„Variaties op een Edison": uitnodigend maar niet perfect y gekleurd gezien IA 14 jUDIO/TELEVISIE CeidoeSommit DINSDAG 19 NOVEMBER 1985 PAGINA 15 'at is eigenlijk het goede el van paardesport? /aart- )uden arma- heeft I n be ider zal het nog eens komen. Dat zelfs in het ■ouwbare, respectabele NOS-Journaal prijs den en loterijen worden behandeld - niet als wsonderwerp maar opdat je er als kijker insteekt met de (vrijwel minimale) kans ion te winnen. Iré van Duin had er in zijn comedyshow za- lag een grapje over: een nieuwslezer die aan k ko- hand van het weerbericht de laatste twee op te trs van winnende lot bekendmaakt. Hoe za^ dit nog een grapje zijn? Je wordt als itrum ^vermoedende kijker immers met toene- 3nder nde frequentie geconfronteerd met de 'goede n het \einden' (om in de terminologie van de enter rzitter van de lotto te blijven, die vrijdaga- or de dte 8ast was 'n de '1-2-3-Show'). Dat schijnt Piet uiterste redmiddel te zijn om nog een groot net showprogramma mogelijk te maken: de koppeling met een zo ingewikkeld mogelijke loterij. Nu is ook al de voordien (althans in dit opzicht) onbesmette 'Showbizzquiz' van Ron Brandste- der ingeschakeld in een televisieloterij. Onge twijfeld met de beste bedoelingenmaar het heeft wel tot gevolg dat je ineens het Brandste- derhoofd overal ziet opduiken. Niet meer alleen bij de TROS (zijn thuisbasis), maar nu ook bij de AVRO want in 'Telelot' hebben de AVRO en de TROS elkaar gevonden) en zelfs bij de KRO (want Ron mocht in diezelfde '1-2-3-Show' ook komen opdraven om reclame voor zijn loterij te maken). Bovendien speelt Ron mee in de nieuwe film 'Field Of Honour', waardoor hij zaterdagavond ook nog eens in 'Simonskoop' figureerde. En gisteren begon het 'Showbizzquiz'-seizoen - ko men we nog binnen afzienbare tijd van Ron Brandsteder af? Ik vrees het ergste. Op zichzelf is het allemaal niet zo belangrijk natuurlijk, al die spelletjesprogramma's, al gaan ze wel steeds meer op elkaar lijken in hun wil de zucht, de kandidaten maar zoveel mogelijk te laten winnen. Er zijn ook vast heel 'goede doeleindenmee gediend. Al heb ik zo mijn twijfels over de 'goedheid' van de stichting voor draf- en rensport, die mede de revenuen plukt van de 'Sterrenshow' bij de VARA. Is dat een noodlijdende zaak? Werkt die aan de voorkoming en genezing van ernstige ziektes? Zorgt die voor een weekje ver pozing voor bedlegerige bejaarden? Niets van dat alles, denk ik. Draf- en rensport, dat klinkt in mijn oren als deftige heren die hun geërfde vermogens in dure paarden steken, waar ze dan slechtbetaal- de jockeys op laten rijden om nog weer meer geld te verdienen. Ze proberen ook nog eens via weddenschappen die vermogens nog wat extra aan te zuiveren. Kortom: nauwelijks een goed doel in de zin van de socialistische om- roepbeginselen. ben ik bang. Is het wat betreft dat paardengewed al niet gek genoeg dat in 'Studio Sport' elke zondag wordt omgeroepen hoeveel geld een gelukkige win naar met een inzet van twee kwartjes heeft binnengesleept? Let wel: daarbij gaat het hele maal niet om de sport, om de paardenrace in kwestie (vaak neemt de dienstdoende voorlezer zelfs niet eens de moeite de namen van de be trokken paarden te melden), maar alleen om de weddenschap. Tenslotte nog even melding maken van een uitzending waar ik elke week met groot plezier naar kijk. Dat is 'Het kleine paradijs' (zaterdag middag, Veronica). Presentator Frank Groothof voert ons dan op een prettige, ongedwongen manier mee naar mensen die op een of andere manier bezig zijn met hun tuin. Een aansteke lijk programma, dat vast heel inspirerend werkt op geestverwanten. RENÈ DE COCQ ehele oeuvre aurel Hardy VPRO-tv VERSUM De VPRO- visie heeft voor de komen- jaren de televisie-rechten worven van alle Laurel dy-films. Het gaat om tien as van tachtig minuten, 54 ekende rolprenten van ntig minuten en 30 stomme lis van twintig minuten, films worden de komende insdagmiddagen in PRO's Weide Wereld" uit- onden. De eerste twee zijn: lunty Hospital" uit 1932 i 15.30 uur) en „Night ls" uit 1930 (om 16.48 uur), verrukkelijke duo Stan E*el Oliver Hardy, beter ind als De Dikke en De ne, is vanaf de eerste film 1926 tot de laatste rolprent 1950 over de hele wereld I gigantisch succes geweest, k nu nog staan de onbenul- kleine Stan en zijn dikke tner Ollie garant voor hila- rh kijkplezier. ;agan - Gorbatsjov „Hier en nu" LVERSUM - In „Hier en vanavond de top in Genè- tussen Reagan en Gorbats- ook door middel van een jrage van correspondent mard Hammelburg in New rk. Gesprekken o.m. met 1-president Nixon en voor lig minister van Defensie ilesinger. Verder een port- van een Amerikaanse lanboer die al vele tiental jaren op eigen houtje goede aties met Moskou onder- idt. Ook in „Hier en Nu" de gische kijk op de interland de komende woensdag te- Nederland, beslissend de vraag wie er naar de K Voetbal in Mexico gaat. rover o.a. de Belgische imentator Rik de Sadeleer. HILVERSUM Ruud Keers, hoofd drama NCRV-televisie, kijkt wat weemoedig voor zich uit en zegt over „Variaties op een Edison", die vanavond (Ned. I om 22.45 - uur) wordt uitgezonden: „We hebben veel boeiend materiaal moeten la ten liggen om binnen de tijd te blijven. Soms gaat het om spraak, soms hebben we de muziek heel abrüpt moeten af breken. Toch is het program ma een kwartier langer ge worden dan aanvankelijk de bedoeling was". Zo'n opmerking doet vol ver wachting uitkijken naar de produktie, maar als de 85 mi nuten dan voorbij zijn, blijft er iets van teleurstelling achter. „Variaties op een Edison" prikkelt de wens naar de pla tenzaak te lopen om enige be kroonde klassieke elpee-pro- dukties aan te schaffen. Dus in dat opzicht is deze documen taire geslaagd, maar als kijk- produkt is hij zeker niet per fect. Spontaan Wat de kijker krijgt voorge schoteld is min of meer een dag uit het leven van een klas siek muzikant met zijn reizen, de repetities en tenslotte de uitvoering. Keers: „Die lijn ontstond eigenlijk spontaan. Op het moment dat we met de twaalf winnaars de agenda trokken om het tijdstip vast te stellen waarop ze zouden kun nen worden gefilmd, bleek dat telkens op een ander uur van de dag te zijn". De aanpak rond de uitreiking van de klassieke Edisons ver schilt van vorig jaar. Er zijn niet alleen twaalf inplaats van negen winnaars, maar boven dien is het gebeuren in twee delen gesplitst. „Variaties-op een Edison" is de portrettenga lerij van de vertolkers die voorafgaat aan het concert dat 26 november door de NCRV wordt uitgezonden. Elk van de portretten bestaat eigenlijk uit drie delen. Er is een fragment, uit de winnende plaat, de mu zikant vertelt iets over zijn be kroonde produkt en hij of zij geeft het geheel tenslotte een persoonlijk tintje. Ruud Keers: „Het is jammer dat we bijvoor beeld in het verhaal van Elisa beth Schwarzkopf hebben moeten snijden. Wat de kijker onder meer niet krijgt te ho ren is haar kijk op de zangont wikkeling, die volgens Elisa beth in het Westen degene reert. Steeds meer zangers en zangeressen missen een stern- karakteristiek waardoor ze al lemaal hetzelfde klinken. Eli sabeth voorziet dat de belang rijkste zangers en zangeressen de komende jaren vooral uit het Verre Oosten (Japan) en Afrika zullen komen". Het lijkt onbegrijpelijk dat sa mensteller en regisseur Keers, deze opmerking en vele ande re, ongetwijfeld, pittige uit spraken van de muzikanten niet in beeld heeft gebracht. Wanneer er echt geen ruimte zou zijn geweest, kun je er vrede mee hebben, maar Keers lijkt die minuten te heb ben gebruikt om het Edison- beeldje en de hoezen van de winnende plaatprodukties in beeld te brengen. Met de hui dige mogelijkheden om televi sie te maken is dat een onbe grijpelijke keus. Tenslotte zou den hoes en beeldje bijvoor beeld een plaatsje hebben kun nen krijgen rechts of links on der in het beeld, op de manier waarop bijvoorbeeld het vide oclip-station Music Box zijn logo toont. Ook de lokaties die zijn gezocht om als decor te dienen bij fragmenten uit de winnende produkties zijn niet altijd even vindingrijk of ge past. Het is te gemakkelijk om bij de prachtige zang van Eli sabeth Schwarzkopf bijvoor beeld wuivend riet in beeld te brengen. Ondanks deze bezwaren biedt de documentaire genoeg inte ressant kijk- en luisterspel om er even voor te gaan zitten. Zo vertelt de 80-jarige Antal Do- rati bijvoorbeeld over de ge spannen sfeer waarin de com posities van Béla Bartók moes ten worden opgenomen omdat de studio-tijd verkeerd was ge boekt. Trevor Pinnock ver haalt in Utrecht overzijn jeugd. Zijn dierbaarste muzi kale herinneringen zijn de ke ren dat hij als kleine jongen het huis verliet om bij het raam van een concertpianist naar diens repetities te luiste ren of juist de andere kant van de straat verkoos omdat hij dan patat kreeg van de arbei ders, die daar werkzaam wa ren. Het leukste moment in „Variaties op een Edison" is wanneer pianiste Mitsuko Uchida in beeld komt. Zij ver haalt heel spontaan over haar liefde voor Mozart en dan vooral voor zijn vroege wer ken omdat ze zo levendig en vol ideeën zitten. Dat haar spel nooit dogmatisch is, zoals de jury ook was opgevallen, on derstreept ze met de woorden: „Ik haat herhaling". HANS PIET ^Nederland NEDERLAND 1 NCRV 15.35 'n Dik uur Dick, gevarieerd middagmagazine gepre senteerd door Dick Pas- schier 16.35 NCRV Jeugd-Matinee, met om 16.35 Vrouwtje Theelepel, 16.55 De Fla mingo en om 17.00 Michiel van de Hazelhoeve (1), Zweedse jeugdserie. Mi chiel haalt graag ondeu gende streken uit, tot gro te ergernis van zijn vader NOS 17.30 V26-Journaal NCRV 17.46 Popsjop-TV. Poppro gramma met hits, gasten en het Nationaal Rock 'n Rollkampioenschap TELEAC 18.25 Kind en Basisschool 2, (7) NCRV 18.55 IJ] De Fabeltjeskrant 19.00 De zonen van de roze panter, Amerikaanse te kenfilmserie 19.25 The Cosby Show, Ameri kaanse tv-serie. Afl.: A shirt story. Denise biedt Theo aan zelf een over hemd voor hem te maken, aangezien Theo geen geld heeft om er een te kopen NOS 20.00 Journaal NCRV 20.28 It's all in the game, com puterquiz met middelbare scholieren, gepresenteerd door Hans Brian 21.20 Hill Street Blues, Ameri kaanse politieserie. Afl.: You're in Alice's. Henry Goldblume is ontroost baar na de moord op zijn vriendin. Ray en Howard doen examen voor hoofd inspecteur 22.05 Hier en Nu, actualiteiten rubriek met aandacht voor de top in Genève tussen Reagan en Gorbatsjov middels een bijdrage van correspondent Bernard Hammelburg in New York. Gesprekken onder meer met oud-president Nixon en voormalig minister van Defensie Schlesinger. Ver der een portret van een Amerikaanse graanboer die al vele tientallen jaren heel eigenzinnig goede re laties met Moskou onder houdt. Tot slot de Belgi sche kijk op de interland van morgen tegen Neder land, beslissend voor de vraag wie er naar de WK Voetbal in Mexico gaat. Daarover onder meer de Belgische commentator Rik deSaedeleer 22.40 Meditatief moment, gees telijke muziek 22.45 Variaties op een Edison, ontmoeting met de twaalf winnaars van de Edison Klassiek 1985. M.m.v. o.a. Het Alban Berg Kwartet, het Amsterdam Guitar Trio en Trevor Pinnock (zie el ders op deze pag.) NOS 00.05 Journaal NEDERLAND 2 RVU 17.00-17.30 Op jezelf, serie over mensen die om èèn of an dere reden voor zichzelf zijn gaan zorgen. Afl.: Al leenstaande ouderen FEDUCO 17.40 Open Universiteit. Schoolverlaters (cursus Sociale Wetenschappen) NOS 18.15 Nieuws voor doven 18.20 Paspoort voor Italianen 18.30 Sesamstraat 18.45 CD Jeugdjournaal 19.00 Journaal IKON 19.12 CDSnuiters, jongerenpro gramma. Afl.: Over de kleurgrens. Gesprekken over en met vernederland ste buitenlanders en hun Nederlandse vrienden 19.37 Kenmerk, actualiteiten magazine NOS 20.00 AllemansRecht, juridische informatieve serie, ditmaal over alternatieve samenle vingsvormen 20.55 -Panoramiek, achtergrond informatie bij actuele ont wikkelingen in de interna tionale politiek 21.30 CD Het hart van de Draak, documentaire-serie over het leven in China. Afl. 6: Eten NOS 22.30 Journaal 22.45 Den Haag Vandaag 23.00 Nieuws voordoven EUROPA TV 18.00 18.05 18.10 19.15 20.30 20.32 20.40 21.35 Programma schema Emilie. Kinderprogramma Rexie Dog. Kinderpro gramma The Thunderbirds. Kin derprogramma Sportreportages Europees weerbericht World Watch. Nieuwspro gramma Current Affairs. Docu mentaire-serie Archives of Time. Docu mentaire-serie Caroline Cherie, speelfilm World Watch, nieuwspro gramma Programma-overzicht FILMNET 17.00 Diff'rent Strokes, herh.afl.: Willis' privacy 17.25 The Sting II 19.05 Who's the Boss, herh.afl.: An gela's Ex (1) 19.30 Cartoon: Lilli-put 19.40 Riptide, afl.: Arrivederci Baby 20.30 The Duellists 22.10 Wat Zien Ik 23.35-01.40 For your Eyes Only IRT 1 55 Journaal 00 Tik Tak, kleuterprogramma (herh.) 05 Plons, kinderprogramma. Afl.: Plons en het weerhuisje 10 Prikballon, kleutermagazine over het maken van allerlei voorwerpen. Presentatie: Fran cis Verdoodt 25 De Smurfen, tekenfilmserie 50 Uit je doppen, jongerenmaga zine. Afl.: Exacte wetenschap pen. Hoe liggen de kansen voor jonge afgestudeerden die de richting wetenschappen of toegepaste wetenschappen ge volgd hebben? (herh.) .10 Kopen zonder kater. Afl.: Laat u niet afschepen. Van een nieuw paar schoenen breekt bij een danspartijtje de hak. Terug naar de winkel met de kapotte schoen. Hoe pakt u de zaak aan? Presentatie: Ines Verhoye en Roland Demarcke (herh.) 40 Mededelingen en program ma-overzicht 45 Journaal 10 Weerbericht .15 Kunst-Zaken 25 I.Q., spelprogramma met denk en weetvragen gepresenteerd door Herman van Molle 155 Labyrint. 'Iets nieuws onder de zon?' (1). documentaire óver persoonlijkheidstrainingen. De school voor Gestalt en Psycho- synthese gaf een workshop in El Bloque (bij Benidorm) rond het thema 'Man zijn, vrouw zijn in deze tijd' Uitzending door derden. Pro gramma van de Socialistische litie- waar sstap •inge RT 2 t zijn sur la mort de mr. Comte de Logy' van Lopes Graca. Uitge voerd door Carlos Ramalhete, .00 Zonen en dochters (Sons and daughters), Australische tv-se- rle. Wayne ziet zijn wereldje in storten. Susan zoekt gezel schap Tijdrover. Doet-het-zelf Mededelingen en program ma-overzicht .45 Journaal Weerbericht Videomatch, videospelletje met Marleen Gordts Qj De kleine waarheid (10), tv-serie van Willy van Hemert naar de trilogie van Jan Mens. Met: Willeke Alberti, Emmi Lo- pez-Dias, Jacques Comman deur e.a. (herh.) Vader Spaar garen sterft aan een hartver lamming. Marleen voelt zich eindelijk bevrijd en stelt haar moeder voor samen met Eppo bij haar te komen wonen Goya, zesdelige serie van José Ramon Larraz. Met: Enric- Mayo, Laura Morante. Raf Val- '25 lone e.a. Afl. 3: Cayetana. Na het weerzien met de hertogin van Alva bloeit Goya's passie voor haar weer op. Na het overlijden var^haar man beant woordt zij zijn liefde, het blijkt echter voor haar slechts een spel te zijn 22.20-22.50 Handel en wandel. Afl.: Samenwerken tussen soortge lijke beroepen (herh.). Presen tatie: Viona Westra RTBF 1 17.20 Nouba Nouba, gevarieerd kin derprogramma. Presentatie: Claire Diez en Philippe Drecq 17.50 Carrefoura, kinderprogramma 19.00 Ce aoir, regionaal magazine 19.27 Quick et Flupke, tekenfilmse rie 19.30 Journaal 20.00 Billet de faveur Acapulco Madame, toneelstuk van Yves Jamiaque. Met Jacqueline Bir, Roger Dutoit. Gisèle Brieuc e.a. Regie: Louis Verlant. Nat is een vrouw die een geregeld leven met man en kinderen leidt. Op een dag krijgt ze een telefoontje van een man die haar uitnodigt met hem naar Acapulco te vertrekken 22.15 II était une foia la télé. Herha ling van oude tv-programma's gevolgd door een discussie 23.15 Journaal 23.35-23.45 Shema laraël MUSIC BOX/TV 5 16.00 [^Muziekprogramma's. 'Home- movies' met Martin (16.00) 'Eurochart', de Europarade van Music Box met Edwlna en Gaz (17.00) en 'Sunie hits the screen' (18.00). 19.00 Teknfilm 19.10 Jardina divers 20.30 Temps présent, met aandacht voor de Zwitserse properheid 21.25 Samedi variétés, muziekpro gramma met chansons van de Franse groep Les Compag nons de la Chanson 22.00 Nieuws 22.30 D Monsieur Taxi, Franse speelfilm uit 1952 van Andrè Hunebelle, met o.a. Michel Si mon en Claire Olivier 23.45-01.00 ^Muziekprogramma's. Herhalingen. 'Eurochart' (23.45) en 'Sunie hits the screen' (00.30). (B Ondertiteling via TeleTekst. (3 Uitzending in stereo. O Zwart/wit-uitzending. ■BZwart/wit-uitzending met on dertiteling via TeleTekst. 03 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: uitzending in orginele versie met ondertitels. t ■3 Bij niet-Nederlandstalige zen ders: zwart/wit-uitzending in orginele versie met ondertitels. Vanaf volgende week een nieuw avontuur THOMAS EN SENIOR OP 'T SPOOR VAN BRUTE BEREND in verschillende bioscopen. ^uitslancT DUITSLAND 1 Katharina Thalbach (op de foto met regisseur Thomas Brasch) speelt de rol van het Poolse vluchtelingetje Anna in „Glut". Duitsland 2 om 22.50 uur. gelokte ongeluk. De familie Drombusch vestigt zich in de oude molen. Vader, gekweld door doodsangst en benauwd heid, bezoekt een dokter. Moeder ontdekt dit door het vinden van zijn medicijnen, 's Avonds vieren zij het inwij dingsfeest 21.15 WISO, sociaal-economisch ma gazine 21.45 Heute-journal 22.05 Schauplatze der Literatur. In terview met Anna Seghers, schrijfster van de roman 'Tran sit', die tijdens WO II in Mar seille woonde, toen een tus senstation voor naar Zuid-A- merika vluchtende, door Hitier gehate, minderheidsgroeperin- 16.00 Tagesschau 16.10 Liebe, Schmerz und Tod. Afl.: Kinder-kankerafdeling, repor tage over het dagelijks leven van kankerpatiëntjes, een le- ven van angst en hoop 16.» Die Spielbude, kinderpro gramma 17.50 Tagesschau 18.00 Hier und Heute 18.25 Kontakt bitte... Afl.: Rode an jer 19.00 Falcon Crest, Amerikaanse se rie. Afl.: Wedren 19.58 Heute im Eraten 20.00 mTagesschau 20.15 Was bin ich? Beroepskeu- ze-informatie 21.00 Report, actualiteitenmagazine 21.45 Dallas, Amerikaanse serie. Afl.: Het spook van het verleden. JR kondigt -op het oliebaron- nenbal de trouwplannen van Bobby en Jenna aan. Pam laat de speurtocht naar Mark Grai- son voortzetten 22.30 ARD-Sport Extra. Met voetbal uit de Bundesliga 23.00 Tage8themen 23.30 Kulturweltspiegel, cultureel magazine 00.15 Tagesschau 00.20 Nachtgedankert, overweging door Hans Joachim Kulen- kampff DUITSLAND 2 16.00 Heute 16.04 Computer-Cornar, voor com puter-freaks 16.20 Junge Leute in der DDR: Fe- rienaktivitaten. Aflevering uit de serie 'Schüler-Express'. magazine voor jongeren 17.00 Heute 17.15 Tele-lllustrierte, gevarieerd magazine 17.45 Mein Name iat Haae, teken films met Bugs Bunny 18.20 Es muö nicht immer Mord sein, tv-serie. Afl.: Elise. Met Ruth Maria Kubitschek, Peer Schmidt, Gudrun Genest e.a. 18.56 Programma-overzicht 19.00 Heute 19.30 SEcclusiv, het ZDF op bezoek bij Margie Jürgens, Maurice Sendak, Daniel Hechter. Wolf gang Puck en Günter Strack 20.15 Diese Drombuschs, tv-serie. Met: Hans-Peter Korff, Witta Pohl, Grete Wurm e.a. Regie: Claus Peter Witt. Afl.: Het uit- 22.50 Glut, tv-film. Met Armin Mül- ler-Stahl, Katharina Thalbach, Matthias Habich e.a. Regie: Thomas Körfer. Een Zwitserse wapenfabrikant wordt steenrijk door in WO II door aan alle partijen wapens te verkopen. Anna en Andres helpen een Poolse soldaat schuilen. An dres' opa helpt de man verder vluchten en wordt hiervoor doodgeschoten. Anna moet het huis verlaten. Veertig jaar later ontmoeten zij elkaar op- 00.35 Heute DUITSLAND 3 ,ursus wis kunde, les 10 18.30 Sesamstraat 19.00 Aktuelle Stunde, regionaal magazine met nieuws en sport 20.00 Tagesschau 20.15 Auslandsreporter. 'Canadees dagboek', reportage van Hans- Gerd Wiegand 20.45 Rückblend». 85 Jaar geleden geboren: Anna Seghers, schrijfster 21.00 Formol Eins, overzicht van de ARD Hitparade met Ingolf Lück 21.45 Lande88piegel. 'Portrait Wolf gang Schmitz, Maler', film van Anne Linsel 22.15 Deutscher Alltag. 'Manches schleppt man mit nach Hause', portret van twee lekenrechters 23.00 Wie uns die Nachbarn sehen. 'Skandal Republik?' Reportage over het aanzien van West- Duitsland in het buitenland na de recente spionage-zaken en de Flick-affalre 23.45 Laatste nieuws BBC 1 17.15 Jonny Brigga, kinderserie 17.30 Spy trap 17.45 So you want to be top 18.00 John Craven's Newsround 18.10 Grange Hill, kinderserie 18.35 Masterteam, spelprogramma 19.00 Journaal en weerbericht 19.35 London plus 20.00 Telly Addicts, spelprogramma 20.30 EastEnders, tv-serie 21.00 Hold the back pagel Tv-serie 21.50 Points of view 22.00 Journaal en weerbericht 22.25 Cagney and Lacey, politie-se- rie. Met: Sharon Gless, Tyne 23.15 Film TO 23.45 Your mind in their hands, in formatieve serie 00.10 The Rock Gospel Show 00.45 Weerbericht BBC 2 18.30 Nieuwsoverzicht voor doven 18.35 At the end of the rainbow, in formatieve serie 19.00 Tuckers luck, kinderprogram- 19.25 Open to question, discussie programma 20.00 The Old Grey Whistle Test, popprogramma 21.00 Call my bluff, amusements programma 21.30 Food and drink. Afl.4 22.00 Ties of blood. Serie tv-spelen van Graham Reid. Afl. 2: Going 23.00 Arena: Accordians 23.25 Your mind in their hands, in formatief programma 23.45 Politieke uitzending 00.00 Newsnight 00.45 Weerbericht 00.50-01.10 House of Lords Report ITV 17.20 Dangermouse 17.45 Splash 18.15 Emmerdale Farm 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia, regionaal maga- 19.35 Crossroads 20.00 Bygones 20.30 Name that Tune, spelprogram ma 21.00 Des O'Connor Tonight 22.00 Heart of the High Country 23.00 Nieuws 23.30 Woman to Woman 24.10 The London Standord Drama Awards for 1985 01.10 Comedy Tonight 01.40 Take for Example SKY CHANNEL 16.45 (DMonsters of rock, met Amanda Redington 17.30 (HlEngelse top 50, met David Jensen 18.30 The Brady Bunch. Afl.: Juliet is the Sun 19.00 The Flying Nun. Afl.: Happy Birthday, dear Gaspar 19.30 Nanny the Professor. Afl.: Professor Pygmalion plays Golf 20.00 Charlie's Angels. Afl.: Angel Flight 20.55 A Country Practice 21.50 The Deputy. Afl.: Queen Bea 22.20 NFL American Football 23.40 Roving Report, actualiteiten 00.10-00.55 (DMonstars of rock (herh.) NEDERLAND 1 NOS 09.00 Schooltv 09.30 Nieuws voor doven 09.35-11.30 Schooltv 13.00 Nieuws voor doven VARA 14.30 VARA's filmclub 14.55 Pippi Langkous 15.20 Op Weg, tv-serie 16.10 Zo jong als je je voelt... 16.35 Sportlaan '80 17.05 VARA's Clippa rade NOS 17.30 Y26-Journaal VARA 17.46 Büch NEDERLAND 2 VPRO 15.30-17.30 VPRO's Weide Wereld. Met om: 15.30 G Laurel en Hardy, 15.48 Blikskaters! 16.03 Pun- ky Brewster, 16.28 Theo en Thea, 16.38 Verhalen van de zwarte kraai. 16.48 O Laurel en Hardy en om 17.05 Kleuterclips FEDUCO 17.40- 18.10 TEMA: Zelfmoord bij jongeren MUSIC BOX 07.00 [^Muziekprogramma's. 'Sound vision' (07.00), 'Sit tight' (08.00), 'Boogie Box' (09.00), 'News flash' (10.00), 'Chart Attack' (11.00) en Gaz en Edwina (12.00). 13.00 [^Muziekprogramma's. Herhalingen. DUITSLAND 1 09.50 C Johannes-Passion van Bach 11.20 Ein Sommernachtstraum (A Midsummer Night's Dream), kome die van Shakespeare 13.15 Vom tap- feren Schmied, sprookjesfilm 14.35 Sinbads gefahrliche Abenteuer, En gelse speelfilm uit 1973 16.15 Kunst, Kommerz und Klüngel 17.00 Der Krieg und die Kröte, tv-film DUITSLAND 2 09.45 Programma-overzicht 09.50 Rosen im Schnee 10.05 G Bellissi- ma, speelfilm uit 1951 11.55 ZDF-re- gional 12.25 Heute 12.30 S'Herr gehe nicht ins Gericht', cantate BWV 105, van Bach 13.10 Wie Schwea- tern, reportage 13.40 Anja und die vier Jahreszeiten, tekenfilm 14.40 Schenk mir ein Buch, magazine 15.30 G Der Tunnel, speelfilm uit 1933 16.45 Heute 16.50 Spielregeln BBC 1 07.50-10.20 Breakfast Time 11.30 Play school 11.50-12.15 Gharbar 13.20 Write nowl 13.30 Journaal 13.54 Nieuws voor doven 14.00 Peb ble Mill at one 14.45-15.00 Mop Smiff 16.52 Regionaal nieuws 16.55 Paddington 17.00 Fingermouse SKY CHANNEL 08.45 Dennis 09.15 SSky Trax, her halingen 11.30 ODSky Trax, herh. 14.15 Skyways 15.10 Family 16.00 [UThe Pat Sharp Show 16.45 [3Young, Free Single ITV 07.25 TV-AM 10.30 Schooltv 13.00 Orm and Cheep 13.10 Our Backyard 13.30 Whiskers and Wet Noses 14.00 Nieuws 14.20 Regionaal nieuws 14.30 A Country Practice 15.30 Farmhouse Kitchen 16.00 Take the High Road 16.25 Regionaal nieuws 16.30 Sons and Daughters HILVERSUM 1 teder heet uur nieuws (NOS). 17.55 Mededelingen (NOS). 18.06 VPRO: Boeken. 20.03 Het Evenement. 21.02 Buiten Beeld. 22.02 Het Pandemonium. 23.02 NOS: Met het oog op morgen. 00.02 VARA: De nacht klinkt anders. 02.02 Groot licht. 05.02 Werklicht. HILVERSUM 2 18.00 Nieuws. 18.10 TROS: Het journalistenforum. 19.00 TROS Klantenservice. 20.00 Nieuws. 20.03 TROS Huiswerklijn. 21.00 Nieuws. 21.02 Helpers weg. 22.00 Om het boek. (22.30 Nieuws). 22.35 Theophilus North (8). 23.00 Rond about midnight. HILVERSUM 3 teder heel uur nieuws (NOS). 18.04 NOS: De Avondspits. 19.02 VARA: Dubbellisjes. 20.02 Popkrant. 21.02 Moondogs. 23.02 Tracks. HILVERSUM 4 18.00 Nieuws. 18.02 NCRV: Lied van de week. 18.15 Entr'acte. 18.30 Muziek in vrije tijd. 19.30 Pianowerken van Schumann. 20.00 Werken van Beethoven. 21.30 Literama. 22.30 Orgelconcert. 23.10 Kamermuz. v. blokfluit en luit. HILVERSUM 5 17.30 AVRO: H. 3 bestond nog niet. 18.20 PP: Uitzending van D'66. 18.30 AVRO: De berg heeft een muis gebaard. 19.00 NOS: Migrantennieuws. 19.40 TELEAC: Eigen Bedrijf (6). 20.10 Kind en Basisschool II (6). 20.40 Plantenverzorgen (11, herh.). REGIONAAL Radio Rijnmond: 16.30 Middagmaga zine. Omroep Rijnland: Non-stop mu ziek met om 17.30 Politiek en econo mie. 18.30 De Tussenfase. 19.00-19.30 Regionale muziek. BRT 1 18.10 Actueel. 18.30 Accordeonmuziek. 18.45 Vakbondskroniek: het A.B.V.V. 19.10 Actueel. 19.34 Apo mas ja sas, voor Grieken. 20.03 Welkom in Vlaanderen. 21.03 Op de Mengelberg Tropical. 22.05 BRT 1 's avonds. 23.30 Twee tot twee. BRT 2 17.10 Radio twee. 22.05 Je weet het maar nooit. 23.30 Twee tot twee. BRT 3 18.15 Home-made. 19.10 Actueel en weerbericht. 19.30 Essay: middeleeuwse epiek. 20.30 Radio-Symofonieorkest van Frankfurt. 22.00 Philippe, documentaire. 22.46 Songs of Solitude. 23.00 Blues and jazz. MORGEN HILVERSUM 1 teder heel uur nieuws (NOS). 07.03 VOO: Ook Goeiemorgen. 09.03 Muziek terwijl u werkt. 11.03 Kletskop. 12.03 Will Wil Wel. 13.06 Nederland Muziekland. 14.03 NCRV: Kletsmajoor. 14.15 Douce France. HILVERSUM 2 07.00 Nieuws. 07.06 VARA: De Rode Draad. 09.00 Het Metropole Orkest. 09.30 Nieuws. 09.33 Hoor Haar-magazine. 10.30 Nieuws. 10.33 Leef-tijd-genoeg. 11.30 Nieuws. 11.33 De Rode Draad. 14.00 De Schuurpapier. (14.30 Nws.). 14.33 Wel en Wee. 15.00 Leef-tijd-genoeg. 15.30 Nieuws. 15.33 Het zout in de pap Magazine. 16.00 De kapper en zijn broer. 16.30 Nieuws. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws (NOS). 07.03 EO: Ronduit music-time. 09.03 Muziek motief. 10.03 Gospelsound. 11.03 Country Trail. 12.03 VPRO: De Wilde Wereld. 15.03 Ronflonflon. 16.04 NOS: De Nationale Hitparade. HILVERSUM 4 07.00 NCRV: Het levende Woord. 07.10 Preludium. (08.00 Nieuws). 08.05 Platennieuws. 08.45 Te Deum Laudamus. 09.15 Onder de Hoogtezon. 10.00 Kamermuziek uit de barok. 10.30 Orkestpalet. 11.45 De orkestmuziek van Bach (15). 12.25 Promenade. (13.00 Nieuws). 13.02 Vocale muziek van Schütz. 14.00 AVRO: Telefoonnummer 39211. 15.30 Fragmenten uit Der Zigeuner baron, opera v. Strauss. 16.00 Liederen van Schönberg. HILVERSUM 5 09.03 NOS: NOS-Sportief. 09.25 Waterstanden. 09.30 TELEAC: Follow through (6). 10.00 RVU: RVU Taairevue. 10.30 AVRO/VARA: Schoolradio. REGIONAAL Radio Rijnmond: 07.30 Actualiteiten magazine. 16.30 Middagmagazine. Omroep Rijnland: Non-stop muziek met om 16.30 Leiden Lokaal. BRT 1 05.30 Met 1 wakker. 08.20 Uit de band. 11.30 Het vermoeden. 13.10 Actueel. 13.30 Tussendoor. 14.03 Van kattekwaad tot erger. 15.03 Imago. 16.05 Neem je tijd. BRT 2 05.30 Goede morgen, morgen. 07.12 Klaproosters, ontbijtradio. 08.12 Servicetelefoon. 10.03 Met de deur in huis. 12.00 Regioprogr.. 13.10 Made in Germany. 14.00 Vrijaf, jong geluid. 17.00 Focus. BRT 3 07.00 Goede morgen. 08.15 Ochtendconcert: 10.00 Schoolradio. 11.00 Frederick Delius 1 (herh.). 12.00 Tafelmuziek: 1. Suite nr. 3 in D, BWV 1068, Johann Sebastian Bach. 2. Sonate nr. 2 in e. uit: „Quatrième Livre des Jean- Marie Leclair Sonates, oeuvre 9-" (1738) voor fluit en basso continuo, 3. Sonate in e voor hobo en klavecimbel. Frances co Geminiani. 13.10 Aktueel. 13.30 Kamermuziek. 14.00 Bayreuther Festspiele 1985: Das Rheingold, Richard Wag- 16.45 Pianomuziek.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 15