Verkeer op Hondsdijk Koudekerk blijft moeilijk Hazerswoude wil licht op fietspad Gemeneweg 254756 - Zevenhoven herziet plan Kern Westeind th" CDA-Zoeterwoude zet mevrouw Berkhouwer op vijfde plaats Eerste paal voorsporth Woningnood in Alkemade daal Woubrugge^ LEIDEN OMGEVING C&tdaeSomant DINSDAG 19 NOVEMBER 1985 PAGINA ienstuerlening APOTHEKEN De avond- en nachtdiensten van de apotheken in de regio Leiden worden tot vrijdag 22 november waargeno men door apotheek Zuid-West in Leiden en apotheek Boehmer in ONGEVALLENDIENST ZIEKEN HUIZEN LEIDEN Ongevallen- dienst elke dag Academisch Zie kenhuis behalve van dinsdag 13.00 u. tot woensdag 13.00 u. (Diaconessenhuis poliklinieken tel 155543. afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot zaterdag 13.00 u. (Elisabeth- ziekenhuis). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dagelijks van 16.00 tot 17.00 uur Kraamafdeling: dag. van 15.00- 16.00 u. en van 18.30-19.30 u. en van 19.30-21.00 u. alleen Kinderafdeling dag. >an 18.30-19.00 u. Sport- Medisch Adviescentrum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in 17.00 u. Opname: werkdagen Academisch Ziekenhuis: Voor alle patiënten (behalve kinderen) zijn de bezoekuren als volgt: Da gelijks 14.15-15.00 u. en 18.30- 19.30 u. Avondbezoekuur afde ling verloskunde: 18.00-19.00 u. De Praematurenafdeling dage- bezoek wordt toegestaan k hoofdverpleegkundige hu Extra bezoek vaders kraamafde ling: 19.30-20.30 u. Kinderafde ling 15.00-15.30 u. alleen voor ouders 18.00-18.30 u. LEIDSE RECHTSWINKEL Ju ridisch Adviesbureau, Ketelboe- terssteeg 10, tel. 130775; afde ling belastingen: alleen op af spraak. klachtenbureau: do. 18.30-20.30, afdeling spreekuren ma. en di. 10.00- 12.30 u.. wo. 13.30-16.00 u.; do. 18.30-20.30 u. DIERENHULP- EN AMBULAN CEDIENST Hulpverlening in Leiden. Leiderdorp, Oegstgeest, Rijnsburg, -Valkenburg, Voor schoten. Warmond en Zoeter- woude. Tel. 071-174141. BURGERRAADSLIEDEN Ko renbrugsteeg 2. tel. 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., Aanvragen hulp 10.00 u. en 13.00-14.00 u.). KINDER- EN JONGERENTELE FOON Op woensdag- en za terdagmiddag van 14-18 u. tele foon 071 - 120611. Oude Rijn 44c, spreekuur i zondheidscentrum Merenwijk, spreekuur ma. 11.00-12.00 en do. 14.00-15.00, tel 212195. Ge zondheidscentrum Stevenshof, spreekuur do. 10.00-11.00, tel 311506. Breestraat 24: spreek uur ma. t/m vr. 9.00-10.00 u. en /olgens afspraak, Apollolaan 1a, 899375. Kantoor geopend t/m vr. 9-12 u. 14-16 u. Telef* sche informatie over kinder slag: 8-12 u. Gerecht 10, wo. 17.00-18.00 u.; Noord: Van Ho- gendorpstraat 36. ma. 10.30- 11.30 u.; Kooi: Driftstraat 49a, di. 10.30-11.30 u.; Morskwartier: Buurthuis Morskwartier. Topaas- .'ijk racht 45, vr. 10.30- SOCIALE RAADSVROUW VOORSCHOTEN Spreekuren: Voorschoten. Tel. 3254. STICHTING VRIJWILLIGERS CENTRALE Pallasstraat 1, Al phen aan den Rijn. Tel. 01720- 33033. Begeleiding en opvang dan ook. tijdelijk hulp nodig heb ben. Bovendien wordt informatie verstrekt over andere mogelijk heden van hulpverlening en de bereikbaarheid daarvan. 149064. Dagelijks bereikbaar van 9.00-17.00 u. voor informa tie over vrijwilligerswerk en cur sussen of een persoonlijk ge sprek. WERKENDE JONGEREN Klachten- en informatieuur Elke dinsdagavond van 17.00 tot Penning van Verdienste in Leidschendam LEIDSCHENDAM In Leid schendam zal een Penning van Verdienste worden inge steld, uit te reiken aan perso nen uit alle maatschappelijke geledingen. De instelling ge schiedt als gevolg van een ini tiatief van de heer R. A. Heuf- ke Kantelaar, voorzitter van de Sportgemeenschap Leid schendam, de overkoepelende organisatie van alle sportorga nisaties in de gemeente. Dick Meuldijk voert D'66 aan LEIDSCHENDAM De le- den van D'66 in Leidschen dam hebben Dick Meuldijk opnieuw als eerste geplaatst op kandidatenlijst voor de ge meenteraadsverkiezingen van maart 1986. Op de lijst staan verder Katrien Penders-van Kimmenade, Ronald Bos, Theo van der Tak, Joke Carol en Jacques Remmerswaal. Het af delingsbestuur heeft besloten iedere Leidschendammer in de gelegenheid te stellen concrete actiepunten aan te dragen voor het verkiezingsprogram ma. Hiervoor kan men bellen met 070-278691 of 276426. Schoolzwemmen geen prioriteit in Leiderdorp LEIDERDORP De gemeenteraad van Leiderdorp heeft gisteravond het beleidsplan voor 1986 ongewij zigd vastgesteld. Een voorstel van het CDA om het project school zwemmen een hógere prioriteit te geven haalde het niet. De stemmen daarover staakten. Het is nog onze ker welke projecten voor uitvoering in aanmerking komen. Dat zal pas blijken wanneer het college van B en W de voorjaarsnota presenteert. De raad ging akkoord met het voor stel van wethouder J. Bezemer (PvdA) om de meevaller van 500.000 gulden te bestemmen voor het beleidsplan. Zoals bekend is het bedrag in 1984 minder uitgegeven dan was voorzien. Verder is er nog een bedrag van 121.000 gulden be schikbaar uit de post „onvoorzien" op de begroting voor 1986. Een hoge prioriteit in het beleidsplan hebben de uitvoering van een verkeerscir culatieplan, een milieuprogramma, reconstructie Hoogmadeseweg, een Novib-project, de instelling van een steunfonds en de bouw van een sporthal. CDA-fractievoorzitter J. den Boeft vond dat het schoolzwemmen er maar mager was afgekomen in het beleidsplan. Groepen van 70 kinde ren die tegelijk zwemles krijgen vond Den Boeft wat aan de hoge kant. Na een schorsing kreeg hij de fracties van de PvdA en PPR aan zijn zijde. De fracties van VVD en D' 66 daarentegen voelden er niets voor aan het beleidsplan te sleute len. Bij stemming over het voorstel van Den Boeft staakten de stemmed met negen tegen negen. In de vol gende raadsvergadering maakt het kans op een meerderheid, wanneer mevrouw A.J. Terlouw-Kersbergen de plaats van het onlangs overleden CDA-raadslid P. van der Kwaak zal hebben ingenomen. Bij de aanvang van de raadsverga dering werd Bert Lamers als raads lid voor D'66 door burgemeester A. Bruggeman beëdigd. Lamers volgt het onlangs afgetreden raadslid R. Visser op. KOUDEKERK AAN DEN RIJN De verkeerssitua tie bij de bedrijven rond Hondsdijk nummer 50 blijft problemen geven. Dit komt vooral omdat vrachtwagencombinaties met de achterkant in het bedrijf rijden om het la den en lossen te verge makkelijken. Regelmatig blokkeren zij de gehele rijbaan gedurende enkele uren. Automobilisten die zo lang niet willen wach ten, kiezen dan meestal het fietspad om weer ver der te kunnen rijden. Bo vendien gebruiken de be drijven het trottoir aan de kant van het bedrijf voor de werkuitvoering. Eén van de firma's heeft per manent een afvalcontai ner op de stoep staan. Een onhoudbare, gevaarlijke situatie vindt het gemeen tebestuur. oplossingen voor. Eén plan voorziet in de aanleg van twintig parkeerplaatsen aan de noorzijde van de weg. Het laden en lossen zou dan vlak voor de bedrijven plaats kunnen vinden. Dat kost 89.000 gulden. Een ander plan, dat 51.000 gulden kost, houdt de aanleg van elf par keerplaatsen voor het bedrijf in, na versmalling van de stoep. Ter hoogte van de fir ma Rademaker zou de berm aan de overzijde van de weg verhard moeten worden, om het uitdraaien van vrachtwa gens mogelijk te maken. Een derde variant is gelijk aan het tweede. Daarbij verval len drie parkeerplaatsen voor het pand 44/46. Deze oplossing kost 43.000 gulden. „Van alle drie plannen schrikt de prijs ons af", vond mevrouw M. Vorenkamp van de VVD. Zij stelde voor het te laten bij versmalling van het trottoir aan de kant van de bedrijven. „Parkeren kan ook bij de kerk, dan lo pen ze maar een stukje", vindt mevrouw Vorenkamp. Tevens vindt zij dat voorko men moet worden dat het fietspad langer als rijbaan wordt gebruikt kan worden door een heg of het plaatsen van paaltjes. De heer H. H. Didden (CDA) voelt het meest voor het plan dat 89.000 gulden kost. „Maar of dat financieel haalbaar is, weet ik niet".De heer J. Wondergem (PvdA) vindt de bescherming van de fietser het allerbelangrijkste en kiest daarom voor plan num mer twee. „Hoe dan ook zijn wij verplicht iets te doen. Die industrie zit er nu eenmaal. Bij de reconstructie van de Hondsdijk hebben wij ver zuimd meteen parkeerplaat sen op die plek aan te leg gen". Over één ding waren de fracties het gisteren wel eens: de bedrijven zullen in de kosten mee moeten beta len. Rookwaren gestolen ALPHEN AAN DEN RIJN Uit winkelwagen is zondagnacht voor l] gulden aan goederen gestolen. De wai stond geparkeerd op het Gouden Reg] plantsoen. De daders verwijderden i ruit in de toegangsdeur en namen pakjes sigaretten, 90 pakjes shag, 34 j ken koffie en sigarettenvloeitjes Van hen ontbreekt nog elk spoor, een sigarettenwinkel aan de Stuifzw is dit weekend het doelwit geweest 1 inbrekers. Zij wisten voor 3500 gul( aan rookwaar te ontvreemden. Hoe onbekenden zijn binnengekomen is bekend. en de 1 dat ZEVENHOVEN Aan twee bezwaarschriften van inw< van het Zuideinde is door de gemeente tegemoetgekomen het bestemmingsplan Kern Westeinde voor de vierde ma^. herzien. Het plan voor het plaatsen van een zoutopslagplaats het terrein van gemeentewerken aan de Stationsweg gaat d( maar zal op verzoek op drie meter van een erfafscheiding plaatst worden. Ook de hoogte is aangepast door de opslag deeltelijk in te graven. Verder is bepaald dat de maximaal i laatbare hoogte van gebouwen de zes meter niet mag overscl den. De gemeenteraad ging gisteravond akkoord met deze 1 zieningen. )geroej eteen omen" stapt* ?n groe broek aast di aan. H Sassi g"i' De raad stemde ook zij in het met vaststellen van een aan sing van de tarieven van de onroerend-goedbelasting. Dit heeft een hertaxatie plaats gevonden en de waardedaling va panden, en dus inkomstendaling voor de gemeente, is opgev gen door een tariefsverhoging. Met ingang van 1 januari 1 betekent dat een verhoging van 7,6 procentnaar 4 gulden (was 4 gulden 10) voor eigenaren en 2 gulden 85 (was 2 65) per eenheid van 3000 gulden voor gebruikers. De heer J. Aartman (GBZ) had moeite met het vaststellen een krediet voor de sloop van de oude r.k. basisschool. Met sloop was al begonnen voordat de raad het krediet beschikb gesteld had. Het bevreemdde hem dat de drie gedane offertes enorm uiteen liepen in prijs. Ook verweet hij B en W grote zorgvuldigheid. „In het bestek staat dat binnen 15 dagen sloopt dient te worden door vakkundige krachten. Er 's avonds gewerkt met jongelui die volgens mij niet vo kundige krachten kunnen worden aangezien. Er zijn gevaarli situaties geweest waarbij de gemeente in het toezicht tekort schoten is". it het irtrou' ierd di ;naar, esierd de 'd 1 Burgemeester J. Huigsloot stelde dat de jeugd een voorzet gegeven tot een vervroegde sloop. Op de vraag of er wel of door vakkundige mensen gesloopt is ging hij niet in. Ervaring- - II A l~l met dit bedrijf waren in het verleden gunstig. Wethouder Kool zegde wel toe bij volgende inschrijvingen zich beter voorwaarden te houden. Woubrugse kruising gevaar voor fietsers Elke winter levert de bocht Boddens Hosangweg/Kruisweg weer een flink aantal valpartij en aan fietsers en bromfietsers op. Hoewel de provincie op de hoogte is van het gevaar, laten effectieve maatregelen op zich wachten. Het bewuste kruis punt wordt door de provincie onderhouden. De helling van de bocht ligt verkeerd en in het najaar en de winter zorgen afgevallen bladeren en vorst voor gladheid. Ondanks dat de gemeente de provincie op deze situatie heeft gewezen, er is nog niets aan gedaan. Omwo nenden, zoals de familie Van der Nagel zien regelmatig fiet sers en bromfietsers een schuiver maken. Dat gebeurt tussen half acht en half negen. Die omwonenden vinden het een schande, dat de provincie niets aan het kruispunt doet om de veiligheid te vergroten. In ernstige gevallen rapen zij slachtoffers op van de straat. Bij de rijkspolitie is niets be kend van veel ongevallen. HAZERSWOUDE De gemeente Hazerswoude zal geen fietspad aan de oostkant van de Gemene weg aanleggen. De poli tieke partijen vinden de kosten hiervoor, 700.000 gulden, te hoog. In plaats daarvan wil men het pad aan de westkant veiliger maken, onder andere door het aanleggen van ver lichting. De Ruilverkavelingscommissie wil in plaats van het langs de Papenvaart geplande fietspad, een pad langs de Oostvaart aanleggen. Hiermee is een al ternatief gevonden om de Rijndijk met het Dorp-oost te verbinden. De gemeente zal er zorg voor dragen dat het pad een aansluiting op de wijk Rhijnenburch krijgt. Uit het oorspronkelijke fietspaden plan zijn behalve het plan ten oosten van de Gemeneweg, ook het pad ten noorden van de Rietveldsevaart geschrapt. Hierdoor heeft de Ruilverka velingscommissie de overeen gekomen bijdrage, groot twee ton, van de gemeente niet no dig. Hoewel de commissie planolo gie vorige maand nog verdeeld was over de wenselijkheid over de wenselijkheid van een fietspad ten oosten van de Ge meneweg, bleken de leden van de commisie voor algemene zaken en financiën eenstem mig van mening dat de zeven ton, die hiervoor nodig zijn, een te groot bedrag vormen. CDA'er W. Vriend gaf aan dat Wel willen alle commissiele den veel zorg besteden aan de veiligheid van overstekende fietsers op het bestaande pad, vooral ter hoogte van het zwembad. Zij stemden in met het idee van Burgemeester J. W. 'van der Sluijs dit pad te verlichten, en indien dat mo gelijk is, ook de rijbaan. De wegbeheerder, Provinciale Waterstaat, heeft zich hierte gen tot nu toe verzet. In ieder geval staan de twee ton, die de ruilverkaveling niet gebruikt ter beschikking, en kan ook geld gebruikt worden, dat an ders uitgetrokken zou worden voor het fietspad aan de oost kant van de Gemeneweg. B en W zullen een kostenplan voor de verlichting uitwerken. ZOETERWOUDE De le denvergadering van het CDA- Zoeterwoude heeft zich gister avond kunnen verenigen met het voorstel van het bestuur de huidige wethouder van fi nanciën, A. R. van der Heij den, aan te wijzen als lijsttrek ker bij de komende raadsver kiezing. In de advieslijst van vrijdag is één wijziging geko men. Mevrouw Joke Berkou- wer-van der Laan is door de leden op de 5e plaats gezet ter wijl het bestuur haar als 7e had aanbevolen. Mevrouw Berkouwer staat hierdoor na drukkelijk op een vierkiesbare De CDA-leden bespraken gis teravond tevens het concept verkiezingsprogramma. De christen democraten kondigen voor de komende vier jaar een onderzoek aan naar de moge lijkheid om door privatisering bepaalde gemeentelijke taken af te stoten. Nadrukkelijk wordt voorts gepleit voor be houd van een „groene ge meente" waarbij het polder landschap zo mogelijk in stand wordt gehouden, daarbij wel het belang van alle bevol kingsgroepen in het oog hou dend. In dat verband stelt het CDA dat het agrarische onder nemingen toegestaan moet worden om op nieuwe ontwik kelingen en marktverhoudin gen in te spelen. Voor wat be treft de woningbouw maakt het CDA zich in het bijzonder sterk voor één- en tweeper soonshuishoudingen van jon geren en bejaarden. Verder wil het CDA meer gemeente lijke hoorzittingen en een ac tief ouderenbeleid. Uitslag zomer competitie 'f Looze Vissertje ROELOFARENDSVEEN Visclub ,,'t Looze Vissertje" heeft de uitslag bekend ge maakt van de zomercompetitie 1985 van zowel de A- als de B- groep. De zomercompetitie be stond uit tien wedstrijden plus één inhaalwedstrijd. De groot ste vis die is gevangen, woog 1,2 kilo. Het was K. van Am sterdam, die het beest uit het water viste. In totaal is door de A- en B-groep deze zomer ge zamenlijk 771 kilo vis gevan gen. Dit is per visser gemid deld bijna veertien kilo. In de A-groep werd in totaal 578 kilo vis gevangen. Per deelnemende visser is dat een gemiddelde van ruim twintig kilo. Het gemiddeld resultaat van de beste tien vissers be droeg ruim 28 kilo. De beste vijf vissers in de A-groep wa ren: 1. J. van Amsterdam (bij na 40 kilo), 2. H. van Amster dam (bijna 31 kilo), 3. Ant. van Amsterdam (bijna 31 kilo), 4. A. van Es (ruiih 30 kilo), 5. M. van Amsterdam (Joh.zn.) (ruim 26 kilo). In de" B-groep werd in totaal 193 kilo vis gevangen. Per vis ser is dat gemiddeld bijna 7 kilo. Het gemiddeld resultaat van de beste vijf vissers be droeg ruim twaalf kilo. De beste vissers in-de B-groep wa ren: 1. H. Koster (bijna 24 kilo), 2. K. van Amsterdam (ruim 22 kilo), 3. A. Wouden berg (bijna 16 kilo), 4. S. Seij- sener (bijna 12 kilo), 5. P. Koot (bijna 11 kilo). 't Looze Vissertje viert zater dag 23 november het dertigja rig bestaan in de feestzaal van Café Heemskerk aan de Lan- geweg in Roelofarendsveen. Aanvang 19.30 uur. adden reetal tand n knoli leine v iet zij' at he ouwd< tigters 1 lopte. nireid naai loela ïadd' der Onder grote belangstelling „Meer bijna alle raadsfracties ender". i vertegenwoordigers van In het Woubrugse sportverenigin kle sloeg burgemeester Brou de Koning gistermiddag eerste paal voor de Woub uld. se sporthal. Een fractie lolle 1 brak echter bij de feestelijl azend den, die van de Bewoners chetst langengroepering Hoogm.het Deze was namelijk tegen fereel, bouw van een sporthal heeft tegen het raadsbes )e lar dan ook beroep aangetek aad bij de provincie en de R imdat van State. Die handelswijzi >ij niet in goede aarde geva twam bij B en W en de rest van mokk raad. „Zo gaat men in de W nmid brugse raad niet met elkigente Alle fracties en het co en ge spraken hun afkeuring ;t de gevolgde procedifiegeei Winst is er door de B.B.G. behaald. Gedeputeerde Stapa; gaf gewoon toestemming pa gisteren ging de eerste paalpcheid grond in. Volgend jaar opwant september moet de sporthafcenhei bedrijf zijn. had g >enstc laald. dappi .toeier ALKEMADE De wo ningnood in Alkemade is de laatste tijd behoorlijk teruggelopen. Volgens mededelingen van het Bu reau Huisvesting bedroeg het precieze woningtekort in Alkemade op 1 juli dit jaar 190. Het aantal wo ningzoekenden was toen 270, maar tachtig van hen wilden slechts een andere woning. Volgens het Bu reau Huisvesting van de gemeente Alkemade zoe ken nog 63 inwoners die ouder zijn dan dertig jaar een huis. De overige ruim tweehonderd variëren in leeftijd van 19 tot en met 29 jaar. De grootste groep woningzoekenden heeft een leeftijd van tussen de twintig en vijfentwintig jaar. Om voor een ééngezins huur huis in aanmerking te komen moet men minimaal de leeftijd van 25 a 26 jaar hebben be- Groot is de belangstelling voor de zogenaamde „Van Dam"- eenheden. Om in aanmerking te komen voor dit kleine wo ningtype staan momenteel 83 alleenstaanden op de wacht lijst. De minimaal vereiste leeftijd is momenteel 27 jaar. Volgens de afdeling huisves ting is de wachtlijst voor een Van Dam-eenheid zo lang, omdat dit type huis niet alleen voor jongeren wordt gebruikt, maar huisvesting biedt aan echtscheidingsgevallen. De leeftijdsgrens voor een pre miekoopwoning ligt momen teel opmerkelijk laag. Bij de laatstgehouden verdeling van premiewoningen in Oude We tering kwamen zelfs twintigja rigen die een uit twee perso nen bestaande huishouding wilden vormen, in aanmer king. De vijftien nog te bou wen huurhuizen in Oud Ade zijn nog niet toegewezen. Ver wacht wordt dat het aantal woningzoekenden volgend jaar medio maart zal dalen omdat deze woningen dan ook gereed zijn. De vraag r nirtgen in de kleine kerfeen zou verder erg klein zijn ei lij meesten geven de voork leuk aan woningen in Oude W v ring en Roelofarendsveen. De wachtlijst voor bejaarc woningen is momenteel lang, terwijl er nauwelijks oedr; tjes vrijkomen. Verhoudii lelaai gewijs is de belangstelling vomdai de „Gogherweide" in O liet Wetering het grootst. Vjvroeg „De Arendshorst" in Roelijbune rendsveen staan wat mensen op de wachtlijst. Het slinken va van woningzoekenden kemade wordt ook toegescD het ges bij de inschrijving. In lieten 67 woningzoekenjdeinj hun inschrijving niet ve: gen, toen bleek dat dat anders vijfentwintig gulniet ging kosten. Vorig jaar lid315 zelfs 97 woningzoekenden van de lijst afvoeren, dat zij aan woonruimte geholpen. Bovendien zijn v sterk jaar en dit jaar aanmei'" meer woningen, zowel als koop, gereedgekomen in het jaar ervo> Denkploeg wordt zaterdag geselecteerd KOUDEKERK AAN DEN RIJN De selectie van het Koude- kerkse denkteam dat in de NCRV Zeskamp mee zal doen, heeft zaterdagavond plaats in De Ridderhof. De wedstrijd begint met een schriftelijke ronde. De 43 kandidaten moeten ongeveer vijf tig vragen beantwoorden over sport, politiek en overig nieuws uit de kranten van de afgelopen drie weken. Bij de schriftelijke test is geen publiek aanwezig. De beste tien dames en tien heren treden om half negen voor het publiek aan. In de poules van vier personen komen de kan didaten op het podium. De beste twee van elke poule gaan over naar de eindronde van de avond. Diegenen, die het langzaamst op het knopje drukken vallen af. De overige drie mannen en drie vrouwen worden in januari opnieuw ondervraagd. Dan stelt het Zeskamp organisatie Comité de definitieve denkploeg ünge de jenoe ch. Je kJ n Voor icjVan ik maar ifverdi inheide ki manr livan naar toch ZOETERWOUDE huwd: Michel Victor en Magdalena Cornelia Th sa Maria van Teijlingen; manus Johannes Petrus M( man en Monica Petronella ria Vink. Rigtc WOOI schei en V

Leidse Courant | 1985 | | pagina 12