Leo Beenhakker wil geen pottenkijkers 1 UEFA straft weer fors Lof voor handbalteam üeidócSoutcmt ETAALD 3ETBAL Indoortoernooi KNVB geschrapt Weer ongeluk bij schermen Veldrijder r'ené Guyt is uccesvol «n Polen ONZEKERHEID ROND SPITS JOHN VAN LOEN voetballerlei Wereldbond tegen profs Sportwereld CRT ZATERDAG 16 NOVEMBER 1985 PAGINA 9 ndaag ste divisie C-Telstar y.RKC lem ll-PEC Zwolle Veendam-RBC irgen divisie irta-FC Twente rste divisie Graafschap-SC Heer een mond Sport-FC Den W dhoven-Emmen endam-DS '79 Wageningen-Vitesse irland 1, 21.15 uu jrenner van het jaar. Ierland 2, 22.40 uur: Studio irt. gië Nederlands, 22.35 uur Sport zaterdag. Island 1, 18.05 uur: Die Sport- Amateurvoetbal wil subsidie voor de jeugd ZEIST Het bestuur amateurvóetbal van de KNVB wil subsidie voor de landelijke jeugdcompetitie. In een brief aan ministerie van WVC en de leden van de Tweede Kamer meent voorzitter Kastermans van de amateursectie, dat sprake is van een ongelijke situ atie. De betaalde clubs in de jeugdcompetitie ontvangen wel, de amateurclubs geen financiële bijdrage van de overheid. De steun voor de betaalde clubs is afkom stig uit de zogenaamde „gezondmakingspot". Kaster mans stelt, dat het deelnemen aan de landelijke jeugdcompetitie door elftallen van amateurclubs ge middeld 10.000 gulden per vereniging extra kost. Het totaal aan meer-kosten zou volgens Kastermans 330.000 gulden bedragen. Vijftigduizend gulden daar van heeft het bestuur amateurvoetbal reeds in de be groting opgevangen. ZEIST Het indoorvoetbaltoernooi van de KNVB gaat dit seizoen niet door. De KNVB heeft besloten het zogeheten Indoor Soccer-toernooi van de agenda af te voeren, omdat de VARA van uit zending afziet. De voetbalbond mist door deze afzeg ging 200.000 gulden aan inkomsten uit de verkoop van uitzendrechten en bor dreclame. De VARA zendt de wedstrij den voor het toernooi niet uit, omdat Ajax in tegenstelling tot de twee voor gaande jaren niet deelneemt en de spe lers van het Nederlands elftal mogelijk geen acte de présense zullen geven. DUSSELDORP Opnieuw is in de schermsport een ernstig ongeluk gebeurd. In Düsseldorf raakte Karl-Heinz Ittel, ooit lid van de Westduitse moderne vijfkamp- -ploeg, gisteren gewond bij de de- gentraining. Hij kreeg een steek door een long en werd naar het universiteitsziekenhuis in zijn woonplaats gebracht. De schermwereld werd in juni op geschrikt, toen de Fransman Phi lippe Conscience bij de wereldkam pioenschappen in Barcelona door de floretkling van zijn tegenstander levensgevaarlijk gewond raakte. Sport- prijsvragen DEN HAAG De gege vens van de sportprijsvra- gen zijn: Midlotto 45a: le prijs: geen winnaar, 2e: 3 x, f. 100.000,--, 3e: 66 x, f. 3.098,30, 4e: 3.849 x. f. 53,10, 5e: 64.393 x, f. 5,00. Cijferspel 45a (vaste prij zen): 6 cijfers goed: 1 win naar, 5 cijfers goed: 3 x, 4 cijfers goed: 28 x, 3 cijfers goed: 305 x, 2 cijfers goed: 3.195 x. port op tv derland 1, 18.30 uur: Veronica Island 2, 21.55 uur: Die Aktuelle Ier» vaij Kt-Studio. Island 3, 16.00 uur: WK scha- uk. Island 3, 20.15 uur. Sport im C 1, 13.15 uur: Grandstand. C 2, 19.55 uur: WK schaken. C 2, 23.05 uur: Tennis Wembley. 13.30 uur: Worstelen. 15.15 uur: IJsdansen. Channel, 14.10 uur: IJshockey. Channel, 15.35 uur: Motor- ft. srd 10? J Channel, 16.40 uur: Tennis: lining idl-Becker. •xh Channel, 20.50 uur. Worstelen. oki 9'® Nederlands, 20.05 uur. portweekend rtgie Frans, 18.30 uur: Sport. 5, 21.00 uur: TV 5 Sports, itsland 1, 19.00 uur: Die Sport- l itsland 2, 17.22 uur: Die Sport- sekvo- portage 9°'* itsland 3, 19.00 uur Sport im T] sten. C 2, 15.00 uur: Rugby special. „d C 2. 15.30 en 00.10 uur Tennis Ine™ """eV Channel, 14.35 uur American itball Channel, 15.55 uur Golf. e. 4e :IDEN De Katwijkse vel eer René Guyt heeft in Po len ige goede prestaties gele- d. Als lid van de nationale ctie nam hij deel aan drie ea| ildritten. Na een elfde plaats I Bieganow leverde de Kat- ijker steeds betere prestaties. Chodziez werd hij zesde, ■r- vee dagen later in Chorzow concurrentie was sterk in ilen De ook internationaal kende Jaroszevski won twee de derde zegevierde de n Djernis Henrik. Guyt elde zich op de loodzware trajecten thuis: „In Ne- rland heb ik nog niet echt ede prestaties geleverd. Aan ene kant door pech. aan de dere kant omdat de snelle rcoursen hier mij niet zo ed liggen. Blubber en mod- dat moet ik hebben". uyt bereid zich voor op de tionale kampioenschappen januari. Die voorbereiding l voor een groot gedeelte in buitenland plaats hebben. 1 en indaag is de Katwijkër voor n wedstrijd naar Zwiterland rtrokken. 2 e ZEIST Ron Spelbos en John van Loen, die woensdag mogelijk zal moeten debuteren als pinchhitter, hebben giste ren de training van de se lectie van het Nederlands elftal niet (volledig) kun nen meemaken. De verde diger kreeg een dag volle dige rust voorgeschreven in verband met een oude rib-blessure. Van Loen had last van een verzwik te enkel en verrichtte daarom alleen wat loopoe feningen. Het tweetal zal naar verwachting vanaf vandaag wel het complete programma afwerken on der leiding van coach Leo Beenhakker. De bondscoach heeft daarom ook nog niet nagedacht over een eventueel alternatief voor Van Loen, voor wie overigens inmiddels naast Benfica en Sporting ook Anderlecht be langstelling heeft. „Maar blijkt morgen dat het met hem niet gaat", aldus Beenhakker, „dan gaat hij naar huis en zal ik een andere centrumspits moeten oproepen". Vanmiddag oefent de nationa le selectie zoals bekend om vijf uur tegen Excelsior. Een duel waarbij Beënhakker geen pot tenkijkers zegt te kunnen ge bruiken en dat niet „op Zeist" maar in stadion De Galgen waard te Utrecht zal plaats vinden, omdat het op het KNVB-sportcentrum al een drukte van belang is. „Speel je met publiek dan wordt het een wedstrijd en dat willen we nou juist niet. Het wordt een trai ning van elf tegen elf. En ik wil de concurrent, tegenstan der, vijand of hoe je de Belgen ook wilt noemen niet wijzer maken dan hij al is. Daarom deze onsympathieke maatre gel". Aldus Beenhakker, die zoals bekend voor het eerste duel met de Belgen in het ge heim een oefenduel tegen FC Den Bosch inlaste. Beenhak ker maakt maandag zijn op stelling bekend. Ron Spelbos was gisteren tot toekijken gedoemd vanwege een ribblessure. De Belgische bondscoach Guy Thys heeft gisteren in Knok- ke, waar zijn selectie zich voorbereidt op het duel tegen Nederland, door laten scheme ren dat zijn voorkeur uitgaat naar doelman Jacky Munaron boven de gelouterde interna tional in Westduitse dienst Je an-Marie Pfaff. Thys is van mening dat Munaron, die in prima vorm is, beter is in het uitkomen dan Pfaff. Tijdens de training deed Enzo Scifo mee met een ingepakte rechte- renkel. De tot Belg genaturali seerde Italiaan ontzag het ge- kweste lichaamsdeel voortdu rend door alleen met links te schieten. Vandaag, na het oe fenduel, beslist Thys of de An- derlecht-middenvelder bij de selectie blijft. Scifo wordt al leen gehandhaafd als hij voor honderd procent inzetbaar is. Volgens een Milanese krant komt de negentienjarige Scifo, wiens contract bij Anderlecht aan het einde van het seizoen afloopt, na het wereldkampi oenschap in Mexico uit voor Inter. De rijke club uit Milaan, die ook Rummenigge onder contract heeft, zou voor onge veer drie ton al een voorlopige verbintenis met de Ander- lecht-speler hebben afgesloten. Scifo zou dan de Ier Liam Bra dy opvolgen, die waarschijn lijk naar zijn vaderland terug gaat. ZÜRICH De tuchtcom- missie van de Europese voetbalbond (UEFA) heeft de incidenten tijdens de laatste Europese beker ronde weer met harde hand bestraft. De Joego slavische vereniging Var- dar Skopje was in de ogen van de commissie de de grootste boosdoener. We gens onsportief gedrag van de spelers, de arts en de verzorger bij het duel tegen Dundee United werd de Joegoslavische club beboet met 30.000 Zwitserse franken (onge veer 42.000 gulden). Oalatasaray uit Istanboel moet bijna 30.000 gulden overmaken aan de UEFA-penningmeester wegens de ongeregeldheden, met name gericht op het arbi trale trio, bij de wedstrijd te gen Uerdingen. Het incorrecte gedrag van Torino tegen Haj- duk Split werd bestraft met 14.000 gulden boete. Austria Wien werd veroordeeld de volgende Europa Cup-wed strijd op tenminste 250 kilome ter buiten Wenen af te wer ken. Bij de return tegen Bay- ern München gooiden suppor ters van de thuisclub met voorwerpen en vuurwerk, wat ook nog een fikse boete ople verde. Alleen al het gooien met rotjes spekte de UEFA- -kas ditmaal met ongeveer 40.000 gulden. Borussia Mön- chengladbach, dat Sparta op de Bökelberg uitschakelde, kwam er nog genadig af. We gens enkele ontploffinkjes op de tribunes kreeg de club een boete van 2000 gulden. Op het individuele vlak sprong de Sovjet-speler Sergej Vedenejev van Zenith Lenin grad eruit. Hij werd voor maar liefst acht wedstrijden ge schorst wegens grove handtas telijkheid jegens een Finse te genstander van Kuusysi Lahti. De Joegoslaaf Cedomir Ja- novski van Skopje werd voor vijf wedstrijden uitgesloten wegens een rode kaart en het beledigen van de scheidsrech ter. De vroegere Westduitse bondscoach Jupp Derwall zal zijn vereniging Galatasaray vier wedstrijden niet kunnen bijstaan. Derwall gedroeg zich uiterst ongepast tegen de arbi ter bij het duel tegen Uerdin gen. Barcelona het meest in trek -- Spaanse kampioen Barce- Jlona heeft volgens in Word Soccer en Internationaal Voetbalnieuws gepubliceerde cijfers in het afgelopen sei zoen de meeste toeschouwers getrokken. Met gemiddeld bijna 101.000 bezoekers per thuiswedstrijd staat „Barca" veruit bovenaan op de lijst van toeschouwersaantallen. Tweede is Napoli met bijna 77.500 toeschouwers per thuiswedstrijd. Derde is Real Madrid met ruim 70.000 en vierde Dynamo Tblissi met bijna 64.000 toeschouwers per thuisduel. Manchester United komt met gemiddeld 45.000 fans op de negende plaats. Opmerkelijk is het gemiddel de van de Italiaanse tweede- divisieclub Lazio met bijna 38.000 toeschouwers per thuisbeurt. De Romeinse club staat hiermee op de vijftiende plaats. Kleine achteruitgang Het blad Internationaal Voet balnieuws heeft becijferd, dat er in het totale Europese voetbal slechts een kleine achteruitgang wordt gecon stateerd wat betreft de bezoe kersaantallen. In de hoogste divisies van negentien lan- den werd in de afgelopen vijf jaar voor slechts 2,6 procent minder toeschouwers ge speeld. Nederland ging in de jaren tachtig 15 procent ach teruit, Engeland 16,4 procent. Italië de meeste, Finland de minste In Europa trekt een wed strijd in de hoogste afdeling van het Italiaanse voetbal ge middeld de meeste toeschou wers (39.000). Spanje is een goede tweede met gemiddeld 33.000. De Sovjet-Unie is der de met 22.500. Engeland komt op de vierde plaats met 20.500 en West-Duitsland op de vijfde plaats met bijna 19.000. Nederland kwam niet verder dan een gemiddelde van 7.500, iets meer dan Bel gië (7.300). Op wedstrijden in het Finse voetbal komen de minste mensen af (1.500). Het Oostenrijkse voetbal lijkt trouwens ook niet bepaald in trek met gemiddeld 2.600 kij kers. Opmerkelijk is het hoge gemiddelde van een tamelijk anoniem voetballand als Roe menië: 19.000. Meer toeschouwers in Schotland Voor het eerst sinds drie jaar trekt het Schotse competitie- Een praktisch lege tribune in Hamburg. voetbal weer meer toeschou wers. Dit is des te opmerke lijker, omdat juist in Enge land de toeschouwersaantal len schrikbarend dalen. Des kundigen menen, dat het al coholverbod in de stadions gunstige effectieven heeft. Er zijn tot dusver veel minder rellen geweest en kennelijk heeft dit de mensen, die de laatste jaren thuisbleven, ge ïnspireerd om weer naar een voetbalwedstrijd te gaan. Daarentegen gaat het op het veld minder goed. Het aantal voortijdig uit het veld ge stuurde spelers stijgt. Alarmerende daling in Engeland De toeschouwersaantallen in het Engelse betaalde voetbal blijven dalen. Dit seizoen is er zelfs sprake van een alar merende dalingTrok het Engelse voetbal in 1948-1949 ruim 41 miljoen bezoekers, vorig seizoen waren er nog maar 18 miljoen van overge bleven. Er zijn aanwijzingen, dat de huidige voetbaljaar gang nog slechtere resultaten te zien zal geven. Tot dusver is op elke speeldag het toe schouwersaantal onder de vergelijkbare speeldag van het vorige seizoen gebleven. Zoals het er nu naar uit ziet, dat er sprake zijn van een daling van zeven procent. Dit was voor het blad The Sun day Times aanleiding een en quête te houden. Daarin wer den mensen gevraagd naar hun beweegredenen niet meer naar een voetbalstadion te gaan. Het geweld op de tri bunes was argument num mer één (34 procent), voetbal op tv nummer twee (28 pro cent) en het te dure kaartje - drie (15 procent). Wetenschappelijk onderzoek In West-Duitsland daalde het aantal toeschouwers in de Bundesliga van bijna acht miljoen in 1977-1978 naar 5,7 miljoen in 1984-1985. Dit was voor de Westduitse voetbal bond (DFB) aanleiding 200.000 mark uit te trekken voor een wetenschappelijk onderzoek. Er werden 770 mensen ondervraagd. Er werd wel onderscheid ge maakt in spontane reacties en antwoorden, die na ruime bedenktijd, konden worden gegeven. Bij de spontane re acties was het te dure toe gangskaartje argument num mer één om niet meer naar voetbal te gaan (22 procent), met slecht spel als tweede (19 procent) en gebrek aan tijd als derde (13 procent). Het geweld in en rond de sta dions kwam pas op de zeven de plaats met 9 procent. Bij de weloverwogen gegeven antwoorden kwam opnieuw het te dure kaartje op de eer ste plaats (57 procent). Twee de was het geweld in en rond het stadion met 52 procent en slecht spel derde met 51 pro cent. MAASTRICHT De wereld- biljartunie (UMB) gaat niet ak koord met de plannen voor een professioneel driebanden- circuit. Van de vijf continenta le federaties, die tot gisteren de gelegenheid hadden hun besluit kenbaar te maken, hebben er twee - Azië en Zuid-Amerika - ten gunste van het plan van de Westduit ser Werner Bayer gestemd. De drie andere confederaties, die van Europa (CEB), Noord-A- merika en Afrika/nabije Oos ten, waren tegen het project, waarvoor de UMB de organi satie en de rechten van het wereldkampioenschap drie banden voor 40.000 D-mark aan de Zwitsers sponsor Delsa moest verkopen. Tweede verlies voor honkbalteam TAIPEH Het Nederlands honkbalteam heeft ook de tweede wedstrijd van het in ternationaal toernooi in Tai- peh (Taiwan) verloren. Het team van de Verenigde Staten won met 15-2. Op de openings dag verloor Nederland met 3-6 van gastland Taiwan. De Amerikanen sloegen 21 hits en maakten drie fouten. Neder land sloeg vijf hits en maakte een fout. In deze wedstrijd maakte de 16-jarige Rikkert van Faneyte zijn debuut. Met de cijfers 6-6-7 was hij aan Ne derlandse kant de beste wer per, terwijl hij als slagman een tweehonkslag maakte. Voetballers van Syrië moeten op huis wachten DAMASKUS De voetbal lers van het nationale elftal van Syrië zijn er gisteren niet in geslaagd een claim te leggen op een plaats bij de eindronde van het wereldkampioenschap in Mexico. De Syriërs kwam in de eerste finalewedstrijd in de Aziatische groep tegen Irak niet verder dan een gelijkspel: 0-0. Op 29 november valt de beslissing op neutraal terrein - Taif in Saoedi Arabië - en we ten de spelers van Syrië te vens of ze het huis hebben verdiend, dat president Hafez Assad hen voor het duel in Damaskus had beloofd als Mexico zou worden gehaald. HAARLEM Met liefst vijftien (jawel, 15!) doel punten verschil werd het Nederlands herenhand- balteam najaar 1983 in de openingswedstrijd van het B-wereldkampioenschap afgedroogd door Tsjecho- Slowakije. In Boxmeer leidde die forse nederlaag van 23-8 toen een rampza lig toernooi in, dat Oranje Jenslotte zelfs uit de B-ca tegorie deed vallen. Giste ren stonden beide landen, op de derde dag van de Haarlemse handbalweek, opnieuw tegenover elkaar. En weer zegevierden de Oosteuropeanen, zij het met ditmaal aanzienlijk minder groot verschil: 21-20. Een knappe prestatie van de formatie van bondscoach Ton van Linder, die des te meer lof verdient als men bedenkt dat de Tsjechoslowaken in tegen stelling tot de Russen wel met hun sterkst denkbare selectie naar de Noordhollandse hoofdstad zijn afgereisd. En zich ook geenszins inhielden, maar door een sterk Oranje tot een ware krachtsinspanning werd gedwongen. Het nationale team verdiende vooral respect voor de manier waarop de Oosteuropese staat- samateurs (in het programma blad in de kolom beroep te recht unaniem als „speler" op gevoerd) tegemoet werden ge treden. Zonder Wil Jacobs (te rug bij zijn Belgische club Neerpelt) en Jan-Willem Ha mers (doelbewust gepasseerd door Van Linder om de jonge ren een kans te geven) miste de ploeg een echte dirigent, maar die lacune werd wonder wel opgevuld door een enorme dosis wilskracht. Uitstekend Bovendien speelde doelman Jacques Josten gisteravond tot genoegen van het in groten getale opgekomen publiek een uitstekende wedstrijd. De sluitpost van Blauw Wit ver richtte enkele spectaculaire reddingen, stopte onder meer twee strafworpen (van de Tsjechoslowaakse vedetten Bernard en Bartek) en stak zijn ploeggenoten zo een stevig hart onder de riem. Met nog meer enthousiasme werd ver dedigd (met een sterke Vlijm) plus aangevallen en met name cirkelloper Lambert Schuurs trok zich goed aan het succes volle werk van Josten op. Schuurs werd niet alleen top scorer met zes treffers, maar fungeerde ook als een lastige stoorzender voor de Tsjechos lowaakse aanvallers, die na tuurlijk veel meer ervaring meedragen en daarom uitein delijk ook zegevierden, maar verrast moeten zijn geweest door een zo sterk verweer. De overwinning van de Oost europese gasten kwam overi gens nauwelijks in gevaar. In de eerste helft leidde Neder land heel even met 8-7, maar vijf achtereenvolgende treffers deden de balans snel weer in Tsjechoslowaaks voodeel om slaan. De marge werd daarna lange tijd niet kleiner dan twee treffers, want pas in de allerlaatste seconde kon mede- -uitblinker Schuurs de eind stand op 21-20 bepalen. Beperkt Een beperkt gehouden neder laag, die nog heel wat aardigs belooft voor dit weekeinde wanneer door overwinningen op achtereenvolgens Noorwe gen en Frankrijk de beoogde derde plaats gerealiseerd moet kunnen worden. Met nog iets meer overleg en misschien hier en daar wat meer lef in de afwerking (Beekman) lijkt dit Nederlands team tot ver rassende dingen in staat, nu - alleen maar hopen dat de wed strijd van gisteravond geen eendagsvlieg is geweest. „Tja, adel verplicht hè", sprak Ton van Linder direkt na afloop. „Sommige spelers waren hele maal aan het einde van hun Latijn, we zullen nu weer naar oplossingen moeten gaan zoe ken voor de nog komende twee wedstrijden, want zo'n sterke prestatie kunnen deze zelfde jongens niet nog een keer zo snel achter elkaar le veren". Voor de wedstrijd had Van Linder zijn twijfels omtrent de goede afloop. „Ik dacht dat ik alleen in de kleedkamer stond", aldus de 44-jarige Ze- venaarder. „Maar het waren allemaal van die kleintjes ook. Fysiek zijn we natuurlijk nfèt tegen Tsjecho-Slowakije opge wassen. Maar taktisch, met het koppie hebben we hen van avond overtroffen. Na de wed strijd heb ik in de kleedkamer dan ook alleen maar gezegd: goed gedaan jongens en ben daarna weggelopen". DICK KIERS Jacques Josten was uitblinker aan Nederlandse zijde. Voetbal VfB Stuttgart heeft de 24-jarige verdedigen de middenvelder Dirk Schle- gel voor de rest van het sei zoen gehuurd van Leverku- sen. Schlegel behoorde ooit tot de Oostduitse selectie. Voetbal De Argentijnse in ternational Ubaldo Fillol, de doelman van Atletico Madrid, is ten minste drie weken uit geschakeld door een maag zweer. De laatste tijd kreeg Fillol zware kritiek te verdu ren in de pers. Tennis De teruggetreden tennisvedette Björn Borg heeft de derde van zes demonstra tiewedstrijden tegen John McEnroe verrassend gewon nen. De nummer twee van de wereldranglijst verloor met 4-6 en 5-7. Voetbal Na een gedwongen pauze wegens een beenbreuk van 21 maanden heeft de Itali aanse international Giancarlo Antognoni zijn rentree gevierd bij Fiorentina in een met 4-1 gewonnen vriendschappelijk duel tegen Velez Mostar. Bowling De Nederlandse Farida Pascoal is tijdens de WK in Seoel als tiende geëin digd. Winnares werd de Ierse - Maijorie McEntee, een 27-jari- ge serveerster uit Dublin. Eric Kok eindigde bij de heren als vijfde. Winnaar werd de Zuid- koreaan Byun Yong-Hwan. Autosport Alfa Romeo houdt zich volgend seizoen af zijdig van de formule 1-racerij. Afgelopen seizoen haalden de rijders Riccardo Patrese en Eddie Cheever geen enkel punt. Wielrennen De Franse wielrenster Jeannie Longo heeft vrijdagavond in Parijs een wereldrecord gereden op de vijf kilometer. Op de baan van het sportpaleis van Bercy legde ze die afstand af in 6 mi nuten en 29,60 seconden. Voetbal Voor de elfde keer in zijn geschiedenis is Dinamo Kiev voetbalkampioen van de Sovjet-Unie geworden. Dina mo speelde gisteren in de uit- wedstrijd tegen Zenit Lenin grad gelijk: 1-1. ^sportuitslagen ZAALHANDBAL Haarlemse Handbalweek Rusland - Portugal 27-24, Frankrijk - Noorwegen 24-22, Nederland Tsjecho-Slowakije 20-21 (10-13). Doelpunten Nederland: Schuurs 6, Beekman 4, Vah Olphen 3, Groener 2. Vlijm 2. Van Noesel 2 en Nieberg 1 Doelpunten Tsjecho-Slowakije: Ber nard 5 (1). Bartek 4 (1), Brestovansky 3 (1). Cimo 2. Tarhai 2. Valachovic 2, Torna 2, Szalal 1. Stand 1: Rusland 3 6 (79-69), 2. Tsj-Slowakije 3 - 6 (62-54). 3. Frank rijk 3 - 4 (61-59), 4. Nederland 3-2 (71-67), 5. Noorwegen 3-0 (63-71), 6. Portugal 3 - 0 (61-77). TENNIS Toernooi Wembley Kwartfinales: David Pate (VSt) - Joa- kim Nyström (Zwe) 6-2. 3-6. 7-5, Ivan Lendl (Tsj) - Johan Kriek (VSt) 6-2, 6-1. Anders Jarryd (Zwe) - Ramesh Krisnan (Ind) 6-1. 7-5, Boris Becker (Wdl) - Mike Leach (VSt) 6-4, 6-5 (Le ach geeft op). IJSHOCKEY Competitie Nijmegen - Heerenveen 6-2 (3-0, 1-1, 2-1). Scheidsrechter: Van BerkeL Toeschouwers: 900. Strafminuten: Nijmegen: 8: Heerenveen: 12.

Leidse Courant | 1985 | | pagina 9