurlijk zo eerlijk zijn toe te geven dat we zelf het nodige geluk hebben gehad,' dat we nu nog tegen België mogen spelen". Het recente verleden werkt desondanks niet in het voordeel van Oranje. Het beslissende tikje wordt de laatste jaren immers noch door het Nederlands elftal noch door de clubs uit gedeeld." Op Europees niveau is het armoe troef met het vaderlandse voetbal. Binnen de eigen grenzen ondervinden de toppers te wei nig weerstand om internationaal op de been te kunnen blijven. Ook Wijnstekers onder kent dat. „In de competitie kun je je dingen veroorloven die niet zo gauw worden afge straft. Portugezen, Russen, Westduitsers en Italianen, om er maar een paar te noemen, kunnen ontzettend goed in het discipline spe len. Wij benaderen het voetbal wat anders. Spelen minder op resultaat. Misschien zijn we hier wat sneller tevreden". Maatschappij veranderd „Hoe het precies komt, is moeilijk te zeggen, maar ik denk dat de hele maatschappij van de laatste jaren in die richting veranderd is. Maar het is waar, vroeger waren drie van de vier ballen goed, nu praat je over één goede. Waar leg je de grens van je tevredenheid, wanneer heb je goed gespeeld en hoeveel heb je er voor over? Die grens ligt minder ver dan vroeger, dat is zeker. Maar je hebt hier in de competitie natuurlijk ook minder toppers per zondag. Ik wil niets laatdunkends zeggen over de clubs hier, ik heb voor iedereen veel respect, maar wedstrijden met dertigduizend mensen, waarbij twee gelijke teams aan het werk zijn zie je hier lang niet zoveel als el ders. De marge tussen de eerste drie en de rest is al weer vrij groot. Daardoor kweek je minder weerstand dan je internationaal nodig hebt. En dan praten we nog niet eens over het feit dat we hier ook financieel veel min der mogelijkheden hebben". De Rotterdammer zou er zijn premie (10.000 gulden bruto bij plaatsing voor Mexico) voor over hebben als Oranje morgenavond in zijn missie slaagt. „Voor die wedstrijd hoef ik geen cent te krijgen, ik zou zo'n wereldkam pioenschap alleen al voor de eer willen spe len. Ik denk dat dat voor iedereen geldt". WILLEM PFEIFFER k ben echt helemaal op- lieuw begonnen. Voordat ik 'ng fietsen, had ik de EAO afgemaakt. De com merciële richting. Toen ik stopte, ging ik me met steun van de overheid toeleggen op de administratieve kant. In anderhalf jaar heb ik het ge haald, heb ik ook nog het ij al praktijkdiploma boekhouding meegepikt, maar het viel al- zicl lemaal niet mee. Fietsen He stompt af. Je leest geen kran ten, je bemoeit je niet met po litiek. je denkt alleen maar aan één ding: fietsen. Als je dat een beetje behoorlijk doet, denk je dat je iets bent, 1) en* dat je iemand voorstelt. Nou, vergeet het maar. Ik stopte en was dus helemaal nie mand in de maatschappij. Ik had jarenlang alleen maar li chamelijke arbeid geleverd en moest plotseling naar geestelijk werk overschake len. Ik kon mijn ambities al snel opzij leggen, had natuur lijk een vreselijke achter stand op anderen en was al lang blij dat ik een baan kreeg. Ik ben een nieuw le ven begonnen en ga nooit meer naar wielrennen kij ken". (Oud-profwielrenner Bert Pronk in de Haagsche Cou rant) „Voetbal heeft voor een niet onbelangrijk deel zijn aan trekkingskracht op de jeugd verloren. Dat heeft verschil lende oorzaken. Maar het vandalisme speelt zeker een rol. Het kan toch geen toeval zijn dat de tennisbond is op gerukt naar de tweede plaats achter de voetbalbond. Voet bal is niet duur, maar wel duurder geworden. Tennis is tegenwoordig niet veel duur der, De mensen stellen in deze tijd meer eisen. Voetbal zou aan productvernieuwing moeten doen. Maar dat laten jammer genoeg de spelregels niet toe. Wat Cruijff pro beert, verdient waardering. Hij experimenteert toch met een soort productvernieu wing". (KNVB-voorzitter Jo van Marie in het Algemeen Dagblad) „Een groot aantal spelers zei vervolgens: voorlopig spelen we niet. Voor mij brak een jaar aan vol blessuretjes. Met m'n werk kon ik tophockey niet meer combineren. Bo vendien kwam er gezinsuit breiding bij ons. Los van het feit dat ik niet goed genoeg speelde, was ik ook niet fit voor het nationale team. Maar het bloed kruipt toch waar het niet gaan kan. In de zomer kriebelde het weer, de eerste paar wedstrijden in de competitie heb ik redelijk goed gespeeld en dat is ken nelijk bij het driemanschap, de bondscoaches Wim van Heumen, Bellaart en Koppe laar doorgedrongen. Zij bena derden me met de vraag of ik er voor voelde om terug te Jo van Marle: ..aantrekkingskracht verlo ren.. keren, er van uitgaande dat ik vrij van blessures was". (Hockeyer Ties Kruize in de Volkskrant) „Het moet redelijkerwijs met marathonschaatsen te combi neren zijn, anders zie ik er van af. De selectiewedstrij den moet ik missen, dus ik moet worden toegelaten tot het NK-toernooi. Ik ambieer nog wel het rijden van de vijf of tien kilometer. Ik ben be nieuwd, wat ik met de huidi- ge training nog kan bereiken. De Olympische Spelen 1988? Die heb ik ergens in het ach terhoofd, maar meer ook niet. Dat is nog zo ver weg. Ik heb de overstap naar de marathonrijders gemaakt, omdat ik werk heb gevon den". (Schaatser Hilbert van der Duim in het Algemeen Dagblad) „Ik heb nog getraind onder Kallat. Een naam waarvan de huidige kunstgrasgenera tie nooit heeft gehoord. Kal lat was trainer, geen coach. Kallat was balvirtuoos, een kunstenaar, een artiest. On danks zijn leeftijd legde hij elke bal onder elke omstan digheid dood aan zijn stick. Ondanks zijn leeftijd had hij onnavolgbare passeerbewe gingen in huis. Wat kon ik anders dan in diepe bewon dering toekijken en luisteren naar wat hij in zijn koloniale Engels te melden had. Het hockeyspel was te verheffen tot kunst, zo deelde hij ons mee, als het werd gespeeld op gras. Hier fronsten wij de wenkbrauwen: hockey speel de je toch altijd op gras?" (Oud-hockeyer Huub van 't Hek in Hockeysport) „Geloof me, het is geen mi nachting. Verre van dat zelfs, maar qua spelersmateriaal (noem 't talent) vind ik dat wij (nog) niet op de eerste plaats staan. Wat dat betreft schat ik de kwaliteit van Ajax niet eens hoger in. Daar vind je pure klasse, die zich overigens qua resultaten nog moet waar maken. Je moet de zaak reëel onder ogen durven en willen zien. Let wel, dat houdt geen enkele kritiek in op onze spelers groep. Integendeel, ik vind dat we een fijn stel goede voetballers in huis hebben. Maar je moet in je eigen club blad gerust durven zeggen hoe ver we zijn. Daar hebben onze leden en supporters recht op. Wij zijn niet ge- Hilbert van der Duim: ..Spelen in het achterhoofd.. diend met wat holder-de-bol- der-praat". (Manager Hans Kraay in PS V-Voetbal) „Kijk wat er over is gebleven van een aantal clubs die wel de sprong hebben gewaagd. Weinig toch. Bovendien heb ik het amateurvoetbal soci aal-maatschappelijk gezien altijd veel belangrijker ge vonden. De amateursport in al zijn facetten, dus zowel ac tief als passief, houdt veel meer in dan het betaald voet bal. Qua publiciteit natuurlijk niet. Dat accepteer ik. Toch heb ik me altijd met hart en ziel kunnen inzetten voor de amateurs. En ik mag zeggen dat er in de jaren dat ik ac tief bestuurder was, zowel op afdelings- als op KNVB-ni- veau veel ten goede is veran derd". (KNVB-bestuurslid Jo Jas pers in Voetbal Totaal) ROTTERDAM De Rotter damse politie en de directie van het stadion Feyenoord hebben extra maatregelen ge troffen om te voorkomen dat mensen morgenavond de Kuip binnenkomen met een vals kaartje. De politie heeft zestig man extra ingezet en het sta dion heeft vijftien extra con troleurs aangesteld. Er zijn volgens de politie duizenden valse toegangsbewijzen in om loop. Wie wordt gepakt met een vals kaartje, zal worden overgedragen aan de recher che. Rob de Bakker, veiligheids functionaris van de KNVB, met een aantal valse toegangsbe wijzen. Eerste Britse deelnemer rellen in Heizel-stadion voor rechter BRUSSEL De rechtbank in Brussel is gisteren begonnen met het proces tegen een 21-ja rige Engelsman die op 31 mei van dit jaar was betrokken bij de rellen en de daaropvolgen de ramp in het Heizel-stadion. Het gaat om de 21-jarige Ja mes McGill uit Liverpool. Hij wordt ervan beschuldigd de 32-jarige Italiaan Carlo Duchè- ne uit Turijn te hebben gesla gen met een ijzeren staaf. De Italiaan bleef wekenlang in coma. Een neef van McGill verklaar de gisteren dat de jongeman wel met Italiaanse voetbalfans had gevochten, maar op geen enkel moment een ijzeren staaf heeft vastgehouden. Een Italiaanse getuige herkende McGill echter aan diens rode haar. Hij heeft gezien hoé de Brit de Italiaan trof met een ij zeren staaf. Er viel nog geen eis in het pro ces. Over twee weken zullen eerst de rijkswachters die de dronken McGill wisten te overmeesteren worden onder vraagd. Het is het eerste proces tegen één van de „supporters" die betrokken was bij het Heizel- -drama. Er vielen voor de" wedstrijd Liverpool Ju ventus in het Brusselse stadion 38 do den. Enkele maanden later be zweek nog een Italiaan aan de toen opgelopen verwondingen. Voetbaltas vol hasj MADRID Tien leden van een voetbalclub drid uit de Spaanse stad Melilla, een enclave in het noorden van Marokko, zijn op weg naar een wed strijd in Malaga door de politie aangehouden. De jeugdspelers waren op reis gegaan met de voetbaltas vol hasj. De „sportieve' smokkelaars vervoerden de drugs, in totaal bijna zes kilo, in de vorm van hasj-olie in flessen, waarin volgens het etiket whisky behoorde te zitten. De po litie schatte de markt waarde van de vondst op ruim 200.000 gulden.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 9